Ryšard Maceikianec. Pone Vygantai Švoba, manęs netenkina Jūsų atsakymas

Tiesos.lt redakcija   2014 m. kovo 26 d. 1:19

8     

    

Ryšard Maceikianec. Pone Vygantai Švoba, manęs netenkina Jūsų atsakymas

Pone Vygantai Švoba, šių metų vasario 28 d. man teko kreiptis su prašymu į premjerą Algirdą Butkevičių, kad jis ir dabartinė koalicija nustotų pažeidinėti Konstituciją ir nepagarbiai elgtis su piliečiais.

Rašiau ponui A. Butkevičiui, o atsakymą gavau iš Jūsų. Ir blogiausia, kaip supratau iš atsakymo, kad Jūs neinformavote premjero net apie akivaizdžius Konstitucijos pažeidimus. Vadinasi, Konstitucija ir toliau bus pažeidžiama ir savaime plėtosis teisinis nihilizmas. Dėl to pirmiausia mane ir nuliūdino Jūsų atsakymas. Tad net neišeina Jums už jį padėkoti, nors galiu pasirodyti nemandagus.

Jūs kaltinate Konstitucinį Teismą, kad jis neva privertė dabartinę koaliciją papildomai praskolinti Lietuvą ir padidinti atlyginimus valdantiesiems. Gali būti, tiktai gaila, kad Jūs kartu neįvertinote ir to, jog Konstitucinis Teismas parodė teisinę spragą ir ypatingą savo žmogiškąją silpnybę – teisėjai veikė kaip grupė suinteresuotų žmonių, tokiu būdu žymiai pasididindami atlyginimus ir sau, jie gaus didesnius priedus, didesnes senatvės pensijas ir dar – papildomas antikonstitucines valstybines pensijas. O valstybės skolą, paimtą Jūsų ir Konstitucinio Teismo teisėjų gerovei padidinti, turės grąžinti visi piliečiai solidariai. Tai vėl vienareikšmiškai kertasi su teisingos bei darnios pilietinės visuomenės principais, įtvirtintais Lietuvos Respublikos Konstitucijoje.

O kalbant apie Konstitucinį teismą, kuris, kaip žmonės plačiai šneka, vykdo neva prezidentės (siekiančios, kad valdininkai ją paremtų per rinkimus) ar Vyriausybės užsakymus, Jūs turbūt žinote, kad Vyriausybė turi teisę inicijuoti įstatymų pataisas. Tai gal Vyriausybė galėtų pasirūpinti, kad ne patys Konstitucinio Teismo teisėjai keltų sau atlyginimus ir plėstų visą su tuo susijusią privilegijų sistemą, kurios dalis prieštarauja Konstitucijai?

Jūs man neprašomas rašote apie Vyriausybės programą. Atvirai Jums pasakysiu: aš netikiu Vyriausybės programa – jeigu Jūs leidžiate sau pažeidinėti Konstituciją, tai ką Jums reiškia nevykdyti ar pakeisti kažkokią programą, kurios piliečiai nematė ir neturi net menkiausios galimybės kontroliuoti? Be to, bijau, kad Jūs ir vėl nepridarytumėte naujų skolų naudodamiesi Konstitucinio Teismo pagalba, nepadidintumėte sau atlyginimų neva už sunkus darbus, nudirbtus vykdant piliečiams nežinomą programą.

Manęs neprašomas Jūs taip pat kažkodėl rašote apie tautines mažumas. Nepriklausau jokiai mažumai – kaip ir Jūs, esu tiesiog pilietis. Jūs, pone V. Švoba, klystate ar nesuprantate, kad lenkakalbių lietuvių protinio išvystymo lygis yra toks pats kaip ir kitų Lietuvos piliečių. Tad labai prašu Jūsų – nespręskite apie Lietuvos lenkus – lenkakalbius lietuvius – pagal savo koalicijos partnerių intelekto lygį. Kai Jūs nuolatos kalbate apie poreikį grįžti prie dar sovietmečiu (1989 m.) priimto Tautinių mažumų įstatymo, tada tiesiog norisi pasakyti Jums, ponui Butkevičiui ir visai koalicijai: ponai, pakilkite nuo kėdžių, pažvelkite pro langą! Jau gerokai įsibėgėjo XXI amžius, AD 2014! O Jūs vėl norite kitakalbius lietuvius atskirti, izoliuoti ir gražinti į 1989 m. sąlygas!

Ir tikrai net nelabai didelio intelekto žmonės per ketvirtį amžiaus galėjo suvokti, kad sovietmečiu priimtas įstatymas buvo sumanytas kaip įrankis skaldyti, kiršinti ir supriešinti vienus su kitais. Tam jis puikiai naudojamas iki šiol.

Reikia tiesiog tobulinti bendrapilietinius įstatymus ten, kur yra toks poreikis. Aš gi klausiau premjero, o Jūs taip ir neatsakėte, – kodėl Vyriausybė toleruoja antikonstitucinį informacinį monopolį Vilniaus regione (Konstitucijos 44 str.), kuris jau turi informacinio teroro požymių? Kaip Jūs tokiomis sąlygomis sieksite integruoti čia gyvenčiaus piliečius? Statysite namą pradėdami ne nuo pamatų, o nuo stogo? Tai gal geriau būtų patobulinti įstatymą, susijusį su informacinių priemonių finansavimu, kad koalicijos partinės bonzos negalėtų tiesiog iš savivaldybės biudžeto imti milžiniškų lėšų piliečių skaldymui, dezinformacijai ir dezintegracijai?

Labai gaila, bet man atrodo, kad Jūs prarandate ryšius su realiu gyvenimu, nekontaktuojate su žmonėmis ir neanalizuojate esamos situacijos. Jeigu tai darytute, Jums taptų aišku, kad dauguma Lietuvos lenkų – lenkakalbių lietuvių – balsuoja ne už Jūsų koalicijos narius, o už kitas partijas arba visai nedalyvauja rinkimuose. Ir kad grupuotė, suburta šeimos bei sovietmečio veikėjų pagrindu, veikianti partijos pavidalu, gali tęsti savo ardomąją veiklą tiktai dėl Jūsų bei kitų partijų palaikymo, ir tai, ką ji daro, nėra demokratinis atstovavimas. Siūlau Jums gauti leidimą iš Č. Okinčico ir tomaševskių išklausyti kitą – daugumos lenkų – nuomonę. Kiek žinau, nei Kirkilas, nei Kubilius tokių leidimo negavo ir visi Jūs jau nemažai metų sukatės „lyderio“, jo pusbrolio ir svainio iškreiptų ir nesveikų nuomonių rate.

Bet pagaliau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Piliečiai „realiu formatu“ mato ir vertina Jus pagal liaudies priežodį – „Pasakyk kas tavo draugai…“

Pone V. Švoba, vis dėlto turiu dar vieną prašymą – jei kada nors man tektų rašyti Jums, labai prašau atsakant neminėti jokių konstitucinių teisių, piliečių teisių ir nekalbėti apie neva savo susirūpinimą minėtomis problemomis. Nuo to laiko, kai Jūs pavedėte Seimo Žmogaus teisių komitetui vadovauti buvusiam kolūkio „Lenino priesakai“ pirmininkui, kuris su savo pavaldiniais gebėjo bendrauti tiktai rusiškais keiksmažodžiais ir, regis, du ar daugiau kartų buvo netgi teistas už jų sumušimą, dėl žmogaus teisių apsaugos šiuolaikinės būklės galima būtų tik juoktis, jeigu nebūtų taip graudu.

Bet Jūs tikrai galite rašyti apie didelę pažangą, pasiektą Žmogaus teisių apsaugos srityje ir nuolatinį savo dėmesį tam klausimui mieliems senukams į atokų užkampį, kurie mato mūsų gyvenimą tik per LRT televiziją. Jie Jumis patikės.

Ir negaliu Jums palinkėti netgi sėkmės, jeigu Jūsų koalicija toliau eis tuo pačiu keliu. Tad būkite nors sveikas, pone V. Švoba.

Ryšard Maceikianec, LR pilietis
2014 m. kovo 25 d.
Vilnius

* * *

pogon.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

gerai       2014-03-26 10:13

sudirbo ta liurbi svoba.pagarba signatarui.

Saulė       2014-03-26 9:56

Gerbiamas ,Ryšardai Maceikianecai, supurtėt tuos arogantiškuosius valdžiažmogius tvirtai, vyriškai, pilietiškai!!! Dėkoju Jums !

StasysG       2014-03-26 9:44

Ir vėl ačiū signatarui R Maceikianec’ui. Švieskite toliau mūsų Valdžiukes.——Vilniaus raj

Labai        2014-03-26 9:13

kultūringas straipsnis. Deja, mūsų valdžiagyviams nepaprastai toli iki demokratinių valstybių valdžios etikos. Todėl, pagal savo supratimo ir instrukcijų lygį viską tvarko bkiurokratinės kanceriarijų žiurkės.

Gal kas nors paaiškins       2014-03-26 7:34

kodėl kai kuris nors asmuo kreipiasi į prezidente ar premierą ar į bet kokį kitą valddžiagyvį atsakymus rašo lyg kokie kolūkio raštininkai dabar pasivadinę garsiais pavadinimais kaip antai “asmenų aptarnavimo skyriaus vedėja” tokia yra prezidentės raštininkė Genė Lukaševičienė, o šiuo atveju dar vienas raštininkas jau net “komunikacijos departamento direktorius” kažkoks Švoba. Prisikūrę visokių skyrių, departamentų ir rašinėja šie raštininkai, o ne tie tiesioginiai į kuriuos kreipiasi pilietis. Galėčiau sutikti, tegul kuria tą atsakimą raštininkas bet turi pasirašyti tas valdžiagyvis į kuri kreipiamasi.

Arnė       2014-03-26 7:22

su didele pagarba signatarui.

tik tokie issilavine ir protingi       2014-03-26 6:26

Lietuvos zmones turi dirbti LR Seime, ministerijose, LRT ir kitur, dirbti musu vienybei, geriui ir gerbuviui. Kulturai, ekonomikai. Dabar sedi Seime, ministerijose kazkokia glusiu gauja ir balsuoja taip, kaip isako partijos “galva”, nes savo galvu jie seniai nebeturi. Ka ir parode dar karta 77 nubalsavo pries tauta, kuri juos isrinko.Pagarba Maceikianec’ui.

Kritikas Pikčiurna       2014-03-26 3:46

Puikus atsakymas į Švobos atsakymą.
Tik būtina priminti, kad Lietuvoje pagrindinis ir aukščiausias įstatymas yra Konstitucija, o ne Konstitucinio teismo nutarimai ar Sodros biudžeto įstatymas. Šios dvi institucijos yra tam, kad būtų sklandžiai įgyvendinamos Konstitucinės normos, o už jų įgyvendinimą, pirmiausiai atsakinga Vyriausybė, turinti ir įstatymų inicijavimo teisę.
Jei minėtos institucijos nesugeba vykdyti Konstitucijos reikalavimų, jos privalo būti nedelsiant panaikintos ar pertvarkytos taip, kad Konstitucijos reikalavimai būtų nedelsiant ir nuolatos vykdomi, nes antraip, Vyriausybė nevykdo savo Konstitucinių prievolių ir turi būti nedelsiant atstatydinta.
Vyriausybės, kurios valstybės skolą darbuotojams, pensininkams bei remiamiesiems slepia vyriausybės nutarimais, kad tų skolų nereiktų išreikštai parodyti Biudžeto balanse ir taip būtų galima apgaudinėti visuomenę bei ES Komisiją ir Centrinį banką, kad yra tenkinami Mastrichto kriterijai ir jau yra laikas įsivesti eurą.
Tokia Kubiliaus ir Butkevičiaus vyriausybių veika yra sovietinių laikų atrūga, prirašinėjimas ir grubi apgaulė už kurią turės sumokėti Lietuvos žmonės savo gerovės sąskaita. O kad ši grubi apgaulė žmonių valia nepaaiškėtų Ministras Pirmininkas A.Butkevičius užsiima Konstitucijai prieštaraujančia veika bei retorika, kad suvaržytų konstitucinę Lietuvos piliečių teisę referendumais spręsti svarbiausius gyvybinius valstybės klausimus - žemių vientisumo, Lietuvos valstybės ir jos piliečių išimtinių teisių į gyvybinės erdvės - žemės - nuosavybę bei Lietuvos ekonominio suvereniteto įrankius - fiskalinį bei monetarinį suverenitetą bei savarankišką politiką ir siekia panaikinti ne tik nacionalinę valiuta - Litą, bet gelbėti krizės apimtą ES, negrįžtamai atiduodant Lietuvos aukso atsargas. Atsargas, kurios dabar 107% dengia Litą ir kurių net 50 metų negalėjo nusavinti net sovietiniai okupantai!
Tai, kad litas padengtas ne tik auksu, bet dar yra papildomai padengtas kitomis nacionalinėmis vertybėmis rodo, kad lito kursas yra dirbtinai nuvertintas ir netinkamai pririštas prie euro ir Lietuva savo piliečių skurdo sąskaita maitina Europos sąjungą ir savo prekybinius partnerius, tame tarpe ir Rusiją bei Gazprom’ą. Už tokius nusikaltimus reikia ne tik skelbti apkaltą vyriausybei, bet teisti jų vadovus. Tai yra valstybės išdavystė!
Ir, svarbiausia, šie nusikaltimai buvo pradėti ir tebedaromi suokalbyje su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite - to pačios komunistų pelkės gėle…
Lietuvos piliečiai, ar ilgai leisimės mulkinami šios šutvės?
Rinkimai yra geriausias laikas oriai ir, svarbiausia, taikia išsirinkti tokį prezidentą, kuris nusausintų šią pelkę. Antraip beliks tik kelias į Nebūtį arba į Maidaną,,,


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.