Ryšard Maceikianec. Dviveidiškumas

Tiesos.lt siūlo   2015 m. kovo 28 d. 13:05

13     

    

Ryšard Maceikianec. Dviveidiškumas

pogon.lt

Šiandien didžiosiose maisto parduotuvėse (komentaras rašytas kovo 22-ąją – red. past.) „Maisto bankui“ atstovaujantis jaunimas kvietė aukoti produktus skurstantiems. Jie elgėsi deramai, tačiau vien savo buvimu patvirtino, kad gana didelei mūsų visuomenės daliai, įskaitant daugiavaikes šeimas, reikalinga mūsų pagalba.

Jau ilgą laiką su nepaprastu liūdesiu žiūrime į tokios rūšies akcijas, kurios, viena vertus, yra džiuginantis mūsų humaniškumo įrodymas, o kita vertus – nusikalstamo mūsų šalį valdančių asmenų abejingumo silpniausiai mūsų visuomenės daliai, įskaitant vaikus, liudijimas.

Jau kelerius metus primenama prezidentei D. Grybauskaitei, kurios pagrindinė misija yra užtikrinti konstitucinę tvarką, ir kitoms institucijoms, kad esame šalis su didžiausiais socialiniais skirtumais ir vienintelė Europos šalis, kurioje iki šiol, kaip sovietinės okupacijos laikais, suteikiamos antikonstitucinės privilegijos, mokant valstybines pensijas daugiau kaip 100 tūkstančių asmenų. Tam reikalui skiriama iš viso apie 1 milijardą litų. Tarp jas gaunančiųjų – sovietinės ir naujosios nomenklatūros atstovai, komunizmo ideologai bei partinės mokyklos dėstytojai ir, kaip teigia tremtiniai ir Gulago kaliniai – net tie, kurie įgyvendino Lietuvių Tautos genocido politiką. Esame vienintelė ES šalis, kurioje, be vienos nacionalinės „Sodros“, yra dar keliolika mažesnių „sodrų“, paslapčia nuo visuomenės skiriančių ir išmokančių pirmiau paminėtas sumas. Taip pat reikėtų pažymėti, kad didžiausia antikonstitucinė mėnesinė priemoka prie senatvės pensijos, mokama kaip valstybinė pensija, šiandien jau yra daugiau kaip 6200 Lt (šeši tūkstančiai du šimtai litų).

Vertėtų paminėti ir tai, kad tada, kai daugiavaikės motinos siekė, kad būtų padidintos mažos jų senatvės pensijos, prezidentė D. Grybauskaitė liepė Vyriausybei padidinti antikonstitucines išmokas – valstybines pensijas, kurios tūkstančius kartų viršija tas sumas, už kurias maisto produktų per metus surenka mieli jauni žmonės, budėdami kaip šiandien maisto prekių parduotuvėse. Tos nedidelės sumos, už kurias produktų paaukoja šiandieniniai pirkėjai, atsiranda dar ir dėl to, kad asmenys, gaunantys privilegijas kitų sąskaita, patys paprastai parduotuvėse jau nesilanko. Vis dėlto, matyt, dar šiandien per pagrindines vakaro žinias išvysime, kaip D. Grybauskaitė, nepaprastai pasišventusi, su gilaus susirūpinimo išraiška veide, perduos į „Maisto banką“ keletą kilogramų cukraus, kruopų ar kelis butelis aliejaus…

* * *

Nesavanaudiško pasiaukojimo ir juodo dviveidiškumo atmosferoje vakar per vakaro žinias D. Grybauskaitė išreiškė susirūpinimą, kad Briuselyje atkreiptas dėmesys į nepaprastai didelius socialinius skirtumus mūsų šalyje ir nenormalią socialinės rūpybos būklę. Kartu leisdama suprasti, kad skubiai ieško atpirkimo ožio, kalto dėl tokio didelio ir Europos Sąjungoje neregėto aplaidumo viešųjų finansų srityje, šalyje, kurią valdo buvusi ES finansų komisarė. Nesunku susiprotėti, kad tai greičiausiai bus ne ožys, o ožka, deleguota į ministrus Darbo partijos, ir dėl jos likimo, matyt, niekas nesielvartaus.

Tad yra vilties, kad situacija pagerės, o jaunimui daugiau nebereikės prašyti išmaldos maisto produktais daugiavaikėms šeimoms ir vaikams.

Tai džiugina, kad yra tas Briuselis, kuris nors dešimt metų vėluodamas, bet vis dėlto nurodys „mūsų elitui“, ką, kada ir kaip turi daryti savo namuose. Nes kreipti dėmesį ir reaguoti į savo piliečių pasiūlymus – tų, kurie yra banditėliai, durniai ir vagys, – būtų tiesiog kvaila.

pogon.lt

 

* * *

Daugiau R. Maceikianeco straipsnių apie Lietuvoje sukurtą antikonstitucinę privilegijų sovietinei ir naujajai nomenklatūrai sistemą:

Ryšard Maceikianec. Daugiavaikės motinos, privilegijos ir tylinti visuomenė

Klausimas premjerui: kada bus naikinamos antikonstitucinės privilegijos?

Vyriausybės atsakymas dėl privilegijų: tai – ne privilegijos, tai – brangus paveldas

Požiūris: Lietuvos politinės sistemos Achilo kulnas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

senis       2015-04-3 16:23

Pagarba Ricardui. Turbut tik lenkai Lietuvoje liko sveiko proto.

ruta       2015-03-30 9:03

Didelia Jums pagarba ponas Riciard , visada skaitome jusu puikias izvalgas , pamastymus , aciu .

jie nusipelnė geriau gyventi       2015-03-28 18:24

kolaborantai nusipelnė geriau gyventi.
tai Kremliaus direktyva ir komunistų vyriausybė, prezidentė, seimas, visos partijos paklusniai ją vykdo.

StasysG       2015-03-28 17:54

Ir pagaliau, kodėl valstybines pensijas vadinate ANTIKONSTITUCINĖMIS? Ar dėl Konstitucijos 52 str: “52 straipsnis
Valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų numatytais atvejais.”...Bet čia yra “kitais įstatymų numatytais atvejais”?

StasysG       2015-03-28 17:36

Neparašyta, todėl 2 Klausimai Autoriui (iš SADM puslapio): 1)ar PAPILDOMAI 100 tūkstančių piliečių gauna tokias valstybines pensijas? :
———“Pirmojo laipsnio valstybinė pensija yra keturių valstybinių pensijų  bazių dydžio (232 Eur/800 Lt).
Antrojo laipsnio valstybinė pensija yra dviejų valstybinių pensijų bazių dydžio (116 Eur/400 Lt).”
2)ar teisėjai gauna papildomai tokia valstybines pensijas:
Teisėjų valstybinės pensijos pradėtos skirti nuo 2003 m. sausio 1 d. Teisėjų valstybinių pensijų dydžiai—-Asmenims, turintiems teisę gauti teisėjų valstybinę pensiją, teisėjų valstybinė pensija apskaičiuojama iš paskutinių 5 metų teisėjo gauto darbo užmokesčio vidurkio ir skiriama:
įgijusiems ne mažesnį kaip 20 metų teisėjo darbo stažą - 45 proc. šio dydžio; įgijusiems 15 ir daugiau metų teisėjo darbo stažą - 35 proc. šio dydžio;?

StasysG       2015-03-28 17:17

Negali būti dėl tų valstybinių pensijų. Negali būti, kad valstybinė pensija prie senatvės dar 6200 mūsų litukų. Autorius R.M. kažką pripainiojo, nes oficialiai niekas apie tai nerašo. Vis galvojau, kad visi pensijas iš SODROS pagal uždarbį (pasirinktinai: anų laikų ar naujovišką). Pasirodo, yra kitaip. Kur tokią schemą - voratiklį gauti?

Žvalgybos ekspertas JAV       2015-03-28 16:07

Maceikianecas yra ir Rusijos žvalgybos operacijos “Kauno pedofilijos byla” dalyvis - aktyvus kedofilas. Turiu vilties, kad Lietuva ras savyje ryžto ilgam pasodinti nors kelis Rusijos agentus, kovojančius prieš Lietuvos valstybę. Gal tai atbaidytų ir kitus maceikianecus, gylius ir jų Lietuvos antivalstybininkų komandas.

Amerikietis       2015-03-28 15:58

maisto bankai ir labdaringa veikla skurstantiems remti yra labai paplitusios visame pasaulyje, taip pat ir turtingiausiose šalyse kaip JAV, Norvegijoje, Šveicarijoje. Tik civilizuotose šalyse visuomenės yra pakankamai protingos ir jose nėra dirvos valstybės išdavikams, užsienio valstybių agentams, visuomenės kiršintojams kaip Maceikianecas ir visa jo bendražygių armija.

veidmainiai        2015-03-28 15:45

veidmainiai ir tie, kurie taip susirūpino Graužinienės likimu. Matyt pergyvena, kad skalūnų dujų gavyba gali neatitekt rusiškai lenkiškai kompanijai LOTOS, kaip kad atiteko Geonafta ir 50 procentų Minijos naftos, kone už dyka. O po to aiškina apie socialinę neteisybę.
Jokių LOTOS Lietuvoje. Išgujom Chevron, išgrūsim ir šitą.
Nacionalizuot reikia Lietuvos resursus ir nereiks verkšlent apie socialinę atskirtį.

Vilija       2015-03-28 15:34

Pagarba siam LENKUI!

veidmainiai        2015-03-28 15:32

po Kačinskio, po Malaizijos, po Prancūzų lėktuvo Maskvos oro uoste, kuriuo skrido Iskander gamyklos vadovas, nesutikęs pasirašyti Iskander perdavimo Rusijai, susprokdinimų, kremlinis KGB matyt nusprendė parodyt, kad lėktuvai sprogsta ir kitų teritorijoj, ne vien Rusijos.
..
dar Londone skaičiau žurnalą, kuriame buvo labai detaliai aprašyta kaip musulmonų funfamentalistus specialiose mokyklose šiaurės Afrikos valstybėse ruošia Maskvos ir Berlyno universitetus baigę PSICHIATRAI, KGB ir STASI slaptų tarnybų įtakoje. Putinas dirbdamas su STASI Drezdene išlaikė ryšius neabejotinai. Tik neaišku koks šios teraktos buvo tikrasis tikslas. Sužlugdyt kompaniją? Ar koks politinis. Tikrai net neabejoju, kad tai nebuvo paties “depresuoto” vaikino sumanymas.

Beta       2015-03-28 14:17

Vienodai jiems rodo tos EP pastabos. Eilinė proga Grybauskaitei pasirodyti per tv rūpestinga ir tuoj pat pamiršti ką sakiusi. Butkevičius iš viso nerado reikalo į tą pastabą sureaguoti-  burnos neaušino.
Kiek metų TVF kartoja ir kartoja: Lietuvoje pajamų perskirstymas per biudžetą yra per mažas. Ir koks rezultatas? Šių metų biudžete dar sumažino!

VaidasVDS       2015-03-28 13:49

Yra viena labai gera dvasinė išmintis, ji skamba taip:
“Apsimetinėjimas yra neišmanėlio juokingos pastangos atrodyti išmintingu, bandymas tuščiai sielai atrodyti turtinga.”
Ir šitą išmintį galima drąsiai vadinti Dievo Žodžiu.
Jeigu šią išmintį kas nors sugebėtų perkelti į politikos (bent jau etikos) standartus, tai turėtume nuostabius politikus ir nuostabią demokratiją. Juk šiandien politika - tai apsimetinėjimo menas. Vieną sakau, kitą mąstau, o darau taip, kaip man (politikui) ar mano chebrai geriau. Bet juk dauguma politikų apie savo dvasingumą net nesusimąsto. O dažniausiai, pasirinkus savęs ir kitų apgaudinėjimo meną, siela prarandama visiems laikams…


Rekomenduojame

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.