Ryšard Maceikianec. Dviveidiškumas

Tiesos.lt siūlo   2015 m. kovo 28 d. 13:05

13     

    

Ryšard Maceikianec. Dviveidiškumas

pogon.lt

Šiandien didžiosiose maisto parduotuvėse (komentaras rašytas kovo 22-ąją – red. past.) „Maisto bankui“ atstovaujantis jaunimas kvietė aukoti produktus skurstantiems. Jie elgėsi deramai, tačiau vien savo buvimu patvirtino, kad gana didelei mūsų visuomenės daliai, įskaitant daugiavaikes šeimas, reikalinga mūsų pagalba.

Jau ilgą laiką su nepaprastu liūdesiu žiūrime į tokios rūšies akcijas, kurios, viena vertus, yra džiuginantis mūsų humaniškumo įrodymas, o kita vertus – nusikalstamo mūsų šalį valdančių asmenų abejingumo silpniausiai mūsų visuomenės daliai, įskaitant vaikus, liudijimas.

Jau kelerius metus primenama prezidentei D. Grybauskaitei, kurios pagrindinė misija yra užtikrinti konstitucinę tvarką, ir kitoms institucijoms, kad esame šalis su didžiausiais socialiniais skirtumais ir vienintelė Europos šalis, kurioje iki šiol, kaip sovietinės okupacijos laikais, suteikiamos antikonstitucinės privilegijos, mokant valstybines pensijas daugiau kaip 100 tūkstančių asmenų. Tam reikalui skiriama iš viso apie 1 milijardą litų. Tarp jas gaunančiųjų – sovietinės ir naujosios nomenklatūros atstovai, komunizmo ideologai bei partinės mokyklos dėstytojai ir, kaip teigia tremtiniai ir Gulago kaliniai – net tie, kurie įgyvendino Lietuvių Tautos genocido politiką. Esame vienintelė ES šalis, kurioje, be vienos nacionalinės „Sodros“, yra dar keliolika mažesnių „sodrų“, paslapčia nuo visuomenės skiriančių ir išmokančių pirmiau paminėtas sumas. Taip pat reikėtų pažymėti, kad didžiausia antikonstitucinė mėnesinė priemoka prie senatvės pensijos, mokama kaip valstybinė pensija, šiandien jau yra daugiau kaip 6200 Lt (šeši tūkstančiai du šimtai litų).

Vertėtų paminėti ir tai, kad tada, kai daugiavaikės motinos siekė, kad būtų padidintos mažos jų senatvės pensijos, prezidentė D. Grybauskaitė liepė Vyriausybei padidinti antikonstitucines išmokas – valstybines pensijas, kurios tūkstančius kartų viršija tas sumas, už kurias maisto produktų per metus surenka mieli jauni žmonės, budėdami kaip šiandien maisto prekių parduotuvėse. Tos nedidelės sumos, už kurias produktų paaukoja šiandieniniai pirkėjai, atsiranda dar ir dėl to, kad asmenys, gaunantys privilegijas kitų sąskaita, patys paprastai parduotuvėse jau nesilanko. Vis dėlto, matyt, dar šiandien per pagrindines vakaro žinias išvysime, kaip D. Grybauskaitė, nepaprastai pasišventusi, su gilaus susirūpinimo išraiška veide, perduos į „Maisto banką“ keletą kilogramų cukraus, kruopų ar kelis butelis aliejaus…

* * *

Nesavanaudiško pasiaukojimo ir juodo dviveidiškumo atmosferoje vakar per vakaro žinias D. Grybauskaitė išreiškė susirūpinimą, kad Briuselyje atkreiptas dėmesys į nepaprastai didelius socialinius skirtumus mūsų šalyje ir nenormalią socialinės rūpybos būklę. Kartu leisdama suprasti, kad skubiai ieško atpirkimo ožio, kalto dėl tokio didelio ir Europos Sąjungoje neregėto aplaidumo viešųjų finansų srityje, šalyje, kurią valdo buvusi ES finansų komisarė. Nesunku susiprotėti, kad tai greičiausiai bus ne ožys, o ožka, deleguota į ministrus Darbo partijos, ir dėl jos likimo, matyt, niekas nesielvartaus.

Tad yra vilties, kad situacija pagerės, o jaunimui daugiau nebereikės prašyti išmaldos maisto produktais daugiavaikėms šeimoms ir vaikams.

Tai džiugina, kad yra tas Briuselis, kuris nors dešimt metų vėluodamas, bet vis dėlto nurodys „mūsų elitui“, ką, kada ir kaip turi daryti savo namuose. Nes kreipti dėmesį ir reaguoti į savo piliečių pasiūlymus – tų, kurie yra banditėliai, durniai ir vagys, – būtų tiesiog kvaila.

pogon.lt

 

* * *

Daugiau R. Maceikianeco straipsnių apie Lietuvoje sukurtą antikonstitucinę privilegijų sovietinei ir naujajai nomenklatūrai sistemą:

Ryšard Maceikianec. Daugiavaikės motinos, privilegijos ir tylinti visuomenė

Klausimas premjerui: kada bus naikinamos antikonstitucinės privilegijos?

Vyriausybės atsakymas dėl privilegijų: tai – ne privilegijos, tai – brangus paveldas

Požiūris: Lietuvos politinės sistemos Achilo kulnas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

senis       2015-04-3 16:23

Pagarba Ricardui. Turbut tik lenkai Lietuvoje liko sveiko proto.

ruta       2015-03-30 9:03

Didelia Jums pagarba ponas Riciard , visada skaitome jusu puikias izvalgas , pamastymus , aciu .

jie nusipelnė geriau gyventi       2015-03-28 18:24

kolaborantai nusipelnė geriau gyventi.
tai Kremliaus direktyva ir komunistų vyriausybė, prezidentė, seimas, visos partijos paklusniai ją vykdo.

StasysG       2015-03-28 17:54

Ir pagaliau, kodėl valstybines pensijas vadinate ANTIKONSTITUCINĖMIS? Ar dėl Konstitucijos 52 str: “52 straipsnis
Valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų numatytais atvejais.”...Bet čia yra “kitais įstatymų numatytais atvejais”?

StasysG       2015-03-28 17:36

Neparašyta, todėl 2 Klausimai Autoriui (iš SADM puslapio): 1)ar PAPILDOMAI 100 tūkstančių piliečių gauna tokias valstybines pensijas? :
———“Pirmojo laipsnio valstybinė pensija yra keturių valstybinių pensijų  bazių dydžio (232 Eur/800 Lt).
Antrojo laipsnio valstybinė pensija yra dviejų valstybinių pensijų bazių dydžio (116 Eur/400 Lt).”
2)ar teisėjai gauna papildomai tokia valstybines pensijas:
Teisėjų valstybinės pensijos pradėtos skirti nuo 2003 m. sausio 1 d. Teisėjų valstybinių pensijų dydžiai—-Asmenims, turintiems teisę gauti teisėjų valstybinę pensiją, teisėjų valstybinė pensija apskaičiuojama iš paskutinių 5 metų teisėjo gauto darbo užmokesčio vidurkio ir skiriama:
įgijusiems ne mažesnį kaip 20 metų teisėjo darbo stažą - 45 proc. šio dydžio; įgijusiems 15 ir daugiau metų teisėjo darbo stažą - 35 proc. šio dydžio;?

StasysG       2015-03-28 17:17

Negali būti dėl tų valstybinių pensijų. Negali būti, kad valstybinė pensija prie senatvės dar 6200 mūsų litukų. Autorius R.M. kažką pripainiojo, nes oficialiai niekas apie tai nerašo. Vis galvojau, kad visi pensijas iš SODROS pagal uždarbį (pasirinktinai: anų laikų ar naujovišką). Pasirodo, yra kitaip. Kur tokią schemą - voratiklį gauti?

Žvalgybos ekspertas JAV       2015-03-28 16:07

Maceikianecas yra ir Rusijos žvalgybos operacijos “Kauno pedofilijos byla” dalyvis - aktyvus kedofilas. Turiu vilties, kad Lietuva ras savyje ryžto ilgam pasodinti nors kelis Rusijos agentus, kovojančius prieš Lietuvos valstybę. Gal tai atbaidytų ir kitus maceikianecus, gylius ir jų Lietuvos antivalstybininkų komandas.

Amerikietis       2015-03-28 15:58

maisto bankai ir labdaringa veikla skurstantiems remti yra labai paplitusios visame pasaulyje, taip pat ir turtingiausiose šalyse kaip JAV, Norvegijoje, Šveicarijoje. Tik civilizuotose šalyse visuomenės yra pakankamai protingos ir jose nėra dirvos valstybės išdavikams, užsienio valstybių agentams, visuomenės kiršintojams kaip Maceikianecas ir visa jo bendražygių armija.

veidmainiai        2015-03-28 15:45

veidmainiai ir tie, kurie taip susirūpino Graužinienės likimu. Matyt pergyvena, kad skalūnų dujų gavyba gali neatitekt rusiškai lenkiškai kompanijai LOTOS, kaip kad atiteko Geonafta ir 50 procentų Minijos naftos, kone už dyka. O po to aiškina apie socialinę neteisybę.
Jokių LOTOS Lietuvoje. Išgujom Chevron, išgrūsim ir šitą.
Nacionalizuot reikia Lietuvos resursus ir nereiks verkšlent apie socialinę atskirtį.

Vilija       2015-03-28 15:34

Pagarba siam LENKUI!

veidmainiai        2015-03-28 15:32

po Kačinskio, po Malaizijos, po Prancūzų lėktuvo Maskvos oro uoste, kuriuo skrido Iskander gamyklos vadovas, nesutikęs pasirašyti Iskander perdavimo Rusijai, susprokdinimų, kremlinis KGB matyt nusprendė parodyt, kad lėktuvai sprogsta ir kitų teritorijoj, ne vien Rusijos.
..
dar Londone skaičiau žurnalą, kuriame buvo labai detaliai aprašyta kaip musulmonų funfamentalistus specialiose mokyklose šiaurės Afrikos valstybėse ruošia Maskvos ir Berlyno universitetus baigę PSICHIATRAI, KGB ir STASI slaptų tarnybų įtakoje. Putinas dirbdamas su STASI Drezdene išlaikė ryšius neabejotinai. Tik neaišku koks šios teraktos buvo tikrasis tikslas. Sužlugdyt kompaniją? Ar koks politinis. Tikrai net neabejoju, kad tai nebuvo paties “depresuoto” vaikino sumanymas.

Beta       2015-03-28 14:17

Vienodai jiems rodo tos EP pastabos. Eilinė proga Grybauskaitei pasirodyti per tv rūpestinga ir tuoj pat pamiršti ką sakiusi. Butkevičius iš viso nerado reikalo į tą pastabą sureaguoti-  burnos neaušino.
Kiek metų TVF kartoja ir kartoja: Lietuvoje pajamų perskirstymas per biudžetą yra per mažas. Ir koks rezultatas? Šių metų biudžete dar sumažino!

VaidasVDS       2015-03-28 13:49

Yra viena labai gera dvasinė išmintis, ji skamba taip:
“Apsimetinėjimas yra neišmanėlio juokingos pastangos atrodyti išmintingu, bandymas tuščiai sielai atrodyti turtinga.”
Ir šitą išmintį galima drąsiai vadinti Dievo Žodžiu.
Jeigu šią išmintį kas nors sugebėtų perkelti į politikos (bent jau etikos) standartus, tai turėtume nuostabius politikus ir nuostabią demokratiją. Juk šiandien politika - tai apsimetinėjimo menas. Vieną sakau, kitą mąstau, o darau taip, kaip man (politikui) ar mano chebrai geriau. Bet juk dauguma politikų apie savo dvasingumą net nesusimąsto. O dažniausiai, pasirinkus savęs ir kitų apgaudinėjimo meną, siela prarandama visiems laikams…


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.