Šeimos politika

Rūta Visocnik. Kas blogai su tomis vaikų teisėmis ir tuo įstatymu? Konkretus pavyzdys

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 15 d. 22:25

11     

    

Rūta Visocnik. Kas blogai su tomis vaikų teisėmis ir tuo įstatymu? Konkretus pavyzdys

Veidaknygė

„TAI KAS GI YRA BLOGAI SU TOMIS VAIKŲ TEISĖMIS IR SU TUO ĮSTATYMU?“ Tokio klausimo sulaukiu kasdien. Paprasčiau bus paaiškinti, pasirėmus konkrečiu ir realiu pavyzdžiu.

Iš tėvų paimti du vaikai. Tėvai su jais matosi Vaikų gerovės centre „Gynia“. du kartus per savaitę. Pasimatymai trunka 2 valandas (griežtai!). Abu vaikai po pasimatymų nenori išsiskirti su mama; vyresnysis vaikas, protestuodamas prieš atskyrimą, rodo pyktį „gerovės“ centro darbuotojų akivaizdoje.

Užuot paguodę vaiką, „gerovės“ centro darbuotojai imasi kitos taktikos - VAIKUI GIRDINT pasakoma, kad jeigu jis dar protestuos prieš atskyrimą nuo motinos, BUS SUTRUMPINTAS PASIMATYMŲ SU TĖVAIS LAIKAS.

Rašome Kauno apskrities VTAS, tikėdamiesi, kad vaiko teisių apsaugos institucija, kuri veikia „išimtinai tik dėl vaikų interesų“, padės išspręsti šią problemą - mūsų požiūriu, tai valstybės vardu vykdomas psichologinis smurtas prieš vaiką.

Gauname atsakymą, paaiškinantį, kad mūsų raštas nukreiptas pačiam „gerovės“ centrui, nes tai “susiję su „gerovės“ centro veikla. Be to, centras nėra pavaldus A.Jakavonienės įstaigai (Valstybinei vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie SADM). Duodama suprasti, kad tarnyba šiuo atveju „ne prie ko“.

Taigi, iš šio atvejo ir iš kitų panašių situacijų (jų yra šimtai) matome, kad Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba iš tiesų neturi tikslo iš tiesų ginti vaiko teises ir interesus visur ir visada. Tik tėvų atžvilgiu tarnyba veikia greitai ir griežtai. Ogi valstybinių įstaigų abejotinų veiksmų neskuba tirti ir nemato poreikio greitai reaguoti.

Tikiu, kad tarnybos elgesys pagrįstas galiojančiu įstatymu ir jo normų suvokimu. Tad jeigu įstatymas tarnybai leidžia taip abejingai vertinti akivaizdų psichologinį smurtą prieš vaiką, vykdomą po valdišku stogu, vadinasi „kažkas su tuo įstatymu negerai“.

Įstatymo pataisomis, be kita ko, yra siekiama sumažinti institucinio smurto prieš vaikus bei jų tėvus galimybes ir „užkaišyti“ tas skyles, per kurias bėdos atveju išsilaksto asmeninės atsakomybės vengiantys tarnybos darbuotojai.

P.S. Šios šeimos pagalbos plane yra įrašytas įpareigojimas tėvams: „Bendrauti su vaikais ir palaikyti ryšį su jais“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Turime       2019-01-19 18:12

turime dar vieną valstybę valstybėje. Tuo viskas ir pasakyta.

Dėsnis       2019-01-17 10:40

Jei medis duoda blogus vaisius reikia keisti medį, o vaikų teisių specialistai, nori sutvarkyti blogo medžio vaisius, keista jų logika, šito niekam nepavyko, istorija tai iliustruoja.

Žodžio laisvė...       2019-01-16 23:22

Jau mano vaikai seniai užauginti,todėl drįstu teigti,kad 9-erių metų vaikas dar ne viską suvokia ir jo rašytas parašas negali
būti teisiškai pilnavertis.Bent jau vaiko raštai tikrai negali būti vertinami ir prilyginami suaugusio žmogaus rašytiems
raštams.Aš taip galvoju.Mažą vaiką turi atstovauti šeimos narys ar globėjas,o ne žmogus,kuriam tas vaikas yra visiškai
svetimas ir mažai pažintas.

Anupras       2019-01-16 17:33

Pasak teismo įstatymų leidėjas(Seimas) nėra suteikęs teisės teismui atskleisti neviešus duomenis, visuomenės susidomėjimo sulaukusiose bylose. Tad čia ir gerb.M.Puidokas yra bejėgis.Atkreipkite dėmesį į 2019. 01. 12 Seimo priimtą įstatymą ;PSICHIKOS SVEIKATOS ĮSTATYMO IR LYDINČIŲJŲ TEISĖS AKTŲ PATAISOS xiii-2075(2). Be teismo sprendimo trims paroms galima uždaryti į palatą ;be rankenų; ir taikyti gydymą.Ar jis bus taikomas asmenims esantiems apskaitoje ,ar ir žmonėms turintiems kitokią nuomonę,aštriau išreiškus emocijas, ar už įkyrų susirašinėjimą su valstybinėmis institucijomis. Juk matome koks ;kompetentingas; atsakymas.

O, taip!       2019-01-16 16:47

“Teismo verdikto dėl devynmetės mergaitės įvaikinimo visuomenė nesužinos: tai – paslaptis.” Kodėl paslaptis? Kodėl nieko nesakęs išvažiavo brolis? Jeigu gerb. M.Puidokas neatsakys į šiuos klausimus, tol galvosiu, kad tai policinės valstybės metodai. Kas man paneigs, kad devynmetės brolis buvo prigąsdintas taip, kad jis bus išvarytas iš Anglijos, o čia tikrai negaus darbo, tad galės su savo sesute sėdėti prie durų su ištiesta ranka arba kas nors panašaus.

Kreipiuosi į autore       2019-01-16 14:28

Gerbiamoji, jus prieinat prie sveiko proto Seimo nariu. Kalbėkit jiems, būtina stabdyti tokia Lietuvos tragedija, kaip vaikų pardavinėjimas užsieniečiams, jau atviras. Tai baudžiamasis nusikaltimas. Būtinas įstatymas, neleidžiantis,kai valstybes vardu atimtas vaikas, perduodamas butų į privačias organizacijas, kur dingsta bet kokia kontrole - kaip ten tas vaikas jaučiasi.

Ingnyda Šmikinytė       2019-01-15 23:06

Jokių bėdų- bėdelių mes ne darėm. Nedrįskite menkinti mūsų įmyžo.
Mūsų darbai didelio mastelio. Todėl tai ką padarėm tikraiv ne bėda.
Tai Katostrofa. Iš didžiosios raidės!

TIEK       2019-01-15 22:59

klerkai ,nors ir rinkti,tikrai nėra vaikų auginimo,auklėjimo specialistai .Geresni ,nei mama ,tėvas. Išvada: tuoj pat naikinti pelningą kai kam betvarkę pasiekusią net institucinio kišimosi į šeimą įstatyminę faze. Tokių  specialių vaikagrobystės įstatymų neturėtų iš principo būti.Priedo - matomai būtina seime ombudsmeno pareigybė, nes antikonstitucinės nesamonės ir su mūsų vaikais, ir su lytiniais iškrypėliais ir su žmonių teisių (konkrečiai mažiausias pensijas gaunančių“pencninykų” tolesnis ir vis stiprėjantis (turima omeny žymiai didinama atskirtis nuo didesnes ir mažiausias valstybines pensijas gaunančių senukų)  sadistiškas smaugimas pensijų didinimo PROCENTALIAI NUO TURĖTOS PRINCIPU )pažeidinėjimu dėl augančio skurdo net ir augant taip išgarbintai ekonomikai,JAU YRA ABSOLIUČIAI NEBEPRIIMTINAS. Ta vadinama “opozicija ” ,per trisdešimtmetį dirbtinai prikūrusi Lietuvai tiek ir tie problemų ,privalėtų pilnai užsičiaupt ,jei neturi,ar iš principo nenori gelbėt kažkada vieną turtingiausių regione šalį (ir naftos gamykla , ir nuosava AE ,ko net išgarbinta Lenkija net ir pamislyt tada apie tokį lygį nedrįso ) .Jui NIEKO NEBETURIM.  NEBETURIM IR MILIJONO EMIGRAVUSIŲ NUO TOKIO PRAGARO. Už tai kabylius prikabino dešimtis milardų  skolų su kvailiausiom palūkanom. Ko dar nori Ingrida, ko dar lendi į valdžią ,kai su chebra pridarei tiek akivaizdžių bėdų šaliai?

komfortas       2019-01-15 22:45

Už priimtus sprendimus, teikiamas paslaugas, jų kokybę ir kt. Tarnyba neatsako:)

Naujosios Zelandijos       2019-01-15 22:37

mergaitės atvejis parodė,kad daug kas negerai su įvaikinimu.Ir dabar 15 min.rašo apie vaiką iš Tauragės,kuris nenori būti įvaikintas svetimoje šalyje.Tačiau jiems bruka pasirašyti popierius.Tokiems jauniems vaikams.

Įdomu būtų išgirsti       2019-01-15 22:35

nuomones vaikų,kurie buvo atskirti nuo tėvų,užaugo ir ar susirado tėvus?Pasaulyje gal yra tokių istorijų?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.