Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žmogaus teisės

Rūta Visocnik. Ginti? Saugoti? Padėti?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 6 d. 1:05

5     

    

Rūta Visocnik. Ginti? Saugoti? Padėti?

Praėjus 30-iai metų po Baltijos kelio ir beveik tiek pat po nepriklausomybės de jure atgavimo, mūsų institucijos dirba pagal KGB metodiką ir „vargo nemato“. Štai šviežias pavyzdys.

Konkurentams davus užsakymą per prokuratūrą ar ikiteisminio tyrimo pareigūnus (konkurentų kovos pasitelkiant jėgos struktūras – dar vienas lietuvių „vienybės“ bruožas!), nedidelį parduotuvių tinklą užgriuvo policijos pareigūnai bei tyrėjai. Kaip tik tuo metu, kai parduotuvėse pilna pirkėjų. Kratų metu šūkaujama, įžeidinėjami darbuotojai, naršomi daiktai. Paimami ne tik su verslu susiję daiktai bei dokumentai (nepaliekant jokio aprašo ar kito įrodymo, kas paimta), bet ir asmeniniai žmonių daiktai – vaikų nuotraukos ir pan.

Konkurentų patogumui policijos pareigūnai iš „nusikaltusios“ įmonės paima kompiuterį su tiekėjų ir klientų duomenimis.

Susinervinę, kad nerado reikšmingų įkalčių, pareigūnai užgriūna ir verslo savininko namus. Vakare, kai šeimoje su mažais vaikais yra vakarienės ir ruošimosi miegui metas. Naršoma viskas, be jokių kriterijų, ir panašu, kad be jokio konkretaus tikslo.

Darbuotojai, kuriems jokie įtarimai nepareikšti, per prievartą išvežami į apklausas, o tie, kurie suabejoja, ar niekuo neįtariamas žmogus privalo viską metęs vykti į liudytojo apklausą, yra gąsdinami antrankiais. Viena moteris iš namų išviliota vakaro metu, policijos pareigūnams atjungus namo elektrą (moteriai neliko nieko kita, kaip atidaryti duris, po to ji buvo iš karto pačiupta ir išvežta). Kartoju – tai niekuo neįtariami žmonės, o tik parduotuvių, su kuriomis dorojasi konkurentai, darbuotojai. Liudytojai.

Lietuva yra Europos Žmogaus teisių konvencijos, kurioje įtvirtintas nekaltumo prezumpcijos principas, dalyvė. Lietuvos Konstitucijos 31 straipsnyje sakoma, kad asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo numatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu. Baudžiamojo proceso kodekso 11 straipsnyje iškilmingai teigiama, jog niekas negali būti pripažintas kaltu padaręs nusikaltimą, taip pat negali būti nubaustas kriminaline bausme kitaip, kaip teismo nuosprendžiu ir remiantis įstatymu. Wikipedijoje kažkoks naivuolis, aprašydamas nekaltumo prezumpcijos principą, skelbia: „Pažymėtina, kad nekaltumo prezumpcija galioja tiek sulaikant, tiek suimant asmenį, taip pat ikiteisminio tyrimo metu. Atlikdami procesinius veiksmus, ikiteisminio tyrimo pareigūnai (pvz., policija, jos pareigūnai) privalo laikytis nekaltumo prezumpcijos nuostatų.“

Šiandien einant į darbą kaip tik šmėstelėjo policijos automobilis su užrašu „Ginti. Saugoti. Padėti“.
Pajacų valstybė, ne kitaip.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Gargždų atvejis       2019-09-6 19:44

Pateikęs apeliaciją byloje, kur bepročio buvo nužudyta daugiavaikė motina 2011m., Policijos departamentas tik patvirtino, kad nei ginti, nei saugoti, nei dar kažką naudingesnio daryti. Tik įvykus nusikaltimui surinkti įkalčius, suimti nusikaltėlį ir iškviesti ritualinių paslaugų įmonės darbuotojus. Nes toje byloje Policijos departamentas nemato savo kaltės, kad neužkardė nusikaltimo, nors nužudytoji skambino 112 ir meldė pagalbos, sakė, kad ją tuoj gali nužudyti.
Ir tokių pavyzdžių - daugybė. Bet tai netrukdo pareigūnams girgžpirdams grasinti, kad “išpašolvonins” streikuojančius mokytojus iš ŠMM. Ko norėti iš tokios “policijos”, kai neblaivūs jos atstovai viešai nebijo didžiuotis, kad jų represinė struktūra kilusi iš stribų?

Jota       2019-09-6 17:41

Žinot, man jau seniai knietėjo tuos “Ginti. Saugoti. Padėti” pakeisti žodžiais “Provokuoti. Gąsdinti. Įtarinėti”. Arba “Sekti. Manipuliuoti.  Šantažuoti”. Arba “Savivaliauti. Duoti į snukį. Uždaryti į kaliūzę” ir kt.
Kaip ten bebūtų, bet pamačiusi policijos automobilį, įsivaizduoju, kad jų nėra.

Laumėjantis       2019-09-6 12:53

Galiu dar kartą priminti šiemet prieš sausio 13-ąją V. Landsbergio beveik atviru tekstu pasakytus žodžius, kad Lietuvos teisėsauga dirba ne Lietuvai. Matyt, ir čia bus toks atvejis.
Beje, o koks prekybos tinklas?

Žodžio laisvė...       2019-09-6 12:11

Policija yra pavaldi VRM.Tai ar ši “kontora” ir Teisingumo ministerijos yra dėl
grožio ar dėl neteisėto(be teismo sprendimo)dorojimosi su valstybės piliečiais?
Visuotinėje Žmogaus Teisių Deklaracijos 12 str.sako:“Niekas neturi patirti sava-
vališko kišimosi į jo asmeninį ir šeiminį gyvenimą,jo buto neliečiamybę,susira-
šinėjimo slaptumą,kėsinimosi į jo garbę ir orumą.Kiekvienas žmogus turi teisę į įstatymo apsaugą nuo tokio kišimosi arba tokių pasikėsinimų.“Tai kada pagaliau Lietuvoje bus nustota brutaliai dorotis su valstybės piliečiais???

Almantas       2019-09-6 11:40

Na taip,mentui patapus premjeru represinem strukturom atsiriso rankos.Dabar jie mus “gina,padeda,saugo savaip,tai yra taip kaip reikia valdziai ir pinigams


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Gerovės valstybė

Algimantas Rusteika. Modernus fašizmas iš arti – tą reikia pajausti

Arvydui Šliogeriui – 75-eri. Nuoširdūs sveikinimai!

Vytautas Radžvilas. Birželio sukilimas tarp antivalstybinės propagandos ir susitaikymo tiesoje

Vytautas Sinica. Tokios partijos Lietuvoje nėra

Ramūnas Aušrotas. Neužmirškite skaityti tarp eilučių

Kurlink teka ar tekinamas Lietuvos laikas, jei jį „aplenkęs“ politikas Putino propagandinėje TV šlovinamas „tarp vyrų“ kaip „modernus europietiškas“?

Algimantas Rusteika. Kas nuplėšė atminimo lentą kariams savanoriams Gedimino bokšte

Rūta Visocnik. Seneliai „išeisinti“

Algimantas Rusteika. Užrašai iš beprotnamio

Saulius Dambrauskas. Lietuva nevykdo Orhuso konvencijos

Dalius Stancikas. Kaip lietuviai suvokė getus

Neringa Venckienė kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį teismą prašydama išaiškinti ir peržiūrėti Ekstradicijos įstatymą

Leonas Merkevičius. Absurdas

Algimantas Rusteika. Šių laikų herojai

Vidmantas Valiušaitis. Dar vienas išpuolis prieš Lietuvos istorinės atminties ženklus – kas šįkart „įsiamžino“?

Ramūno Bogdano įžvalgos apie norvegų „Barnevernet“ ideologines prielaidas

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ –  apie 20 Putino valdymo metų

R. Šimašiaus veiksmai apskųsti Generaliniam prokurorui

Neringos Venckienės ekstradicija atidedama 30 dienų

Irena Vasinauskaitė. Signataras: „Valdžiai pasakiau – pritrūks geros valios stabdyti medžiapjūtę, važiuosim aiškintis pas ES pinigų dalintojus“

Vidmantas Valiušaitis. Prezidentiniam Kultūros forumui

Šiaulių medžių gynėjai siūlo premjerui bendradarbiauti stabdant nusikalstamą medžiapjūtę

Krescencijus Stoškus. Kontrkultūrinė kultūros politika!? arba Tragikomiška opera su priedainiu

Rasa Čepaitienė. Tai visai kita istorija

Jono Vaiškūno viešas kreipimasis į Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Kultūros forumo istorinės atminties klausimams nagrinėti dalyvius

Irena Vasinauskaitė. Kovo 11-osios Akto signataras kviečia vilniečius į piketą

Tarp tūkstančių šalies pirmakursių nėra nė vieno būsimo matematikos mokytojo!

Blogas Zeppelinus. Obuolys nuo obels netoli nurieda

Br. Lukas Skroblas OSB. Mergelės Marijos gimimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.