Prezidento rinkimai 2019

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 16 d. 16:09

19     

    

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Iš viešojoje erdvėje vykstančių diskusijų matyti, kad vienas iš pagrindinių klausimų – kurią iš dviejų „blogybių“ rinktis antrąjame Prezidento rinkimų ture? Ar „blogybė“ čia tinkamas apibūdinimas, ar ne – tebūnie kiekvieno asmeninio požiūrio reikalas. Pakalbėkime apie skirtumus.

Pradėjęs analizuoti, pasijauti kaip gavęs tą piešinuką „Atrask 10 skirtumų“ smile

O juos, beje įžiūrėti sunku. Dėl kelių priežasčių. Pirma, kandidatai pernelyg dažnai klausinėjami apie smulkmenas, arba apie „tą patį per tą patį“. Taip ir neaišku, ar iš esmės skiriasi kandidatų pozicija dėl globalių klausimų. Antra, tų skirtumų ieškojimas būtų dirbtinis, nes iš tiesų realios konkurencijos tarp kandidatų nėra. Skiriasi išoriniai elementai – kandidatų lytis, manieros, komunikacijos stilius (grubokas v. elegantiškas).

Grįžkime į neseną praeitį. Ekonominės krizės metu daugybė lietuvių buvo priversti bankrutuoti Ispanijoje, Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje, nes pas mus dar neveikė fizinio asmens bankroto įstatymas.

Kodėl neveikė, nors jo verkiant reikėjo?

Įstatymo projektą iš stalčiaus į stalčių stumdė ministerijos, Seimo komitetai. Komercinių bankų asociacija vos ne atvirai blokavo įstatymo svarstymo procesą – kabinėjosi prie formuluočių ir t.t. O A.Kubiliaus Vyriausybė su finansų ministre I.Šimonyte savo sudėtyje kažkodėl atidžiau klausėsi bankų negu bankų paslaugų vartotojų asociacijų balso.

Tuo metu spaudoje praslydo trumpa žinutė: A.Kubilius susitiko su SEB banko prezidente, ir vienas iš aptartų klausimų buvo fizinių asmenų bankroto įstatymo projektas. Gavo palaiminimą? smile

Gal dėl to įstatymo projektas, beje, gimė nei šioks, nei toks – lyg formaliai ir yra galimybė bankrutuoti, bet realiai tai bankų skolininkams nesudarė galimybės įgauti naują kvėpavimą ir pradėti naują ekonominio egzistavimo etapą. Jau vien ką reiškė faktas, jog neturėdamas 3000–5000 litų kišenėje negalėjai pasisamdyti bankroto administratoriaus, be kurio bankroto procesas nebuvo įmanomas!

O kad kitas kandidatas susijęs su SEB banku, tai priminti jau nebereikia.

Būtų labai įdomu abu kandidatus detaliai paklausinėti apie jų ir jų atstovaujamų institucijų bendradarbiavimą 2009–2012 metų laikotarpiu smile
Lietuviams tai kainavo daug. Ir ne tik ekonomine prasme.

Šita įtampa dar nėra išsklaidyta, nes Lietuvos žmonėms tiesa nėra pasakyta.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Senukas       2019-05-17 23:03

Abu labu tokie ir visiškai netinkami šiuo metu būti Lietuvos prezidentu. Todėl nebalsuosiu nei už vieną. Net neimsiu biuletinių. Į rinkimus eisiu tik dėl ES parlamento rinkimų, dėl V. Radžvilo komiteto ir balsuosiu už jį, nes ir tuose rinkimuose daugiau nėra už ką. Būtų gražu, jei visi balsuotų už Radžvilą ir visus 11 atstovų išrinktų iš šio komiteto. Tai būtų atpildas Lietuvai ir patriotams už pralaimėtus prezidento rinkimus. O kodėl to nepadaryti ? Pabandykime. Būtų istorinis įvykis.

akmuo užantyje dauk gereu!       2019-05-17 22:36

balsuosiu uš tą kuris tyčiojesi молча

na ka...       2019-05-17 11:49

balsuosiu uz ta,kuris bent neskatina patyciu ir nekulturos…

Leisiu       2019-05-17 9:10

sau ne pilnai sutikti su autore.Jokiais budais ir motyvais nesugretinciau kandidatu.Simonyte ura konservatoriu partijos nare ir ju proteguojama.Kokie sios partijos prioritetai paskutiniu metu yra zinoma.Ir pacios kadidates pasisakymuose yra pakankamai ir leftizmo ir liberalizmo ir visiskas davsinis ir pilnutinis atsidavimas ES kurpiamai ideologijai.Dabartinei.Nauseda lygiai taip pat neprimtinas.Bet, tai mazesnis blogis.

...       2019-05-17 0:13

Mano kaimynas vaiksto kaip po laiduotuviu.Sako Vilnius tapo vaivorykstinis,su margais paradais,o tiems paradams vadovaus ir pirmose gretose soks prezidente kaip arklys isisiepus.O as sakau,nedejuokit,patys isirinkote,nevaiksciokit atkise delnu prasydami pakelti pensija,kad galetum nusipirkti batona.Taip jums ir reikia,UZ LIETUVA,VYRAI….

VILTE       2019-05-16 23:49

O LIETUVIAMS VISAI NEREIKALINGA TIESA.jIE KAIP ZOMBIAI,KA JIEMS IKISA I GALVELES,KURIOSE SMEGENYS GRAIKISKO RIESUTO DYDZIO,TAIP BALSUOJA.VISISKI LUZERIAI BE SAVIGARBOS

Visai neitume,tik       2019-05-16 21:16

dėl Radžvilo kaip nors nukrutėsim.

kontingentas       2019-05-16 21:05

Protelio likučej kušda, jok jeigu abu kandidatai šūdini, taj niarink nej vieno.
Nu bet organizmas taj rejkalauje!
Niapabalsavus, lomkė! Blogeu nej paxmielo niagavus.
O kaj da žinaj jok paskeu kitas balsavimas bus tik blin žino kada, nu tai nori nenori aini balsuotis.
Bliacha, Verygas psdabolas-kodavimasi ušdraudė.
Ušsikoduočeu nuo noro balsuoti i būt spakajna.
A dabar nėr kitos išejties tik ait i lipt ant kamščio, tfū, t.y. an grėblio.

šiaip jau       2019-05-16 20:39

* Įprasta sugadintų biuletenių riba - mažiau kaip 5%, ne daugiau.

šiaip jau       2019-05-16 20:38

Iš esmės visi priekaištai Nausėdai teisingi. Bet dėl asmenvardžių rašybos jis pasisakė labai argumentuotai.
Dabar reiktų visiems tautinių jėgų lyderiams apsispręsti: ar vadovautis kun. Grigo pozicija ir balsuoti už Nausėdą, ar vieningai gadinti biuletenius su prierašais “(AŠ) PRIEŠ”, “NE MANO (KANDIDATAI)” arba “MANĘS NESUKLAIDINSIT”, ar su dar kokiu geresniu, ir parodyti, kad labai nemaža dalis visuomenės yra vieninga šių kandidatų atžvilgiu. Viešojoje erdvėje, neabejoju, būtų sukelta isterija su užgaulių epitetų lavina (ar pirmas kartas?), bet valdžios koridoriuose toks signalas būtų ir išgirstas, ir suprastas. Aš tikrai matau gerą galimybę išreikšti savo nepritarimą abiejų kandidatų politikai ir antrame, atrodytų, jau beviltiškame, ture. Kai sukristų suma, artima Juozaičio, Puidoko, Puteikio gautiems balsams, sugadintų biuletenių, tai jau tikrai būtų pastebėta ne tik vietos rinkimų komisijų, bet ir VRK, aukščiausiuose valdžios koridoriuose. Nes sugadintų biuletenių skaičius perkoptų įprastą >5% ribą, o dar ir būtų pagražinti prierašais. Ir taip - iš visos Lietuvos ir užsienio. Išeitų toks gana prasmingas ir kreatyviškas rankų nesitepimas, daug prasmingesnis, nei apskritai nebalsuoti ar paprastai sugadinti biuletenį pažymėjus abu kandidatus.

To Pastaba       2019-05-16 20:12

Tą patį anksčiau, jei gerai prisimenu, Tomas Baranauskas yra patalpinęs savo fb ir nieks jam jokių priekaištų nebuvo pareiškęs. Jei tai neatitinka tikrovės, reiktų kreiptis į jį kaip pirminįį šaltinį. Šiaip tai yra Šimonytės žargonas ir tokio pobūdžio jos išsireiškimai ne kartą girdėti.
Jei klystu ir ten, kur klystu, atsiprašau.

Pastaba       2019-05-16 18:51

Tamsta cituojate nesąžiningai.

ah1       2019-05-16 18:50

Žemįs pardavimas užsieniečiams tiesus kelias į  feodalizmą su visais feodalizmo pribambasais - pirmiausia feodalo asmenine kariuomene.

Ir vėl        2019-05-16 17:37

bruki mums tuos komuniagų kandidatus ar jų statytinius? Ne gėda pačiam, ane?

Atvirai       2019-05-16 17:11

Šiame portale komentuoja koks 100 skaitytojų?Pažaiskim atvirai:kas už ką balsavo?
Daug aistrų buvo,bet,ne politologas,sakiau,kad finale bus šios pavardės,nes nėra vienybės ir meilės savo Valstybei.Krylovo pasakėčia:Puidokas nori būti valdovu,Andriukaitis be muilo lenda Paluckui,Mazuronis pats nesupranta,ko atėjo,žodžiu,multikas,ne rimti dalykai.O tereikėjo Juozaičiui susitarti su LVŽS dėl paramos,ir be didelių aistrų galėjo būti Arvydas prezidentu,o Saulius toliau traukti į kalną sunkų vyriausybės vežimą.Šalto proto ir liežuvio tramdymo mokytis reikia!

Rūta Visocnik cituoja       2019-05-16 16:53

galimai būsimą Lietuvos Prezidentę:
“šmaikštašiknį”,
“šitą poną pagaliau apžiūrės daktaras”,
“principų apšikimas”,
“...nes daugiau išbezdėt - ne jo galioms”,
“atsiminė numirėlis persti”,
“...kokia bitch yra karma…”,
“Seimo beždžionėlei”,
“per tokius kretinus”,
“tuščiagalvė ir tuščiagarbė valstiečių rinkimų komisijos pirmininkė”,
“duot į snukį kam nors?”,
“Renata Vensloviene ponia, gal Jūs išsiblaivykit”,
“lochų lochė”,
“marazm krepčal neustavaja”, 
“tikėkit tik gražulio nuopezomis”,
“apsimelavęs durnius”,
“tiems kas dar šį ryt dar nevėmė - lizinginė diarėja iš po plintuso”,
“kai galvoje kralikai”.

Viskam savas laikas,        2019-05-16 16:43

bet dabar paklausysiu gerbiamo kunigo Grigo ir balsuosiu už Nausėdą.

Tikrai taip.       2019-05-16 16:40

“Šita įtampa dar nėra išsklaidyta, nes Lietuvos žmonėms tiesa nėra pasakyta.” Manau, kad viskam laikas.

būtent!        2019-05-16 16:19

Man jau pradeda atrodyti, kad stebime operacijos “Įpėdinis” eigą, o ne rinkimų kampaniją ir debatus. Atrodytų, Nausėda atrodo geriau, bet tai gali būti viso labo “gerojo” ir “blogojo” policininko žaidimas.


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.