Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Šeimos politika

Rūta Visočnik: Šito negali būti!

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 2 d. 0:46

12     

    

Rūta Visočnik: Šito negali būti!

„NEGALI BŪTI!“  jau pripratau prie tokios pašnekovų reakcijos, kuomet papasakoju vieną kitą vaizdelį iš vaiko teisių apsaugos sistemos „gyvenimo“.

Štai kad ir tokį.

2019 m. vasario 22 d. Vilnius, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinis skyrius. Vyksta pasitarimas – ką daryti? Mirė vieno berniuko mama, o jo tėvas gyvena atskirai (prieš kelis metus išsiskyrė ir sukūrė naują šeimą). Tiek pagal teisę, tiek pagal papročius ir moralę, vaiką toliau turėtų auginti tėvas. Tačiau VTAS užduotis – vaiko neatiduoti tėvui. Pildoma grėsmės lygio lentelė (nors iš vyriausybinių tribūnų buvo žadėta, kad lentelių bus atsisakyta).

Kad ir kaip vaiko teisių gynėjai suka galvą – prie antrojo grėsmės lygio nepritempia. Klausinėja berniuko tėvo: ar padedate vaikui išsivalyti dantis ryte ir vakare? Tėvas atsako, kad vaikas iki šiol gyveno su mama ir dėl to jis objektyviai negalėjęs kasdien dalyvauti dantų valymo procedūroje. Bingo! Dedamas pliusiukas grėsmių lentelėje. Bet tų privalomų penkių pliusiukų niekaip nesurenka. Tuomet vaiko tėvo akivaizdoje tarnybos darbuotojos išsitraukia grėsmių lentelės pildymo instrukciją ir, garsiai skaitydamos, ieško ką čia pritaikius nagrinėjamam atvejui.

Taigi, grėsmė nustatoma ne įvertinus realią vaiko aplinkoje susiklosčiusią situaciją, o tik pirštu vedžiojant per instrukcijoje pateiktą „meniu“.

Pagaliau surenka 5 pliusiukus ir konstatuoja, kad yra antrasis grėsmės lygis, o tai reiškia, kad bus kreipiamasi į teismą dėl vaiko paėmimo iš tėvo. Tėvui neduoda perskaityti grėsmės lentelės, nes neva jis tokios teisės neturi.

Sakote, XXI a. demokratinėje Lietivoje to negali būti?

Gali! Ir tokie dalykai vyksta kasdien!

O pastarasis epizodas Vilniaus VTAS buvo įrašytas mobiliuoju telefonu, garso įrašo turinys užfiksuotas antstolio protokole, perkeltas į USB jungtį ir kartu su protokolu padėtas banko saugykloje – ateičiai, kai pribręsime rimtesniam visos šios sistemos žalingumo įvertinimui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skelbimas       2019-03-5 13:08

Visoms Durnių laivo vaikų pardavėjoms, žopienėms, šikalienėms, jakvonėms miške prie Romainių kapinių pašoks plikas ir nemokamai vaikų tvirkintojas iš Kauno.

s.m.       2019-03-3 22:39

jei “vaikteisės” tarnautojos leidžia sau tokį grybą pjauti net su tėvvu atėjusios advokatės akivaizdoje, Vilniaus troleibusų parkas turi šansą priimti būrelį naujų valytojų naktimis po pamainos su vandens šlangu plauti troleibusų salonus.
Daugiau jos vargu ar kam tinkamos.

Demokratija        2019-03-3 15:36

Pats galingiausias, ginklas, tai proto ginklas, jei jį rinkėjai turės tai juo ir pasinaudos, dabar tai geriausia proga.

Išeitis       2019-03-3 8:25

Už Rūtą galima tik melstis ir linkėti sveikatos ir ištvermės.O jauniems tėveliams šiais *išmaniais*laikais visur reikia eiti su telefonais,diktofonais,foto aparatais.Ir fiksuoti kiekvieną *sistemos*veiksmą ir žodį,o po to viešinti per visas įmanomas priemones.Ir dar - būkim kaimyniški,nes dabar vos padarysi pastabą vaikeliui,tuoj super mamytė gąsdina savo brangenybės teisių pažeidimu.

Tvankstas       2019-03-2 18:06

Žmogėdros apspito naują verslą su Lietuvos genocidu, vaikų grobimu ir pardavimu visokių iškrypėlių malonumams tenkinti ar būti išpjaustytais organams, moka gerai gyventi ir prasigyventi iš vaikų klyksmų, ašarų ir kraujo.

pavojus       2019-03-2 14:43

Ir iš ko dabar visokios panešiotos kekšės ir banditai su kalėjimo sargais turės gyvuliuoti, kai bus sugriauta tokia pelninga sistema?

ah1       2019-03-2 13:16

Ten kur KGBistai ir KGBistiniai mechanizmai - visko gali būti, visko

Čia ne Rūtai sėkmės,       2019-03-2 11:54

čia sėkmės reiketu palinkėti visoms jaunoms šeimoms ir toliau šieną ravėti.

Sėkmės       2019-03-2 11:05

Tau Rūta.

murphyland       2019-03-2 9:35

“Jeigu apie blogiausią kas gali atsitikti galvojate, jog to “negali būti”, tai tikimybė kad jūsų nuogastavimai išsipildys, padidėja keliariopai”
Lietuva yra Murph’io dėsnių tobulo išsildymo šalis.

Jules       2019-03-2 8:48

Taigi, kad gali būti ir dar daug negerų dalykų bus, be jokios abejonės, kol bus galutinai suformuota Pasaulinė Vyriausybė ir supartalintos neskaitlingos tautos.

Dzeikas       2019-03-2 7:20

Tokiu ir analogiskais atvejais, kai tiesiogiai pazeidinejamos zmogaus teises, auka, siuo atveju vaiko tevas, - kalbant apie si atveji, tai kone etalonas,- turi teise nepaklusti nei VTAS, a nei teismo sprendimui.O pareigunai igyvendinantys TOKI VTAS ir Teismo sprendima butu nusikalteliai.
Vaikas negali buti atimamas is tevu NESANT gresmes jo fizinei ar psichinei sveikatai.
————————————-
Atvejis idomus visdelto ne paciu faktu, o tuom, kad TOKIU faktu Lietuvos respublika issivyste savo metamorfozemis(kitimu). Ar galejo buti kitaip? Ne, negalejo. Ar galime tiketis, kad atsiras zmoniu, pareigunu ar asmenu, kurie atvirai i akis pasakytu, kad jie NEVYKDYS sio isakymo?
Ne ir dar karta NE, nes visa gedinga naujausios savo istorijos tarpa Lietuvos valstybe nuosekliai tokius zmones atfiltruodavo is valdanciuju ir vykdomuju strukturu. Venckienes istorija tai paskutinis atviro pasipriesinimo pliupsnis. Laisve uzgniauzta ir Liuciferis su Gedimino stulpu ir kumeles zenklu suka savo baliu Lietuvoje.


Rekomenduojame

Irena Vasinauskaitė. Nuo 2015 metų gruodžio Šiaulių Apygardos teisme nagrinėta vadinamoji Garliavos „perversmininkų“ byla baigiasi

Letas Palmaitis. Lietuvos vardas, Rusia ir premjeras Netimeras

Atsistatydino Šiaulių NVO konfederacijos prezidentė Vida Pociuvienė

John F. Schumaker. Demoralizuotas protas

Algimantas Rusteika. Jie vėl ateina mūsų išgelbėti

Vytautas Radžvilas: piliečiai turi teisę gintis ir ginti savo šalį

Liudvikas Jakimavičius. Iš žvirblio perspektyvos

Vytautas Radžvilas apie Virgio Valentinavičiaus „įžvalgas“: Pavyzdinio tarybinio piliečio baimė, arba Kaip veikia šeštoji V. Putino kolona

Jurga Lago. Pirmadienio pozityvas

Kovo 17-ąją ir vėl klausta „Ar dar gyva Deimantė?“ (papildyta video)

„Iš savo varpinės“: Kodėl Donaldas Trampas nori užtverti Meksikos sieną? Kas ir kodėl tam priešinasi?

Partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas bus pagerbtas ir JAV

Geroji Naujiena: „Šitas mano mylimasis Sūnus. Klausykite jo!“ (Mt 17, 5)

Vytauto Radžvilo kalba, pasakyta per „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40-ties metų jubiliejaus minėjimą Vilniuje

Susipažinkime: Kovojančios Lietuvos Prezidentas Jonas Žemaitis-Vytautas

Kuo reikšmingas EŽTT sprendimas, kad sovietų represijos prieš Lietuvos partizanus gali būti laikomos genocidu

Lietuvos ypatingasis archyvas: skelbiama KGB sudaryta Jono Žemaičio-Vytauto baudžiamoji byla

Valdas Vasiliauskas. Senoji gvardija suvirškino ir komitetus

Algis Krupavičius. Pati visuomenė turi keistis

Arvydas Juozaitis. Dar kartą dėl trukdymų piliečiams rinkti parašus už teisę kandidatuoti Prezidento rinkimuose ir dėl dezinformacijos

Kviečiame kartu paminėti „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejų

Arvydas Juozaitis. Kaip veikia šeimų ardymo politika

Vytautas Sinica. Vilniaus mero rinkimų tragizmas

Jurgis Didžiulis apie rinkimus ir pasirinkimus

Aurelija Stancikienė. Kaip aš ėjau už Vytį

Krescencijus Stoškus. Šventė tarp džiaugsmo ir skausmo

Iniciatyvinės grupės „Santarvė tautos sėkmei“ (STS) pareiškimas

Kauno forumo pareiškimas dėl Europos Parlamento ir Prezidento rinkimų

Arkivysk. Gintaro Grušo pamokslas Kovo vienuoliktąją: „Jei nustojame šventumą laikyti tikru ir pasiekiamu tikslu, kam tada mums laisvė?“

Arvydas Juozaitis dėl EP rinkimų ir nacionalinės vienybės: su Vytautu Radžvilu sutarta dėl abipusės paramos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.