Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Šeimos politika

Rūta Visočnik: Šito negali būti!

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 2 d. 0:46

12     

    

Rūta Visočnik: Šito negali būti!

„NEGALI BŪTI!“  jau pripratau prie tokios pašnekovų reakcijos, kuomet papasakoju vieną kitą vaizdelį iš vaiko teisių apsaugos sistemos „gyvenimo“.

Štai kad ir tokį.

2019 m. vasario 22 d. Vilnius, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinis skyrius. Vyksta pasitarimas – ką daryti? Mirė vieno berniuko mama, o jo tėvas gyvena atskirai (prieš kelis metus išsiskyrė ir sukūrė naują šeimą). Tiek pagal teisę, tiek pagal papročius ir moralę, vaiką toliau turėtų auginti tėvas. Tačiau VTAS užduotis – vaiko neatiduoti tėvui. Pildoma grėsmės lygio lentelė (nors iš vyriausybinių tribūnų buvo žadėta, kad lentelių bus atsisakyta).

Kad ir kaip vaiko teisių gynėjai suka galvą – prie antrojo grėsmės lygio nepritempia. Klausinėja berniuko tėvo: ar padedate vaikui išsivalyti dantis ryte ir vakare? Tėvas atsako, kad vaikas iki šiol gyveno su mama ir dėl to jis objektyviai negalėjęs kasdien dalyvauti dantų valymo procedūroje. Bingo! Dedamas pliusiukas grėsmių lentelėje. Bet tų privalomų penkių pliusiukų niekaip nesurenka. Tuomet vaiko tėvo akivaizdoje tarnybos darbuotojos išsitraukia grėsmių lentelės pildymo instrukciją ir, garsiai skaitydamos, ieško ką čia pritaikius nagrinėjamam atvejui.

Taigi, grėsmė nustatoma ne įvertinus realią vaiko aplinkoje susiklosčiusią situaciją, o tik pirštu vedžiojant per instrukcijoje pateiktą „meniu“.

Pagaliau surenka 5 pliusiukus ir konstatuoja, kad yra antrasis grėsmės lygis, o tai reiškia, kad bus kreipiamasi į teismą dėl vaiko paėmimo iš tėvo. Tėvui neduoda perskaityti grėsmės lentelės, nes neva jis tokios teisės neturi.

Sakote, XXI a. demokratinėje Lietivoje to negali būti?

Gali! Ir tokie dalykai vyksta kasdien!

O pastarasis epizodas Vilniaus VTAS buvo įrašytas mobiliuoju telefonu, garso įrašo turinys užfiksuotas antstolio protokole, perkeltas į USB jungtį ir kartu su protokolu padėtas banko saugykloje – ateičiai, kai pribręsime rimtesniam visos šios sistemos žalingumo įvertinimui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skelbimas       2019-03-5 13:08

Visoms Durnių laivo vaikų pardavėjoms, žopienėms, šikalienėms, jakvonėms miške prie Romainių kapinių pašoks plikas ir nemokamai vaikų tvirkintojas iš Kauno.

s.m.       2019-03-3 22:39

jei “vaikteisės” tarnautojos leidžia sau tokį grybą pjauti net su tėvvu atėjusios advokatės akivaizdoje, Vilniaus troleibusų parkas turi šansą priimti būrelį naujų valytojų naktimis po pamainos su vandens šlangu plauti troleibusų salonus.
Daugiau jos vargu ar kam tinkamos.

Demokratija        2019-03-3 15:36

Pats galingiausias, ginklas, tai proto ginklas, jei jį rinkėjai turės tai juo ir pasinaudos, dabar tai geriausia proga.

Išeitis       2019-03-3 8:25

Už Rūtą galima tik melstis ir linkėti sveikatos ir ištvermės.O jauniems tėveliams šiais *išmaniais*laikais visur reikia eiti su telefonais,diktofonais,foto aparatais.Ir fiksuoti kiekvieną *sistemos*veiksmą ir žodį,o po to viešinti per visas įmanomas priemones.Ir dar - būkim kaimyniški,nes dabar vos padarysi pastabą vaikeliui,tuoj super mamytė gąsdina savo brangenybės teisių pažeidimu.

Tvankstas       2019-03-2 18:06

Žmogėdros apspito naują verslą su Lietuvos genocidu, vaikų grobimu ir pardavimu visokių iškrypėlių malonumams tenkinti ar būti išpjaustytais organams, moka gerai gyventi ir prasigyventi iš vaikų klyksmų, ašarų ir kraujo.

pavojus       2019-03-2 14:43

Ir iš ko dabar visokios panešiotos kekšės ir banditai su kalėjimo sargais turės gyvuliuoti, kai bus sugriauta tokia pelninga sistema?

ah1       2019-03-2 13:16

Ten kur KGBistai ir KGBistiniai mechanizmai - visko gali būti, visko

Čia ne Rūtai sėkmės,       2019-03-2 11:54

čia sėkmės reiketu palinkėti visoms jaunoms šeimoms ir toliau šieną ravėti.

Sėkmės       2019-03-2 11:05

Tau Rūta.

murphyland       2019-03-2 9:35

“Jeigu apie blogiausią kas gali atsitikti galvojate, jog to “negali būti”, tai tikimybė kad jūsų nuogastavimai išsipildys, padidėja keliariopai”
Lietuva yra Murph’io dėsnių tobulo išsildymo šalis.

Jules       2019-03-2 8:48

Taigi, kad gali būti ir dar daug negerų dalykų bus, be jokios abejonės, kol bus galutinai suformuota Pasaulinė Vyriausybė ir supartalintos neskaitlingos tautos.

Dzeikas       2019-03-2 7:20

Tokiu ir analogiskais atvejais, kai tiesiogiai pazeidinejamos zmogaus teises, auka, siuo atveju vaiko tevas, - kalbant apie si atveji, tai kone etalonas,- turi teise nepaklusti nei VTAS, a nei teismo sprendimui.O pareigunai igyvendinantys TOKI VTAS ir Teismo sprendima butu nusikalteliai.
Vaikas negali buti atimamas is tevu NESANT gresmes jo fizinei ar psichinei sveikatai.
————————————-
Atvejis idomus visdelto ne paciu faktu, o tuom, kad TOKIU faktu Lietuvos respublika issivyste savo metamorfozemis(kitimu). Ar galejo buti kitaip? Ne, negalejo. Ar galime tiketis, kad atsiras zmoniu, pareigunu ar asmenu, kurie atvirai i akis pasakytu, kad jie NEVYKDYS sio isakymo?
Ne ir dar karta NE, nes visa gedinga naujausios savo istorijos tarpa Lietuvos valstybe nuosekliai tokius zmones atfiltruodavo is valdanciuju ir vykdomuju strukturu. Venckienes istorija tai paskutinis atviro pasipriesinimo pliupsnis. Laisve uzgniauzta ir Liuciferis su Gedimino stulpu ir kumeles zenklu suka savo baliu Lietuvoje.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, jog turime Lietuvos laisvei daugiausiai nusipelniusių žmonių palaikymą

Verta prisiminti. 3 garbingiausi politikai ir 3 labiausiai nepriklausomi žurnalistai draugiškai aptarinėja bendrą būsimą veiklą Lietuvos labui

Vygantas Malinauskas. Kaip katalikai gundomi balsuoti už Ingridą Šimonytę

Algimantas Rusteika. Gal jau laikas?

Vincentas Vobolevičius. Lietuviai nesirūpina dėl savo pensijų. Ar tai blogai?

Žino, ką sako? „Mus tebesieja bendra konservatizmo pasaulėžiūra“... – suokia Jaunėlis Adomėnui, ir šiam darosi aišku: lauk politinio chaoso valstybėje

Benas Ulevičius. Bičiuliai katalikai, ramiai, ramiai…

Robertas Grigas. Šai ko reikia Lietuvai

Geroji Naujiena: Esame mylimi Dievo vaikai

Joana Noreikaitė. Ir vėl gegužės 17-oji – valstybės gėdos diena

Rūta Visocnik. Vietinė oligarchija ir toliau dusina Kauną su pačių kauniečių palaiminimu

Vytauto Radžvilo pasisakymai LRT radijo debatuose

Britų vyriausybė: „Krikščionių persekiojimas – beveik genocidas“

Nuo bačkos. A. Navickas: I.Šimonytė yra empatiška, išmintinga, turi labai gerą humoro jausmą, su kiekvienu bendrauja labai pagarbiai ir nedėvi kaukių

Algirdas Endriukaitis. „Civilizacijų niekas nesunaikina, jos baigiasi savižudybe“

Rasa Čepaitienė. Apie politinių debatų virtuvę iš vidaus

Darius Kuolys. Vieno vaiko istorija

Liudvikas Jakimavičius. Sofistinis klausimas

Rasa Čepaitienė. Šuniukas Grikis ar Žirniukai?

Tomas Viluckas. Nuo kada įrašai FB ar moralinė parama visuomeniniam judėjimui yra „aktyvus dalyvavimas politikoje“?

Povilas Gylys. Klausimas: ar dvaras tikrai diktuoja Bažnyčiai?

Ramūnas Aušrotas. Truputis džiazo apie krikščioniškas vertybes ir bendrąjį gėrį

Arvydas Daunys. Jei bijotės, kad prezidentas Nausėda gali atimti jūsų pinigus, rinkitės… Nausėdą

Rasa Čepaitienė. Apie krikščionybės santykį su didžiosiomis dabarties ideologijomis

Kandidatai į Europos Parlamentą įsipareigojo remti šeimai palankią politiką

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Vytautas Radžvilas. Baltijos „tyrimai“ ir užsakovų agonija

Antrieji kandidatų į EP turą debatai LRT: susitinka A.Guoga, V.Mazuronis, A.Paulauskas ir V. Radžvilas

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Vidas Rachlevičius. Ar jau įsidiegėte naujausią savicenzūros versiją?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.