Rusija

Rusijos prezidentas Putinas teisina Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus: ta sutartis užtikrino Sovietų sąjungos saugumą

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gegužės 11 d. 21:36

4     

    

Rusijos prezidentas Putinas teisina Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus: ta sutartis užtikrino Sovietų sąjungos saugumą

Sekmadienį per Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitą Maskvoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teisino nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos 1939 metų rugpjūčio 23 dieną pasirašytą sutartį pasidalyti Rytų Europą pagal dvišalės nepuolimo sutarties – vadinamojo Molotovo-Ribbentropo pakto – slaptuosius protokolus.

„Kai SSRS suvokė, kad ją palieka akis į akį su hitlerine Vokietija, ji ėmėsi žingsnių, turėjusių neleisti kilti tiesioginiam susidūrimui. Ir buvo pasirašytas šis [Molotovo-Ribbentropo] paktas. Šia prasme laikausi tos pačios nuomonės kaip mūsų kultūros ministras, kad ta sutartis turėjo prasmę užtikrinant Sovietų Sąjungos saugumą“, – taip per spaudos konferenciją atsakė V. Putinas, paprašytas pakomentuoti Rusijos Federacijos kultūros ministro Vladimiro Medinskio pagyras sovietų diktatoriaus Josifo Stalino diplomatijai.

Savo atsakyme V. Putinas pabrėžė, kad pasirašyti šią sutartį Sovietų Sąjungą privertė 1938 metų Miuncheno sutartis, kurią su Adolfu Hitleriu pasirašė Didžioji Britanija, Prancūzija ir Italija ir kuri sužlugdė Maskvos viltis sukurti bendrą frontą prieš nacius.

Be to, jis pabrėžė, kad Lenkija, kurią prasidėjus Antrajam pasauliniam karui pasidalijo nacių ir sovietų pajėgos, anksčiau ir pati vykdė aneksavimo politiką.

„Primenu, kad pasirašius atitinkamą Miuncheno sutartį Lenkija pati ėmėsi veiksmų, siekdama aneksuoti dalį Čekijos (tuometės Čekoslovakijos) teritorijos. Nutiko taip, kad po (Molotovo-Ribbentropo) pakto ir Lenkijos padalijimo (Varšuva) pati tapo auka tos politikos, kurią mėgino vykdyti Europoje“, – sakė Rusijos vadovas.

Nors 2009 metais, minint Antrojo pasaulinio karo pradžios 70-ąsias metines, V. Putinas Molotovo-Ribbentropo paktą yra pasmerkęs kaip neetišką, šįkart jis pabrėžė, jog slaptieji protokolai buvo pasirašyti po to, kai Sovietų Sąjunga nesėkmingai „daug kartų mėgino sukurti antifašistinį bloką Europoje“.

„Šiandien suprantame, kad bet kokios formos susitarimas su nacių režimu nepriimtinas moralės požiūriu ir neturėjo jokių galimybių būti įgyvendintas“, – V. Putinas rašė prieš šešerius metus viename Lenkijos dienraštyje.

A. Merkel pripažino, kad istorinė atsakomybė dėl Antrojo pasaulinio karo tenka Vokietijai, ir pasmerkė Molotovo-Ribbentropo paktą bei jo slaptuosius protokolus, pagal kuriuos buvo padalyta Lenkija, o Baltijos šalys buvo perleistos Maskvai.

„Mano požiūriu, Molotovo-Ribbentropo paktą sunku suprasti, jeigu neatsižvelgiama į papildomą slaptąjį protokolą, – sakė ji. – Remdamasi šiuo požiūriu, manau, kad tai nebuvo teisinga – tai buvo atlikta neteisėtu pagrindu.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas       2016-08-22 21:30

    Fašistinio ir komunistinio režimo slaptas sandėris atskleidžia Hitlerio ir Stalino siekius dalintis Europą, kaip savo nuosavybę. V.Putino bandymai tai pateisinti, aiškinant kad buvo siekta rasti alternatyvą sąjungai prieš fašistine Vokietiją - visiškas absurdas. Jei Vokietija buvo laikoma SSRS priešu, tai su priešu sandorių nesudarinėjama, bendrų karinių paradų neruošiama, strateginės žaliavos jam neteikiamos ir lagerių patirtimi su priešu nesidalinama. Molotovo - Ribentropo paktas yra pripažintas Rusijos, Vokietijos ir kitų šalių neteisėtu ir ką čia bepridursi.
  Manau, kad Rusijos demokratinius daigus trypiantis ir prezidentinę diktatūrą  šalyje įvedęs, Vladimiras Putrinas yra vienas pavojingiausių, jei ne pats pavojingiausias gyventojas Žemėje. Jo nenuspėjama fizinė ir psichinė būsena graso Pasaulio visuomenei nauju karu, kurio šiuolaikinės naikinimo galimybės būtų katastrofiškos. Vakarų lyderiai bando su šiuo asmeniu kontaktuoti gal tam, kad geriau suprasti, kokioje situacijoje yra padėtis Rusijos imperijoje, kur režimas griebiasi vis naujų karinių avantiūrų.

VSIO ZAKOONO       2016-08-22 20:02

dujos pusvelčiui rusams
pedofilai valdo teisingumą
komunistai skęsta prabangoje
lietuviai daugiausia žudosi
didžiausia atskirtis
didžiausia emigracija
——
lietuviai ir toliau rinks komunistus ir jų šuniukus konservus
——
TEGYVUOJA PUTINAS !!!

Metafiizniu požiūriu       2015-05-12 8:34

visai nebūtina žinoti Kremliaus mintis ir planus.Daug svarbiau matyti Lietuvos vidaus neteisybes ir netinkamą elgesį su tauta.Tai kelia didelį nerimą ir proto dėsniai rodo,kad mes programuojam sau ne tai,kas būtina.Galima neabejoti,kad tuo bus ,kas pasinaudos.Viskas mumyse,o Putinas čia tik įrankis visatos dėsniuose,deja.

Putinas       2015-05-12 8:09

turi minty daug negerų ateities įvykių.Ir labai negerai,kad mūsų valdžia taip pamynė tautą.Tai didžiausia Lietuvos valdžios klaida,kuri gali labai skaudžiai kainuoti.Bet kam tai rūpi.Visi mano,kad Nato išspręs visas problemas.


Rekomenduojame

Edita Sūdžiūtė apie Šiaulių bulvaro liepas ir valdininkų makles: „Buvo oficialiai meluojama ir klaidinama“

Antonio-Carlosas Pereira Menautas: „Viešpatie, grąžink senus gerus pagonis“

Algimantas Rusteika. Demokratija triumfuoja – pagaliau žmonės ims kontroliuoti savo valdžią

Rasa Čepaitienė. Apie pažiūras

Audrius Bačiulis. Konservatoriai ir visuomenės apklausos: kam klausinėti, jei pats žinai dar geriau

Nuo bačkos. Ekonomistas Nerijus Mačiulis: gyvename geriau negu estai

Liepos 13 dieną kviečiame į Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę, kur bus paminėtos ir 5-tosios mons. Alfonso Svarinsko mirties metinės

Krescencijus Stoškus. Dvasinė terapija, arba „Šokis su likimu”

Wesley J. Smith. Apie religijos laisvę Kanadoje

Aras Lukšas. Pasirinkęs audras

Irena Vasinauskaitė. Garliavos epopėja tęsiasi [4]

Geroji Naujiena: Ramybė šiems namams!

Kamilė Šeraitė. Škirpos alėjos pavadinimo keitimas – skubota iniciatyva

lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vaizdo įrašas iš akcijos Šiau­lių bul­va­ro lie­poms iš­sau­go­ti

Vygantas Malinauskas. Prie kokios civilizacijos Mindaugas prijungė Lietuvą?

Kviečiame savo parašu prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų išsaugoti Vincento Lamberto gyvybę

Saulius Dambrauskas. Kova už miškų išsaugojimą tęsiasi

Linas V. Medelis. Tiesus kelias į Orvelo pasaulį

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Benediktas XVI. Apie principus, kuriais privalu vadovautis viešajai valdžiai

Robertas Grigas. Apie skundimo paveldą

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Liutauras Stoškus. Kalnų parko projekto pristatymas

In memoriam. Jonas Juškaitis

Raimondas Navickas. Šakalienei pasiruošt

Ar suteikti Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ valstybinį pripažinimą? Povilo Urbšio abejonės (atnaujinta ir papildyta)

Geroji Naujiena: Rinkimės tikrąjį Gyvenimą – čia ir dabar

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.