Rusija

Rusijos prezidentas Putinas teisina Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus: ta sutartis užtikrino Sovietų sąjungos saugumą

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gegužės 11 d. 21:36

4     

    

Rusijos prezidentas Putinas teisina Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus: ta sutartis užtikrino Sovietų sąjungos saugumą

Sekmadienį per Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitą Maskvoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teisino nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos 1939 metų rugpjūčio 23 dieną pasirašytą sutartį pasidalyti Rytų Europą pagal dvišalės nepuolimo sutarties – vadinamojo Molotovo-Ribbentropo pakto – slaptuosius protokolus.

„Kai SSRS suvokė, kad ją palieka akis į akį su hitlerine Vokietija, ji ėmėsi žingsnių, turėjusių neleisti kilti tiesioginiam susidūrimui. Ir buvo pasirašytas šis [Molotovo-Ribbentropo] paktas. Šia prasme laikausi tos pačios nuomonės kaip mūsų kultūros ministras, kad ta sutartis turėjo prasmę užtikrinant Sovietų Sąjungos saugumą“, – taip per spaudos konferenciją atsakė V. Putinas, paprašytas pakomentuoti Rusijos Federacijos kultūros ministro Vladimiro Medinskio pagyras sovietų diktatoriaus Josifo Stalino diplomatijai.

Savo atsakyme V. Putinas pabrėžė, kad pasirašyti šią sutartį Sovietų Sąjungą privertė 1938 metų Miuncheno sutartis, kurią su Adolfu Hitleriu pasirašė Didžioji Britanija, Prancūzija ir Italija ir kuri sužlugdė Maskvos viltis sukurti bendrą frontą prieš nacius.

Be to, jis pabrėžė, kad Lenkija, kurią prasidėjus Antrajam pasauliniam karui pasidalijo nacių ir sovietų pajėgos, anksčiau ir pati vykdė aneksavimo politiką.

„Primenu, kad pasirašius atitinkamą Miuncheno sutartį Lenkija pati ėmėsi veiksmų, siekdama aneksuoti dalį Čekijos (tuometės Čekoslovakijos) teritorijos. Nutiko taip, kad po (Molotovo-Ribbentropo) pakto ir Lenkijos padalijimo (Varšuva) pati tapo auka tos politikos, kurią mėgino vykdyti Europoje“, – sakė Rusijos vadovas.

Nors 2009 metais, minint Antrojo pasaulinio karo pradžios 70-ąsias metines, V. Putinas Molotovo-Ribbentropo paktą yra pasmerkęs kaip neetišką, šįkart jis pabrėžė, jog slaptieji protokolai buvo pasirašyti po to, kai Sovietų Sąjunga nesėkmingai „daug kartų mėgino sukurti antifašistinį bloką Europoje“.

„Šiandien suprantame, kad bet kokios formos susitarimas su nacių režimu nepriimtinas moralės požiūriu ir neturėjo jokių galimybių būti įgyvendintas“, – V. Putinas rašė prieš šešerius metus viename Lenkijos dienraštyje.

A. Merkel pripažino, kad istorinė atsakomybė dėl Antrojo pasaulinio karo tenka Vokietijai, ir pasmerkė Molotovo-Ribbentropo paktą bei jo slaptuosius protokolus, pagal kuriuos buvo padalyta Lenkija, o Baltijos šalys buvo perleistos Maskvai.

„Mano požiūriu, Molotovo-Ribbentropo paktą sunku suprasti, jeigu neatsižvelgiama į papildomą slaptąjį protokolą, – sakė ji. – Remdamasi šiuo požiūriu, manau, kad tai nebuvo teisinga – tai buvo atlikta neteisėtu pagrindu.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas       2016-08-22 21:30

    Fašistinio ir komunistinio režimo slaptas sandėris atskleidžia Hitlerio ir Stalino siekius dalintis Europą, kaip savo nuosavybę. V.Putino bandymai tai pateisinti, aiškinant kad buvo siekta rasti alternatyvą sąjungai prieš fašistine Vokietiją - visiškas absurdas. Jei Vokietija buvo laikoma SSRS priešu, tai su priešu sandorių nesudarinėjama, bendrų karinių paradų neruošiama, strateginės žaliavos jam neteikiamos ir lagerių patirtimi su priešu nesidalinama. Molotovo - Ribentropo paktas yra pripažintas Rusijos, Vokietijos ir kitų šalių neteisėtu ir ką čia bepridursi.
  Manau, kad Rusijos demokratinius daigus trypiantis ir prezidentinę diktatūrą  šalyje įvedęs, Vladimiras Putrinas yra vienas pavojingiausių, jei ne pats pavojingiausias gyventojas Žemėje. Jo nenuspėjama fizinė ir psichinė būsena graso Pasaulio visuomenei nauju karu, kurio šiuolaikinės naikinimo galimybės būtų katastrofiškos. Vakarų lyderiai bando su šiuo asmeniu kontaktuoti gal tam, kad geriau suprasti, kokioje situacijoje yra padėtis Rusijos imperijoje, kur režimas griebiasi vis naujų karinių avantiūrų.

VSIO ZAKOONO       2016-08-22 20:02

dujos pusvelčiui rusams
pedofilai valdo teisingumą
komunistai skęsta prabangoje
lietuviai daugiausia žudosi
didžiausia atskirtis
didžiausia emigracija
——
lietuviai ir toliau rinks komunistus ir jų šuniukus konservus
——
TEGYVUOJA PUTINAS !!!

Metafiizniu požiūriu       2015-05-12 8:34

visai nebūtina žinoti Kremliaus mintis ir planus.Daug svarbiau matyti Lietuvos vidaus neteisybes ir netinkamą elgesį su tauta.Tai kelia didelį nerimą ir proto dėsniai rodo,kad mes programuojam sau ne tai,kas būtina.Galima neabejoti,kad tuo bus ,kas pasinaudos.Viskas mumyse,o Putinas čia tik įrankis visatos dėsniuose,deja.

Putinas       2015-05-12 8:09

turi minty daug negerų ateities įvykių.Ir labai negerai,kad mūsų valdžia taip pamynė tautą.Tai didžiausia Lietuvos valdžios klaida,kuri gali labai skaudžiai kainuoti.Bet kam tai rūpi.Visi mano,kad Nato išspręs visas problemas.


Rekomenduojame

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus tarybos pareiškimas dėl 2020 metų valstybės biudžeto

Vytautas Sinica. Naujam pasauliui naujas žodynas: nuo patriotizmo iki Vyčio

Andrius Švarplys. N. Venckienė atgabenama į Lietuvą. Yra tik dvi išeitys: bloga ir blogesnė. Geros nėra

Apie Neringos Venckienės ekstradiciją JAV žiniasklaidoje

Ar tikrai? Valdas Vižinis. „Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...“

Rimantas Jokimaitis. Štandartenfiurerio ir jo laikų istorijos, arba Pasakojimas apie Lietuvos žydų žudiką

Atminties šviesa neišvydusiems saulės šviesos

Ramūnas Aušrotas. Aukščiausiojo Teismo išaiškinimas bus labai svarbus

Alvydas Jokubaitis. Ar religija yra ideologija?

Tėvai reikalauja teisės neleisti vaikų į pamokas apie LGBT santykius

Algimantas Rusteika. Kas darys sistemines reformas?

Zigmas Tamakauskas. Neužpustyti laiko dulkių prisiminimai

Irena Vasinauskaitė. Dienos, kai praeitis susitinka dabartį...

Geroji Naujiena: Gyvybės Viešpats, draugas mūsų geriausias

Lina Sedra. SOS: VILKAI! Patvirtinta REKORDINĖ medžioklės kvota – vilkų apsaugos ar vilkų genocido planas? Taikinyje – 40 proc. populiacijos

Be komentarų. TV reklamuoja higieninius paketus vyrų mėnesinėms

Dalius Stancikas. Ginčas per Vėlines

Visų Šventųjų ir Vėlinių išvakarėse buvo pagerbti kovotojai už Lietuvos laisvę

Pal. Jurgis Matulaitis. Šventumo siekimas

Geroji Visų Šventųjų naujiena: Palaiminti…

„Vaiko teisių“ smurtą patyrusi Kručinskų šeima Kauno apygardos teisme išgirdo tai, ką ir taip žinojo: motinos veiksmuose nebūta nusikaltimo

Andrius Švarplys. Padarius iš vaiko verslą ir „grynąjį pelną“, nesunku visuomenei primesti komercinį vaikų globos modelį

Žinių radijas. Ar tikrai bankai puotauja maro metu?

Vytautas Radžvilas. Nomenklatūrinis klonas? Neverta

Algimantas Rusteika. Soroso pinigai, ketvirtoji valdžia ir NVO

Ramūnas Aušrotas. Jungtinėje Karalystėje siaurinama asmenų įsitikinimų ir sąžinės laisvė

Nuo bačkos. Britų švietimo ekspertė: paskaitas auditorijose pakeis mobilieji telefonai

Vytautas Sinica. Apie supainiotus interesus

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: Konstitucija yra priimta ne tam, kad valstybė būtų valdoma daugumos sprendimais, daugumos stereotipais

Vincentas Vobolevičius. Kiek atlyginimų kainuoja naujas butas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.