Rusija

Rusijos prezidentas Putinas teisina Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus: ta sutartis užtikrino Sovietų sąjungos saugumą

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gegužės 11 d. 21:36

4     

    

Rusijos prezidentas Putinas teisina Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus: ta sutartis užtikrino Sovietų sąjungos saugumą

Sekmadienį per Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitą Maskvoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teisino nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos 1939 metų rugpjūčio 23 dieną pasirašytą sutartį pasidalyti Rytų Europą pagal dvišalės nepuolimo sutarties – vadinamojo Molotovo-Ribbentropo pakto – slaptuosius protokolus.

„Kai SSRS suvokė, kad ją palieka akis į akį su hitlerine Vokietija, ji ėmėsi žingsnių, turėjusių neleisti kilti tiesioginiam susidūrimui. Ir buvo pasirašytas šis [Molotovo-Ribbentropo] paktas. Šia prasme laikausi tos pačios nuomonės kaip mūsų kultūros ministras, kad ta sutartis turėjo prasmę užtikrinant Sovietų Sąjungos saugumą“, – taip per spaudos konferenciją atsakė V. Putinas, paprašytas pakomentuoti Rusijos Federacijos kultūros ministro Vladimiro Medinskio pagyras sovietų diktatoriaus Josifo Stalino diplomatijai.

Savo atsakyme V. Putinas pabrėžė, kad pasirašyti šią sutartį Sovietų Sąjungą privertė 1938 metų Miuncheno sutartis, kurią su Adolfu Hitleriu pasirašė Didžioji Britanija, Prancūzija ir Italija ir kuri sužlugdė Maskvos viltis sukurti bendrą frontą prieš nacius.

Be to, jis pabrėžė, kad Lenkija, kurią prasidėjus Antrajam pasauliniam karui pasidalijo nacių ir sovietų pajėgos, anksčiau ir pati vykdė aneksavimo politiką.

„Primenu, kad pasirašius atitinkamą Miuncheno sutartį Lenkija pati ėmėsi veiksmų, siekdama aneksuoti dalį Čekijos (tuometės Čekoslovakijos) teritorijos. Nutiko taip, kad po (Molotovo-Ribbentropo) pakto ir Lenkijos padalijimo (Varšuva) pati tapo auka tos politikos, kurią mėgino vykdyti Europoje“, – sakė Rusijos vadovas.

Nors 2009 metais, minint Antrojo pasaulinio karo pradžios 70-ąsias metines, V. Putinas Molotovo-Ribbentropo paktą yra pasmerkęs kaip neetišką, šįkart jis pabrėžė, jog slaptieji protokolai buvo pasirašyti po to, kai Sovietų Sąjunga nesėkmingai „daug kartų mėgino sukurti antifašistinį bloką Europoje“.

„Šiandien suprantame, kad bet kokios formos susitarimas su nacių režimu nepriimtinas moralės požiūriu ir neturėjo jokių galimybių būti įgyvendintas“, – V. Putinas rašė prieš šešerius metus viename Lenkijos dienraštyje.

A. Merkel pripažino, kad istorinė atsakomybė dėl Antrojo pasaulinio karo tenka Vokietijai, ir pasmerkė Molotovo-Ribbentropo paktą bei jo slaptuosius protokolus, pagal kuriuos buvo padalyta Lenkija, o Baltijos šalys buvo perleistos Maskvai.

„Mano požiūriu, Molotovo-Ribbentropo paktą sunku suprasti, jeigu neatsižvelgiama į papildomą slaptąjį protokolą, – sakė ji. – Remdamasi šiuo požiūriu, manau, kad tai nebuvo teisinga – tai buvo atlikta neteisėtu pagrindu.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas       2016-08-22 21:30

    Fašistinio ir komunistinio režimo slaptas sandėris atskleidžia Hitlerio ir Stalino siekius dalintis Europą, kaip savo nuosavybę. V.Putino bandymai tai pateisinti, aiškinant kad buvo siekta rasti alternatyvą sąjungai prieš fašistine Vokietiją - visiškas absurdas. Jei Vokietija buvo laikoma SSRS priešu, tai su priešu sandorių nesudarinėjama, bendrų karinių paradų neruošiama, strateginės žaliavos jam neteikiamos ir lagerių patirtimi su priešu nesidalinama. Molotovo - Ribentropo paktas yra pripažintas Rusijos, Vokietijos ir kitų šalių neteisėtu ir ką čia bepridursi.
  Manau, kad Rusijos demokratinius daigus trypiantis ir prezidentinę diktatūrą  šalyje įvedęs, Vladimiras Putrinas yra vienas pavojingiausių, jei ne pats pavojingiausias gyventojas Žemėje. Jo nenuspėjama fizinė ir psichinė būsena graso Pasaulio visuomenei nauju karu, kurio šiuolaikinės naikinimo galimybės būtų katastrofiškos. Vakarų lyderiai bando su šiuo asmeniu kontaktuoti gal tam, kad geriau suprasti, kokioje situacijoje yra padėtis Rusijos imperijoje, kur režimas griebiasi vis naujų karinių avantiūrų.

VSIO ZAKOONO       2016-08-22 20:02

dujos pusvelčiui rusams
pedofilai valdo teisingumą
komunistai skęsta prabangoje
lietuviai daugiausia žudosi
didžiausia atskirtis
didžiausia emigracija
——
lietuviai ir toliau rinks komunistus ir jų šuniukus konservus
——
TEGYVUOJA PUTINAS !!!

Metafiizniu požiūriu       2015-05-12 8:34

visai nebūtina žinoti Kremliaus mintis ir planus.Daug svarbiau matyti Lietuvos vidaus neteisybes ir netinkamą elgesį su tauta.Tai kelia didelį nerimą ir proto dėsniai rodo,kad mes programuojam sau ne tai,kas būtina.Galima neabejoti,kad tuo bus ,kas pasinaudos.Viskas mumyse,o Putinas čia tik įrankis visatos dėsniuose,deja.

Putinas       2015-05-12 8:09

turi minty daug negerų ateities įvykių.Ir labai negerai,kad mūsų valdžia taip pamynė tautą.Tai didžiausia Lietuvos valdžios klaida,kuri gali labai skaudžiai kainuoti.Bet kam tai rūpi.Visi mano,kad Nato išspręs visas problemas.


Rekomenduojame

Dalius Stancikas. Kaip lietuviai suvokė getus

Neringa Venckienė kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį teismą prašydama išaiškinti ir peržiūrėti Ekstradicijos įstatymą

Leonas Merkevičius. Absurdas

Algimantas Rusteika. Šių laikų herojai

Vidmantas Valiušaitis. Dar vienas išpuolis prieš Lietuvos istorinės atminties ženklus – kas šįkart „įsiamžino“?

Ramūno Bogdano įžvalgos apie norvegų „Barnevernet“ ideologines prielaidas

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ –  apie 20 Putino valdymo metų

R. Šimašiaus veiksmai apskųsti Generaliniam prokurorui

Neringos Venckienės ekstradicija atidedama 30 dienų

Irena Vasinauskaitė. Signataras: „Valdžiai pasakiau – pritrūks geros valios stabdyti medžiapjūtę, važiuosim aiškintis pas ES pinigų dalintojus“

Vidmantas Valiušaitis. Prezidentiniam Kultūros forumui

Šiaulių medžių gynėjai siūlo premjerui bendradarbiauti stabdant nusikalstamą medžiapjūtę

Krescencijus Stoškus. Kontrkultūrinė kultūros politika!? arba Tragikomiška opera su priedainiu

Rasa Čepaitienė. Tai visai kita istorija

Jono Vaiškūno viešas kreipimasis į Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Kultūros forumo istorinės atminties klausimams nagrinėti dalyvius

Irena Vasinauskaitė. Kovo 11-osios Akto signataras kviečia vilniečius į piketą

Tarp tūkstančių šalies pirmakursių nėra nė vieno būsimo matematikos mokytojo!

Blogas Zeppelinus. Obuolys nuo obels netoli nurieda

Br. Lukas Skroblas OSB. Mergelės Marijos gimimas

Geroji Naujiena: „Dievas su mumis“

Vytautas Sinica. Akcija dėl Lietuvos didvyrių Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atskleidė ypatingą, ilgai nepastebėtą reiškinį

Justas Mundeikis. Apie vaiko pinigus, politikų pažadus ir bunkančią visuomenę

Mitingo „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE“ rezoliucija

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia į protesto akciją „STOP Barnevernet ideologijai, STOP Lietuvos VTAĮT savivalei“

Tomas Baranauskas pokštauja. Nekonfliktiška istorija

Vygandas Trainys. Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir jo atminimo lentos istorija trumpai

Mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ (vaizdo įrašas)

Rasa Čepaitienė. Naktinės istorijos politikos rezultatas: savivaldybė jokių pretenzijų reikšti negali

Algimantas Rusteika. Amžinai tyčiotis iš visų neįmanoma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.