Rusija

Rusijos prezidentas Putinas teisina Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus: ta sutartis užtikrino Sovietų sąjungos saugumą

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gegužės 11 d. 20:36

4     

    

Rusijos prezidentas Putinas teisina Molotovo-Ribbentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus: ta sutartis užtikrino Sovietų sąjungos saugumą

Sekmadienį per Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitą Maskvoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teisino nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos 1939 metų rugpjūčio 23 dieną pasirašytą sutartį pasidalyti Rytų Europą pagal dvišalės nepuolimo sutarties – vadinamojo Molotovo-Ribbentropo pakto – slaptuosius protokolus.

„Kai SSRS suvokė, kad ją palieka akis į akį su hitlerine Vokietija, ji ėmėsi žingsnių, turėjusių neleisti kilti tiesioginiam susidūrimui. Ir buvo pasirašytas šis [Molotovo-Ribbentropo] paktas. Šia prasme laikausi tos pačios nuomonės kaip mūsų kultūros ministras, kad ta sutartis turėjo prasmę užtikrinant Sovietų Sąjungos saugumą“, – taip per spaudos konferenciją atsakė V. Putinas, paprašytas pakomentuoti Rusijos Federacijos kultūros ministro Vladimiro Medinskio pagyras sovietų diktatoriaus Josifo Stalino diplomatijai.

Savo atsakyme V. Putinas pabrėžė, kad pasirašyti šią sutartį Sovietų Sąjungą privertė 1938 metų Miuncheno sutartis, kurią su Adolfu Hitleriu pasirašė Didžioji Britanija, Prancūzija ir Italija ir kuri sužlugdė Maskvos viltis sukurti bendrą frontą prieš nacius.

Be to, jis pabrėžė, kad Lenkija, kurią prasidėjus Antrajam pasauliniam karui pasidalijo nacių ir sovietų pajėgos, anksčiau ir pati vykdė aneksavimo politiką.

„Primenu, kad pasirašius atitinkamą Miuncheno sutartį Lenkija pati ėmėsi veiksmų, siekdama aneksuoti dalį Čekijos (tuometės Čekoslovakijos) teritorijos. Nutiko taip, kad po (Molotovo-Ribbentropo) pakto ir Lenkijos padalijimo (Varšuva) pati tapo auka tos politikos, kurią mėgino vykdyti Europoje“, – sakė Rusijos vadovas.

Nors 2009 metais, minint Antrojo pasaulinio karo pradžios 70-ąsias metines, V. Putinas Molotovo-Ribbentropo paktą yra pasmerkęs kaip neetišką, šįkart jis pabrėžė, jog slaptieji protokolai buvo pasirašyti po to, kai Sovietų Sąjunga nesėkmingai „daug kartų mėgino sukurti antifašistinį bloką Europoje“.

„Šiandien suprantame, kad bet kokios formos susitarimas su nacių režimu nepriimtinas moralės požiūriu ir neturėjo jokių galimybių būti įgyvendintas“, – V. Putinas rašė prieš šešerius metus viename Lenkijos dienraštyje.

A. Merkel pripažino, kad istorinė atsakomybė dėl Antrojo pasaulinio karo tenka Vokietijai, ir pasmerkė Molotovo-Ribbentropo paktą bei jo slaptuosius protokolus, pagal kuriuos buvo padalyta Lenkija, o Baltijos šalys buvo perleistos Maskvai.

„Mano požiūriu, Molotovo-Ribbentropo paktą sunku suprasti, jeigu neatsižvelgiama į papildomą slaptąjį protokolą, – sakė ji. – Remdamasi šiuo požiūriu, manau, kad tai nebuvo teisinga – tai buvo atlikta neteisėtu pagrindu.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas       2016-08-22 20:30

    Fašistinio ir komunistinio režimo slaptas sandėris atskleidžia Hitlerio ir Stalino siekius dalintis Europą, kaip savo nuosavybę. V.Putino bandymai tai pateisinti, aiškinant kad buvo siekta rasti alternatyvą sąjungai prieš fašistine Vokietiją - visiškas absurdas. Jei Vokietija buvo laikoma SSRS priešu, tai su priešu sandorių nesudarinėjama, bendrų karinių paradų neruošiama, strateginės žaliavos jam neteikiamos ir lagerių patirtimi su priešu nesidalinama. Molotovo - Ribentropo paktas yra pripažintas Rusijos, Vokietijos ir kitų šalių neteisėtu ir ką čia bepridursi.
  Manau, kad Rusijos demokratinius daigus trypiantis ir prezidentinę diktatūrą  šalyje įvedęs, Vladimiras Putrinas yra vienas pavojingiausių, jei ne pats pavojingiausias gyventojas Žemėje. Jo nenuspėjama fizinė ir psichinė būsena graso Pasaulio visuomenei nauju karu, kurio šiuolaikinės naikinimo galimybės būtų katastrofiškos. Vakarų lyderiai bando su šiuo asmeniu kontaktuoti gal tam, kad geriau suprasti, kokioje situacijoje yra padėtis Rusijos imperijoje, kur režimas griebiasi vis naujų karinių avantiūrų.

VSIO ZAKOONO       2016-08-22 19:02

dujos pusvelčiui rusams
pedofilai valdo teisingumą
komunistai skęsta prabangoje
lietuviai daugiausia žudosi
didžiausia atskirtis
didžiausia emigracija
——
lietuviai ir toliau rinks komunistus ir jų šuniukus konservus
——
TEGYVUOJA PUTINAS !!!

Metafiizniu požiūriu       2015-05-12 7:34

visai nebūtina žinoti Kremliaus mintis ir planus.Daug svarbiau matyti Lietuvos vidaus neteisybes ir netinkamą elgesį su tauta.Tai kelia didelį nerimą ir proto dėsniai rodo,kad mes programuojam sau ne tai,kas būtina.Galima neabejoti,kad tuo bus ,kas pasinaudos.Viskas mumyse,o Putinas čia tik įrankis visatos dėsniuose,deja.

Putinas       2015-05-12 7:09

turi minty daug negerų ateities įvykių.Ir labai negerai,kad mūsų valdžia taip pamynė tautą.Tai didžiausia Lietuvos valdžios klaida,kuri gali labai skaudžiai kainuoti.Bet kam tai rūpi.Visi mano,kad Nato išspręs visas problemas.


Rekomenduojame

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Rasa Čepaitienė. Suklastota meilė

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Liudvikas Jakimavičius. Sprigtas į snapą Gaidžiui

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Valstybės pliažas

Artūras Račas. Monika pretenduoja į Metų citatos autorės titulą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.