Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Intelektualų vaidmuo

„Rūpestingoji“ cenzūra. Kas toliau?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. kovo 6 d. 18:49

8     

    

„Rūpestingoji“ cenzūra. Kas toliau?

Leidykla „Wilder Publications“, 2008 metais perleisdama filosofijos klasiko Imanuelio Kanto „Kritiką“ – pamatinius jo veikalus „Grynojo proto kritiką“ (1781), „Praktinio proto kritiką“ (1788) ir „Sprendimo galios kritiką“ (1790), savo leidinį palydėjo perspėjimu tėvams:

Ši knyga yra savo laikmečio produktas ir joje neatsispindi tos vertybės, kurių būtų laikomasi, jei ji būtų parašyta šiandien. Tėvai, prieš leisdami savo vaikams susipažinti su šiuo klasikiniu veikalu, turėtų su jais aptarti, kaip nuo to laiko pasikeitė požiūris į rasę, lytį, seksualumą, etniškumą ir tarpusavio santykius.

Kaip tokia progresyvia žinia savo veidaknygėje pasidalijęs Martynas Baldauskas replikuoja, „I. Kanto kaulai vartosi grabe“.

Labai tikėtina, kad ne tik jo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Didžiausia       2017-03-9 17:54

vertybė yra neolibermarksistų idiotiškumas. Tai naujausia klasika.

$+$       2017-03-7 23:12

Jono Kanto sūnus, bandęs paaiškinti principo ir jo antipodo prasmę, kad ir metafizikos priemonėmis, negali būti skaitomas pažodžiui. Viengungis pas Jono-Jurgio sūnų yra vyras, ir tik vyras. Moterys arba ištekėjusios, arba to laukiančios. Nesulaukusios - vienuolės.
<>
Ar kas nors galėtų paskaičiuoti, kiek reikėtų vienuolynų dabartinėms lesbietėms? Kaip vaikams paaiškinti, jog moterų vienuolynų yra daugiau, nei benzino kolonėlių.

Na ar       2017-03-7 9:48

ne “Gyvulių ūkis”? Daugeliui reikėtų keisti mąstymą, kad cenzūra tik komunistinės visuomenės bruožas.

ruta       2017-03-7 9:06

..na , taip , reikia jaunimui paaiskinti ,kad dabar vyksta ne progresas ,  o regresas ir juoda , dabar liepta vadinti balta , Koncitos tai zmonijos pazanga , lytines orientacijos sutrikimai , tai norma , vartojimo politika -pozityvas ,tauta- reliktas , seima -blogis ...

O jeigu tėvai nepasikalba,       2017-03-7 4:32

minčių policija tai išsiaiškina ir baudžia juos kaip už nepriežiūrą?...

Marginalas       2017-03-7 4:32

Čia nėra ką komentuoti, nebent vyresniųjų brolių kalba vieno sakinio iš trijų žodžių.
Užtat Orwellas grabe nesivarto, bet guli patenkintas: jo įžvalgos pasitvirtino su saiku!

G.P.       2017-03-6 20:35

Čia jums ir yra atsakymas, kodėl neomarksistai-liberalai taip aktyviai bukina žmones visomis įmanomomis priemonėmis. Jeigu žiūri serialus ar skaitai “gyvenimo b(l)ūdo” leidinius, tai nesi pavojingas sistemai. O jeigu žmonės ims skaityti Aristotelį ar tą patį Kantą, tai kortų namelis gali greitai subyrėti.

klausimas stovi kantu       2017-03-6 19:30

Kas toliau?
Kaip tai “kas”- toliau dar daugiau demokratijos:
čipas po oda, barkodas kaktoje ir eutanazijos injekcija už E. Kanto knygų skaitymą.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.