Rusija

Linas Karpavičius. Rublio krizės atvirkštinė pusė

Tiesos.lt redakcija   2022 m. liepos 2 d. 19:25

26     

    

Linas Karpavičius. Rublio krizės atvirkštinė pusė

Ekstremalus rublio stiprėjimas sukels pakopinį į eksportą orientuotų pramonės šakų žlugimą.

Pirmajame etape tai palies įmones, eksportuojančias prekes nesusijusias su žaliavų sektoriumi.

Antrame etape prasidės erozija įmonių, kurios turi daug didesnę saugumo ribą ir kurios yra tampriai susijusios su Rusijoje išgaunamomis žaliavomis.

Trečiajame etape prasidės žlugimas įmonių, kurios savo gamybą orientuoja į vidaus rinką. Kažką gaminti Rusijoje taps nuostolinga.

Pavyzdžiui, naujienose dažnai girdėjote apie nepaprastai dideles benzino kainas JAV – dabar vidutinė benzino kaina JAV siekia 1,28 USD už litrą, o tai tik 20% brangiau nei benzinas Rusijoje.

Ęsant kainai 50 rublių už dolerį, galima paminėti šimtus pavyzdžių, kai statybinių medžiagų, įrangos, komponentų ir vietinės gamybos vienetų kaina yra daug didesnė nei Amerikos ar Europos, jau nekalbant apie Azijos kilmę.

Galutinis produktas, atsižvelgiant į dideles vidaus sąnaudas, Rusijoje kainuos daug daugiau nei pasauliniai analogai, todėl nebus įmanoma pakeisti importuojamus gaminius ir plėtoti gamybą Rusijoje taps nenaudinga dėl aukštos savikainos. Apie tokios produkcijos eksporto galimybes nėra ką ir kalbėti.

Ketvirtajame etape pradės degraduoti ūkio sektoriai, įskaitant paslaugų sektorių, aptarnaujantys pramonės įmones.

Vadinasi pramonės įmonės norėdamos sumažinti produkcijos savikaina, tam turės tik vieną galimybę – mažinti dirbančiųjų atlyginimų fondą. 2022 metų balandį darbo užmokestis krito 6,6 proc., tai yra mažiau nei per 2015-2016 metų krizę, kai realus darbo užmokestis sumažėjo 11 proc. Tačiau čia dar neatsižvelgta į rublio stiprėjimo veiksnį, kuris pradės veikti 2022 m. antrąjį pusmetį ir darys ribojantį poveikį nominaliesiems atlyginimams. Vienu metu augant kainoms ir stiprėjant rubliui, realus darbo užmokestis gali ir toliau mažėti.

Dėl to su itin stipriu rubliu, Rusija sulauks pramonės gamybos susitraukimo ir realių gyventojų pajamų kritimo su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2022-07-4 20:38

Negi jus tie asilai, kurie mieliau priims Heroi Rossii varda , negu $10.000:))))

Kis       2022-07-4 12:34

pagrindas- medinis rublis,kuris niekada netaps net plasmasiniu.Nereikia skelbti ereziju,o ypac su rubliais.

Egidijus       2022-07-4 12:34

Toks čia NS “intelektualo” L.Karpavičiaus lygis. Propaganda ir išankstiniai įsitikinimai.

Stasiui       2022-07-4 10:41

..gal ir taip..,belyciai,beasmeniai..Sutinku.

stasys        2022-07-4 10:23

... nereikia taip skausmingai reaguoti i trolinio boto su dirbtiniu intelektu ir moteriška ‘uodega’ paatviravimus . Tas pats menkas lietuvišku žodžiu bagažas permaišytas smegenų plovimo substratais , nieko daugiau negali tik bandyti tamstai kąsti ir reikalauti sau dėmesio . Pasodinkite į zoofilijos narvą , Kauno zoologijos sode , šalia kito dirbtinio unikumo ‘prašaliečio’ ir rasite tiems dviems viena bendra bruožą .. jie belyčiai , beasmeniai , su ta pačia programa kuriai reikia emocinio įasmeninimo Tamstos ir tu bonusų kuriuos gauna vargdami tokį darbą .

Tovarisc gel'l'tonoji pamekle       2022-07-4 7:35

matot,kokia sumaisti keliate,issiviesinkite..ar tamista esat kacapiska kiaule vulgaris,ar kacapoidinis kuilys xriakas.Maloniai lauksime patikslinimo ir is anksto dekojame.Visuomet jusu,heiteriai.

stasys       2022-07-4 7:18

sTASY 2022-07-3 22:24   ... aš nekaišau pirštu ten ‘ana’ ir netikrinu . Moteriškė -geltona gali būti ir vyras moteriškas , jei suprantate apie ka aš smile)) Gamta mums dalinantį priginti kartais šaiposi ir klystą ir tik nuo mūsų priklauso kaip mes tai priimsime .

sTASY       2022-07-3 22:24

..zinok,gel’l'tonasis yra transvestitas,t.y.anksciau buvo geltona,o dabar geltonas.Neizeidinek l’l'avono orumo,bo pasiskus sabatauskaitei ar tai kitai,kur i bezdzione nesa,jos vyrui.Matai,kaip viskas painu,ajaaaazau..

stasys       2022-07-3 21:58

... panašu kad geltonai palengvėjo . Žiu kiek daug ji mordoro pažangos įrodymu čia paviešino . Visi perka dujas ir nafta atsiskaidydami mediniais rubliais , na bet kam čia įdomu jog realiai niekas tais rubliais nemoka. Perveda doleriais, eurais į specialia sąskaita orku vietinio banko , paslaugiai atidaryta tam reikalui , o jau tas tyliai kaip karvė šikdama mukia juos konvertuoja į medinius - rublius ir xuilo raportuoja apie atsiskaitymus rubliais .smile)) nėra vakaruose jokiu realiu sutarčių su orkais kuriose rublis būtų atsiskaitymais įteisintas lygiaverčiai doleriui -eurui . Rublis vietinė Mordoro valiuta kuri tik išimtiniais atvejais , kaip šik-popierius, keliauja už jo sienos . Ar kas matėte kad Lietuvoje kas pardavinėtu orku ladas ir kitokį keliu šlamštą ?  Mordore tuo turtu niekas nesididžiuoja o jau čia ir tuo labiau . Nėra kuo didžiuotis tiems loxams ir berazumiams , nebent tik tuo kad žudo ir toliau ukrainiečius . Xuilo kaput .

Gel'l'tonojo l'l'avono       2022-07-3 17:10

sugrizimas i nusikaltimo vieta…traukia visus galovariezus,toks jau desnis.Sugrajino balalaika Rekviem sava interpretacija ir nusliauze i maurynus ru. uztarnauto dulejimo.

yel“l“ow submarine       2022-07-3 16:46

įjunkime vaizduotę : tarkim skaitome šio ekonomikos analfabeto straipsnį ne apie rublio, o apie bakso aukštą kursą smile))) - manau, be visokių dzeikų ir stasiotų, nedaug bus abejojančių, jog tame straipsnyje formuluotė “stipri ekonomika“ būtų kartojama neprognozuojamą kartų skaičių smile)))))))———————————- o bidonas juk išvis lochas - dar balandžio pradžioj džiaugėsi , kad rublis greit kainuos du šimtus baksų , kas reikš greitą rusijos užsilenkimą smile))) - vienžo, išvada apie šitą kolektyvinį nacistinį pindosyną sena kaip pasaulis : jie bent dalinai apsispakajintų tik tuo atveju, jei rublio neliktų iš viso smile - na, ir, suprantama, pačios rusijos ... , po to užsiimtų kiniečiais arba indais ..., - ir t.t. nacistai negali nebūti žlobais, o žlobai negali nebūti nacistais ...

Tuomi pranesama       2022-07-3 14:37

apie ivykusias siurpias SKERDYNES.I taiku balalaikiu dziazmenu pasirodyma atvykusius Staseli ir Dzeikioka buvo nukreipta neregeta zmurto banga.Uzuot monotoniskai brazdines balalaika,orkestrantas GEL’L'TONAS L’L'AVONAS trenke jaja Dzeikiokui per galva,tuo sukeldamas dideli fizini skausma,veliau,pamates Stasio kisenej rubliu,pastaraji paskerde visu akivaizdoj..,zarnos ir kraujai,vemalai ir exkrementai zymejo skerdyniu vieta..Veliau l’l'avonas atsisake muzikuot,pasakes,esa,jam su durniais nepakeliui ir apskritai,jam laikas i kostmosa ru.

CCCP himnas       2022-07-3 14:11

Rūūūblis rūūūblis popierinis,
Kas neturi rūūūblių, tas durnius paskutinis.

>>11:50       2022-07-3 13:40

Sakai $ reali prekė ar ji patampa reali tada ,kai tau į smilkinį revolverį įremia “doras ne banditas”. O gal doruosius,moraliai švarius $ visi ir “noriau"kaupia todėl,kad dolerio tėvynėje beveik visas išplėštas iš  pasaulio auksas gp morgan ir panašiuose sandeliuose bankuose guli ir kiek nori spausdintus $ visi privalo “noriau"imti per karus,ekonomines krizes ir sukeltas benzino kainas.Buvo   tokių pabandymų ir norų savo kieme pažaisti pasitvarkyti be “doroviškai moralaus” $.“Vargšas"Irako Sadamas 2000 metais buvo pareiškęs ketinimą už naftą imti eurais,o ne $ ko pasekoje užmigo amžinu miegu.Kaip ir kiti sumastę paimprovizuoti buvo greitai į ” demokratines"vėžes vėl įstatyti,įkinkyti,“susidraugauti” ir “noriau $ vekselius imti.”
(Sueco krizė prasidėjo 1956 m. spalio 29 d., kai Izraelio ginkluotosios pajėgos įsiveržė į Egiptą link Sueco kanalo po to, kai Egipto prezidentas Gamalas Abdelas Nasseras (1918–1970) nacionalizavo kanalą – vertingą vandens kelią, valdantį du trečdalius Europoje naudojamos naftos.”
Iraq Nets Handsome Profit by Dumping Dollar for Euro”

yel“l“ow submarine apie st ir dz       2022-07-3 13:13

tvarteliniams šunyčiams lojimas ant rusijos kaip oras - nekvėpuoti/neloti būtų savižudybė smile)) - galima šiek tiek apžvelgti dvejų beretoiškamšų konkuravimą kretinizmo battle : na stasioto kliedesiai tai tiesiog ištisas besąlygiško ir bekompromisinio idiotizmo šedevras smile - praktiškai kiekvienas žodis spinduliuoja reliktinio debilizmo radiacija smile)) - pasirodo, beretinis šūdmalys žino, kad sumažėjo atsiskaitymų baksais ru vidaus rinkoje, o to, kad už rusijos eksportą dabar visi atsiskaitinėja rubliais, suprantama “nežino“ smile))) - tipo baksų niekam nebereikia, todėl jie atpigo, o rublius, visiems norintiems pirkti ru prekes, rusija dalina nemokamai smile))))));;;;;; - pasirodo, lansberginis mankurtas žino, kad vidinė  rublio infliacija 20 proc., o kad klestinčiame projebaltijyje jevro infliacija jau virš 20 proc., natūralu, tas imbecilas “nežino“ smile))) ;;;;;;——————————— kas kita vaginakalbio dzeiko gražbylystės smile)) : tas nerizikuoja būti pagautas konkrečių faktų iškraipymu ir manipulicija, todėl apsiriboja bendromis propagandoninėmis klišėmis - taip vadinamais šizolitchūaniško agitpromo naratyvais , - ypač tais , kurie jam kaip erotinės pasakėlęs prieš miegutį smile))) ypač apie “putinistano“  ir “sovietijos“ ekonomikų panašumą, apie ru ekonomiką - “patys žinote, kad sh…“, apie tipo vis dar paklausius vekselius baksais ir pan. smile)))),———- o su tipo “alergorija“ apie neva/tipo galimą kažkokių nominalų rublių banknotų anuliavimą pensininkėlis aplamai suskėlė intelektinį striptyzą smile)) - nejau šizolitchūaniška pensija realiai tokia elgetiška, kad nėra jokios galimybės kokiu nors būdu “apsišviesti“, jog kažkokių nominalų grynais išėmimas iš rinkos, netgi jų nekompensuojant kitais nominalais, praktiškai niekaip neįtakoja bendros pinigų masės, kurią reguliuoja ru centrinis bankas, skirtingai nuo šizolitchūanijos banko, kuris nieko nereguliuoja smile)) - kadangi 90 proc. piniginės masės “vaikšto“ elektroninėje erdvėje   smile)) ——ir dar apie ru ekonomiką, kuri “ Patys zinote , kad sh…“ smile)))))——- nieko nesakysiu apie rusišką energetikos ir žaliavų rinkos dalį pasaulio ekonomikoje - paliksiu tai tų dviejų moralinių vaginoidų sąžinei, kurios, panašu, jau ir nėra nė kvapo smile))) - galima nebent priminti visiems, šizolitchūanijoje praktiškai draudžiamus faktus apie tai, kad:
1. be rusijos titano liejinių nebūtų pagaminamas nė vienas tiek boingas, tiek aerobusas, tiek kanadietiškas bombardjierius smile))
2. be rusijos ir baltarusijos trąšų, pasaulio žemės ūkiui būtų me tik kolapsas , bet ir kataklizma viename smile)));
3. be rusijos grūdų, kurie sudaro didžiausią dalį pasaulio grūdų rinkoje, pasaulio valgytojams net ir be rusijos trąšų deficito, būtų visiškai ne kamilfo, t.y. beveik vaginiec smile)));
4. na, apie ru kosmoso sektorių net neverta plėstis, nes tiedu tvarto mulkiai tame visiški “samovarai“, o tai , kad pindostanas po šiai dienai perka ru raketinius variklius ir kosmines paslaugas - tik jau už “medinius“, niekam, suprantama, neįdomus smile)))));
5. panašiai tiek “nereikšmingai“ galima pasakyti ir apie ru branduolinį  sektorių, kur rossatomas yra praktiškai monopolistas visame pasaulyje - tiek statybų, tiek technologijų srityje, ir stato bei modernizuoja branduolines jėgaines ne tik visame pasaulyje, bt ir eurokolchozo, o ir nato šalyse,  kaip, pvz. turkija, suomija, slovakija, vengrija smile))) - negana to rossatomas gali pasiūlyti pasauliui plaukiojančias atomines jėgaines, kurias bet kuri energetiškai problematiška šalis bet kadaa gali prišvartuoti prie savo krantų, įsigydamos ar išsinuomodamos smile)))))
6. rusijos ekonomika “Patys zinote , koks sh…“, kad rusijos maisto produktų eksporto dalis pasaulio rinkoje kasmet auga po kelis procentus ! - argi tai ne įrodymas, kad “sh…“ ? smile)))
7.  rusijos ekonomika “Patys zinote , koks sh…“, kad rusijos infrastruktūrinių  projektų sumos ir apimtys višyja šizolitchūaniškus ne kartais , o eilėmis (pagal proporciją 50:1 , suprantama - t.y. pagal deklaruojamą gyventojų skaičių smile
..., žo, tęsti ru ekonomikos “shūdinumo“ apžvalgą dar būtų galima tęsti be galo ..., - bet kažkaip jau norisi išgirsti standartinį lansbergidės tūzikų lojimą smile - ypač gel’l’tonojo l’l’avono b`dur tonacijoje smile))))))))

Litras 3€        2022-07-3 12:27

Lietuva maža reikia lipti iš mašinų ir sėstis ant dviračio.Kol nėra didelių šalčių kuo puikiausiai galima jei,kokie reikalai ir nėra labai toli iki 30 km)minti dviratį ar įlipti į kitą batareikinę,elektrinę susisiekimo priemonę.Žmonės paprato 500 metrų atstumą dėl reikalo nuvažiuoti mašina.Pilni miestai nereikalingų automobilių.Mažiau mašinų,mažiau greito,gausaus ir nereikalingo vartojimo ir taršos.

Dzeikas       2022-07-3 11:50

Matau Kremliaus troliu bandyma romint tautai smegenis.
Beje, mazas ekskursas i nuosale - cia rusu lietuviskai minkanciu klaviatura linija nuostabiai sutampa su smetoninio gaivalo apsimetanciais rupintojeliais-patriotais vaga, varo abu viena kriptimi,- nuostabiai sutapo tu 2(dvieju) kruveliu muomones apie Rytu Prusijos blokada, - apie tai radus tinkamesne tema, dabar atsizymekite si reiskini.
Tai va, tas ‘aukstas rublio kursas’, toks pat aukstas kaip sovietiniais laikais kai doleris taip tycia kainavo 63 kapeikas. Kodel prisimenu sovietmecio dolerio kaina?
Todel, kad sutampa ekonominiai sios ir tu dienu Sovietijos ir Putistano pozymiai.
Doleris ‘kainuoja’ kapeikas, tik jo siaip sau nenusipirksi, o jeigu bandysi siaip sau pirkt tai tam buvo ir grizta (kaip suo grizta i savo vemalus) BK straipsnis uz privaciu asmenu prekyba valiuta. Jeigu pasidomesite tai suzinosite, kad dabar uz oficialu, ‘rekomenduota’ kursa koznam doleriuku neparduoda. Griztant sovietijai laisva prekyba prekemis(o doleris reali preke, o ne fuflo skirtingai nuo rublio) traukiasi.
T.y. nesant laisviems prekybos-mainu santykiams tas kursas yra fikcija, mirazas ir chimera.
Kokia reali rublio verte? Jokios. Chebra valdanti cholopu surinkima pavadinimu ‘Rusija’ gali bet kuriuo momentu paskelbt rubli siuksle, atsaukt sakykim 1000 ar 10.000 banknotu galiojima. Kitaip sakant, vel kalbu alegorijomis, verta turi zmogaus kuris laikosi istatymu ir bendruju doroves normu vekselis(pasizadejimas, isipareigojimas). Zmones ta zmogu zino ir jo vekselius ima.JAV - noriau, Mongoliskus tugrikus nenoriai. Bandito ir vagies vekselius ima tik lochai, arba jo klaka kaip turguj zaidziant Kauseliais.
Rusijos ekonomika? Patys zinote , kad sh… Kurios gaminiai perkami tik prievarta jums brukant juos.

..jieti       2022-07-3 10:59

skaiciuot patys mokam,eitum tu geriau kur ejes.Jei neturi ka pasakyt tai ir ..stupai,z bogom..

Prašalietis       2022-07-3 9:13

P.S. Kaip tikras “patriotinis” runkelis su lansberginio durnių laivo 32 proc. brangesniu benzinu padariau “kto neskačet tot maskal” aritmetinę “patriotinę” klaidelę... Straipsnelyje Karpavičių Linukas “patriotiškai” konstatuoja-“Amerikoje benzinas kainuoja vidutiniškai 1,28 USD, 20 proc brangiau nei Rusijoje”.... Gaunasi, kad Rusijoje benzinas kainuoja 1,07 USD. Eurokolchoze “klestinčiame” lansberginiame durnių laive vietos runkeliai šiandiena moka už benzino litrą 1,99 euro arba pagal šiandieninį kursą 2,08 USD. Taip kad lansberginis durnių laivo neišsivaikščioję runkeliai lengvai ir nepasiekiamai “patriotiškai” perspjauna amerikoniškus pindosus su 20 procentų brangesniu nei Rusijoje benzinu, nes, palyginus su Rusija 1,07 USD/litras, lansberginio durnių laivo neišsivaikščioję runkeliai moka 2,08 USD, pagal aritmetiką gaunasi -94 procentai brangiau nei Rosijoje gyvenantys “vatnykai”...

stasys        2022-07-3 8:53

... reiktu prašaliečiui prisiminti ir palyginti komunalinių paslaugų kainas mordore , Lietuvoje ir Amerikoje . Na čia tam atvejui kad parodyti kaip tas ‘medinis -sustiprėjęs orku rublis su xuilo priešakyje morširuoja po raudonają aikšte pabrėždamas sutvirtėjusia xuilo imperija .

Prašalietis       2022-07-3 8:42

Lansberginio durnių laivo dar neišsivaikščiojęs “gudrutis"rašo, kad “benzino kaina JAV siekia 1,28 USD už litrą, o tai tik 20% brangiau nei benzinas Rusijoje…” Palyginęs “patriotiškai-kto neskačet tot maskal”- lansberginiame durnių laive benzinas kainuoja tik 1,99 euro, kursas 1 USD yra 0,958 Euro gaunasi tik 2,08 USD ir tai yra, kad lansberginiame durnių laive neišsivaikščiojusiems runkeliams yra “šauniau” nei JAV, nes benzinas tik 32,5 proc. brangiau nei Rusijoje…. “Tautinis” neišsivaikščiojęs runkelis gali “patriotiškai” konstatuoti, kad jei Rosija nepradės, kaip šiandienis eurosojūzas su buvusia ginekologe fon der Lein, Bareliu… priešakyje, visu lansberginiu durnių laivu su ką tik iškeptu šviežiausiu iš vadovų “buvusiu valstybės vadovu” V.Lansbergiu priešakyje, paskirta Baltarusijos “prezidente” Tichanovskaja, visa pažangia pasaulio visuomene…., su Putinu priešakyje šokti “kto neskačet tot maskal”, Rosijos laukia neišvengiamas “kaput” ir maidaninis, chalopinis Heil, slava ukraini, maskaliku na giliaku…

stasys        2022-07-3 7:40

Prieš porą savaičių batka atsisakė už dujas mokėti orkams rubliais pagal ta kursą kurį nustatė xuilo bankas . Gal vystyk sutarė xuilo su batka per praeita vizitą į Baltarusija dėl to medinio rublio .? Mordore infliacija viršija 20 proc. o tai reiškia jog medinis rublis turėtu dar geriau jų šūdų upę plaukti (nuvertėti) , bet ne pasirodo priešingai ..ten žmonėms ale turtėja . smile))) Kur čia fiška to brangimo medinio rublio ? Pas orkus paklausa doleriams labai nedidelė nes Mordoro centro bankas apribojo atsiskaitymus doleriais vidaus rinkose .Jei nėra paklausos jam (doleriui) Mordore , tai dar nereiškia jog rublio vertė visame pasaulyje kilo .. smile))) Klijuojame orku rublinius tapetus , parduodame rublinius rulonėlius prie klozeto .. kreipkitės , nuolaidos ,nuolaidos ..

po masinio balalaikininku        2022-07-3 6:44

pasirodymo,girdejome gel’l'tonojo l’l'avono isskirtini a capella numeri.Nekantriai lauksim tesinio.

yel“l“ow submarine       2022-07-3 6:13

čia šitoj pornogafiškoj “netiesos.lt“ “netgazietoj“ vienas debilas prieš kelias dienas jau rašė  apie baisias problemas rusijai dėl aukšto rublio kurso smile)) - tai tas dar +- bandė sudaryti ekonomiką išmanančio ir ne visiško/išbaigto propagand0no įspūdį smile) - šitas gi, daunas , tai absoliuti konkretika smile))))))—- vargšiukas įsitikinęs, kad jei savo kliedesiais kažkam padarė įspūdį bezdonių turguje, tai ir čia bus panašiai smile))) ——- iki kokio laipsnio reikia suberetėti/sulansbergėti, kad galvoti, jog rusijos vyriausybėje dirba tokie idiotai, kurių fone litchūaniška moteriausybė yra akademikų ir nobelio laureatų kolektyvas ??? smile - net pritku kažką dalykiškai komentuoti, nes kalbėtis su agronomu apie kvantinę fiziką  nenorėtų net sizifas, kuris, kaip žinia, buvo legendinis/epinis beprasmiškų užsiėmimų mėgėjas smile...

ooo       2022-07-2 23:03

ooo tai pagazdino. TSRS laikais tai 60 kapeikų buvo tas doleris, o Stalinas planavo padaryti 4- 6 val. darbo dieną, kad žmonės į darbą eitų  kaip į šventę, būt nenumiręs tai taip ir būtų buvę.

Debilai       2022-07-2 20:36

Tai jiems blogai, kai rublis nukrenta, tai vėl blogai, kad pakyla. Viskas blogai, nes gerai gali būti tik pas mus. Programa Vremia buvo kur kas objektyvesnė.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.