Ekonominė politika

Romo Lazutkos replika apie Lenkijos sprendimą naikinti antrąją pensijų pakopą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 20 d. 0:09

15     

    

Romo Lazutkos replika apie Lenkijos sprendimą naikinti antrąją pensijų pakopą

Lenkai Pasaulio banko įpirštos antrąją pensijų pakopos dvidešimtmetį pasitinka ją likviduodami (skaityti ČIA).

Lietuviai penkerius metus vėlavo įsteigti, vėluos ir likviduoti. Kol kas dar brangiai pažais mėtydami monetą: kaupti–nekaupti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ar įvertino       2019-04-21 22:55

kas laukia ateity kaupėjų, kaupikų? Kokie bus galimi variantai? Kaip tai atsilieps valstybei ir Sodrai? Lyg ir buvo remtasi modeliavimo rezultatais…

➡ 2019-04-20 14:22        2019-04-21 15:02

Advokato nesamdžiau, honoraro nebus. Galite ir savo vardu (niku) rašyti. ($+$)

Jules       2019-04-20 15:34

Kaltini mane kagebizmu, o pats kur stukalinti išmokai, negalėtum mums čia papasakoti, ką?

$+$       2019-04-20 14:22

Na Juliau Milaiti, kgb provokatoriau,  nuo Vilniaus???

džeikui     2019-04-20 12:06

kam čia fantazuoti, kad “atvykau su amerikietišku pasu”, jei realiai gyveni pavilny ir esi profesionalus “stuksentojas” ir vandens drumstėjas? Juk nerši kaip varlė kurkulais visuose portaluose po bent kiek aktualesniu straipsniu ir dergi Lietuvą ir jos žmones. Koks dirbantis amerikietis turėtų laiko kasdien demonstruoti savo aroganciją, lieti tulžį ir pagiežą lietuviškuose portaluose?

Dzeikas       2019-04-20 11:01

Zmogeliui is kitos dimensijos:
Jus labai naivus arba mus tokiais laikote:-))))))))))))
Jusu pensijos Lietuvoje bus padetos ne po antpirsciu, o tiesiogiai i tase po stalu, o visi antpirsciai bus tusti. Galite nors iki ryto spelioti.
Na cia tokia lietuviska mulkinimo specifika. Mulkink dabar, nes kai rusai ateis “sarmanke” jie uzdarys

Dzeikas       2019-04-20 10:55

stasy, “Valstybė savo laiku buvo gatava persiversti per galva kad tik tie jos dori dirbantis piliečiai nors kiek imtu taupyti ..ne į kojine”
Kada tas laikas buvo?Ar kai zmones ateje i sekundziu bankus atsiimti savo pinigu buvo ju apsauginiu spyriu ismetami i gatve? O tie “bankyrai” prisivoge isvykdavo i amerikas nugyventi likusias dienas?
Valstybes vertimasis per galva tokiu atveju butu kaip Izraelio: “bankyrai” butu rusyj su zemomis betoninemis lubomis su skalpeliu ir pincetu tardomi kol atiduos VISKA, o pabege i amerikas kiekviena nugyventa diena dziaugtusi kad dar ne siandien paliko su ledkirciu galvoje - valstybe turejo GARANTUOTI toki likima sukciams.
Dabar investuoti sios valstybes jurisdikcijoje , jeigu tu ne chebroje, yra visiska kvailyste.

stasys        2019-04-20 9:55

Valstybė savo laiku buvo gatava persiversti per galva kad tik tie jos dori dirbantis piliečiai nors kiek imtu taupyti ..ne į kojine . Praėjo daug metu žmonės taupė , antros pakopos fonduose kapitalas tapo įdomiu savo skaičiumi ir štai vėl dienos temoje kalbos kaip čia pasielgus teisingai su tais pinigais VISU labui ..? Atvėskime mielieji ... tas kelias niekur neveda tik ten kur kojinė arba pagarba duotam žodžiui . Beje ar ne laikas pakalbėti apie toki keista reiškinį  Lietuvos piliečio pensija iš kitu šalių socialiniu fondu .?? Mes šiandiena dar to nejaučiame ..bet po dešimt metu tai taps dar vienu įdomiu reiškiniu ir galbūt visišku Lietuvos Sodros krachu ..

Tvankstas       2019-04-20 8:37

Ką rodo ‘privatūs’ pensijiniai fondai ? Patirtis su jais labai paprasta : begalinė reklama už suneštus pinigus (prisiminkime S. Tomo veiklą - už 50 eurų iš pensininko sumokėtas įnašas į EP rinkimus), pasakiški atlyginimai direktoriams ir jų giminaičiams, haremai sekretorių, į off-shore plaukiantys ir prasmengantys pinigai, vaizduojant buhalteriniame balanse kaip turtas, staiga po 20 ar 30 metų tokio fondo - profonde akivėra akivaizdi - vertybinė likusi virvutė, kuria surišti ‘dokumentai’. Aišku, valstybė garantuoja pensininkams jų įmokas - tai yra - tai tebuvo valstybiniu lygiu skatinamas įstatymiškas aferizmas.

Stasy,       2019-04-20 8:33

Jums trūksta istorijos žinių, neatrodo? Ne, ne oficialios suklastotos istorijos, o tikros. Tos, kuri dar neparašyta, nes elitas ją runkeliams dar griežtai tebedraudžia su “bojevykų” ir neliustruotų teisėjų pagalba, jau nekalbant apie dezi plaštakes, ką manai?

Dzeikas       2019-04-20 8:16

Investavimas siaip jau yra mokslas, profesija. JAV sia prasme rojus. Gali investuoti visai menkas sumas ir padaryti tai techniskai nesunku.Likviduoti(permesti) investicijas irgi palygint nesunku.Cia yra tam tikra gradacija pagal si pozymi - likvidumas vadinasi.
Likvidziausia investicija yra i auksa ir marza , bent jau JAV, ar ne procentai(1-2).
Tai va, is ko as sprendziu, kad ta t.v. antroji pensiju pakopa yra lochu mulkinimas? Todel, kad investuoti gali TIK i akcijas. O jeigu tu negali ASMENISKAI to daryti, o TIK per maklerius(investicinius fondus), tada tai 200% lochotronas.
Gudrioji baltosios kumeles chebra gi sumane taip: i auksa investuot.  neleidziam(Lietuvoje aukso igyjimas labai suvarzytas. O jeigu isigyjai tai i rankas tau jo neduos. Tu ji turi “virtualiai”. T.y. auksas tarsi tavo, bet ji “saugo” koks svedbankis. Nori pamatyti savo auksa? Rasyk pareiskima menesi pries, ateik numatyta diena ir tau ji parodys.Pro stikla.) Birzoje zaisk su asmeninem santaupom, ne su pensijiniais fondais.Va, investiciniam fondui “Sekunde” patikek.Jie investuos, o laikas ateis atgausi.
Grizus prie investavimo mokslo, profesijos kaipo tokio. Kodel paprastam zmogui sitos mozgoj-bkes imtis neverta. Todel ,kad:
1) Jeigu neturi specialaus issilavinimo akciju svyravimus stebet reikia kasdien, jei ne po kelis kartus dienoj.
2) Graza gali buti ir 10 ir 20% (vargu bau, TOKIU akciju eiliniam zmogeliukams isigyt neleidziama.Tarp saves geri dedes pasidalina tokias. I akcine birza tokiu neleidzia)
3) Kiek tos jusu investicijos bus? 1000 eu? 10.000? Net ir 100.000 investavus tai bus nepakankama, kad is to pragyventi ir laika skirti akciju kurso stebejimui. O tokia suma susikaups pas jus tik priespensijiniame amziuje.
Todel duoti zmogui kelis eurus ir siulyti investuoti yra pagal dideliu skaiciu desni ZMOGAUS MULKINIMAS. Bendroje sumoje tokie investuotuojai liks ant ledo.
Todel belieka atsigrezt i religija ir paklausyt ka Apvaizda sako: i meile investuokite: mylinti zmogu, mylimus vaikus, zmones kurie aplink jus gyvena.
Tai jus garantuota graza senatveje jeigu davete nesitikedamas grazos.

stasys        2019-04-20 7:43

trrr ..‘Tai buvo’ stabdyk savo sovietinį vežimą ...ši tema apie tuos kurie kaupia ateičiai o ne tuos kurie gyvena tik šia diena .

Tai buvo       2019-04-20 7:10

iš anksto gerai sugalvota oligarchų ir kolaborantų pelninga afera. Prasčiokai labai myli turčius, todėl viską jiems dovanoja, bet trolikų “zuikiams” ne - juos sodina, kas ant baudos nesukrapšto. Per antstolius net triženklį skaičių pasiekia. O, Litva - svobodna nuo runkelių.

stasys        2019-04-20 6:56

Susigrąžinti ir įlieti tokia mase pinigu į vietos ekonomika taip greitai nepaviks . Tai ne maišas doleriu kuri ant pečiu užsidėjus gali nusinešti pas save. Formaliai tai reiškia Lenkijos vyriausybė deda piršta ant tu investiciniu santaupų ir pasilieka sau teise pati spręsti kaip su jomis tvarkytis . Įsipareigojimai piliečiams nedingsta ..štai čia ir suveiks Konstitucinė preambulė .. Norėti ir galėti tai ne tas pats .

Naša Kvaiša       2019-04-20 5:08

Man pencijų klausimas neaktualus- gausiu dvi.
Vieną prezidentinę, kitą iš Briuselio, komisarinę.
O jūs padvėskit.

žmogelis iš kitos dimensijos       2019-04-20 5:06

Pažaiskim antpirščiais!
Aš po antpirščiu padėsiu jūsų pensijas, o jūs atspėkit po kuriuo.
Neatspėsit- pinigus pasiimu sau.


Rekomenduojame

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.