Demokratija ir valdymas, Partijos

Rokas Masiulis: Lietuvos automobilių kelių direkcija ilgus dešimtmečius veikė lyg politinių užsakymų biuras – rastas „pamaloninimų“ archyvas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 25 d. 14:14

10     

    

Rokas Masiulis: Lietuvos automobilių kelių direkcija ilgus dešimtmečius veikė lyg politinių užsakymų biuras – rastas „pamaloninimų“ archyvas

Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) pradedamas vidaus auditas – nustatyta, kad dalis ankstesniais metais rengtų projektų neatitinka nei realių poreikių nei techninio reglamentavimo, – skelbiama Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.

„Jau šiandien aišku, kad projektavimui „į orą“ iššvaistyta mažiausiai 20 milijonų eurų. Tiek milijonų kainavo vien projektų kūrimas, kurie niekada nebus įgyvendinti. Šie pinigai galėjo būti panaudoti tų pačių svarbių projektų įgyvendinimui. Dvi Rusnės estakados galėjo būti pastatytos jau seniai. Direkcija ilgus dešimtmečius veikė lyg politinių užsakymų biuras. Užsakydama projektus LAKD pirko sau ramybę – projektai buvo rengiami, net jei neturėjo realaus finansavimo. Visuomenės interesai suprantami, kelių tvarkymo poreikis yra didžiulis. Tačiau sistemingas Lietuvos kelių planavimas, galima sakyti, neegzistavo“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pasak ministro,  naujoji LAKD vadovybė aptiko tikrą politinių užsakymų archyvą – kiekviena nauja kadencija reiškė ir naujus politikų užsakymus direkcijai.

„Kelių direkcija, savo ruožtu, buvo tobulai įvaldžiusi politikų pamaloninimo meną – gavusi užsakymą įsukdavo projektavimo ir pinigų leidimo mašiną“,  – kalbėjo susisiekimo ministras R. Masiulis.

Vidaus audito metu LAKD bus patikrinti ir inventorizuoti daugiau nei 1000 projektų. Preliminariais duomenimis, dalis šių projektų nėra tinkami įgyvendinimui, nes neturi statybos leidimų arba neatitinka galiojančių techninių – normatyvinių dokumentų reikalavimų ir teisės aktų.

„Techniniai projektai kelio ruožų rekonstravimui, kapitaliniam remontui ar plėtrai turėtų būti rengiami tik tinkamai juos suplanavus. Ankstesniais metais LAKD savo raštais bei vieša informacija klaidino visuomenę ir prisiėmė įsipareigojimus, kuriems neturėjo finansinių išteklių. LAKD darbuotojai, nors ir žinodami, kad planuose tokių projektų nėra arba jiems nėra numatytas finansavimas, pirko projektavimo darbus ir taip per daugelį metų LAKD patyrė milijoninius nuostolius, kadangi techninių projektų panaudojimas ateityje neįmanomas, o sukurtas turtas nelikvidus“, – sakė LAKD laikinai pareigas einantis direktorius Vitalijus Andrejevas.

Pavyzdžiui, 2009 metais LAKD nupirko paslaugą „Via Baltica“ kelio A5 ruožo nuo 45 iki 56 km techniniam projektui parengti už 1,5 mln. eurų, o 2015 metais įsigijo projekto koregavimo paslaugą už 0,8 mln. eurų. 2014 metais „Via Baltica“ kelio A8 ruožo nuo 32 iki 53 km parengto projekto sprendiniai neužtikrina dabartinių transporto srautų pralaidumo ir saugumo reikalavimų, nors visi projektai privalo būti rengiami atsižvelgiant į 20 metų transporto srautų prognozes ir t.t.

Ar šis archyvas bus paviešintas ir visuomenė sužinos, kas tie politikai, patyrę „politikų pamaloninimo meną“, ir šio meno meistrai bei pameistriai, ir kokia šių „pamaloninimų“ tikroji kaina, ministras pats kalbos nepradėjo, o pranešimo spaudai autoriai nematė reikalo tuo pasidomėti.

Tikėkimės, jog šios „bendrojo gėrio“ dalybos sudomins ir vasarojančią žiniasklaidą bei teisėsaugą. Juk tokius „pamaloninimų“ archyvus turi ne tik Lietuvos automobilių kelių direkcija - ar atsiras, kas pasirūpins juos išsaugoti?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Autorius       2018-06-26 12:50

turėtų parašyti aiškiai - kiek “otkatų” gavo ir gauna už mus žlugdančią geldą, kieno sąskaitos pučiasi įvairiose salose, į kurias mes sunešame paskutinius skatikus. Nejaugi reikės laukti tikro apsivalymo, kai normalus prezidentas paskelbs geldos pirkimo aferas.  Ten Nr.1 bus šis autorius.

Pensininke       2018-06-26 10:19

Visa netvarka prasideda nuo KISENINES   TEISESAUGOS. Ir   taip desimtmeciais vagiama is valstybes .  Valdzios isrinktieji NAIKINA   kultura,  SVIETIMA,  kad butu   lengviau valdyti “RUNKELIUS”,  be   darbu esancius PASALPINIUS. Uzliuoliuojma ES parama , kuri taip pat pakliuva valdziazmogiams.

Vadybininkas       2018-06-26 6:20

Sistemos vadybininkas metamas prie gausiausių pinigų šaltinių. Anūkėlis su magnolija nesidalina ir periminėja pinigėlius iš nupezusių sicialDEMOkratų. Karbauskis juk laikinas pakeleivis šioje sistemoje.

$+$       2018-06-26 3:15

Na ir kas, teismas vagį, direktoriaus pavaduotoją, MG “baltasis” statytinį gražino į pareigas, reiškia kaip vogė, taip ir vogs.

Sekite įvykius       2018-06-25 23:36

R.Masiulis bus Tulpės ir konservatorių kandidatas į prezidentus. Dabar kol kas yra antrame plane, vaidina didelį kovotoją su korupcija. Nori užsidirbti balų. Šiaip yra prisitaikėlis ir nuolankus tarnas, o vagia tai milijardais - prisiminkite bent jau dujų geldą plūduriuojančią jūroje prie Klaipėdos.

jonis       2018-06-25 22:06

Nepaprastai malonu kito akyse rankioti krislus, o savosiose nematyti rąsto.

Rasa       2018-06-25 18:16

Kaltu ir vel nebus ,teisesauga paskelbs kad TRUKSTA IRODYMU. Pradeti valytis reikia nuo teismu ir prokuraturos. Kur pazvelgsi VAGYS VAGYS ,seimo nariai dirbo ne Lietuvai o savo kisenei. ZMONES ,atkreipkite demesi per rinkimus ,NEI UZ VIENA PARTIJA NEBALSUOTI ,isskyrus valstiecius ,nes tik jie viska pradejo viesinti.

Tai gal jau laikas kai kam pamaloninti Lukiškes?       2018-06-25 18:05

Pradėkim nuo 1-mo liepos.

Rusams gerų kelių nereikia       2018-06-25 18:02

Jie su tankais praeis skersai Lietuvą per kelias valandas, o amerikoniškiems BTRams žinoma reika geri asfaltuoti keliai.

Marginalas       2018-06-25 16:48

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Rinkimai politologiniu žvilgsniu: MGB ar Agrokoncernas?

Arvydo Juozaičio žodis ir padėka

Algimantas Rusteika. Jūsų be galo daug, bet esat vieni

Kas TAI? Internetas ūžia: kad įvyko sprogimas, ir patys matome. Paaiškinkite mums, kas ir kodėl ČIA sprogo

Povilas Gylys. Dvaras prieš patriotus laimėjo aiškia persvara

Andrius Pauga. Atsisveikinimo laiškas išstojant iš TS-LKD

Robertas Grigas. Vis dėlto geriau jau ...

Popiežius siūlo paktą pasaulio ekonomikai atgaivinti

Prezidento rinkimai: paskutinę akimirką „partiniai tankai“ pasiveja ir aplenkia – Ingrida Šimonytė  pirmoji, Gitanas Nausėda – antras

Arvydas Juozaitis: „Mes Lietuvą suarėm, apakėjom, apsėjom, laukiam želmenų...“

Dr. Vincentas Vobolevičius. Paskutinis paaiškinimas: kada referendumai bus laikomi įvykusiais?

A. Juozaičio rinkimų štabo informacija apie šiurkščius rinkimų stebėjimo pažeidimus Jungtinėje Karalystėje

Geroji Naujiena: Niekas neišplėš mūsų iš Tėvo rankos

Povilas Gylys. Neilgai trukus sužinosime, ko Lietuvoje daugiau

Lietuvos vyskupų laiškas Prezidento ir Europos Parlamento rinkimams artėjant

Liudvikas Jakimavičius. Pelėkautai

Andrius Švarplys. In memoriam Vytautas Šerėnas

Ką aš vienas galiu… – pasakė trys milijonai

Jūratė Baranova. Liudiju

Algimantas Rusteika. Šventosios trejybės atmintinė

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Ir aš noriu antros pilietybės

Ligija Tautkuvienė. Referendumas. Visuotinė psichozė, klaidinimas ir supriešinimas. Kodėl?

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Vilniaus forumo kreipimasis dėl būtinybės užtikrinti laisvas ir visavertes diskusijas LRT rinkimų laidose

Arvydo Juozaičio žodis prasidėjus išankstiniams rinkimams

Nuo bačkos. Rasa Juknevičienė: Baisiausias košmaras Kremliui – Ingridos pergalė

Stasys Jakeliūnas. Klausimai kandidatams į Lietuvos Respublikos prezidentus Ingridai Šimonytei ir Gitanui Nausėdai

Tomas Bakučionis. Pasibelskime į rinkėjo protą…

Sigitas Tamkevičius. Pamąstymai prieš rinkimus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.