Demokratija ir valdymas, Partijos

Rokas Masiulis: Lietuvos automobilių kelių direkcija ilgus dešimtmečius veikė lyg politinių užsakymų biuras – rastas „pamaloninimų“ archyvas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 25 d. 15:14

10     

    

Rokas Masiulis: Lietuvos automobilių kelių direkcija ilgus dešimtmečius veikė lyg politinių užsakymų biuras – rastas „pamaloninimų“ archyvas

Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) pradedamas vidaus auditas – nustatyta, kad dalis ankstesniais metais rengtų projektų neatitinka nei realių poreikių nei techninio reglamentavimo, – skelbiama Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.

„Jau šiandien aišku, kad projektavimui „į orą“ iššvaistyta mažiausiai 20 milijonų eurų. Tiek milijonų kainavo vien projektų kūrimas, kurie niekada nebus įgyvendinti. Šie pinigai galėjo būti panaudoti tų pačių svarbių projektų įgyvendinimui. Dvi Rusnės estakados galėjo būti pastatytos jau seniai. Direkcija ilgus dešimtmečius veikė lyg politinių užsakymų biuras. Užsakydama projektus LAKD pirko sau ramybę – projektai buvo rengiami, net jei neturėjo realaus finansavimo. Visuomenės interesai suprantami, kelių tvarkymo poreikis yra didžiulis. Tačiau sistemingas Lietuvos kelių planavimas, galima sakyti, neegzistavo“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pasak ministro,  naujoji LAKD vadovybė aptiko tikrą politinių užsakymų archyvą – kiekviena nauja kadencija reiškė ir naujus politikų užsakymus direkcijai.

„Kelių direkcija, savo ruožtu, buvo tobulai įvaldžiusi politikų pamaloninimo meną – gavusi užsakymą įsukdavo projektavimo ir pinigų leidimo mašiną“,  – kalbėjo susisiekimo ministras R. Masiulis.

Vidaus audito metu LAKD bus patikrinti ir inventorizuoti daugiau nei 1000 projektų. Preliminariais duomenimis, dalis šių projektų nėra tinkami įgyvendinimui, nes neturi statybos leidimų arba neatitinka galiojančių techninių – normatyvinių dokumentų reikalavimų ir teisės aktų.

„Techniniai projektai kelio ruožų rekonstravimui, kapitaliniam remontui ar plėtrai turėtų būti rengiami tik tinkamai juos suplanavus. Ankstesniais metais LAKD savo raštais bei vieša informacija klaidino visuomenę ir prisiėmė įsipareigojimus, kuriems neturėjo finansinių išteklių. LAKD darbuotojai, nors ir žinodami, kad planuose tokių projektų nėra arba jiems nėra numatytas finansavimas, pirko projektavimo darbus ir taip per daugelį metų LAKD patyrė milijoninius nuostolius, kadangi techninių projektų panaudojimas ateityje neįmanomas, o sukurtas turtas nelikvidus“, – sakė LAKD laikinai pareigas einantis direktorius Vitalijus Andrejevas.

Pavyzdžiui, 2009 metais LAKD nupirko paslaugą „Via Baltica“ kelio A5 ruožo nuo 45 iki 56 km techniniam projektui parengti už 1,5 mln. eurų, o 2015 metais įsigijo projekto koregavimo paslaugą už 0,8 mln. eurų. 2014 metais „Via Baltica“ kelio A8 ruožo nuo 32 iki 53 km parengto projekto sprendiniai neužtikrina dabartinių transporto srautų pralaidumo ir saugumo reikalavimų, nors visi projektai privalo būti rengiami atsižvelgiant į 20 metų transporto srautų prognozes ir t.t.

Ar šis archyvas bus paviešintas ir visuomenė sužinos, kas tie politikai, patyrę „politikų pamaloninimo meną“, ir šio meno meistrai bei pameistriai, ir kokia šių „pamaloninimų“ tikroji kaina, ministras pats kalbos nepradėjo, o pranešimo spaudai autoriai nematė reikalo tuo pasidomėti.

Tikėkimės, jog šios „bendrojo gėrio“ dalybos sudomins ir vasarojančią žiniasklaidą bei teisėsaugą. Juk tokius „pamaloninimų“ archyvus turi ne tik Lietuvos automobilių kelių direkcija - ar atsiras, kas pasirūpins juos išsaugoti?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Autorius       2018-06-26 13:50

turėtų parašyti aiškiai - kiek “otkatų” gavo ir gauna už mus žlugdančią geldą, kieno sąskaitos pučiasi įvairiose salose, į kurias mes sunešame paskutinius skatikus. Nejaugi reikės laukti tikro apsivalymo, kai normalus prezidentas paskelbs geldos pirkimo aferas.  Ten Nr.1 bus šis autorius.

Pensininke       2018-06-26 11:19

Visa netvarka prasideda nuo KISENINES   TEISESAUGOS. Ir   taip desimtmeciais vagiama is valstybes .  Valdzios isrinktieji NAIKINA   kultura,  SVIETIMA,  kad butu   lengviau valdyti “RUNKELIUS”,  be   darbu esancius PASALPINIUS. Uzliuoliuojma ES parama , kuri taip pat pakliuva valdziazmogiams.

Vadybininkas       2018-06-26 7:20

Sistemos vadybininkas metamas prie gausiausių pinigų šaltinių. Anūkėlis su magnolija nesidalina ir periminėja pinigėlius iš nupezusių sicialDEMOkratų. Karbauskis juk laikinas pakeleivis šioje sistemoje.

$+$       2018-06-26 4:15

Na ir kas, teismas vagį, direktoriaus pavaduotoją, MG “baltasis” statytinį gražino į pareigas, reiškia kaip vogė, taip ir vogs.

Sekite įvykius       2018-06-26 0:36

R.Masiulis bus Tulpės ir konservatorių kandidatas į prezidentus. Dabar kol kas yra antrame plane, vaidina didelį kovotoją su korupcija. Nori užsidirbti balų. Šiaip yra prisitaikėlis ir nuolankus tarnas, o vagia tai milijardais - prisiminkite bent jau dujų geldą plūduriuojančią jūroje prie Klaipėdos.

jonis       2018-06-25 23:06

Nepaprastai malonu kito akyse rankioti krislus, o savosiose nematyti rąsto.

Rasa       2018-06-25 19:16

Kaltu ir vel nebus ,teisesauga paskelbs kad TRUKSTA IRODYMU. Pradeti valytis reikia nuo teismu ir prokuraturos. Kur pazvelgsi VAGYS VAGYS ,seimo nariai dirbo ne Lietuvai o savo kisenei. ZMONES ,atkreipkite demesi per rinkimus ,NEI UZ VIENA PARTIJA NEBALSUOTI ,isskyrus valstiecius ,nes tik jie viska pradejo viesinti.

Tai gal jau laikas kai kam pamaloninti Lukiškes?       2018-06-25 19:05

Pradėkim nuo 1-mo liepos.

Rusams gerų kelių nereikia       2018-06-25 19:02

Jie su tankais praeis skersai Lietuvą per kelias valandas, o amerikoniškiems BTRams žinoma reika geri asfaltuoti keliai.

Marginalas       2018-06-25 17:48

Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Žmonių mažėja, biudžetas didėja, o pinigų vis labiau trūksta

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vaizdo įrašas iš akcijos Šiau­lių bul­va­ro lie­poms iš­sau­go­ti

Vygantas Malinauskas. Prie kokios civilizacijos Mindaugas prijungė Lietuvą?

Kviečiame savo parašu prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų išsaugoti Vincento Lamberto gyvybę

Saulius Dambrauskas. Kova už miškų išsaugojimą tęsiasi

Linas V. Medelis. Tiesus kelias į Orvelo pasaulį

Valdas Vasiliauskas. Ačiū partijai ir vyriausybei!

Benediktas XVI. Apie principus, kuriais privalu vadovautis viešajai valdžiai

Robertas Grigas. Apie skundimo paveldą

Raimondas Navickas. Kodėl vėl bandomas griauti lietuvių-žydų konsensusas dėl praeities didvyrių vertinimo?

Liutauras Stoškus. Kalnų parko projekto pristatymas

In memoriam. Jonas Juškaitis

Raimondas Navickas. Šakalienei pasiruošt

Ar suteikti Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ valstybinį pripažinimą? Povilo Urbšio abejonės (atnaujinta ir papildyta)

Geroji Naujiena: Rinkimės tikrąjį Gyvenimą – čia ir dabar

Verta prisiminti. Pijus XII. Krikščioniškoji sąžinė asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime

Verta prisiminti. Kazys Škirpa. Kodėl mes sukilom?

Gintaras Aleknonis. Sumaišties karuselėje

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dėl Škirpos – tiesa yra kita, pone mere

Vygantas Malinauskas. Kuo skiriasi demokratija pagal JAV respublikonus ir pagal Lietuvos konservatorius?

Paremkime Irenos Vasinauskaitės peticiją „Išsaugokime brandžiąsias Šiaulių bulvaro liepas“

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius apie radikaliai pasikeitusias Tėvynės Sąjungos vertybes ir kunigų pareigą netylėti (papildyta)

Vytautas Radžvilas. Dar vienas žingsnis idėjinio-politinio TS-LKD (?) iš(si)gryninimo link

Nuo bačkos. Andrius Navickas bendrapartiečiams: šiandieniniai gebelsai bando įtikinti, kad mes nebeturime moralinio stuburo

Narystę partijoje sustabdęs Rimantas Dagys apie jam skirtas sankcijas: Tapau itin nepatogus ir nepriimtinas TS-LKD partijos vadovybei

Liudvikas Jakimavičius. Rimantas Dagys – pirmoji kregždė

Iš Valdo Benkunsko pašto. Paminklų sostinėje klausimu. Politinė poezija

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ paragino Generalinį prokurorą, išrinktąjį Prezidentą G.Nausėdą, Seimo Antikorupcijos komisiją apginti viešąjį interesą

Raimondas Navickas. Reparacijos natūra

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.