Europarlamento rinkimai 2019, Europa

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Tiesos.lt siūlo   2019 m. birželio 4 d. 7:52

6     

    

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Pro Patria

Gegužės 26-osios [Europos Parlamento] rinkimai buvo svarbus konflikto, kurio reikšmė yra daug platesnė nei vien Europos Parlamento ar kurios nors šalies vyriausybės likimas, epizodas. Išties egzistuoja jėgos, siekiančios sunaikinti krikščionišką tapatybę ir sukurti kosmopolitinius organizmus, kurie prisiima sau suverenią galią spręsti apie Europos piliečių gyvybę ir mirtį. Vieną šio projekto pavyzdį kaip tik stebėjome Prancūzijoje, kur Paryžiaus apeliacinis teismas perdavė Jungtinėms Tautoms galutinį sprendimą dėl Vincent‘o Lambert‘o, paralyžiuoto prancūzo, kurį žmona ir Reimso ligoninės, kurios pacientas jis yra, gydytojai pasmerkė myriop.

Aišku, teisės spręsti apie Lambert‘o gyvybę neturi nei Prancūzijos, nei Europos, nei Jungtinių Tautų teisėjai. Pozityviųjų įstatymų – nacionalinių ar tarptautinių – šaltinis nėra juos išleidę ar taikantys organai, o dieviškasis įstatymas, kuris yra pirmesnis nei žmonių įstatymai, ir žmonių įstatymai jam negali prieštarauti. Prigimtinis ir dieviškasis įstatymas draudžia žudyti nekaltą žmogų, ir kiekvienas žmonių įstatymas, kuriuo įtvirtinami priešingi dalykai, turi būti laikomas neteise, negaliojančia ir niekšinga. Be to, tiek, kiek vienintelė dieviškos ir prigimtinės teisės saugotoja yra Katalikų Bažnyčia, pirmiausia būtent Bažnyčios vyrų pareiga yra skelbti neatimamą teisę į gyvybę. Tačiau šiandien Bažnyčios vyrų balso negirdėti. Vienintelė problema, kuria Bažnyčios vadovai atrodo susidomėję, yra svetingumo migrantams iš už Europos sienų klausimas. Absoliutaus, besąlygiško, visiško svetingumo. Čia nekalbama apie seną – krikščionišką ar pasaulietinę – svetingumo dorybę, bet apie ideologinį pasirinkimą, kai svetingumo filosofija realiai reiškia Europos tapatumo atsisakymą arba, greičiau, jo pakeitimą.

„Didžiojo pakeitimo“ sąvoką, įvestą Renaud Camus („Le Grand Remplacement“, David Reinharc, Neuilly-sur-Seine 2011), išplėtojo profesorius Renato Cristinas savo knygoje „I padroni del caos“ („Chaoso viešpačiai“, Libreliri, Macerata, 2017). Atlikdamas griežtą analizę, autorius, dėstantis filosofiją Triesto universitete, aiškina, kaip ši teorija siekia pakeisti Europos tautas kitomis (afrikiečių, arabų, azijatų – daugiausia musulmoniškomis) tautomis, tokiu būdu pasėdama chaosą kaip konkretų istorinį horizontą. Cristinas primena apie 2001 m. Jungtinių Tautų projektą, kuriame eksplicitiškai kalbama apie „pakeičiamąją imigraciją“ kaip atsaką į Europos demografinį nuosmukį. Šie populiacijų srautai reiškia ne tik etninę transplantaciją, bet ir perversmą prieš civilizaciją, „kontrkolonizaciją“, kurioje migrantai yra laikomi hibridinės, mišrūniškos civilizacijos, priešpastatomos Europą pastačiusiai krikščioniškajai civilizacijai, nešėjais. Taigi tautinių valstybių naikinimas vykdomas per etninio ir kultūrinio pakeitimo politiką. Kultūrinis pakeitimas reiškia bet kokios tapatybės, kuri yra įsišaknijusi krikščioniškoje europietiškoje tradicijoje, paneigimą. Etninis pakeitimas vykdomas įsileidžiant migrantų žmogiškąją masę, kuri užima europietiškos populiacijos, išnaikintos abortų ir kontracepcijos, vietą. Prieš gimstamumą nukreiptas mentalitetas yra biologinė kultūrinės ir moralinės Vakarų savižudybės išraiška.

Europos rinkimų rezultatai buvo palankūs politinėms partijoms, kurios atviriausiai pabrėžė tautinį tapatumą. Ypač svarbi yra triuškinama Matteo Salvinio „Legos“, surinkusios 34,4% balsų, pergalė. Tačiau Italija taip pat buvo ta šalis, kur imigracionizmo spaudimas buvo stipriausias, o į kovos lauką stojo ne tik vyskupų konferencija, bet ir popiežius Pranciškus, pristatęs save kaip kairiųjų politinių jėgų lyderį. Savaitraščio „L‘Espresso“ gegužės 26 d. numerio viršelyje pavaizduotas popiežius Pranciškus su kerštautojo Zoro kauke, savaitraštis jį įvardijo kaip „liaudies protesto“ prieš Salvinį balsą. Gegužės 27-ą savo žinioje Tarptautinės migrantų ir pabėgėlių dienos proga popiežius Pranciškus teigė, esą „tikro krikščionio šūkis yra: Pirmiausia paskutinieji“, pabrėždamas, kad „tai galioja ne tik kalbant apie migrantus; esmė yra pastatyti paskutiniuosius į pirmąją vietą“. Tą patį rytą popiežius susitiko su Amazonijos indėnų kajapų genties vadu Raoni Metukire, prieš spalį vyksiantį Amazonijos sinodą siekdamas atgaivinti revoliucinį indigenizmą.

Bergoglio „paskutiniųjų“ teologija yra atviras padrąsinimas „pakeičiamosios imigracijos“ strategijai. Neaišku, kas yra paskutinieji, bet aišku, kas yra tie, kurie pagal jo naują „pirmąjį pasirinkimą“ turi būti pakeisti. Evangelija ragina mylėti artimą kaip save patį, nėra įsakymo didesnio už šį (Mk 12, 29–31). Tačiau šv. Tomas Akvinietis Teologijos sumoje (26 klausimas, II-II dalis) aiškina, kad artimo meilė nėra bendrinis ir nediskriminacinis jausmas; jis turi tikslią gradaciją, kurią jis vadina „meilės tvarka“, pagal kurią meilė turi skleistis nuo pačių artimiausių iki pačių tolimiausių. Dievą reikia mylėti labiau nei artimą (a.2) ir nei save patį (a.3). Žmogus privalo mylėti save patį labiau nei artimą (a.4), o tarp artimųjų kai kuriuos reikia mylėti labiau nei kitus (a.6). Artimiausieji yra tie, iš kurių esame gavę gyvybę, ir tie, kuriems ją perdavėme: mūsų tėvai ir mūsų vaikai. Būtent nuo jų turi prasidėti artimo meilė. Pavyzdžiui, būtų absurdiška išmesti iš namų į gatvę savo tėvus, kad jų kambaryje galėtumėte apgyvendinti imigrantų porą. Be to, meilė, kurią esame skolingi savo artimui, yra pirmiausia dvasinio pobūdžio. Tai, ko privalome trokšti labiau nei bet ko kito, yra tų, kuriuos mylime, sielos išganymas. Mylėti – reiškia trokšti jų išganymo. Imigrantų atveju tai reiškia trokšti jų atsivertimo į tikrąjį tikėjimą. Tačiau šiandien Italijoje nei Europoje nevykdoma jokia pastoracinė veikla, nukreipta į imigrantų evangelizaciją. Multikultūralizmas vaizduojamas kaip vertybė, aukštesnė nei monokultūrinė krikščioniška tapatybė.

Dar daugiau, svetingumo dogmą skelbia visuomenė, kuri atima gyvybę iš nekaltų žmonių, negimusių vaikų ir senolių – pirmieji jų pasmerkiami myriop aborto būdu, antrieji eutanazijos, – Bažnyčios vyrams realiai nepasipriešinant šiems nusikaltimams. Tiesa tokia, kad tie, kurie baisisi mokyklose kabinamais kryžiais ar politiniu lyderiu, bučiuojančiu rožančių, ne tik nori sunaikinti bet kokią viešą krikščionybės raišką, bet ir bando užgesinti dieviškojo ir prigimtinio įstatymo šviesą, kuri yra išlikusi mūsų sąžinėse, pastūmėdama mus ginti nekaltų žmonių gyvybę. Ir kas dar tebeturi krikščionišką sąžinę, negali nereikalauti vietos Nukryžiuotajam ne tik privačiame, o ir viešajame gyvenime bei kolektyvinėje Europos tautų tapatybėje.

Todėl kreipiamės į partijas, kurios įveikdamos imigracionizmą laimėjo rinkimus Italijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje ir daugelyje kitų šalių, kad jos neapsiribotų tik bendriniu ir paviršutinišku kvietimu sugrįžti prie krikščioniškų šaknų, bet ir konkrečiai išreikštų šią tapatybę Europos institucijose ir įstatymuose, pradedant bekompromise gyvybės ir šeimos gynyba. „Lambert‘o byla“, kaip ir ankstesni Eluanos Englaro ir Alphie‘o Evanso atvejai, yra tokios kovos, kurią teks kovoti artimiausiais mėnesiais, pavyzdys. Galbūt tai ir padidins susipriešinimo lygį, tačiau juk šiandien kovojama dėl mūsų civilizacijos gyvybės ar mirties. Šios kovos laukas, dar labiau nei parlamentai, yra kultūra ir mentalitetas, tačiau rinkimų rezultatai leidžia pamatyti ir gelmines visuomenės nuomonės tendencijas. O gegužės 26-osios rinkimų testas rodo, kad Europoje yra žmonių, kurie nepasiduoda.

Versta iš „Corrispondenza romana“.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> ah1 16:47       2019-06-5 12:20

Patarlėje kiaulė lipa ant altoriaus. Šventorius ne bažnyčoje smile . Čia vėl tu, ,,visažini” Milaiti?

Al.       2019-06-4 23:09

Mūsų konservatorių-krikdemų partija turėtų remti tokį požiūrį, bet remia kaip tik priešingą - ar tai nereiškia, kad partija tiesiog užgrobta? Ar ne todėl jie ima save vadinti Liaudies partija,kad jų pačių pavadinimas juos tiesiog erzina ? Liaudies partijomis vadindavosi Sovietinės Rusijos satelitų kompartijos.Kinija iki šiol vadinasi Liaudies respublika.

ah1       2019-06-4 17:15

Nesupratau, prie ko čia Popiežius?  Nuo kada Vatikanas ES narė?

ah1       2019-06-4 16:47

apsoliuti laisvė tai bardakas. Civilizacijos statosi ant tvarkos ir įstatymų ribojančių idiotiškas laisves. Net posakis tautoje yra ” įleisk kiaulę į bažnyčią tai ir ant šventoriaus užlips.” Ar leisime kiaulėms lipti ant šventoriaus?

žmogiškumo vardan       2019-06-4 15:39

kas bebūtum ,bet žmogum išlikt privalai….Taigi ,žmoniškumas ,realus gailestingumas ,ar kategoriška bažnyčios nustatyta tvarka? Manau,kad siūloma eilinė pseudovertybė ,kurių “nepriklausomoj” jau prisiėmėm be galo daug.Juk tai tiesiog siūlymas degraduoti viduramžių link ,kuo toliau nuo realybės .Bet su labai aiškiu ,labai savanaudišku tikslu - visiškai kontroliuot žmogaus pasirinkimą.Mano nuomone - nors ir gražiai suokiama , tai visiškai nepriimtinas žmogaus laisvių apribojimas. Kaip ir pasisakymai prieš šeimos planavimo principus - juk tai tiesioginis moters teisių pažeidimas.

Geras       2019-06-4 14:58

straipsnis.Aciu.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.