Visuomenės pokyčių analizė

Robertas Šarknickas: „Na, tai ar ką nors pasodins vieną kartą, ar ne?“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 17 d. 20:22

17     

    

Robertas Šarknickas: „Na, tai ar ką nors pasodins vieną kartą, ar ne?“

Visų pirma noriu padėkoti susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui, kuris aktyviai su kolegomis ir toliau į viešumą be baimės ištraukia stambius nusikaltimus, kurie vykdavo prie įvairių valdžių. Tai palietė Registrų centrą, Lietuvos automobilių kelių direkciją, geležinkelius ir kt.

Šimtai milijonų išvogta. Per beveik trisdešimt pastarųjų metų per valstybines įstaigas ir įmones išgrobti („įsisavinti“) mokesčių mokėtojų ir Europos Sąjungos pinigai nualino valstybę iki tokio lygio, kad daug metų valstybė duso, iš Lietuvos bėgo žmonės, aplinkybių buvo priversti dirbti šešėlyje ir, kas blogiausia pačiai tautai, užaugo pikta nusivylusi politikais, biurokratais, direktoriais ir kitais šios žemelės garbingais ponais karta. Bet dėl to nereikia kaltinti tų piktuolių, kurie kartais reiškiasi net agresyviai – mes patys per tiek metų sukūrėme „Piktuolio“ monstrą tikėdami tik liežuviais, bet ne atliktais sąžiningais naudingais darbais valstybei. Jau gerą dvidešimtmetį gyvename negatyvumu. Tokius mus padarė vagystės, melas, godumas. Dabar nori nenori, sukandus dantis, yra griaunami savanaudžių korupcijos lizdai.

Ilgus metus nebuvo galima žmonėms adekvačiai didinti atlyginimų, pensijų, atstatyti socialinio teisingumo. Visgi dabar valstybė laižosi žaizdas ir po truputį yra atgaunamas teisingumas. Tačiau kur yra teisingumas tiems, kurie vogė ištisus metus? Kur jų atsakomybė? Ar jie turi nešti atsakomybę, ar ne? Nebeužtenka vien to, kad yra atskleidžiamos ištisos nusikaltimų schemos, stabdomi pinigų plovimai, korupcijos, keičiami vadovai, administracijos darbuotojai. Tauta nori grąžos. Grąžos, kurią teisėtai uždirbo patys gyventojai. Kur yra tie pinigai, išvaistytas turtas, atsakomybė, galų gale, juk ne višta buvo pavogta, bet milijardai ir už tai niekas net nevykdo bausmės įkalinimo įstaigoje, vietoj jo – tas paprastos vištos grobikas.

„Na, tai ar ką nors pasodins vieną kartą, ar ne?“ – klausia viena sąžiningai dirbanti biurokratė ministerijoje. Matyt, jau ir jai trūko kantrybė, ne tik eiliniam piliečiui.

2018 metais Seime patobulintas Valstybės tarnybos įstatymas, nustatantis valstybės tarnautojų padarytos žalos atlyginimą, tačiau ar to tikrai užtenka? Kiek nusikaltimų yra padaryta politikų, valstybės įstaigų ir įmonių vadovų, klastojant dokumentus viešuosiuose pirkimuose, kitaip plaunant pinigus? Galop po ilgų ir vilkinamų nagrinėjimų jie būna išteisinti, įspėti ar, geriausiu atveju, nubausti simboline bauda su palaiminimu grįžti į darbą, dalyvauti politinėje veikloje ir toliau sudarant sąlygas vogti. Visiškas atsakomybės nebuvimas. Kaip ir parduotuvėje – smulkiomis raidelėmis, tarkime, ant sviesto pakelio užrašau kainą, kad kuo mažiau matytųsi, o jūs, gyventojai, pasiuskite ir tepkitės kokį norit sviestą, taip ir čia – įvykdau VRK reikalavimą pranešti apie baustumą, o machinacijas darau toliau.

Bet gal jau laikas baigti tepti sviestą mūsų teisinėje valstybėje? Kiekvienas, kuris padarė šimtatūkstantines, milijonines aferas, turi būti atsakingas už tai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-01-22 9:13

Labai’jui 8:35
Kas vagiu valstybeje atsako?
Galiu tamstai paaiskinti, jeigu nezino. Jeigu reikalas ateis iki, kaip zydai sako “cugundoro”, tada pasodintas bus tas, kuris maziausiai pavoge. O kol tauta gavusi kaula ji tarsys klykaudama ir reikalaudama jam mirties bausmes bus galima toliau vogti.
Matot, lietuviams pasiputimas net ir vagiant koja pakiso. Rusijoje daugiau vagiama(nes yra kas vogti), bet ir vagysciu kultura ir tradicijos gilesnes, o butent:
1. Vok ir dalinkis.
2. Kuo daugiau pavogei, tuo daugiau turi kuom dalintis, reiskia esi saugesnis.
3. Lazdos is ubago nevok, nes nauda menka, o zmoniu pasipiktinimas milziniskas.
4. Kartas nuo karto reikia viena vagili pagaut ir demonstratyviai pasodinti. pageidautina pavogusi mazai ir gobsuoli kuris nepasidalino pavogtu.
  Visas sias vagiu aksiomas lietuviai ignoruoja, todel ir stabilios valstybes nesukuria. Protingi nevagia, gudrus vagia , bet protingai. Nei protingi, nei gudrus savarankiskai ilgai negyvena.

vai-vai       2019-01-21 13:24

Vaje vaje, koks teisuolis atejo i susisiekimo ministerio kede…Kam atrodo, kad jis labai teisingas, siulau pasiskaityti straipsni “Respublikoje” apie “Indepedence” isigijima.Gal nukris valktis nuo akiu.O Sarknicku as is viso netikiu.

Ne kalbėti reikia,       2019-01-19 16:56

o veikti. Kas trukdo pačiam p. Šarknickui ar su bendraminčiais kurti naujus įstatymus, ar pakeisti ydingus senus, kad nusikaltėliai bausmių neišvengtų.Valdančioji dauguma gali ir ypatingojo prokuroro instituciją įvesti. Ir prisiekusiuosius teismuose. Nėra noro, bijote, nenaudinga…? Žinokite, mes vertiname tik darbus-ne kalbas.

ah1       2019-01-19 16:10

V.L. sakė kad valstybė be teisingumo - banditų gauja. Banditų gaujoje banditų įstatymai

???       2019-01-19 12:22

Tik smalsu:kaip dera su aukšta morale apdovanojimas,kai pavaldiniai apdovanoja viršininką?kas sulaiko garbingus praeities žmones nuo atsisakymo apdovanojimo?O pono Šarknicko norėčiau paklausti apie jo paties patirtis,kai nuo smurto šeimoje gyveno vaikų namuose.Juk balsavo už niekingą reformą?Seimo valioje galų gale priimti vienareikšmį įstatymą - bausti už aferas ir vagystes,nežaisti senaties ir teismų maratono.Ne pinigų žmonėms trūksta,skaudžiai trūksta teisingumo.

Kalbekit lietuviskai       2019-01-18 21:51

o ne kazkokiais vertiniais. Tik Lietuvoje auksti politikai “nesa” atsakomybe. Dauguma ju nenesa atsakomybes , tai neparanku , apsunkina juos. Tai kam nesti , gali numesti nuo savo peciu , kaip didzioji dauguma ir daro. Vakaru salyse politikai atsako uz savo darbus ir uz savo valstybe. Laukiame , kad Lietuvoje politikai irgi atsakytu uz savo darbus , veiksmus ir padetus parasus.

Paklydo       2019-01-18 21:09

Jei nerandate kelio, rasit visad kelio galą.

gytis       2019-01-18 19:57

p. šarknickai, kaip čia pamiršot padėkot p.masiuliui ir už visiems mums brangų laivą dujusaugyklą, LT nepriklausomybes garantą...

Aciu , gerb. Puidokui       2019-01-18 17:54

Labai gaila , kad ponas seimo narys R. Sarknickas ne viena diena siautusiame skandale del mergaites ivaikinimo i NZ, neatsiplese nuo seimo kedes neisejo i zmones, ir kai buvo atimti vaikai is kaunieciu.

Juozas       2019-01-18 13:57

Gerai rašai, p. Robertai. Gal reikėtų nuo savęs pradėti, savo veiklą paanalizuoti. Visi matom, kaip per visas siūles braška, lenda vaikų teisių, įvaikinimo tarnybų blogo, kartais net nusikalstamos veiklos požymių turinčio darbo rezultatai. Pats labai agitavai, kad naujas įstatymas labai geras. Pasirodo, net ir visos skirtos pajėgos, darbas su šeima nesutrukdė mergaitei nugrimzti į komą. Gal dabar už atgailą galėtum pasėdėti nors porą metelių belangėj? Kartu su bendraminčiais- Šakaliene, Didžpetriene, Majausku.

Al.       2019-01-18 13:51

Taip, pirmas žingsnis - apibūdinti padėtį. Bet toliau reikia rengti dokumentus ir eigoje - išryškinti, kas tai dengia, kas trukdo. Nors akivaizdu, kad jei tokia padėtis netenkintų vadovų, kurie skiria teisėjus, prokurorus ir saugumiečius, tai matytum iš jų pusės pastangas ir kokius nors rezultatus. Bet kad tai visa tauta pamatytų akivaizdžiai, tie likę keli dar neparsidavę seimūnai turi veikti, ir būtent dabar.

Vilnietis       2019-01-18 12:51

Teisėsaugos vadovė Magnolija už 10 metų puikaus teisėsaugos darbo 100-mečio proga gavo iš prokurorų apdovanojimą už gerą darbą. Vsio zakonno. Viskas labai gerai-KGB
gerai dirba. Gyvulių ūkis tam pritaria.
Na vienas kitas tai tik išimtis.

Kai        2019-01-18 11:27

kalbanciu t i e s a pas mus visdar labai mazai, tai verta padekoti siam gerb. seimo zmogui. Palinketi ir toliau drasos ir sekmes.

Tai veikite, o ne kalbėkite tuščiai       2019-01-18 9:26

Gerb. seimūne, esate iš Alytaus. Visi žino apie neskaidrų “Alitos” privatizavimą, kuris padarė apie 30 mln nuostolių Lietuvai. Toje byloje mininmas ir Alytaus meras Grigaravičius. Jūs rašote: “Kiekvienas, kuris padarė šimtatūkstantines, milijonines aferas, turi būti atsakingas už tai”. Tai pradėkite dirbti, o ne kalbėkite tuščiai

tikrai       2019-01-18 9:19

bet Skvernelis pasake, kad teisesauga dirba gerai ji tenkina, bet rezonansiniu bylu netiria is Anglijos veze musu vagims milijonus ten sedi , o pas mus ne, o kodel,

Labai       2019-01-18 8:35

teisingas straipsnis.Tam, kad zmones pradetu tiketi ir pasitiketi savo valstybe, vien tik isaiskinti pinigu plovimus, kprupcijas, maza.Kazkas turi atsakyti visu grieztumu.Tik tada zmones prades tiketi valstybes teisingumu.

Šmikonytė       2019-01-18 7:00

Mane tai tikrai pasodins. Už bano apiplėšimą. Penkiems metams. Daukantynės krėsle.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.