Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 24 d. 17:13

12     

    

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Šią skaudžią istoriją (apie Budavonės kankinius skaitykite ČIA – Tiesos.lt past.) vaikystėje daugsyk girdėjau iš dar gyvų liudininkų lūpų – mamos tėviškė Lankeliškių parapijoje, Sodėnų kaime prie Vilkaviškio.

Paprasti žmonės su ašarom akyse ir pasibaisėjimu pasakojo apie sovietų budelių, raudonarmiečių beprasmį žiaurumą. Jis atrodė kaip bejėgiško keršto aktas prieš beginklius civilius, gal už tai, kad, prasidėjus karui su vokiečiais, teko strimgalviais dumti iš Lietuvos.

Vietos žmonės pasakojo, kad sukrėsti buvo ir Wehrmachto kareiviai, greit išstūmę sovietus, nes siena su Rytprūsiais ėjo čia pat. Kunigų kūnai buvo tiesiog išmėsinėti durtuvais…

Tokie senelių, kaimynų liudijimai imliame vaiko amžiuje man buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo. Nulėmė daug vėlesnių pasirinkimų bei suformavo atitinkamą santykį su okupacine valdžia.

Tad turbūt nė vienas nekalto kraujo lašas nesusigeria į žemę be pėdsakų. Laikui atėjus, duoda vaisių tautų ir žmonių gyvenimuose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prašalietis       2020-06-27 9:19

“prašaliečiui”    2020-06-26 22:01
Juokingiausia yra matyti eurosojūze plūduriuojančio šiandieninio lansberginio durnių laivo “patriotiškai” komentuojantį, užsislapstinusį 75 metams profesionalų runkelinį vatnyką, besistengiantį savo makaulei pritaikyti “tautinę” megztą beretkę.

Dzeikas       2020-06-27 0:03

Dzeikujui:
Parasiau gi - pabusiu velnio advokatu.
Kad suprastumete pasiilgusiu sovietines tvarkos logika.

"prašaliečiui"       2020-06-26 22:01

пиздуй ..., вантуз вонючий.

Džeikui       2020-06-26 21:59

o jei ne juokais -čia toks jūsų sarkazmas?

Джейкуй       2020-06-26 21:58

... юморить изволите, прапор?

Dzeikas       2020-06-26 18:24

Galiu pabuti ir velnio advokatu.
Nebutinai bolsevikines lervos stumdancios cia propoganda “ir prie sovietu buvo galima gyvent” stiliuje buvo stribu isperos. Beje , teko su tokiais susidurti. Man susidare ispudis , kad stribvaikiai kaip ir ju tevai buvo antrasis, atsarginis NKVD eselonas. Gudresnius, izulesnius priimdavo i pati NKVD aparata (o jei savas iki gyvaplaukiu tai ir i Partijos CK). O jeigu siaip, nieko daugiau neismastydavo kaip “partizanu” palepej padziautu ant virvuciu ieskot, tai tokiu vaikai eidavo “stukaciais”, iskaisiodavo po visokias mokymo istaigas, imones. “Stukaciaus” statusas reiske , kad nors ir savas, bet esi bukas kaip troleibusas ir karjeros nei partijoje, nei NKVD nesitikek. Pas NKVD buvo tokia praktika: “stukacius” negaledavo JOKIOMIS aplinkybemis but priimtas etatiniu darbuotuoju i jokia statutine organizacija.
Tai va, link “isvystyto socializmo” jau ir paskutinis kvailys zinojo, kad gyvent galima, tik reikia vogt, o jeigu sedet nenori uz “nesima”(pagaus anksciau ar veliau) turi informuot NKVD kas ka kalba.
Na tada turedamas kokius 200 rubliuku uz valdiska darba dar galedavai prisidurt “nesdamas” tiek pat ir net daugiau. O jeigu “bendradarbiauji” su NKVD tai joks OBHSS taves nelies net ir uz rankos pagave.
Dabar skaiciuokite: turedavai 400-500 menesiniu pajamu, atejo “nepriklausomybe” kur “nesimas” uzsirauge ir gaudavai 1993m gerai jeigu 300-400 lituku (lituko perkamoji galia buvo tada kaip mazdaug 50 rusisku kapeiku apie 1985m), tai tiuuu…nykuva. GULAGas? Durniams nemokantiems gyvent. Ir kur jus matete valdzia, kuri leistu visokiems chamams ant jos koja kelt? Normali ta sovietu valdzia buvo ir nereikia cia maumu but.

Kis       2020-06-25 20:00

cia jau raso tu banditu palikonis

Prašalietis       2020-06-24 22:49

Jis čia prašalietis.      2020-06-24 20:56
Teisingai porini prieteliau, jo senelis su kitomis “bolševikinėmis lervomis”, susibūrusiomis į 16 lietuvišką diviziją,ir buvo tie budeliai, kurie ir Budavonėje, ir Rainiuose, ir Kauno 9 forte, ir Aukštuose Paneriuose, ir Pirčiupio kaime, ir Alytaus Vidzgirio miške ir dar daugelyje kitų Lietuvos vietų, o taip pat Lenkijoje Osvencime, Sobibore ir kitur “budeliavo”. Tiesa, šiuolaikinis “tautininis dvasios tėvas” Robertas Grigas apie tai vaikystėje nieko “negirdėjo” iš dar gyvų liudininkų lūpų – mamos tėviškė Lankeliškių parapijoje, Sodėnų kaime prie Vilkaviškio.
Dzeikas     2020-06-24 21:48
Baik pasakoti “kultūros istorijos profesorės” R. Čepaitienės atrastą buvusią bolševikinių lervų demagogiją apie negrų korimą. Tų laikų ideologinio fronto veikėjai tokių primityvių triznų sau neleisdavo, buvo visai kitas lygis ne sovietijoje, bet ir vakarų pasaulyje.

Dzeikas       2020-06-24 21:48

prasalaiciui:
tipiska bolsevikiniu lervu demagogija is ciklo “o pas jus negrus karia”. Kunigas Grigas mate tik aisbergo virsunen. Sovietai “mankstintis” siame reikale eme dar pilietinio karo metais ant “savu”. Generolo Mamontovo uzimtu pamaskves CHeKa rusiai daugiau primine mesinejimo cechus, o Solovku specialiosios paskirties lagerio kalinius , kai nebudavo darbo versdavo kibirais semti vandeni is vienos eketes ir pilt i kita. Sargyba dar buozemis paragindavo: “greiciau, greiciau!”.  Kai tavo “numyleti” vokieciai nukankino pildami ziema ant tojo vandeni sovietu generola Karbyseva sovietu NKVD buvo maloniai nustebinti: “Ziurek, gerai musu pamokas ismoko, niekadejai”. Vienas megstamiausiu NKVD pasilinksminimo metodu - pilt ziema ant isrengto kalinio vandeni.
Tamstos minimos vokieciu zydu zudynes pagal brutalumo gerokai atsiliko nuo sovietu “seansu”. Na tokie gan pakvailus plagiatoriai. Neturejo gysleles skyrtingai nuo NKVD. Beje, negirdejai enkavedistu folkloro apie moteru kankinima? “Bobas kankinti tas pat kaip is sudo kulkas lypdyti”. Poetiski vyrukai buvo, tiek kankinimuose, tiek literaturiniame zanre.

Jis čia prašalietis.        2020-06-24 20:56

Arba jo tėvas, arba senelis ir buvo tie budeliai. Jei ne Budavonėje, tai Rainiuose ar dar kur nors.

Prašalieti, kaip pats        2020-06-24 20:31

aukas iškart suskaičiuoji, o kitų po šiai dienai, nors apytiksliai, niekas negali suskaičiuoti? Gal žinai kodėl?

Prašalietis       2020-06-24 19:19

Gerai, kad Goda Krukauskienė parašė Prisiminkime ir atminkime.: Budavonės kankiniai. To dėka ir Grigas “prisiminė“kad,“vaikystėje daugsyk girdėjau iš dar gyvų liudininkų lūpų – mamos tėviškė Lankeliškių parapijoje, Sodėnų kaime prie Vilkaviškio, 1941 metų birželio 22 dienos ankstų rytą vykdytą sovietų budelių, raudonarmiečių beprasmį žiaurumą, nuo kurio drebėjo net Wermachto kariai”.... Aš kažkur girdėjau, kad, atvykus pas Hitlerį apdovanojimams Lietuvos mūšiuose 1941 birželio 22 dieną su sovietų nuo vokiečių bėgančiais budeliais kovojusiems Wermachto kariams, Hitleriui iš jų išgirdus ką raudonarmiečiai išdarinėjo su Budavonės kankiniais( trimis kunigais, kurie šaukė, kad net Lenkijoje puolantiems vokiečiams buvo girdėti), jis pradėjo šlapintis į kelnes vėl kaip kūdikis. Kas,matomai, ir sąlygojo Hitlerio pralaimėjimą sovietams. Tikras šiandieninis “patriotas žino”, kad sovietinių budelių vyriausias vadas Stalinas “sukurstė” Hitlerį statyti sovietinius konslagerius ir naikinti juose žydus ir komunistus(žydai, arabai, čigonai, negrai, komunistai buvo viena kategorija). Ką nekaltas Hitleris netyčia ir darė. Per karą šeši milijonai žydų šiuose konslageriuose “be kančių” buvo nugalabyti. Užkariautos sovietijos dalyje “drebantys” Wermachto kariai išnaikino keliolika milijonų “sovietijos budelių ir jų šeimų narių”. “Sovietiniai ir komunistiniai budeliai” visus 70 sovietijos metų demonstravo nukankintųjų galvas Raudonojoje Aikštėje prie Kremliaus sienos ir kūreno kankinimams paruoštą amžiną ugnį. Amen. Lai negalvoja gyvi ir numirę sovietiniai budeliai, Robertas Grigas pagal užimamas pareigas turės galimybę ir, be abejo, pasakys pačiam Dievuliui viską “ką jam kas papasakojo kaip viskas buvo”....


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.