Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Įžvalgos

Robertas Grigas. Kokių „drąsesnių žygių“ iš savo vaikų Lietuva laukia šiandien?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 17 d. 16:45

27     

    

Robertas Grigas. Kokių „drąsesnių žygių“ iš savo vaikų Lietuva laukia šiandien?

[...] 86-osios Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą metinės. Savo dvasiniame testamente Atlanto nugalėtojai rašė:

„Lietuva laukia iš savo sūnų ir drąsesnių žygių“.

Manau, kad „drąsesnis žygis“ dabar yra lietuvių tarpusavio meilė, pagarba ir solidarumas. Moralinis, socialinis ir visoks kitoks. Kad būtų įveikta socialinė atskirtis, drastiška pajamų nelygybė – reikia teisingų įstatymų ir jautresnės valstybinės politikos. Tačiau nėra įstatymo, kuris priverstų ar uždraustų daugiau turinčiam ir galinčiam paremti vargstančiuosius savo aplinkoje – ypač ligų ar skaudžių netekčių prislėgtus.

Ir šviesos bei vilties Lietuvoje jau atsirastų daugiau.

Šiuo „drąsesnio žygio“ požiūriu Lietuvai tarnauja visa, kas mus telkia gyvenimo kūrybai – nepaisant partinių, religinių, socialinių skirtumų. Ir kenkia jai tarpusavio neapykanta, pagieža, patyčios (nekenkia argumentuota kritika) – tais ar kitais pretekstais. Taip pat ir fb bendruomenėje.

Prezidentas Nausėda kol kas veikia kaip tokia telkianti asmenybė. Dieve, jam padėk!

Nuotraukos R. G. Paauglystėje aistringai kolekcionavau pašto ženklus. Vėliau įkarštis atlėgo, sukauptus rinkinius išdalijau aistringesniems filatelistams. Bet kai kurias širdžiai artimas „markutes“ pasilikau. Čia – Nepriklausomoje Lietuvoje prieš karą išleisti pašto ženklai „Lituanicos“ skrydžiui atminti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Dzeikui       2019-07-19 23:56

Jei valdžios ištvirkimas čia ką nors lėmė, tai kodėl sovietams lygiai taip pat ir sinchroniškai pasidavė Latvija ir Estija? Kaip ir vakarų šalys Vokietijai ? Suomiai pasipriešino rimtai remiami Vokiečių ir turėdami ir kitų pranašumų. Bet Rytų Karelijos iki šiol nepareikalavo - ar irgi dėl valdžios ištvirkimo ?

-/-       2019-07-19 22:50

Tuometinė Lietuvos valdžia anei kiek neprisidėjo prie S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio.

Dzeikas       2019-07-19 21:27

Al., na del bolsheviku noru as iliuziju neturiu.
Taciau nelabasis negali prie jusu prikibt, kai neturi uz ko uzsikabint. O Smetona leidosi tvirkinamas noriai ir su entuziazmu: prisiminkite vakarelius Sovietinej ambasadoje. O ka? Valstybes reikalais lankesi.Na kad ede ikrus (saukstas darbininko dienos atlyginimas) ir leido apmoket zmonos pralostas kortomis sumas - tai cia smulkmena,.Siaip. Geros valios israiska.
Koks ten tas Smetona buvo 1918m - nezinau.Lietuviska istoriografija meluoja dar labiau susiriesdama negu kitos. Bet menkai kontroliuojama (arba visai nekontroliuojama) valdzia ji istvirkino ir padare lengvu grobiu tiek jo valstybe(n) , tiek ji pati Sovietams.
Sprendziu pagal rezultatus.

Al. Dzeikui       2019-07-19 20:53

Toks ir yra bolševikų noras - visus priešininkus nukankint (kaip Donatą Malinauską ar Vanagą) ar bent ištremt (kaip Urbšį), o tuos, kuriems pavyko pabėgt, pasivyti ir nužudyti tremty (kaip Smetoną) ir būtinai apšmeižti tiek, kad vien jų vardą išgirdus nupurtytų.Ir kalti tai svetimų ir savų lūpomis iki sąmonės užtemimo, kaip čekistinių tardymų metu - kol prisipažinsim, kad planavom sąmokslą prieš savo šalį ir žmoniją, o todėl nuolankiai prašom laikyti mus išgamų išgamom ir sunaikinti kaip rūšį.

stasys        2019-07-19 19:46

klausiausi kažkur vidurio Lietuvoje : ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/ar-pasiteisino-darbo-kodeksas?video=1 ..komunistai avies kailiu vėl kelia galvas . Po dvieju metu tokios apimties DK dokumetą vertinti gali tik va tie ponai ..labai nedaug žinantis iš ko ir kaip susideda tie darbo santykiai visuomenėje .

stasys        2019-07-19 19:33

Dzeikui ...  daug turintis duoti neturi laiko apie tuos norus kalbėti . O ir šeip manau kad realu kunigą turi supti realus žmonės ir jo klausytis . Bažnyčia yra tas siūlas kuris vis dar gali turtinga , biednioka ..ar puolusį apjungti ir padėti rasti sutarimą ..todėl kam jei ne R.Grigui ilgai netauškus čia reikia atsiraitoti rankoves ir imtis mažinti atsiradusias socialines properšas visuomenėje . Kalbėti apie valstybe ir į ja apeliuoti dėl to skurdo neracionalus bandymas ta problema iškreipti . Problemos ne valdžioje problemos visuomenėje ..ten jos turi būti ir sprendžiamos . ..bačka blogas patarėjas . Va tokiai Tiesai ir ranka paspausčiau , o čia ...ai ...(atbula ranka moja) .

kremliaus feldfebeli-skalike       2019-07-19 19:06

juliau milaiti, nustok loti!

Dzeikas       2019-07-19 18:03

Al., o as irsakau, kad tai - bolsheviine versija. As gi ir sakau, kad JURIDISKAI bolshevikai teisus. Pagal jurisprudencijos moksla, jie pazeide tik smulkias detales: jusu minetas kariuomenes izengimas IKI Ultimatumo duoto termino pabaigos ir tai, kad LEP Merkys neturejo teises priimti Prezidento sprendimu is minimu.
Pirmasis pazeidimas uzsidengia Ultimatumo priemimu ir del sio fakto tai ignoruotinas pazeidimas. Antrasis pateisinamas esant fors mazorinei situacijai, nes istatymu nebuvo numatytas toks atvejis(kaip Prezidenta pabega kritiniu momentu is salies) O TODEL sprendimo butinybe grindziama bona voluntas principu.Ir Merkio sprendimas tuo principu turi juridine galia.
O todel Smetonos poelgio legalizavimas pagrindzia Rusijos teigini ,kad Lietuvos inkorporacija “savanoriska” NES (cia ju teiginio raktine vieta) legali. Ir tik Smetonos nuteisimas kaip isdaviko ir dezertyro gali istaisyti si teisini kazusa. Tada : Ne.Inkorporacija nelegali, o todel nesavanoriska, nes Smetona pabegdamas is salies ivykde kriminalini nusikaltima - dezertyravo.TASKAS.

Al.       2019-07-19 16:45

Dzeikai, tiesiog perpasakoji bolševikinę versiją - ,,mes teisėtai jus okupavom, pačių prašymu”. Kariuomenė buvo įvesta ultimatumo laikui nepasibaigus. Ir kur Urbšys rašė, kad argumentas buvo ūkio sugriovimas ? Net ir ribotos demokratijos tuometinė valdžia laviravo, kad išgelbėtų tautą. Urbšys tame tarpe. Bet paimkim vieną iš nedaugelio visiškai demokratiškų šalių - Čekoslovakiją. Kai Vokiečiai su savo draugais Lenkija, Vengrija ir jau suvalgyta Austrija aneksavo jų žemes, o po to okupavo ir visą likusią šalį, jie tai užginčino, sukilo ? Iš Lenkijos jie iki šiol Tešino neatsiėmė. Prancūzija ir kitos Vakarų Europos šalys, okupuotos nacistinės Vokietijos, sukilo? Apiformino okupacijos faktą? Ir ar jų pasidavimas Vokietijai buvo kliūtis Britams ar Amerikai jų okupaciją laikyti neteisėta ?

Dzeikas       2019-07-19 16:09

stasy, ech gaila berete apsukes trumpai panesiojote…
Tiesa, stasy, zmogu islaisvina nuo melo zabangu ir padaro ji laisvu. Jam nebelieka pagundos meluot. O jus vel kabinate oksimorona tautai ant ausu:
“Tiesos sakymas žmogaus neišlaisvina iš jo susikurto sau įliuziju pasaulio.”
Iliuzijos yra melo kaip saviapgaules rusis. Tai jeigu zmogus sako tiesa tai jis ir zino tiesa. O zinant tiesa sekti iliuzijomis yra melas.
Tai jeigu zinai tiesa, o pasirenki netiesa tai ir patenki i jos nelaisve.
Elementaru, Watsonai grin)

Dzeikas       2019-07-19 16:01

Al., konkreciai del Tibeto nezinau. Taciau tenykstis “vierchas” (Dalai Lama ar kas ten) okupacija iformino. Nes niekas okupacija nediskutuoja ir nesiruosia pripazint.
Smetona su valstybe sauksu, kaip kiaule suri isikandes pabego nieko nepraneses(isvaziavau atostogu.Reikalus perleidziu MP Merkiui). Tai syki preleidai ir syki sutikai ,kad RKKA papildomai izengtu , reiskia tai ne okupacija, o savitarpio susitarimas. O toliau seke juridines proceduros kaip aprasytu Rusijos istoriografijos versijoje. Smetona gi turedamas diktatoriaus igaliojimus staiga eme “tartis”. Kazkoks keistuolis vasaros nemates. Net demokratijose pavojaus akimirka demokratines proceduros nutraukiamos ir valstybe svadovas vienasmeniskai sprendzia tokius dalykus.
O galu gale, ne viena kart diskutavom - nebuvo butina kelt ginkla.Butu pakake paskelbt TSRS agresija ir antru punktu isakyt kariuomenei sudet ginklus del pernelyg nelygiu jegu.O tada jau nesk kudasiu kur tik nori. To nepadaryta buvo ivykus valstybes isdavystei Ministru kabinete(t.y. pirmoj eilej ministrai isdavikai) ir Prezidenturoje. Bet didziausia kalte aisku Smetonos. Nes valstybes vadovas jis buvo, o ne ministru kabinetas.
Ir dabar sita netiesa tesiasi: Isdavikas Smetona iki siol nenuteistas (post faktum, po mirties) ir net daugiau - vis nyza kaskam i didvyriu panteona ji inest.
Bet cia mes turime juridiskai apsisprest:
Arba Smetona ir jo kamarile (vardai, pavardes) isdavikai tada partizanai kovotojai uz valstybes nepriklausomybe,
Arba Smetona didvyris , taciau tada partizanai - kriminalinis gaivalas sukiles pries nepakluses teisetos valdzios sprendimams.
Lietuvos istoriografija vis taiko atsisest ant 2 kedziu: ir Smetona didvyris, ir partizanai. Del ko sakau: Lietuva taps valstybe, kai tauta atras savyje jegu tiesa pasakyt.
PS. Kodel Smetona taip pasielge. Liudininkai (pvz. URM vadovas P.Urbsys) atsako vienareiksmiskai - nes karas uki sugriaus. Potekste : is ko mes gyvensim tada? Kitaip sakant, buta vilciu su bolshevikais kazkaip susitart, kad paliktu juos valdziohe. Tai - ne isdavyste? Jei ne , kodel? Nes rusams isdaviku paslaugu neprireike?

Laukia       2019-07-19 15:00

“Romuvos įteisinimo tradicine religija.
Tai mūsų ryšys su protėviais,dvasinė gera savijauta.Ar nenoras artimam geros dvasinės savijautos nėra kirtimasis su Kristaus mokymu? Ar tai nėra Dievo meilės lauko siaurinimas kitiems ,gi Dievui to nereik?Tai žmonių sumanymai kitiems žmonėms,pvz. Romuviečiams kažkokiose galimai sugalvotose dalybose skirti mažiau,skirti kas lieka nuo “žmogaus dalintojo”?

Ateistui staseliui       2019-07-19 11:09

per daug žodžių... Oda dega? Nori žiūrėti į akis? Tai gal iš pradžių nueik išpažinties atlikti? Jei gausi išrišimą, tai bus tikrai geras žodis, ir ne nuo bačkos smile .

stasys        2019-07-19 6:04

Tiesos sakymas žmogaus neišlaisvina iš jo susikurto sau įliuziju pasaulio . Nuo kada kunigai ėmėsi ‘melžti’ valstybe vietoj to kad ta gera žodį primintu į akis žmogui žiūrint ? .. puikybė gadina bet kuri žmogų . Jo tekstuose per daug žodžiu .. todėl mažai vietos meilei - kasdienei . ( kunigas ant bačkos ) ..kur pasaulis ritasi ?

Al.Dzeikui       2019-07-18 23:58

O Tibeto okupaciją taip pat ? Nes likusieji tėvynėje juk nusileido žiauriam okupantui ? O ir jų smetona niekingai pabėgo, užuot garbingai leidęs dušanskiams save nukankinti ?

Altarena       2019-07-18 23:09

Kai kurie komentatoriai, užuot ką nors gero pasiūlę, daugiau komentuoja pačius save ir kimba prie gerb.Autoriaus žodžių ar luomo. O juk pateikta tikrai svarbi aktualija - tokioje betvarkėje, kurioje atsidūrusi Lietuva, kiekvienas kilnus, atjautos kitam žmogui kupinas žingsnis, jau yra didelis žygis, o TIKROS TIESOS sakymas tampa žygdarbiu, iššaukiančiu pliūpsnius koliojimosi, niekingų patyčių Tiesos sakytojo adresu. Tad Kariu už gražesnę, teisingesnę ir sėkmingesnę bei laimingesnę Tėvynę- gali tapti daugelis. Įsiklausykite į gerb.Kunigo mintis ir pasistenkite iš jų nusistatyti savąją žygdarbio sritį- veiklos gerame kelyje daugiau negu pakankamai. Sėkmės linkiu mąstantiems ir darantiems gerus darbus

Tik papildyčiau kun. Robertą Grigą       2019-07-18 19:50

Argumentuota kritika ne tik kad nekenkia (čia, matyt, jis turi omeny jam pačiam reikštus priekaištus, kad būdamas kunigas VIEŠAI kalba apie su dorove ir Bažnyčios mokymu nesuderinamą t.t. subjektų veikseną), bet išmintingam žmogui visuomet pagelbsti - „prašalina tamsumas”, nudrožia linkusiose prisitaikyti sielose priskretusį purvą.

Dzeikas       2019-07-18 19:02

O kodel neturejo pripazint? Juridiskai viskas buvo teisingai iforminta.Ir jeigu Lietuvos vyriausybei nesvarbu, kodel JAV turetu but svarbu. Jos ka - Lietuvai isipareigojo?

> Kaip ir viskas...       2019-07-18 12:40

> 10:49 Tai sakot, tik per krikščionybę galima išsaugoti Lietuvą? Pirma - o kas išsaugos krikščionybę Europoje? Lietuva liks kažkokia stebuklinga krikščioniška šalelė tarp agresyvių Rytų ir musulmoniškų Vakarų? Ypač, kai tos Lietuvos pageidaujate… saikingai. Antra - ar krikščionybė išsaugojo prūsų ir kitas baltų, o ir ne baltų tautas? Jei prūsai būtų spėję sukurti nacionalinę valstybę, nebūtų suvokietėję net ir nepriklausomai nuo to, krikščionys jie ar ne, nes būtų galėję apsiginti. Trečia - ar ,,saikingos” Lietuvos būtumėte pageidavęs ir tada, kai tik Vatikanas ir JAV bepripažino Lietuvos aneksiją? Ketvirta - kodėl tautiškumas jums atrodo stabas, o ne Dievo duotybė, natūrali prigimtis? Ir paskutinis klausimas: Kas jūs iš tiesų, ką propaguojate ir kam tarnaujate?

Dzeikas       2019-07-18 11:44

Su visa pagarba kunigui Grigui, taciau jo zodziai suponuoja to, ko nera. Straipsnio uzvadinime zodis “siandiena” suponuoja, kad kazkokie zygiai taip tycia jau yra atlikti vakar.
Lietuviu tautos pagrindinis zygis , kuris vis pradedamas ir niekaip nebaigiamas yra ivykdyti Apvaizdos priesaka “nekalbek netiesos”.  Ir stai kunigas sako, kad siandien tarsi jau zygis kitiems tikslams pasiekt reikalingas, vakarykstis (ir uzvakarykstis) tariamai jau pasiekti.
Gal zmogus pasidave: ai, melavo, meluoja ir meluos. Tegul sekanti zygi daro.Pavargau laukt.
Tai cia kaip antrameti slunkiu, kuriam jau usai kalasi, perkelt i antra klase ir mokint algebros ir literaturos, nors sis nei aritmetikos veiksmu neismokes, nei raidziu pazista. Nuo zodzio visiskai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-07-18 10:41

Premjero pareigoms, Gitanas Nausėda pasirinko Saulių Skvernelį, tą kuris be jokio pasipriešinimo naudoja sodros grindis - Lukašenkos dykaduonių mokestį silniausiems. L blogai.

Ramiros       2019-07-18 10:31

Skvernelis - Ministras Pirmininkas, Kirkilas - Seimo Pirmininkas !  Stribų mafija gers šampaną ....

> 10:49       2019-07-18 10:16

Lietuvą saikingą? O ką be saiko? Liberalmarksistinį globalizmą?

žinia       2019-07-18 9:53

Lietuvos visuomenės tarybos kreipimasis į Lrt.
Va čia nuo (19:35)
https://www.youtube.com/watch?v=sof_Cn-BbEU

Kaip ir viskas,tautiškumas       2019-07-18 9:49

taip pat turi būti saikingas,kad nevirstų stabu.Tik per krikščionybę galima išsaugoti Lietuvą.Irgi saikingą.

žinia       2019-07-18 9:39

Kad būtų įveikta komunistinį konclagerinį režimą Lietuvoje sukūrusi ir palaikanti daugiapartinė antikonstitucinių seimų gauja, reikia mūsų bambėjimo bruzdėjimo sklaidos iš (propagandistų gaujos užvaldytos) Lrt. Todėl, pirmiausia:
iš Lrt, reikia išvaikyti landsberginių barzauskinių grybauskinių karbauskinių režimo gaują.
*******
Jau yra išsiųstas raginimas Monikai Garbačiauskaitei - Budrienei su tokiu tekstu:
Monika Garbačiauskaite - Budriene,
štai citata iš štai šio šaltinio https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lrt-vadove-politines-institucijos-neturetu-kistis-i-visuomeninio-transliuotojo-veikla-56-1145970
„Iš esmės konstatuojama, kad taryba, sudaryta iš visuomenės atstovų, yra visuomeninio transliuotojo institucinio nepriklausomumo garantas, užtikrinantis vidaus kontrolę.“
(Monika Garbačiauskaitė-Budrienė)
Bjaurus ir įžūlus melas yra tai, kad Lrt “taryba, sudaryta iš visuomenės atstovų”. Tikrovėje, Lrt taryboje yra 4 seimo partijų atstovai bei 4 komunistų partijos komunistės Dalios Grybauskaitės atstovai. Melas yra propagandos sudedamoji dalis. Sakydama įžūlų melą, mulkini Tautą ir tarptautines organizacijas.
Melage (propagandiste) Monika Garbačiauskaite - Budriene, tau nedera būti Lrt vadove, tau griežtai draudžiama dirbti Lrt. Nešdinkis iš Lrt.
________________________________________________________________

Lrt taryba - be seimo partinių 4 narių.
Lrt taryba - be komunistės Dalios Grybauskaitės paskirtų 4 narių.
Lrt - laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt - Tautą telkianti pagalbinė priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt - Tautos pagrindinė priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.

Ignas       2019-07-18 9:35

Dėl socialinės atskirties mažinimo pilnai pritariu: esame visi silpni žmonės, daugiau mažiau prisirišę prie materialinio gerbūvio, todėl visiems turtingiesiems bei pasiturintiems – ir ypač valdžios atstovams - nereikėtų prarasti empatijos jausmo dvasingiems, tačiau skurstantiems. Priešingu atveju, trūktų teisingumo.
Tačiau į prezidentą Nausėdą daug vilčių nededu. Labiausiai netinka ta jo parodyta pagarba pagrindiniams tautiškai krikščioniškos Europos naikintojams – Merkel ir Makronui. 

Rekomenduojame

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.