Prezidento rinkimai 2019, Bažnyčios socialinis mokymas, Krikščionių pilietinis veikimas, Tikėjimo persekiojimas

Robertas Grigas: „Kunigus jau bandyta užčiaupti sovietmečiu“

Tiesos.lt siūlo   2019 m. gegužės 22 d. 5:35

21     

    

Robertas Grigas: „Kunigus jau bandyta užčiaupti sovietmečiu“

Vytautas Sinica | Pro Patria

Praėjusią savaitę žiniasklaidoje triukšmingai aptartas kelių kunigų viešas komentavimas apie tai, kaip katalikams derėtų rinktis Prezidento rinkimuose. Vienas tokių kunigų – antisovietinis rezistentas, Katalikų kronikos leidėjas Robertas Grigas. Kauno arkivyskupijoje su juo kalbamės apie krikščionių laikyseną rinkimų akivaizdoje, santykius su politika apskritai, tradicinių partijų krizę ir paties R. Grigo politinį įsitraukimą.

Kaip manote, kokiais principais ir vertybėmis turėtų vadovautis katalikas, dalyvaudamas politiniame gyvenime ir rinkimuose?

Šiuos principus labai aiškiai pasako Bažnyčios socialinis mokymas ir Vatikano Antrojo susirinkimo nutarimai. Paprastai sakant, šie principai turėtų derėti su bendruoju tikėjimo, moralės ir doros mokymu. Religija bandantys remtis politikai supaprastindami kartais sako, jog užtenka vadovautis Dešimčia Dievo įsakymų, nors iš tikrųjų tai nėra toks paprastas dalykas. Krikščioniški principai yra svarbūs bet kokioje kasdienėje mūsų veikloje ir asmeniniame, šeimos gyvenime, kultūros kūrime, taip pat ir kataliko dalyvavime politiniame gyvenime. Manau, kad kataliko ir, platesne prasme, krikščionio viešoji veikla nėra skaidoma gabaliukais – kaip žmogus, taip ir vienoks ar kitoks jo viešas reiškimasis yra vientisas. Jeigu žmogus orientuoja savo gyvenimą į aukščiausią būtį, kurią vadiname Dievu, tai vienaip ar kitaip per Kristaus asmenį ir Bažnyčią nuspalvina ir paliečia visas to krikščionio viešos raiškos sritis, tame tarpe ir politinį veikimą. Sakytume, šiam veikimui suteikia net gilesnį dvasinį dėmenį.

Mes tai labai gerai matome įstatymuose, siūlomuose krikščionių politikų, kurie ne tik didžiuojasi tuo vardu, bet jį pagrindžia ir realiais savo veiksmais, kurie politine veikla stengiasi laikytis krikščioniškų principų. Man atrodo, to net nereikia deklaruoti žodžiais ar lozungais – tai labai aiškiai pastebima iš praktinio politiko veikimo dabartinėje mūsų situacijoje ar susiduriant su dabartiniais iššūkiais, kuomet krikščionis politikas savo veikla vienareikšmiškai gina gyvybę, kaip Bažnyčia sako, nuo gyvybės pradėjimo iki natūralios mirties, pasisako prieš abortus, už prigimtinę santuoką, vyro ir moters sudaromą šeimą. Čia ir pasireiškia ta bendražmogiškoji prigimtinių vertybių saugojimo politika.

Politikai gali akademiškai, gražiai kalbėti apie krikščionybę ir katalikybę ir net naudotis Bažnyčios socialinio mokymo terminologija bei apibrėžimais, bet kada ateina laikas praktine veikla, siūlomais įstatymais ar balsavimu spręsti principinius klausimus, mes pamatome, jog politikas būtent tada vienaip ar kitaip apsisprendžia. Tuomet ir atsiskleidžia, kiek tikrosios krikščionybės ar ištiruojamiems principams yra politiko veikloje.

Dilema kaip elgtis kyla ne tik politikams, bet ir rinkėjams. Šiandien dažnai girdime principą: „jūs galite tikėti kuo norite, vaikščioti į bažnyčią, melstis, bet viešajame gyvenime nekiškite savo religinių principų“. Ką galima atsakyti į tokį mąstymą? Ar jis yra pagrįstas, ar diskriminuoja katalikus?

Ši formuluotė mane visuomet asmeniškai skaudžiai paliečia, nes mes, okupacijos metais Lietuvoje gyvenę ir priešinęsi katalikai, krikščionys, tą dar labai gerai prisimename iš sovietmečio patirties. Stalino laikais, kai buvo totalus bet kokios, net ir privačios, tikėjimo raiškos persekiojimas, egzistavo spaudimas ir baudimas už ją. Vėlyvajame sovietmetyje, kada režimas tapo truputį liberalesnis, buvo taikoma ta pati formulė: eikite, melskitės, dalyvaukite pamaldose – tas buvo sakoma ir tikintiesiems, ir kunigams.

Ateistinėse paskaitose lektoriai dažnai mėgdavo minėti, jog Konstitucija ir įstatymai garantuoja religinės praktikos ir ateistinės propagandos laisvę. Buvo bandoma sudaryti lygiateisiškumo įspūdį, į kurį mūsų katalikiškojo pogrindžio lyderiai ir pogrindžio spaudos leidėjai, tokie kaip kun. Svarinskas, kun. Tamkevičius, kun. Zdebskis ar ses. Sadūnaitė, atsakydavo: tai nėra lygiateisiškumas. Jeigu mes kaip piliečiai esame lygūs prieš įstatymą, mes, kaip ir ateistai, turime teisę ne tik melstis, lankyti dar neuždarytas bažnyčias ar atlikti religines apeigas, bet taip pat skleisti savo pasaulėžiūrą, leisti laikraščius, knygas, turėti galimybę viešai kreiptis į visuomenę per spaudą, radiją ar susirinkimus. Nebuvo net lygiateisiškumo regimybės.

Dabar matome įsigalėjusį gana aiškiai atpažįstamą kultūrinį marksizmą, kurio sąlygomis mes, tikintieji, vėl esame brukami į tą patį ankštą narvą. Mums sako pasilikti savo tikėjimą, savo idėjas privačiam gyvenimui, bet viešai gyventi, elgtis, o politikams – mąstyti ir veikti, pagal vyraujančios srovės, mainstream, iš esmės kraštutinio liberalizmo ar sekuliarizmo primetamas taisykles. Ir aš, kaip patyręs sovietinį persekiojimą, vėl išgyvenu tą patį reikalavimą ar nuostatą, kol kas dar ne įstatyminę, bet labai aiškiai jaučiamą – tarsi naują uždarymą, apribojimą ar reikalavimą viešai slėpti ar išsiginti savo pažiūrų. Manau, kad tai išgyvena ne tik kunigai, kurie pagal pašaukimą turi dalintis, skleisti tikėjimą, bet net ir veiklesni krikščionys, katalikai, kurie tikėjimą laiko vertybe ir nori pagal jį pilnavertiškai gyventi visose raiškos srityse, o ne tik tarp keturių savo privataus buto sienų.

Praėjusį lapkritį arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius pasakė, kad Lietuvoje nebėra krikščionims atstovaujančios partijos. Ar jūs sutinkate su tuo ir kodėl?

Taip. Kažkur savo „Facebooko“ pasikalbėjimuose su bičiuliais ar dar leidžiamoje krikščioniškoje spaudoje esu išsakęs panašią mintį. Man atrodo, kad visiems, besidomintiems dabartine idėjine, pasaulėžiūrine situacija Lietuvoje, tai yra akivaizdu. Vienintelė politinė jėga TS-LKD partija, už kurią tradiciškai visą nepriklausomybės laikotarpį balsavo ir turbūt tebebalsuoja daug nuoširdžiai tikinčių, Tėvynę mylinčių, patriotiškai nusiteikusių piliečių, radikaliai nutolo nuo savo pirmykščio pavidalo, kuris buvo jos įsisteigimo metu, kuomet, kaip juokaudamas sakau, vadovai buvo Landsbergis senasis, vyresnysis Saudargas, Česlovas Stankevičius, Algirdas Patackas, Liudas Simutis ir kiti buvę tremtiniai, politiniai kaliniai ir rezistentai. Tai iš tikrųjų buvo patriotiška, Lietuvos savarankiškumą, lietuvybę, tikėjimo tradicijas ginanti organizacija. Jos balsavimai Seime labai akivaizdžiai rodė, kokias vertybes, kokius įstatymus dauguma TS-LKD narių palaikė ir kokiems priešinosi. Iškalbinga neseniai matyta balsavimo analizė, kuri rodo, kaip prieš dešimtmetį beveik vieningai TS-LKD balsuodavo prieš įvairius bandymus dekonstruoti šeimą, prieš visokias gėjų partnerystes, prieš gyvybei kenkiančių įstatymų priėmimą.

Nors dabar ji jau ryškiai pasikeitusi, šią partiją viešai ir toliau beviltiškai bandoma pateikti kaip tokią pat krikščionišką ar konservatyvią. Iš tikrųjų taip nėra. Manau, kad ta dalis – o ji gana nemaža – Lietuvos visuomenės, kuriai yra brangios tradicinės vertybės ir tautiškumas, Lietuvos kaip suverenios valstybės, o ne tik administracinio vieneto Europos Sąjungoje (ES), išlaikymas, ta dalis visuomeniškai aktyvių, sąmoningų piliečių yra likusi be savo partijos, be politikų, kuriuos galėtų nuoširdžiai remti ir pasitikėti.

Turiu viltį ir kaip katalikas meldžiuosi, kad greičiau susiburtų ir atsirastų ta visuomeninė ar politinė jėga, kuri ne formaliai, o savo dvasia išreikštų šiuos principus, atstovautų krikščioniškai, tautiškai, konservatyviai mąstantiems piliečiams, kurie galėtų už ją balsuoti ir rinkti į savivaldą bei Seimą. Taip pat, jeigu pavyks kažkokia forma išlaikyti, o dėl daugybės svarbių mūsų Tėvynei priežasčių yra verta dėl to pasistengti, Europos Sąjungą, kuri, norėtume, būtų tėvynių sąjunga ar tam tikras mažųjų tautų išlikimui palankus tautų sąjungos unitarinis junginys, būtų prasminga rinkti ir siųsti nuoširdžiai dešiniojo nusiteikimo atstovus ir į Europos Parlamentą (EP).

Ačiū už pokalbį.

Ačiū, kad esate. Dieve padėk.

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ne, tai jo       2019-06-3 20:38

Žmonės ką per dėžę vadinamą TV ar išmanusis telefonas pamato, tai tuo viskuo ir tiki. Bažnyčia pedofilai, Landsbergis kolūkius sugriovė. Sunku matyt informacijai prasiskverbti vienodai į kiekvieno protą.

Reigardui       2019-05-28 19:56

Kas galėtų paneigti, kad visa V.Landsbergio veikla griaunant mūsų valstybę ir pjudant mūsų žmones bei antirusiška retorika, nėra jo tarnavimas pačiai agresyviausiai mūsų kaimynei. Tuo padarant jai didelę paslaugą: paruošiant Liewtuvą nesipriešinimui jei ateitų x valanda ir įteikiant argumentus kodėl Lietuva yra priešas. O bažnyčios hierarchams irgi, atrodo, suradęs veiksmingų motyvuojančių “vaistelių”.

Gaila       2019-05-28 19:44

Gaila, tačiau tikrų kunigų, kaip gerb. Grigas, nykstamai mažas dydis. Ką jau kalbėti apie kunigus, jeigu ka ikurie vyskupai broliaujasi su neoliberalais ir jiems patarnauja, o tie mulkindami žmones vaidina konservatorius ir krikščionis. Jau v ien Marijos radijo direktoriaus nuėminas ryškiausiai tai parodo.

Tik nemeluokite!       2019-05-24 9:48

Nei Č. Stankevičius tremtinys, nei Saudargas. Komunistai jie, ir nežinia, kas jie dar. Juk lanzbergio dėkas visi jo draugeliai įslaptinti

Na visus       2019-05-23 22:20

visais laikais užčiaupinėja , jei toks reikalas yra,  kunigai čia jokia išimtis .

Liūdnas Lietuvos       2019-05-23 14:22

pasiklydimas- Landsbergio ir jo palaikytojų grupės (partija sunku pavadinti) garbinimas.Dar liūdniau,kad jie nusitaikė į jaunų žmonių ,kurie nieko nematė,protus.Vyksta apgaulė.Žodžiais sunku jau išaiškinti suklaidintiems ir tik veiksmas,kai Landsbergis buvo blokuotas,gali ką padėti.

Irmantas       2019-05-23 11:26

Bandytas užčiaupt sovietmečiu,bet dabar skleidūia sovietinio stiliaus propaganda ir rodo neatsakinguma valstybes atźvilgiu

Agnė       2019-05-23 5:45

Mes neišrinkom Lanzbergio prezidentu, anūko premjeru ir t.t. ir panašiai.Dėl to jis vaikšto su “įjungta lempute”. Kol atsiranda, kas jam tą lemputę pakursto, jaučiasi svarbus

Raigerdas        2019-05-22 20:15

Labai gerbiu šitą kunigą, kaip protingą, humanišką, dorą žmogų. Kun. Robertas Grigas yra retenybių retenybė, todėl būtina jam kuo dažniau suteikti žodį, kuris pasiektų ne tik krikščionių ausis ir širdis, bet tai būtų įdomu ir kitų tikėjimų žmonėms. Apgailėtinas V. Landsbergio puolimas prieš kun. Robertą Grigą. Dabar dažnai žurnalistų vartojamas terminas “smegenų plovimas”  (nors jie ir nežino, ką tai reiškia) tinka ir V.Landsbergio atveju. Tas “smegenų plovimas” (kai žmogui yra ištrinama atmintis) yra antižmogiškas dalykas, bet kalbant apie V. Landsbergį, galima pasakyti, kad pas jį, galimai, tie smegenys yra tokie purvini, kad čia net “smegenų plovimas” nepadės. Kun. Robertas Grigas yra ištvėręs KGB-istų patyčias. Tuo tarpu, kad V.Landsbergis būtų disidentų gretose, tai apie tai niekas nėra girdėjęs. Ir šitas, išdygęs kaip Pilypas iš kanapių, “revoliucionierius” V. Landsbergis drįsta juodinti ir tapatinti kun. Robertą Grigą vos ne kaip Kremliaus propagandistą. Per daug ilgai yra cackinamasi su šituo žmogumi. Jis pastoviai turi vieną ir tą patį užtaisą ir vis žvalgosi kam dar jis gali pakenkti. Ta V. Landsbergio griaunamoji jėga tiko, kai mes turėjome tą bendrą priešą - Sovietų Sąjungą. Bet kai jos nebeliko jau 28 metai, tai būtų laikas jau išsijungti nuo to “priešo”, kurio dabar nebėra. Bet V. Landsbergis išsijungti negali, todėl vaikšto su ta įjungta lempute, vis ieškodamas priešų ten, kur jų tikrai nėra. Kaip visa tai vadinasi? Paranoja. Taigi, pats laikas būtų peržiūrėti tą visą V. Landsbergio biografiją, ir ar nebus taip, kad šitą “karalių” suvaidino jo svita, o ne pats “karalius”, kurio nuopelnai, matomai, yra labai stipriai perlenkti.

buvo, yra ir bus cenzūra       2019-05-22 17:26

pvz, tiesos.lt kaip smagiai trynė komentarus, kurie buvo nukreipti prieš išdaviką juozaitį smile

beveik ateistas       2019-05-22 15:32

Va tokius Žmones aš labai gerbiu, nors pačios katalikų bažnyčios nuomonė ir reikalai man nelabai rūpi. Kartais man netgi atrodo, kad tik tokių Žmonių dėka dar kažkiek ir tesilaiko katalikų bažnyčios autoritetas ir įtaka.

Zodzio teisei       2019-05-22 14:15

Jusu argumentai yra aiskus. reiskia, kad Jums pagal sita punkta abu kandidatai yra tinkami. galite rinktis pagal kitas ju pozicijas, kaip matau, pasirinkote p. Nauseda, reiskia, kad jo kitos nuostatos Jums buvo priimtinesnes. padarete savo pasirinkima, su kuo Jus sveikinu.
man, pavydziui, abu kandidatai irgi yra vienodi, bandziau pasirinkti pagal temas, kurios man yra svarbios. mano gi rezultatas- man jie abu vienodai netinka. todel si karta man prezidenta isrinks kiti. geros dienos

Žodžio teisė...       2019-05-22 13:51

Šeimos pačios turi turėti teisę spręsti,kiek joms turėti vaikų.Visos šeimos sprendžia
pagal savo finansinius išteklius,nes kiekvienas gimęs vaikas nori valgyti.Niekas neturi teisės primesti savo išmąstymus,ne visada protingus.Moters reprodukcija…
Tai moters pažeminimas ir nieko daugiau.Mane mama gimdė būdama jau 43 metų,todėl
pačiai teko eiti gyvenimo keliu ne visada rožėmis klotu.Blogai,kad Lietuvos vyrai kaip beždžionės nori kopijuoti JAV ar Lenkijos per prievartą primestus gyvenimo
moteriai dižiulius sunkumus ir nepagarba jai ,kai neleidžiama pasijusti savo
gyvenimo tvarkytoja.Ar ir Lietuvoje moterį norima paversti kvaksinčia be perstojo
višta.O gal tikrai kai kas galvoja,kad moteris yra neverta pagarbos ir nevisavertis žmogus,o tik vaikų gimdytoja.Mano bobute pagimdė net 13 vaikų,o kita 5 vaikus.Abi į kapus iškeliavo 60-ies.Tai buvo XX a.pradžioje.O šiandien už lango XXI a.

Zodzio teisei       2019-05-22 13:01

suprantu, apie ka Jus kalbate. Jusu reikalas yra pritarti ar nepritarti abortams, ir jeigu pritarti, tai ar visiskai laisvai juos propaguoti, ar su tam tikrais apribojimais, ar ivesti gana grieztus draudimus, panasius i kai kurias JAV valstijas (ne absoliucius, kaip kad spauda teigia). nebandau i sita diskusija veltis. as rasiau Dzeikui apie abortus tik pateikdamas kaip pavyzdi. kad is kai kuriu kandidatu pasisakymu nera aisku, ka jie siulo ir kam jie pritaria. ir kad kunigu isaiskinimas (beje, ne tik kunigu, gali buti ir siaip zmones kuriais pasitiki) padeda tiems zmonems labiau susigaudyti. beje, paminejau toki “lengva” pavyzdi. kalbant apie “sunkesnius”,  pavyzdziui pabandykite kaimo zmoniu paklausti, ka reiskia kai politikai naudoja termina “moters reprodukcine sveikata”. nemanau, kad bent vienas is desimties Jums atsakys, kad isvertus i eiliniams zmonems suprantama lietuviu kalba tai reiskia neribota abortu leidima ir propagavima. velgi, nesakau, kokia mano nuomone apie tai ir nieko neagituoju. tik kazkaip geriau, kai zmones supranta, uz ka balsuoja

Žodžio teisė...       2019-05-22 12:21

Aš asmeniškai nepritariu abortų draudimui,nors nesu tai savo gyvenime dariusi.Turiu
gerą vyrą,kuris mane saugojo.Ne kunigų reikalas spręsti vidinius šeimos reikalus.
Ar norėtumėte ,kad uždraudus abortus ,padidėtų gimdyvių mirčių?Va vakarykštis skaudus
gimdyvės tragiškas atvejas,kai trys vaikeliai liko be MAMYTĖS.Mes nežinome statis-
tikos tikros apie tokius skaudžius atvejus.Na,kunigija,apsiimkite globoti šią šeimą,
juo labiau gaunate finansavimus iš biudžetų,nemirštate badu.O tam tėveliui ką daryti?
Gyventi iš vaikų pašalpų?Bet vaikus jam teks auginti ne metus,ne dvejus.
Ir neturėti reikiamo beprotiško stažo,o senatvėje atsidurti už skurdo ribos,kaip
šiandien daug motinų skurde.Už vaikų auginimą skaičiuokite stažus ir mokėkite senatvės pensijas,taip kaip moka valstybė pensijas kunigams.Aš už pilnavertes santuokas,gyventi pagal dešimt dievo įsakymų.Tažiau ne visos bažnyčios nuostatos
atitinka civilizuotos ir išmokslintos visuomenės poreikius.Bažnyčia visumoje pri-
valo šiandien ne tik susirūpinti ,bet ir imtis griežtų priemonių kovai su pedo-
filija kunigijos tarpe.Čia tai tikrai problema.Baisu darosi skaitant pranešimus
apie tūkstantinius nusikaltimus prieš vaikus.Tėvynainiai,balsuokite už G.Nausėdą ir V.Radžvilo komitetą Nr.12.

Pasakyti patys svarbiausi       2019-05-22 10:09

žodžiai ES išlikimui.Gaila,kad daug kas to nenori suprasti.

Tvankstas       2019-05-22 9:34

Pagal popiežiaus kasdienius darbus - islamizacija, genderizacija, kryžiaus išniekinimas,..., tai katalikų kunigams atsivėrė plačios galimybės būti disidentais Bažnyčioje. Ką jau kalbėti apie pasaulietinius rinkimus, kai katalikai balsuoja už globalistinę TS-LKD, už globalistus Nausėdą ir Šimonytę - ech, jei jau joti į peklą, tai nors ant geeerro erržilo ir gerros kumelės, balsuokime už abu iš karto.

Dzeikui       2019-05-22 8:54

na cia ne viskas yra tik juoda ir balta, yra nemazai niuansu. pavyzdziui siais laikais paprastam zmogui yra sunku susigaudyti terminuose, kuriuos naudoja politikai ir politika gerai suprantantys zmones.  Tai cia kunigas tiesiog paaiskina, kokios yra vieno ar kito kandidato paziuros. pvz. p. Simonyte teigia, kad jos poziuris i abortus yra pateiktas neteisingai. betgi va idedu zemiau jos tikslia citata, kuria isvertus i zmoniu kalba bus aisku, kad ji yra pres abortu politikos grieztinima: “Abortų klausimais pozicija yra tokia, kad draudimais mes negalime išspręsti šitos problemos”.
kazkodel konservatoriams anksciau nekliuvo, kai kunigai agituodavo balsuoti uz juos ir pries lddpistus (kam as irgi pritariau tada:)
beje, as asmeniskai baznycios ar atskiru kunigu nuomones pasiskaitau, bet nebutinai jomis remiuosi balsuodamas. bet bandymas juos uzciaupti man nepatinka

Štai taip,       2019-05-22 7:32

reikia ” kad greičiau susiburtų ir atsirastų ta visuomeninė ar politinė jėga, kuri ne formaliai, o savo dvasia išreikštų šiuos principus, atstovautų krikščioniškai, tautiškai, konservatyviai mąstantiems piliečiams, kurie galėtų už ją balsuoti ir rinkti į savivaldą bei Seimą.” Tad kas iš lyderiu atlieps šiems tautos lūkesčiams?

Dzeikas       2019-05-22 6:53

Aiskinti kokiais principais krikscioniui vadovautis rinkimuose balsuojant - dera. Dera ir vadovautis religiniais principais kasdieniame gyvenyme - kuom 90% Lietuvos kataliku neapsivargina ir netgi laiko tai kvailyste.
O stai nurodineti vardais uz ka dera balsuoti baznyciose jau politika. Nors jeigu Kristaus mokymu kasdieniame gyvenyme nesivadovauji, tai galima baznycioje ir politika uzsiimti, o ne sielos gelbejimu.
R. Grigas buvo teisus kai Sovietijoje kovoje uz sazines laisve,ispazinti religija.
O stai kai ima nurodineti kas is politiku geras, kas ne - tada nusiimk sutana ir eik politikon - busi kaip visi, o nenurodinek is auksto, prisidengdamas Dievo autoritetu uz kuriuos reik balsuoti.

Aūū       2019-05-22 6:21

Ar kas nors girdėjote Ingridaso reitingus paskutinę savaitę. Nejaugi niekas neužsakinėja Gaidžio:) Nebus orientyro kaip klastoti duomenis, kad rinkėjai patikėtų.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.