Savivaldos rinkimai 2019

Rinkimų rezultatai. Tomo Baranausko pasidalijimai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 4 d. 13:43

22     

    

Rinkimų rezultatai. Tomo Baranausko pasidalijimai

Ką gi, didžiausios vilniečių mažumos jau antrą kartą prievartauja likusius vilniečius rinktis merą iš šios liūdnos poros – Šimašiaus ir Zuoko. Vienintelis pliusas, kad abu šiuos lyderius iškėlę liberalai jau visai nusibaigė ir daugiau nieko panašaus, tikėkimės, nebeatves.

Sąžiningai užsitarnauti Vilniaus socialdemokratų rezultatai: Vilniaus socaldemokratai su Palucku priešaky nepateko į tarybą, ir to priežastis akivaizdi – to paties Palucko įgyvendintas partijos skilimas. Lietuvos mastu tai dar ne taip jaučiasi, nes daugelyje savivaldybių tas skilimas tiesiog neįvyko.

Vilniuje už durų antras liko ir šiaip perspektyvus „Bendruomeniško Vilniaus“ sąrašas. Esu dėkingas tiems, kurie jame kuklioje 32 vietoje pastebėjo ir mano asmenį bei kilstelėjo jį į 11 vietą (duomenys negalutiniai).

Kaune tuo tarpu faktiškai išnyko partijos – liko tik Matijošaitis, laimėjęs su 80% palaikymu, ir jo sąrašas: šalia 32 matijošaitininkų savivaldybės taryboje posėdžiaus tik 8 tėvynsąjungiečiai, ir tai visa opozicija – buvęs „konservatorių“ tvirtovės galybės likutis.

Apskritai pirmame ture išrinkta net trečdalis merų (19), kas rodo, kad daugelyje vietų iškilo aiškūs vietiniai lyderiai, galimas dalykas, daugės vietinių „kunigaikštysčių“ fenomeno apraiškų.

Anykščiuose tuo tarpu, kaip ir per praėjusius rinkimus, rungsis S. Obelevičius (vienas padoresnių tėvynsąjungiečių) ir K. Tubis (rinkiminės kampanijos metu STT apkaltintas kyšininkavimu, bet, regis, tai visai neįtikino jo rinkėjų). Aiškesnės persvaros neturi nė vienas iš jų, bet nėra ir aiškesnės priešpriešos, nes S. Obelevičius šiuo metu yra vicemeras.

Biržuose vienintelį tautininkų-respublikonų merą V. Valkiūną įveikė liberalų ir valstiečių koalicijos lyderis Vytas Jareckas, laimėjęs pirmame ture, bet tautininkai-respublikonai su 5 mandatais liko antri savivaldybės taryboje. Tai buvo vienintelė savivaldybė, kurioje tautininkai kėlė sąrašą.

Priešingos taktikos besilaikiusi N. Puteikio Centro partija, kuri vertėsi per galvą dėl kiekybės, siekdama suformuoti kuo daugiau sąrašų iš bet ko (prisiminkime komišką istoriją su Platelių „gėjumi“, verbuotu per Feisbuką), regis, daug daugiau dėl to nelaimėjo (dar nėra suvestinių duomenų, o visko neperžiūrėjau, bet iš didžiųjų miestų laimėti tik 3 mandatai Puteikio „tvirtovėje“ Klaipėdoje, o, pvz., Plungės savivaldybėje tas garsusis sąrašas, į kurį nepavyko užverbuoti feikinio Platelių gėjaus, liko paskutinis su 1,8%; dar 3 mandatus LCP iškovojo Varėnoje, kur turi stipresnį lyderį, vienintelį nuo LCP išėjusį į antrą merų rinkimų turą, tiesa, be šansų jame laimėti, nes konkurentas vos nelaimėjo pirmame ture).

Apskritai į akis krenta kuklūs TS-LKD rezultatai svarbesnėse savivaldybėse, besitraukiančios LVŽS pozicijos, stebėtinai vis dar palyginti geri LSDP rezultatai (nepaisant fiasko didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, – daugelis skyrių rajonuose lieka stiprūs).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Liūdna ir graudu...       2019-03-6 21:36

Dar vieni rinkimai,ir dar kartą mano prognozės,deja,pasitvirtino:II ture sostinėje,kur tiek jaunimo ir intelektualių bei išprususių rinkėjų,yra šie du ponai.Kiek patyčių dėl kaimiečių,bet kas iš tiesų susuka protus vilniečiams?

>Juozaitininkai?       2019-03-5 20:08

Ne, sveiko proto žmonės taip nemano. Taip gali manyti tik psichiniai ligoniai. Patarimas tik vienas - gydykitės, kol nevėlu.

Juozaitininkai?       2019-03-5 19:15

Nemanote, kad tai slaptas eks-bolševikų susitarimas(triukas) nuvaryti kvailų patriotų balsus į kanalizaciją? Kad jie nesutrukdytų makronistui laimėt. Tiek Juozaitis, tiek Ingrida tėra Banko rinkiminės politikos įžaidėjai - naivuolių balsų nuvarinėtojai į balą.

neaiški Radžvilo kaltė       2019-03-5 14:42

Radžvilas kaltas, kad Sinica nepanoro veidmainiauti ir Tautininkus nuvariusiųjų vietoje balasto pavadinti potencialu? smile Dabar, kai juozaitininkai pirmi užregistravo komitetą, radžvilininkams belieka būti protingesniais ir jungtis prie jų. Mesti monetą ir pasidalinti sąrašą poriniais ir neporiniais numeriais. Rinkėjas jau atsirinks reitinguodamas. Tik po sąrašo sudarymo tokiu būdu reikės išaiškinimą ilgai ir nuobodžiai skelbti visuose prieinamuose portaluose. Nes 2 komitetams tikrai rinkėjų neužteks. Žinoma, tada išsauga rizika, kad Juozaičio pavardė pavadinime dalį rinkėjų atbaidys.
Tik vis tiek lieka neaišku, kodėl Radžvilas turėjo įsileisti juozaitininkus į komitetą? Nes šiems, įkvėptiems parašų už Juozaitį rinkimo, koks tai šlapimas taip trenkė į galvą?

Dėl V.R. KEISTYBIŲ EP MANDATO GERIEČIAI NEGAUS,,,       2019-03-5 10:57

  Ehttp://alkas.lt/2019/03/04/arvydas-juozaitis-iregistravo-visuomenini-komiteta-ep-rinkimams-nuotraukos/?comments#commentsJup 1   Prieš  vas.16 deglų eitynes A.J. PAKVIETĖ viešai VF eiti į EP rinkimus kartu…  2.  VF atsakymas propatria rankomis , taip   primityviai gudraujant , buvo pasiunčiant Sinicos   rankomis     J. sambūrininkus         toli- toli .....ir net apkaltinant   provokacija prieš eitynių sėkmę. 3.Dėsningas sambūrio atsakymas- ėjimas į EP atskiru komitetu 4.Dar laukia garantuota Puteikio komiteto   arba   CP SĄRAŠO registracija bei galima Puidoko komitęto registracija 5.Palankių-antisteminių  rinkėjų yra tik iki 10 nuošimčių-tai tikros apklausos duomenys-iš to skaičiaus,  realiai   dalyvausiančių rinkimuose   kiekio   ,balsų visiems nesisteminiams komitetams neužteks, nebent gerb. R.  ,,genialiai’’    prognozuoja     kitaip….Mandato kvota paskutinė buvo apie 97 tūkst. balsų... 6.Nesinori tikėti, bet   panašu, kad tik man vienam rūpi perspėti antrakart V.R. bendražygius , paklusniai stebinčius supperkeistus   šio kapitono veiksmus kreipiant laivą į Scilės ir Charibdės uolas ir krioklius, o ne į vienybės ir darnos tarpą tarp jų... 7.Jei kapitonas ir paklusnieji neatsitokės, gal pramingiau net nešvaistyti kuklių išteklių dalyvavimui iš anksto pasmerktame ir alinančiame EP   žygyje   ?a

Baran. ,,nepastebėjo'' CP mandatų ALYTUJE...       2019-03-5 10:49

AUTORIUS nekritiškai nepastebi tautininkų fiasko ir menkina nesisteminių kolegų iš CP   taktikos sėkmę..Gal todėl ,,pamiršo’’ paminėti du CP mandatus, iškovotus Alytuje…
Gaila, bet tautininkai prAKTIŠKAI JAU išnykę ir tą rodo ir nulinis dalyvavimas pseudosavivaldos rinkimuose..OLIGARCHINĖS-nomenkltatūrinės santvarkos-ONS- salygomis nėimanomi nei sąžiningi rinkimai, nei demokratų sėkmė ir ji salygoja savivaldos nebuvimą  Gaila, bet net portalo rinkimų temos apžvalgininkai bijo minėti šios santvarkos apibūdinimą ir nemini jos lemiamos reikšmės Lietuvos nykimui…

>dar viena naujienėlė       2019-03-5 9:05

Tai gera naujiena, kad A. Juozaitis užregistravo savo judėjimą į EP rinkimus - bus už ką balsuoti. Liūdna naujiena - sostinėje, išskyrus Šimašių ir Zuoką, normalaus mero būti negali. Iki kokio lygio nusivažiavo mūsų vilniečiai, kad balsuoti tesugeba už tokius nevykėlius.
Dabar iškils dilema - kurį pasirinkti iš šių gražuoliukų? Aš rinkčiausi Zuoką - šis, bent kol kas, neflirtuoja su gėjais, jo ir žmona dar nepraradusi sveiko proto.

dar viena naujienėlė       2019-03-5 0:32

Juozaitis, iki tol nekalbėjęs apie EP ambicijas, šiandien drauge su “Bendruomeniško Vilniaus” Nr.2 Sakalu Gorodeckiu ir psichologu dr. Navaičiu (trečio neatpažinau) VRK užregistravo Juozaičio rinkimų komitetą Europos parlamento rinkimams. Šiandien ir Radžvilas turėjo VRK registruoti savo komitetą, bet apie tai jokių duomenų rasti nepavyksta. Jei bus 2 alternatyvūs EP rinkimų komitetai, tai “Bendruomeniško Vilniaus” pasirodymas savivaldos rinkimuose, lyginant su jų “pasiekimais”, atrodys tiesiog įspūdingai. Jeigu tai Juozaičio kompanijos kerštas Radžvilui, tai jis turgaus bobų lygio. Juozaitininkams linkiu kaip nors nepasikarti, kai po visų sėkmingai prapiltų rinkimų Juozaitis sėkmingai įsidarbins LSDP sekretoriumi ar kažkuo panašaus.
Jei vis tik Radžvilas nusileido ir sutiko eiti kartu į EP rinkimus, labai nesmerksiu, bet per rinkimus reitinguosiu visus juozaitininkus velniop. Tik labai abejoju sėkminga jungtuvių baigtimi.

tam to Jacob       2019-03-4 21:58

O koks skirtumas kam padėjo, jei vis tiek nei vieni, nei kiti į savivaldybės tarybą nepateko? Kas čia per nesąmonės? O ir ką galėtų gerb. Joana padaryti Venckienės labui iš Vilniaus miesto tarybos?

Jokūbėliui       2019-03-4 21:55

Jei neturi ką įdomaus pasakyti, nevargink kitų. Pabėgai į JAV ir vis tiek negali ten pritapti, tai lendi čia savo diskomfortą kažkaip palengvinti?
Nėra gerai Lietuvoje ir nėra gerai su rinkimų sistema. Bet tai nereiškia, kad taip jau visai nieko nedaroma. Kaip tik ir prabilta, kad reikia riboti merų kadencijų skaičių, nes ir renkant merus tiesiogiai tik dar labiau įsigali vietos karaliukai. Bent jau kažkas bandoma, o ne vien pliurpiama.
Buvo jau vienas toks pats “antiglobalistas” iš JAV išlindęs į viešąją erdvę. Vis baugino, kad Putinas Lietuvą atominėmis bombomis užmėtys. Pakliedėjo ir dingo kaip į vandenį.

Dzeikas       2019-03-4 21:06

Bendras rinkimu pozymis tas, kad jie indikuoja tolesni Lietuvos dreifa i feodalizma ir , kaip pasekme susiskaldyma. T.y. stipreja tokiu nepriklausomu tevoniju reiskinys, kur viena grupuote uzgrobia valdzia, o politini apipavidalinima tenaudoja kaip kaukes: jie gali tureti landsbergistu ar brazauskiniu partiju stoga, bet gali stoga ir pasiust velniop, jeigu “stogas” bando pametusia krantus chebra statyt i kazkokius remus. Dabar atsirado nauja juridine galimybe gaujoms apsiforminti - “visuomeniniai komitetai”. Ir reiskinys vieseja ir plinta.
Ka tai sako? Tai sako, kad demokratija ant Lietuvos tera fikcija, o yra feodalizmas po demokratijos iskaba, kur demokratiniais valstybes institutus naudoja feodalai.Nebajorams tai tera iskaba ir nieko daugiau.
Galime tik padaryti isvada, kad lietuviu tauta nepribrendusi moderniajam valstybingumui. Ji vienokiu ar kitokiu budu pasirenka toki egzistencini buda, kuriame parazituoja ant donoro kuno. Donoras gali buti kaip Rusija , prievarta uzgrobes krasta, arba ES formos , i kuri Lietuva istojo laisva valia. Taciau abieju seimininku atzvilgiu Lietuva naudoja ta pacia parazitavimo forma: ciulpia resursus mainais leisdama kaip kokiam siukslyne pasirankioti per klaida ismestu vertingu dalykeliu: kadru, nelabai kokybisku, bet pasakiskai pigiu resursu.

Šimošius ir Okeonidė &co;       2019-03-4 20:44

<b>Mėras Šimosius:<b>

<i>„Atėjo metas pasakyti kartą ir visiems laikams – Vilnius yra LGBT bendruomenei draugiškas miestas. Jeigu mano atėjimas čia turi skleisti kažkokią žinią, tai lai ta žinia būna, kad visi vilniečiai savo mieste turi jaustis gerai, nepaisant jų seksualinės orientacijos. Šį vakarą visame mieste aš sutikau daug puikių jaunų žmonių, ir negalėjau sąmoningai „praleisti“ savo žemėlapyje vienos populiariausių miesto vietų vien dėl to, jog tai netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms dedikuota vieta. Čia durys atviros visiems, taip ir Vilnius turi būti atviras visiems“<i>


R. Šimašius į susitikimą su klubo lankytojais atvyko lydimas žmonos Agnės, Seimo narės Aušrinės Armonaitės bei teisininko, LGBT žmogaus teisių aktyvisto Tomo Vytauto Raskevičiaus. Į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą kandidatavęs jaunas vyras vakarą „Soho“ klube buvo įsikūnijęs į aukštakulnius dėvinčios ir karūna pasipuošusios Okeanidės amplua.


<b>Okeanidė:<b>

<i>„Mano tikslas taryboje – įvertinti, kaip kiekvienas priimamas sprendimas galėtų paveikti LGBT žmones. Ar mes kalbėtume apie savivaldybės finansuojamas savižudybių, patyčių prevencijos programas, ar apie viešų tualetų su lyties pagrindu neutraliu ženkliuku, kuris būtų saugus translyčiams asmenims, infrastruktūrą. Labai džiaugiuosi, kad meras savo komandoje vertina atvirus žmones – Okeanidė yra mano gyvenimo dalis, tai bus ir mano politikos dalis, ir aš tikiu, kad dabar jau gyvename tais laikais, kai pasisakymas už LGBT teises ne atima, o prideda palaikymo visuomenės akyse“<i>

 

 

 

 

 

 

 

 


http://klaipeda.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/r-simasius-tapo-pirmuoju-meru-apsilankiusiu-naktiniame-geju-klube-903771

to Jacob       2019-03-4 20:19

gal žinote, kam Venckienės fanai padėjo šiemet?
Tikrai ne Joanai, kuri šitiek metų kas mėnesį ištikimai laiko frontą
Tai gal proxodimcui Puteikiui, kuris jau seniai į juos nusivalęs kojas ir rūpinasi tik savo procentais???
Jei taip, tai tada darosi aišku, kad kas yra teisingumas ir padorumas, jie nieko nesupranta. Ir tai net labai tikėtina priežastis, kodėl ir jų lyderė atsidūrė ten, kur dabar yra, ir visi, kuriem tikrai rūpėjo mergaitė, liko ant ledo.

Jacob       2019-03-4 19:22

nepyk Tomai, bet tavo analizė silpna, kaip ir tu pats su visu Bendruomeniško Vilniaus sąrašu. Kuolys tiesiog mėgsta tuščiai pliurpti, o ne dirbti. Jo patekimas į praeitą tarybą buvo daugiau atsitiktinis ir daugiausia determinuotas ryšio su teisėjos Venskienės populiarumu, nei su jo asmeniniu ar su juo ėjusių žmonių politiniu pajėgumu. Šįmet Venskienė neprisidėjo ir visąs Bendruomeniškas Vilnius štai sėkmingai sėdi politiniame griovyje. Ir manau, kad ilgam. Praktiškai visiems laikams (čia kalbu ne apie atskirus asmenis, o patį ,sąraįą[ su tokia koncepcija). Tokia tad situacija. Kad įveikti sostinės liberalus Šimašių ar Zuoką reikia darbo reikia jėgos reikia išminties. Vien nacionalizmo čia nepakanka ir nepakaks. Niekuomet.

Juozas       2019-03-4 19:08

Na, Paluckas nelaimėjo tikrai ne dėl to skilimo. Pažiūrėkime, kokie jo kompanjonai- advokatas Černiauskas Kaune į merus, Šakalienė, Šalaševičiūtė- tai žmonės, kuriems alergiški amžinai bus nemažai piliečių. Jei nori gauti tam tikros mažumos balsus, turi gerai paskaičiuoti, kiek prarasi balsų iš daugumos…

vilniečiui       2019-03-4 18:52

Ramiau. Per daug jiems garbės.

Zuokula grįžta       2019-03-4 18:51

Rinkimų naktį Šimašius nubėgo į gėjų klubą “Soho” ir prižadėjo jiems ten visokiausių dalykų, tame tarpe - “neutralių” tualeto ženklų translyčiams. Žinia jau spėjo pasklisti ir tai reiškia Zuokulos sugrįžimą rezultatu 65%-35%
Tik bijau, kad tai vėl reiškia Šilumos tinklų nuomą ir panašias zuokiškas aferas. smile

Vilnietis       2019-03-4 18:50

jei ne vilniaus situacija su tuo pederastų berniuku tai rinkimai pusė velnio.
Aš visiems kas balsavo už tą prakeiktą šimašių savo rankom kojas ir rankas išraučiau. Išsigimeliai nedakrušti.

galėjo būti ir liūdniau       2019-03-4 18:04

Kilstelėjau ir aš Tomą į 1 vietą. Gaila, kad nepavyko į Vilniaus savivaldybės Tarybą patekti “Bendruomeniškam Vilniui”. Bet jei ne Agurkichas, tai Vilniuje “tomaševskininkai” galėjo pasirodyti kaip dar viena garsiai rėkianti ir matoma mažuma.
Tik dabar reikia neišsilakstyti, o telkti jėgas, kad ir su tuo pačiu Puteikiu, ir bandyti dar kartą po 4 metų. Bent jau vien dėl šviesaus Ozolo atminimo. Gal atvės Puteikio ūpas prasilaužti ir pelnyti Sistemos pripažinimą. Tada, atsikračius visokiais krivickais, gal įmanomas normalios partijos atgimimas. Gal ir Radžvilo aplinkos žmonės prisidėtų, kai pamatytų, kad Centro partija nustojo būti politiniu “skudurynu”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-03-4 15:42

Reik išjungti komunistinio konclagerinio režimo landsberginių, vagnorinių, brazauskinių, grybauskinių, karbauskinių (ir panašias) banditų gaujas, kad Tauta atsigautų, suklestėtų.
_____________________________
Be Lrt, Sąjūdis netikras

Balsuotojas       2019-03-4 14:49

Buvau nusprendęs visai nebalsoti už B Vilnių dėl Sorošo ir Didžiulių, bet persigalvojau, nes buvau pamiršęs reitingavimą. Todėl įrašiau tokius, kaip Tomą Baranauską, Vladą Terlecką, Noreikaitę ir kitus.

Eugenijus       2019-03-4 14:43

Ar čia buvo rinkimai? Pasirinkimo informacinėje erdvėje nebuvo.O avys kam? Eiti ir balsuoti…..

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.