Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Rimvydas Valatka. Šiurpė apie „paprastąjį karbauskizmą“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 23 d. 2:57

22     

    

Rimvydas Valatka. Šiurpė apie „paprastąjį karbauskizmą“

Stiprių nervų ir sveiko humoro jausmo nestokojantiems savo skaitytojams siūlome šiuolaikinę šiurpę suaugusiems. Ją, kaip jau įprasta, sekmadienio popietę DELFI.lt portale pasekė didysis viešosios erdvės šiurpintojas Rimvydas Valatka.

Šįkart jis leidžiasi šiurpinti kitus ir pats baisiai šiurpinasi pasakodamas išties šiurpulingą isteriją apie „paprastąjį karbauskizmą“. Nors R. Valatkos teigimu, „[k]arbauskizmas – kaip ir fašizmas, marksizmas-leninizmas ar putinizmas – yra visiška eklektika“, pats pasakotojas sugeba išlikti nuoseklus ir net įžvelgia kai ką išties šiurpaus – pasirodo, „[k]aip ir kiti juodašimtiški judėjimai, karbauskizmas pasižymi panieka žmonėms, kerštingumu, visuomenei priimtinų taisyklių nesilaikymu ir išskirtiniu vado kultu [...]“.

Ir nors pats šiurpintojas yra ne juokais nuo savo pasakojimo pašiurpęs, jis randa savy jėgų pasidalyti su skaitytojais dar viena detale, prisipažinsiu, ji išties šiurpulinga – pasirodo, ant „karbauskizmo“ pirmąkart taip „atvirai iššieptų supuvusių dantų“ šiurpintojas sugebėjęs įskaityti – ką jūs sau manote?! – spaudą „Made in Kremlin“...

Jei kas ryžtumėtės skaityti R. Valatkos šiurpę apie neva prorusišką beigi nedemokratišką R. Karbauskio partiją „Kylantis karbauskizmas = paprastas putinizmas“ (ČIA), kviečiame dar pamąstyti ir apie tai, kodėl R. Valatka jaučia potraukį justi baimę dėl „paprastojo karbauskizmo“, o nė dėl, pavyzdžiui, „bradauskizmo“*?

* Trumpai apie „bradauskizmą“ – citata iš Finansų ministerijos ataskaitos apie Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Dainoro Bradausko galimo tarnybinio nusižengimo tyrimą (ČIA):
jis šiurkščiai pažeidė valstybės tarnautojo veiklos etikos principus: susitikimų metu viešoje vietoje „buvo labai nemandagus, savo kalboje vartojo daug necenzūrinių žodžių (p***ū, p****c, b**t, p****i), žargonų (dedam skersą, pacherinau, prišugalinau), būdamas įstaigos vadovu elgėsi neprofesionaliai ir rodė aiškią nepagarbą aukščiausio lygio valstybės politikams ir valstybės pareigūnams bei valstybės institucijoms, juos šmeižė, įžeidinėjo („Guogai papą čiulpia“), demonstravo savo kaip VMI vadovo galias ir galimybes („aš nebijau nieko“, „su darbiečiais, su paksistais aš dabar biškį juos už konkolų paėmęs“, „bus blogai tau ir tavo tėvui“, „norėjau imt Palucką, nes jis naglas, šlykštus tipas yra“), nevengė viešųjų ir privačių interesų konfliktų („gerai pagalvok kur tavo personalijai ne tokie geri santykiai, ar nėra santykių“, „norėčiau susipažinti su Eligijum, kad būtų tiesioginis kontaktas“, „su konservais irgi yra neutralu“), priiminėjo dovanas („čia va, gimtadienio proga. Čia Lietuvoj yra kokį 30 žmonių, kurie tokį turi“), piktnaudžiavo jam suteiktais įgalinimais („esu pasakęs chebrai taip, sakau, fanatizmo nereikia..“, „bandau nukreipt, kad pagrindinis tikslas yra nustatyti įstatymų spragas“).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:31

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve835

Mid       2017-01-26 18:15

Valatkos tekstai itin jaudina “kultūros elitą”, jų pasiskaitę keli “kultūristai” šiomis dienomis apsvaigę atsidūrė daboklėje.

skaitovas       2017-01-24 15:43

manding valatkėlis yra šiurpė “sam po sebe”... Kam šnekėt, o jam verčiau patylėt.

Sta       2017-01-24 8:36

Valatka, kuznecova, levaste .....

NUOMONĖ       2017-01-23 22:39

Karbauskizmas neabejotinai aukštesnio lygio nei valatkizmas….

Stasys       2017-01-23 20:56

Jo, tasai tikrai mane šiurpina. Kažkokiai co. uoliai tarnavo “dirbdamas komsomolkėj”, paskui, manau, buvo pasiūstas į “15 min.”, pavertęs iš reklaminio į politinį. Sudorojus “violetinius” pritilo. Dabar, matyt, jiems pasirodė pavojingu Karbauskis. Na, bet ten juk skvernelis ....

Atmąstymas       2017-01-23 19:16

Naudinga. Lietuvos priešą reikia studijuoti.

Atmąstymas       2017-01-23 19:16

Naudinga. Priešą reikia studijuoti.

pamąstymui       2017-01-23 17:35

Ar naudinga skaityti Lietuvos komunisto - socialdemokrato straipsnius iš viso?

Galimai       2017-01-23 17:02

galimas dalykas, kad valatkiukas, kaip galimas buvęs kgb stukačius , o gal ir aukštesnio rango, galimai tampomas virvutėmis iš kremliaus, kad keltų Lietuvoje sumaištį. Ar ne panašu?

PIRMYN, VALSTIEČIAI,       2017-01-23 16:52

nekreipkite dėmesio į sistemos užtarėjus - jie gina ir ginasi..Objektyvumas daugumai jų - ne šio pasaulio dimensija.Kai pažiūri kai kurių iš jų laidas ar paskaitai straipsnį , iš tikrųjų paima šiurpas..Ir imi ir pagalvoji - ko eina pas tokį į laidą.....Nei tiesos, nei nei naudos.Tikri “Šiurpės”...........................

Olig. žiniasklaidos smogikai dergia naujokus iš ne       2017-01-23 16:46

Oligarchinę, korumpuotą ,,valdomos demokratijos” santvarką Lietuvoje sukūrė socdemų ir konservų partijos su savo palydovais..Valstybė faktiškai žlunga: bėga dešimtimis tūkstančių, skurdas milžiniškas,sveikų pirmokų tik 10 procentų,tarp valdžios ir piliečių- bedugnė, bet verslo banginių ir nomenklatūros gyvenimas puikus…Nomenklatūra ir olig.grupės ieško mažiausios dingsties puolimui, kad tik valstiečiai nekeistų supuvusios santvarkos.Valatkos, jakilaičiai, makaraitytės ir ko vykdo sistemos komandą (Pulk ir kąsk, jei nespiria atgal…. )uoliai…

Dėl       2017-01-23 15:37

valadkų, jakilaičių, užkulnių chamizmo ir patologinės neapykantos visiems, kurie jų iškreiptu supratimu neatitinka jų Prokrusto lovos, viskas seniai išaiškinta: ši patologija neišgydoma. Todėl dėmesys jiems tik pakursto jų tuštybę.

albina       2017-01-23 14:16

Poną Valkatą atleido iš visų laikraščių už norą vieniteliu teisuoliu būti.Kur tik jis nevalkatavo,nutūpė Delfy,nes ten priimtinas purvo skleidimas ir šakališkas žmonių likimų draskymas.Iš komentarų turinio ir skaičiaus sprendžiu,kad TIESOJE,ačiū Dievui,dvelkia argumentais ir kultūra.

zaueris       2017-01-23 13:46

Bet gi labai gerai kad redakcija atnaujina rubriką ” Iš propagandos frontų”.
Kadangi normaliam žmogui nekyla ranka įsijungti lietrydį ar 15 min, o ir delpì nekiekvienas save gerbiantis pavarto, toks padiutligės apsėstųjų ciytavimas laikas nuo laiko stiprina smegeninės imuninę sistemą.
Tūlas poryalų valkata/valatka yra labai iliusytratyvus egzempliorius. Tiediog galima sakyti vienas iš sisteminio mėšlyno simbolių.
Tuo pačiu regint ir užuodžiant kaip iš tiesų atrodo tikros srutos, lieka mažiau vietos spekuliacijoms čia diskutuojant.
Nes galima palyginti kur yra vien patalogiška zoologinė tam tikros gaujos trubadūro isterika ir tyškantys neaspykantos snargliai.
Labai būtų pravartu išlikti objektyviems ir racionaliems, nesidinėti tarp dviejų kraštutinumų kur kol kas yra neaišku.
Nematau reikalo tą Karbauskį maišyti vien su pamazgomis, lygiai taip pat nematau jokios priežasties sektantiškai jam melstis.
Stebėkime ir galvokime, darykime SAVAS išvadas.
Kuo mažiau iliuzijų, tuo geriau. O valatkizmai ...
Piktai lojantis šuva šokiruoja tik pirmomis sekundėmis. Gali iškart pulti bėgti. Arba ne- gali padižiūrėti įdėmiau. Ir tuomet dažnai paaiškėja jog:
šunėkas ne toks ir didelis, šunėkas pririštas prie būdos, grandinė ne tokia jau ir ilga, o ir loja daugiau dėl to, kad ėst nori…: )
Kai įsižiūri ne taip jau ir baisu.
PS
Įdomu kiek teks laukti kol Karbausis susivoks kurti atsvarą sisteminiams bobikams?
Nes jeigu neperims info lauke iniciatyvbos, tai šviežių bulvių jo frakcija nesulauks.
Galvą guldau, jog gaujų vadų stalčiuose jau išvyniojami nauji, kiti paruoštukai, švieži kompromatai.
O kä Karbauskis?
Nieko.
Doro veido transliavimo nepakaks.
Publiką žavi veiksmas o ne portretai.
Galvok Karbauskėli, galvok…
Tik ne per ilgai.
...
Einu keliu, pasakoja tūlas žamaitis ir girdžiu-
ėgi kažkas kažką muša.
Atsisuku… Ėgi nu tai gi mone muša!

Patikėkit       2017-01-23 13:41

jei žmogus išsigandęs, jis bijo toje baimėje likti vienas. Čia kaip mažas vaikas bijo tamsos.
Ponas Valatka, nebijokite, tiesiog neužmerkite akių ir neišjunkite šviesos ir baubai pradings.
O jei ir tai nepadės, kreipkitės į specialistus.

Tarabilda       2017-01-23 12:31

Nuostabiai apipavidalintas Valatka. Beveik kaip A.Patacko prie Seimo lifto.

užuojauta Valatkai       2017-01-23 10:06

Kad Valatkai “stogas” nuvažiavęs - aišku seniai. Neskaitau ir neskaitysiu jo idiotiškų straipsnių.

aiškairegiui Valatkai       2017-01-23 9:39

Esu runkelis iš gatvės. Vis turiu vilčių, kad ateis Lietuvai tarnauti siekiantys tiesos ir teisingumo. Suprantu, kad ,,ne šventieji puodus lipdo”: paprastas ir klystantis žmogus gali daug gero padaryti. Kai tenka nusivilti, išgyvenu, skaudu,ieškau pateisinimų, noriu, kad būtų geriau, kad tos viltys nežlugtų. Kam blogis yra gerai?  Niekaip nesuprantu, kai vadinantys save Lietuvos patriotais, nublizgintais veidais iš ekrano piktdžiugiškai skelbia negerus dalykus, veidai švyti pasitenkinimu, laimingai žiba akys… Kam jūs tarnaujate ir ko siekiate? Besimaitinantys blogiu šventieji?

G.P.       2017-01-23 7:26

Niekaip nesuprantu, kodėl tiesos.lt kreipia dėmesį į tokio lygio rašliavą. Valatkoms nereikia suteikti mazochistinio pasitenkinimo galimybės…

Panašu į desperaciją       2017-01-23 7:25

Matyt “valstiečiai” ne juokais išgąsdino.

šiurpininkas jau klejoja -        2017-01-23 3:53

tokio briedo jau seniai neskaičiau


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.