Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Sveikatos apsaugos politika

Rimas Jankūnas. Skiepai nuo C19: ar tik nėra ką slėpti?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 5 d. 10:03

27     

    

Rimas Jankūnas. Skiepai nuo C19: ar tik nėra ką slėpti?

Dalijamės Sveikatos teisės instituto direktoriaus, farmakologo, doc. dr. Rimo Jankūno pasisakymu 2021 m. rugpjūčio 30 d. spaudos konferencijoje.

Įžanga

Toli nuo mokslo yra tiek antivakseriai, neigiantys vakcinų naudą, tiek masinės vakcinacijos entuziastai, neigiantys vakcinų keliamą riziką. Praeitą žiemą ir pavasarį vakcinos padėjo išgelbėti daug rizikos grupių žmonių gyvybių. Deja, vėliau prasidėjo masinė vakcinacija, kurios nauda moksliškai neįrodyta.

Masinė vakcinacija

Tai pirmas atvejis žmonijos istorijoje, kai taip plačiai vartojami vaistai, kurių klinikiniai tyrimai nebaigti.

Masinės vakcinacijos įtaka užsikrėtimų skaičiui buvo trumpalaikė. Atvejų skaičius po kelių mėnesių vėl pradėjo didėti ir kai kuriose šalyse pasiekė rekordinį. Tą galėjo nulemti suteiktas pranašumas vakcinoms atspariems viruso variantams (pvz., delta) ir jų įsivyravimas. Belgų profesorius Gertas Vandenas Boše (Geert Vanden Bossche) dar pavasarį perspėjo, kad taip bus.

Dabar aišku, kad paskiepyti žmonės taip pat serga C19 ir platina viruso atmainas, ypač tas, nuo kurių vakcinos saugo prasčiau. Dėl to kolektyvinio imuniteto nuo C19 nebūtų net paskiepijus 100 % populiacijos. Galimybių pasai, kaip ir kaukės, gali suteikti apgaulingą saugumo pobūdį ir tokiu būdu dar labiau pabloginti situaciją.

Ką skiepyti?

Pagal pilnai paskiepytų žmonių skaičių Lietuva lenkia visas Skandinavijos valstybes (čia turiu patikslinti – lenkė Suomiją, Švediją ir Norvegiją duomenų rinkimo dieną, t.y. 2021.08.27), tačiau ligoninėse C19 sergančių pacientų turime maždaug tiek, kiek Suomijoje, Švedijoje ir Norvegijoje kartu paėmus (žr. paveikslėlį žemiau).

Skandinavai neturi ir neplanuoja nei galimybių pasų, nei privalomų kaukių. Mirčių skaičius šiais metais visose Skandinavijos valstybėse yra panašus į vidutinį per praeitus 5 metus. Lietuva turi kaukes, planuoja galimybių pasą, paskiepijo didesnį dalį gyventojų, bet pas mus per pirmus 7 šių metų mėnesius mirė daugiau kaip 3000 daugiau žmonių negu vidutiniškai per tą patį ankstesnių 5 metų laikotarpį.

Kodėl taip yra? Viena iš priežasčių – skandinavai paskiepijo ką reikia, o Lietuva – ką papuolė (plg. su Norvegija paveikslėlyje žemiau). Nors pilnai paskiepytų gyventojų Skandinavijoje yra mažiau negu Lietuvoje (žr. paveikslėlį žemiau), tačiau rizikos grupėse paskiepytų procentas pas juos gerokai didesnis (žr. paveikslėlį žemiau). Be to, susikoncentravus į C19, Lietuvoje pablogėjo pagalba sergantiems kitomis ligomis.

C19 pavojingumas skiriasi daugiau kaip 1000 kartų, priklausomai nuo amžiaus ir rizikos faktorių. Per visą laiką Lietuvoje nuo C19 nemirė nė vienas iki 20 metų amžiaus žmogus, o vyresnių kaip 70 metų mirė per 3000. Akivaizdu, kad vieno senolio paskiepijimas duoda naudos daugiau naudos negu 1000 vaikų. Tad kam vaikus skiepyti nuo C19, kai klinikiniai tyrimai neparodė, ar vakcinos apsaugo juos sunkios ligos ar mirties?

Taip pat pažymėtina, kad per paskutinius 3 mėn. Lietuvoje nemirė nė vienas jaunesnis kaip 40 metų žmogus, o tokio amžiaus žmonių mirčių nuo įtariamų nepageidaujamų reakcijų į vakcinas per tą laikotarpį fiksuota. Nėščiąsias iš viso draudžiama įtraukti į C19 vakcinų klinikinius tyrimus, nes būtų neetiška. Tad ar moralu versti skiepytis jaunimą turtingose šalyse, kai neturtingose vakcinų negali gauti rizikos grupių žmonės, kuriems vakcinos galėtų išgelbėti gyvybę?

Atskirai norėtųsi pakalbėti apie persirgusių skiepijimą. Daugybė, gal pusė Lietuvos žmonių jau persirgo koronaviruso infekcija. Imuninei sistemai nesvarbu, ar persirgta LRV nustatyta tvarka, ar persirgimas paaiškėjo vėliau atlikus antikūnų testą ar surinkus epidemiologinę anamnezę.

Vis daugiau atsiranda įrodymų, kad persirgus susidaro gerokai patikimesnis imunitetas negu pasiskiepijus. Deja, dėl skiepijimo persirgus ar trečios dozės tikslingumą kai kas sugalvoja spręsti pagal antikūnų išlikimą, užmiršdami T ir B limfocitus bei kitas imuninės sistemos grandis. Betgi persirgusių skiepijimo nauda C19 vakcinų klinikinių tyrimų metu nevertinta, jos nežinome. Bet užtat žinome, kad egzistuoja sunkių nepageidaujamų reakcijų galimybė. Jeigu tikime mokslu, tai tokiems žmonėms skiepytis netikslinga.

Prisiminiau vakcinacijos pirmūno Izraelio užsienio reikalų ministerijos birželio 1 d. išplatintą filmuką apie tai kaip jie nugalėjo C19. Izraelis su galimybių pasais mums buvo rodomas kaip kovos su C19 pavyzdys. Dabar ten C19 atveju 5 kartus daugiau negu Lietuvoje! Ar protinga turint tokius duomenis tvirtinti, kad skiepai mažina C19 infekcijos plitimą?

Bet gal Izraelyje mažiau hospitalizacijų dėl C19? Nieko panašaus: praeitą savaitę dėl C19 jame hospitalizuota beveik 3 kartus daugiau žmonių negu Lietuvoje ir 22 kartus daugiau negu Norvegijoje. Įspūdinga net įvertinus gyventojų tankio skirtumus.

Nepaisant to, Lietuvos žmonės toliau spaudžiami skiepytis. Tuo tarpu man nėra aišku, ar spaudimas skiepytis pasinaudojant galimybių pasu labiau apsunkina gyvenimą C19 virusui ar žmonėms. Anot prestižinio medicinos žurnalo The Lancet, išskirtinėms priemonėms yra būtini ypatingai tvirti įrodymai. Gerbiami sprendimų priėmėjai, pasakykite, kur tie neabejotini mokslo įrodymai?

Klinikiniai tyrimai

Klinikiniai tyrimai, kuriais grindžiama C19 vakcinų registracija, parodė rizikos susirgti natūralaus koronaviruso infekcija sumažėjimą.

Dabar norėčiau paminėti straipsnį, rugpjūčio 23 d. publikuotą viename garsiausių pasaulyje medicinos žurnalų The British Medical Journal. Taigi, skiepijimas Pfizer vakcina pagrįstas duomenimis, gautais iki 2021 m. kovo 13 d., kai delta atmainos nė nesapnavome.

O kur vėlesni? Izraelio sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad apsaugos nuo infekcijos ir simptominės ligos veiksmingumas birželio pradžioje sumažėjo iki 64 %, o liepos pabaigoje net iki 39 %.

Klinikinių tyrimų metu tiriamieji dažniausiai paskirstomi į kelias grupes, kad tiriamojo vaisto poveikį būtų galima palyginti su kitu vaistu arba placebu. Tas pats buvo padaryta ir tiriant Pfizer vakciną. Deja, praėjus 4 tyrimo mėnesiams buvo pradėti skiepyti ir iš pradžių gavę placebą.

Kuo remsimės, vertindami ilgalaikį saugumą ir veiksmingumą, jei kontrolinėje grupėje beliko maždaug 7 % tiriamųjų?

EMA nėra atlikusi ekspertizės kaip C19 vakcinos saugo nuo delta varianto. Kaip reaguotumėte, jei rudenį siūlytų skiepytis nuo gripo štamo, kuris buvo pernai?

Laimė, klinikinės praktikos duomenys rodo, kad vakcinos sumažina koronaviruso delta atmainos sukeliamos sunkios ligos ir hospitalizacijos riziką. Deja, išvadas dėl įtakos mirties rizikai kol kas daryti sudėtinga.

Pavojai ir kaip juos sumažinti

Teiginys, kad sunkios nepageidaujamos reakcijos į vakcinas yra labai retos, neatitinka tikrovės. Daugelis žmonių nežino, o kai kurie netgi bijo pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) apie patirtas nepageidaujamos reakcijas. Socialiniai tinklai mirga nuo pranešimų apie širdies raumens uždegimą, krešulius, paralyžius ir net mirtis po vakcinacijos. Valstybinės institucijos neskelbia skaidrių duomenų, o tai skatina nepasitikėjimą ir gandus.

Nors trumpuoju laikotarpiu apie C19 vakcinų nepageidaujamas reakcijas jau žinome nemažai, tačiau apie ilgalaikį poveikį nežinome nieko. Kokia C19 vakcinų įtaka vėžio rizikai? Koks jų ilgalaikis poveikis autoimuninių ligų rizikai? Koks poveikis žmonių vaisingumui? Ir negalime to žinoti, nes registracija sąlyginė, visų įprastinėmis sąlygomis būtinų duomenų nėra, o klinikiniai tyrimai baigsis po kelių metų.

Patologinės anatomijos specialistai sako „mortui vivos docent“. Kai gyvieji mokosi iš mirusiųjų, saugomos gyvybės. Bet kokie mirusių nuo C19 skrodimų duomenys? Kokie mirusių nuo C19 vakcinų skrodimų duomenys?

Statistikos departamentas skelbia, kiek žmonių mirė „su C19“, bet atsisakė pateikti duomenis, pagal kuriuos būtų galima suskaičiuoti, kiek mirė per 28 dienas po skiepo. Gal yra ką slėpti?

Baigdamas norėčiau paraginti fiksuoti įtariamas nepageidaujamas reakcijas ir apie jas pranešti VVKT, kad visi būtume saugesni. Taip pat sudarysime galimybę apie jas pranešti STI, kad galėtume atlikti nepriklausomą analizę.

Trumpai apie autorių: dr. Rimas Jankūnas – Sveikatos teisės instituto (STI) direktorius, farmakologas, biomedicinos mokslų daktaras, docentas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Erkki Hautamäki „Suomija audros akyje“ 4       2021-09-8 0:37

1944 gruodžio 9 slaptas Roosevelto pranešimas Morgenthau:
„Po Pirmojo pasaulinio karo Vokietija sparčiai vystėsi, siekdama pašalinti JK ir JAV iš rinkų. Japonija siekė padaryti tą patį. Mes bandėme susidoroti su šia situacija mažindami atlyginimus, sutrumpindami darbo valandas (už tą patį atlyginimą) ir nelyginius darbus. Tačiau mes negalėjome įveikti Vokietijos rinkose. Dėl to nedarbas didėjo “.
„Po pergalės turime patraukti Japoniją ir Vokietiją, apriboti jų pramoninę gamybą ir taip neleisti jiems tapti mūsų konkurentais visose rinkose. Tai paskatins mūsų verslo šakų augimą, didės pergalės ir finansų sektoriaus turtas. Papildomas augimas bus labai didelis.
Karo pergalė sąjungininkams jau buvo aiški. Dabar jie aptaria pokario Vokietijos likimą - JAV, Britanija ir Sovietų Sąjunga. Prancūzija buvo pažeminta iki „padavėjo“ vaidmens.
Tos pačios šalys padiktavo beprotiškas mirties bausmės vykdymo pastraipas Versalio 1919 -06-26, atvedusias į valdžią Hitlerį.
Jungtinės Valstijos nustatė principus, kaip Vakarų valstybės turės spręsti Vokietijos klausimą, jai kapituliavus.
Kvebeko konferencija 1944 metų rugsėjo 10– 16:
Rooseveltas ir Churchillis aptaria, kaip elgtis su Vokietija laimėjus karą. Organizatorius ir vedėjas - Ruzvelto dešinė ranka, finansų ministras Hengry Morgenthau jaunesnysis.
Itin slaptai, Kvebekas 1944 rugsėjo 15. I/620–621.
Rooseveltas ir Churchillis tariasi, kaip bendrai veikti siekiant nuginkluoti Vokietiją. Svarbiausios būtų Rūro ir Saro pramoninės sritys.
Vokietijai sunaikinus keletą Rusijos ir kitų sąjungininkų pramonės gamyklų, teisinga ir priimtina gauti kompensaciją už mūsų nuostolius reikalaujant naudingos įrangos. Šią techniką būtinai reikia pašalinti iš Rūro ir Saro.
Abi sritys turi būti pavaldžios organizacijai, kurią valdome, ir paversti Vokietiją žemės ūkio kaimiška šalimi.
Šimtai traukinių į Sovietų Sąjungą ir Prancūziją gabeno medžiagas ir ištisas gamyklas.
Morgenthau vėliau pasakojo, kad jo finansų ministerija ir jo padėjėjai jau 1943 metais pradėjo planuoti, kaip elgtis su Vokietija po karo.

„Morgenthau planas“ (= Vokietijos sunaikinimas visam laikui) ir kaip jį įgyvendinti praktiškai, išsami įgyvendinimo instrukcija buvo svarbiausias jo dokumentas ir didžiausias jo pasiekimas (Direktive ICS 1067).
JAV prezidentas Trumanas atseit buvo priverstas daryti Stalinui teritorines ir politines nuolaidas, kurias jam pažadėjo Ruzveltas ir Čerčilis, bet Trumanas nepritarė Morgenthau planui ir atsisakė jį paskelbti.
Morgenthau jaunesnysis tvirtino, kad Ruzveltas tai priėmė savo mirties patale.
Morgenthau planas buvo Vakarų sąjungininkų įgyvendinimo vadovas jų okupuotose vietovėse. D. Eisenhoweris tai prižiūrėjo. Jis buvo žiaurus ir nežmoniškas.
Čerčilis: Darbdaviai ir partijos nariai, visi vermachto karininkai, SS kariai, koncentracijos stovyklų darbuotojai, gestapo ir Volkssturmo (policijos) nariai ir visi kiti karo nusikaltėliai „turi būti nužudyti iškart po jų sugavimo ir be formalumų“.
Rooseveltas: „Specialūs mokslo fakultetų profesionalai, karo ekonomikos ir karo pramonės atstovai turi būti suimti, izoliuoti ir pašalinti „mūsų naudai “. JAV kariuomenės užduotis nebus rūpintis milijonais badaujančių ir mirštančių karo belaisvių, nei rūpintis civilių, mirštančių iš bado, maitinimu. Tegul visi vokiečiai jaučia pralaimėjimo skausmą.
Eisenhoweris: „Gaila, kad negalėjome nužudyti daugiau“
http://www.promerit.net/2017/08/finland-in-the-eye-of-the-storm/
Paskutinis lėktuvas, pakilęs iš Berlyno, turėjo slaptą Hitlerio archyvą. Amerikiečiai jį numušė ties Bayer. Viskas buvo sunaikinta.
Sako, kad išgirdęs apie tai Hitleris išblyško ir pasakė: „Tai buvo paskutinė mano galimybė įrodyti, kas iš tikrųjų įvyko, dabar nugalėtojai pasakys priešingai“.
Paryžiaus taikos susitarime suomiams buvo uždrausta pateikti bet kokią informaciją iš S-32, nes ji būtų parodžiusi tikruosius nusikaltėlius-Sovietų Sąjungą, Britaniją, Prancūziją ir JAV.
1985 m. Didžiosios Britanijos vyriausiasis prokuroras pareiškė: ,,Mes kaltinome Vokietiją, kuri buvo nekalta. Dabar susidursime su absurdiškos komunistinės ir bolševistinės Europos grėsme, kurios mes net negalėsime suvaldyti. Mes atmetėme visus beviltiškus Hitlerio raginimus dėl taikos. Visus devynis. “
Hitleris davė dokumentų kopijas Mannerheimui, kad Suomija nepatektų į spąstus prašydama užsienio karių.
Mannerheimas turėjo draugų rusų vadovybėje, šalia Stalino. Jo slaptas agentas Vilho Tahvanainenas siuntė slaptus pranešimus.

Erkki Hautamäki „Suomija audros akyje“ 3       2021-09-7 23:57

Ištraukos iš būsimos knygos „Suomija audros akyje, II dalis“
2018.1.21
Mannerheimas Suomijos prezidentui: “Suomija yra priversta rinktis. Viskas, ką galime padaryti, tai leisti mūsų armijai kovoti dėl tų tikslų, dėl kurių Churchillis sakė susitaręs su Stalinu. Stalinas ir Čerčilis duos mums papildomų nurodymų telefonu, laiškais ar kitais būdais “.
Tahvanainenas išsaugojo visas telegramas tarp Čerčilio, Stalino ir Mannerheimo .
Šis bendravimas vyko nuo 1941 m. vasario iki birželio mėn.  Kremlius ir Londonas glaudžiai bendradarbiavo ir davė įsakymus Mannerheimui ir prezidentui Ryti. Churchillio ir Stalino bendradarbiavimas buvo pradėtas 1939 spalio 15 slaptu pranešimu.
Knygoje, kurioje yra visos slaptų dokumentų, žemėlapių, laiškų ir kt. kopijos, kurias padarė slaptas Mannerheimo padėjėjas prieš perduodamas Stalinui slaptąsias Mannerheimo bylas, išsamiai paaiškinta, kaip Antrąjį pasaulinį karą  sukūrė ir suplanavo Churchillis, Stalinas, Hitleris, Rooseveltas, Daladier/Reynaud ir kiti, taip pat jų slapti motyvai.
Mažosios tautos visada buvo pėstininkai „didžiųjų“žaidimuose. Lenkija, Vengrija, Italija, Graikija, Baltijos šalys, Norvegija ir Suomija, kuri buvo paversta audros akim.
Mažai tautai buvo neleidžiama išlikti neutraliai ir taikiai !
1939 m. Suomijos ministras Stalinui; „Mes, suomiai, norim tik ramybės “.
Stalinas: „Aš tai suprantu, bet galiu jus patikinti, kad tai neįmanoma - didžiosios valstybės to neleis“.
Rooseveltas, Morgenthau ir kt., Baltieji rūmai sukūrė „idėjų grupę“ dėl intervencijos į Europos karą 1934–1941 m.
Rooseveltas 1943 02 20 rašė Stalinui, kad Baltieji rūmai pritaria pokarinei pasaulio tvarkai:
- Prancūzija turės susimokėti už savo silpnumą ir sunykti. Britanijos valdžia bus pripažintas Portugalijai, Ispanijai, Italijai ir Graikijai.
- Sovietų Sąjunga bus prileista prie Viduržemio jūros per Jugoslaviją ir Albaniją. Visi Stalino norai bus įvykdyti Baltijos šalyse, Suomijoje, Balkanuose ir Rytų Europoje. Lenkija bus nukreipta į nuolaidų kelią.
- JAV taip pat dalyvaus „užkariavimo teisėje“.
Kardinolas Pranciškus Spellmanas, kalbėjęs su Rooseveltu 1943 rugsėjo 3, išgirdo apie artėjančius „taikos planus“ pasaulyje: Pasaulis bus padalintas tarp JAV, Kinijos, JK ir Sovietų Sąjungos. Kinija gaus Tolimuosius Rytus, JAV - Ramiojo vandenyno regionus, JK ir Sovietų Sąjunga- Europą ir Afriką. Ruzveltas tikėjosi, kad Sovietų Sąjunga valdys Europą. „Europos tautos turi atlaikyti Rusijos dominavimą ir per 10–20 metų išmoks gyventi su rusais“.
Vokietija bus padalinta į kelias šalis. Jai niekada nebus leista susivienyti ir su Vokietija niekada nebus pasirašytos taikos sutartys.
Teheranas 1943 lapkričio 28 - gruodžio 1: Ruzveltas patvirtino Stalino, kaip Europos valdovo, poziciją. Churchillis pareiškė:
1. Didžiosios Britanijos imperija bus išsaugota - visomis būtinomis priemonėmis.
2. Vokietija bus sunaikinta, nes ji tapo per stipri.
3. Hitlerį ir nacizmą gali nugalėti tik sąjunga su Sovietų Sąjunga. Stalinas turėtų reikalauti, kad su mažomis tautomis ir jų nepriklausomybe būtų nesiskaitoma.
4. JAV pažadėjo įsikišti su oro antskrydžiais.
F. Frankfurteris, Roosevelto padėjėjas, 1939 m. liepą pažada Churchilliui, kad JAV dalyvaus.
Churchillis Sumneriui Wellesui 1939 3 11: „Vienintelis Europos krizės sprendimas yra visiškas Vokietijos pralaimėjimas ir nacionalizmo sunaikinimas. Versalis turi pripažinti savo klaidą! Niekas netikėjo, kad Vokietija kada nors pakils po Pirmojo pasaulinio karo. “
Vokietija išvengė Raudonosios grėsmės 1933 m., kai „uždraudė“ komunistams balsuoti parlamente.
Antrojo pasaulinio karo šalys nugalėtojos suformavo savo karo istorijos pasakojimą, kurį jos valdo, keičia ir klastoja iki šiol.

Erkki Hautamäki „Suomija audros akyje“ 2       2021-09-7 23:21

Tahvanaineno bylas sudaro slaptų Mannerheimo (S-32) bylų, apimančių 1932–50 metus, kopijos, dubliuotos paties Maršalo įgaliojimu. Autorius turėjo unikalią galimybę palyginti skirtingų šalių dokumentus bei suprasti didžiųjų tautų slaptąją politiką Antrojo pasaulinio karo metu.
„Čerčilis ir Stalinas derėjosi dėl bendradarbiavimo pradžios daugelyje frontų vykstančiame kare prieš Vokietiją nuo 1939 m.balandžio. 1939 m. rugpjūčio 23 d. Stalinas ir Hitleris pasirašė vadinamąjį Molotovo ir Ribentropo susitarimą. Į slaptą protokolą buvo įtraukta vadinamoji interesų srities samprata, kuri nereiškė leidimo užkariauti Baltijos šalis ir Suomiją. Ji reiškė teisę reikalauti strateginių bazių karo atveju. 1939 m. spalio 15 d. buvo pasirašytas Stalino ir Čerčilio (sąjungininkų pajėgų) susitarimas. Jis siekė sunaikinti Vokietiją kariniškai ir ekonomiškai. Taip pat buvo priimtas senas Churchillio planas dėl Skandinavijos operacijos.
Žiemos karas Suomijoje baigėsi ne dėl Stalino baimės kad vakarų sąjungininkai puls ginti Suomiją. Jis baigėsi,  Hitleriui liepus Stalinui nutraukti karo veiksmus prieš Suomiją, nes kitaip Vokietija bombarduos sovietų karius. Maršalas gavo iš Hitlerio informaciją apie šį įsakymą ir Vakarų sąjungininkų bei Stalino plano dėl Suomijos kopijas. Jei tai būtų įvykę, sąjungininkų pajėgos būtų užkariavę Norvegiją ir Švediją prisidengdamos pagalba Suomijai. Tuo pat metu Sovietų Sąjunga būtų užkariavusi Suomiją. Suomija būtų įsitraukusi į karą, o Skandinavija būtų buvusi prieš Vokietiją. Čerčilis ir sąjungininkų pajėgos taip pardavė Suomiją rusams. Stalinas vienu metu vaidino ir Vokietijos ir Vakarų sąjungininką. Jis siekė priversti Vakarų sąjungininkus ir Vokietiją kovoti vienas prieš kitą. Po to jis užkariautų nusilpusią Europą. Stalinas pirmą kartą įsigijo naujausią mechaninį ginklą iš Vokietijos. Po to jis gavo iš JAV milžinišką kiekį karo medžiagos prieš Vokietiją (ir Suomiją). Galutinė šių turtų ataskaita dar nebuvo atlikta. Besąlygiškas sąjungininkų pajėgų atsisakymas kirsti Švediją iš dalies išgelbėjo Suomiją. Čerčilio ir Stalino susitarimas leido užkariauti Skandinaviją ir Baltijos šalis. Buvo pridėta dalis, kad užkariautoms vietovėms turėtų būti suteikta nepriklausomybė atėjus taikai. Generaliniam Stalino kurjeriui vežant strateginius karo planus iš Čerčilio, Vokietijos oro pajėgos privertė lėktuvą nusileisti 1940 m. vasario 9 d. Apžiūrint oro įgulą ir keleivius, visi dokumentai buvo nufotografuoti. Hitleris gavo tikslią informaciją apie išpuolių planus keliuose frontuose. Todėl jis Norvegijoje pradėjo prevencinį puolimą. Stalinas nežinojo, kad jo planai buvo atskleisti. 
Dabar žinome, kad Stalinas 1941 liepos 6 ketino pulti Vokietiją („Thunder“). Šiam planui įgyvendinti Rusija sudarė dvi sutartis: 1939 rugpjūčio 23 - su Vokietija (Molotovo - Ribentropo paktas)  ir 1939 spalio 15 - su Anglija (Stalino - Čerčilio paktas).
Kas būtų nutikę, jei sąjungininkų planas būtų išsipildęs?
- Iš Suomijos nieko nebūtų likę. Tai būtų visiškas žlugimas. Maršalo nuomone, Vokietijos įvykdyta Danijos ir Norvegijos okupacija - kaip bebūtų gaila - iš dalies išgelbėjo Suomiją. Švedija išgelbėjo Suomiją, neleisdama praeiti per savo teritoriją.
- Kaltinti švedus neteisinga, nes jie matė visumą. Karalius Gustavas V gavo Hitlerio patikinimą, kad Vokietija neturi pretenzijų, jei Švedija liks neutrali ir toliau tieks rūdą. Karalius taip pat gavo žinių apie sąjungininkų planus.
„Istorija turi keistis. Tiesa pasirodys nenuginčijama “, - tvirtina autorius.

Erkki Hautamäki „Suomija audros akyje“       2021-09-7 22:49

Suomių rašytojas Erkki Hautamäki buvo švietimo patarėjas ir Suomijos kariuomenės atsargos majoras. Hautamäki baigė ilgą tyrimą ir įvykdė istorinę užduotį savo knygoje „Suomija audros akyje“, siekdamas atskleisti istorinę tiesą.
„Antrojo pasaulinio karo nugalėtojų teisingumas buvo iškeltas Nurnbergo teisme. Kaltinamiesiems nebuvo suteikta galimybė apsiginti nuo melagingų ir silpnų kaltinimų. Tas pats liečia sąjungininkų veiksmus karo metu. Jų įvykdyti karo nusikaltimai, pvz. 1940 m. pavasarį Katynėje įvykdytos masinės lenkų karininkų žudynės, 1945 metų vasarį Anglų ir JAV įvykdytos siaubingi Hamburgo ir Drezdeno bombardavimai , amerikiečių ir rusų žiaurus elgesys su vokiečių karo belaisviais, 1945 m. rugsėjo mėn. Hirosimos ir Nagasakio civilių atominis bombardavimas. Paaiškėjo, kad nugalėtojo tiesa daugeliu atvejų buvo nustatyta klastojant, slepiant dokumentus, slopinant įrodymus ir net meluojant. Pusę amžiaus mums sąmoningai buvo plaunamos smegenys, siekiant visą pasaulio blogį susieti su Hitleriu ir vokiečių tauta. Holokaustas, kuris nuolat spaudoje, literatūroje, teatre, kine, muzikoje, radijuje ir televizijoje suformavo mūsų nuomonę dėl tikrųjų Antrojo pasaulinio karo priežasčių ir kaltųjų. Didžiosios tautos demonstravo negailestingą panieką mažesnių tautoms ir jų teisei likti neutraliomis. Atskleidžiami slapti susitarimai, politinės intrigos, apgaulė ir neįsivaizduojama įvykių grandinė, lėmusi Antrojo pasaulinio karo pradžią ir pabaigą. Net Suomija, maža šiaurinė demokratinė valstybė buvo įtraukta į šį didžiųjų tautų karo siautulį. Tačiau Suomijai tuo neramiu metu pasisekė, kad jos karinis ir politinis vadovas buvo toksi įžvalgus ir ryžtingas veikėjas kaip maršalas Mannerheimas. Jis turėjo didelę tarptautinės politikos patirtį ir ryšių tinklą, kurio pagrindu Suomija galėjo sukurti ją išgelbėjusias karines ir politines sąjungas. Žiemos karo metu, gavęs informaciją apie slaptą susitarimą tarp Vakarų valstybių ir Sovietų Sąjungos sunaikinti Vokietiją, Mannerheimas kartu su Suomijos politiniais vadovais priėmė esminius sprendimus, kurie išgelbėjo tautą ir galbūt visas Šiaurės šalis nuo tapimo vienu dideliu mūšio lauku. Nuo 1932 m. Mannerheimas saugojo originalius dokumentus, kuriuos sudarė slaptos ataskaitos, laiškai, asmeninės pastabos byloje su kodu „S-32“. Politinės priežastys neleido Mannerheimui po karo naudoti šia byla kaip įrodymu. Aš panaudojau šiuos slaptus dokumentus, kuriuos šalys nugalėtojos slėpė 50 metų. Ši medžiaga pagaliau gali šiek tiek nušviesti istorinę tiesą, kuri nebuvo paskelbta kartu su Mannerheimo atsiminimais. Aš stengiausi sujungti dramatišką bylos S-32 turinį su kita šaltinio medžiaga ir pateikti ją chronologine tvarka, kad galėčiau aiškiai atspindėti politinę ir karinę raidą Europoje. Taigi galime sekti logiška istorinių įvykių grandine, vedančia mus nuo Pirmojo pasaulinio karo. Šia knyga aš tikiuosi įrodyti, ypač savo Suomijos tautiečiams ir skaitytojams iš kitų šalių, kad mūsų karo laikų vadovai nebuvo kalti dėl nusikaltimų, dėl kurių jie buvo kaltinami, ar dėl karų, į kuriuos Suomija buvo įtraukta 1939–1945 m. Konfliktas buvo neišvengiamas, kad galėtume išlikti nepriklausomi. Nusikaltimai, už kuriuos buvo kaltinami ir teisiami mūsų vadovai, buvo tiesioginis nugalėtojų, ypač Sovietų Sąjungos, reikalavimų rezultatas. Ar 1939.8.23 Sovietų Sąjungos ir Vokietijos nepuolimo paktas buvo tik taktinis triukas laimėti laiko? Ar sąjungininkų pagalba Suomijai 1939–40 buvo tik apgaulė įsiveržti į Norvegiją ir Švediją, tuo pačiu suteikiant Sovietų Sąjungai galimybę įsiveržti į Suomiją ir Baltijos šalis, sukuriant šiaurinį frontą prieš Vokietiją “,- klausia Hautamäki.
Erkki Hautamäki disponuoja slaptomis Vilho Tahvanaineno, slapto kurjerio ir Maršalo Mannerheimo padėjėjo, bylomis.

http://juliusmilaitis.blogspot.com/2011/05/finland-in-eye-of-storm-erkki.html

Visi žino,       2021-09-6 14:45

kad Milaitis kagebistas, bet kas toliau? Ką siūlai, ko neparašai? Jo blogas: http://juliusmilaitis.blogspot.com/2011/05/finland-in-eye-of-storm-erkki.html - vie,nos nesąmonės užsieniečiams ir garbingų istorikų šmeižtas.

> 2021-09-6 8:02       2021-09-6 14:21

KGB provokatoriau, juliau Milaiti, nustok malti sūdą!. Ir gali nieko nevertinti, nes vis tiek matome, kad esi tas pats š... gabalas!

to to LTSR nusipelnęs...       2021-09-6 11:28

Jūsų komentarą įvertinau teigiamai, minusas nusispaudė netyčia. Net labai teigiamai.

to LTSR nusipelnes mokitojas       2021-09-6 8:02

Durnas pats, o ne mokytojas, nežinai? Kita vertus, suvairavę mums tokią apgailėtiną, mūsų nacionalinei egzistencijai pavojingą padėtį, žinoma, kad konservatoriai su lddp-istais ir liberalais stumia varguomenę Rusijos pusėn. Seniai buvo visuotinai žinoma, kad Kubiliaus naudą priešai gaudė, o dabar irgi ta pati Putino Rusija gaudo Šmikytės naudą. Beveik visas pasaulis dirba Rusijos naudai, pradedant bendrais skraidymais į kosmosą, Arabų pavasariu ir invazija į Afganistaną, ir t.t. - tai visuotinai žinoma ir pats čia mums nieko naujo ir esmingo ar mums nežinomo nepasakei, durneli iš Paryžiaus. Rusijoje sovietų valdžios jau niekad nebus - jokių kolchozų ir sovietinių gamyklų, gali nebesvajoti. Bet va, Rusijos imperiją norima atkurti, dėl kurios taip dabar stengiasi mūsų elitas ir valdantieji - neosovietikai. Dirba išsijuosę baltomis pirštinėmis.

123.       2021-09-5 23:12

nevakcinuotų donorų kraujas bus vertingesnis už auksą.greit pamatysit ir išgirsit.

Sėkmės       2021-09-5 22:56

Bus sunku, bet reikia atlaikyti. STI direktorius yra stiprus kaip mokslininkas specialistas ir kaip žmogus. Mafijai neramu. STI JĖGA! Kolektyvas džiugiai nuteikia. Ačiū!

Health Ranger Report (Brighteon)       2021-09-5 20:42

Aukščiausi FDA vakcinų pareigūnai atsistatydina, kad išvengtų baudžiamojo persekiojimo už nusikaltimus žmoniškumui

Nuostabu, kad du aukšti FDA pareigūnai, prižiūrėję dešimtmečius trukusias masines vakcinacijas, atsistatydino, nurodydami, kad Baltieji rūmai, CDC ir JT sumanė pašalinti FDA nuo vakcinų patvirtinimo sprendimų, aplenkiant FDA reguliavimo instituciją ir stumdami vakcinas dėl politinių priežasčių, neturint tam mokslinio pagrindo.

Raudonasis kryžius paskelbė, kad skiepytiems asmenims draudžiama duoti kraujo tam tikroms plazmos reikmėms, nes „vakcina sunaikina tuos antikūnus“.

Nauji tyrimai parodė, kad antikūniai, gaminami reaguojant į vakcinas nuo COVID, patys yra patogeniški.
https://www.brighteon.com/5697fdbe-528f-4d89-811d-1f520a0c4f0f

LTSR nusipelnes mokitojas is Paryzo       2021-09-5 19:06

Katik grizau is RUSSIJOS saulite sviece obelis zidi vaikucei jokesi, pencionierai ploja laduski laduski, visi laimingi visi visko turi visiem visko uztenka. B.B. Putin visu grazei praso pasivakcinuot
Vodda vinas ir alus uzdika.
Katik grizau is letuvos, taip baisu dar ne buvo tokio seubo zmones dar nepatire. Kolukei sugreuti gamiklos isdraskitos milijonas emigrantu, karesi ne laimingi pencionierai klike alkani vaikai.
Niekas nieko neturi, visi ne laimingi,
Vodka 100 doreliu vinas 50 doreliu alus 20 doleriu
Policija gaudo ne vakcinuotus,  atima mobilekus ir isveaza i atitolintus regionus.
Oooo kad mums toki givenima ir Prezidenta kaip RUSSIJOJA.

ah.ą       2021-09-5 18:29

cit. ” Izraelis su galimybių pasais mums buvo rodomas kaip kovos su C19 pavyzdys. Dabar ten C19 atveju 5 kartus daugiau negu Lietuvoje! Ar protinga turint tokius duomenis tvirtinti, kad skiepai mažina C19 infekcijos plitimą?” - tai ar ne teisus Nobelio premijos laureatas virusologas Luc Montagnier: “COVID-19 vakcinos ir sukuria viruso atmainas“ https://youtu.be/bIdkWmISRMY ?
  Tai gal laikas pradėti kalbėti apie vaistus? Jei vakcinos nepadeda - gal padeda vaistai. Va O.  demaskavęs kad vaistai yra.  Ko tyli Dulkys apie vaistus?

Stiklo valytuvas       2021-09-5 16:06

Kad ir kaip kritiškai bežiūrėčiai (kolkas) į STI, ir kokių „kablių“ ir „kabliukų“ berasčiau šiame straipsnyje, pripažįstu kad tai pirmas ir pats objektyviausias straipsnis Covid-19 tema per visą kovidinę raizgalynę.
Palinkėsiu sėkmės ir jokiu būdu nepraraskite ryšio su žmonėmis.
Aš ir toliau liksiu geranoriškai priekabus, reiklus ir spausiu į Tiesos pusę.

Prašom, Mama(amam),       2021-09-5 15:13

konkretizuoti tą Jules “bridiatiną”, gerai?

Ews       2021-09-5 15:03

Ko čia prisikabinai, Jankūnai su skiepais prie pagyvenusių žmonių? Kažkodėl kyla įtarimas kad STI naujas valdžios projektas Buvo blogas policininkas, o jūs geras picininkas. Kas nori, tas tegul ir skkepijasi. Nebereklamuokite vakcinų.

amam       2021-09-5 13:49

..ale tikrai,tas Jules yra stasio mutavusi kopija.Varo brieda ohoho..Gamtoje knibzdete knibzda kazko tookio,nieko nepaveiksi.Gal net linksmiau.

amam       2021-09-5 13:32

Rima,vaikeli,lt visi normalus zmones yra nepageidaujami.Metas kovot su leftabsurdu.Pradziai,ateit 10d.

Labai paprastai       2021-09-5 13:23

Lietuvoje tampi elito, privilegijuotojų, priešu. Jei esi sveikas ir gebi savarankiškai be prievaizdo logiškai ir kritiškai mąstyti - iškart tampi Neosovietijos priešu. Nieko naujo - už kontrrevoliuciją skaudžiai baudžiama, kaip už antisovietinę anais laikais. Desovietizacijos, dekagebizacijos gi nebuvo - tai ko norite?

Rima iš Talino       2021-09-5 13:15

Mano draugė Lietuvoje užsiima joga, sveikai gyvena, bet nesivakcinuoja ir dėl to tampa visuomenės prieše. Kaip sveikas žmogus gali tapti Lietuvoje nepageidaujamu? Gal visi išėjo iš proto?

Rima iš Talino       2021-09-5 13:14

Lietuva dėl pandemijos padarė kalėjimą. Maskvoje viskas veikia, žmonės vaikšto su kaukėmis, kartais su pirštinėmis, bet Rusija, kaip bebūtų, jau adaptavosi. Tačiau kai Lietuvoje sveikas, bet nepasiskiepijęs žmogus tampa visuomenės priešu, tai jau blogas signalas.
Rusijoje, koks bebūtų blogas Vladimiras Putinas, jis neverčia pažeidinėti žmogaus konstitucinės teisės į savo kūno neliečiamybę. Tad man Rusijoje dabar gyventi patogiau, nors esu „užkietėjusi” lietuvė. Anksčiau bet kada galėjau už 100 eurų savaitgaliui atskristi į Lietuvą, net nejaučiau, kad gyvenu Rusijoje, o dabar užsidarė sienos.
Per pandemiją, kai mama nusižudė, reikėjo grįžti, organizuoti laidotuves. Kaip man savo tėtį palaikyti, jei tapau Lietuvos prieše? Kiek mano draugų, gyvenančių užsieniuose, dabar negrįžta į Lietuvą? Kaip grįžti, jei čia, be Galimybių paso, esu nepageidaujamas žmogus?
Baigiau universitetą su pagyrimu, Rusija tokius žmones, kuriančius pridėtinę vertę, mielai priima. Kuriu vertę Rusijai, nes Lietuvai esu visiškai nepriimtina.

nuomone       2021-09-5 12:59

butu buve labai gerai,jei tokie zmones butu prakalbe nors pries puse metu.Kiek zmoniu butu isgelbeta.O kas vyksta, daug pasaulio mokslo sviesuoliu kalbejo praejus vos keliems menesiams nuo sits šizofrenijos pradzios.2020m gydytojai ivairiu saliu susibure i asociacija acu2020.Jie kalbejo,kad tai ispustas dalykas.Visi Lietuvoje tylejo,o reke ir durnino zmones keli taip vadinami ‘‘gydytojai ir mokslininkai’‘Nuo ryto iki vakaro ‘‘bruzino’’ sita tema.Parduotuvese taip vadinami mokslininkai ‘‘pudrina’‘zmonems smegenis. Kam? koks motyvas?O gi ivaryt baime.Kaip sake Hitlerio desinioji ranka Himmler,Reikia ivaryti zmonems baime,o paskui jie eis paskui jus.Turintys kita nuomone specialistai,galejo svelnint ta isterija.Ar ir ju tarpe buvo baime??

Reikia       2021-09-5 12:04

tikėti Stasio pakaitalu - bemoksliais.

Išropojo       2021-09-5 11:35

JULES,stasio pakaitalas.

ah1       2021-09-5 11:31

Lai Jankeliūnas išanalizuoja kas per velnias tas virusas yr. ir nuo ko mus verčia trucintis mišiniais.
Jokios vakcinos nėra - vakcinai sukurti reikalinga labai daug metų - aukščiausia esybė Laikas JIEMS to nedavė.
Švirkščiami praeitų metų mišiniai nuo deltos? O kodėl nesišvirkščiam nuo ankstesnių metų  gripo atmainų šiais metais?  Proto užtenka?
Va yra internete kad į Kinijos Uhanio virusą įterpta ŽIV baltymas ir pagal Nobelio premijos laureatą virusologą Luc“as Montagnier, ŽIV atradėją, “: COVID-19 vakcinos ir sukuria viruso atmainas“ https://youtu.be/bIdkWmISRMY
Tai kuo tikėti?  Dulkiu ar virusologu Nobelio premijos laureatu, atradusiu ŽIV, Luc“as Montagnier ?

Jūratė       2021-09-5 10:38

Dėkinga, kad mokslininkas Jankūnas apsiėmė analizuoti duomenis. Nors kai kuriais atvejais turiu kitokios informacijos negu jis čia pateikė, bet bent jau atsakingumas pas jį matosi: pasidomėti gamintojų informacija, pasižiūrėti kas vyksta kitose šalyse, paklausti statistikos departamentą...

Jules       2021-09-5 10:28

Aišku, kad Pasaulio Vyriausybė tik kol kas PSO pavidalu, vadovaudama LR Respublikai, turi ką slėpti, be jokios abejonės. Taip galvoja visi savamoksliai diletantai, buvusio sovietinio-okupacinio režimo ir uzurpatorių dabar oponentai, bet ne Raudonosios oligarchijos dvaro ekspertai, ne Kapsukės mokslo pirmūnai ir zubrylos, tiksliau, “stukačiai”, kaip kadais komisarai, Kompartijos įvairiausių lygių sekretoriai ir politrukai arba “zampolitai” kariuomenėje. Diletantai tai Jums sakė nuo pat Kovidistų revoliucijos pradžios, nebeprisimenate, ane? Tschüß!

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.