Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika

Rimas Jankūnas. Apie prestižinio medicinos žurnalo BMJ kritiką FDA dėl sprendimo pilnai registruoti „Pfizer Covid“ vakciną

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 24 d. 8:04

4     

    

Rimas Jankūnas. Apie prestižinio medicinos žurnalo BMJ kritiką FDA dėl sprendimo pilnai registruoti „Pfizer Covid“ vakciną

Praėjusiais metais FDA teigė, kad „yra įsipareigojusi pasitelkti patariamąjį komitetą, sudarytą iš nepriklausomų ekspertų, siekdama užtikrinti, kad svarstymai dėl registracijos būtų skaidrūs visuomenei“. Tačiau, atsakydama BMJ, FDA teigė nemananti, kad tai būtina prieš užregistruojant pilnai.

Vartotojų atstovė FDA Psichofarmakologinių vaistų patariamajame komitete Kim Witczak teigė, kad šiuo sprendimu panaikintas svarbus duomenų tikrinimo mechanizmas (daugiau skaityti ČIA). „Vieši posėdžiai yra būtini kuriant pasitikėjimą, ypač kai vakcinos į rinką pateko žaibišku greičiu užregistravus skubiai“, – sakė ji. „Visuomenė nusipelno skaidraus proceso, ypač todėl, kad sparčiai daugėja prašymų dėl papildomų dozių. Šie susitikimai yra platforma, kurioje galima kelti klausimus, spręsti problemas ir kruopščiai tikrinti duomenis prieš užregistruojant vaistą.“

Mano asmenine nuomone, labai keista pilnai užregistruoti vaistą, kurio klinikiniai tyrimai baigsis po kelių metų.

O dar gražiau yra tai, kad 2021 m. liepos 28 d. „Pfizer“ ir „BioNTech“ paskelbtuose atnaujintuose 3 fazės Covid-19 vakcinos tyrimo duomenyse (praėjus beveik metams iki dienos nuo tyrimo pradžios ir beveik 4 mėn. po vakcinos veiksmingumo iki 6 mėn. įverčių paskelbimo) nerasite 10 mėnesių stebėjimo duomenų (žr. ČIA)! Pre-print‘as naujas, bet jame pateikti seni duomenys, pagrįsti ta pačia duomenų rinkimo pabaigos data (2021 m. kovo 13 d.).

Beje, Lietuvos Statistikos departamentas noriai skaičiuoja mirtis per 28 dienas po teigiamo Covid testo, bet neskaičiuoja per 28 dienas po vakcinos. Kai taip neskaidru, belieka tikėti mokslu, nes pabandžius tikrinti duomenis to tikėjimo sumažėja.

Beje, FDA sprendimai niekaip neįpareigoja Lietuvos.

Vaistų registracijos klausimais mums aktualūs tik Europos Komisijos ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos sprendimai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Biologai       2021-08-24 9:48

kažkodėl ,,pamiršo”, kad virusai egzistavo ir egzistuos visada, kol bus pasaulis, kad naikinami jie bus priversti keistis, t.y. mutuoti, kad išliktų. Dar daugiau: biologai netgi ,,pamiršo”, kad didžioji dalis žmogaus DNR būtent virusinės kilmės. Vadinasi, ir už savosios rūšies evoliuciją žmonija turi būti dėkinga būtent virusams. Kas atsitiko dabar? Kodėl tapome mirtinais priešais? Turbūt ne virusai pažeidė pagrindinį kosminį įstatymą, o būtent mes, žmonės. Vadinasi, turime suprasti kažką itin svarbaus apie save pačius, kad vėl taptume draugais ir bendradarbiais su tais pačiais virusais.

Gabrielė       2021-08-24 9:20

O kaip galima ištirti bandomąją vakciną, jei Lietuvos sveikatos ministerija neatlieka mirčių statistikos po skiepo, nefiksuoja nepageidautinų požymių pas asmenys, kurie skiepijasi, bet serga rimtom lėtinėm ligom? Visiškas neskaidrumas. Pasaulis dar nematė tokių medicinos darbuotojų patyčių iš savo paties mokslo. Visiškas valdžios parsidavėliškumas. Bet dar sunkiau, kad jiems atrodo, kad mes tokie debilai, kad ant juodo rėksim balta.

Va, taip       2021-08-24 8:36

Kaip pasitikėti tokia valdžia, kuri slepia informaciją. Manau, jei būtų viskas skaidru, tai žmonės tikrai eitų skiepytis. Aišku, kad valdžiukė turi ką slėpti. Ne viskas čia taip gerai, kaip norima pritempti.

Žodžio laisvė...       2021-08-24 8:34

Kol nebus vakcinos galutinai ištirtos ir pateiktos susipažinti visuomenei, tol per prievartą versti vakcinuotis yra ne tik nežmoniška, bet ir pažeidžiamos Žmogaus Teisės, garbė ir orumas - pamatiniai piliečio civilizuotame pasaulyje buvimo apsauga.

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.