Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Ugdymo politika, Šeimos politika

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 10 d. 19:05

24     

    

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Lapkričio 16 d. bus minima tarptautinė tolerancijos diena Lietuvos mokyklose. Lietuva yra laikoma krikščioniška šalimi, todėl kyla klausimas, koks yra tolerancijos ir krikščionybės santykis. Ar galime tvirtinti, kad tolerancija yra krikščioniškos kultūros dalis? Neaišku yra ir tai, ar tokios dienos minėjimas ir propagavimas neturi neigiamos įtakos?

Terminas „tolerancija“  nė karto nėra paminėtas Biblijoje. Pagal Vikipediją, tai yra veiksmo, objekto ar asmens, kuris nepatinka ar su kuriuo nesutinkama, priėmimas, kai užuot prieštaravus, pasirenkama taip nedaryti. Pats žodis tolerancija yra lotynų kilmės ir reiškia „ištvėrimą“, „iškentimą“, „kantrybę“. Tačiau ar galima priimti ir suprasti visus ir viską? Jeigu jaunuolį pagautų žmogėdros, ar jis vis dar stengtųsi pastaruosius suprasti ir priimti? Jeigu į šalį įsiveržtų priešas, ar tolerantiškas žmogus vis dar norėtų ginti tėvynę? Juk priešas gali turėti teisėtų reikalavimų ir norėti gero pavergtiesiems? Ir išvis ar gali tolerantiškas žmogus turėti priešų? 

Panašu, kad ne. Priešų ir skirtumų anuliavimą mes galime matyti iš toleranciją propaguojančiųjų reakcijos į pabėgėlių krizę Vakarų pasaulyje, Jungtinių tautų organizacijos paruošto migracijos pakto, kurį Lietuvos atstovai greičiausiai tyliai pasirašys, Stambulo konvencijos, kur atsiranda naujos socialinės lyties supratimas, ES lyderių kalbų, kur tautybės išnyksta ir lieka tik europietis. Yra užmerkiamos akys prieš galimas grėsmes ir pradedama gyventi iliuzijų pasaulyje. 

Viename iš pirmųjų mitingų prieš nekontroliuojamą migraciją Vilniuje priėjau prie priešininkų būrelio. Viena moteris laikė vaivorykštės spalvų (LGBT) vėliavą ir plakatą  su užrašu „Refugees welcome“ (Sveiki atvykę, pabėgėliai). Žinodamas, kad to meto pabėgėliai daugiausia buvo iš islamiškų kraštų, paklausiau, ar ji žino, ką Koranas ir islamas moko apie gėjus. Į tai jos kolega atšovė, kad Koranas moko meilės ir islamas yra taikos religija. Jų problema, kad mokoma yra kitaip ir gėjai pagal tokį mokymą turėtų būti nužudyti. Taigi tolerancijos paveikti žmonės nebesugeba vertinti grėsmės ir dvasiškai apanka.

Kitaip nei tolerancija, krikščionybė nenaikina priešų ir kitoniškumo sąvokos. Ji pakelia santykį su priešu į patį aukščiausią žmogui įmanomą pasiekti lygį – meilės lygį:

„Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Mylėk savo artimą ir nekęsk priešo. O aš jums sakau: mylėkite savo priešus ir melskitės už savo persekiotojus, kad būtumėte savo dangiškojo Tėvo vaikai; jis juk leidžia savo saulei tekėti blogiesiems ir geriesiems, siunčia lietų ant teisiųjų ir neteisiųjų“ (Mt 5:43–45).

Iš Kristaus žodžių Naujajame testamente galima suprasti, kad vis dar išlieka priešai, teisieji ir neteisieji, blogi ir geri, avys ir ožiai: vieni einantys į dangų, kiti – į amžinąją ugnį. Taip pat išlieka ir tautos bei sienos. 

„Iš vienos šaknies jis išvedė visą žmonių giminę, kuri gyvena visoje žemėje. Tai jis nustatė aprėžtus laikus ir apsigyvenimo ribas“ (Apd. 17:26).

„...Visos tautos ateis ir šlovindamos puls veidu prieš tave…“ (Apr 15:4).

Krikščionybė, mokydama mylėti priešus, nenaikina skirtumų. Vis dar išlieka tautos, ribos ir galimybė rinktis. Tuo pačiu krikščionybė moko nekęsti nuodėmės. Todėl galima mylėti žudiką, bet galima visai nesistengti suprasti jo veiksmų ar jų priimti. Priešingai, tolerancijos apologetai mėgina naikinti bet kokias ribas tarp žmonių ir ideologijų. Dažnai Šventuosiuose raštuose apibrėžta nuodėmė jų yra padaroma pasididžiavimo dalyku. Nepripažindama ribų, tolerancija įgauna totalitarizmo bruožų ir tampa pati netolerantiška.

Medicinoje visiška organizmo tolerancija sukelia mirtį. Tiksliausias tolerancijos atitikmuo yra AIDS liga, kurios paveiktas žmogaus kūnas pradeda toleruoti ligas ir nebegali priešintis išorinei neigiamai įtakai. Dėl šiuo metu išrastų vaistų, mažinančių organizmo toleranciją, užsikrėtęs žmogus gali gyventi daug metų. Jeigu medicininė tolerancija gali lengvai nužudyti žmogų, ar panaši tolerancija taip pat lengvai negalės nužudyti visuomenės, tautos, valstybės?

Išvada, tolerancijos mokymas gali atnešti skaudžių pasekmių ne tik jaunimui, bet ir visai šaliai. Tolerancija nėra krikščioniškos kultūros dalis. Todėl Lietuvai ir kitoms Europos tautoms norint išvengti tikėtinos griūties, reikėtų atsigręžti į savo krikščioniškas šaknis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

To zds       2018-11-14 7:39

Per daug aukštai vertinate Vilnių ir per žemai Rietavą. Deja, tai pirmajai Lietuvai būdinga.

zds       2018-11-14 0:12

Nesu tolerantiškas. Ypač netoleruoju nesąmonių.  ir mane vemt verčia nuo kliedesių , tokių kaip “Kitaip nei tolerancija, krikščionybė nenaikina priešų ir kitoniškumo sąvokos. Ji pakelia santykį su priešu į patį aukščiausią žmogui įmanomą pasiekti lygį – meilės lygį” Pakelti priešą į meilės lygį - tai ir yra pati didžiausia tolerancija - ir man atrodo, tai jau kažkiek iškrypimas.
Šiaip Vilnius nuo Rietavo pirmiausia skiriasi tuo, kad ten yra daugiau visokių žmonių ir tarp jų pats jautiesi laisviau. O štai Rietave - išeidamas iš namų, pvz. į Maximą, turi pagalvoti, ar esi teisingai apsirengęs.

tolerancija       2018-11-12 7:51

“Tiksliausias tolerancijos atitikmuo yra AIDS liga, kurios paveiktas žmogaus kūnas pradeda toleruoti ligas ir nebegali priešintis išorinei neigiamai įtakai.” Tiksliau neįmanoma apibudinti tolerancijos.

mazgys       2018-11-11 20:29

Apie fiktyvųjį ,,socialinės’’ ir biologinės lyties konstruktą, kurį žūtbūtinai steniamasi įterpti į juridinę sociumno kategoriją: tokiu juridiniu precedentu įmanoma begalinė teisinių piknaudžiavimų grandinė, kuomet žmogaus teisių konvencija gali tapti kontrargumentu valtybės įstatymams. Kol kas prasimanytas tik ,,skirtumas’’ tap atseit egzistuojančios ,,socialinės lyties’‘. Betgi palaukite, štai neseniai vienas gudruoli pareiškė,k ad jo fizinis amžius nesutampa su jo ,,socialiniu’’ amžiumi - dar gerai, kad tas žmogus ats sau nusistatė darbingą amžių. O jeigu bus prasimanyta, kad, pavyzdžiui, ,,biologinis amžius nesutampa su socialiniu amžiumi, tai aš einu į pensiją, o kadangi medikai neteisingai nustatė mano socialinį amžių, už klaidingą diagnozę reikalauju 100 milijonų kompensacijos, o už šio sprendimo padarytą moralinę žalą - dar 100 milijonų’‘. Ir visai nenustebčiau, kada šlubuojanti šiandienos justicija patvirtintų šitokias fantasmagorijas, kurių apmokėjimas - ant heteroseksualių dirbančiųjų pečių.

mazgys       2018-11-11 20:18

Kaip gali sugyventi žmonės, kurie tą patį dalyką suvokia visiškai skirtingai? Ir kodėl mes turime savo uždirbtais pinigais šerti užkietėjusius veidmainius ir nei mokytis, nei dirbti piktybiškai nenorinčius veltėdžius, kurie propaguoja kitaminčių naikinimo ideologiją? - ar tiesa, kad Japonijoje islamas yra apskritai uždraustas? Ir jeigu jau iš tiesų linkėti gero, tai Europos visuomeninis modelis, kurio pranašumą pripažįsta šio modelio privalumais besinaudojantys ,,pabėgėliai’‘, negali būti apibrėžtas vien Europa - savaime aišku, čia neturima omeny JAV, Australija ir kitos europietiško visuomenės modelio šalys. Tų šalių, iš kurių plūsta ,,pabėgėliai’’ vyriausybėms turi būti kategoriškai pasakyta: arba mūsų padedami dirbate ir aprūpinate savo žmones, priešingu atveju - anei vieno sū.

Dzeikas       2018-11-11 17:34

As taip kategoriskai netvirtinciau del migrantu, kad mes turime DUODAMI kazka islyginti ar mazinti pragyvenymo lygio skirtuma. Kalba neina apie gelbejima, istikus katastrofai - taip, reikia padet.Pvz, kai 1993m kazkokioj nykstukinej afrikos valstybelej 2 gentys eme viena kita pjauti (su uzmoju, po 100.000 zmoniu kasdien) tai europos tautos vepsojo ir rankom skesciojo.Reikejo aisku iskart siust kariuomene ir kalaviju ir ugnimi sustabdyt smurta nesvarbu is kieno puses jis kilo. Bet siaip siusti ten vagonus ryziu nesant stichinei nelaimei ar badui - nera protinga.Cia amziaus aprobuota ismintis: duodi tai, ka gavejas pats galetu susikurt - tvirkini ji ir su laiku jis nores vis daugiau ir daugiau. Veliau busi nekenciamas uz tai, kad davei nepakankamai. Paziurekite i JAV ir Prancuzija.Atvykeliai ahmedai ir mustafos temoka sedeti ir gyvent is pasalpu. Dirbt - ne ,jis gyvent atvaziavo, o ne dirbt. Cia problema arabu nevisavertiskume? Ne, problema, kad mustafos ir ahmedai ISTVIRKINTI gaudami dovanai tai, ko neuzsidirbo. Turiu bendradarbi, Kahrima.Tautybes sakyt manau nereik. Taciau visiskai nepasalpinis! Pats daug ko ismokau greta dirbdamas. O kaip jis atsidure Europoje? Perplauke plaustu Vidurzemio jura ir 10 METU VERGAVO! T.y. buvo nelegalus imigrantas kuriem priklauso dirbt ir nesiskust.Ir per tuos 10 metu isvert , issaugot sveikata, nenusikalst ir neatbukti reikia dideles kantrybes ir proto.Tai va, zmogus UZSIDIRBO teise gyventi ES.
Tokia sistema veike Senoves Romoje(didele dalis vergu vienaip ar kitaip gaudavo laisve ir tapdavo pilieciais), panasi veikia JAV. Nori gyvent normalioj salyj, bet neissilavines ir neturi pinigu? Gyvenk nelegaliai - istversi 10 (ar kiek) metu - galesi gyvent legaliai.
O politinio prieglobscio teikima TIKTAI PER MELO DETEKTORIU! Tikiu pvz, kad krikscionys-koptai persekiojami, moterys nesiduodancios zalojamos irgi gali but persekiojamos, bet tai turi buti tikrinama. Siais laikais tai jokia problema patikrint tiesa sako pabegelis ar ne.
Griztant prie temos pakartosiu: pakest reikia , ir duot reikia. Bet tik tol, kol tai tarnauja bendrajam labui.

Al.       2018-11-11 15:35

Kominternas pakantumą išpūtė iki kraštutinumo, užmaskavo tolerancijos sąvoka ir naudoja kaip ginklą pakirsti bet kokią savigyną. Žemiškame gyvenime viskas turi ribas, taip pat ir pakantumas. Teigiantys priešingai, gudrauja, nes prieštarauja patys sau - jie gi netoleruoja tų,kurie bando gintis.

Dėl migrantų. Elektra teka, kai sudaromas potencialų skirtumas. Tas pats su žmonių judėjimus. Išteklius, skiriamus imigrantams pritraukti, nukreipkim į jų kilmės šalių nuraminimą ir gerbūvį, ir žmonės liks savo šalyse. Bet esmė ta, kad kominternui reikia to judėjimo. Juos jis siekia sunaikinti tautas, ir visų pirma užgrobti Vakarus. Lygiai tokia buvo sovietų karo prieš Vakarus strategija.

Ringys       2018-11-11 14:16

Tolerancija blogiui sukuria Žemėje pragarus. Todėl Bažnyčios hierarchai - nors ir pavėluotai - paskelbė dvasininkams pedofilams NULINĘ toleranciją, t.y. suspendavimą. Išmintingų žmonių pareiga laiku blogį ir blogiečius atpažinti ir su jais atitinkamai kovoti. Šios elementarios tiesos nepripažįsta liberastai - moralinio vėžio platintojai.

Albina       2018-11-11 13:47

Kiek tolerantiškų moterų pakančiai žiūrėjo į vyrų melą,kol vistiek liko vienos? Kiek tolerarntiškų tėvų nesusitvarko su savo reikliais ir įžūliais paaugliais?Paklausiau emigrantės apie vaikų buvimą namie be suaugusių,tai man atsakė:ką tu,ten negalima palikti vaikų vienų,ten tokie įstatymai.Pas mus visi reikalauja teisių,bet kaip trūksta tvarkos,sąžinės ir padorumo.

Yra       2018-11-11 12:57

lietuviškas žodis pakantumas,pakanta.Jis tiksliai nusako esmę.Tolerancija atsirado galimai išplauti gėrio ir blogio sąvokas,jas suplakti ir padaryti maišalynę.Galimai išrtirpdyti gėrio sąvoką.Lietuvių kalboje tokio žodžio tolerancija nėra”?????

Redakcijos tolerancija chamams kelias į bedugnę?..       2018-11-11 11:18

Taip Šopauskas, Bingelienė ir L.J. toleruoja komentatorių AKIVAIZDŲ chamiškumą, žmogėdrišką, akiplėšišką  užgauliojantį viešą veikimą prieš intelgentiškas asmenybes po demokratų tekstais. Vokiečiai toleravo nacistų alaus pučus, chamiškumą prieš žydus (pradžiai), vėliau demokratus ir tai išvirto į pasaulio ir vokiečių valstybės tragediją...
Redakcijos trijulė elgiasi liberastiškai- tolerantiškai ir skatina moralinę portalo degradaciją ir galop išsigimimą ir griūtį...

Algirdas       2018-11-11 10:45

Pagal Vikipediją, tai yra veiksmo, objekto ar asmens, kuris NEPATINKA ar su kuriuo nesutinkama, PRIĖMIMAS, kai užuot prieštaravus, pasirenkama taip nedaryti.
Pagal Vikipedijos išaiškinimą ir krikščionišką tolerancijos supratimą yra milžiniškas skirtumas, „paslėptas“ DVASINĖJE plotmėje. Elgiantis pagal Vikipedijos išaiškinimą, tolerancija visuomenę kreipia į visuotinį amuralumą ir chaosą, o pagal krikščioniškąjį – atskirus, bet ne visus, visuomenės narius į šventumą. Kadangi šventos visuomenės įgyvendinimas yra tik utopija, todėl manau, kad protingiausia rinktis tik santūrią krikščioniško tipo toliaranciją.
Būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad Vikipedijoje pavartota frazė „elgesys ar asmuo,  kuris NEPATINKA“ (suprask man asmeniškai nepatinka), kai tuo tarpu krikščioniškoje sanpratoje įvardijama „blogu“ visuotiniu mastu. Taigi Vikipedijos išaiškinime blogis yra reliatyvus ir neapibrėžtas (argi tai – ne pačios moralės paneigimas?), kai tuo tarpu krikščioniškame supratime blogio supratimas yra griežtai apibrėžtas ir nekintamas, nustatytas pačio Dievo. 

Dzeikas       2018-11-11 10:45

Kaip sake kazkuris is sventuju tevu(neturiu po ranka saltinio):
“Krikscionis privalo myleti kiekviena, bet neprivalo su kiekvienu tureti artima bendravima”.
Kas liecia pabegelius, nes straipsnio tema traktuajama musu siuo rakursu,  tai jie praso musu prieglaudos.OK, ziurim i Biblija: Prasyk savo dangiskojo Tevo maloniu ir gausi ko REIKIA.(persakau nepazodziui, is atminties).
Atkreipkite demesi: gausi ne ko nori, o KO REIKIA!
Taip ir krikscionims dera duoti pagal isgales prasanciajam ne ko jis praso, o ko jam reikia.
O tai reiskia, kad pabegeliai rasydami paraiska prieglobsciui turi pereiti patikrinima melo detektoriumi, ar kitokia patikros procedura. Aisku neprivalomai.
Neprivalai pereiti melo detektoriaus proceduros - mes neprivalom taves priimti.

grumstas        2018-11-11 10:05

zds     2018-11-11 1:25

Esu tos nuomonės , kad ne priimti reikia pabėgėlius , bet įvesti tvarką tose zonose iš kur tie pabėgėliai plūsta. Tvarka , tai valdžia , kuri rūpinasi savo teritorija, joje gyvenančiais savo gentimis taipo , kad žmonės nenorėtų migruoti ir bėgti. O tamstos raginmimas priimti pabėgėlius tik skatins dar didesnį jų antplūdį. Jūsų  siūlymas-vaistas , kaip gydyti šią problemą yra žalingos tolerancijos pavyzdys, kurį naudoja dabartiniai tolerastiniai liberalai.

zds-ui       2018-11-11 9:57

Gerbiamasis, kadangi sakot, kad “kiekvieno žmogaus pareiga - padėti pagalbos prašančiam žmogui”, priimkit į savo namus porą pabėgėlių musulmonų. Ir neprieštaraukit, kai jie norės atsivesti savo draugų (jūs gi toks tolerantiškas!). Ir pabandykit juos “paintegruoti”. Po mėnesio galėtumėm pakalbėti apie toleranciją ir viskokias integracijas. Ir į ką pavirto jūsų namai! Bet mėnesio jūs neištvertumėt. Ir, klausimas, dar kas ką integruotų. // Valstybė be griežtai saugomų sienų ir be griežos įvažiuojančių kontrolės jau ne valstybė. Tokia valstybė paprasčiausiai negerbia nei savęs, nei savo piliečių, jos negerbs ir joks prašalaitis, nepriklausomai nuo jo tautybės, religijos ir įsitikinimų. Ką patarsite vokiečiams ar švedams, į kurių rajonus tiek įleido atbėgėlių, kad į juos nebevažiuoja net policija? // Savigyna yra vienas elementariausių instinktų visoje gamtoje. Kas jį pamiršta, tas pasmerktas žūti. Jei bitės nustoja ginti savo avilį, jis kaip mat išplėšiamas kitų bičių šeimų. Tolerancija gamtoje reiškia mirtį.

Paskutines        2018-11-11 8:02

  dvi pastraipos ir apibrezia tolerancijos prasme ir esme.Tolerancija yra siuolaikiniu globalistu, modernistu ir kitokiu istu naujadaras ir stabas.Jeigu musu vaikams mokyklose bus brukamas sis slamstas, tai prasti musu reikalai.Tai dar vienas valstieciu liapsusas.Lyg butu maza su daugybine pilietybe, vaiko teisiu apsaugos istatymu.Nuo pat pradziu itartinai atrode SM ir jos vadove.Dabar aiskiai matosi kuo ji kvepuoja.

zds       2018-11-11 0:25

Žmonės, save vadinantys krikščionimis ir gyvenimą matuojantys Biblija, koneveikia homoseksualus ir pabėgėlius. Aš blogas krikščionis, man autoritetas yra Darvinas, bet ar Biblijoje nėra personažo kareivio, kuris savo apsiaustu užklojo valkatą?
Kad pabėgėlių krizių nebūtų, tai valstybių reikalas, pasiruošti priimti ir integruoti pabėgėlius, pasirūpinti, kad tai kuo mažiau sukeltų nepatogumų saviems gyventojams, taip pat atskirti tikrus pabėgėlius nuo ekonominių migrantų - vyriausybės reikalas. o kiekvieno žmogaus pareiga - padėti pagalbos prašančiam žmogui, nepriklausomai nuo religijos, ar tautybės.

Tvankstas       2018-11-11 0:13

Tolerancija yra niekšų reikalavimai doriesiems.

Filosofas       2018-11-10 23:49

Istorijos seniai įrodyta: dorųjų tolerancija beveik visada atveria vartus niekšų diktatūroms.

zds       2018-11-10 23:49

Koranas gal ir ne meilės religija, bet abejoju ar jame parašyta, kad reikia naikinti gėjus.
Be to reikia pripažinti, gal krikščionybė ir iškėlė priešus iki meilės, bet krikščionys dievo vardu žmones degino gyvus, viešai, ko nedaro net islamistai,  krikšto pretekstu vykdė genocidus ištisuose žemynuose, Islamas jau nespės perspjauti krikščionių, ypač katalikų, bažnyčios blogiu.
Prancūzijoje galėčiau parodyti kapines, kur protestantų ir katalikų kapai atskirti siena. kitur, protestantų kapai apskritai už kapinių tvoros. Man buvo paaiškinta, kad protestantai nepripažįsta mergelės Marijos, tai jiems taip ir reikia.
Taigi, visos religijos yra blogis, nes jos skaldo ir priešina žmones

TOLERANCIJAI - NE!       2018-11-10 23:44

MEILEI ir priešų (per)auklėjimui meilės dvasia - TAIP!

Tolerancija :)       2018-11-10 23:06
O čia apie lietuvių toleranciją iš "nacionalinio"        2018-11-10 23:02
Vilė       2018-11-10 22:50

Tolerancija reiškia pakantumą - man nepriimtina, tačiau tai ne mano reikalas - aš nereaguoju, kol tai manęs neliečia.
Tolerastai tai supranta taip - aš tau sisioju ant galvos, o tu sakai, jog tai šiltas lietus.
Tolerastai pakantumo sąvoką pakeitė į nuolankumą.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.