Šeimos politika, Partijos

Rimantas Dagys. Pasirinkimas laukia visų

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 30 d. 12:57

39     

    

Rimantas Dagys. Pasirinkimas laukia visų

Veidaknygė

Vis labiau kaista diskusija dėl galimų Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimų. Susiduria du aiškūs požiūriai ir esminiai vertybiniai pasirinkimai.

Vienoje pusėje – realių įvykių įbaugintos Lietuvos šeimos, nenorinčios diržu auklėti savo vaikų, bet norinčios būti išgirstos. Joms baisu kai valstybė pirmai progai pasitaikius – už menkiausią pastabą, nesugebėjimą užtikrinti aukštų pragyvenimo standartų, įvykus menkiausiam nesusipratimui šeimoje ar nepagrįstai paskundus kaimynui – gali atimti jų vaikus ar bent grasinti tai padaryti. Gaila, bet tėvus puola ne tik vaikų paėmimu suinteresuotos organizacijos, bet ir liberali žiniasklaida bei Lietuvos šeimomis nepasitikintys visuomenės atstovai. Prieš sunerimusias šeimas naudojami ne argumentai, bet smerkimo ir niekinimo metodai, dažnai neleidžiant piliečiams net normaliai išdėstyti savo nuomonės.

Kitoje pusėje tie, kurie mano, kad geriau žino, ko reikia mūsų šeimoms. Jie nori primesti savo požiūrį ir sukurti vaikų atiminėjimo sistemą, leidžiančią tam tikroms interesų grupėms iš jos turėti vienokios ar kitokios naudos. Jie siekia sistemos, leidžiančios atimti vaikus už menkiausią nusižengimą, todėl karštligiškai priešinasi bet kokiai smurto apibrėžimo korekcijai. Jie neturi tam jokių rimtesnių teisinių argumentų, todėl renkasi kaltinimo ir etikečių oponentams klijavimo taktika. Jų pusėje visas propagandinis aparatas. Jie nori užtildyti sunerimusius tėvus.

Politikai šioje situacijoje turi rinktis, ar jie nori įsiklausyti į sunerimusių Lietuvos šeimų balsą ar spręsti problemą valdiškai – poįstatyminiais aktais, kurių ydingumas didžia dalimi ir sukėlė pagrįstą žmonių nerimą. Aš nuo pat pradžių pasirinkau būti silpnesniosios, bauginamos šeimos pusėje ir trauktis niekur nesiruošiu, todėl, kad tikiu, jog šis pasirinkimas yra vertybinis ir problema turi būti sprendžiama iš esmės, o ne tiesiog biurokratinėmis priemonėmis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nereikia nei prašyti- ir taip aišku       2018-12-1 23:08

anūkas actovauja landzgrybių gaujai

Dagio prašytume išdrįsti pasakyti       2018-12-1 22:56

kokiai interesų grupuotei atstovauja anūko gauja?

pasvarstymai       2018-12-1 17:35

Jeigu smurto prieš vaikus sąvoka nebus keičiama, tai turbūt netoli ir toks laikas, kai bus uždraustas ir kūdikių krikštijimas, kurio metu kūdikiui užpilamas vanduo ant jo galvelės ir, kaip taisyklė, kūdikis pravirksta. Vaikas verkia, vadinasi prieš vaiką buvo panaudotas „psichologinis smurtas“, todėl reikia vaiką atimti iš tėvų...

Mokytojas       2018-12-1 16:50

Šiandien jau bijoma pasakyti, kad vaikus mušti ne tik kad galima, bet kartais net ir būtina. Duoti pylos, beržinės košės ar viramino D. Kaip pavadinsi - nepagadinsi. Sveiko proto žmogus tai darymas vaiko nesužalos tuo labiau užmuš ar įmes į šulinį. Išmintingi tėvai apsiena ir be to, bet tokių - keli procentai. Iš kitos pusės, būna tokio temperamento vaikų kad nelupus jų  žmogum nepadarysi. Globalizatorių noras, kad vaikai užaugtų be vertybių, be ribų, tokie gyvyliukai tenkinantys savo įgeidžius. Tokius gyvulius lengva valdyti. Kalbant apie smurtą - pažiūrėkite kiek dienos metu televizijoje galima pamatyti kaip nužudomas žmogus. Bet koks psichologas pasakytų kad tai programuoja žmogų atitinkamam elgesiui, nes tai prilygsta įgytai patirčiai. Taip kad nereikia manipuliuoti jog kažkam labai rūpi išgyvendinti smurtą iš žmogaus gyvenimo. Iš kitos pusės senesnės kartos galite prisiminti kur buvo daugiau smurto ar sovietinėje totalitarinėje sistemoje ar dabartinėja superdemokratiškoje JAV.

Autorius vis dėlto yra pyplzas       2018-12-1 12:54

ir dargi dvylikasekundininkas. No to co eszcze tczeba?

Valstietis       2018-12-1 12:51

Kokia nemaloni fizionomija nuotraukoj. Panieka. Tikras konservatorius.

Rasa       2018-12-1 12:27

Pradzia buvo kai buvo grobiama Garliavos mergaite. Tada visos seimos tylejo ,sedejo namuose kaip ir dabar sedi kai kiekviena menesi 17 d. vyksta akcijos prie prezidenturos. Kaip jums neaisku kad vaikai atiminejami ,nes pedofilams truksta auku. Eikite 17d. i akcija ,pakovokite,kai isaiskes ka jie padare su ta mergaite ,kai jie bus nubausti tai ir baigsis vaiku atiminejimas . NUSIKALTELIAI BUS PAZABOTI.

Ekspertas       2018-12-1 11:53

Kas gins tokią valstybę kuri net neleidžia auginti savo vaikų? Ar jums neatrodo kad jau prasidėję negrįžtami procesai… O kas tokia situacija potencialiai pasinaudos? - žinoma Rusija, ir beje, visiškai be savo iniciatyvos. Procesai kurk as globalesni, o Lietuva per maža teritorija kad rastųsi pakankamas intelekto kiekis saviorganizuotis ir ginti savo interesus.

"pajėginiui"       2018-12-1 9:44

Kuo toliau, tuo labiau panašu, jog esi saugumo departamento bobikas-mozgajobas

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-12-1 8:31

Rimantas Dagys - Lietuvos priešas iš seimo brazauskinių gaujos, 1996 matais dalyvavęs keičiant žemės 47 stripsnį svetimšalių naudai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-12-1 8:30

Lietuvos konstitucijoje pirminio pavidalo (n_e_p_a_i_s_a_n_t partinių gaujų daugybinių pakeitimų), visuose straipsniuose aiškiai parašyta, kad Lietuvoje šeimininkauja Lietuvos piliečiai – Tauta turi suvereno galias. Tačiau komunistams tai nepatiko ir jie pradėjo juodus darbus. Lietuvos partizanų neišjungtos, rublinių maskvėnų komunistų liekanos (landsberginių, brazauskinių, kirkilinių, karbauskinių, bei kt. gaujos), susidėjo su eurorubliniais briuseliniais komunistais ir savo d_a_r_b_a_i_s parodė, kad Lietuva buvo ruošiama svetimšalių šeimininkavimui.
Pavyzdžiai, dėl aiškumo:
I. Jau 1996 metais komunistuojančios partinės gaujos, antikonstituciniame suėjime (Seime), „nepastebimai“ pakeitė žemės 47 straipsnį būsimų svetimšalių šeimininkų smulkių sklypelnikų naudai, pakeitė be Tautos valios (!). Kai Tauta nepastebėjo tokios „smulkmenos“, komunistuojančios gaujos dirbo savo juodus darbus kitame antikonstituciniame suėjime (Seime) tol, kol 2003 pakeitė žemės 47 straipsnį ir vėl būsimųjų svetimšalių šeimininkų  tik jau stambių (!) žemgrobių naudai.
II. Svetimšalių šeimininkų naudai Lietuvos litas buvo ilgai pririštas ir tąsomas valkiojamas svetimšalių tol,  kol galutinai sunaikintas. Svetimšalių naudai mums yra primestas eurorublis.
III.  Svetimšalių šeimininkų naudai, Seimo konstitucijos salėje, šalia Lietuvos konstitucijos (kuklios knygutės) žaibišku kvailu greičiu atsirado komunistuojančių gaujų Lisabonos sutarties viršvalstybinių (!) taisyklių tekstų knyga (l. didelis griozdas).
Vienintelė Tautos paguoda, kad Lietuvos respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo ir Lietuvoje galioja konstitucija tik p_i_r_m_i_n_i_o pavidalo.
___________________________________________
Okupuotoji Lietuva (komunistuojančių partinių gaujų)
2018 gruodžio 1

Nuomonė       2018-12-1 7:11

Sprendžiant pagal atimtų vaikų kiekį panašu, kad įstatymas taikomas pavojingai :(. Kam tai naudinga?

Al.       2018-12-1 3:00

Smurto sąvoką išplečiama tiek, kad paprasčiausias tėvų reikalavimas gali būti laikomas smurtu. Tada tėvai paverčiami maldautojais ir patarnautojais. Bet mokesčių inspekcijos, Sodros ar vaikų policijos valdžia kažkodėl nelaiko smurtautojais. Ir nuostabu, kad už tėvų smurtą, net ir pramanytą, baudžiami vaikai.

Kodėl vaikagrobystei pasipylė       2018-12-1 0:25

šimtai milijonų,o mokytojams ,daktarams nėra iš ko pakelti algas?...Mums aišku kam metami milijonai,-kad pedofilai įbaugintų tautą.Visa Lietuva pedofilų gaujos įkaitė?

Elona       2018-11-30 22:42

Pagarba p.R.Dagiui, už tiesos ieškojimą, už teisingą žodį, už vaikų laimingą gyvenimą su savais tėvais, o ne su primestomis pikčiurnomis globėjomis. Juk Žiobienė, kurią rekomendavo Degutienė, kaip dukros draugę, pasakė: Kad motina yra geriau už globėją. Tai kas pasikeitė žiobienės galvoje, kad pradėjo jos pavaldiniai grobti vaikus vidury baltos dienos iš teisėtų tėvų ir kiek dar pagrobtų, užslaptintų vaikų ir prigrąsinti tėvai, kad jie tylėtų. Atsakyk Žiobiene, kokiais motyvais pasikeitei, ar dideli pinigai pakeitė protą,ar pamanei, kad ir tavo vaikus izmailovai gali pagrobti?

o bet tačiau > palaikyti? 2018-11-30 22:09       2018-11-30 21:33

Pritariu, būtent- patį reikalą palaikyti, palaikyti dabartinę to ponulio paziciją, bet grynai pragmatiškai. O p. Dagio blogų darbų nei už ką irgi nepamiršti! Taip elgtis būtų teisinga. O bukai padlaižiauti ir girti nepaisant moralės yra šlykštu.

ta radasta       2018-11-30 21:30

Bus sunku atsispirti,Austėjos augintinis plačiai užsimojo,bet už aiškią poziciją ačiū.Sėkmės nepalūžti.

palaikyti?       2018-11-30 21:09

Palaikyti R.Dagį reikia, nes klausimas yra svarbesnis nei paties R.Dagio personalija.

O dabar negatyvas: R.Dagys ne tik buvo vienas iš 80-ies. Jis nuo pat pradžių užėmė nusikaltėliams naudingą poziciją visais su Garliava susijusiais klausimais. Šturmo išvakarėse buvo jo asmeniškai ilgai prašoma imtis paprasčiausių veiksmų, stabdant būsimą šturmą. Jis tai daryti kategoriškai atsisakė. Ir būdamas soc. reikalų ir darbo ministru, labai skyrėsi nuo D.Jankausko laikysenos. Gal turėjo įtakos jo padėjėjas visuose postuose Zigmas Slušnys, spec.tarnybų veikėjas?

Palaikyti, bet nepamiršti, ir priminti, - tokia, manau, būtų tinkamiausia pozicija.

> Elitas 2018-11-30 18:42       2018-11-30 21:02

Taip tau ir reikia. Būtų gerai, kad dar ir atluptų. Šunims, sako, padeda. Gal ir pats taptum piktesnis.

tam o bet tačiau2018-11-30 21:37       2018-11-30 20:59

Ir aš niekur nedalyvavau, nieko nepalaikau, visų nekenčiu ir linkiu visiems atsiprašyti.
Gal galėtum bent man, kaip atgailaujančiam bendraminčiui, atleisti?

o bet tačiau       2018-11-30 20:37

Straipsnis geras, mintys teisingos. Pritariu.
Tačiau yra ir kitų medalio pusių.
Todėl neprisijungsiu prie stiprybės linkėtojų choro.
Pirma- padorus žmogus nesaistytų savęs naryste padugnių ir nusikaltėlių gaujoje.
Antra- nelabai gražu ir moralu girtis “nuo pat pradžių” užimta teisuolio pozicija, nes Pradžia - buvo balsavimas.
Niekaip nematau balsavimo dėl bernaverneto įvedimo pono Dagio balso “prieš”.
Taigi, žmogelis atvirai meluoja.
Kaip Melas dera su Morale, aš nežinau.
Gal p. Dagys paaiškintų?
P.S.
Nesu jokios partijos pakaliku.
Nekenčiu koncervų, nekenčiu sodomkratų, nekenčiu liberolų, nekenčiu dzarba parcijos, nekenčiu paksoidų. Nekenčiu ir gestapinių kolxozninkų.
Esu prieš visus niekšus ir Lietuvos išdavikus, todėl jeigu norite prikergti man etiketę, malonėkite pasikabinti ant savo asiliškų ausų.
O Dagiui linkiu pirma atsiprašyti piliečių, atgailauti ir tada mes pagalvosime apie krikščionišką atlaidumą.
Atgailą nuoširdžiai atlikusiam, atleisti žmogiška.
Be atgailos- ne a.

Petras       2018-11-30 20:18

Pritariu p. Dagio nuomonei.

Juozas       2018-11-30 19:34

Tikrai nėra Dagys man autoritetas, kai kuriais klausimais, man atrodo, priskaldė malkų. Bet kiekvieną žmogų reikia vertinti pagal jo atskirus darbus. O šiuo atveju jo tvirtas daugumos tėvų palaikymas yra tikrai gerbtinas. Ačiū, ir laikykitės jūs ten visi, neleiskite skriausti šeimų ir vaikų, dangstantis kažkokiom mistinėm vaikų teisėm. Vaikai yra tiesiog maži piliečiai, todėl turi turėti ne tik teises, bet ir pareigas. Ypač pareigas vaikams nurodyti yra visų pirma tėvų pareiga.
Linkiu visiems drąsos. Juk rėkaujančių yra tik keletas, bet jų rankose delfis, 15 min ir lrt, todėl lengva kitokias nuomones slopinti. Pažiūrėkite, kokiais žodžiais ir vaizdais žemina kitaip mąstančius- be jokių rimtų argumentų. Ir tai todėl, kad yra neteisūs.

>>>Elitas       2018-11-30 19:32

O čia tai bent!
Kaip gali būt priverstas darbe kalbėt rusiškai?
Rusijoj dirbi?
O jei Lietuvoj, - pats kvailas.

Praeivis       2018-11-30 19:03

  Žinau, kad būsiu “užbanintas”, bet galiu duot galva nukirst, kad dagys, ant bangos, renkasi populiarumo pliusiukus. Nenori su konservais užmarštin. Seime gera. Falšyvas žmogus.

Elitas       2018-11-30 17:42

siekia atlaisvinti teritoriją, kad jauni žmonės nekurtų šeimų ir nebegimdytų vaikų - liktų Lietuva be lietuvių, va ko jie nori. Vilniuje darbe esi priverstas kalbėti rusiškai, va Jums ir “Litva svobonaja”.

va va, tokie vadinami gerasis blogietis       2018-11-30 17:27

taigi patys sukūrė šitą nusikaltimo planą. Anksčiau kaip ... tylėjo, kai sukilo tauta, atsirado besirūpinantis reikalu su atseit prašviesėjusiu protu. Žiūrėk dar kokį nusikaltimą antivalstybinį su prašviesėjimu išaiškins, ir va beveik beveik šventas, beveik galima ant pjedestalo… tik deja parazitų vieta ant ešafoto

Žmogus       2018-11-30 16:43

Stiprybės, laikykitės ,Mes su Jumis.

Vilė       2018-11-30 16:40

Yra pasirinkimas tarp liberalistinio marazmo ir sveiko proto. Gerb. Dagys renkasi sveiką protą. Pritariu ir palaikau. Tai vienas iš nedaugelio dorų žmonių seime. Ačiū jam.

mazgys       2018-11-30 16:08

Ačiū gerb. p. Dagiui už tiesos žodį.

Pradžia yra!       2018-11-30 14:40

Gaila, kad tik tiek konservatorių gretose blaiviai mąstančių. Gal atsiras dar

Aha       2018-11-30 14:25

Visiskai pritariu R. Dagiui. Manau pats metas atkurti krikdemus, nes koncervatoriai po tokiu ispuoliu pries seima pasirase sau mirties nuosprendi.

Yra        2018-11-30 13:56

Yra dar tikrų žmonių Seime. Rimanto pozicija ir jos tvirtas laikymąsis - žavi. Vis tik nepavyko konservatoriams galutinai suvirškinti krikščionių demokratų. Labai galimas dalykas, kad DAGIU jie pasprings. Simboliška. Būk Rimantai dagiu tiems nužmogėjusiems. Geriausia būtų jei bandys Tave šalinti iš tos supuvusios partijos, kad pasirinkimą padarytų ir kiti krikščionys demokratai išeidami kartu. Tai ir būtų tikras pasirinkimas.

Kiekvienas        2018-11-30 13:55

doras žmogus, kaipo ir gerbiamas R. Dagys, nesunkiai gali suprasti, kad nedidelė prievarta vaikui šeimoje, siekiant, kad jis elgtųsi gerai, gerbtų ir kitus, tiek žmones, tiek gyvūnėlius, broliukus, sesutes, draugus daželyje, mokykloje ir taip toliau, nesunkiai ištaisoma paskatinimu, apkabinimu, saldainiu ir kitokiomis maloniomis smulkmenomis, nepalieka vaiko psichikoje jokio neigiamo pėdsako. Tuo tarpu institucinė prievarta, neva vaiko meilės vardu, atėmimas jo iš įprastos, nors gal komplikuotos aplinkos, kurioje jis ruošiasi ilgam ir laimingam gyvenimui savo patirtimi ir protu, atneša nepataisomą, negrįžtamą žalą visam gyvenimui. Sakoma, kad gerais norais pragaras grįstas, ir dar niekas nėra nutiesęs ilgesnės kūlgrindos į pragarą, kaip geri vaistybės norai, paremti institucijomis, apdovanotomis opričnikų teisėmis.

tikiu Jumis       2018-11-30 13:50

Didžiulė pagarba Jums Žmogau. Mes tikime Jumis. Sveikatos ir Dievo palaimos Jums ir Lietuvai.

Ačiū,       2018-11-30 13:14

Jums, Rimantai Dagy, taip pat Vygantui Malinauskui, Benui Ulevičiui ir kt. Labai svarbu Dievo akyse ne tik TIESA, bet ir ištikimybė tiesai. Tokie buvo mūsų tautos didvyriai, partizanai, toks buvo pal. Teofilis Matulionis, tokia yra ses. Nijolė Sadūnaitė. O tie, kas išsižada TIESOS, išsižada pačio Jėzaus. Tai miniažmogiai, kurie pasiduoda bandos šauksmui. Dievo vaikai eina iki galo be baimės, nes Dievas su jais.

Birute       2018-11-30 13:11

Aciu uz tiesa

Tai gerai       2018-11-30 13:10

palaikom Jus.Stiprybės.

tiesa       2018-11-30 13:08

Ačiū. Jums gerb. R.Dagy linkime stiprybės. Atkurkite Krikščionių demokratų partiją su jos vertybėmis.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.