Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Partijos

Rimantas Dagys. Apsisprendžiau: lieku politikoje

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 16 d. 0:08

51     

    

Rimantas Dagys. Apsisprendžiau: lieku politikoje

Dėl savo sprendimo suspenduoti narystę partijoje po TS-LKD vadovybės nedemokratiško „valymosi“ nuo kitaminčių partijoje, ir ypač dėl išsakytų motyvų dėl vertybinių nuostatų per pastarąsias savaites sulaukiau daug dėmesio ne tik iš kolegų politikų, bet ir, gal kiek netikėtai, iš daugelio su politika nesusijusių, bet aktyvių žmonių. Nesitikėjau tokio didelio palaikymo. Ir beveik visi užduoda tuos pačius klausimus: o kas toliau? Kuriuo politiniu keliu pasuksiu? Ar prisidėsiu prie krikščioniškomis vertybėmis besiremiančios partijos kūrimo?

Todėl, pradėdamas nuo savo esminio apsisprendimo, nuosekliai atsakau.

Esu katalikas ir mano gyvenimas yra susietas su noru nuosekliai susigrąžinti krikščioniškas vertybes į mūsų viešąjį gyvenimą. Mano pasirinktas saviraiškos ir Tiesos liudijimo būdas – politika. Tad liksiu šiai savo krikščionio ir atsakingo politiko misijai ištikimas iki galo.

Taigi: lieku politikoje.

Ar prisidėsiu prie partijos kūrimo? Neslėpsiu, kad gavau daug padrąsinančių žinučių imtis kurti politinį judėjimą krikščioniškosios demokratijos tradicijų pagrindu. Akivaizdu, kad dabartinė TS-LKD vadovybė realiai nebesivadovauja krikščioniškąja doktrina ir jos veikimo būdai partijos viduje yra toli nuo demokratijos standartų. Visiems tikriausiai akivaizdu. Kad jos imituota diskusija apie vertybes prieš tai gąsdinimais nutildant oponentus didelės vertės neturi. Tad objektyviai Lietuvos politinėje erdvėje partijos, kuri turėtų stiprų vertybinį pamatą, kuris savu laiku sukūrė Vakarų civilizaciją, nebeliko.

Ar tokios politinės jėgos reikia?

Mano giliu įsitikinimu, tokia jėga būtina. Šiandien Lietuvoje faktiškai egzistuoja kelios liberalios partijos ir nė vienos krikščioniškos. Tradicinių vertybių žmonės paprasčiausiai nebeturi ką palaikyti. Balsuodami už krikščionišką politiką liberalioje partijoje jie neišvengiamai stiprina ir liberalias jėgas. Toks visuomenės apgaudinėjimas ir savęs raminimas negali tęstis.

Ilgą laiką krikščionių atstove Lietuvos politikoje buvusios TS-LKD vadovybę užvaldęs liberalizmas yra ydingas dėl daugelio dalykų. Liberalizmas griauna tradicines vertybes ir struktūras, pats nesiūlydamas iš esmės nieko nuoseklaus, tačiau svarbiausia, jog jis iškreipia žmogaus prigimtį ir paneigia jo orumą.
Įprastai sakome „krikščioniškos vertybės“, tačiau jos yra pirmiausia ne specifiškai krikščioniškos, bet tiesiog prigimtinės – atitinkančios žmogaus prigimtį ir du tūkstančius metų nuo pat Aristotelio Vakarų civilizacijoje laikytos savaime suprantamomis.

Žmogaus orumas yra prigimtinis, negali būti suvokiamas atskirai nuo žmogaus prigimties ir yra nesuderinamas su tuo, kas jai prieštarauja. Pagarba žmogaus prigimčiai ir jo orumui yra teisingos visuomenės pagrindas. Tikra demokratija yra įmanoma tik tuo atveju, jei laiko žmogų asmeniu, o ne vien savo paties troškimų įkaitu. Bet kokia pagarba žmogui išnyksta, kai išgalvojamos dešimtys „socialinių lyčių“, paneigiamas prigimtinis lyčių skirtingumas, šeimos prasmė, tėvų ir vaikų santykis, kurio niekada negali atstoti ar pakeisti valstybė.

Šiandienos Lietuvos politikoje visa tai pamiršta ir paminta. Nebėra politinės jėgos, kuri gebėtų ir ryžtųsi atstovauti žmogiškumui, kurti iš tiesų laisvą ir teisingą visuomenę bei jos gerovės pagrindus. Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia kurti „gerovę visiems piliečiams“, tačiau kol kas Lietuva neatsitiktinai eina priešingai kryptimi – daugėjant turto šalyje vis daugiau jo kaupiama siauros išskirtinės klasės rankose. Kartu su kapitalu siauros grupės rankose telkiama ir politinė galia, verčianti mūsų politiką iš pažiūros demokratine, tačiau faktiškai oligarchine. Norėdami atkurti demokratiją, laisvę, teisingumą, sunaikinti socialinę atskirtį, sustabdyti regionų ir visos Lietuvos tuštėjimą, privalome atsigręžti į problemos šaknis – žmogų vėl laikyti žmogumi. Nėra jokių prielaidų, kad tą darytų kuri šiandien Seime veikianti partija.

Euroatlantinėje erdvėje vykstantys politiniai reiškiniai akivaizdžiai įrodo: liberalizmo ir kraštutinio kairuoliškumo (vadinamojo leftizmo) iškreipta demokratija jau serga radikalumo liga – tiek iš dešinės, tiek ir iš kairės pusės. Iš vienos pusės, matome kylančius net fašizmo daigus, iš kitos – atsinaujinusį ir jaunimo mases užvaldantį naivų tikėjimą socializmo „idealais“, kurių veikimą esame patyrę. Abiejuose kraštutinumuose būdingas flirtas su Kremliaus imperializmu. Ar toks destruktyvus Europoje įsivyravęs politinių pažiūrų chaosas gali kurti teisingą ir harmoningą ateitį Europoje?

Esu įsitikinęs, kad privalu nuosekliai sugrąžinti politiką prie prigimtinės tiesos, grįsti ją krikščionišku žmogaus orumo supratimu, jos socialiniu mokymu. Kiti keliai per pastaruosius dešimtmečius atskleidė savo ribotumą ir ydas.

Visą tai apmąstęs, suprasdamas, kad sėkmė nėra garantuota, bet poreikis naujai jėgai egzistuoja ir jos reikalauja pati situacija, priimu šį iššūkį ir skirsiu jam visas savo jėgas. Matau, kad jau yra subrendusi jaunoji karta, kuri nori sugrąžinti tradicines vertybes ir pagarbą žmogui į viešąjį ir politinį gyvenimą. Yra ir gyvenimo išminties sukaupusių to paties siekiančių žmonių. Padėti jaunimui pakeisti Lietuvos politinį gyvenimą laikau savo ir savo kartos atstovų pareiga.

Tikiuosi su Dievo pagalba tai įgyvendinti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Algirdas       2019-07-20 17:53

Taigi jau kūrei “Socialdemokratija 2000”, tai gal dabar “TSKP 2020”?

Catholic Family       2019-07-18 20:36

Dear Colleague,
UN abortion apparatchiks gathered to celebrate the 25th anniversary of the Cairo Conference on Population and Development. Secretary of State Mike Pompeo took the opportunity to announce the U.S. will continue to defund the UN Population Fund because the agency promotes abortion, and even backs coercive abortion. This continues to be the most pro-life administration in history. Stefano Gennarini, J.D. reports:
https://c-fam.org/friday_fax/trump-administration-rains-on-un-abortion-parade/

Even though Ivanka Trump has been convinced to steer clear of abortion and radical notions of gender in her various initiatives for women’s financial empowerment overseas, gender and abortion radicals in Congress continue to push their radicalism. Susan Yoshihara, Ph.D. and Lisa Correnti report on the latest skirmishes:
https://c-fam.org/friday_fax/will-white-house-womens-initiative-be-hijacked-by-abortion-and-gender-advocates/

Spread the word. Be daring. Keep the faith.
Sincerely,
Austin Ruse,
President

> tiekui 18:55       2019-07-18 15:22

Leisk patikslinti tavo lozungą: ,,Koks niekšelis bebūtum, žmogumi (išoriškai) išlikti privalai”. Tiksliau skamba? Negi siūlysi virsti dinozauru… O dėl ideologijos - kada Dagys kam nors suko antrąjį žandą - galėtum priminti? Žinai, žmogeli, taip ,,protingai” net stasys neparašo. O iš tų ,,sėkmingų” socializmo pavyzdžių ką laikai sėkmingiausiais? Stalino, Pol Poto, Mao, Fidelio režimus? Norvegišką Barnevernetą? Šiandieninį Venesuelos klestėjimą? Visuotinę Europos islamizaciją ar gėjizaciją? Gal verčiau trolink kokiame nors leidinyje, skirtame spec. poreikių kontingentui. Nors… įžiūriu šiokios tokios dvasinės giminystės ir su Dagiu. Ne veltui draugu vadini smile .

> 18:04       2019-07-18 14:54

Naujasis prezidentas - vis dar ,,ant alksnio grūšia”. Mes nežinom, koks jis bus. Tiesiog kai kurie žmonės teikia pasitikėjimo kreditą. Gal ir gerai, kad nuo pirmos dienos nepila pamazgų - mažiau negatyvo. Bet tikrąjį jo veidą mes dar tik pamatysime ateityje. O Dagys neprapuls. Tokie neprapuola. Tik truputį juokinga, kad žmonės taip greitai pamiršta jo tikrąsias pažiūras ir tikrąją moralę. Kartą ar du pakalbėjo gražiai, ir visos nuodėmės atleistos… Ne toks jau jis didelis krikščionis - tik etiketė.

o ar matet       2019-07-17 21:58

siandien per info tv maldeikiene, kaip ji putojo ant Nausedos kad jis nepasmerke Lenkijos kaip kad ji, maldeikiene, smerkia. Ir kas tokia durna turgaus boba rinko, baisu..

tiek       2019-07-17 17:55

socializmo idealas ,drg.Dagy , yra žmoniškumas.O tavojo - “atsuk antrą žandą” ideologija . Ryškiausi socializmo pavyzdžiai Europoj šiandien - visa Skandinavija . Sėkmingiausiai besivystančios šalies - Kinija (vien kelių infrastruktūroje “idealą” USA aplenkusi dešimtmečiu.Vnž. ,socializmas , su šūkiu - “kas bebūtum, bet žmogum išlikt privalai” - tikrai yra geras ,patikrintas ir perspektyvus kelias ,geriausias vaistas nuo šalies išnykimo . Ir svarbiausia - tai joks radikalizmas,kaip Tamstai vaidenasi.

to jeigu       2019-07-17 17:04

Gal dabartinis prezidentas taps tuo mūsų lyderiu? Jis gi ne toks, kaip konservatorius R.Paksius, išdavęs partiją kaip ir Dagys. Tokius labai myli lietuviai - myli išdavikus ir kelia į aukštybes. Va, Blinkevičiūtę kaip myli pensininkai - tiesiog ant rankų nešioja. Dabar bandys kelti ir Dagį į aukštybes, kad šis visad gerą algą gautų.

Jeigu       2019-07-17 16:49

krikščionišką partiją atkūrinės Dagiai, tai krikščioniškai moralei amen. Tokių kaip Z. Zinkevičius nebėra, o prie Dagių suskubs prisikniedyti visokios Aušrinės Marijos kūno dalys ir panašūs ištroškę skalūnų, miškakirčiai, vaikų prekeiviai, visokios žiburiuojančios NVO ir t.t, ir pan. Bėda ta, kad dabar jau nė į Madagaskarą nepabėgsim. Tas Dagys niekur nebūtų traukęsis, jei Gabrielius nebūtų toks neprotingas. Šis tai su Karbauskiu lenktyniauja vaikiškais nikiais. Galų gale abu kada nors liks prie suskilusios geldos. O Lietuvai labai trūksta tikrų lyderių.

Juozas       2019-07-17 12:02

Visos politines partijos nezino DESIMT DIEVO ISAKYMU. Politikai ir ju artimieji del turtu ir garbes   MELUOJA,  VAGIA iki begalybes, lyg simtmeciais gvyventu.  Ppas mus ne SINGAPURAS,  kur nera korupcijos . Pas mus supuliavusi teisesauga:  kaip pasakecioj, kad   mustas nemusta nesa.

stasys        2019-07-17 9:20

Jules.. tamstos išrankumas nenusakomas .. R.Dagys toks pat kalu ir mėsos ‘viniotinis’ kaip ir tamsta ar koks staselis .. žmogiškos klaidos ir įsitikinimai jo nedaro kažkuo kitokiu . Va atimtu iš tamstos ubago lazda (mojuoti) ir pasaulis apsiverstu ..netekus tokios svarbios priemonės viska vertinti .

Jules       2019-07-17 7:19

Jokie jie ne krikščionys demokratai, o apsišaukėliai kaip ir šis draugelis, atseit konservatorius, o iš tikro tik dėl asmeninės naudos, socialinės gerovės, asmeninio socialinio saugumo ir privilegijų, ir, žinoma, dėl geros algos. Bolševikai pasisavino šventus pavadinimus, vardus ir terminus, moralės sąvokas, ir spekuliuoja rinkėjų neišmanymu - tikrų žinių trūkumu. Dezinfoskalaidos, ypač LRT ir dezi MG Baltic neosovietikų, apgauti rinkėjai nesigaudo politikoje ir monopolinėje eksiukų(Former Bolsheviks) rinkos ekonomikoje - yra žiauriai engiami, apgaudinėjami ir išnaudojami.

alkas 3       2019-07-17 0:05

Žlugus LKDP, Lietuvą užliejo narkomanijos banga ir narkomafijos siautėjimas, kasmet nusinešdamas 200 – 300 jaunų žmonių gyvybių, kūrėsi lošimo namai, alkoholizmo plėtra įgijo grėsmingą pagreitį. Seimo komunistų ir „bobelinių“ valia, alkoholiu imta prekiauti visą parą, net sanatorijose ir degalinėse. K. Bobelio garbei atsirado ir degtinė „Bobelinė“ – jo politinės šlovės nesenstanti viršukalnė. Ir dar vienas K. Bobelio nuopelnas – jo kolaboravimo su komunistais metais avarijose kasmet netekdavome 600 – 700 girtų žmonių (Voverienė Ona. Krikščioniškoji demokratija grįžta į Lietuvą // Lietuvos aidas. – 2002, birž. 26, p.5).
Kaip tik mons. A.Svarinskas ir akad. Z.Zinkevičius, subūrę likusių doriausių buvusios LKDP narių grupelę, minėtais 2002 m. ir įkūrė Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partiją. Akad. Zigmas Zinkevičius, pasitraukdamas iš tos partijos vadovo posto, paliko likusiesiems tokį testamentinį priesaką:
„Ruošdamasis pasitraukti iš partijos pirmininko pareigų, noriu šiandien jums palinkėti štai ko. Siekite, kad mūsų partija išliktų kaip praktikuojančių katalikų partija, kad ji visame kame remtųsi Bažnyčios socialinės doktrinos nuostatomis, krikščioniškąja pasaulėžiūra ir puoselėtų dorą. Priešingu atveju ji neteks savitumo, savo elektorato ir neišvengiamai žlugs. Visomis išgalėmis siekite, kad Lietuvoje mažėtų netiesos ir neteisingumo. Tai vienas iš svarbiausių partijos uždavinių.  Kovokite už gėrį, už tiesą, teisingumą ir krikščioniškąsias vertybes. Mūsų šventa pareiga auklėti tautą krikščioniška patriotine dvasia. Skirtingų nuomonių reiškimą partijoje laikykite normaliu dalyku, jeigu tos nuomonės neprieštarauja Katalikų  Bažnyčios nuostatoms. Aš ir toliau liksiu su Jumis. Tepadeda Jums Dievas! (Zigmas Zinkevičius. Apie padėtį Lietuvos krikščionių demokratų partijoje // Lietuvos aidas. – 2001, liep. 10, p. 5).
Dabar viskas priklausys nuo to, ar Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijoje neatsiras antrasis bobelis, išduodantis ir parduodantis, ir ar išgirs tikintieji bei Bažnyčia tos partijos balsą bei Vilties varpo gausmą, kviečiantį lietuvius sugrįžti prie krikščioniškųjų vertybių. Tai priklausys ir nuo žiburių, kurie ateis į partiją – nuo jų skleidžiamos šviesos intensyvumo ir jų veiklos aktyvumo, gaivinant tautos dvasią. Susitelkime, Lietuvos tikintieji, gaivinkime tautos vaikų sielas!

alkas 2       2019-07-17 0:04

Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija atsirado išdavystės fone. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę ir kuriantis partijų sistemai, buvo susikūrusi stipri Lietuvos krikščionių demokratų partija. Buvo laikas, kai rinkimuose į Lietuvos Seimą  ji laimėjo net 15 mandatų. Gerai tvarkėsi. Brazauskiniams komunistams mirtinai reikėjo tą partiją suskaldyti. Žinojo, jog tai bus nelengva, nes visais laikais Lietuvos katalikai visada buvo dvasiškai atspariausi. Tūkstančiai jų už Lietuvos nepriklausomybę kraują liejo, perėjo sovietinių kalėjimų ir tremčių Golgotas, jiems buvo brangus jų tėvų, brolių ir bendražygių, žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tikėjimą ir Bažnyčią atminimas. Komunistams tarytum likimo dovana buvo į Lietuvą atvykęs Kazys Bobelis – Amerikos krikščionis demokratas, tarp Amerikos lietuvių jau pagarsėjęs savo išdavikiška veikla (Kojelis J. Iš nakties į rytą. – K., 1996, – p. 240). Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo Lietuvoje dienų J. Bobelis susiuostė su brazauskiniais komunistais. Globojamas ir padedamas LDDP (buv. komunistų), veidmainiaudamas bei apgaudinėdamas, jis ėmėsi siekti savo politinės karjeros. Neatsisakęs JAV pilietybės ir negyvenęs Lietuvoje trejų metų, padedamas komunistų, jis 1992 m. rinkimuose kandidatavo į Seimą.  Laimėjo ir pasiekė savo politinės karjeros viršūnę – tapo prokomunistinės Seimo daugumos Užsienio reikalų komiteto pirmininku.
Daug pastangų nereikėjo – tik keleto išdavysčių: tiesdamas savo sūnui Jonui kelią į JAV ambasadorius, jis šlykščiai apšmeižė nepaprastąjį ir įgaliotąjį Lietuvos ambasadorių JAV Stasį Lozoraitį, Seimo posėdyje padaręs pareiškimą „Dėl Stasio Lozoraičio bendradarbiavimo su KGB“ (Žiūkienė-Lavastė. L. Politiko veikla neapčiuopiama – šlovė pastovi // Lietuvos rytas. – 2001, liep. 14, p. 9). Tai buvo pirmoji šio politiko išdavystė. Po pirmosios jau nesunku daryti ir kitas. Net tris kartus jis skaldė Lietuvos krikščionių demokratų partiją. Partija buvo atspari. Bet politinio spaudimo neatlaikė, kai, vėl padedamas tų pačių brazauskinių komunistų, K. Bobelis įkūrė Krikščionių demokratų sąjungą ir viliojo į ją narius… Ne be K. Bobelio pastangų nuo LKDP atskilo jaunimo grupė „modernieji krikščionys demokratai“.
Slaptu suokalbiu su LKDP karjeristais, panorusiais bet kokia kaina išlikti prie valdžios lovio, K. Bobelis prijungė ir dalį tų karjeristų prie savo LKS. Taip vieno klastingo išdaviko pastangomis Krikščionių demokratų partija buvo sudaužyta į šipulius. Jam ir buvo patikėtas tos naujosios LKS partijos vairas. Jis ir jo bendrai kiekviena proga rėmė prorusišką Brazausko partijos politiką: kartu su komunistais jie boikotavo referendumą dėl Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos; per LR Prezidento rinkimus rėmė A. M. Brazauską (vėliau A.Paulauską); padėjo laimėti rinkimus kolchozų pirmininkams; kartu su komunistais tapo opozicija Tėvynės sąjungai (Lietuvos konservatoriams) (Zigmas Zinkevičius. Apie padėtį Lietuvos krikščionių demokratų partijoje // Lietuvos aidas. – 2001, liep.10, p. 5). Mons. A.Svarinskas tuomet su širdgėla kalbėjo: „Kazys Bobelis yra nepriimtina krikščionims demokratams figūra dėl jo atviro kolaboravimo su komunistais“. Krikščioniškoji misija, kuriai šie LKS nariai buvo įsipareigoję, liko tik programose ir pažaduose.

alkas       2019-07-17 0:02

http://alkas.lt/2019/01/21/o-voveriene-lietuvos-krikscioniskosios-demokratijos-partija/
O. Voverienė. Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija. 2019 01 21
Ji buvo įkurta 2002 metų birželio 15 d. Taip jau sutapo, kad tą dieną prieš 62 metus Lietuva buvo okupuota. Birželio 15-osios ryte dar vyko paskutinis Lietuvos Respublikos Tarybos posėdis, kuriame Krašto apsaugos ministras Kazys Musteikis, Švietimo ministras Kazimieras Jokantas, Valstybės kontrolierius Konstantinas Šakenis ir LR Prezidentas Antanas Smetona kvietė nepriimti rusų ultimatumo ir priešintis… Jeigu reikės – ir garbingai žūti. Kiti ministrai ir Kariuomenės vadas, kaip vėliau pasirodė, išdavikas Vincas Vitkauskas nesutiko. Lietuvos prezidentas Antanas Smetona turėjo palikti Lietuvą. Visi ministrai, išskyrus išdaviką, buvo okupanto nužudyti. Kas po to buvo, visi jau žinome.
Sutapimas, mistika ar Dievo Apvaizda, kad Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija įsikūrė tą pačią dieną, kai vyko Lietuvos okupacija prieš 62 metus? Gal kaip tik dėl to 16 m. viešojoje politinėje erdvėje jos ir nebuvo girdėti? O kaip dabar, kai visą mūsų partijų sistemą ištiko gili krizė, beveik visoms joms susirgus klampia ir užkrečiama neoliberalizmo liga? Gal dabar LKDP pradės gausti, kaip pavojaus varpas, kad artėjame prie ribos, kai gresia Tautai ir Valstybei galimybė išnykti visiems laikams ir negrįžtamai?
Partijos vadais buvo tada išrinkti Ignacas Uždavinys, mons. Alfonsas Svarinskas, akad. Zigmas Zinkevičius, Darius Vilimas, Jurgis Zabilius bei kiti. Tada LKDP buvo trečioji krikščioniškoji partija Lietuvos politinių partijų spektre. 2002-ieji į Lietuvos politikos istoriją įeis, kaip partijų skaldytojų,  „sprogdintojų“ laikotarpis. Tada šalia trijų krikščioniškųjų partijų buvo dvi socialdemokratų, trys liberalų, dvi konservatorių partijos ir… partijas graužiantis mirtinas „vadizmo“ vėžys – generolai be arba su visai menkomis kariuomenėmis. Tada partijų skaldymasis vyko pagal Maskvos sukurtą scenarijų, taikomą visose posovietinės respublikose – ir Latvijoje, ir Lietuvoje, ir Ukrainoje, ir Moldovoje. Jis buvo daug kartų patikrintas ir gana sėkmingas…
Be to dar ir paprastas: buvo apšmeižiami, diskredituojami bei psichologiškai terorizuojami partijų ir nepriimtinų Kremliui organizacijų vadovai. Partijų viduje atrandami superambicingi menko intelekto žmonės, jiems įteigiama, jog jie esą proto bokštai, ir kad jie partijai gali vadovauti žymiai geriau, negu išrinktieji. Jeigu partijos vadovas pernelyg ambicingas ir įžeidus, jos nariai supjudomi, suskyla į keletą grupelių, ir… partijos ar politinio judėjimo nebelieka, arba jos tampa bestuburėmis. Per tą psichologinę mėsmalę perėjo visos tuometinės dešiniosios partijos ir net judėjimai. Taip pat ir Lietuvos moterų lyga. Tos, kurios išliko, perkandusios laikotarpio klastą, dar labiau sutvirtėjo, užsigrūdino, ir dar labiau suaktyvino savo veiklą. Deja, laikas negailestingas: dauguma tais laikais sukurtų organizacijų ir judėjimų natūraliai išseko, o atsinaujinti nebuvo iš ko: 883 tūkstančiai mūsų piliečių pasirinko ne veiklos ir kovos, bet lengvesnį – iš skęstančio laivo bėgančių žiurkių kelią

Sakai,        2019-07-16 21:47

kad graikai tokie biedni ir negalėjo anglams turtų sunešt? O tai kas jiems sunešė? Aitvarai? O gal pačio čia paminėti osmanai, ką manai? Negi ir pats mus apšovei, kaip Juozaitis Gorbio perestroikininkus?

Milaičiui       2019-07-16 21:41

Tu ir dar kartą įsigudrini nusikliedėti. Rodo sala neturi nieko bendro su Sesiliu Rodesu. Ir salos gyventojai niekaip negalėjo krauti turtų Britų imperijai, nes jokių turtų ir neturėjo. Be to, iš pradžių sala priklausė Osmanų imperijai, o paskui, nuo 1912m. - Italijai.

Felčeri iš Sovietsko,       2019-07-16 21:31

vėl nerimsti, vėl Milaitį demaskuoji dėl tos Rodoso salos graikų? Tai pačiam čia nepatinka, kad tos salos graikai krovė turtus karalienei? Nagi patikslink, mes nelabai čia gaudomės. Jokio Rodeso mes nepažįstame ir mums niekas nesirodo, nebent tam, kuris apsisprendė likti dėl geresnių babkių.

Dabar vėl grįš       2019-07-16 21:15

pas ambalistus-juozaitininkus. Tegvvuoja besivartaliojanti Bolševikų partija, kaip chameleonas po įvairias partijas, nes babuškoms ir diedams tokie labai patinka.

Zir       2019-07-16 20:07

Didysis katalikas, nuo lsdp į ts-kd, ir vėl raz šventas, nauja partija, kad tik prie lovio liktų.

likusių konservų veidas       2019-07-16 19:27

Apsiverkęs Anūkėlis ir Sesilio Rodeso nežinantis Didysai britiškojo imperializmo demaskuotojas Julius Milaitis. Konservatorių spindesys ir skurdas. smile

Milaičiui       2019-07-16 19:23

Didysai britiškojo imperializmo demaskuotojas, negirdėjęs Sesilio Rodeso ir čia trykšta savo “išmintimi”. Ten jūsų daug psichinių ligonių konservų partijoje? smile

Tiki       2019-07-16 18:20

juozaitininkų-ambalistų sėkme, ane? O jųjų Kristute irgi tiki, a?

rasybos klaida       2019-07-16 18:18

turejo buti- linkiu….

lonkiu gerb Dagiui sekmes       2019-07-16 18:17

ir tikiu jo bendrazygiu sekme.

Pačiam,       2019-07-16 18:14

der Feldscher, patinka Konservatorių partijoje įsiveisusios Išdavikų peryklos gegužiukai, ane? Mėgsti išdavikus, labai, labai, ane?

>2019-07-16 18:18 >>2019-07-16 18:34       2019-07-16 17:47

Juliau Miaiti, nustok lojęs! Tau net A. Zolubas užkliūva. Esi grynaveislis kremliaus feldfebelis-skalikas.

Maskolius       2019-07-16 17:34

Vilnietis     2019-07-16 3:15
Pritariu ir palaikau Dagį.

Va, pas mus rusynę panašiai - “ОДОБРЯМС”

Lieku prie lovio,       2019-07-16 17:18

- gerai pasakyta, ane?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-07-16 16:49

Ponas R.J.Dagys yra antikonstitucininkas…. o toliau gal plepėti kiek nori. Bepramiška. Nusikaltėlis, kaip ir visi liekusieji.

Liberalai bijo naujos       2019-07-16 16:23

krikščionių partijos,kad teikia pasiūlymą jau spalio 9 dieną rengti pirmalaikius rinkimus.

Svarbu kurti partiją ,       2019-07-16 16:07

patinkančią Dievui.Ir nesidairti į reitingus.Čia nebus Valinsko partija,kuri turėjo momentinius reitingus ir baigė išsivaikščiojimu.Čia kilimas bus lėtas ir sunkus.Tikriausiai,partija turės dvasinininkus,su kuriais galės pasitarti,kad nepasukus klystkeliais.

Apsisprendžiau toliau       2019-07-16 15:35

Lietuvos babuškas kvailint. Net p.Zolubas, ir tas pritaria.

> 10:40       2019-07-16 15:25

Netylėjo. Sakė: ,,Jie juk dirbo okupantui”. Ir visai tuometinei šutvei tai buvo paskutinis ir lemiamas argumentas. Po to jau balsavo.

Algimantas Zolubas       2019-07-16 13:52

Pritariu, palaikau, skatinu stoti į krikščioniškąją partiją.

tik tiek       2019-07-16 12:28

Nejaugi Dagys neprisimena, koks tų naujųjų partijų likimas mūsyse?

Na ką, der Feldscher von Sovietsk,       2019-07-16 12:26

tiek tiek, debiliuk, tesugebėjai parašyt? Nieko be minusų nesugebi, atspėjau? Dar politiko chameleonai pačiam patinka, kaip šis, tiesa? Įsikibai į pavardę ir nė krust? Kas pačiam taip patarė? Jurgis ar Ožkelytė iš LK(bolševikų)P CK Biuro?

to 2019-07-16 11:36       2019-07-16 10:42

na ka, kremliaus feldfebeli j. milaiti, vel minusa gavai.

to juliui-dzeikui        2019-07-16 10:38

Sovietsko felčeri, eik veterinoriui Seime padėt, gerai?

Apsisprendė       2019-07-16 10:36

Chameleonas lieka - asmeninė gerovė svarbiausia, o čia babkės neblogos vis gi, tiesa?

Labai reikalingas toks       2019-07-16 10:28

moralinis kompasas.Lengva nebus.Kaip ir Kristus sakė,kad jo karalystė “ne iš šio pasaulio”.Todėl ,kad lengvai suprastų šią partiją ,galima mesitikėti ir į išpuolius galima žiūrėti atlaidžiai.

Nusivylęs katalikas       2019-07-16 9:41

...O tai kad yra Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, vadovaujama Eligijaus Džezulskio-Duonio. Netinka?..

>Dėl pensijų juk       2019-07-16 9:40

Tai kodėl jis tada tylėjo? Dabar landsbergis ir ku jam nebe autoritetai?

juliui-dzeikui       2019-07-16 8:46

kokia kekse tave pagimde, kad draskaisi čia kaip koks kremliaus feldfebelis?

Dėl pensijų juk       2019-07-16 8:36

buvo kolektyvinė atsakomybė.Neteisinant,Dagys paaiškins,ir gal krikščioniškai atsiprašys.Be to ,krikščioniškoje partijoje bus ne vienas Dagys.Dabar visa ugnis į jį.Čia už atgailą.O be to,tada jis vykdė Kubiliaus ir Landsbergio nurodymus.

Saulius atsivertė       2019-07-16 8:34

ir tapo Pauliumi .Dievui brangiausi krikščionys,kurie sugeba nugalėti nuodėmes,-atsiprašyti už padarytas skriaudas,įveikti alkoholizmą,atstatyti skriaudą ir t.t..ir gailėtis.Ši partija būtų tuo vertinga,kad joje būtų žmonės,ne idealai,ne tobuli,o paprasti nuodėmingieji,sugebantys pripažinti nuodėmę ir rodyti pavyzdžiu,kaip iš jos vaduotis.Tam jie turėtis pagalbą,-Šventą Raštą...tai ne brežnevo rašinėliai.O rimta parama kiekvienam gyvenimo atvejui,kelrodė žvaigždė.Tam reikia skaityti Bibliją ir ja naudotis kaip atrama.

Pensininkas       2019-07-16 8:12

Pirmiau viešai atsiprašyk pensininkų ir neįgaliųjų už skriaudą, kurią jie patyrė, kai jūs su čapliku ir kubiliaus gauja juos išdūrėt.

Jules       2019-07-16 8:07

Sovietsko felčeri, ko padėjai man minusą, a?

Jules       2019-07-16 7:49

Apsisprendžiau dėl geresnės algos ir privilegijų.

Sprendimas labai       2019-07-16 7:33

laiku ir netgi kiek pavėluotas.Krikščioniškas vertybes gerbianti partija visuomenei reikalinga kaip moralės barometras,net nesvarbu,ar ji pateks į seimą ar ne,tačiau jos vertinimai kiekvienu svarbiu dvasinei ar žemiškai gerovei klausimu bus labai svarbūs.Gerai,kad joje bus žmonės,paprasti mirtingieji,kurie kartais netgi klysta,keliasi,vėl klysta,ir vėl stoja ant kojų.Pavyzdys labai reikalingas.

stasys        2019-07-16 7:19

į ką gi remsis tokia nauja partija ponas Dagį ? į tuos kelis procentus atitrūkusiu - atskilusių iš kitu partijų ?. Bėda ne vertybės kuriu nematome ar pasigendame partijoje o lyderystė kurios trukumas leidžia galvoti kad dar viena iš tu keliu dešimčiu, jau šiandiena veikiančiu, gali susilaukti sėkmės ir dėmesio.. Tos varžybos dėl krikščioniško dešinio sparno kiek per ankstyvos ..mokykitės ir Kirkilo partijos padarytu klaidu . Šiandiena jei nėra aiškiu kriteriju egzistuoti o ir laikas nenumaldomai senka -byrą . Bijau Jus tik papildysite tas gretas eks politiku kurie nuolat priversti migruoti per naujai kuriamus politinius darinius ..kuriose negali fiziškai egzistuoti tos tamstos puoselėjamos vertybės dėl poreikio išgyventi . Ka veikia A.Juozaitis šiandiena . ?

Vilnietis       2019-07-16 2:15

Pritariu ir palaikau Dagį.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.