Prezidento rinkimai 2019, Politika, Visuomenės pokyčių analizė

Rimantas Dagys. Apie Ingridos Šimonytės atsakymą į TS-LKD klausimus

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 28 d. 21:30

44     

    

Rimantas Dagys. Apie Ingridos Šimonytės atsakymą į TS-LKD klausimus

Vakar Ingrida Šimonytė galiausiai atsakė į Krikščionių demokratų pirminiams TS-LKD kandidatams į prezidentus užduotus vertybinius klausimus.

Skirtingai nei V. Ušackas, tą padaręs iki spalio 15 d., I. Šimonytė į konkrečiai užduotus vertybinius klausimus atsakė labai nekonkrečiai, vengdama aiškiai deklaruoti savo poziciją ir įsitikinimus.

Visų pirma, į daugelį užduotų klausimų I. Šimonytė iš viso neatsakė. Taip ir liko neaišku, ar ji pritaria ES federalizacijai, ar pasisako už neginčijamą Europos valstybių nacionalinį suverenumą; ar mano, jog vardan socialinio teisingumo Lietuvai reikalingas didesnis BVP paskirstymas, ar turi būti tęsiama dabartinė liberali mokesčių politika; ar patriotizmo ugdymas turi būti švietimo sistemos prioritetu, ar toliau ugdomas neutralus požiūris į tėvynę; ar tautinių mažumų ir lietuvių mokymo bei vertinimo standartai turėtų būti suvienodinti, ar paliekama dabartinė, LLRA-KŠS palanki situacija; ar turėtų būti įteisinta dviguba pilietybė, ar gerbiama konstitucinė pilietybės samprata.

Vis dėlto reikia pripažinti, pakankamai neblogai atsiskleidė kandidatės pozicija šeimos, Stambulo konvencijos, kai kuriais tautinių mažumų klausimais: tvirtai pasisakoma už partnerystės kaip alternatyvos tradicinei šeimai įteisinimą; aiškiai išreiškiamas palaikymas Stambulo konvencijai, jos daugelio socialinių lyčių įteisinimui bei keliamų grėsmių šeimai nesuvokimas; pritariama LLRA-KŠS palaikomiems teisiškai neadekvatiems reikalavimams leisti asmens dokumentų įrašuose naudoti ne lietuviškas raides. Bent jau abortų klausimu I.Šimonytė išsakė pritarimą, jog valstybei būtina daryti viską, kad moterys išvengtų svarstymo apie nėštumo nutraukimą.

Apibendrinant susidaro įspūdis, jog I. Šimonytė nėra aiškiai apsisprendusi dėl savo vertybinių įsitikinimų. Viena vertus ji deklaruoja palaikanti lietuviškos tapatybės ir kalbos puoselėjimą, kita vertus pasisako už LLRA-KŠS reikalavimus. Viena vertus, ji teigia, jog demografinė krizė gali būti išsprendžiama tik didinant gimstamumą, kita vertus palaiko prieš šeimą nukreiptas partnerystės ir Stambulo konvencijos iniciatyvas. Viena vertus, skatina vengti politinių klausimų ideologizavimo, tačiau, kita vertus, palaiko ideologiniais argumentais grindžiamus šeimos reformavimo instrumentus.

Prezidentas yra vienasmenė institucija. Nuo jo supratimo apie valstybę, visuomenę ir pasaulį priklauso labai daug. Kai Lietuva susiduria su katastrofiškais gimstamumo ir emigracijos iššūkiais bei išorinėmis grėsmėmis,  Prezidento poste reikia energingo ir aiškų požiūrį turinčio asmens, nes šių problemų negalima atidėti ateičiai. Aptaki ir, matyt, pačiai Ingridai Šimonytei iki galo neaiški pozicija kai kuriais svarbiausiais valstybinės reikšmės klausimais žymiai nusileidžia Vygaudo Ušacko aiškiam požiūriui.
Įdomumo dėlei pridedu:

- V. Ušacko atsakymus į vertybinius klausimus (ČIA);

- I. Šimonytės atsakymas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. mazgiui       2018-11-2 3:22

Čia taikiau Šimonytei ir jos pagarbai savo partijos kitaminčiams, ne tamstai.

mazgys       2018-11-1 9:51

-> Al.

Su visa pagarba, kodėl taip manote?

mazgys       2018-11-1 9:51

-> Al

Su visa pagarba, kodėl taip manote?

Al.       2018-10-31 1:53

Su visa pagarba nuomonių skirtumams, atrodo, dirbate blogiui.

 

 

 

 

mazgys       2018-10-30 19:38

tai sakote, pasamdote Š į prezidento postą ir varysite šeimos biznį - argi ne taip? Visą Lietuvą - į kreditų ir paskolų lažą, o va mes tai chi chi gyvensime gerai ir juoksimės - na kokie kvaili Lietuvos rinkėjai! O paskui - vienalytes santuokas, Stambulo konvenciją ir non stop vaiorykštinius paradus - už tai Sorošas atsegs oooo kiek pinigų! Tai bent bus gyvenimas! O dabar pabandykit įsivaizduoti Briuselyje žūtbūtiniam mūšiui įsitvirtinusius lefitstus ir visų Europos patriotinų jėgų spaudimą jiems - kaip manote, kas tokiu atveju Lietuvai reikalingas galimai labai sudėtingose derybose su itin patyrusiais Lenkijos diplomatais ir puikiai politinius klausimus sprendžiančiais mūsų kaimynais latviais? - neturintis teisinio ir diplomatinio išsilavinimo bankininkas/ė ar patyręs, itin sudėtingomis diplomatinėmis sąlygomis užsigrūdinęs diplomatas?

Dovanokit,       2018-10-30 8:54

Dievą turėjau parašyti iš didžiosios raidės. Gaila, kad čia negalima pasitaisyti rašybos ir korektūros klaidų, daromų ir dėl skubėjimo, atleiskit. Nei vienas, dabar konspiratorių iškeltas į LR Prezidento postą, netinka būti prezidentu.

Neįtikėtina, bet...       2018-10-30 8:49

Ponia Stase, ar tikrai ji taip sakė, kad vykdys tik konspiratorių įsakymus? Jei taip, tai Lietuvos teritorija bus atlaisvinama nuo lietuvių su pagreičiu. Iš lietuvių kilmės žmonių pilietybė bus atiminėjama urmu, o ne lietuvių kilmės žmonėms iš Afrikos ir Amerikės suteikinėjama per valandą, jei to prašys žmonės, kurie tiesiogiai nuo dievo. Vakar per dezi LRT pasižymėjo tarsi kokie Tėvynės išdavikai, pasirengę atiminėti vaikus už pliaukštelėjimą, kad nepalįstų vaikas po automobiliu ir svarbiausia prigąsdino jaunus žmones, jaunimą, nekurti šeimų ir negimdyti vaikų, nes elitas juos pavers per vaikus vergais, prisidengę pseudo vaikų teisėmis ir šikarnais oligarchijos, Blogio imperijos sąjungininkų, įstatymais.

Nematau       2018-10-30 7:55

nei vienos teigiamos priežąsties dėl kurios norėčiau už ją balsuoti.Ačiū gerbiamam Dagiui,kad suteikė daugiau informacijos apie jos nuostatas, ar galimą vengimą jas visuomemnei psteikti konkrečiai.

Saulė saulutė       2018-10-29 23:11

Jei Baltijos kelyje šiandien stovėtų Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė ir Vasilaiuskas , - tai mes su šūdais išteptume tas rankas už sužlugdytus bankus ir sugriautus žmonių likimus.

n. šūlyja       2018-10-29 23:10

Chebra, suspardykim padvėsusį šunį! Iškart geriau pasijusime. Su blogiu reikia kovoti blogį užmėtant kepurėmis.
Iškeiksim komentaruose šmikonytę, kubybiliū ir landzgrybinį anūką- iškart sistema pasikeis: pakils algos, vaikųbiš tėvų neatiminės,o tv ekrane nebematysime muilo liūtės ir jukškiaulaičio propagandos.
Pavarykime trydos!
Dar keletas mūsų liepsningų komentarų ir koncervų partija išsilakstys.
Tikrai tikrai- skaičiau horoskope:)

vaivorykštinės       2018-10-29 23:03

Snorą padarė be moralės ir be sąžinės dvi senmergės Grybauskaitė ir Šimonytė neturinčios vaikų

Šimonytė       2018-10-29 23:00

O ji tikrai lesbijietė ar tokios pat a la normalios orientacijos kaip ir mėlynas chalatas?

Jei rimtai       2018-10-29 22:51

Šlykšti švediškų kontorėlių pros-ti-tu-tė.

A jo...       2018-10-29 21:20

biškelį gėdingai čia atrodo

duok, duok, duok į snukį duok!       2018-10-29 19:52

Jooooo,...
Tai sakot, pliekiat tą koncervinę “arkliadantę”? Urmu.
Nu, nu, matosi jog neblogai sekasi:)
Padėk Dieve…
O bet tačiau, kartu ir gana graudu-
didelio protelio ir pastangų šikt į saują ir svaidyti šūdus į koncervinės parazitės snukį, nereikia.
Aišku, gal tamstoms ir linksmas toks užsiėmimas, o kokia iš to nauda?
Kiek naudos, kad gaištate laiką maklinėdami po pasmirdusias dvėselienas?
Aaaaaa, tipo smagu nes lengva- galvoti neteikia.
Mmmmmtaip, tikrai- mąstymo pastangos lietuviams kelia diskomfortą. Vien nuo minties, jog gali tekti susimąstyti, dažną tūlą apima migrena.
“Seubas!”
Dabar aišku, kodėl vidai maloniai publikai nekyla noro dalyvauti rimtesnio turinio diskusijoje,
(pvz:“Kauno forumas. Demokratinių reformų metmenys, arba kaip jos piliečiams susigrąžinti Lietuvos Respubliką”)
Proteliai per skysti ir tingisi.
Toli eisim, daug pasieksim!

mazgys       2018-10-29 19:17

o kam Lietuvai finasininkė prezidentė ar finansininkas prezidentas, jeigu Lietuva neturi nei savo valiutos, nei savo biužeto? Ir koks skirtumas tarp I.Šimonytės ir G.Nausėdos? Beje, ar girdėjote puikią naujieną iš Brazilijos? - tikrų dešiniųjų kandidatas, D.Trumpo šalininkas ir bendramintis Jair Bolsonaro didele balsų persvara nugalėjo leftistą Fernando Haddad.

s.m. (pardon)       2018-10-29 14:20

tikrai ne tinklapio valdytojus ar redakciją turėjau omenyje

s.m.       2018-10-29 14:19

pastebėjau, kad labai sunku įkelti komentarą, inetas ilgai sukasi, pakimba…
Reiškia bolševikiniai xoleros pajuto, kad čia diskutuojami rimti dalykai

Kaziui       2018-10-29 14:12

raktiniai žodžiai “balsuoti už Š.”...

Kazys       2018-10-29 13:48

Malonu sužinoti,kad TSKP /tėvynės sąjungos krikščionių partija/ nėra nuomonių monolitas.Be A.Zolubo dar ir Dagys turi *atskirą* nuomonę.O mes nepanikuokime,tai tik jų rinkimai.Gegužės mėnesį nebalsuosim už *akonomistę buhalterę*.Pradėkim nuo tų,už ką nereikėtų balsuoti.Bus lengviau apsispręsti.Mano aplinkoje neradau nė vieno,norinčio balsuoti už Š.

Dzeikas       2018-10-29 12:30

Lietuviai turi pavydetino uzsispyrimo klupti ant to paties akmens daug kartu.
Na sakykim isdure tauta AMB ir Co. karta.Buna, pasitaiko. Atrodo padaryk isvadas ir daugiau tokiu klaidu nebekartok. Isdure Paxas.Isdure gaisrininko dukra. Na kitas jau seniai susimastytu ir revizuotu mechanizma kaip jis isodinamas i durniaus vieta.
Bat lietuvis uzsispyrusiai tepa isange naujam , jau eiliniu tampanciu gelebetojui.

trūksta tik Šimonytės       2018-10-29 12:02

Iš konservatorių partijos Seime likę tik keli padorūs žmonės - tai R. Dagys, A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas. Visi kiti atrodo apgailėtinai. Labai ačiū p. Dagiui, kad atskleidė konservatorių užuolaidą.
Dėl I. Šimonytės - labai daug girdžiu žmonių viešose vietose, kurie labai vertina ją, nes ekonomistė.

Pačiam       2018-10-29 11:09

labai jau rūpi kagebistų banko problemos, ane? Už kolaboravimą su KGB ir jo rezervu patį kartu reiktų į vieną kamerą sukišti, kad galėtumėte savo neosovietinius reikaliukus išsiaiškinti dviese be pašalinių.

Į kamera!       2018-10-29 10:44

I kamera ta akiniuota gyvate, grazbyliauja gyvate apie kažkokia tiesa, konstitucija, budulyte jau primiršo kiek blogo padare Lietuvai, vien banku sunaikinimas koki nuostolį atnešė Lietuvai, o ta jos prirašyta paklode niekine.

Jules       2018-10-29 10:43

Ar mums reikalingos nemąstančios vadovėlinės žiurkės, reikalingos zubrylos kaip ir tas AMB gelbėtojas - Centro Komiteto gelbėtojas? Šiandien dar vienas konservatorius Adomėnas pagarsėjo vienoje rytinėje dezi LRT laidoje. Anksčiau buvo pagarsėję kiti didieji konservatoriai, tokie kaip Vagnorka, Paksius, Žiemeliai su savo garsiąja nuotaka, Laurinkus, Imbra, Ožkelytė, Vilniaus mieras asų fūkeris ir nemažai kitų, neaišku iš kur ir dėl ko?

Arvydas mūsų širdžių Prezidentas !!       2018-10-29 10:32

su Arvydu sugrįž mūsų jaunystė,
mes vėl būsime mylimos ir geidžiamos !!
nes nėra gražesnio už Arvydą !!!

Saule saulute!       2018-10-29 10:26

Konservatoriu kandidatui NE! Pragyvenome tame siaube, didele dauguma neatlaikė , išvažiavo , kai kas negrįžtamai .NE, NE, NE SIMONYTEI , USACKUI,NAUSEDAI.

Tiksliau       2018-10-29 10:15

Trumpai.Ta Simonyte šlykštus Lansbergio kareivėlis .Niekas nepasikeis, jei Simonyte bus ta išrinktoji , bus rusai puola, visi pinigai gynybai, ta pati dainele įgrisusi iki kaulo.Simonyte man slyksti.

Chingishan       2018-10-29 10:13

Rinksim Juozaitį.
joks (NO)sėda ar mentas, kažkokia akiniuota, degradavusi studentė/lesbė (dar viena) su arklio dantimis(prašikusi 50 milijardų ir amžiams praskolinusi Lietuvą) ar kiti niekingi kandidateliai neverti būti ir nebus LT prezidentais.

kažko politrukai miega       2018-10-29 10:13

net keista, kad ušackas bando balotiruotis į prezidentus.
politrukai, TM ir VSD miega?
nes jie jau iš anksto užuosdavo nepageidautinus kompartijai kandidatus ir juos užblokuodavo.
na tikime ir pasitikime jais: ušacko niekaip nepraleis…

Nuomone       2018-10-29 10:09

Paskaičiau .....rinkimai.  i prezidentus…..demokratijos svente….paskaičiau iki tos vietos ir nusispjoviau…..ta svente jau patyrėm per suklastotus, pilnus intrigų Grybauskaites rinkimus, apskritai apart melo ta desimtmeti nieko nebuvo.Dieve duok, kad tokios simonytes nepraeitų !

Nuomonei       2018-10-29 10:00

Tai norėtum, kad laimėtų Šimonytė? Ušackas, jei ne partinė priklausomybė, neabejotinai būtų patekęs į antrą turą.

Nuomonė       2018-10-29 9:49

Autorius pataikauja Ušackui smile. Straipsniui nepritariu.

Dzeikas       2018-10-29 9:45

Chingishanui: pasitenkinsi Nauseda?

Ūla       2018-10-29 9:44

pagarba Seimo nariui Rimantui Dagiui už drąsą. Jis parašė tiesą

Skuba       2018-10-29 9:16

piršliai per ūlyčią pas Ingridą Šimonyčią. Gal jau svieto pabaiga?Juk nei vyras, nei merga…

ušacko, deja, nepraleis       2018-10-29 8:46

pasižiūri kokie paršai tie konservų viršūnės: kubiliai, anušauskai - tikri komjaunuoliai, net pabezdėt be kompartijos leidimo nedrįsta, tai aišku, kad stums tą senmergę - kuri be kiaušių, kuri ir toliau leis komunistinei nomenklatūrai būti ponais…

Chingishan       2018-10-29 8:40

Padarykim viską kad šita pederstinė išgama negautų nei 1 procento. o vietoj prezdiento posto - gautų šiltą kamerą 1x2 m. už snoro ir ūkio banko sunaikinimą, už prašiktus 50 milijardų, už tai kad ji dabar bando griauti tradicinę šeimą (jau vien tuo sulaužė Konstituciją)

Juokinga       2018-10-29 7:33

Buhalterė negali apsibręsti ar kreditas ar debitas.

Dzeikas       2018-10-29 7:31

Nesiimu vertinti kandidates nes aprasymas tendencingas.Autorius pabreze , kad kandidatas pucia migla paklaustas apie “nepatogiu” , priestaringu problemu sprendima, kad jo atsakymai AUTORIAUS POZIURIU priestaringi (buna , kad problemos sprendimas dualistinis , taciau klausiantysis del savo ribotumo to nesupranta arba nuduoda nesuprantas).
Kitaip sakant straipsnis fiksuoja kandidato neigiamas puses ir/arba stengiasi is neigiamos puses parodyti tas savybes kurios isryskejo nepakankamai.
Mokinkites issisukti savo ausis nuo makaronu kabinimo kas tie kabintojai bebutu: burokevicininkai, zydrieji liberastai, sajudistai ar tautinYkai.Straipsnis butent toks.
Rasau ne todel, kad remciau Simonyte.Vertinu ja kaip profesionale, bet po “Anuko” afioros man naryste sajudiniu gaujoje pati savaime kompromituoja zmogu. Bandau ismokint galvot eilini buduli, jei tokie skaitytu si straipsni.

Aciu R.Dagiui -       2018-10-29 6:14

vaizdzelis kuo puikiausias - partneryste, lietuvisko raidyno “papildymas’ ir t.t. Gal jau pakanka vienos “paneles” valstybes valdymui. Tik tvirtos seimos aasmuo gali stoti prie valstybes vairo. Galu gale, ar pamirsome koki “gera” darbeli ji atliko, kaip finministre per Kubiliaus valddymo laikotarpi?! Tik uz Usackas , kaip TS- KDS kandidata/

Visi       2018-10-29 0:17

jie vienodi. Visi jie gali net pažadinti naktį išrėkti, kad jie myli Tėvynę ir nori, kad joje visi gyventų ilgai ir laimingai. Jie patologiniai melagiai, ir todėl juos visus kasdien rodo per televizorių, rašo, kokie jie dori, narsūs, kompetentingi. Jie vertinami todėl, kad jie žino ir sutinka, jog patiems jiems nieko daryti nereikėa, už juos darys ir galvos kiti. Jie yra ir liks tučia vieta. Jie bijo tik vieno -kad už juos žmonės nebalsuos. Taip ir bus.

Al.       2018-10-29 0:16

Učackas, kaip ne keista, atrodo neblogai.

Tarabilda       2018-10-29 0:13

Anūko eunuchė.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.