Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Rima Baškienė: „Ar kalbėjimas apie dvasingumą yra prorusiškumas?“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 7 d. 0:01

26     

    

Rima Baškienė: „Ar kalbėjimas apie dvasingumą yra prorusiškumas?“

Eilinė spaudos konferencija „Dvasingumas – švietimo pertvarkos pagrindas“, kuri buvo skirta ketvirtosios prof. Jono Kievišo ir bendraautorių knygos apie dvasingumą pristatymui, sulaukė nepagrįstų kaltinimų. Konferencijos kritikų teiginiai, eskaluojami vis naujame, net užsienio politikos kontekste, šią konferenciją ir jos dalyvius pavertė neva „šlovinančiais V. Putino režimą“.

Kas gi įvyko konferencijos metu? Ši konferencija buvo jau nuo 2009 metų Seime rengtų konferencijų dvasingumo tema tęsinys. Konferencijoje kalbėjau apie dvasingumo svarbą ugdymo procese, moralinių vertybių reikšmę, citavau ukrainiečio akademiko Viktoro Oleiniko mintis, parašytas knygoje „Ugdymo dvasingumo raida“, kad „švietimo socialinį vaidmenį lemia misija kurti Žmogų žmoguje, formuoti visavertę Asmenybę, kuri pasižymėtų intelektinės ir dvasinės sferų neskaidoma vienove ir darnia raida“. Pabrėžiau, kad stebint pokyčius visuomenėje ir mokykloje labai svarbu, kad dvasingumo sričiai būtų skirtas kuo didesnis dėmesys.

Minėtoje konferencijoje kalbėjo ir vienas iš knygos autorių prof. J. Kievišas, kiti konferencijos dalyviai. Visi pripažinome, kad monografija aktuali švietimo strategams, ugdytojams, studentams, tėvams ir visiems, besirūpinantiems žmogaus ir visuomenės kultūra, atsižvelgiant į tautos dvasinį paveldą ir pasaulio globalizaciją.

Konferencijoje nebuvo kalbama apie Rusiją. Monografija yra Ukrainos ir Lietuvos mokslininkų bendradarbiavimo rezultatas. Tačiau po konferencijos viename savo straipsnyje garsus žurnalistas išsakė nuomonę dėl esą netinkamo konferencijos dalyvių liberalizmo ar demokratijos vertinimo, buvome išvadinti prorusiškais.

Ar „prorusiškumas“ buvo išskaitytas iš to, kad konferencijoje pristatoma knyga turi bendraautorius iš Ukrainos, o ukrainiečiai, kaip ir rusai, gyvena Rytuose nuo mūsų? Jei ir toliau eisime tokiu keliu, panašu, kad turėsime pamiršti bendradarbiavimą ne tik su Ukraina, bet ir su Gruzija ar Moldova vien dėl to, kad tos valstybės yra Rytuose. Dar daugiau – turėsime pamiršti ir visus kitų tautų, tarp jų ir rusų tautos, atstovus, kurie padėjo dėti pamatus Lietuvos Nepriklausomybei, reikšmingai prisidėjo prie edukologijos vystymo pasaulyje ir kalbėjo apie vertybes bei dvasingumo ugdymą. Panašu, kad turėsime bijoti prisiminti ir Rusijos disidento Sergejaus Kovaliovo, pirmojo Seimo įsteigtos Laisvės premijos laureato, ar kitų iškilių rašytojų ir visuomenės veikėjų pavardes vien tik todėl, kad jie kilę iš Rytų.

Neseniai įvykusios konferencijos tema pasikalbėti pasiprašė jauna LRT žurnalistė. Kalbant apie įvairių šalių kultūrą, švietimą ir dvasingumą iš konteksto buvo paimti mano žodžiai, kad „ir Rusijoje yra daug puikių dalykų, iš kurių mokomės“. Būtent šiuo sakiniu žurnalistė, galimai sąmoningai, ir pavadino savo straipsnį. Tai užsuko tolesnių komentarų karuselę, kiti komentatoriai netruko pasisakymus apie kultūrą ir švietimą priskirti pasisakymams apie V. Putino vykdomą užsienio politiką. Galiu tik patikinti, kad tame interviu V. Putino užsienio politikos tikrai nekomentavau.

Ar turėčiau jaustis kalta, kad surengiau spaudos konferenciją, sudarydama galimybę pristatyti Lietuvos ir Ukrainos mokslininkų parengtą knygą, nenujausdama, jog būsiu apkaltinta dėl profesoriaus pasakytų žodžių, kad demokratija ir globalizacija paveikia dvasinę mūsų gyvenimo sferą, o vėliau kažkas šį teiginį susies su V. Putinu? Ar turėčiau jaustis kalta, kad kalbėjau ir apie kitų tautų, įskaitant rusų, kultūrą, švietimą, dvasingumą?

Visa ši istorija su dvasingumui ir švietimui skirta konferencija tik sustiprina bendrą pastarųjų savaičių įspūdį, kad ir ką bedarytų Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė ar kiti „valstiečiai“, bus blogai ir jie bus atakuojami straipsniais, kaltinimais, bus prikuriama įvairiausių išvedžiojimų tam, kad juos būtų galima apkaltinti prorusiškumu ar dar kažkuo. Tokiems nepagrįstiems kaltinimams bei nepasitikėjimo ir nerimo kurstymui visuomenėje sukūrimui nevengiama pasitelkti asmenis, puikiai mokančius manipuliuoti teiginiais ir išsireiškimais.

Visada vertinu konstruktyvią kritiką. Esu dėkinga už patarimus ir pamokymus. Atsiprašau už klaidas. Neklystančių tikriausiai nerasime. Kaip Baltijos kelio dalyvė, puikiai žinau Nepriklausomybės reikšmę, niekada neneigiau Rusijoje buvusių ir esančių negerovių, tačiau niekada nesutiksiu su man metamais kaltinimais, kad nevertinu demokratijos, esu prorusiška ir, kaip teigia savo paskyroje vasario 4-ąją Facebook‘e parašęs Rimvydas Valatka, „netveriu noru išbučiuoti Putinui kruvinas bandito rankas“.

Manipuliavimas prorusiškumu jau ima peraugti sveiko proto ribas. Išsakomas sarkazmas net dėl mano pirmosios darbovietės, kad esu dirbusi Plungės linų audinių fabriko inžiniere technologe. Aš nežeminsiu R. Valatkos dėl to, kad jis buvo laikraščio „Tarybinis pedagogas“ redaktorius ir necituosiu jo tuo metu rašytų straipsnių. Gerbiu kiekvieną Lietuvai dirbantį ir kuriantį žmogų.

Šaltinis: lrs.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2017-02-8 8:41

Povilai,
pasakysiu, kodėl kas 50 metų (apytiksliai) kyla vis naujas karas.
Dėl religijos stagnacijos.
Šiai dienai visos religijos yra smarkiai stagnacinės. Bet kartu jos jokiu būdu neturėtų būti supasaulietintos taip, kaip supasaulietintas yra žmonių gyvenimas, nukreipiant į tokias netikras vertybes, kurios įsigaliojo vakarietiškame pasaulyje.
Iš krikščioniškų religijų labiausiai stagnacinė yra katalikų religija.
Didžiausias paradoksas yra tame, kad Jėzus labiausiai kovojo su religiniu dogmatizmu, o štai tariami jo pasekėjai taip sudogmatino tiek jo mokymus, tiek kitų asmenų, kūrusių krikščionišką religiją, pamąstymus, kad tikros Jėzaus religijos faktiškai nebeliko. Būtent dėl to kilo karai net tarp taip vadinamų krikščioniškų valstybių ir dar daug visokiausio blogio kilo.
Kažkokias reformas šiais laikais dar bandė daryti Jonas Paulius II bei bando daryti dabartinis popiežius Pranciškus, bet vargu ar tai nors kiek padės. Net ir visiškai žmogiško celibato sumąstymo atsisakymas yra nepaprastai sunkus, o ką jau kalbėti apie atsisakymą nuo savavališkai sau priskirtos nuodėmių atleidimo teisės. Mokslo pažanga atskleidė daugelį netikros religijos (tame tarpe ir krikščioniškos) klaidų ir tai lėmė dalies pažangių, protingų ir gana sąžiningų žmonių nusisukimą nuo religijos iš viso. Tai dar viena žmogiška tragedija.
Tad nereikia kurti naujų religijų, kuomet reikia arba atrasti tikrus apreiškimų elementus senose religijose, atmetant jose žmogiškus netikslumus, arba pasiremti nauju ir dar niekieno nepaneigtu Apreiškimu žmonijai - Urantijos Knyga. Ir nors nepasitvirtinusių religijų dogmatikai baisiai priešinasi šiam naujam ir tikram Apreiškimui, bet kaip Jėzus yra pasakęs - Tiesa niekada nenukenčia, jei ji nuoširdžiai tikrinama…

Al.       2017-02-8 1:39

Jei kas drįsta papeikti sodomokumunistus, tą tiesiog apvemia. Anksčiau išvadindavo debilu, žertva, dabar - Putino agentu. Nors patys - geriausiu atveju, rezervistų vaikai.

Kai ziuri Jakilaicio        2017-02-7 20:43

ar Miliutes laida-visada zinai ko laukti.Beje BBC visuomenes islaikoma TV irgi kritikuojama,kad atspindi tik vienos politines ideologijos puse.Tai ir suprantama,nes jie daug finansuojami is ES lesu ( Jungtine Karalyste gauna atgal apie puse savo imokamu imoku,tik dabar jau ES sprendzia,kam tos grazinamos lesos bus skiriamos).Valstieciai turi atkreipti demesi i tai,kad valstybine TV turi atstovauti visa visuomene.

Algirdas       2017-02-7 20:39

R.Baškienė: „ir Rusijoje yra daug puikių dalykų, iš kurių mokomės“.
Vis tik abejoju, kad daug yra puikių dalykų Rusijoje iš kurių mes mokomės ar reikėtų mums mokytis, tačiau iš šio pasakyto netikslumo nereikėtų “pūsti dramblį”, nes patys drambliapučiai dar blogiau atrodo, negu pati R.Baškienė. Beje, vienas iš puikių dalykų Rusijoje - iškrypusio sekso (pederastijos) propagandos uždraudimas.

Marginalas: tarptautinis prorusiškumas       2017-02-7 18:27
asai       2017-02-7 17:33

taigi ir šlubam valstiečių arkliui aišku, kad kalbėjimas apie dvasingumą nėra prorusiškumas, bet dvasingumo pavyzdyje Rusijos paminėjimas yra bukaprotiškumas, politinis trumparegiškumas, išsilavinimo ir platesnio akiračio stoka. Taip pat ir ižeidimas tų tremtinių aukų iš Lietuvos ir daugelio šalių, disidentų, ir šiandienos Krymo bei Ukrainos gyventojų. Taip pat ir mūsų Sausio 13aukų ir nukentėjusių

p.s. Jie neužtenka to proteliosuorasti Seimo pirmininko pavaduotojai, pabandykite isivaizduoti kas būtų,  jeigu kart metu kas Prancūzijos parlamente būtų dvasingumo pavyzdžiu paminėjęs nacių vokietiją? juk buvo toje žemėje ir Mocartas , ir Gėtė, ir ....

Kas ką kaip vertina...       2017-02-7 16:54

“Ar turėčiau jaustis kalta, kad surengiau spaudos konferenciją, sudarydama galimybę pristatyti Lietuvos ir Ukrainos mokslininkų parengtą knygą, nenujausdama, jog būsiu apkaltinta dėl profesoriaus pasakytų žodžių, kad demokratija ir globalizacija paveikia dvasinę mūsų gyvenimo sferą, o vėliau kažkas šį teiginį susies su V. Putinu?”
Spaudos konferencijos negirdėjau, tačiau įtariu, kad buvo teisingai įvertinta kraštutinės liberaliosios demokratijos ir globalizmo neigiama įtaka visuomenės moralei ir gvasingumui, todėl libertaliniai Lietuvos visuomenės tvirkintojai ir stengiasi tokį vertinimą NEPELNYTAI susieti su V.Putinu. Deja, V.Putinas nėra moralės ir dvasingumo įsikūnijimas ir, todėl jis tokios garbės tikrai nėra nusipelnęs.

Nepasirašysiu        2017-02-7 16:53

Praeitam komentatoriui: Čekijos, Vengrijos ir net Lenkijos santykiai su Rusija daug, daug geresni ir artimesni, nei Lietuvos. Visos trys valstybes taip pat visuomet buvo labiau išsivysčiusios uz Lietuva. Ar šie dalykai gali buti susiję?

Nepasirašysiu        2017-02-7 16:51

Dvasingi žmones neskubės imti paskolos būstui pirkti ir ją gražinti 40 metu.
Dvasingi žmones neskubės emigruoti dirbti juodadarbiais Vakaruose, o sieks įtakos Lietuvos politikoje.
Dvasingi žmones neskubės pirkti ispardavimuose, balsuoti uz alaus butelį ar skalbimo miltelių pakeli, imti SMS greitąsias paskolas.
Rimvydas Valatka visa gyvenimą dirbo, prie visu valdžių, kad dvasingumas Lietuvoje butu neįmanomas.

wwww       2017-02-7 16:35

Dabartinis Rusijos dvasingumas atrodo taip -  girtas popas dėvintis laikrodį už 10k $ su Mersu už 100k $ nutrenkiantis pėsčiųjų perėjoje vaiką. Visą kitą pakazuxą ir propagandą skirta pridengti megą vagių elitą ir visais požiūriais degraduojantį Rusijos valstybės sociumą. Iš jos mes importuojame tik korupciją ir gyvenimą pagal bandytų paniatkes. Jei lagerių bandytų šansonas yra dvasingumas, tai atsakysiu kaip kalba dvasingosios Rusijos paprasti žmonės - pašli vy nx.

Klausimas       2017-02-7 16:30

Įdomu, kodėl liberastiniai žurnaliūgos tyli apie V.Lansbergio “rusiškumą”, kai jis yra ne kartą teigęs, jog rusai yra geri žmonės; netikę rusai sėdi tik Kremliuje?

Ona       2017-02-7 16:24

Jei dar tarybinės periodikos neišėmė iš fondų, tai galime paskaityti ir ano meto R. Valatkos kūrybą. Ir kokią citatą įkelti, kaip komentarą.

Ponia Baškiene       2017-02-7 15:48

Nesijaudinkit. Šakalų visada buvo ir bus. Jūs darykite viską kas priklauso. Pabaigoj šakalai liežuvius susikiš sau į užpakalius.

šiaip tai keista       2017-02-7 15:43

kodėl lietuviai neemigruoja pas Gerus Dvasingus Žmones Rusus, bet į vakarus?
kodėl lenkai, čekai, vengrai, estai, suomiai, gruzinai, ukrainiečiai taip keikia tuos Gerus Dvasingus Rusus?

KODĖL       2017-02-7 15:20

nacionalinė [mokesčių mokėtojų išlaikoma] televizija taip ignoruoja tautos išrinktą, teisėtą valdžią ir niekaip nesusitaiko su tikrove? Ar jie nori ,kad dabartinė valdžia būtų pakeista, ar jie patys , tokie pilni neapykantos , turi išeiti? Vakar p.Jakilaitis savo laidoje tiesiog spirgėjo ant savo “karštos kėdutės”...

sarmatas       2017-02-7 15:10

melo ir patyčių kultūrą atnešė kryžuočiai ir dar knygą ” Sarmatija” uždraudė sakė Aivaras L.

tik       2017-02-7 14:49

tik negyvenęs su tikrais rusais Rusijoje gali nežinoti apie eilinių rusų dvasingumą...geri žmonės, rusai - Žmonės iš didžiosios raidės

rusų dvasingumas...       2017-02-7 13:07

akli kačiukai nemato, kad patyčių kultūra - tai rusiška kalinių kultūra - taipogi ir kgbistų kultūra.
ir tovariščius tapinas ir valadka ir kiti raudonieji apsemti “rusiško dvasingumo”

Alina       2017-02-7 11:50

Beveik su viskuo sutikdama, kas buvo parašyta ankstesniuose komentaruose - noriu tik pabrėžti tokią mintį.
Deja, atsitiko taip, kad Putinui pavyko už dideles sumas nusipirkti daug rusų talentingų menininkų: dirigentą Gergijevą, solistę Netrebko, altistą Bašmetą ir t.t.
Štai DABARTINIU metu ir jaučiamas menininkų- demokratų stygius, gal todėl toks tylus ir opozicijos balsas.
Tad šiuo metu rusų kultūra ir dvasingumas išgyvena tikrai ne geriausius laikus….

Povilas       2017-02-7 10:16

VaidasVDS, o man jau senokai kirba hipotezė, kad žmonijos moralumas, dvasingumas, ydos ir panašūs dalykai iš esmės nekinta jau daugel daugel metų. Gal tik jų pasireiškimo formos prisitaiko prie laikmečio.
Tokia mintis man toptelėjo bežiūrint vieną spektaklį, kurio veiksmas vyksta gan senokais laikais. O žmonių tarpusavio santykiai tenai rodomi tokie patys kaip dabar: meilė, išdavystė, gobšumas, klasta, garbė, valdžia… ir t.t.ir pan.
Istoriniai raštai, literatūra, pasakojimai, padavimai, pasakos - viskas vis apie tą patį.
Šių žmogaus savybių nepastovumas pasireiškia lyg kažkoks bangavimas laike: tai paūmėja, tai nurimsta. Ir geografiškai - tai čia,tai ten daugiau blogio arba gėrio. O visuma nekinta.
Vis prisimenu, kai pmano močiutė kažkada seniai sakė: ” kas penkiasdešimt metų  ateina karas, nes žmonės pagenda”.

Vilius       2017-02-7 10:07

Nors Putino politinė propaganda yra pasibjaurėtina, bet sąžiningas žmogus pripažins, kad rusiškos laidos vaikams yra kur kas padoresnės už vakarietiškąjį brudą. To negali pripažinti lyg nuo narkotikų apsvaigę kai kurie paranojiški LRT propagandistai…

ruta       2017-02-7 9:27

..nepasizymi niekuo nauju nei valatkos , nei tapinai , nei ju grupiniu interesu ruporai Siauro televizijoje -jakilaiciai , miliutes ir kitas brudas ..Pinigu karta , stai ju visas dvasingumas , o ju propagandos , zmoniu smeizimo, zeminimo metodai, analogiski Rusijos propagandiniam kiseliui ..

VaidasVDS       2017-02-7 9:05

Kalbėti apie dvasingumą sekuliaristiniame pasaulyje darosi vis pavojingiau.
Moralumas kyla iš žmogaus, dvasingumas kyla iš Dievo, o netikros vertybės kyla iš žmonių klaidų. Kada žmogus įsimyli klaidą, kyla nelaimės bei nesantaika.
Kadangi visi žmonės klysta, šis pasaulis negali gyventi be klaidų. Žmogaus bet kokia tautybė čia iš viso yra ne prie ko.
Šis pasaulis turi išmokti panorėti taisyti klaidas. O klaidas reikia taisyti tiek kilusias iš netikros moralės, tiek iš netikro žmogiškumo, tiek ir iš netikro (sužmoginto) dvasingumo.
Ir niekada pasaulis nepasistūmės į priekį tol, kol kuri nors žmonių grupė nenustos kurstyti nesantaikos tarp žmonių, turinčių skirtingas nuomones. Nėra taip blogai turėti skirtingą nuomonę, netgi kardinaliai, nuo kito žmogaus. Žmonės, ieškantys išminties, tuos skirtumus gali pašalinti. Bet jei nors vienas žmogus neieškos išminties, tai skirtumų pašalinti nepavyks. Nereikėtų pernelyg smerkti tokių žmonių, nes jau savaime tokie žmonės yra nelaimingi, o iš nelaimingų žmonių šaipytis ar tyčiotis yra nemandagu (nemoralu). Bėda tik tame, kad buvimas valdžioje ar realios valdžios aptarnavimas neišmintingiems žmonėms atveria galimybes nevaržomai tyčiotis iš “kitokių” žmonių ar primetinėti savo “neklystančią” nuomonę visai visuomenei. Tuomet ir atsiranda tikrasis vargas dėl proto…

Julius       2017-02-7 8:27

Be reikalo mes čia ieškome argumentų, propagandistų, neva, nesupratimo ar kokių nors kitų, logika ir mastymu paremtų dalykų. Negi jau pamiršome tą isteriją, kuri “Paksogeito” metu pylėsi iš visų pakampių su vieninteliu tikslu - koordinuotu puolimu pašalinti “senių ir budulių” išrinktą “ne tą”...

Gražiai vakar Jakilaičio laidoje       2017-02-7 7:53

R.Baškienė užstojo Rusijos disidentus.Gaila,kad jau net Rusijos pavadinimo negalima minėti.Juk reikia skirti Kremlių ir rusų kultūrą.Liaudyje tai vadinama priekabiojimu.Liberalai negali būti ne valdžioje,tada jiems prasideda abstinencija su priekabėmis ir t.t…Tai jau priklausomybės rūšis.Visame pasaulyje ,ypač atėjus Trampui,jie kaip be dozės,be valdžios,tiesiog kvaišta.Nors šiaip ,baltajai rasei tikrai gręsia išnykimas.

Agnė       2017-02-7 6:05

Gerai, kad neturiu FACEBOOK.Nes baisu gauti psiūlymą pabučiuoti ...putinui kruviną ranką!
O R.Baškienei linkiu tvirtybės, o žmonės jus visus LŽVS palaiko. Tik eikit į viešumą ir netylėkit!

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.