Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Pasaulis, Demokratija ir valdymas

Ričardas Čekutis. Vengrija yra laisva pasirinkti savo kelią – V. Orbano interviu „Fox News“ žurnalistui T. Carlsonui

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 12 d. 19:07

2     

    

respublika.lt

„Imigracija į Vengriją nėra žmogaus teisė. Niekada. Tai mūsų šalis. Tai tauta, bendruomenė, šeima, turinti savo istoriją, kalbą ir tradicijas“, – išskirtiniame interviu „Fox News“ žurnalistui Takeriui Karlsonui (Tucker Carlson) sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

V.Orbanas prisiminė JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) 2020 m. rinkimų kampanijos metu išsakytas mintis, kuriose Dž.Baidenas jį prilygino autokratiniams lyderiams, tokiems kaip Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ir Šiaurės Korėjos prezidentas Kim Čen Unas (Kim Jong Un).

V.Orbanas buvo pirmasis Europos lyderis, kuris parėmė Donaldo Trampo (Donald Trump) perrinkimą. D.Trampas savo ruožtu gyrė Vengrijos ministro pirmininko politiką sienų saugumo ir kovos su terorizmu srityse, taip pat jo pastangas apsaugoti ir remti krikščionių bendruomenes visame pasaulyje.

Išskirtiniame interviu „Fox News“, kurį nutyli liberalioji žiniasklaida, V.Orbanas sakė, kad Dž.Baidenas nekalba vengriškai, todėl negali iš tikrųjų pažinti Vengrijos ir suprasti, apie ką kalbama, kai išsako pastabas. Pavyzdžiui, kai sako, jog Vengrijoje kuriamas „totalitarinis režimas“.

„Tas, kuris nekalba mūsų kalba ir labai menkai pažįsta Vengriją, žinoma, negali suprasti vengrų padėties, tačiau net ir tokiu atveju ši sarkastiška pastaba nepateisinama. Žinote, šis pareiškimas savaime yra asmeninis įžeidimas visiems vengrams“, – sakė premjeras. Jis pridūrė, kad nenori sugriauti dvišalių Jungtinių Valstijų ir Vengrijos santykių, kurie „iš esmės yra labai geri“.

„Išskyrus politiką, viskas yra gerai. Problema ta, kad Vašingtone valdžioje yra liberalai, bet mes turime su tuo susidoroti, nes gerus JAV ir Vengrijos santykius laikome vertybe, net jei amerikiečiai šiandien to nemato taip, kaip anksčiau“, – sakė V.Orbanas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad kairiųjų pažiūrų politikai, tokie kaip Dž.Baidenas, negali net įsivaizduoti alternatyvios nacionalistinės ar konservatyvios ideologijos.

„Vakarų liberalai negali pripažinti, kad Vakarų civilizacijoje egzistuoja konservatyvi nacionalinė alternatyva, kuri yra sėkmingesnė kasdieniame gyvenime. Štai kodėl jie mus kritikuoja. Jie kovoja už save, o ne prieš mus. Tačiau mes rodome pavyzdį, kad tradicinėmis vertybėmis, nacionaliniu identitetu ir krikščionybės tradicijomis pagrįsta šalis gali būti sėkminga – kartais sėkmingesnė nei kairiųjų liberalų vyriausybė“, – akcentavo V.Orbanas.

„Dž.Baidenas ir Demokratų partija negalėjo sutikti su Vengrijos sėkme ginant savo sienas su Serbija ir Kroatija. Priešingai, nei teigia demokratai, Tėvynės gynimas ir sienų apsauga neturi nieko bendra su neapykanta ar ksenofobija“, – sakė jis.

„Tautos suverenitetas kyla iš Dievo ir gamtos. Viskas prasideda nuo mūsų. Tai mūsų šalis. Tai mūsų žmonės. Tai mūsų istorija, mūsų kalba, todėl turime stiprinti savo sienas“, – sakė V.Orbanas ir pridūrė, kad „imigracija į Vengriją nėra žmogaus teisė“.

„Jei kas nors kerta Vengrijos sieną be Vengrijos valstybės leidimo, turime gintis ir juos sustabdyti. Turime apsaugoti savo žmones nuo bet kokio pavojaus“, – akcentavo premjeras ir pridūrė, jog „nėra jokios pagrindinės žmogaus teisės, kuri garantuotų, kad į šalį gali atvykti kiekvienas.“

V.Orbanas sakė, kad migrantų krizės metu kelios Europos šalys nusprendė atversti naują savo istorijos puslapį, kurį jis pavadino „nauja visuomene“. Premjeras pridūrė, kad tai postkrikščioniška ir postnacionalinė visuomenė, kurioje maišosi skirtingos bendruomenės, ir jie nežino, kokios bus to pasekmės. „Manau, kad tai labai pavojingas dalykas, ir kiekviena tauta turi teisę priimti arba atmesti šį pavojų. Mes, vengrai, nusprendėme nerizikuoti, kad mūsų visuomenėje kiltų sumaištis“, – sakė V.Orbanas.

Premjeras pridūrė, kad dėl šio sprendimo Vengrija yra puolama, o tai taip pat yra prasto jo asmeninio įvaizdžio priežastis. „Europos Sąjungoje su manimi elgiamasi kaip su juoda avimi“, – sakė jis.

Paklaustas, kokių pasekmių Vokietijai turės migrantų priėmimas, jis atsakė: „Jie rizikavo ir gavo tai, ko nusipelnė.“ Tačiau jis akcentavo, kad primygtinai reikalauja, jog vengrai galėtų patys spręsti migracijos klausimą.

V.Orbanas taip pat sakė, kad liberalai turi problemų dėl Vidurio Europos valstybių sėkmės. „Kuriame ekonomiškai, politiškai, kultūriškai ir net demografiškai sėkmingą visuomenę. Vidurio Europos valstybės savo sėkmę pasiekė visiškai kitaip, nei tikėjosi Vakarų šalys“, – sakė V.Orbanas.

Paklaustas, ar nesijaudina dėl galimo tarptautinio kišimosi į Vengrijos rinkimus, premjeras atsakė: „Nesijaudiname, nes esame tam pasirengę. Žinoma, tarptautiniai kairieji darys viską, kad Vengrijoje pasikeistų vyriausybė, bet mes tą žinome ir esame tam pasirengę. Mes žinome, kaip pakelti pirštinę ir kaip kovoti.“

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-08-13 16:29

perskaitai,nusimini ir surandi pateisinima,juk Vengrijs nebuvo TSRS “vainike”,ten buvo savi istatymai,beje prisimename 1956 berods metus,kada sukilo,Cekoslovakijos pasipriesinimas,o musu visos bedoa ,kad lyg siol esame priziurimi rezidentu is Maskvos,juk po Nepriklausomybes paskelbimo Estija pravede liustracija,braliukaiLatviukai kur sovietmeciu buvo karinis juru uostas Liepoja,riga Ventspilisir daug sausumos karininku,o kiek imoniu,kuriuose dirbo rusai,tad po Nepriklausomybe paliko 40 rusu ir tie pries keleta metu pravede liustracija,o mes okupantu galvazudzius uzslaptinome 25+2+75=102 metams.Kas gali atsakyti kodel.???Juknevicienei nedalyvauti-melageir isversta skure.

Jules       2021-08-13 8:01

O, čia tai lyderis! Tai ne mūsų pseudo politikieriai ir dezi propagandistai, gyvenantys iš melo sklaidos, iš netiesos demagogijos meno profesionalai Kapsukėje, VDU ar Riomerio univerkėje, kuri teršia šio švento mums ir labai nusipelniusio Lietuvai žmogaus. Jo giminės turėtų paduoti tokią univerkę į nešališką ir tikrai nuo Blogio imperijos sąjungininkių nepriklausomą teismą. Tschüß!


Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.