Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Pasaulis, Demokratija ir valdymas

Ričardas Čekutis. Vengrija yra laisva pasirinkti savo kelią – V. Orbano interviu „Fox News“ žurnalistui T. Carlsonui

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 12 d. 19:07

2     

    

respublika.lt

„Imigracija į Vengriją nėra žmogaus teisė. Niekada. Tai mūsų šalis. Tai tauta, bendruomenė, šeima, turinti savo istoriją, kalbą ir tradicijas“, – išskirtiniame interviu „Fox News“ žurnalistui Takeriui Karlsonui (Tucker Carlson) sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

V.Orbanas prisiminė JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) 2020 m. rinkimų kampanijos metu išsakytas mintis, kuriose Dž.Baidenas jį prilygino autokratiniams lyderiams, tokiems kaip Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ir Šiaurės Korėjos prezidentas Kim Čen Unas (Kim Jong Un).

V.Orbanas buvo pirmasis Europos lyderis, kuris parėmė Donaldo Trampo (Donald Trump) perrinkimą. D.Trampas savo ruožtu gyrė Vengrijos ministro pirmininko politiką sienų saugumo ir kovos su terorizmu srityse, taip pat jo pastangas apsaugoti ir remti krikščionių bendruomenes visame pasaulyje.

Išskirtiniame interviu „Fox News“, kurį nutyli liberalioji žiniasklaida, V.Orbanas sakė, kad Dž.Baidenas nekalba vengriškai, todėl negali iš tikrųjų pažinti Vengrijos ir suprasti, apie ką kalbama, kai išsako pastabas. Pavyzdžiui, kai sako, jog Vengrijoje kuriamas „totalitarinis režimas“.

„Tas, kuris nekalba mūsų kalba ir labai menkai pažįsta Vengriją, žinoma, negali suprasti vengrų padėties, tačiau net ir tokiu atveju ši sarkastiška pastaba nepateisinama. Žinote, šis pareiškimas savaime yra asmeninis įžeidimas visiems vengrams“, – sakė premjeras. Jis pridūrė, kad nenori sugriauti dvišalių Jungtinių Valstijų ir Vengrijos santykių, kurie „iš esmės yra labai geri“.

„Išskyrus politiką, viskas yra gerai. Problema ta, kad Vašingtone valdžioje yra liberalai, bet mes turime su tuo susidoroti, nes gerus JAV ir Vengrijos santykius laikome vertybe, net jei amerikiečiai šiandien to nemato taip, kaip anksčiau“, – sakė V.Orbanas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad kairiųjų pažiūrų politikai, tokie kaip Dž.Baidenas, negali net įsivaizduoti alternatyvios nacionalistinės ar konservatyvios ideologijos.

„Vakarų liberalai negali pripažinti, kad Vakarų civilizacijoje egzistuoja konservatyvi nacionalinė alternatyva, kuri yra sėkmingesnė kasdieniame gyvenime. Štai kodėl jie mus kritikuoja. Jie kovoja už save, o ne prieš mus. Tačiau mes rodome pavyzdį, kad tradicinėmis vertybėmis, nacionaliniu identitetu ir krikščionybės tradicijomis pagrįsta šalis gali būti sėkminga – kartais sėkmingesnė nei kairiųjų liberalų vyriausybė“, – akcentavo V.Orbanas.

„Dž.Baidenas ir Demokratų partija negalėjo sutikti su Vengrijos sėkme ginant savo sienas su Serbija ir Kroatija. Priešingai, nei teigia demokratai, Tėvynės gynimas ir sienų apsauga neturi nieko bendra su neapykanta ar ksenofobija“, – sakė jis.

„Tautos suverenitetas kyla iš Dievo ir gamtos. Viskas prasideda nuo mūsų. Tai mūsų šalis. Tai mūsų žmonės. Tai mūsų istorija, mūsų kalba, todėl turime stiprinti savo sienas“, – sakė V.Orbanas ir pridūrė, kad „imigracija į Vengriją nėra žmogaus teisė“.

„Jei kas nors kerta Vengrijos sieną be Vengrijos valstybės leidimo, turime gintis ir juos sustabdyti. Turime apsaugoti savo žmones nuo bet kokio pavojaus“, – akcentavo premjeras ir pridūrė, jog „nėra jokios pagrindinės žmogaus teisės, kuri garantuotų, kad į šalį gali atvykti kiekvienas.“

V.Orbanas sakė, kad migrantų krizės metu kelios Europos šalys nusprendė atversti naują savo istorijos puslapį, kurį jis pavadino „nauja visuomene“. Premjeras pridūrė, kad tai postkrikščioniška ir postnacionalinė visuomenė, kurioje maišosi skirtingos bendruomenės, ir jie nežino, kokios bus to pasekmės. „Manau, kad tai labai pavojingas dalykas, ir kiekviena tauta turi teisę priimti arba atmesti šį pavojų. Mes, vengrai, nusprendėme nerizikuoti, kad mūsų visuomenėje kiltų sumaištis“, – sakė V.Orbanas.

Premjeras pridūrė, kad dėl šio sprendimo Vengrija yra puolama, o tai taip pat yra prasto jo asmeninio įvaizdžio priežastis. „Europos Sąjungoje su manimi elgiamasi kaip su juoda avimi“, – sakė jis.

Paklaustas, kokių pasekmių Vokietijai turės migrantų priėmimas, jis atsakė: „Jie rizikavo ir gavo tai, ko nusipelnė.“ Tačiau jis akcentavo, kad primygtinai reikalauja, jog vengrai galėtų patys spręsti migracijos klausimą.

V.Orbanas taip pat sakė, kad liberalai turi problemų dėl Vidurio Europos valstybių sėkmės. „Kuriame ekonomiškai, politiškai, kultūriškai ir net demografiškai sėkmingą visuomenę. Vidurio Europos valstybės savo sėkmę pasiekė visiškai kitaip, nei tikėjosi Vakarų šalys“, – sakė V.Orbanas.

Paklaustas, ar nesijaudina dėl galimo tarptautinio kišimosi į Vengrijos rinkimus, premjeras atsakė: „Nesijaudiname, nes esame tam pasirengę. Žinoma, tarptautiniai kairieji darys viską, kad Vengrijoje pasikeistų vyriausybė, bet mes tą žinome ir esame tam pasirengę. Mes žinome, kaip pakelti pirštinę ir kaip kovoti.“

respublika.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-08-13 16:29

perskaitai,nusimini ir surandi pateisinima,juk Vengrijs nebuvo TSRS “vainike”,ten buvo savi istatymai,beje prisimename 1956 berods metus,kada sukilo,Cekoslovakijos pasipriesinimas,o musu visos bedoa ,kad lyg siol esame priziurimi rezidentu is Maskvos,juk po Nepriklausomybes paskelbimo Estija pravede liustracija,braliukaiLatviukai kur sovietmeciu buvo karinis juru uostas Liepoja,riga Ventspilisir daug sausumos karininku,o kiek imoniu,kuriuose dirbo rusai,tad po Nepriklausomybe paliko 40 rusu ir tie pries keleta metu pravede liustracija,o mes okupantu galvazudzius uzslaptinome 25+2+75=102 metams.Kas gali atsakyti kodel.???Juknevicienei nedalyvauti-melageir isversta skure.

Jules       2021-08-13 8:01

O, čia tai lyderis! Tai ne mūsų pseudo politikieriai ir dezi propagandistai, gyvenantys iš melo sklaidos, iš netiesos demagogijos meno profesionalai Kapsukėje, VDU ar Riomerio univerkėje, kuri teršia šio švento mums ir labai nusipelniusio Lietuvai žmogaus. Jo giminės turėtų paduoti tokią univerkę į nešališką ir tikrai nuo Blogio imperijos sąjungininkių nepriklausomą teismą. Tschüß!

Rekomenduojame

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.