Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Nuo bačkos, Demokratija ir valdymas

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 12 d. 18:20

22     

    

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Šįkart ant bačkos užsiropštė europarlamentaras Andrius Kubilius, savo „Facebook“ paskyroje išdėstęs ne tik savąją „hibridinio karo“ koncepciją („kare kaip kare“), bet ir išreiškęs tikėjimą, kad „kada nors švęsime demokratijos pergalę ties Smolensku“ (tiesa, ar pergalė irgi bus hibridinė, kaip tai atrodys, kur/kokioje tikrovėje tas „ties Smolensku“ yra, nepatikslino, bet juk dar ne pabaiga…).

Susižavėjęs tokia perspektyva – dar viena proga Lietuvai „suvaidinti ypatingą vaidmenį“ – ir pasipiktinęs nedėkingais diktatoriais, ilgai postringauja apie būtinybę susivokti. Vieną akimirką atrodo, kad net ir pats atgauna savimonę: „Nors tvorą ir buvo galima pasistatyti. Dėl visa ko.“ (Deja, minties netęsia – kad nepasistatėme, ir taip žinome, o štai kodėl „dėl visa ko“ nepasistatėme, dar ne – juk rašo ne šiaip sau politikos apžvalgininkas ar hibridinio karo lauko eilinis, o dukart ekspremjeras ir ilgametis vienaip ar kitaip prie valdžios vairo stovėjusios partijos pirmininkas).

Kad skaitytojas laiko dykai neleistų, pasiūlo kitą užsiėmimą: „Pats laikas išsiaiškinti, kas turi būti laikoma išdavyste hibridiniame kare. Ar bent tai, kas turi būti laikoma „naudingų idiotų“ paslaugomis priešui hibridinio karo sąlygomis. Ir kaip su jais turi būti elgiamasi“.

Pagal seną tradiciją nepamiršta padėkoti (kad partijai, nėra reikalo nė sakyti) už tai, kad „Lietuvai pasisekė, kad šiuo metu turi tokią Vyraiusybę, kokią turi“, o baigdamas ir vėl išpažįsta savo tikėjimą, kad „ir šį mums primestą hibridinį karą mes laimėsime. Ir kada nors švęsime demokratijos pergalę ties Smolensku“.

Ir tai dar ne viskas – „įžvalgų“ tiek daug, kad redakcijoje kilo net diskusija: kaip visą tą nesąmoningą, užtat sąmojingą politiko (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti…

Ilgai galvos nesukę kviečiame skaitytojus į talką: siūlykite, vertinkite, interpretuokite.

* * *

Andrius Kubilius. Kare kaip kare

Nepaisant visų viešų niurzgėjimų ir pranašysčių, kad Vyriausybė tikrai nesusitvarkys, nepaisant neslėpiamos piktdžiugos opozicijos veiduose, kad šiai Vyriausybei tenka dar viena krizė, Vyriausybė šiomis dienomis pademonstravo, kad ir su šia krize susitvarkys: kariuomenė jau stato spygliuotos vielos užtvarą, vėliau kils apsauginė tvora su papildoma tos pačios spygliuotos vielos apsauga; bus įrengti nauji palapinių miesteliai; tokie miesteliai bus saugomi ir samdytis taksi kelionei į Berlyną nebus galimybių; Frontex pagalba bus didinama; kartu su ES lyderiais bus ieškoma sutarimo su Irako ir Turkijos Vyriausybėmis dėl readmisijos ir pabėgėlių sugrąžinimo.

Po to ateis metas ir ilgalaikiams sprendimams.

Vyriausybė tvarkosi. Lygiai taip pat, kaip tvarkėsi ir tvarkosi su pandemija: be tuščios savigirikos ir pompos. Ir tik tai ir yra verta pasitikėjimo.

Tai nereiškia, kad nebebus naujų ir netikėtų iššūkių. Geografija ir istorinis likimas lėmė, kad gyvename demokratinės ir autoritarinės erdvių susikirtimo pafrontėje. Tai diktuoja ir mūsų vienintelę teisingą ilgalaikę strategiją: padaryti viską, kad ta skiriamoji linija persikeltų nuo mūsų toliau į Rytus. Bent iki Smolensko. Tam yra visos galimybės, – tai padarys visų pirma patys Baltarusijos žmonės, remiami demokratinio pasaulio, bet Lietuva tame gali suvaidinti ypatingą vaidmenį. Ir tai gerai supranta tiek Lukašenka, tiek ir Putinas.

Autoritarai silpsta; žmonės reikalauja permainų, nori demokratijos ir pas save; diktatoriai į tai atsako represijomis. Kai diktatorius pasijunta užspaustas į kampą, jis tampa visiškai neprognozuojamu – tada pasipyla lėktuvų užgrobimai, tariamos „pabėgėlių krizės“. Tai neturi mūsų stebinti, nes diktatoriai taip bando su mumis kariauti. Kariauti hibridinį karą. Taip bando mus nubausti, nes mūsų paramą demokratinei Baltarusijai ar demokratinei Rusijai supranta, kaip karo jų diktatūroms paskelbimą.

Mes neturime išsigąsti savo ilgalaikės svajonės – demokratija Baltarusijoje ir Rusijoje! – vien dėl to, kad ji nepatinka diktatoriams ir dėl to, kad jie prieš mūsų svajonę nutarė pradėti savąjį beviltišką hibridinį karą. Taip pat ir mūsų teritorijoje. Atsakas turi būti toks pat, kaip Sąjūdžio laikais, – „tik nereikia mūsų gąsdinti!“. Mes, net ir gąsdinami, savo svajonių neatsisakome! Ir jų neparduodame!

Kare kaip kare. Jeigu kas nors prieš tave pradėjo karą – visų pirma reikia gintis. Tą Vyriausybė ir daro. Antra, reikia akivaizdžiai parodyti diktatoriui, jo aplinkai ir jo rėmėjams, kad diktatoriaus desperacija pradėti hibridinį karą prieš mus buvo didelė jo klaida, kuri brangiai kainuos jam pačiam ir jo aplinkai. Mūsų atsakas turi būti aiškus: hibridinis karas prieš Lietuvą yra karas prieš visus Vakarus. Į tokį karą atsakys ne tik Lietuva, kuri kam nors Minske ar Maskvoje gali atrodyti kaip nedidelė, silpna, nereikšminga ir vieniša, bet atsakys visi Vakarai. Kaip atsakė po lėktuvo užgrobimo. Kiekvienas naujas Lukašenkos išpuolis prieš tarptautinę bendruomenę artina jo pabaigą.

Bet apie viską iš eilės.

Kare kaip kare. Viskas prasideda nuo susivokimo. Anksčiau buvo lengviau susivokti: apie karo pradžią pranešdavo artilerijos kanonados, karo lėktuvų garsas ore ar tankų vikšrų žlegesys gatvėse. Dabar yra kitaip: artilerijos nėra, bet yra vargšai nelegalūs migrantai.

Natūralu, kad ir Lietuvoje, ir Vakaruose tai labai greitai buvo pavadinta – štai dar viena „pabėgėlių krizė“ ar „nelegalios migracijos krizė“. Nes į Lietuvą per sieną nelegaliai atvyksta „nelegalūs migrantai“. Matėme panašią, tik žymiai didesnę „pabėgėlių krizę“ Europos pietuose ‪2015-2016‬ metais. Jungtinės Amerikos Valstijos pastoviai kenčia nuo „nelegalios migracijos krizės“, besiveržiančios į JAV per jos sieną su Meksika. Ir todėl pirma reakcija tiek Lietuvoje, tiek Vakaruose – dar viena krizė, kokių jau matėme.

Bet tai yra klaidingas vertinimas. Ir Lietuvos Vyriausybė visų pirma turi perduoti aiškią žinią partneriams Vakaruose – tai nėra dar viena „pabėgėlių krizė“ ar „nelegalios migracijos krizė“. Tai yra pirmasis hibridinis karas, kuomet jo arsenalui yra panaudojama ne propaganda ar dezinformacija, ne kibernetinių atakų sugebėjimai, ne politikų korupcijai skirti „juodi pinigai“, bet gyvi žmonės, patikėję Lukašenkos agentų nupaišyta galimybe per nelegalų Lietuvos sienos kirtimą įsitvirtinti kur nors Europos Sąjungoje.

Lukašenka pats šį „pabėgėlių“ srautą sukūrė, ir tuo tai skiriasi tiek nuo situacijos JAV–Meksikos pasienyje, tiek ir nuo krizių, kurios dėl Sirijos pabėgėlių kildavo Turkijos–ES santykiuose.

Taigi turime ne dar vieną krizę, o karą, ne dar vieną pabėgėlių krizę, o pirmąją labai specifinę hibridinio karo atmainą. Ir kai kas nors aiškina, kad buvo galima jai iš anksto pasiruošti, tai skamba taip pat, kaip skambėtų kritika, kad pasaulis galėjo iš anksto pasiruošti Covid pandemijai ir galėjo vakcinas išrasti dar iki pandemijos pradžios.

Nors tvorą ir buvo galima pasistatyti. Dėl visa ko.

Susivokus, kad tai yra ne dar viena krizė, o naujas hibridinio karo etapas, yra verta ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje suvokti paprastą tiesą – Europos Sąjungos rytinė siena, kuri iki šiol nematė pabėgėlių iš Azijos ar Afrikos srautų, ateityje nebebus tokia, kokia buvo iki šiol.

Putinas yra pasiruošęs sekti Lukašenkos pavyzdžiu. Gali būti, kad Putinas ir paskatino Lukašenką imtis tokios hibridinės atakos. Kai kuriuos Europos Sąjungos gynybinius mechanizmus Putinas išbandė dar ‪2015-2016‬ metais, kai bombarduodamas Sirijos miestus, pats sukūrė pabėgėlių srautus ir po to mafijiniais būdais juos gundė kraustytis į Europą. Europos Sąjungos pietinių sienų apsauga tam nebuvo pasiruošusi. Dabar Lukašenkos rankomis atliekama „žvalgyba mūšiu“ - yra tikrinama, kaip Europos Sąjunga gins savo rytines sienas.

Jeigu paaiškės, kad Lukašenkai šiame kare sekasi atrasti rytinės sienos silpnybes ar kad rytinėje pafrontėje gyvenančios Europos Sąjungos tautos (įskaitant ir lietuvius) yra lengvai paveikiamos ir tokia „žvalgyba mūšiu“ lengvai pasiekia pergalę, tada teks laukti ir žymiai didesnio masto hibridinio „pabėgėlių karo“ etapo, bet jau organizuoto tiesioginėmis Kremliaus pastangomis. Ir taikiniu tada jau bus ne mažoji Lietuva, bet visa Europos Sąjunga. Todėl Europos Sąjungai jau šiandien yra būtina parodyti Kremliui, kad Lukašenkos „žvalgyba mūšiu“ šiame hibridinio karo etape baigėsi visiška nesėkme pačiam Lukašenkai.

O tai reiškia tik viena – diktatoriai, bandantys represijomis ar hibridiniais karais prieš kaimynus išsilaikyti rytinėje Europos kontinento pusėjė, turi iš Europos Sąjungos, ne tik iš savo šalies žmonių, išgirsti aiškią žinią, kad jų „galiojimo laikas“ baigėsi.
Todėl pagrindinė išvada, kurią turi padaryti Vakarai abiejose Atlanto pusėse po šios hibridinio karo atakos prieš Lietuvą, yra paprasta – dar šiais metais Baltarusijoje turi įvykti laisvi rinkimai.

O tai reiškia, kad Lukašenka jau artimiausiu metu turi atsidurti ten, kur jam priklauso atsidurti. Ir visai nesvarbu kaip tai bus pasiekta - ar naujomis Europos Sąjungos ekonominėmis sankcijomis Baltarusijai, ar Vakarų aiškia žinia Putinui, kad už tolesnę paramą Lukašenkai jo taip pat laukia skausmingos sankcijos, ar įtikinamu išaiškinimu Lukašenkos artimiausiai aplinkai, kad tai yra paskutinis momentas, kai jie dar gali apsispręsti. Vakarų ryžtinga reakcija gali ir pačius baltarusius paskatinti ryžtingai užbaigti šį jiems tenkantį kankinimo išbandymą.

Kare kaip kare. Kai autoritarai pradeda karą prieš demokratiją, autoritarai privalo pralaimėti. Toks yra istorijos dėsnis. Putinas jau pralaimėjo karą prieš demokratiją ir europietišką orientaciją Ukrainoje, dabar kartu su Lukašenka bando kariauti beviltišką karą prieš demokratiją Baltarusijoje. Rezultatas bus toks pat, kaip Ukrainoje - demokratinė ir provakarietiška Baltarusija. Rusija mažai kuo skiriasi nuo Ukrainos ar Baltarusijos. Putinas to ir yra labiausiai išsigandęs. Ir tuo nelabai skiriasi nuo Lukašenkos. Savo beviltiškomis perspektyvomis taip pat nelabai skiriasi.

Ir paskutinis pastebėjimas, kylantis iš logikos „kare kaip kare“ – hibridiniame ar įprastiniame.

Kare yra svarbu ne tik tai, kaip sekasi tiems, kurie tiesiogiai fronto linijoje gina Tėvynę. Užnugaris yra ne mažiau svarbus. Net ir tais laikais, kai pagrindinė karo amunicija buvo artilerija ar tankai, puolančios armijos generolai dėdavo dideles pastangas kad priešininko užnugaryje sukeltų paniką, nepasitikėjimą valdžia ar besiginančiais generolais. Besiginantys kariuomenės vadai būdavo priversti imtis drąstiškų priemonių tam, kad neleistų priešui „okupuoti“ savo užnugario jausmų, emocijų, kad neleistų priešui pasiekti lengvų pergalių, skleidžiant panikos ar nepastikėjimo nuotaikų. Nes kai pralaimi karą užnugaryje, po to neišvengiamai pralaimi karą ir priešakinėje fronto linijoje.

Hibridiniame kare visas atakos smaigalys ir yra nukreiptas tik į užnugarį. Lukašenka „migrantus“ permeta į Lietuvą, neturėdamas vilčių, kad tie „pabėgėliai“ sužlugdys Lietuvos biudžetą, sienos apsaugos sistemą ar paveiks Vyriausybės nuostatas dėl paramos demokratinei Baltarusijai. Bet Lukašenka gerai žino, kad „pabėgėlių“ srautas sukels nepasitenkinimą „užnugaryje“ ir tai yra jo pagrindinis tikslas.

Nes lengvai pasiekiamas „užnugario“ nepasitenkinimas yra labai patinkantis ir politinei opozicijai, kuri labai noriai prisideda prie tos „nepasitenkinimo operacijos“ realizavimo.

Įsivaizduokime teorinę situaciją: per rytinę Lietuvos sieną pradeda veržtis tikri svetimi tankai. Mūsų kariai visomis pastangomis gina Tėvynę. Tuo tarpu tuo pat metu opoziciniai politikai Vilniuje pradeda aiškinti, kad Vyriausybė tokiai priešų atakai galėjo būti geriau pasirengusi, o kokia nors oponuojanti savivaldybės merė viešai paaiškina, kad jos vadovaujama savivaldybė niekaip neprisidės prie bendrų gynybos pastangų, nes pagal ją, pati valdžia prisidirbo ir dabar tegul pati savo susikurtas problemas sprendžia.

Kare kaip kare – tame tikrajame (ne hibridiniame) kare yra gerai žinoma tokia sąvoka kaip „išdavystė“ – fronte ar užnugaryje. Ir yra gerai žinoma kaip elgiamasi su išdavikais. Tame tarpe ir kaip būtų elgiamasi su tokia mere.

Pats laikas išsiaiškinti, kas turi būti laikoma išdavyste hibridiniame kare. Ar bent tai, kas turi būti laikoma „naudingų idiotų“ paslaugomis priešui hibridinio karo sąlygomis. Ir kaip su jais turi būti elgiamasi.

Kare kaip kare. Pats laikas mums visiems tai suvokti.

Ir pabaigai – karus laimi tie, kurie tiki savo vertybėmis ir savo teisumu. Lietuvai pasisekė, kad šiuo metu turi tokią Vyraiusybę, kokią turi. Daugiau pagiriamųjų žodžių ir nesakysiu. Todėl ir tikiu, kad ir šį mums primestą hibridinį karą mes laimėsime. Ir kada nors švęsime demokratijos pergalę ties Smolensku.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

aciu Kubiliui uz rasini       2021-07-16 2:45

“tiesu ” troliai nekad jo nesupras…

rinkėja iš Kauno       2021-07-14 13:26

manau, šitas Kubiliaus sąmonės ir pasąmonės nesamonių srautas nusipelno pavadinimo -LOGORĖJA (aba paprastai tariant, Kalbinė tryda). Taip medikai vadina psichikos ligonių nestabdomą kalbėjimą.

Šitas menkysta        2021-07-13 19:03

plintuso lygio.

Dalia       2021-07-13 16:21

Na ir pateike postulata lyg butu ne laborantas o rasytojas,bet manau mazai kas skaitys sio zmogelio paistymus.Visi seniai zino jo retorika,zino kad pilstis daug bet nieko prasmingo.Ir kam jis isvis reiskiasi,juk piukiai zino kaip nekencia jo liaudis ir mazai kas jam pritaria.o gal nezino? Juk didybes manija serga zmogelis

Pasvarstymui       2021-07-13 15:36

Šį “kare kaip kare” riešutėlį išgliaudyti nėra sunku.
Mat demokratijos turi galingą ginklą. Kritiniais atvejais jos sudaro “Nacionalinės vienybės vyriausybes”, iš visų parlamentinių frakcijų narių. Taip garantuojama, jog ypatingus įgaliojimus gavusi valdžia nesigriebs kokių nors tik vienai grupuotei aktualių sprendimų ir nesupriešins visuomenės (užnugario pasak Kubiliaus)...
Berods, p. Kubilius to nežino, nes savo tekstą baigia pagyromis (c) “Lietuvai pasisekė, kad šiuo metu turi tokią Vyraiusybę, kokią turi”. Akivaizdu: jis svajoja, jog visus galios vėzdus jie ir susirinks…
Matote visi: riešutėlis “kare kaip kare” yra tuščias. Taigi. smile

vox populi       2021-07-13 14:13

Idiotas, kokių reta…

Kis       2021-07-13 13:27

Oi Kubilau,po Briuselio,teks stoti ne tik tau pries reisma.Teisingumas nugales,uzteko ar dar maza 33 metus vogti?Sodinsime visus uz ekonominius nusikaltimus,Klaipedos uostas,pastai.SGD,Elektra ,dujos ir jusu negebejimas dirbti ,kiek jums buvo patiketas vairas,jus nuvairuodavote nezinia kur ir niekam tai “nerupejo"manau tauta,beje ir Nauseda kur kaszingeidesnis,negu Kgb atstobe Dalyte,iki to laiko jus manau jau nebetrauksite,labai dideli tempai.

stasys       2021-07-13 11:22

Nieko nereikia iš ten krapštyti, reikia tik dienotvarkėje aktualias temas politikams pakeisti ir versti juos diskutuoti visuomenei svarbiais klausimais . Nusisnekantis politikas kasdienybė taip kaip dažnas jų net nežino apie ką galvoja visuomenė ir kas jei svarbu . Nelegali migracija irgi politika ir tuo pačiu pasekmė to aklumo kai daugel metų buvo kalbama apie būtinybę didinti šalies išlaidas gynybos reikmėms tuo pačiu ignoruojant fizinę valstybės sienos problema . Na kaip galima pikti ant Kubiliaus turint jo tokį požiūrį ..? Jis ne valstybininkas matyti šalies perspektyvas ūkiškai jam nepriklauso . Čia už kiaušius reikia imti tuos kurie posėdžiauja - posėdžiavo valstybės ginimo komitete, beje jau kuris laikas apie jį nieko nesigirdi nors problemų rimtų tikrai yra .

būtina jį krapštyti lauk       2021-07-13 10:53

labai blogai,kad ES parlamente “nuo Lietuvos” sulindę tokie tipeliai .Labai blogai valstybei ir jos žmonėms.

Raigerdas        2021-07-13 9:43

Na, A. Kubilius, tai tikrai blogas strategas. Jeigu jam patikėtų vadovauti kažkam tai tikrame kare, tai jis būtų sutriuškintas ir tuo pačiu pražudytų daugybę karių. Ir jeigu jis naudoja tą hibridinio karo terminlogiją, tai Lietuvos visuomenė šiandien jau privalo kautis dviem frontais. Kitas frontas yra būtent Briuselis ir čia tarp “išdavikų” yra pats A. Kubilius. Nes atakuojama bus būtent Lietuvos Konstitucija, VYRO IR MOTERS SĄJUNGA, bus iškreiptos Žmogaus Teisės ir šitos atakos bus nukreiptos į mūsų VAIKUS. A. Kubilius kliedi apie Smolenską, o Putinas ir jo pakalikai yra nusitaikę į Vilnių, kurį norės “grąžinti” Baltarusijai. Turime dvi pamišėlių kategorijas: iš vienos pusės putinistai ir lukošistai, kurie gviešis užgrobti naujas teritorijas, kaip jie tai padarė su Krymu, ir iš kitos pusės savi pamišėliai, kurie atakuos Lietuvos žmonių SĄMONINGUMĄ, kurį reikia nužeminti iki “išdaviko” A. Kubiliaus lygio. Dabar statoma tvora, bet reikia pastatyti tvorą ir nuo “išdavikų” antplūdžio. Pavyzdžiui, A. Kubilius ruošiasi žygiui pakeisti Lietuvos Konstituciją, tai visiems tiems, kurie dalyvauja šitame žygyje, pensijas reikėtų mokėti tik nuo bendrai gyvenančių homoseksualų, ir jokiu būdu, jie neturėtų gauti nei vieno cento nuo tos kartos, kurią pagimdė, išaugino, išauklėjo ir suteikė išsilavinimą Šeimos. Manau, kad vien jau Šeima išauklėjusi ir užauginusi vaikus, turi būti apdovanojama kokiu nors ŠEIMOS medaliu už nuopelnus šitame kare. Pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį, kad kiekviena ŠEIMA gautų savo GENETINĮ MEDĮ. Tai turėtų Šeimai kompensuoti valstybė. Ir tada žmonės pamatytų, kad jie gyvena ne tik šį gyvenimą, o pratesia savo senelių ir prosenelių pradėtą genetinį medį. Gali būti, kad atsiras tokių, kurie tai tęsia šimtus metų. Tuo tarpu pas homoseksualus GENETINĖ LINIJA nutrūksta. O šita genetinė linija gali apimti net šimtus milijonų metų, kadangi joje yra dar ir tokie užkoduoti dalykai, kokių nebuvo dar net pas beždiones, nes beždžionė nėra tas pirmas gyvūnas žemėje. REIŠKIA YRA KAŽKIENO TAI SPRENDIMAS NEBETĘSTI ŠITOS GENETINĖS LINIJOS, NES HOMOSEKSUALO GYVENIMO PABAIGOJE JI NUTRŪKSTA, IR JI IŠNYKSTA IŠ VISO KAIP EGZISTAVUSI GYVYBĖS FORMA. Ką gi, tokia jau jų liūdna pabaiga, nes ją sugalvojo ne Lietuvos piliečiai, o taip patvarkė sava gamta. Nes seksu jie užsiima ne ta metodika, kurią ištobulino pre milijonus metų gamta. Šuniukas, pavyzdžiui, gali patirti seksualinį pasitenkinimą besitrindamas net ant žmogaus kojos apautą tapkę. Kare kaip kare, todėl tokie “išdavikai” kaip A. Kubilius turi gauti pagal savo nuopelnus - jis išdavė Lietuvos šeimą, dėka kurios jis gimė ir pats. Sunkus Budulio gyvenimas, kuris nesupranta šitokių paprastų dalykų, o dar kariauti nori.  Užsisėdęs ant dviratuko nori nukariauti Rusiją.

DD plius DD       2021-07-13 9:11

Redakcija kviečia talkon. Ką gi- reikia tai reikia.
Geriausia ką radau ir jums rekomenduoju- youtube paieškoje įvedate “GARNYS, GARNYS TURI ILGAS KOJAS - Dainų Darželis. Lietuviškos Vaikiškos Dainelės”. Šiam atvejui, dievaži, puikiai tinka.

stasys       2021-07-13 6:40

Tekstas kaip tekstas , aišku labai tiktų anų laikų ‘polit.rukui’ rezianciam kalba savo karių pulkui . Karšta vasara galvos kaista ir kaip matome ne visi suspėja jas laikų vėsinti . Kokios susilaukė reakcijos Kubiliaus feizbuko pasakaites nepriminsiu , žinote . Eilinį kartą isitykinu , euro-parlamentarai neturėtų pasisakyti vidaus šalies gyvenimo aktualijomis . Jie visi kaip ‘kosmonautai’ mato visuma be detalių , todėl tinka vadovauti armijoms globaliuose susirėmimuose .Tikiuosi tęsinio minčių nesulauksime kada ir kur pradėsime atsakomąjį žygį link Smolensko ...

Būtų juokinga,       2021-07-13 5:52

jei nebūtų baisu ir šlykštu - tokios blogyje užkietėjusios širdies žmogus vis dar kažkam kažkur vadovauja, vis dar drįsta pamokslauti… Belieka tik melsti Dievą Atgailos malonės jam ir į jį panašiems, nors, tiesą sakant, labai sunku prisiversti. Tačiau juk Jėzus yra pasakęs, kad Dievas vienodai siunčia lietų ir geriesiems, ir blogiesiems…

Al.       2021-07-13 0:26

,,Nors tvorą ir buvo galima pasistatyti. Dėl visa ko.” Jei buvo galima, tai kas sutrukdė būnant valdžioj ? Vidiniai išdavikai? Lietuvai visada pasiseka, kai turi MŪSŲ vyriausybę.
,,Kai kuriuos Europos Sąjungos gynybinius mechanizmus Putinas išbandė dar ‪2015-2016‬ metais, kai bombarduodamas Sirijos miestus, pats sukūrė pabėgėlių srautus ir po to mafijiniais būdais juos gundė kraustytis į Europą.”

Tai Merkelienės ir jos draugų kvietimas visiems keltis į Europą yra vienas iš tų būdų ? Ar jie - Vakaruos ir Lietuvoj - yra naudingi idiotai, ar tiesiog Putino bendradarbiai, statantys Nordstrymą ir užtvindantys Europą priešo kariuomene ?

,,Pats laikas išsiaiškinti, kas turi būti laikoma išdavyste hibridiniame kare. Ar bent tai, kas turi būti laikoma „naudingų idiotų“ paslaugomis priešui hibridinio karo sąlygomis. Ir kaip su jais turi būti elgiamasi.”

Todėl dabar pats didžiausias Putino bendradarbių rūpestis visus įtikinti, kad iki šiol hibridinio karo nebuvo. Kad, neduok Dieve, netektų papulti į naudingų idiotų kategoriją.
Kaip pavadinti tokį ,,nesąmonių srautą” ? Manau, Naudingo Idioto užrašais.

Retro       2021-07-12 23:40

1. Kubilius visada teisus.
2. Jeigu manai kad Kubilius neteisus, žiūrėk į pirmą punktą.

čirvų bartukas       2021-07-12 23:00

Supratau du dalykus:  1) “Vakarai mums padės!” - Ostapas Benderis/Andrius Kubilius; 2) Jei nepritari p. Kubiliaus nuomonei, esi išdavikas.  Keista, bet dėl antro punkto taip pat mąstė  ir tokie “demokratijos tėvai” kaip Stalinas, Hitleris, bei Mao…  Nebloga kompanija, p. Andriau… O jūsų taip laupsimą demokratiją Lietuvos žmonės (jūsų rinkėjai, beja) irgi supranta. Gal jums, išrinktam atstovui, reiktų pasistengti juos išgirsti, o ne lipdyti visiems nepritariantiems išdaviko etiketes?  Ir pabaigai, palikite pagaliau jūs tą vargšą Smolenską ramybėje. Bent vienas miestas jums nuoširdžiai “ačiū” pasakys gal.

Kiek jam metų?       2021-07-12 22:42

Gal čia jau senatvinė demensija taip reiškiasi?

KUBILIAU,        2021-07-12 22:31

TAMSTA DE*BILAS.

Hm.       2021-07-12 20:59

„be tuščios savigirikos ir pompos“

Už žodį „savigirika“ jau galima duoti metų idioto apdovanojimą.

Vaclovas       2021-07-12 19:10

“Geležinio vilko irštvoje gimęs sapnas”. Menkesnis vilkas tai ir užmačios taip pat. Lauko uodegės užmojis bus sėkmingas.

Diedas       2021-07-12 19:10

Ne pamirškim, kad ne tik Lanzbergis, bet ir Kūūūbyyyylius kaltas.

Raimundas       2021-07-12 18:54

Savigarba neleidžia išreikšti iš rašliavos gautų emocijų.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.