Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 13 d. 15:04

18     

    

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Dalijamės rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimu Rašytojų sąjungos valdybai, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai, Seimo kultūros komitetui, Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Rašytojas Liudvikas Jakimavičius
Pareiškimas

2021 m. liepos 12 d.

LR Rašytojų sąjungos valdybai
LR Kultūros ministerijai
LR Seimo kultūros komitetui
LR Prezidentui


Prieš 57 metus gimusi „Poezijos pavasario“ tradicija įvairiais laikais skleidėsi įvairiomis formomis ir įvairiu turiniu. Tačiau festivalis tapo neatskiriamu mūsų kultūros ir literatūros dėmeniu ir literatūrinio proceso raiškos erdve. Per šią dinamišką platformą atėjo daugybė jaunų talentų, kurie šiandien yra nacionalinių premijų laureatai.

Per šią platformą vyko gyvas literatūrinis procesas, bendravimas su „užguita“ provincija, siekiant tirpdyti ir mažinti kultūrinę atskirtį ir susipriešnimą tarp vadinamojo elito ir tamsuolių.

Net rūsčiausios cenzūros Januičio ir Kuolelio laikais, kai man teko dirbti Lietuvos televizijos kultūros ir meno redakcijoje redaktoriumi, buvo neįsivaizduojama, kad baigiamasis Po.Pa. nebūtų tiesiogiai transliuojamas per nacionalinį transliuotoją. Poezijos pavasariai buvo laisvos minties ir laisvo žodžio gurkšniai, nes tiesioginio eterio neįmanoma buvo sucenzūruoti.

31-aisiais Nepriklausomybės metais mūsų visuomeninis LRT į baigiamąjį Poezijos pavasario vakarą ne tik, kad neatsiuntė kilnojamo TV autobusiuko tiesioginei transliacijai surengti, bet ir bent vieno Kultūros redakcijos žurnalisto siužetėlio „Panoramai“ sukurpti.

Apmaudu ir apima svetimos gėdos jausmas. Tokiu atsainiu elgesiu LRT parodė ne tik nepagarbą Lietuvos rašytojams, Nacionalinių premijų laureatams, festivalio svečiams iš užsienio valstybių, bet ir mūsų piliečiams, kurie sąžiningai mokėdami mokesčius LRT išlaiko.

Kreipiuosi į išvardintas institucijas imtis pertvarkos žingsnių, idant tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis. Turėtų būti atleista iš pareigų LRT direktorė, LRT tarybos pirmininkas (beje, Rašytojų sąjungos narys Liudvikas Gadeikis) ir LRT kultūros redakcijos vadovai.

Liudvikas Jakimavičius

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-07-14 13:14

Taigi, esam atbulinės liustracijos liudininkai - visi savarankiški ir antikumonistiniai buvo iš visur išvalyti. Dabar galit rašyti laiškus. Seneliui į kaimą.

Tai kad       2021-07-14 9:55

Kažkas nutinka tiems “tarybos nariams” – praranda amą tapę nariais. Geriausias pavyzdys – Plečkaičio interviu “Respublikai”

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-07-14 9:19

- “Turėtų būti atleista iš pareigų LRT direktorė, LRT tarybos pirmininkas (beje, Rašytojų sąjungos narys Liudvikas Gadeikis) ir LRT kultūros redakcijos vadovai.”
- Vardinkim, kas yra tinkamiausi būti: direktoriumi, 12 tarybos nariais ir tt bei pan.

Lietuvybės schema        2021-07-14 7:46

laborantai tampa kolaborantais, o pastarieji tv patriotais…

nomenklatūra valdė, valdo ir valdys       2021-07-14 7:11

patikimi, patikrinti kolaborantai
visus strateginius postus apsėdę - absoliuti valdžia
kaip prie okupanto ruso

Įkalbinėkim ŠS aktyvistus...       2021-07-13 23:30

Aš lietuviškai smile ir aiškiai rašiau protaujantiems pažistamiems žmonėms,prašiau kad jie kritiškus, argumentuotus svarstymus dėl ŠS eisenos perkėlimo į nedarbo dieną siųstų ŠS aktyvui. Jų svetainėse yra ne mažiau 50 e-mailų ir pavardžių  (aibę adresų ten rasite).
Parašiau asmeninį laišką daugumai ŠS aktyvo , išdėsčiau savo svarstymus, sugaišęs nemažai laiko ŠS aktyvo adresų persikėlimui į savo paštą. (Jie tyli,nes užsiėmę ar ilsisi po imigrantų gaudymo akcijos…Gal kada kaip nors sureaguos). Tokių laiškų jie turėtų gauti ne vieną, bet spėju, kad kol kasd parašiau tik aš vienas…Sprendžiant iš eilės (ne ŠS adresatų...) pažistamų laiškų man ar komentuotojų nuomonių tiesos.lt portale,lietuvių protas labai keistas ir patogus ONS išlikimui ir pokyčių nebuvimui..Esu racionalių veiksmų žmogus, todėl stebiuosi visuomeniškų žmonių , švelniai tariant, nelogiškumu…:). Nei vienas nepasidžiaugė (nepasigyrė...) įvykdęs mano protingą prašymą . Atvirkščiai- pažistami ar nepažistami keistuoliškai vėl rašo man…Kur dingo žmonių  sveikas ,adekvatus elgesys? Rašo man, o ne ŠS žmonėms tuo klausimu, dėsto savo pritariančias nuomones ar diskutuoja su kitais 11 d.  šalininkais, arba skatina mane rašyti jų nuomones už juos pačius…
Gal gali man kas paaiškinti, kas atsitiko mūsų protams, kad dauguma, net visuomeniškų žmonių, elgiasi neadekvačiai ir NEPROTINGAI??? Mato, supranta ,kad gali būti su renginio skaitlngumu šnipštas 10 d. , bet nesiunčia, mano raginami, savo asmeninių perspėjančių laiškų ŠS aktyvui, kad jie apsispręstų perderinti ŠS Manifestaciją iš darbo dienos į nedarbo dieną.Gerbiamieji, dar kartą prašau , rašykite ŠS aktyvistams , o ne man…:)
Algirdas

Vaclovas >>16:11       2021-07-13 22:10

Deja, kiek teko matyti eilių (sakau, matyti, nes domėtis tuo niekaip negaliu), jei ne kelios apie gamtos ar šalies didingumą, tai tik apie klejones, susijusias su antru galu. Kai tai supratau, nebegaliu net klausyti dažnų dainų žodžių, kaip rusai įvardina: starye pesni o glavnom. Žodžiu, išėjo bernelis ant kalnelio, melsva ugnele švytės tūkstantis metelių. Perdarykite to begalinių atmainų ir būsite dainius. Suprantu, kodėl tai vis mažiau yra kam įdomu.

Ayn Rand       2021-07-13 21:02

Baisi klaida “ne tik, kad”.

ką pasakė Šimonytė       2021-07-13 19:57

Laiške konservatorių suvažiavimui Šimonytė aiškiai pasakė, kad Lietuvoje gyvuoja „sermėginė tiesa“. Taigi, premjerei visi „sermėginiai“: ir rašytojai, ir menininkai, ir Poezijos pavasaris. Ji gi priklauso avangardui… T. y. tam, kuris kovoja su tradicijomis. O Poezijos pavasaris - tradicija. Dar ims kokia Putinaitė ir parašys, kad tai sovietinė tradicija, kurią reikia su šaknimis išrauti.

Diedas       2021-07-13 19:04

Komunistiniai atgyvenos plauna kruvinus savo baltinius.
O konkrečiai gina pagarsėjusią Lietuvos paleistuvę, kuri už savo elgesį  buvo išvyta iš Kauno universiteto (net dėstytojas dėl jos išsiskyrė) ir turėjo mokslus baigti Vienoje.
Prie Smetonos ji išgarsėjo ne ta poezija kurią praleido cenzūra, bet ta kurios nepraleido.
Komunizmo kirvarpos, jei jūs kada nors buvot jauni turėjot klausytis “Hiperbolės”
Viena jų daina sukurta pagal S. Neries eiles “Nepažįstamai draugei”
Čia iš legalaus eilių rinkinio. Paskaitykit, jei dainos girdėt neteko. Įverinkit.

štaziui       2021-07-13 18:26

stazele, raminamieji pasibaigė? Ar sanitarai nespėjo pasturgalin reikiamos dozės užinjekcinti?

stasys       2021-07-13 17:39

Ir balai nematė tos LRT-e , ko čia dabar klykauti ? Neatvaziavo reiškias nereikejo buvo neįdomu , nerado laiko . Pavasaris jau kada savo šaukštus susirinko ir išėjo .Kam rūpėjo visi matė ..ne neabejoju.

Diedui       2021-07-13 17:15

Dar kartą įrodei savo proto ribotumą.

Salomėja Nėris       2021-07-13 16:41

Lakštingalos trelėmis dengia miškus. Pupulis parsivertė Diedą. O tas, pasitepęs alyva raukus, vis veržia orgazminį žiedą...

LRT       2021-07-13 16:32

kaip ir LRV (vyriausybė) nėra Lietuvos institucijos, o viso labo institucijos lietuvai (europos institucijos), todėl iš jų daug tikėtis neverta

Diede,        2021-07-13 16:11

tu pats, matyt, ir buvai tas poetas, kūręs ,,apie klyną” S. Nėries, S. Jesenino ir kitokiais vardais? Arba bent jau geras skaitytojas. Jeigu būtum pasirašęs savo vardu, juk būtų ,,ištūrinę” ne tik iš universiteto, technikumo, bet ir iš profkės. O tokių, aukščiau klyno nematančių, visada atsiranda. Kaip darže usnių.

Diedas       2021-07-13 15:55

Nemėgstu eilių.
Nesuprantu jų esmės.
Kam tos imantrybės, jaigu tą patį galima pasakyti dviem žodžiais.
Mokyklos laikais skaičiau tik tai ką liepdavo (iditiotiškas komunistpatriotines nesąmones), Donelaitį ir sąsiuvinyje ranka perrašytas nešvankias S.Neries eiles, kurios dar labiau atbaidė nuo poezijos.
Bet straipsnio autorių palaikau.
Šiais laikais, kai politikoje, žiniasklaidoje, mene vyksta lenktynės kas labiau apdergs ir apsidergs, gal poetai būtų ta sala, kur liko kažkas kilnaus.
(Nors ir čia labai abejoju. Eiles galima sukurt apie politiką, su keiksmažodžiais, arba apie klyną, kaip S. Neris)

Reikėjo pakviesti       2021-07-13 15:49

didžiausią Lietuvos ,,poetą” - karalių be karūnos - ir televizininkai būtų kūliais atsiritę, keliais atšliaužę. Negi nesusipratote, kaip šiandien reikalai tvarkomi?


Rekomenduojame

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.