Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Šeimos politika

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 13 d. 22:16

14     

    

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Panašu, kad visa kovidinė komunikacija susiveda į subtilesnį ar grubesnį spaudimą, grįstą kaltės (per tave, neatsakingąjį ir nepaklusnųjį, nukentės kiti žmonės!!!), ką itin mėgsta kartoti PIŠ ir Dulkys, ir gėdos (kaip drįsti mąstyti ir elgtis kitaip nei nurodom MES, kurie tavimi, nedėkinguoju, šitaip rūpinamės???) žadinimu ir vadyba. O paklusnieji tuo tarpu apdovanojami puikybe – mes štai įgauname galimybių, bet pažiūrėkite į tuos nevykėlius – jie ne tokie, aiškiai ne educated ir dar žemesnių pajamų kaimiečiai, cha cha!

Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Kaip tik netyčia pažiūrėjau lrt reportažą, kur buvo kalbinamas Norvegijos lietuvis. Aptarinėjo norvegų ką tik atliktą tyrimą, kuris atskleidė, kad lietuviai yra mažiausiai ten pasiskiepijusi tautinė mažuma. Žurnalistė klausė, kokie yra skirtumai tarp Norvegijos ir Lietuvos pasitelkiamų priemonių pandemijai suvaldyti, ir kalbinamasis davė suprasti, kad norvegai tiesiog netaiko prievartos, o mėgina ramiai įtikinti ir kreipiasi į visuomenę pagarbiai.

Čia gi einama žemiausių ir primityviausių instinktų stimuliavimo keliu: baimė, nerimas, kaltė, gėda ir galiausiai atlygis, psichologinė satisfakcija „geriesiems“ – pranašumo prieš kitus jausmas! Daug daug lazdų ir, kompensacijai, cukraus gabaliukas bei šeimininko paglostymas teisingai triuką atlikusiam Pavlovo šuniukui.

Ne veltui bėgama nuo šito trečius metus besitęsiančio muštro kuo toliau.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stiklo valytuvas       2021-09-14 13:28

Remiuosi keturiais straipsniais ir komentarais po jais.
Ankstesnis:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/nida-vasiliauskaite.-apie-ovacijas-kliedesiams-tapusiems-tikrove-ir-ramiai-
Šis…
Ir vėlesni:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/lietuvos-seimu-sajudzio-pareiskimas-del-siluvos-deklaracijos
.
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/liudvikas-jakimavicius.-uzdavinys-pisei
=========
.
O taip, kritika visagalė. Kritika dėl kritikos. smile
.
Dėl primestinio fašizmo stūmimo.
Yra ir kitų ‘stūmimų’. Pvz.: Gebelsas buvo propagandos ministras. Logika sakytų, jeigu yra ministras, turėtų būti ir ministerija, juk Gebelsas nebuvo ministras „be portfelio“ kaip savu laiku Lietuvoje Abišala. Kitas keistokas klausimas, negi tuometinė Vokietija turėjo Propagandos ministeriją. Hmm? Ne. Ne propagandos, o ‘Švietimo ir propagandos ministerija’. O tai, daug ką keičia.
Paklauskite savęs, kiek kartų girdėjote ar skaitėte ‘Propagandos ministerija’ ir ‘Švietimo ir propagandos ministerija’? Kitas klausimas, kodėl iškraipoma istorinė tiesa, istoriniai faktai, NUTYLINT dalį tiesos? (Kas valdo praeitį, tas valdo dabartį...) Juk kažkas* tuom suinteresuotas, kažkam* tai naudinga? Ir kodėl?!
Sutikite, kad ‘propagandos ministerija’ skamba ir palieka kur kas didesnį įspūdį ypač istoriniame kontekste, negu ‘švietimo ir propagandos ministerija’. Negi tie ‘prakeikti’ naciai (oi, fašistai) galėjo rūpintis švietimu. To negali būti, nes to negali būti! Bet tai dar niekis. Kur kas „baisiau“, kad kartu minint švietimą ir propagandą, neišvengiamai žadinamas žmonių mąstymas vedantis prie sąmoningumo kilimo. Kaip taip? Jeigu naciai derino švietimą su propaganda, negi kas nors panašaus nėra, ar negalėtų būti (ir buvo) pas mus. Juk švietimas, tai ne tik pradinis mokymas, bet ir auštasis ir iš dalies visa žiniasklaida(!). Ir paskutinis žingsnis, tai kiek tos propagandinės demagogijos gauname pilnos ar ‘apkarpytos’ (nutylint dalį tiesos) iš įvairių šaltinių?
Taip darė TSRS komunistai saugodami darbo proletariatą nuo visokių ‘erezijų’ vedančių žmogų į didesnį praregėjimą, taip vyksta dabartinėje Lietuvoje beveik 30 metų.
Mažiau žinodamas sveikiau gyveni. smile
.
Šis tiesos.lt labai panašus į LTSR oficiozą „TIESA“.
(Žinote mano neigiamą požiūrį į ‘landsbergyną’.)
Čia, straipsnų autoriai apie ‘landsbergyną’ laikosi santūriai, užtat komentatoriai alpsta „tapšnojimu“. Ir kita medalio pusė, brazauskiniai ir kiti kairieji, jie „neliečiamieji“. Ir ne tik jie. Taip pat neliečiami ir jų „giminės“ - nacional-socialistai. Fašizmas visais pavidalais pateikiamas kaip pasaulinio blogio etalonas (kaip ir pasaulinėje masmedijoje). Užtat ‘tabu’ uždėtas ant nacių, nacional-socializmo, socializmo, komunizmo (nugalėtojai neteisiami?), neomarksizmo, neokomunizmo, globalizmo, leftizmo, ES mankurtizmo, rasių maišymo, baltųjų rasės naikinimo ir pan.
ŠS niekada neatsiribojo nuo minėtų dalykų, ir niekada aiškiai ir tiesiai nepasisakė dėl ar prieš ES kosmopolitizmą. Tuo tarpu, komentatoriška fauna reiškia zoologinę neapykantą kiekvienam bent pirštu paliečiančiam ne ‘Tokią’ tiesą. Neperseniausi pasidalijimai mintimis žydų ir sionizmo tema prie to pačio.
Apie poreikį tiesai, net ir buitiniame lygmenyje, neverta net užsiminti, kai vyrauja kairuoliškas fanatizmas (pažiūrėkite į patiktukus). Nebūtų taisyklių, jeigu nebūtų išimčių. „Bjaurybės komunistai“ limpa tik prie „konservų“. Kad ten yra buvusių komunistų, tai faktas. Bet kad ten yra ir NEOkomunistų po laisvo liberalizmo vėliava, santūriai nutylima.
Štai tokia „Kalvio Ignoto teisybė“.
.
Na, ir pabaigai, pagal šio laimečio dvasią ir „gerą toną“ desertas - antro galo (visom prasmėm) aptarimas prie pietų stalo. smile
- Prie caro ir Smetonos (kai kur) buvo atskiros berniukų ir mergaičių gimnazijos.
- TSRS laiku, visi vaikai, bent pagal lytį, buvo ‘lygūs’ neskaitant kovo 8-tosios smile ir pagarbos ugdymo moteriškajai lyčiai smile . Tik ‘lygybės’ prie [V] ir [M] (WC) tikrai nebuvo.
- ES visi sisioja, kakoja gal ir tapšnoja į vieną „pelkę“. Matyt 72 tupyklos neracionalu. Ekonomika turi būti ekonomiška (klasika).
Kažin ko galima tikėtis ties medicinos paslaugų horizontu…

O aš manau Orumas       2021-09-14 13:06

Daug kam užkliūna, kad per mažai pasiskiepijo Lietuvoj garbingo amžiaus žmonių
virš 65 metų.
Paskaičiuokit ir tada suprasit, kodėl.Tai žmonės pergyvenę karą, pokario skurdą ir baisumus, Stalino tremtis ir kolektyvizaciją, Chruščiovo kukurūzines iliuzijas ir t.t. jų neišgąsdinsi, kad negalėsim nueit į kavinę , ar skanesnio pyrago nusipirkt, apseisim ir be kino ar pramogų irt.t.
Šie žmonės baigę mokslus minimum vidurinį , technikumus, aukštuosius mokslus net turintys laipsnius jie skaito netik lietuviškai bet ir angliškai; jų nesuviliosi eksperimentiniu skiepu, nes jie žino, kad dažnai pirmas blynas būna prisvilęs, o čia prisipirko milijonus skiepų pirmo varianto ir skiepija, skiepija , prievarta skiepija.
O kokie tai skiepai : šeši pavadinimai ir nė už vieną nepasirašo gamintojai garantijos apie jų veikimą.Ką tai reiškia, tą ir matome, kad po maksimum 6mėn jų veikimas pasibaigęs, reikia trečio ; vis naujų šalutinių poveikių atsiranda
Dabar verda diskusija ,už kiek eurų galima būtų papirkt šiuos žmones kad pasiskiepytų. UŽ NĖKIEK.ORUMAS NEPARDUODAMAS.

Diede,       2021-09-14 11:55

gal žinai, kodėl nepravesta rimta desovietizacija, derusifikacija ir depolonizacija? Kodėl valdžioje ir versle aktyviausių okupacinio režimo kolaborantų vaikai ir anūkai? Tėvynės išdavikų atžalos. Nagi paaiškink, gerai?

Suknisti valstiečiai       2021-09-14 9:58

Suknisti valstiečiai, tyliai pritariant kitoms partijoms fiziškai sunaikino Lietuvos Technikos biblioteką.

Diedas       2021-09-14 9:46

Norvegų susiskiepijo daug,nes jų paprašė valdžia.
Jie savo valdžia tiki, ne nebuvo apgavusi.
Daugumoje Europos valstybių taip yra.
Lietuvoje, žmonės nuo sovietmečio pamena komunistų kliedesius, pažadus ir atvirą melą.
Atėjus nepriklausomybei valdžia vėl gi rūpinosi tik privatizavimu, savo chebrom ir savimi.
Lietuvis valdžia nepasitiki.
Ir teisingai daro
Šitas nepasitikėjimas atsisuko geraja puse.
Žmonės nenori būti pripumpuoti velniai žino kokios sudėties serumo.
Kitas pliusas, skiepijimo normų nevykdymas parodė iki kiek nusiritę Lietuvos valdžiagyviai.
Tokių represijų kaip pas mus niekur Europoje nėra.

 

Kis       2021-09-14 9:24

sunku lietuvi nupirkti uz cepelina,o pasitikejima ilgam sugriausi.Visa tai surista ne paskiepijimui,oatgrasinimui.Juk elementaru Vatsonai?

>JPN       2021-09-14 8:36

Norvegijoje ir gydytojams,ir mokytojams ,vykstantiems dirbti atokiau moka ženkliai didesnius atlyginimus.Šalį vystyti reikia geros valios ir daug moralės.Kitaip ji užsidaro.Mūsiškiai ieško lengvų kelių.”Įeikite pro ankštus vartus,nes erdvūs vartai ir platus kelias į pražūtį,ir daug juo einančių.Kokie ankšti vartai ir koks siauras kelias į gyvenimą.Tik nedaugelis jį atranda.”(Mt 7,1)

JPN       2021-09-14 8:15

Teko skaityti,kad Norvegijoje verslininkai,atidarę verslus kaimo vietovėse,ypač šiauriniuose regionuose, atleidžiami nuo mokesčių.Šveicarijoje autobusai važiuoja net į aukštai Alpių kalnuose esančius kelių trobų kaimelius,nes valstybė užtikrina visų piliečių susisiekimą su visa valstybės teritorija. Mūsų eurokomisaras baigė Jungtinės Karalystės universitetą,esantį vos 18 tūkst. gyventojų turinčiame miestelyje, ir kuris pasaulio universitetų reitinge beveik lygiuojasi su VU.Norvegijos valdžia moka išmokas gyventojams ( net atvykusiems lietuviams),kad gyventų akmenuotose salose.Danijos miesteliuose statomos meno galerijos,valdžia perka menininkų kūrinius ir eksponuoja tose galerijose.O štai ES šalyje Lietuvoje yra kaimų,kur autobusai pravažiuoja vos kartą per savaitę, uždarinėjamos mokyklos-neapsimoka jas išlaikyti,mažai mokinių ( kodėl mažai -niekam neįdomu), beveik viskas-ekonomika,finansai,žmonės,kultūra,valdžia telkiama tik sostinėje Vilniuje,panašiai,kaip Rusijoje beveik viskas telkiama sostinėje Maskvoje.Kaštų ir naudos analizė,kitur NEAPSIMOKA.Kaip berods pasakė vienas verslo asociacijų atstovas, regionai neturės fantazijos įsisavinti ES pinigų,tad jiems neverta jų skirti,geriau skirti Vilniui(kur fantazijos įsisavinti ES pinigus,matyt,netrūksta) Bet juk valstybė,turinti savo Konstituciją, nėra UABas.

>autore       2021-09-14 8:07

haliucinogene, tu bent supranti, ką pripaistei? Gali trumpai ir paprastai? Ai, taip, tu “elfas”. Tik kuo tu skiriesi nuo ruskių “trolių”?

menko išsilavinimo ir menkų pajamų kaimietis       2021-09-14 7:30

tai gal valdžia tegul neuždarinėja kaimo mokyklų- būsim labiau išsilavine.        Gal tegu atsigręžia į smulkius ūkininkus ir paprastus kaimo žmones ne vien tik stambiuosius žemvaldžius- būsim labiau pasiturintys.

Kviečiu       2021-09-14 0:38

Visus priešintis komuniagų primetamam fašizmo stūmimui!
Žydiški naciai mokėsi iš žydiškų komunistų!
Istoriniai faktai.

Ale kaip       2021-09-14 0:33

Komuniagos stengiasi atsimazgoti nuo nacių.
... jungtinis komunistų ir nacių paradas pasidalinus Lenkiją!!!

Link ko judama?       2021-09-14 0:17

Turi būti apkalta valdančiųjų daugumai. Jų veiksmai primena, kaip užgimė fašizmas. Žydai galėjo lankytis tik tam tikruose parduotuvėse, neturėjo teisės naudotis dviračiais ir eiti bendrais pėsčiųjų takais… Dabar be GP dalis žmonių (sveikų) negali nusipirkti maisto didelėje parduotuvėje, negali net užeiti į drabužių, avalynės ir kt. parduotuvę, nesuteikiamos paslaugos, studentai išvaromi ir universitetų ir bendrabučių, iš žmonių atimama teisė į referendumus, sudaroma darbo grupė dėl Seimo ir Prezidento rinkimų sistemos keitimo apribojant žmonių teisę rinkti valdžios atstovus. Visą tai yra nusikaltimas prieš žmoniją!

Autore,       2021-09-14 0:13

Kodėl taip tamstele žavitės ŠS su (pro)rusišku kontingentu.
Kada maršistai aiškiai ir nedviprasmiškai atsiribos nuo paksistų ir (pro)rusiškų elementų?!
Tik nereikia čia kokių nors lia-lia.

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.