Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Ugdymo politika, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Rasa Čepaitienė. Vanagai prieš maitvanagius

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 27 d. 17:02

30     

    

Rasa Čepaitienė. Vanagai prieš maitvanagius

Žuvusiems nereikia apgynimo. Už juos kalba jų nuveikti darbai. Jo reikia mums, gyviesiems. Jei vis dar jaučiamės kartu šioje žemėje gyvenančia bendro likimo ir istorinio pasakojimo vienijama garbinga tauta.

Praeities įvykių ir asmenybių vertinimai, kad ir kokie jie būtų, niekuomet nėra neutralūs, atsieti nuo dabarties. Priešingai, jie nukreipti ne tik į dabartį, bet ir į ateitį. Tad ką mums byloja eilinis R.Vanagaitės, kaip ir kitų priešiškų valstybių informacinio karo kareivių, išpuolis prieš istorinę tiesą. Į ką jis nukreiptas?

Pirma, bandoma paneigti ir diskredituoti pačią Lietuvos valstybingumo idėją. Ne daugiau ir ne mažiau. Jei 1941 m. sukilėliai ir pokario partizanai neva tebuvo tik holokausto vykdytojai, dėl merkantilinių sumetimų ar gryno sadizmo žudę niekuo dėtus žydus ir kitus civilius, tai visiškai išplauna patį nepriklausomos valstybės atkūrimo siekio faktą. O tai ypatingai paranku dabartiniams Lietuvos priešams, nuolat suokiantiems apie niekingą abejotino legitimumo „failed state“, už kurią, esą niekas niekada pasiaukojamai nekovojo…

Antra, nuo Antikos laikų iki šiol bendruomenes cementuoja jų išpažįstami pasakojimai, pradedant mitais ir baigiant didžiaisiais istoriniais naratyvais, perteikiančiais ne tik tautos nueito istorinio kelio viziją, bet ir tam tikras sektinas vertybes, kurias įkūnija šlovingi protėviai, praeities herojai ir karžygiai. Srutų pylimas ant Lietuvos didvyrių yra bandymas parodyti, kad ši tauta nė neturi jokių sektinų asmenybių ar pavyzdžių, kuriais galėtų didžiuotis ir remtis moralinio pasirinkimo momentais.

Trečia, noras kalbėtis su tokiais kaip Vanagaitė, jau keletas metų sistemingai ir kryptingai klastojančiais Lietuvos istoriją ir aktyviai šmeižiančiais Lietuvą kaimyninėse šalyse, faktų ir argumentų kalba tik pila vandenį ant kgbistinio propagandos malūno, todėl atmestinas kaip naivus ir kenksmingas. KGB paveldėtojams to ir tereikia. Tokiu būdu jų šmeižtai ir kliedesiai, melas pramaišiui su tiesa, yra legitimuojami, kaip teisėta tiesiog „kita nuomonė“, „pagrįsta abejonė“, „kritika“ ir t.t.

Lietuvių posovietinė istoriografija jau padarė pakankamai, kad atsakytų į esminius XX a. įvykius liečiančius klausimus ir pateiktų adekvačius jų vertinimus. Jei kas šių istorinių veikalų nežino ir linkę kliautis ciniškų klastotojų paistalais, tai jų išsilavinimo ir sąžinės problema. Atmeskime menamą politkorektiškumą, postmodernistinį reliatyvizmą ir tariamai neutralų istorijos dekonstravimą. Tokio nėra. Kaip rodytų patirtis, reliatyvistai tėra tik dvasios menkystos, pagatavi už aukso trupinį ar šlovės žiupsnelį parduoti bet ką.

Todėl kovoje su tokiais maitvanagiais vienintelės adekvačios priemonės būtų:
- geras šalies istorijos ir ypač kontroversiškųjų XX a. laikotarpių bei įvykių išmanymas, kad būtų galima atremti panašius išpuolius ateityje;
- šios asabos paskelbimas persona non grata VISOJE viešojoje erdvėje (pagarbos nusipelno leidykla, kuriai, nepaisant komercinių nuostolių, pakako politinės brandos ir pilietinio orumo tai jau padaryti);
- kreiptis į VSD ir Prokuratūrą prašant panaudoti visas teisines priemones, kad ji realiai atsakytų už šmeižimą ir istorijos klastojimą;
- kreiptis į politikus, ypač naujai įsteigtą Valstybės Istorinės atminties komisiją, kad jie įvertintų jos veiklą iš politinės perspektyvos ir siektų jai, kaip atvirai kenkiančiai Lietuvai, atimti Lietuvos pilietybę. Daryti jiems pilietinį spaudimą, jei to nesiimtų. Tai mūsų visų garbės reikalas.

Dar turiu pasiūlymą mokykloms ir jaunimui. Surenkite, prašau, viešus partizanų dienoraščių ir atsiminimų (A. Ramanausko-Vanago, J. Lukšos-Daumanto, Justino Lelešiaus-Grafo, Liongino Baliukevičiaus-Dzūko ir kit. ) skaitymus-diskusijas. Istorikai, bent jau aš, atvažiuotume, pagelbėtume. Tai ne tik įdomu, bet ir kaip niekad aktualu. Jie kažkada itin sunkiomis aplinkybėmis pasirinko prisiimti asmeninę atsakomybę už Lietuvą situacijoje, kai jos nusikratė elitai.

Kaip matyti iš oficialios ir „nuomonių lyderių“ reakcijos į šį itin cinišką maitvanagaitės išpuolį nebuvimo, elitai jos kratosi ir šiandien.

Tad jei ne aš, tai kas?

Norite Būti Vanagais? Skriskite aukštai.

#JeiNeAšTaiKaS

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jurginui       2017-10-28 20:12

bėgu bėgu, kiek kojos neša..>>>>

Misteris       2017-10-28 18:50

Moralinių padugnių buvo ir yra Lietuvoje daug.Suskaičiuokit visus KGBistus ir jų agentus ,pripliusuokit jų šeimos narius ir jų anūkus,pridėkite dar komunistus su visais jų perais.
Ir kas gausis?
Liks tik 20 proc. žmonių,kurie myli savo Tėvynę  ir yra dar nepraradę Sąžinės(ryšio su Dievu).
Tą ir patvirtino “Žemės referendumas”.

jurgino stiebas astros žiedui       2017-10-28 15:58

namai pragarai, be namų negerai?/
yra dar viena gūžta vanagiukams/
dvi šakos žemiau/
ant to pačio kamieno//

 

Liepa       2017-10-28 15:32

Tai, kad va-Nagaitė nedraugauja su morale nėra jokia naujiena. Kažin, ar tikslu ją pristatyti kaip “viešųjų ryšių specialistę”, “rašytoją? Skandalų meistrė, intrigantė ir antilietuviškų madų propaguotoja konkrečiau.// Jei koks veikėjas prasuktų tokią “mūsiškių” kampaniją lenkuose, būtų tą pačią dieną patupdytas belangėn arba išneštų kudašių be teisės sugrįžt atgalios.// Apmaudu,kad holokausto komercializavimas ir kagėbešnikų siautėjimas Lietuvoje yra tapęs norma ir pasipelnymo šaltiniu. Gėda prieš tuos Lietuvius, kurie už Tėvynę yra atidavę viską- jaunystę, sveikatą, gyvybę, buvo nukankinti, negana to, kankinami ir toliau- po mirties,dabar jau persekiojant jų atminimą “Laisvoje Lietuvoje”...// Esam visiški nuliai, nes nesugebam duoti tinkamo atkirčio moralinėms padugnėms.//

misteriui       2017-10-28 15:13

Rangovai aukštuosiuose postuose nūnai patiria sunkumus, net homoseksualkleptopedofilų partija suskilo, o jų dukterinei partijai pareikšti įtarimai. Nėra kam pažadintos agentės apginti, visi lenda slėptis į krūmus.

kche kche...       2017-10-28 15:06

... o kas gali paneeeeeigti, jog labai tikėtina, kad p. Vištvanagaitė sovietmečiu buvo KGB agentė?
Kche, ir pagal amžių tinka, ir pagal poelgius, ir pagal “draugų” kompanijas…

Misteris       2017-10-28 13:18

Kas įteisino KGB paspapčių saugojimą 75 metams ,tie patys yra Vanagaitės užtarėjai.Jie tik apsimeta,kad bara tą nevisprotę ubagę,o iš tikrųjų stumia į eterį su visomis jos durnystėmis.
Matėt ,kokias baudas teismai priteisė Garliavos gynėjams už PIKTŽODŽIAVIMĄ?
Kitiems net NT areštuotas.
Taigi.
Ieškokite RANGOVŲ aukštuose postuose.

Dzeikas       2017-10-28 11:50

Sutikdamas is esmes su autores vertinimais priestarauju pilietybes atemimui:
Koks bebutu musu pasipiktinimas PRINCIPU pazeisti negalime. O butent:
Negalima atimti to, ko nedavei!
Jeigu Vanagaite Lietuvos piliete pagal KILME - pilietybe is jos atimti gali ne kokia tai komisija , o tik ponas Dievas.

Mix       2017-10-28 11:44

Kažkaip man čia, šioje istorijoje, nesueina galai. Kai tik iškilūs, brsirūpinantys Lietuvos likimu žmonės pareiškia savo nuogąstavimus apie klaidingu keliu sukamą valstybės valdymą, tuoj pat jie apšaukiami “agentais” ir nustumiami į užribį. Neįsileidžiama jų daugiau į jokias visuomenės informavimo priemones. O kai Vanagaitė, jau kuris laikas šmeižianti Lietuvą, jos patriotus, beje, ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tai iš valdžiasėdžių pusės jokios reakcijos. Tai ar čia reikia suprasti kad ir jie taip masto kaip Vanagaitė, pritaria jos veiklai?

Misteris       2017-10-28 9:48

Atsakykit sau kodėl TV suteikia ŠLIŪCHMS eteterį.
Kas valdo tas TV?

rename       2017-10-28 8:17

“Dušanskienė”

Kur esmė?       2017-10-28 0:36

Pas mus teisybę užgniaužia dar vystykluose, o tokiai kurwai žydalkai šūdvanagaitei pilnas eteris. Dėl vaizdo dar padiskutuoja, kad gal negerai, kurwa, kalbi, bet ji savo grąšius būna atidirbusi. O kodėl Lietuvoje tokia gali išeiti į gatvę? O todėl, kad ji kažkam reikalinga, o mes tolerantiški mulkiai. Ir jos leidyklą gerbiame. Tiesa, leidykla suuodė ir atsiribojo, bet kaip bus su pirmąja knyga, kuria Siauro firma visomis išgalėmis reklamavo. Tai valstybinė mūsų marijonečių politika ir tiek. Atrodo, kad šūdvanagaitė tereikalinga Anušausko reitingui pakelti. Tam, kuris su chebra įslaptino archyvus.

Žydai nežydes,       2017-10-27 23:51

miegančias su žydais, vadina “šiksa”. Kitaip sakant, šliundra. Tai galioja visoms nežydėms.
O Vanagaitės partneris gyvenime - Zurofas.

vanagaitė - tai mūsiškė       2017-10-27 23:48

o partizanų dvasios žmogeliai išvaryti į emigraciją arba skurde gyvena.
——-
o vanagaitė - tai mūsiškė. komunistų, kgbistų - kurie valdžioje, teisėsaugoje - mūsiškė.

Mariusui       2017-10-27 22:30

Nemalk šūdo

Antanas       2017-10-27 22:15

Man visiškai nesvarbu kas ten sėdėtų, vanagaitė, pisbergaitė, gromkopirdovas priešais žurnalistę D. Žemeitytę, kuri klausia: “Kam to reikia?” neturėdama jokių kontraargumentų  pilsto dialogą. Kaip tik žurnalistų  pareiga atsakyti tiesos argumentais kai šiandieną toks blūdas, kad nežinai kas Dievas ir kas Judas.  Gydytojas Markulis labai buvo reikalingas partizanams kaip ryšininkas ir kaip galintis parūpinti vaistų  partizanams. Markulis -  išdavikas.  Patys partizanai taip pat turėjo savo teismą  išdavikams. Apie generolą  nieko nesigirdi. Nepriklausoma Lietuva. Atsikuria organizacijos. Tarpukario Lietuvos karininkija pradeda savo veiklą. Pulkininkas Butkus gavo pensiją, dažnai lankėsi KAM   su svariu “patriotišku” pulkininko žodžiu. Pulkininkas Butkus buvo pasisavinęs kito žuvusio pulkininko Butkaus laipsnį ir veiklą. Teisme kad ir kaip skaudu buvo šeimai, buvo įrodyta šio Butkaus klasta. Kam to reikia? Reikia Lietuvos istorijai, reikia daugeliui tiesos, reikia man, nes aš turiu gyventi konstitucinėje Lietuvos valstybėje. Garbingas praėjęs lagerius partizanas, dažnai matydavosi Kariuomenės ir visuomenės šventėje. Partizanas kuris tik pagal melagingą  skundą vos ne iki mirties, šeimos mažų vaikų akivaizdoje sumušęs mano tėvelį savanorį, sugryžęs atsiprašė jo žmoną, sakydamas kat taip bus ir skundikui. Tėvelis juos visus pažino nes rėmė partizanus ir aš jį gerai pažinojau. Nepranešė tėvelis partizanų  vadams apie tokias “klaidas” kad žmogus išliktų  gyvas. Aš tai žinau ir man to reikia žinoti kur auka o kur budelis. Manau, kad nereikia slėpti po 75 metų užraktais KGB “tiesos”, ( kurią užslaptino Seimūnų meilė kgebistams)  kad manau “triumfuotų” vanagaičių “tiesa”.

Kai žmogų kankina,tikrai       2017-10-27 21:36

ne visi gali atsilaikyti.Ir bet ką pasakyti.Tai prievarta išgautnama,o dar sufalsifikuojama.Kankinimo faktas atperka viską.

Marius anonimui       2017-10-27 21:09

Ką aš galiu padaryti jei jums kvepia? Kaip sakoma: kuo patys smirda tuo ir kitus ir tepa. Jokių blogų ketinimų neturiu. Tačiau kai pamatau tekste užuominas, kad 1941 birželio sukililėliai yra švarūs, kad sukilimas krištoliškai švarus, rašau - tai nėra tiesa. Yra įrodyti susidorojimai su žydais, yra įrodyti sukilėlių vadovybės ryšiai su nacistine Vokietija. Aš neteigiu, kad kiekvienas eilinis sukilėlis a priori žydšaudys. Apie Ramanauską-Vanagą reiktų detaliau pasižiūrėti, ko bijoti jei žmogus švarus? Kas kelia neaiškumų dėl Ramanausko-Vanago tai jo vaidmuo Druskininkuose. Kiti teiginiai gali ir būti kokios pačos KGB sukurtos falsifikacijos.

Misteris       2017-10-27 20:57

Panagrinėkime Izraelio didvyrio ARADO veiklą ir pamatysite koks urzgimas pasigirs.
Net arkliui aišku kas čia balaganą kelia.

Reikia kvieti       2017-10-27 20:52

Vanagaitę į dialogą.Mes negalim tapti to lygio,kaip tie budeliai.

Mariusui       2017-10-27 20:10

Tamstos išplaukę apibendrinimai kvepia neskania demagogija- kalba eina apie labai konkretaus asmens apšmeižimą. Kyla natūralus klausimas- ar nesugebi suvokti skirtumo, ar tiesiog atėjai patrolinti koloradų naudai?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-10-27 20:05

Vanagaitė taip kaip vanagaitė. Tačiau nepamirškime to ką matome dabar savo akimis, girdime savo ausimis. Tas visas reikalas iškeltas organizuotai dalyvaujant Lietuva į rytus TV, Lietuvos į rytus TV žurnalistės Daivos Žeimytės. Interviu lyg ji ir užima priešingą pozociją, tačiau tai tik spektaklis, nes akivaizdžiausiai yra atliekamas judo darbas. Taigi nepamirškite….kokį vėmalą pona Daiva Žeimytė su Lietuva į rytus TV ištansliuoja. Esu tai ir anksčiau pastebėjęs. Galite paskaityti mano 2016-11-14 straipsnį “Bulvarinis rinkimų balaganas”


http://www.ekspertai.eu/bulvarinis-rinkimu-balaganas/

Marius       2017-10-27 19:58

Akivaizdi propaganda į vienerius vartus. Tokius straipsnius reikia skaiyti iki pirmos klaidos. O klaida va čia: “Jei 1941 m. sukilėliai ir pokario partizanai neva tebuvo tik holokausto vykdytojai”. Čia klaida, nes įrodyta, kad 1941 sukilėliai susidorodavo ir po ranka pakliuvusiais žydais. Ko vertos žudynės Lietūkio garaže… Aš nesuprantu, ko bijoti tiesos? Dėl Ramanausko-Vanago nieko nepasakysiu, bet tarp miškinių būta ir žydšaudžių. Ne visi, suprantama, bet būta. Tai tie kurie nesuspėjo pasitraukti su nacistinės Vokietijos kariuomene. Ir žinote kur jie pasislėpė Holkausto dalyviai? Ogi JAV arba pietų Amerikoje nuslėpę savo nusikaltimus.

Misteris>Juozapui       2017-10-27 19:54

Tai sumindyk ją argumentais,kad daugiau nepravertų burnos ir visokio plauko joberių Lietuvon nesivežiotų.

Juozapas       2017-10-27 19:47

Misteri- aš nesinaudoju tokiais orwelistiniais zabobonais kaip feizbukas.
Tai pirma.
Antra- pas kurwas nevaikštau ir į namus šliundrų nesivedžioju.
Trečia- greitai tik katės veisiasi.
Ir ketvirta- negi tamsta rimtai manai, jog tai kalei rūpi argumentai?
Stierva yra stierva. Tokios asabos įvietą statomos kitais būdais.
Tikrai ne įtikinėjimais.

Misteris>Juozapui       2017-10-27 19:37

Geležį reikia kalti kol karšta.Yra puiki proga.Rytoj jau bus tik žvanginimas į šaltą metalą.Ar bandėte susisiekti su Vanagaite per feisbuką?
Niekas kitas ,galbūt,tokių faktų visoj Lietuvoj neturi.
O gal net telefonas yra kur nors jos paskelbtas?
Telefonu pakalbėt būtų dar geriau.
Sutartumėte dėl vizito pas jus į namus.Padarytumėt pokalbio įrašą.
Juk ją turėtų domint gyvi pasakojimai apie partizanus?

J---M       2017-10-27 19:04

Aš manau, jog su kurwa diskutuoti nereikia.
Savigarba, orumas neleidžia.
Turėkime savigarbos.
Kadangi tyčinis Žmogaus atminimo šmeižimas yra kriminalinis nusikaltimas, šiuo atveju pirma derėtų trumpai luktelti teisėsaugos institucijų reakcijos.
Pareikšti kaltinimus tai kalei gali ne tik ATA A. Ramanausko dukra, bet ir valstybė, kadangi buvo apšmeižtas Nacionalinio išsivadavimo karo Vadas- tuo metu aukščiausias teisėtos Lietuvos Respublikos pareigūnas.
Kadangi prieš Lietuvos valstybingumą nukreiptas šmeižtas įvykdytas iš savanaudiškų paskatų, siekiant neteisėtai pralobti, o be to yra prielaidų, jog nusikaltimas padarytas suokalbyje su kitos/ -tų šalių bendrininkais, ir gali būti kvalifikuota kaip organizuota nusikalstama veika, vansi nusikaltimas padarytas sunkinančiomis aplinkybėmis ir netgi gali būti perkvalifikuotas į tyčinį Tėvynės išdavimą.
Jeigu oficialios institucijos neatliks savo pareigos, va, tuomet, mes- piliečiai ir imsimės to ko reikia imtis.
Viskas savo laiku ir savo tvarka.
O bet tačiau, misliju, jog ta paskuda šįkart jau priėjo liepto galą.
Jos “rašytojos” karjera ir biznis baigėsi.
Vienareikšmiškai.
Tuo neabejoju.

Misteris>Juozapui       2017-10-27 18:39

Na va,šįtą sužinojau apie tave daugiau.
Gerbiu už tiesos sakymą.
Labai norėčiau,kad Vanagaitę iškviestum į tiesioginį  eterį ir viską sudėtum jai į akis ,stebint visai Tautai.
Bet ta šliundra bijo šviesos.
Reikia sugalvot kaip ją įsiutint ir išviliot viešumon.
Tai yra menas.
Niekas kitas to nepadarys,nes gyvų faktų kiti neturime.
Juozapai,šį kartą prašau.
Padaryk tai.
Būk tas akmuo ,kuris nuvers vežimą.

Juozapas       2017-10-27 18:02

Apie piarščikę stiervą maitvanagaitę nenoriu kalbėti. Pinigams godi lachudra ir tiek.
Vat apie partizaną “Vanagą” galiu šiek tiek pasakyti:
Kol diedukas buvo miške, mano močiutė risikuodama vaikų gyvybe talkino partizanams- slapta skalbdavo rūbus, ruošdavo maisto atsargas, kartais slapta, tiesa trumpam, priimdavo sužeistus slėptuvėje po klojimu. Bet ne tik.
Močiutė keletą metų buvo partizanų ryšininke ir asmeniškai pažinojo Adolfą Ramanauską.
Tai va, kadangi nuo mažų dienų buvau auklėjamas antisovietine dvasia, iš senelių ir tėvo sužinojau daug dalykų apie partizanus. Vadą “Vanagą” močiutė minėdavo su didele pagarba, kaip labai narsų ir kilnų žmogų.
Visiška nesamonė  kuomet stierva maitvanagaitė skleidžia šmeižtus, jog Adolfas Ramanauskas per tardymus išdavė visus partizanų ryšininkus ir rėmėjus.
Jeigu taip būtų atsitikę, šiandien čia nekomentuočiau, nes mano šeima būtų atsidūrę lageriuose.
Apie Vado suėmimą, mano močiutė sužinojo po trijų mėnesių. Pasakojo, jog labai gailėjo, bet nebijojo, sakė tikėjusi jog “Vanagas” neišduos. Neišdavė!
Tas pasitikėjimas buvo tpks stiprus, jog po to kai pasiekė žinia, jog partizanų Vadas suimtas, mano močiutė 1956-pabaigoje, su vyresniu sūnumi, mano tėvu parsivedė iš miško mano senelį “legalizuotis”, kuris miškuosna išėjo dar 45-aisiais. Jeigu “Vanagas” būtų išdavęs, mono seneliams būtų buvę labai blogai.
Sovietams nužudžius A. Ramanauską- “Vanagą”, mano kaimo bažnytėlėje buvo slapta užsakytos ir aukotos mišios. Tokia buvo partizanų Vadą pažinojusių žmonių pagarba tam Žmogui.
Labai mylėjau savo senelius, labai gerbiu jų šviesų atminimą.
Neturiu nei menkiausio pagrindo abejoti tuo, ką žinau iš senelių pasakojimų.
Šlovė Didvyriui.
Amžina panieka šliundrai spekulentei.

Hau       2017-10-27 17:53

Viskas labai teisingai pateikta. Tik kas kreipsis? A. Ramanausko dukra dar neapsisprendė


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.