Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 26 d. 22:18

7     

    

Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Lietuvos miestelis, kurio pavadinime kreipiamasi į Dievą? – galėtų būti puikus viktorinos klausimas.

Bet mūsų moteriausybei dabar tenka spręsti kiek rimtesnį galvosūkį – kaip vykdyti anoje Seimo kadencijoje bendru partijų sutarimu nerūpestingai prisiimtus tarptautinius globalios migracijos įsipareigojimus ir tuo pačiu nepradėti jėga tramdyti protestuojančias ir įsibaiminusias vietos bendruomenes, kurioms įgyvendinti jie ir nuleidžiami ant galvos.

Įspūdingi kadrai, kuriuose matėme į Dieveniškes su vėjeliu lekiančią policijos riaušių malšinimo ekipažų vilkstinę, žinoma, negalėjo nesukelti atsakomosios reakcijos. Eilinis dar tik devynis mėnesius Lietuvoje šeimininkaujančių valdančiųjų neatsakomybės, nekompetencijos, cinizmo ir vartymosi iš gaidžio prisidirbus pavyzdys dar labiau kursto augantį visuomenės nepasitenkinimą. Šiai valdžiai neatimsi nuoseklumo perženginėjant to, kas priimtina ir leidžiama, ribas vieną po kitos.

Visus tuos metus Lietuvoje šiaip ar taip galiojęs tylus piliečių susitarimas su valdžia: jūs ten korumpinatės, bet paliekat ramybėje mūsų namus, lovas ir galvas, leidžiat mums verstis, kaip išgalim ir išmanom – imtas pažeidinėti vos tik suformavus valdančiąją koaliciją. Teisybės dėlei, būtina prisiminti, kad šiuo keliu jau buvo pasukę ir žal(a)valstiečiai, įteisinę plynus girių kirtimus ir vaikų atiminėjimą, bet dar nespėję jo paversti tokia išplėtota programa. Tuo tarpu LGBT ir kitų genderistinių „teisių“ stūmimas buldozeriu, narkotikų legalizavimo siekiai, žodžio laisvės gniaužimas, drakoniški karantino ir ekstremalios padėties suvaržymai, atviras terorizavimas skiepytis, o dabar dar ir tuščiagalviškos užsienio politikos fiasko padarinių permetimas ant pasienio savivaldybių pečių atskleidė nebeslepiamą valdančiųjų norą savo pačių gausiai kuriamas problemas spręsti ne protu, bet jėga.

Nors čia nemelavo. Pamenat, premjerė, liaudyje taikliai pavadinta PIŠ, rinkiminėje kampanijoje žadėjo „Daugiau jėgos!“? Matyt, ir bando vykdyti rinkiminius pažadus… Tačiau visuomenė vis menkiau bepasirengusi pritarti tokiai politikai ar, tiksliau, jos nebuvimui. Bet bėda ta, kad panašiai kaip plynai šniojami miškų plotai, taip pat plynai mūsų viešoji erdvė per visus tuos nepriklausomybės metus buvo išvalyta nuo lyderystės. Jos dar reikėjo rengiantis stoti į ES ir NATO, bet ne vėliau, kai pakako tik uoliai vykdyti nurodymus iš Briuselio ar Berlyno, kas, kad jie ne visuomet buvo palankūs Lietuvos interesams.

Ar, nepaisant formaliųjų kredencialų, galime lyderiais vadinti Prezidentą, premjerę, ministrus, Seimo pirmininkę, parlamentinių ir neparlamentinių partijų vadovus, bent ką iš oficialiosios opozicijos? Jie, kaip tiksliai įvardino Šeimų sajūdis, šiandien tėra tik Lietuvos teritoriją administruojantys asmenys (LTAA), o ne kompleksinę krizę (virusas, vertybinis visuomenės sukiršinimas, atbėgėliai, kiaura siena, valstybės ir visuomenės saugumo iššūkiai) gebantys adekvačiai suvokti ir spręsti politikai. Nesugeba, nes tam niekada nebuvo ruošti nei patys ruošėsi. Nes išmoko kaip vietininkai administruoti teritoriją, įsisavinti iš metropolijos siunčiamas lėšas mainais atgal tiekiant žmogiškuosius išteklius, o ne valdyti ir ginti savą valstybę, strateguojant ir planuojant jos ateitį šimtmečiams į priekį. Tai satrapo, o ne suvereno mentalitetas.

Prasidėjusi visuomenės sąmoningiausios dalies konsolidacija valstybei (kiek dar jos likę) ir savo šeimoms ginti dabar pradeda budinti ir paprastai įpratusius miegoti arba viskuo nusivylusius. Imama suprasti, kad tiesiog nebėra kito būdo apsaugoti save ir savo artimuosius. Tik buriantis ir aktyviai veikiant kartu, padedant vieni kitiems, iškeliant iš savo tarpo naujus lyderius, naujas idėjas.

Svarbiausia – atmetant godumo, cinizmo ir nesiskaitymo su žmonėmis „vertybes“, vietoj jų puoselėjant bendrystę, nesavanaudišką veikimą, atjautą.

Tai ir baisios padėties, kurioje atsidūrėme nustojus veikti įprastinėms politinio gyvenimo taisyklėms, konstatavimas ir kartu viltis.

Kai pokaryje Bernardas Brazdžionis rašė garsiąsias savo „Šaukiu aš tautą“ eilutes, jo ten minima GPU reiškė Glavnoje Političeskoje Upravlenije (Vyriausioji politinė valdyba) – NKVD paveldėtoja ir KGB pirmtakė. Bet gal šiandien šią santrumpą jau derėtų iššifruoti kitaip?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-07-27 14:21

kol babajai neprades sikti ant galvu,manau jiems viskas bus dzin.

Tai Kinija tą savo spaudoje       2021-07-27 14:00

ir pasakė apie Lietuvą - ji turėjusi sava satrapų, puikiai žino, kaip jie atrodo.

mažas ženklelis -didelė klaida:       2021-07-27 10:07

Klaida tekste_ . Žodis “Įsisavinti”- turėjo būti parašytas kabutėse.

Mūsų valdžia yra       2021-07-27 8:12

tik Briuselio statytiniai,pardavinėjantys Lietuvą ir jos žmones.Gal tik Prezidentas ėmėsi kiek prieštarauti.Ir tai jau gerai.

Prašalietis       2021-07-27 7:46

Eilinis žmogelis niekaip neatsistebi “tautiškai patriotinių profesorių profesorine išmintimi”, kurie tik po 30 “laisvės, nepriklausomybės ir vakarietiško pasicivilizavimo”, susibūrę į pseudo nacionalinius susivienijimus ar prisiplakę prie atsiradusio Šeimų eilinio sąjūdžio pamatė, kad ” nepaisant formaliųjų kredencialų, galime lyderiais vadinti Prezidentą, premjerę, ministrus, Seimo pirmininkę, parlamentinių ir neparlamentinių partijų vadovus, bent ką iš oficialiosios opozicijos? Jie, kaip tiksliai įvardino Šeimų sajūdis, šiandien tėra tik Lietuvos teritoriją administruojantys asmenys (LTAA)...” Eilinis, skaityti ir rašyti mokantis ir bent kiek atminties turintis žmogelis jau seniai pamatė, kad pseudo valstybiniai lansberginiuo durnių laivo tipo laivai jau seniai JAV ir vakarų valstybių kuriami buvusių kolononijų ir laikas nuo laiko istorinių lūžių metu atlaisvinamų čiabuvių teritorijos yra “priimamos vakarietiškai pacivilizuoti”, paskiriant vietinių genčių lojaliausius atstovus “pavadovauti”. Tik tokiu būdu JAV ir civilizuotos valstybės jau daugelį dešimtmečių užsitikrina savo valstybių buvimą “demokratinėje” viršūnėje žmonių maitinimosi ir poreikių tenkinimo pasaulinėje grandinėje. Čiabuviai, nenorintys būti vakarietiškai civilizuojami, prižiūrint prileistiems pavadovauti vietinių čiabuvių  valdžios atstovams, sulaukia Jugoslavijos, Irako, Libijos, “arabiškų pavasarių”, Afganistano, Sirijos, Ukrainos, Baltarusijos ir t.t. “nuostabių vakarietiškai demokratinių” likimų.... Palyginus matosi, kad Lietuvos ir kitų po Sovietų sąjungos sugriovimo atsiradusiems, ” vakarietiškai pacivilizuoti” eurosojūze priimtiems pseudo valstybiniams darinių eiliniams čiabuviams dar pasisekė....nepriklausomai kokios “politinės” spalvos jų “išsirinkta politinė” pseudo valdžia jiems vadovauja…..

Žodžio laisvė...       2021-07-27 0:26

Klausymas R. Požėlai: Kam “pasipuošei” pistoletu ? Buvai pasirengęs šaudyti į žmones
Dieveniškėse? Ar tikrai visi apginkluoti bernai yra psichiškai sveiki? Kad šis
veikėjas moka meluoti, tai mes jau žinome. Jis tą pademonstravo kalbėdamas ,kad
Garliavos mergaitė buvo “paimta” be smurto. Mes matėme nufilmuotoje medžiagoje
apie siaubingą vaizdą plėšiant mergaitę iš senelių namų. Veikėjau, ar ne gėda me-
luoti visuomenei? Kas tau gali tikėti po viso to. Kiti melavo ,kad ir su siena viskas
tvarkoj, o jos ,pasirodo, nėra. Sienos nėra, o kur pinigai jai pastatyti?

Ar tik nebus GPU       2021-07-26 23:27

Globalistai, P…rastai, Užingridai?

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.