Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 26 d. 22:18

7     

    

Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Lietuvos miestelis, kurio pavadinime kreipiamasi į Dievą? – galėtų būti puikus viktorinos klausimas.

Bet mūsų moteriausybei dabar tenka spręsti kiek rimtesnį galvosūkį – kaip vykdyti anoje Seimo kadencijoje bendru partijų sutarimu nerūpestingai prisiimtus tarptautinius globalios migracijos įsipareigojimus ir tuo pačiu nepradėti jėga tramdyti protestuojančias ir įsibaiminusias vietos bendruomenes, kurioms įgyvendinti jie ir nuleidžiami ant galvos.

Įspūdingi kadrai, kuriuose matėme į Dieveniškes su vėjeliu lekiančią policijos riaušių malšinimo ekipažų vilkstinę, žinoma, negalėjo nesukelti atsakomosios reakcijos. Eilinis dar tik devynis mėnesius Lietuvoje šeimininkaujančių valdančiųjų neatsakomybės, nekompetencijos, cinizmo ir vartymosi iš gaidžio prisidirbus pavyzdys dar labiau kursto augantį visuomenės nepasitenkinimą. Šiai valdžiai neatimsi nuoseklumo perženginėjant to, kas priimtina ir leidžiama, ribas vieną po kitos.

Visus tuos metus Lietuvoje šiaip ar taip galiojęs tylus piliečių susitarimas su valdžia: jūs ten korumpinatės, bet paliekat ramybėje mūsų namus, lovas ir galvas, leidžiat mums verstis, kaip išgalim ir išmanom – imtas pažeidinėti vos tik suformavus valdančiąją koaliciją. Teisybės dėlei, būtina prisiminti, kad šiuo keliu jau buvo pasukę ir žal(a)valstiečiai, įteisinę plynus girių kirtimus ir vaikų atiminėjimą, bet dar nespėję jo paversti tokia išplėtota programa. Tuo tarpu LGBT ir kitų genderistinių „teisių“ stūmimas buldozeriu, narkotikų legalizavimo siekiai, žodžio laisvės gniaužimas, drakoniški karantino ir ekstremalios padėties suvaržymai, atviras terorizavimas skiepytis, o dabar dar ir tuščiagalviškos užsienio politikos fiasko padarinių permetimas ant pasienio savivaldybių pečių atskleidė nebeslepiamą valdančiųjų norą savo pačių gausiai kuriamas problemas spręsti ne protu, bet jėga.

Nors čia nemelavo. Pamenat, premjerė, liaudyje taikliai pavadinta PIŠ, rinkiminėje kampanijoje žadėjo „Daugiau jėgos!“? Matyt, ir bando vykdyti rinkiminius pažadus… Tačiau visuomenė vis menkiau bepasirengusi pritarti tokiai politikai ar, tiksliau, jos nebuvimui. Bet bėda ta, kad panašiai kaip plynai šniojami miškų plotai, taip pat plynai mūsų viešoji erdvė per visus tuos nepriklausomybės metus buvo išvalyta nuo lyderystės. Jos dar reikėjo rengiantis stoti į ES ir NATO, bet ne vėliau, kai pakako tik uoliai vykdyti nurodymus iš Briuselio ar Berlyno, kas, kad jie ne visuomet buvo palankūs Lietuvos interesams.

Ar, nepaisant formaliųjų kredencialų, galime lyderiais vadinti Prezidentą, premjerę, ministrus, Seimo pirmininkę, parlamentinių ir neparlamentinių partijų vadovus, bent ką iš oficialiosios opozicijos? Jie, kaip tiksliai įvardino Šeimų sajūdis, šiandien tėra tik Lietuvos teritoriją administruojantys asmenys (LTAA), o ne kompleksinę krizę (virusas, vertybinis visuomenės sukiršinimas, atbėgėliai, kiaura siena, valstybės ir visuomenės saugumo iššūkiai) gebantys adekvačiai suvokti ir spręsti politikai. Nesugeba, nes tam niekada nebuvo ruošti nei patys ruošėsi. Nes išmoko kaip vietininkai administruoti teritoriją, įsisavinti iš metropolijos siunčiamas lėšas mainais atgal tiekiant žmogiškuosius išteklius, o ne valdyti ir ginti savą valstybę, strateguojant ir planuojant jos ateitį šimtmečiams į priekį. Tai satrapo, o ne suvereno mentalitetas.

Prasidėjusi visuomenės sąmoningiausios dalies konsolidacija valstybei (kiek dar jos likę) ir savo šeimoms ginti dabar pradeda budinti ir paprastai įpratusius miegoti arba viskuo nusivylusius. Imama suprasti, kad tiesiog nebėra kito būdo apsaugoti save ir savo artimuosius. Tik buriantis ir aktyviai veikiant kartu, padedant vieni kitiems, iškeliant iš savo tarpo naujus lyderius, naujas idėjas.

Svarbiausia – atmetant godumo, cinizmo ir nesiskaitymo su žmonėmis „vertybes“, vietoj jų puoselėjant bendrystę, nesavanaudišką veikimą, atjautą.

Tai ir baisios padėties, kurioje atsidūrėme nustojus veikti įprastinėms politinio gyvenimo taisyklėms, konstatavimas ir kartu viltis.

Kai pokaryje Bernardas Brazdžionis rašė garsiąsias savo „Šaukiu aš tautą“ eilutes, jo ten minima GPU reiškė Glavnoje Političeskoje Upravlenije (Vyriausioji politinė valdyba) – NKVD paveldėtoja ir KGB pirmtakė. Bet gal šiandien šią santrumpą jau derėtų iššifruoti kitaip?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-07-27 14:21

kol babajai neprades sikti ant galvu,manau jiems viskas bus dzin.

Tai Kinija tą savo spaudoje       2021-07-27 14:00

ir pasakė apie Lietuvą - ji turėjusi sava satrapų, puikiai žino, kaip jie atrodo.

mažas ženklelis -didelė klaida:       2021-07-27 10:07

Klaida tekste_ . Žodis “Įsisavinti”- turėjo būti parašytas kabutėse.

Mūsų valdžia yra       2021-07-27 8:12

tik Briuselio statytiniai,pardavinėjantys Lietuvą ir jos žmones.Gal tik Prezidentas ėmėsi kiek prieštarauti.Ir tai jau gerai.

Prašalietis       2021-07-27 7:46

Eilinis žmogelis niekaip neatsistebi “tautiškai patriotinių profesorių profesorine išmintimi”, kurie tik po 30 “laisvės, nepriklausomybės ir vakarietiško pasicivilizavimo”, susibūrę į pseudo nacionalinius susivienijimus ar prisiplakę prie atsiradusio Šeimų eilinio sąjūdžio pamatė, kad ” nepaisant formaliųjų kredencialų, galime lyderiais vadinti Prezidentą, premjerę, ministrus, Seimo pirmininkę, parlamentinių ir neparlamentinių partijų vadovus, bent ką iš oficialiosios opozicijos? Jie, kaip tiksliai įvardino Šeimų sajūdis, šiandien tėra tik Lietuvos teritoriją administruojantys asmenys (LTAA)...” Eilinis, skaityti ir rašyti mokantis ir bent kiek atminties turintis žmogelis jau seniai pamatė, kad pseudo valstybiniai lansberginiuo durnių laivo tipo laivai jau seniai JAV ir vakarų valstybių kuriami buvusių kolononijų ir laikas nuo laiko istorinių lūžių metu atlaisvinamų čiabuvių teritorijos yra “priimamos vakarietiškai pacivilizuoti”, paskiriant vietinių genčių lojaliausius atstovus “pavadovauti”. Tik tokiu būdu JAV ir civilizuotos valstybės jau daugelį dešimtmečių užsitikrina savo valstybių buvimą “demokratinėje” viršūnėje žmonių maitinimosi ir poreikių tenkinimo pasaulinėje grandinėje. Čiabuviai, nenorintys būti vakarietiškai civilizuojami, prižiūrint prileistiems pavadovauti vietinių čiabuvių  valdžios atstovams, sulaukia Jugoslavijos, Irako, Libijos, “arabiškų pavasarių”, Afganistano, Sirijos, Ukrainos, Baltarusijos ir t.t. “nuostabių vakarietiškai demokratinių” likimų.... Palyginus matosi, kad Lietuvos ir kitų po Sovietų sąjungos sugriovimo atsiradusiems, ” vakarietiškai pacivilizuoti” eurosojūze priimtiems pseudo valstybiniams darinių eiliniams čiabuviams dar pasisekė....nepriklausomai kokios “politinės” spalvos jų “išsirinkta politinė” pseudo valdžia jiems vadovauja…..

Žodžio laisvė...       2021-07-27 0:26

Klausymas R. Požėlai: Kam “pasipuošei” pistoletu ? Buvai pasirengęs šaudyti į žmones
Dieveniškėse? Ar tikrai visi apginkluoti bernai yra psichiškai sveiki? Kad šis
veikėjas moka meluoti, tai mes jau žinome. Jis tą pademonstravo kalbėdamas ,kad
Garliavos mergaitė buvo “paimta” be smurto. Mes matėme nufilmuotoje medžiagoje
apie siaubingą vaizdą plėšiant mergaitę iš senelių namų. Veikėjau, ar ne gėda me-
luoti visuomenei? Kas tau gali tikėti po viso to. Kiti melavo ,kad ir su siena viskas
tvarkoj, o jos ,pasirodo, nėra. Sienos nėra, o kur pinigai jai pastatyti?

Ar tik nebus GPU       2021-07-26 23:27

Globalistai, P…rastai, Užingridai?


Rekomenduojame

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

„Neredaguota“ pokalbis su Aurelijumi Veryga apie pandemija ir politiką

Lietuvos šeimų sąjūdžio tarptautinė konferencija po mitingo: „Valstybių ateitis diktatūros šešėlyje“ (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Kas bandė organizuoti riaušes?

Liudviko Jakimavičiaus pastebėjimas: ant ko tada visas bėdas vers?

Rugsėjo 10 d. mitingo Katedros aikštėje rezoliucija

Mero rinkimai Trakuose. Ramūno Aušroto programa: kaip išspręsti įsisenėjusias Trakų komunalinio ūkio problemas?

Nidos Vasiliauskaitės kalba rugsėjo 10 dienos mitinge Katedros aikštėje (vaizdo įrašas): „Mes nesiderame!“

Rugsėjo 10 dienos mitingo Katedros aikštėje vaizdo įrašas

Vasariški pokalbiai su Dovilu Petkumi. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas: Šv. Sostas gali būti tarpininku siekiant taikos

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Globalistinė Lietuvos užsienio politika

Vygantas Malinauskas. Kodėl Lietuvai taip nesiseka suvaldyti pandemijos? Palyginimas su kaimynais ir ... Indija

Nida Vasiliauskaitė. Nebijokime. Tai jie tegu bijo

William H. McRaven kalba Techaso universiteto studentams: kaip įveikti pasaulį

Iš propagandos frontų. Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė – net jei sau prieštarauja, vis tiek teisūs, arba Liežuvis – pikčiausias jų priešas

„Neredaguota“ pokalbis su advokatu prof. dr. Ignu Vėgėle. Valstybė ir teisė

Nidos Vasiliauskaitės replika apie netrukus įsigaliosiančius draudimus

Linas V. Medelis. Uždrausti valdantiesiems giedoti himną – Tautišką giesmę

Pandemiją galima valdyti ir kitaip: pranešimų ištraukos ir reportažai iš STI konferencijos „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“

Šiandien legendinio partizano J. Lukšos-Daumanto atminimą istorikai įprasmins tarptautine konferencija apie ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą

Justas Sakavičius. Dėl ko verta sunerimti VISIEMS

Vesti visuomenę prie Jėzaus: kun. N. Pipiro mintys ir bendražygio dr. D. Stakišaičio prisiminimai minint s. Ados-Benvenutos Urbonaitės šimtmetį

Advokatai J. Sakavičius ir A. Mozeris: nei tarnautojai, nei mokyklų administracijos neturi teisės skatinti mokinius skiepytis be tėvų žinios

Prof. Alvydas Jokubaitis: jei katalikai reikalautų to paties kaip homoseksualai, kiltų skandalas

LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.