Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Liustracija ir desovietizacija, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 12 d. 23:42

28     

    

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Kai buvau maža, man net buvo vaikiškai gaila to lyg su karšta bulve gerklėj mėginančio vograuti seneliuko, kurį dažnai rodydavo per mūsų nespalvotą teleką, nes kažko daugiau nelabai rodė. Galvojau, kad jam skauda ir kad jau galėtų jį paleist iš tribūnos su visais tais begaliniais lapais, iš kurių jis nesėkmingai bando skaityti, nebekankint. Nors nemokėjau to išreikšti, mano sovietinę vaikystę lydėjo stiprus absurdo jausmas.

Dabar jis sugrįžo.

Rytoj ta diena, kai parduotuvės nebeparduos, teatrai nebevaidins, kino teatrai neberodys filmų, universitetai nebemokins, jų bendrabučiai nebepriims gyventi studentų, o darbuotojai galės būti nušalinti nuo darbo vien dėl to, kad jie atsisako arba negali gauti popiergalio, kuris pažeidžia visą eilę Konstitucijos straipsnių, kurio nereglamentuoja joks įstatymas ir kurio turėtojas kažkokiu stebuklingu būdu neva tampa geresnis ir sveikesnis nei neturintis.

Prieš ŠITAI nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai.

Neabejoju, kad brangiai apmokamų piarščikų kaip „geriausia visų laikų premjerė ir vyriausybė“ dar vos pradėjus eiti pareigas išliaupsintas pišizmas įeis į Lietuvos istoriją. Kaip intelektualinio bergždumo, pasibaisėtinos nekompetencijos, cinizmo, nusikalstamo nebaudžiamumo ir durnumo mišinys.
Bet Lietuva dar ne tokį marą atlaikė. Atlaikys ir pišizmą su visa jų šaika. Ir būtinai atsities.

Antikoje politikui buvo svarbu savo šlovingais darbais išlikti būsimųjų kartų atmintyje. Pišizmas, matyt, irgi liks, bet tik kaip nenuplaunama gėda, egzotiškas žodis kokiame nors politologijos terminų žodyne, šių tamsiųjų laikų moralinio pablūdimo įsikūnijimas.

O rytdienai ką, pasiruošę, sūnaitėlis aprūpino…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Beviltiškas,       2021-09-21 13:28

nuolatinis,skausmingas, tulžingas verkšlenimas.Nagi, nelaimingieji antivakseriai,pasiskiepykit, nebijokit,baigsis jūsų kančios.Atrodot ,kaip mazochistai,susimetę į šitą portalą.Man šitas GP atveria visus kelius kurie taip jums nepasiekiami.Aš turiu tą laisvę ir tuom naudojuosi ir man nieko nekainavo,ir neturiu ant ko lieti tulžį.Jūsų lūkesčiai , turėti daugiau laisvės neišsipildys ir tai veda į depresiją ,kas ir matosi.Būkit optimistai,nugalėkit baimes ,tikėkit mokslu ,rūpinkitės savimi ir savo artimu ir bendru gėriu.Nebūkit individualistai liberalai,laisvė nesiskiepyti ,laisvė užkrėsti.

Asiliuku šventė        2021-09-14 0:13

Dėka bukų užingridų, šalis atsidūrė ties pilietinio konflikto riba. Tik visiškai kvailas arba aklas galėjo balsuot už šį monstrų klaną.

Bajoras       2021-09-14 0:11

tikrai čia ne ministrai, o vaikų darželis: URM ministras labiau vertina vaivorikštinių eiseną negu KOVO 11, inovacijų ministrė fotkinasi apsikabinus vaivorykštinį suoliuką. Negi nebėra protingų žmonių.

Pavilionio lotynų mafija       2021-09-14 0:10

Šimonytė kiek gali slėpti po sijonu: Dobravolską, Dulkį, Bilotaitę, Lansbergį? Tuoj sušus nuo blogos energijos Lietuvos kenkėjai.

Gal medikai paaiškintų?       2021-09-13 22:23

2020 09 12 (prieš vakcinaciją) - 60 covid atvejų per dieną. 2021 09 12 (po vakcinacijos keli mėn.) - 813 covid atvejų per dieną (13 kartų daugiau). 2020 09 12 (prieš vakcinaciją) - 1 covid mirtis. 2021 09 12 (po vakcinacijos keli mėn.) - 20 covid mirčių (20 kartų daugiau).

Bolonija(Bologna) -       2021-09-13 21:48

tai ne Kapsukė. Ten tokių naglų bolševikų ir neobolševikų, neosovietikų su aukštais moksliniais ir kagebistiniais laipsniais nėr. Nėr ten Dezinformacijos propagandos ir agitacijos katedros Demagogijos meno fakultete.

ah.ą       2021-09-13 21:33

farmafašizmas užgrobė valdžią -  LR Konstitucija neveikia,verčia dalyvauti medicininiam eksperimente ir injekcija būti užkrėstam užkratu ir galimai būti nužudytu

Al. Žodžio laisvei...       2021-09-13 19:17

,,Seniausias Europos universitetas vis buvo plėšiamas, uždarinėjamas, naikinamas” - seniausias Europos universitetas, šiuolaikine prasme, Bolonijos, veikia nuo įkūrimo 1180 m.

Saule       2021-09-13 18:46

Esu pasiskiepijusi,taciau eisiu tik ten kur nereikia pispasio.

Ačiū Rasai       2021-09-13 18:44

Viskas tiesa.Taip baisu,kad norisi bėgti.Lietuva,kur eini?

KMI       2021-09-13 18:27
Apie jausmus       2021-09-13 12:55

“Dabar jis sugrįžo” 

Atsimenu, klausydavau ir aš to seno dieduko, kuriam vietoj “socialistyčeskye strany” gaudavosi “sasysky sranye”. Bet čia gi visiškai kitas atvejis. Tai gal ir absurdo jausmas kiek kitoks? Žodžiu, daugiau konkretumo. Beje, užkliuvo ir tas lyg tai su žuvininkyste nesusijęs modernus “fišizmo” naujadaras.

Bent pusės       2021-09-13 12:16

ar net daugiau mirčių būtų galima išvengti,jei žmones tiesiog gydytų namuose,prirašytų vaistų laiku,nepavėluotai,kai jau reikia ligoninės.Ar žmonių negydymas nevirsta spaudimo priemone antivakseriams?Kad jie skiepytųsi?Tiesiog sunku suvokti,kas vyksta.Lenkijoje požiūris ramus,žmonės saugūs,žino,kad valdžia jais rūpinasi ir rezultati daug geresni.

Senas hipi,       2021-09-13 12:15

o dabar gaudys žandarai, Rusijos arba Lenkijos ir jų sąjungininkių pakalikai su švirkštais, kad “Vilno vėl būtų našė”.

Pinigų lietus       2021-09-13 11:59

Manau,svarbiausia,kad nesibaigtų tas svaiginantis pinigų lietus. O kad jis nesibaigtų,reikia neprieštarauti valdžios nurodymams ( ar jie teisingi-tai atskiras klausimas) ir įvairių fondų taisyklėms. Kartais susidaro įspūdis,kad tas pinigų lietus tampa svarbesnis už Lietuvos piliečius…

senas hipis       2021-09-13 11:39

tarybine valdzia nesuprato, kodel tie ilgaplaukiai nesinaudoja visiems tarybiniams pilieciams suteikta galimybe nusikirpti, tiesiog vadino juos antisovietiniais elementais ir gaude su zirklem…

Žodžio laisvė...       2021-09-13 11:38

Turiu klausimą mums visiems.
- Ar gali Vilniaus Universitetui vadovauti beprotis, siūlantis atimti bendrabučius tiems ,kas neturi pišpasio?
Aš manau, kad šis veikėjas nusipelno teisiamųjų suolo. Lietuva, ar galėjai įsivaizduoti ,kad mes prisigyvensim iki to, kad bus imtasi stribinių represijų būdų.
Matyt, Petrauskas sugalvojo bendrabučius privatizuoti, kaip kažkada buvo privatizuo-
tas VU bendrabutis “Tauras”. Ir už tai nieko nebuvo “privatizatoriams”. O studentai
priversti nuomotis butus, ko iki to nebuvo. Tai po karo studentai neturėjo kur gyventi, nes universitetas neturėjo bendrabučių po Vilniaus subombordavimo. Iki karo
VU vis ėjo nuo okupanto prie kito okupanto rankų. Seniausias Europos universitetas
vis buvo plėšiamas, uždarinėjamas, naikinamas. Koks universitetas be studentų?
Ar nesiruošiama vėl jį naikinti???

Regimantas       2021-09-13 11:13

Aukštesnes pajamas disponuojantys ir esantys aukštesnio išsilavinimo, mūsų durnių laive sudaro mažumą.Bet kadangi jie dar ir laimingi,o kombinacija laimingas ir protingas realiame gyvenime labai sudėtinga ir reta,todėl jūsų svajonės apie antrą kadenciją primena pasaką apie Ali Babą ir keturiasdešimt plėšikų.Vokit kol esate valdžioje ir svajokite ,nes šiandien tai jūsų laikas Kol kas.Nes kaip sakė amerikiečiai,durninti gali dalį žmonių visą laiką.Visus - kurį tai laiką .Bet durninti visus visą laiką ,žemėje dar nesugebėjo niekas.

PARSIDAVĖLIS       2021-09-13 11:01

ŠLYKŠTUS MENTAS SKVERNELIS yra konservatorių TROJOS ARKLYS. O mento frakcija turi vadintis “VARDAN ORLEN LIETUVOS”.

Ispanijos teismai uždraudė gyvulių pasus       2021-09-13 10:34

Ispanijos, pirmos iš ES valstybių narių, Aukščiausiasis teismas pasisakė prieš Covid pasų naudojimą ribojant patekimą į viešas erdves. Prieš tai penki iš 17 Ispanijos autonominių regionų buvo siūlę įvesti vakcinų pasus, bet tam įvykti taip pat kelią buvo užkirtę vietiniai teismai. Po Auščiausiojo teismo galutinio sprendimo daugiau nė viena korumpuota valdžiukė nebandys įgyvendinti savo komunistinių-fašistinių fantazijų įvesti gyvulių pasus Ispanijoje. Pagarba sąžiningiems, neparsiduodantiems tesėjams!

Prašalietis       2021-09-13 10:22

Gorbačiovinių laikų pagimdyti ar lansberginio durnių laivo išugdyti “patriotai prisimena patirtus vaikystėje"brežnevinius marazmus ir nieko “negirdėjo” apie vėlesnius nepalyginamai didesnius gorbačiovinės perestroikos ir “šaunių“devyniasdešimtųjų marazmus. Jei brežneviniais laikais eiliniai žmonės"marazminosi”,kad gautų greičiau,o ne per 10-15metų kuo didesnį“valdišką“butą,gautų paskyrą”žiguliui”,piktinosi,kad 1980metų pasaulinės krizės metu pabrangino 93 benziną nuo 15 iki 20kapeikų už litrą, degtinės butelį pabrangino nuo 3.62 iki"net"4.2 rublio, kai reikėjo “pataimyti"kada atveža ir pastovėti eilėje,kad nusipirktum karbonadinės ar"kūdesnės"kiaulienos,broilerinės vištienos, “atliekų“kaip širdys,kepenys, puskalviai,ausys, “medinė“jautiena ir t.t.niekas nenorėjo.. Tai “šaunios"gorbačiovinės perestroijkos laikais visi grūdose eilėse nežiūrėdami kainų, kad gatų nusipirkti butelį degtinės ir bet kokios mesos gabalėlį. Apie “šaunius” devyniasdešimtuosius,“laisvės ir nepriklausomybės” metų marazmus, kai žmonės po pusę metų laukdavo,badaudavo.., kad būtų išmokami jų užsidirbti skurdūs atlyginimai prisimeni su “džiaugsmu”. Eilių apytuštėse parduotuvėse nebuvo, visi su investiciniais čekiais,stovėdami turguose svajojo pasidaryti kapitalistais… Taip kad už ką “kovota” tas ir turima.Su tokia pseudo patriotų“atmontimo yra logiška, kad šiandieninis lansberginis durnių laivo gūlagas yra įgyvendintas visos Lietuvos teritorijoje, ko susapnuoti buvo “visų laikų didžiausias lietuvių tautos tironas” Stalinas…

Citata       2021-09-13 9:21

Cituoju R. Karbauskio posta facebooke: ,,I. Šimonytės Vyriausybėje planuoja kelti mokesčius tol, kol jie dirbs, o savo postus jie žada palikti tik suformavę 2025 metų valstybės biudžetą: ‼ kietasis kuras, priklausomai nuo rūšies, po 2023 metų brangs apie 15-30 proc.; ‼ po 2023 metų numatomas naftos dujų kainų pokytis buitiniams vartotojams - net 102 proc.; ‼ bus keliama vandens išgavimo kaina, taigi brangs ir vartotojus pasiekiantis vanduo; ‼ brangs šiukšlių išvežimas, nes sąvartynams taikomi mokesčiai didinami nuo 10 Eur už toną iki 50-70 Eur už toną; ‼ bus apmokestinta miško žemė ir keliami žemės mokesčiai; ‼ bus didinami nekilnojamo turto mokesčiai. Pavyzdžiui, 150 tūkst. eurų riba būtų taikoma tik pagrindiniam gyvenamajam turtui, o visas likęs asmens nekomercinis turtas būtų apmokestinamas; !! planuojama keisti automobilių apmokestinimą: šalia automobilio pirmos registracijos mokesčio atsiras kasmet mokamas mokestis, kuris, deja, labiausiai pasijus žemesnes pajamas turintiems ir naujo ekologiško automobilio įpirkti negalintiems žmonėms; ‼ didinama mokestinė našta individualia veikla užsiimantiems asmenims; ‼ apmokestinamoms pajamoms planuojama priskirti net sveikatos priežiūros įstaigų pajamas, gaunamas už paslaugas iš PSDF; ‼ keičiamos sąlygos, kurioms esant smulkios įmonės gali gauti mokestines lengvatas taip, kad iš 31 tūkstančio įmonių naudos gavėjų liks nepilni 3 tūkstančiai įmonių.’‘

LDK       2021-09-13 9:16

Kažkaip nesiseka konservatorių Šaikai(gaujai). Prezidento rinkimus prapylė nokautu visose apygardose. Prieš rinkimus žadėjo nuimti valstiečių draudimus.ribojimus .bet dar padidino. Bandė nuversti Batką.gavo nelegalus.Šią savaite lygtai susitvarkė -10 balų:) Bandė prastumti Stambulo konvensiją.partnerystės įstatymą-nepaėjo. Nuvažiavo į Turkiją.Iraką-pasiuntė Gabrielių kaip mažvaikį. Partijos narys išpletkavojo apie partijos ryšius su mafija.pagal partijos reakciją viskas OK.?Gabrielius žadėjo rinkimų dieną .kad partija šalins susikompromitavusius partiečius.Užmiršo.o gal tai konservatoriškas skaidrumo standartas? Bandė įkasti prezidentui dėl EVT.Pralėkė. Lietuvos geležinkeliai paskelbė.kad praras 120mln del konservatorių politikos bet argi čia pinigai. SkIepijimas stringa.Komunikacija nulinė-vien gazdinimai.jokių puikių kitų sėkmingai vakcinuotų šalių pavyzdžių. Susipyko su visais kaimynais.net gruzinais.kiniečiais Bando įvesti genocidą kai vieni pateptieji-arijai nors kai kurie ir privežė iš įvairių užsienių visų rūšių atmainų.o kiti kurie nesibastė ir gyveno padorų gyvenimą-atstumtieji Savo šalies piliečius pavaišino ašarinėmis dujomis.Ačiu.kad ne kulkomis…. Net ištikimi gerbėjai Užkalnis.Rachlevičius kritikuoja.pliekia

Papa Borgia,       2021-09-13 8:29

Įdomu į ką bus panaši Šmikytė, sulaukusi Brežnevo amžiaus? Lietuva tampa Mažąja Rusija - aplink valdžioje ir versle vien kagebistai. Net žandarai kuria Demokratų partiją Lietuvoje Rusijos imperijai, matyt, atkurti čia, ką manote?

Abelis       2021-09-13 8:19

Sorry Rasa: Šimonytei čia per geras sugretinimas su Leonidu Brežnevu – tas jos metų būdamas dar buvo žalias, tvirtas, racionalus protingas ir linksmas vyras su puikiu humoro jausmu (mėgo anekdotus) ir stilingai besirengiantis….

alternatyva       2021-09-13 7:53

nors po kitu straipsniu mačiau kažkas agituoja vaksuotus boikotuoti 1500 kvaddartų arklides kartu su normaliais žmonėm, - tai šauksmas tyruose. Save laikantys aukštesne kasta vargšai begalviai žmogai nepalaikys savo apartheidinamų tautiečių. Todėl, palaikydami sveiką gyvenimo būdą, masiškai praleiskime po bent pusvalandį ore. Eilėse prie diskriminuojančių “viarslų”. Padarykime tas eiles. Debatuose su maksių banderlogais. “Pasą? - prašau. Ne, ne šitą, galimybių pasą. O kokia tavo žmonos klubų apimtis? O koks tavo reikalas? O tai kokiu nesamu įstatymu remiesi prašydamas kažkokio durniaus paso?...” Debatus bent 7-8 minutėms kožnas gali mintyse surepetuoti dar prieš eidamas į arklides. Kai po dienos kitos vaksuoti “tikėtojai mokslu” pradės kosėt, kad per eiles nepatenka duonos nusipirkt, kai numos mumos per pirmas kelias dienas paturės X milijonų nuostolio, nematoma plaukuota ranka mikliai bepročių šaikai, per klaidą vyriausybe tapusiai, pareguliuos eismą.

Bronius       2021-09-13 7:44

Plinta naujas virusas, tik sikart mentalinis. Jis jau isbujojo Amerikoje. Ne virusa isgydyti bandoma, ar zmogu ar jo teises apsaugoti, o bandoma nuteikti vienus pries kitus, supriesinti. Jis stambiai platinamas ir pas mus. Nuo sito viruso skiepo nera.

kazys       2021-09-13 7:24

Žmonės mielieji, labai prašau parodykime vienybe ir visi, VISI , ir skiepyti ir neskiepyti neikime į tas maximas ,iki, rimi ir tt,kur reikalauja to absurdo paso . Maisto nusipirkime mažose parduotuvėlėse ir turguose ,ir taip bent savaite, pamatysite kaip greitai viskas pasikeis.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.