Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Rasa Čepaitienė. Pažemintieji ir nuskriaustieji

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 3 d. 14:43

17     

    

Rasa Čepaitienė. Pažemintieji ir nuskriaustieji

„Valstietis“

Kažkada, seniai seniai, jeigu kažko nežinojai, būdavo baisi gėda ir galėjai kaltinti tik save – savo neišprusimą, tingumą ar žingeidumo stoką. Dabar gi, nesupratęs perskaityto įrašo, jame esančių kultūrinių nuorodų ar užuominų į literatūros bei meno kūrinius, tūlas pilietis jau pasipiktins ne savo erudicijos ir teksto suvokimo įgūdžių stoka, o… jo autoriumi, ir nepabijos jį paauklėti ar iškeikti už „įsivaizdinimą“ norint mat pasirodyti „mandresniam“ už kitus. Demonstruoti bukumą, neišsilavinimą, įžūlumą bei grubumą (antai šiandien universitete per virtualų studentų darbų aptarimą viena panelytė leido sau nuolat pertraukinėti savo vadovę, pastarajai stengiantis ir toliau mandagiai bei kantriai kreipti kalbą į aptariamo projekto trūkumus…) jau yra tapę gero tono ženklu. Tuo tarpu tokios snaigės (šiam reiškiniui apibūdinti net sukurtas specialus terminas ‘snowflakes’) savo atžvilgiu nepajėgios priimti net menkiausios pastabos ir bemat kone apsiverkia bei ima gailiai inkšti ar įsižeidusios skųstis, nes nesuvokia fundamentalaus skirtumo tarp užsipuolimo ad hominem ir stengtis bei tobulėti padedančių kritiškų jų darbų vertinimų.

Nūdienos universitetus, tuos kažkada buvusius akademinės laisvės ir blaivios, racionalios bei kritinės refleksijos forpostus, persmelkusi komercinė „klientas visada teisus“ dvasia tampriai persipina su visuotinai plintančiu narcisizmu ir ideologija. Kartu jie sukuria nuodingą ir užkrečiamą atmosferą.

Kodėl būtent universitetas, įbaugintiems ir į savo varganą bei laikiną būvį įsikibusiems prekarijais paverstiems dėstytojams nuolankiai tylint arba kartu su administracija noriai pučiant į naujosios neoliberaliosios ideologijos dūdą, tampa vieta, vis labiau nutolstančia nuo tikslo, kuriam jis ir buvo kažkada sukurtas – ieškoti tiesos apie Dievą, gamtą ir visuomenę bei lavinti jaunų žmonių protus ir dorybes…?

Universitetų ideologinis užvaldymas, pavertimas verslo niša bei politinių manipuliacijų įrankiu ir po to sekusi neišvengiama jų intelektualinė degradacija nemenka dalimi, panašu, prisidėjo ir prie to, kas šiuo metu vyksta JAV miestuose.

Prasidėjęs kaip žygis prieš rasizmą ir 2017 m. išvirtęs į mūšį su konfederatų – vergvaldžių pietiečių –  paminklais, šis, šiandien vis menkiau bekontroliuojamas, srautas jau teka plėšdamas, žudydamas, suteršdamas ir apdergdamas visus ir viską, kas tiktai pakliūva po ranka.

Nespėjom pasipiktinti JAV Nepriklausomybės karo didvyrio lietuvio Tado Kosciuškos, o ironija!, aukojusio pinigus tam, kad juodaodžių vergų vaikai galėtų siekti išsilavinimo, paminklo išniekinimu, kai jau pasiekė žinios apie naujus barbarų įvykdytus išpuolius. Apterliotas memorialas Antrajam pasauliniam karui atminti. Vandalizuotas paminklas Komunizmo aukoms. Pasikėsinta netgi į Linkolno memorialą. Ką jau ką, o apie Linkolno inicijuotą Emancipacijos aktą, panaikinusį vergovę, skirtingai nuo „kažkokio“ Kosciuškos, turėjo būti girdėjęs net didžiausias nevėkšla, veltui kelis metus trynęs mokyklos suolą. Bet kur tau…

Kas vyksta? Tai jau nebėra kultūriniai karai, kur visgi brėžiamos aiškios vertybinės ir pasaulėžiūrinės takoskyros. Į agorą įsiveržia deklasuotas liumpenas, besididžiuojantis savo kultūrine tamsybe, minios šėle sutrypęs istorinę atmintį, sąžinę ir net sveiką protą, genamas vien aklo destrukcijos instinkto ir aistrų.

Skinami ilgametės masinės buduliškos antikultūros kūrimo ir amerikietiškosios tapatybių politikos vaisiai. Amerikiečių visuomenė, kiek galiu spręsti, taip ir neįveikė vergovės šimtmečių resentimento. Užuot skatinusi įvairių grupių socialinę sanglaudą ir santarvę, ji pasirinko rasinių, lyties, etninių, socialinių ir kt. skirtumų dauginimą, vis daugėjančių „mažumų“ patiriamų amžinų ir sisteminių skriaudų bei kančių nepaliaujamą išradinėjimą, visame kame įžvelgiamą šių „aukų“ diskriminaciją ir niekaip tas tikras ar menamas skriaudas bent kiek atitaisyti nepajėgių „kaltininkų“ – baltųjų eksploatatorių ir opresorių – pjudymo (ir saviplakos) kelią. Nuolat reprodukuojama neapykanta, pagieža, pavydas, pyktis ir bejėgiškumas, anonimų minioje virstantys aklu įniršiu „prieš sistemą“, užuot šios keistos ligos priežastį diagnozavus ir pradėjus jos gydymą, buvo subiologinti ir paskelbti socialiai niekaip nepataisomais, tad ir reiškiančiais prigimtinę teisę visada jaustis nuskriaustais ir amžinai pažemintais bei nuolat reikalauti už tai kompensacijų.

Visuomenė, subirusi į neperžengiamais laikomų biologinių skirtumų bei atributų apibrėžtus getus, užprogramuota nuolat visus ir viską įtarinėti slaptais kėslais bei latentiniu priešiškumu, tuo pačiu versdama piliečius toleruoti tai, kas netoleruotina, pati tampa įtarumo, prievartos ir neapykantos reprodukavimo mašina. Atsakomasis valdžios smurtas (nors kas bežino, kas ir kada tai pradėjo) tik papila alyvos į ugnį.

Kapitalistinė sistema, prieš kurią manosi teisėtai kovojanti visa ta kriminalinių padugnių, visokiausių „mažumų“, socialinių paraščių bei madingąją kairuoliškumo bacilą universitetuose pasigavusio pažangaus jaunimo samplaika, visi tie Mao, Lenino, Trockio ir Markuzės garbintojai, vis giliau grimzta į to, ką laiko turinčia visa perkeisti revoliucija, sūkurį. Sprogstamas mišinys iš realių socialinių problemų, didėjančios atskirties, nevykstančios mažumų integracijos, pramaišiui su buitiniu rasizmu ir iš kartos į kartą perduodamais nepilnavertiškumo kompleksais bei luominiais stereotipais – viso to, kas vadinama „smurto“, „skurdo“ ir „narkotikų“ „kultūra“, – gimdo maišto ir pagiežos dvasią, sumaniai kurstomą Vakarų leftistinės akademijos, už viso to tyliai stovint ir į ugnį vis žabų įmetant suinteresuotiems politikams, JAV pamažu smukdo į dar neregėtą chaosą.

Tik visa tai jau buvo. Šioje Atlanto pusėje. Pradedant 1917-aisiais, kai deklasuotų padugnių, per siūles braškančios imperijos perspektyvomis nusivylusių pusinteligenčių ir „naujuoju marksistiniu pažangos mokslu“ apsiginklavusių „profesionalių revoliucionierių“ jungtis sukūrė mėsmalę, kurios pasekmes regione jaučiame iki šiol.

Tuomet, kaip ir dabar, klestėjęs laukinis, socialinę ir kultūrinę atskirtį auginantis, kapitalizmas pagimdė klasę niekam nereikalingų, perteklinių žmonių, kurie buvo palikti patys sau ir savo negatyviai laisvei, nes jų nemokėta ir nenorėta integruoti į visuomenę. Jais kaip patrankų mėsa pasinaudojo pragmatiški avantiūristai, pajutę istorijos duotą šansą pabandyti savo laimę permaišant kortas prie valdžios stalo.

Visa tai jau buvo. Ir šitiems aistringai besišaukiantiems Stalino ir tuo pačiu anarchijos, kovojantiems su rasizmu ir seksizmu sinagogų degintojams, madingojo politkorektiškumo ugdytiniams bei adeptams mes, Rytų europiečiai, turėtume ką papasakoti apie tai, kur link veda juos apsėdęs bolševizmo gaivalas. Aišku, jei tik jie pajėgtų sustoti ir išklausyti.

Pasak jų mylimo Markso, istorija gali reikštis kaip tragedija ir kaip farsas, bet pastarieji įvykiai ją rodo visai besikraustant iš proto ir tarp dūžtančių vitrinų stiklų ir minios riaumojimo prarandant bet kokius prasmės orientyrus. Belieka plėšti priplėštą?

Juodi gyvenimai vertingi? Taip. O balti? Visi? (šis teiginys, pasirodo, jau laikomas rasistiniu…)

Mažumų valstybė atveria savo silpnumo votį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kitoks vertinimas       2020-06-5 15:32

„Kažkada, seniai seniai, jeigu kažko nežinojai, būdavo baisi gėda ir galėjai kaltinti tik save – savo neišprusimą, tingumą ar žingeidumo stoką.“
Taip, tai tikra tiesa. Prisimenu ir aš bedieviškos Sovietų sąjungos laikus, kai greta komunistinės santvarkos buvo ypatingai vertinamas ir žmogaus intelektualumas bei erudicija, tiksliau, visuomenėje vyravo taip pat ir intelektualizmas. Taigi, galima teigti, kad intelektualizmas yra vertybinė srovė, naudinga ne tik kapitalistinei, bet ir komunistinei santvarkai, kuriant materialinį visuomenės gerbūvį.
O kaip su dvasiniu pasauliu? Tobulinant visuomenės dvasinį pasaulį, vis tik intelektualumas ir erudicija pasitraukia į antrąjį planą. Šiuo atveju, svarbiausia yra asmens arba visuomenės dvasinė stiprybė ir sveikata, patraukiant materialinį gerbūvį, taigi tuo pačiu ir intelektualumą bei erudiciją į antrąjį planą. Būtent tuo buvo pagrįsta visa krikščioniškos(!) labiau ikikapitalistinės Europos tautinių valstybių politika ir istorija, intelektualumą labiau vertinant tik tiek, kiek jis žmogų (arba visuomenę) daro dvasiškai stipresniu (stipresne).
Dešinieji filosofai visuomet teigia, kad sąmonė (dvasia) - pirminė, o materija – antrinė, kai tuo tarpu kairieji filosofai (marksistai) teigia atvirkščiai: materija – pirminė, o sąmonė (dvasia) - antrinė. Deja, šiandieninė visuomenė vis labiau palaiko marksistinį teiginį ir pagal jį orientuoja savo mąstymą bei vertybes. Argi ne todėl postkrikščioniškas pasaulis šiandien ritasi į išsigimimą... 

Algis Jokštys       2020-06-5 14:06

Gerb.profesore,
Puikus, turiningas, įžvalgus straipsnis. Beskaitant iškilo klausimas: kada dėdę Semą pakeitė dėdė Šmuelis ? Ar nepakeitė ?

stasys        2020-06-5 12:19

stasele     2020-06-5 11:15 > Negera nuojauta užplūdo , aš gal blogai paaiškinau užsimindamas apie gaištama laiką skaitant ir replikuojant stasiui .?  Na bet jei kaina netinka ir dar norisi nuolaidos visada prašom ... aršu klientą būtinai išklausysiu ir aptarnausiu . smile Jus man skiriate savo dėmesio ir savo trupučio laiko o aš jau busiu tuo ko širdis Tamstos geidžia .. Beje Tiesose taip visada būdavo . Užklystantis žmonės čia dar ir ne tokiu pageidavimu paprašydavo .. pirmu laiku buvo keista vėliau subrendo mintis „jog vartotojas visada teisus“ .. ir širdis atlėgo . Klausiate ar galima rusiškai ?  prašom nesikuklinti ..
  -  Vis dar laukiu tikro klausimo į tema ..  , nors ir spaudžia mažam reikalui .. – kartoju , prašom nesikuklinti ir klausti .!!
p.s. tikiuosi klausimo sulaukti gretai .. minu koja ant kojos (gal čia pašvilpauti aršiam kokia melodija ..neapsisprendžiu) .

Pranas       2020-06-5 11:31

Išmintinga moteris.

stasele       2020-06-5 11:15

Jei supratote, kad už jūsų slaviškai sulaužytą rašliavą kas nors kažką “pasiruošęs savo laiku susimokėti”, nepaprastai toli pasiklydote. Čia matyt tas pats pirminis slaviškas lietuviško teksto gromulavimas jums taip trukdo teisingai suvokti patį elementariausią tekstą... Gal, kad teisingai suvoktumėte, klausimus jums derėtų užduoti ir atsakymus rašyti jūsų gimtąja rusų kalba?

stasys        2020-06-5 10:10

2020-06-5 9:39 > Pasirodo man tinka tokius tekstus rašyti ..čia kai kas iš klumpiu krenta ..ir dar pasiruošęs savo laiku susimokėti .smile  . Nori gauti komentarą sukritikuok kaip pridera . Paskaityk ka rašo autorė apie nepagrįsta kritika .. pirma ilgai ir atidžiai giliniesi ka žmogus norėjo tuo tekstu pasakyti o vėliau su didele pagarba replikuoji kilojant languota sijoną .

štazio išminties deimantai       2020-06-5 9:39

“daromas nuostolis [..] yra skirtas Amerika padaryti dar mažiau panašia į Europa”. Ačiū stasele, jūsų išmintis pakėlė nuotaiką matyt visai dienai. Žvengiu, negaliu sustoti, net ašaros trykšta. Nu geras, nu pavarot, ai kokie motyvai ir tikslai! Atskirti Ameriką nuo Europos, nes per daug panašios - cha cha cha cha cha… “nėra ten to leftistinio spaudimo į problemą ...” - uh, vėl ašaros trykšta. stasele, jūs kuria kalba mąstote? Pirma prielaida, kad rusakalbis tokius kalbinius deimantus mums čia barsto, paskubom versdamas į lietuvių. “užkabino tikra problemos šerdį”. Lietuvis pirmiausia sakytų “priežastį”, “esmę”, bet ne “šerdį”. stasele, vargšele, nesikankinkit, rašykit rusiškai viską, ne tik rusiškus posakius, kuriuos taip gerai žinote, nors yra tokių pat ne blogesnių lietuviškų, gi neuždrausta, kas norės (jei tokių atsiras), supras… Ar jums agentėlio darbo sutartis taip draudžia, a? Ir kaip čia dera, kaip gi dabar atrodo - kalbėti apie JAV, o cituoti rusiškus posakius, stasele? cha cha cha…

stasys        2020-06-5 8:43

Nepanašu akd autorė užkabino tikra problemos šerdį , greičiau priešingai virš paprastos problemos pripūtė dūmų ir tai pavadino požiūrių  .Norint atsakyti į tokį svarbu klausima kodėl kylą riaušės , reikia žinoti o kaip gyvena ta visuomenė ir kokios taisyklės galioja tos bendruomenės viduje .  nesakau kad visur autorė neteisi ir nėra ten to leftistinio spaudimo į problemą .. Deja problema slypi kaip visada ne išorėje o jos viduje o ir daromas nuostolis visuomenei tik išorinis o ir yra skirtas Amerika padaryti dar mažiau panašia į Europa . Aš abejoju ar mes pajėgus pilnai suprasti ten vykstančius įvykius ..kiekviena visuomenė pasirenka savo būda ir priemones sugyventi ir spręsti savo problemas .  Čia labai tiktu posakis „ v tichom omute čierti vodetsia „  o va kaip tuos velnius tramdyti tai jau kiekvienos šalies vidaus reikalas .
p.s.  Str. autoriai irgi turėtu atkreipti dėmesį į kritikos stoką ju straipsniuose ..Amsintis padėkos žodžiai neskatina ju pasitempti .. priešingai sukuria klaidinga įvaizdį jog nepritariantis į juos žiuri priešiškai .. kas vėl gi nėra tiesa . Nežinau ar autorė apie tai mąstė  . ..o gal aš čia visai ne į tema .

tokios tokelės...       2020-06-5 7:45

viskas kainuoja. Kapitalizmui būtina neišsilavinusių ir todėl valdomų išnaudojamųjų masė. Matom rezultatą: juk žiūrint iš šalies , pvz. Lietuvos , matosi,kad teisybės turi ir viena ir kita konfrontuojančios pusės (riaušėse).Bjauriausia ,kad Steponavičiaus asmenyje aiškiai suformuoluotas puolimas prieš išsilavinusių žmonių Lietuvą gali duoti tokius pat rezultatus ir pas mus . O kodėl ne? Kuo mes ypatingesni ? Juk kiekvienas jaučia tą didžiulę įtampą dėl milžiniškos socialinės atskirties,dėl išdraskytų emigracijos praktiškai visų šeimų :(.

Jules       2020-06-5 5:02

O kam “Jedinstvo - Jedność” aptarnauti, jei ji dabar kur ir kame, a? Beje, Lietuvos konservatoriai irgi nevengė ryšių su ja. Su VU profesūra irgi prasti popieriai, nes niekaip negali išlįsti iš po Niurnbergo šešėlio ir toliau va būtent tokiems čia įvardintiems studenčiokams, kaip papūgos”, niekus “tauzija” ir pyksta, kai pastatai tokius docentus į vietą - težinančius tik Molotovo Maskvos paktus, o iš šešių, kad ir tris pradžiai atimti nesugebančius. Turiu omenyje humanitarus - ne tiksliukus. Ar geba tie docentai iš esmės ir rimtai pakritikuoti Vakarų istorikų dezi propagandinius darbus, jų dezi propagandinę literatūrą, publicistiką, jų istorines XX amžiaus versijas? Ko verti nūdienos “prapiesoriai”, tesuvokiantys tik tiek, kad teisus tas, kas stiprus, kas turi atominę bombačką, kas karo nugalėtojas, kas Avenių Bankas ir moka gerai meluoti arba spausdinti tuščius pinigus? Bijote išstenėti, kokios nacionalinės kilmės galiūnas rėžė pasauliui, kad “Rasė yra viskas” ir kieno rasė yra tas viskas, kas tos vienintelės ir išskirtinės, privilegijuotos rasės kvintesencija? Kol tupėsite krūmuose taip mes jus ir vadinsime - Kapsukės prapiesoriais, ne daugiau.

Al.       2020-06-5 0:59

Buduliams plytų kalnus iš anksto paruošė kažkokie tiekėjai. Kažkada panašiai buvo aptarnaujama Jedinstva. Chaosas yra įprastinis kominterno metodas. Bet klūpėjimas juos tik paskatina. Vienintelis būdas - ryžtingas visuotinis pasipriešinimas. Ir visos šalys, laikančios save civilizuotomis, privalo viešai ir garsiai pareikšti paramą Amerikos tautai ir vyriausybei.

JAV denokratai taip tikrai nieko nelaimės       2020-06-4 22:45

Viena pusė, demokratai, matydama savo, liberalizmo ir globalizmo JAV, o praktiškai ir visame pasaulyje, patiriamus pralaimėjimus, iš kitos pusės Trampo gana sėkmingą valdymą, bei nuspėjamą jo pergalę ateinančiuose rinkimuose, paprasčiausiai eina va bank - pasinaudojo pretekstu suorganizuoti visas padugnes, sukelti chaosą ir taip šalyje pakeisti politinę situaciją. Bet tai niekaip negali sumažinti šalies pasidalijimo. Tik gali sukelti atvirą pilietinį karą. Ir demokratai jo tikrai nelaimės, kad ir kiek Sorošas padugnių nupirktų. Gali nutikti net priešingai, nes ir patys protestuotojai neabejotinai nukentės, dauguma turi šeimas, artimuosius ir gimines - žuvęs arba reanimacijoje atsidūręs šeimos narys ne vieną išblaivys ir privers pergalvoti vertybes. Ką reiškia Sorošo numesti keli doleriai mirties akivaizdoje? Trampas nelaukdamas turi įvesti kariuomenę - visi padugnės ir degeneratai riaušininkai turi nusiginkluoti ir išsiskirstyti, o atsisakančius tinkamai apramins kariuomenė kartu su policija. Sorošas ir kiti riaušių organizatoriai ir kurstytojai turi sėsti į teisiamųjų suolą. Sorošui seniai turėjo būti konfiskuotas visas turtas ir visame pasaulyje uždaryti jo “atviros visuomenės” marksistiniai serpantinariumai.

grumstas       2020-06-4 20:34

Rusai turi neblogą patarlę: Za čto borolisia , na to i naporolisia” .“Už ką kovojome, ant to ir užsirovėme’‘.  Straipsnyje paliesti tie patys svarbiausi momentai, kurie buvo nuosekliai kuriami “modernioje” Amerikoje, o tų “momentų” kūrimu ir to chaoso planavimu ir programavimu remia pinigų maišai bankuose . Taip pasaulį perdalinti yra sudėtinga -sistema pasirūpinusi savo stabilumu, tačiau , jeigu fantazijos netrūksta, gali suprogramuoti naują karą ar chaosą; Tokioje nevienalytėje Amerikoje , visuomenė pavojingai išsisluoksniavusi rasiniu, tautiniu, kultūriniu ir kitais lygiais . Čia jos stiprumas , mums bežiūrint virsta silpnumu - galiūnu stovinčiu ant molinių Koloso kojų . Pasaulio pertvarkytojai nesustos - juos gali sustabdyti tik diktatūra ir kartuvės. Kažkada buvusi svajonių šalimi ji tampa ir mus nuvyliančia šalimi. Jeigu nori sunaikintio šalį , reikia ją padalinti į dvi dalis ir leisti toms dalims vieną kitą išnaikinti. reikia žiūrėti Vangos pranašystes . Įdomu ,ką ji kalbėjo?  Labai daug įvykių sutapo šiais RINKIMINIais JAV metais- tai tur būt nėra sutapimai.

Trabantas       2020-06-4 19:09

Rusas jau gali pustytis pušnis ir sėst į podvodkes. Amerikėj šita Clinton ir Sorošo chebra pasitiks su tiulpanais kaip išvaduotojus iš vergijos. Komunizmo šmėkla po pasaulį klaidžioja.

ah1       2020-06-4 18:14

kas vyksta amerikyne?  ogi kovoja du klanai. Rodšildo pramoninis kapitalas,Trump remiamas respublikonų ir finansinis kapitalas,rogfeleris, klinton remiamas demokratų.  Vienu žodžiu kova dėl valdžios, net neabejoju o visa kita tik detalės.

Prašalietis       2020-06-4 17:29

Visokio plauko patriotai kovojo, kovojo, kūrė, kūrė, reformavo, reformavo, tobulino, tobulino ir sutobulino taip, kad vietoje žmonių beliko “vartotojai”, kuriems belieka teikti tik paslaugas. Medicinos paslaugas teikia vieno profilio gyventojų buitinio aptarnavimo kombinatas, mokymo paslaugas teikia kito profilio gyventojų buitinio aptarnavimo kombinatas. Kadangi Lietuva įsitaisė į ES kur turi būti vakarietiško lygio gyventojų aptarnavimas, tai nepatenkinti paslaugomis turi pilną teisę duoti “velnių” mokymo paslaugų tiekimo kontoros specialistui…

Arvydas       2020-06-4 17:04

Tiksliai įgarsinta tai, apie ką dauguma jau nebedrįstame kalbėti. Ne tik kalbėti - net komentuoti.
Kad tik nebūtume ne taip suprasti.
Bijome patys savęs? smile


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.