Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 14 d. 21:43

51     

    

Rasa Čepaitienė. Parazitai

JAV rašytojas fantastas Philipas K. Dickas 1964 m. parašė nedidelį romaną, kurį veikiausiai galima būtų priskirti distopijų žanrui, „Priešpaskutinė tiesa“. Jo veiksmas vyksta mums netolimoje ateityje, praėjus 15 metų po pasaulinio karo pradžios, kurio metu Žemė buvo paversta radioaktyvia dykyne, o didžioji dauguma išlikusių žmonių buvo priversti skubiai persikraustyti į požeminius bunkerius – termitynus. Jie užsiima tuo, kad gamina metalinius karius-robotus tebesitęsiantiems mūšiams, o vienintelė jų žinių gavimo priemonė iš likusio pasaulio yra vyriausybės transliuojami TV pranešimai, kuriuos skaito pats vyriausiasis vadas Protektorius.

Smulkiai neperpasakojant siužeto užkliuvo trys dalykai. Galiausiai paaiškėja, kad karas tęsėsi tik dvejus metus, Vakarų ir sovietų vadovybėms pavyko susitarti ir nutraukti mūšius. Tad visą tolesnį laiką „termitams“ buvo įžūliai ir sumaniai meluojama, o jų gaminami robotai buvo skirti paviršiuje gyvenančių negausaus tikrosios vyriausybės pareigūnų – naujųjų feodalų – sluoksnio aptarnavimui. Per tą laiką Žemė virto parku, pasidalintu šitų funkcionierių, kurie dėl radiacijos poveikio liko sterilūs, valdoms.

Kadangi kai kuriems „termitams“ pavykdavo išsikasti, atsirado oligarchas, ėmesis gyvenamųjų namų jiems statybos verslo. Būtent tai jį atvedė į konfliktą su tikruoju vyriausiuoju valdytoju, kuris nenorėjo, kad žmonija sugrįžtų į paviršių ir jie prarastų savo galias bei išskirtines privilegijas, būtų priversti dalintis resursais. Kaip ir dera distopiniam žanrui, galiausiai vienas „termitas“ išsiaiškina tiesą ir sužino, kad Protektorius tėra prie stalo prisukta lėlė, valdoma ir sakanti kalbas, kurias jai parašo sistemos pareigūnai.

Kas nustebino, tai pranašiškai tikslus romano tonas. Priminsiu, jis parašytas 1964 m., pačiame Šaltojo karo įkarštyje, visuotinėje atominio sunaikinimo baimės atmosferoje, bet Dickas jau kalba apie tai, kad Vakarai su sovietais susitars.

Prieš kelis metus Maskvoje, Raudonosios aikštės prieigose, netikėtai sau padariau atradimą. Nors ši vieta prisotinta sovietinių-rusiškų simbolių, skirtų pabrėžti imperijos didybę ir kultūrinį išskirtinumą, bet jos apylinkėse pilna ir vakarietiškų, kapitalistinių ženklų. Tai ir itin prabangus, nuvorišams skirtas CUM’as pačioje aikštėje, tai ir tinklinis „Four seasons“ viešbutis šalia, tai ir didžiulis požeminis prekybos centras „Ohotnyj riad“ ar makdonaldinio tipo kavinukių virtinė palei Kremliaus sieną įrengtame parkelyje. Visa tai šaukte šaukė apie neoliberalios ekonomikos prasiskverbimą ir įžūlų demonstravimąsi tenai, kur turėtų būti savų civilizacinių pasiekimų kvintesencija, bet niekam tai nekliuvo, priešingai, tuo akivaizdžiai buvo masiškai mėgaujamasi. Taigi tikrovė net pranoko fantastiką abiems priešiškoms sistemoms susiliejus ir virtus savotiška simbioze, hibridiniu monstru. Rytai gavo vartojimą, o Vakarai, savo ruožtu, buvo palaipsniui nejučia užkrėsti neomarksizmu, kurio „uogeles“ sirpstant jau vis aiškiau matome.

Neliečiant kitų svarbių romano aspektų – nemažiau pranašiškų žmonijos pertekliaus, dirbtinio intelekto ir augančių ekologinių problemų (kaip tai siejasi su „auksinio milijardo“ teorija…) – jame paliečiamas regimybės ir tiesos klausimas. Kas geriau – sunki ir skaudi tiesa ar malonus, paguodžiantis, leidžiantis jaustis saugiam ir ramiam melas?

Priklausau kartai, kuri šokiruojantį, bet išlaisvinantį tiesos atradimą patyrė savo kailiu, kai žlugo sovietinė ideologija ir buvo atverti iki tol slėpti dalykai. Gaila, kad taip ir neišmokome vertinti šios unikalios patirties, praradome įgūdžius melui nuo tiesos atskirti, perduoti juos vaikams. Pernelyg daug meluojama šiandien. Tiesa suplakama su ciniška klasta, akių dūmimu, netiesa, išgalvojimais, naujaja propaganda. Dauguma su tuo susitaikiusi ir prisitaikiusi, nebepastebi.

Dar daugiau. Jei sovietmečiu bent jau buvo formuojama oficiali moralė – komunizmo statytojo kodeksas – kad ir kokia ji būtų buvusi suklastota, tai dabar išvis išnyksta bet kokie etiško elgesio orientyrai ir standartai. Gera ir teisinga tai, kas gera ir teisinga man, mano šeimai, giminei ar klanui. Tuo remiasi naujasis amžinųjų(?) valdytojų sluoksnis, kuriems, logiška, „moralė yra ne šio pasaulio dimensija“, o demokratinės procedūros tėra priemonė „teisėtai“ įsitvirtinti valdžioje (teisėtai ir demokratiškai – tai čia sulaukus mažiau nei 50 proc. rinkėjų, iš kurių apie 20 proc. prabalsuoja už tuos, kurie formuos valdančiąją koaliciją?). Kurie įkūnija užkrato iš Rytų – sociopolitinio parazitizmo, apie ką jau esu rašiusi anksčiau – esmę.

Kaip žinia, parazitai, ar tai būtų gyvūnijos pasaulyje, ar tarp žmonių įsitaisę kenkėjai, patys nieko nekuria ir negamina, o tik ėda ir eikvoja kitų sukurtas gėrybes, mainais atnešdami tik nuostolius, žalą ir chaosą.

Būtina perspėti, kad tai, ką čia rašau, NĖRA emociniai išlydžiai ar aštrios publicistinės metaforos. Tai šalta mūsų socialinės sistemos pobūdžio analizė. Parazitizmas yra įsimetęs ir persmelkęs politikos sferą (tuo nenoriu pasakyti, kad visi be išimties politikai ar valdininkai yra parazitai, bet jie dirba parazitinio užkrato paliestoje, toksiškoje terpėje), o jam, be tradicinių korupcijos ir švogerizmo, suvešėti itin padėjo Europos Sąjungos mokamos išmokos ir galimybė prieiti prie jų, kaip ir visokio plauko fondų fondelių, lėšų perskirstymo bei „įsisavinimo“.

Bet parazitų armiją rasime ir kitoje pusėje naujajame „perteklinių žmonių“, visokio plauko išlaikytinių, sluoksnyje. Tarp tų, kurie gali, bet nenori dirbti, įsigudrina gyventi iš pašalpų, susikombinuotų rentų, visokių išmokų ar nelegalios veiklos, pvz., kontrabandos.

Dar viena vis labiau pastebima socialinių parazitų grupė – visi tie TV „kasdienybės herojai“, krokodilo ašaromis apraudantys neva sunkią vaikystę ar 176-tą kartą žurnalistams pasakojantys savo nesibaigiančių meilių ir lovos reikalų peripetijas. Nors šita publika su savo problemytėm, užimanti vis didesnį žiniasklaidos plotą, ir primena anekdotą apie antrąkart apelsiną valgantį Kūlverstuką, bet ji, be abejonės, nuodija jaunus, dar nesusiformavusius protus, mokindama juos, kaip „teisingai“ gyventi, teršia eterį savo tariamai glamūriniu vulgarybės ir primityvizmo tvaiku. Apskritai, matyt, nusižiūrėjusi iš Vakarų, visa šita govėda veltėdžių, kekšių ir ant pjedestalo užkeltų abiejų lyčių prostitučių, itin pamėgo vaizduoti aukas ir nuskriaustuosius, tuo pateisindama savo tuščią, intelektualiai sterilų, nuogai pragmatinį, amoralų, cinišką ir įžūlų gyvenimo būdą. Jie puikiai žino, kad auka šiandien prisistatyti dar ir kaip apsimoka. Jei nesulauksi pinigėlių, tai bent gausi paguodos ir palaikymo, galėsi savo ir kitų akyse pasijusti teisuoliu, gal net autoritetu, prisistatyti „nuomonių formuotoju“.

Televizorius šiandien, kaip ir tiems vargšams požeminių bunkerių „termitams“, parodo, kuo žavėtis ir ką sekti, kuo tikėti ir mylėti, o ką niekinti ir nekęsti. Jis iškėlė naujają parazitų klasę kaip sektiną pavyzdį ir žmonijos idealą. Bet tai tik priešpaskutinė „tiesa“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2020-11-20 13:19

Pažiūrėkite, kaip mūsų tauta rieda žemyn vis labiau ir labiau degraduodama. Štai Rasa Čepaitienė padarė gerą darbą - parašė apie tai, kad tarp mūsų egzistuoja parazitai. O rezultatas po atsiliepimų į šį jos tikrai aktualų straipsnį yra tikrai apgailėtinas. AR KAS NORS ĮSIVAIZDUOJA, KOKIUS NUOSTOLIUS VALSTYBEI PADARO PARAZITAI? Jūs manote, kad tai yra tūkstančiai eurų? O gal milijonas? O gal milijardas? Mieli tautiečiai, ar tikrai jūs nesuprantate, kad tai yra ne milijardinė ir net ne trilijonus kainuojanti žala? Ar jūs tikrai nesuprantate, kad tai yra niekuo nekompensuojama žala? Štai paimkime smulkų parazitą. Jis metą šiukšlę į šiukšlių dėžę, bet nepataiko. Ji nukrenta šalia ir vėjas toliau neša jau šaligatviu. Tai parazito padaryta nedidelė žala. Bet paimkime didesnį parazitą kaip Hitleris. Ir jau čia yra ne vienos, numestos šiukšlės žala, o milijonai žmonių gyvybių:  vyrų, moterų, vaikų. Kaip jūs įvertinsite šitokio masto žalą? Paimkime dar kitą parazitą Staliną. Vėl milijonai gyvybių. Kaip jūs įvertinsite parazito Stalino žalą? Bet yra kita rūšis parazitų - tai tie, kurie kuria ir stato jiems paminklus. O prie šitų yra dar šalia kitokios rūšies parazitų. Ir kaip jie MINTA? Jie sunaikina viską, kas jiems atrodo, kaip keliantis pavojų jų parazitavimo tikslams. Štai ir čia tarp komentatorių yra “nekaltų parazitų gynėjų”. Štai keletas pavyzdžių:“Daktaras Ky 2020-11-16 17:51
Parazitai toli gražu nėra blogi ar nereikalingi. Parazitavimas turi labai didelę prasmę ir reikšmę. Neklaidinkite neišprususio skaitytojo ir nemalkite niekų”;“Supaprastinkime pagaliau viską    2020-11-17 17:38
parazitų funkcija gamtoje - užpult sergentį, silpnesnį ir neprisitaikiusį gyventi. Tik taip yra eliminuojami nereikalingi. O gal jūs kitos nuomonės, gal manot kad žmogus ne gamtos dalis?”. Nežinau, kaip čia atsitiko, bet toks protingas komentatorius kaip “AL.” atrodo irgi nesusigaudo, kas yra tas parazitavimas. Štai, ką jis rašo:“Al.    2020-11-15 21:34
Labai paprastam - tie, kas paima daugiau, nei duoda, nebūtinai parazitai. Gal jie skolinasi. Gal valstybė į juos - vaikus, studentus, mokslininkus…-investuoja. Grąža gal ateis net ne šioje kartoje”. Mūsų senolių senoliai, kurių dėka mes esame gyvi ir šiandien, mąstė labai paprastai:“BUVO, ESTI ir BUS. Ten nėra “Gal būt”. Ponas “AL.” išsiaiškinkite, kada vartojamas “gal būt”. Jūs manote, kad tas mažas parazitėlis, nesugebantis įmesti šiukšlę į šiukšlių dėžę, mano, kad ji pati “gal būt” tyčia neįkrito ir jis čia niekuo dėtas? TAIGI, ŽINOKITE, KAD PARAZITAS BIJO ŽODŽIO “ESTI”. Visa TSRS politika buvo organizuota taip, kad žmonės neturėtų jokio supratimo, kaip “ESTI IŠ TIKRŲJŲ”. Fašistinė ideologija buvo būtent tokia, kad nuslėpti visus jų nusikaltimus, kad tik žmonės nežintų, kaip “ESTI IŠ TIKRŲJŲ”. Šio straipsnio autorė tik pabandė nukreipti skaitytojų dėmesį į tą MŪSŲ TARPE ESANTĮ ŽMOGŲ-PARAZITĄ, tačiau dauguma SKAITYTOJŲ, deja, taip ir nesuprato, kad pritarimas parazitavimui, jų palaikymas arba vengimas matyti, kad jie egzistuoja šalia mūsų, - yra ta pagrindinė sąlyga, kurios DĖKA JIE IR EGZISTUOJA.

to klausimas Radzvilui       2020-11-18 19:17

O pačio propaganda nepanaši į Didžiosios Troikės Europos dalybas, Baltijos šalis pasiunčiant Gulagan arba šaudymui už kampo, arba uošvio kieme?

Visi gi       2020-11-18 19:15

žino, kad būtent silpnesnis visada puolamas, žinant, kad laimėsi ir būsi saugus.

Supaprastinkime pagaliau viską       2020-11-17 17:38

parazitų funkcija gamtoje - užpult sergentį, silpnesnį ir neprisitaikiusį gyventi. Tik taip yra eliminuojami nereikalingi. O gal jūs kitos nuomonės, gal manot kad žmogus ne gamtos dalis?

tiek       2020-11-17 16:14

Nedaugžodžiaujant šį strapsnį reiktų skelbti geriausiu,skaityk etaloniniu,  per visą Tiesos egzistavimo laikotarpį.Pagarba autorei.

to klausimas Radzvilui       2020-11-17 10:49

O pats pagalvok, kodėl Stalino Rusija, Anglija ir Amerika turėjo ir gal tebeturi karinę sąjungą, a? Kalbėk faktais, žmogau, o ne išgalvotu deziuku. Tuo, ko nėra ir niekada nebuvo.

klausimas Radzvilui       2020-11-16 21:58

Kodel trumpistu ir rusu propaganda tokia panasi?

Hm, bet visgi pagalvok.       2020-11-16 21:04

“Problema visgi durniuose, o ne dezinformacijone”, - o gal hipnozėje, ypač vadovėlinėje ar labiau laisvanoriškoje saviapgaulėje už kažką, už kažkokią privilegiją ir pan.? Už viršenybę savo likimo brolių ir seserų atžvilgiu.

ah1       2020-11-16 20:43

parazitai veisiasi ten kur betvarkė,tai yra ten kur laisvė betvarkei.Netikit? - nu tai neneškit šiukšlių metus laiko, nesiprauskit metus laiko.

>> Ne durniai,       2020-11-16 20:09

Problema visgi durniuose, o ne dezinformacijone.
Dezinformacija blogai veikia durnius, o protingi vertina , įvertina ir vadovaujasi protu.
——-
Taip kad, nykščių spaudėjai, žiūrėkite “kur spaudžiate”.

>... parazitui 2020-11-16 12:28        2020-11-16 19:17

paprašyk leitenanto, kad nuppieštų ką nors įtikinamesnio. Labai jau šūdina kliše mojuoji, saugumieti.

Balsas tyruose       2020-11-16 18:37

Nuo NS usigręžiau dar vasarą, nes paaiškėjo - o dabar jau realybė akis bado, kad tas NS filosofų sambūris tėra tik filosofai. Kaip filosofai, jie kartais pernelyg gerai filosofuoja, bet praktiniam darbui VISIŠKAI NETINKAMI.
NS veiklių žmonių ir su tvirtu stuburu net neprisileidžia, o patys irgi nedaro. Kaip šuo ant šieno - nei pats ėda nei kitam leidžia.
Dar blogiau, bet kokį tautinį patriotizmą diskreditavo žmonių akyse. Taip, jie turi fanatiškų sekėkų kaip ir landsberginiai nuo 1988 m., bet realiai viskas tik blogyn.
.
Sakote NS…
.
O kur jų rimtos informacinės priemonės plačiam tautos atstovų ratui, jaunimui, trykštantiems entuziazmu veikti?
Kur jų info pritraukianti visų sluoksnių, pomėgių, interesų žmones? Toks De… yra “alfa ir omega”, tik jo kryptis ...
.
Kur šiandie galiu paskaityti, sužinoti, užduoti klausimą apie Covid-19 tamsios politikos niuansus, ir kaip NS pataria elgtis įvairiais atžvilgiais. Kaip vertinti artėjantį skiepijimą - čipavimą. Kur pokalbiai su kompetetingais atstovai..? Kažkam juokinga, o žmonės tiek visokios info prisigraibę, ... jau nebejuokinga. Žmonės oficialia info LABAI nepasitiki, o tas sušiktas NS sugeba talentingai tylėti.
.
Elektros tiekėjo pasirinkimas. Jokios NS pozicijos, apie šį “gėrį”. Laikrodukas tiksi - nusivylimas gilėja!
.
5G ryšys. Labai puiki tema ir priemonė supriešinti žmones, ypač kai akivaizdžiai nutylima tam tikra informacija. Kas turėtų užduoti nepatogius klausimus specialistams PRIEŠ KAMERĄ ?
.
O kur jū atstovų vertinimai apie LR Vyriausybės sprendimus, darbus…
Kur jų alternatyvūs ministtai? Kur jų pozicija įvairiomis tarptautinėmis temomis? Kur jų pasisakymai kasdieniais valstybės gyvenimo klausimais?
.
Kairieji žymiai vieningesni negu dešinieji.
Kurie išgyvens atėjus valandai “X”?
.
Rusai puola…, o Vakarai ir Sorosas su Ko, tai angelų giesmes gieda…
.
Sun Dzu “Karo menas” - senelis muša būgną rytuose, o anūkas puola vakaruose.
.
Jeigu NS “toks”, geriau kad jo visai nebūtų! Tada žmonėse rusentų nors šiokia - tokia viltis, o dabar pasąmoninė nuovoka kužda - “finito la comedia”.
.
Ir jūs man dar tvirtinsite kad su NS viskas gerai.
Didieji tėvynės mylėtojai mušasi į krūtinę, net šonkauliai braška…
Vieni tokie mylėtojai nuo dešiniojo konsetvatyvizmo nuklampojo į kairųjį libetalizmą, kartu pakladindami nemažai dorų lietuvių.
Kur nuves filosofiniai tėvynės mylėtojai..?
Antikos laikais graudeno apie filosofų valdomą valstybę...
Gal klystu, bet man nejauku…
NS yra “mušta korta”.
.
Radžvilas teisingai pasakė, kad susivienijimas vertybiniu atžvilgiu neįmanomas.
Bet iš kai kurių NS žmonių ir visai naujų, galėtų būti suburtas tautos ir valstybės atgimimo branduolys.
Bet ar tai įmanoma be tvirto poreikio iš visuomenės. Situacija bveik beviltiška, - pusė darbingos, veiklios Lietuvos emigravo. Likusi darbinga dalis toli gražu nėra vientisa masė...
Jaunimėliui po 4 m. kanapiniai dūmai lys pro visus galus… Naivu manyti, kad išlaisvintas jaunimėlis noriai grįž prie klasikinių vertybių. Todėl, sekančiuose rinkimuose…, bus dar daugiau dūmų...
Arba, eruditai, mokslo žmonės, tikrasis elitas ir atsidavę įdėjos pavertimu realybe, sukurs tvirtą politinę partiją, kuri sustiprės ir dar iki Seimo rinkimų PADARYS…, arba ...
Aš, ženklų į gerą nematau.
.
Kol Perkūnas netrenks lietuvis nesižegnos.
Deja, žegnonės po trenksmo yra pavėluotos.
.
Išsisaugokite šį komentarą ir pasiskaitykite po metų, po keturių.

Daktaras Ky       2020-11-16 17:51

Parazitai toli gražu nėra blogi ar nereikalingi. Parazitavimas turi labai didelę prasmę ir reikšmę. Neklaidinkite neišprususio skaitytojo ir nemalkite niekų.

to Pastabiukė        2020-11-16 17:51

Kokį Kobą turėjai omenyje? Ruzvelto ir Čerčilio sugėrovą(draugelį) ar ką kitką?

habilitās       2020-11-16 17:02

„Kurie įkūnija užkrato iš Rytų – sociopolitinio parazitizmo, apie ką jau esu rašiusi anksčiau – esmę.“
✒✒✒
Būtų galima paklausti – prie ko čia Rytai? Bet kiekvienas, gi, pasaulį mato ir suvokia taip, kaip nori arba taip, kaip sugeba, toks straipsnis gali sudominti, nebent, „termitus“. Man regis, ko siekėme, tą ir turime. Ir su kaupu.
O siekėme saviapgaulės. Kokie Valstybės prioritetai buvo pastaruosius tris dešimtmečius?!
—  Tapti NATO nare (juk rusai puola);
—  Tapti ES nare (semsime jų pinigus su šufeliais);
—  Ir svarbiausias, įsivesti svetimą valiutą (Švedija bus ant kiekvieno kampo, kiekviename bažnytkaimyje).
Bažnytkaimiai persikėlė į švedijas, airijas ir anglijas, o ant kampų liko bakužės su užkaltais langais ir vienu kitu bomžu ant suoliuko (vietoj močiutės).
Tie 47% vis dar tuo tiki, 53%, kurie rinkimuose nedalyvavo, jau nebe.
P.S. Prieš kokius 20 metų, vienoje BBC laidoje buvęs FTB agentas pasidalino informacija apie kontrabanda. Jo teigimu, tuo metu Amerikoje antra pagal pelningumą kontrabandine preke, po narkotikų, tapo (!!!) – freonas, kurį gabeno iš Rusijos per Bulgarija, ne, ne po sėdyne paslėpę, kaip kvaišalus, o tanklaiviais į JAV uostus.
Retorinis klausimas:
– Kaip netapti parazituojančiu, jei vakarietiškos „vertybės“ tokios „brangios“?!

Pastabiukė       2020-11-16 17:00

Šiaip pamąstymai teisingi, bet ši viečiukė visgi nesužavėjo:
“Jei sovietmečiu bent jau buvo formuojama oficiali moralė – komunizmo statytojo kodeksas – kad ir kokia ji būtų buvusi suklastota, tai dabar išvis išnyksta bet kokie etiško elgesio orientyrai ir standartai”.
Ko gero mažai skaityta knygučių apie Kobą, Beriją ir dar kai ką...

Tam "... parazitai 2020-11-16 12:28"       2020-11-16 16:43

O pats (pati) negali sukurti viso to, ką čia pripaistei? Kurk, parodyk pavyzdį! O gal jau esi įkūręs? Tada įmesk čia nuorodą - būtinai pasiskaitysime arba pasižiūrėsime. Labai jau įpratome kitus kritikuoti, o patys net nesugebame į rinkimus nueiti? Drąsuoliai, ar ne?

parazitai - tai komplimentas       2020-11-16 16:17

nes valstybę ir lietuvius griaužia kur kas didesni niekšai - bebrai.

Halifax'o naujienos       2020-11-16 15:04

Draugė Trotskytė su sijonu laikinai sulaikyta Uhane su Obamos laboratorijoje išduotu diplomatiniu pasu.

Ne durniai,       2020-11-16 14:51

o dezinformacijos propaganda yra mūsų laikmečio geriausia, ką turime. Kitaip, kaip suvaldytume runkelyną ir davatkas - tiek politines, tiek religines. Kas būtų, jei ir ubagai arba moksliukai(zubrylos) sužinotų Tiesą? Kaip juos suvaldytume ir engtume bei koviduotume, kaip dabar? Juk Vilniaus žirmūniškiai tada tai neberinktų bolševikų komisaręs į valdžią, tiesa? Nebebūtų nuo partijų nepartinių kandidatų ir pan.

Pabaigos pradžia       2020-11-16 13:57

Durniai, yra pagrindinis mūsų laikmečio resursas!

... parazitai       2020-11-16 12:28

Na kada gi jūs visi… suprasite, kad NS funkcija yra ne žmones šviesti ir tuo labiau ne realiai spręsti problemas…
.
NS kaip ir landsberginių partija, kaip Tautininkai, kaip dar keli… yra sukurti tam kad DIDINTŲ žmonių nusivylimą tautiškumu ir Lietuva!!!
.
30 m. ir niekas nieko niekam niekaip nėužką...
.
Sukonkretinsiu:
Propatria, jau pats pavadinimas tikrai nešiuolaikiškai “lietuviškas”.
Propatria ir etimologiškai ir istoriškai ir pagal pirminį propatria.lt sumanymą yra skirtas jaunimui. Kur jūs čia matote aktualias temas jaunimui.
Nykus tinklapis šiuolaikinio jaunimo “neveža”.
Tiek NS, tiek propatriai visiškai nerūpi skaitytojų nuomonė.
NS negeba įkurti tinklapio normaliu lietuvišku pavadinimu, kuris būtų daugiau nei “aukštasis pilotažas” apie politiką. Pvz.: antiDelfis ar…
Dėl naujo PLAČIOS INFORMACIJOS tinklapio kūrimo, NS viską suverčia pinigų stygiui, tai TIK priedanga, išsisukinėjimas,...
Visokie “piemenys” savo “vydiakus” platina Youtube, o šitie… (neįvardinsiu) nesukuria net elementaros informacinės sklaidos.
Kažkas svaigsta apie spaudą, net televizijos kanalą..., nykesnių (nepatrauklesnių) leidinių turbūt nebūtų.
.
Marūdijimas yra NS tikrasis tikslas, o kita vertus, jeigu tokie* dominuotų Seime, ar tokiu atveju Šustauskas neatrodytų kaip mesijas.
.
Iš tų šiaudų nebus grūdų. Prie jų programos pridėjus ekonominį, propagandinį ir žmonių ĮTRAUKIMĄ į..., gal būtų tobula programa, bet tai tik programa.
.
Daugeliui žmonių TSRS laikotarpis ar tarybinė santvarka asocijuojasi su gėriu. Dabartinė Lietuva daugelį žmonių paliko “ant ledo”... emigracija. Nusivylimas, nereikalingumo jausmas,... pagimdė nostalgiją “kūjui ir pjautuvui”... Šios ir panašios temos tiek sisteminėje masmedijoje tiek NS nenagrinėjamos, o jei ir kas pasakoma, tai tik iš blogosios pusės. Objektyvumo vengimas akis bado, o paskui stebisi - 52 % nėjo balsuoti. Popiežius Jonas Paulius II, yra pasakęs kad socialistinis pasaulis geriau tvarkosi su SOCIALINĖMIS PROBLEMOMIS nei kapitalistinis - laisvas - demokratiškas (nemaišyti su demono-kratišku).
.
Pabėgėliai ir visokios mažumos “nenulipa” nuo pakylos. Kada paskutinį kartą girdėjote apie taikos palaikymo Žydruosius šalmus?! Neigalieji, vieniši, skurstantys pensininkai geriausiu atveju prisimenami kai atsiranda sugedusiu ar begendančių maisto produktų, na ir dar rinkimų proga.
.
Koronavirusas, G5,...
NS praneša demaskuojančią žinią...
PASVAJOKIM…

Liberalizmas       2020-11-16 12:08

yra kosmetika,maskavimosi veikla.Esmės ten nerasta.

TePa       2020-11-16 5:25

Ką ten Maskva, pačiame savo centre klimpstanti į Vakarų vulgariausios komercijos liūną. Ji didelė, ji atlaikys. O štai Vilnius, į savo centrą įsileidęs McDonaldą, tikrai smuko. Ir Tautos Himno kūrėjas, dienų dienas uostantis atplūstantį perdegusių riebalų kvapą... Ką tai pasako apie mus? Ir kam nuskilo už tokią kiaulystę?

The Gateway Pandit       2020-11-16 1:04

https://www.thegatewaypundit.com/2020/11/will-big-tech-big-media-held-accountable-colluding-democrats-2020-election-fraud/
Big Tech has joined Big Media and the Democrats in an attempt to steal the 2020 election.  But there is too much evidence of election fraud now. They’re caught.  What a disgusting gang of crooks and communists.
Big Tech has joined Big Media and the Democrats in an attempt to steal the 2020 election.  But there is too much evidence of election fraud now. They’re caught.  What a disgusting gang of crooks and communists.
In September 2018 the Gateway Pundit’s (TGP’s) Jim Hoft testified in front of Congress regarding the blatant and unconstitutional censorship that Facebook and Big Tech were forcing upon select conservative media:
Jim warned them, but the Republican Congress did nothing.
Then one by one Big Tech asserted their evil liberal bias on anyone they wanted to silence.  Eventually big conservative news sites like TGP were attacked and censored.  Unfortunately conservatives were to blame too for remaining silent while Big Tech instituted their liberal mandates.  Finally, every conservative site was censored just in time for the 2020 election.
Before the 2016 election the Gateway Pundit received 30% of its business from Facebook.  Now TGP receives less than 3%.  Big Tech could not allow tweets, shares and posts to be shared and read promoting America and its Great President.  They had to bring this to an end.
Today they attack the President of the United States and the Democrats cheer. Since the election Big Tech started doing whatever they wanted. They slander the President and label his tweets as fake news:
Big Tech blocks and censors everyone and every message supporting the President of the United States.  (Jim Hoft, Joe Hoft and Cristina Laila from TGP have been censored this past week on Twitter for tweeting information not approved by the Democrats and Big Tech.)
A couple days ago Big Tech reached a new low.  They labeled the President of the United States, our President, a ‘political candidate’:
Working with Big Media, Big Tech and the Democrats are attempting to steal this election.  The censorship they are partaking in is borderline criminal if not criminal.  Fortunately for Americans, the Trump team is on it.  They have ‘released the Kraken’.  The news is sprinkling out.  A majority of Americans are seeing the light.  The 2020 election was stolen by these crooks and we know it.  We now have ample evidence.
Let’s hope when the dust settles, the Democrats, Big Tech, Big Media and everyone who colluded to steal this election are brought to justice.  This coup must be dealt with or it will happen again.
Americans won’t stand for these entities and individuals getting away with the largest crime in history.  The Mueller gang and these seditious entities and individuals must be brought to justice.

> 2020-11-15 13:13       2020-11-15 21:54

tavo kolega, juliau Milaiti, kagėbistas, ideologijos draugas. Kas kitas tau galėtų spausti nykščius?!

Al.       2020-11-15 21:34

Labai paprastam - tie, kas paima daugiau, nei duoda, nebūtinai parazitai. Gal jie skolinasi. Gal valstybė į juos - vaikus, studentus, mokslininkus…-investuoja. Grąža gal ateis net ne šioje kartoje. O tie, kurie neatiduos - luošiai, seneliai, padegėliai ir kiti nelaimėliai - mūsų auką sugrąžins mums netiesiogiai: padėdami mums išsaugoti savo žmoniškumą.

Dėl ,,kapitalizmo” ir ,,socializmo” susiliejimo - dar Brežnevo laikais mokyklose buvo mokoma apie būsimą ,,kapitalizmo ir socializmo konvergenciją”. Reiškia, pats mokymas buvo parengtas dar anksčiau. Iš tikrųjų, ,,kapitalizmas”  buvo panaikintas tik liaudžiai, o bolševikinė aukštuomenė (Partija) juo naudojosi visą laiką. O ,,konvergencija” reiškė, kad Partija savo valdžią visam likusiam pasauliui išplės įsiskverbdama į jį iš vidaus. Ką dabar vaizdžiai ir matom.

DD plius DD       2020-11-15 20:03

Parazitų bala nematė- jų buvo yra ir bus. O štai ką daryt su intelektualais, kuriems ir koridoriaus plauti nepatikėčiau. Nebent kalidarių. Čia aš apie nerimstančius lietuviško raidyno papildymo entuziastus. Mes šitaip, girdi, pažadą išpildysim (kokį pažadą, kada, kieno ir kam duotą, jie paaiškinti nesivargina). Nes šitaip pabaigsim brolių lenkų Europoje diskriminaciją (ką darysim su brolių Europoje bulgarų, graikų, visokių vokiečių ir skandinavų diskriminacija, jiems nė motais). Latviškas variantas , kur antrame paso lape galima rašyti visaip, jiems netinka. Kas jie tokie?
Visų neišvardinsiu. Priminsiu Bumblausko, Valatkos, Nikžentaičio, Smetonos (lituanistikos vyr pyr universitetoriaus!!!) pavardes. Neklauskit jų, kur matyta, kad valstybės savo raidynus bala žino kieno pageidavimais ir užgaidomis keičia. Klauskit manęs. Atsakysiu- fūūū ir feeee.

pppp ar kkkk       2020-11-15 18:24

galvojau, kad visos bėdos dėl kkkk:
- korumpuotų kolaborantų komunistų kgbistų,
bet tauta juos pakrikštijo pppp:
- partiniai parazitai pizdukėliai pašlamėkai

Labai paprasta,       2020-11-15 18:06

jei iš valstybės paima daugiau, negu atiduoda, tai ir p a r a z i t a s.

Lietuvos didvyriai       2020-11-15 16:32

-tai kagebistų atžalos ar kas tokie? CK sekretorių vaikaičiai, okupantų palikuonis? Norėtume aiškumo čia. Prašom tikslinti ir tyrinėti.

Kalbos intrigantas>       2020-11-15 15:25

Kalbos redaktorius     2020-11-15 13:43
Kaip suprantu esi tas , kuris neturėdamas savo nuomonės ir supratimo apie kalbamą aptariamą dalyką, prieina ir pertraukdamas besikalbančius pradeda prikišamai aiškinti , kaip tie besikalbantys turi kalbėti ir kalbėtis,diskutuoti , bendrauti.Todėl perspėju, kad priėjęs su tokiomis pastabomis pernelyg arti, gali gauti per snukį. Čia tik tavo “pastabų pamokymų”: ...“pap..rdei vandenin” ir tiek naudos..

ErR       2020-11-15 15:15

Komentars “Partizanams…”
Gaila, kad taip ir neišmokome vertinti šios unikalios patirties, praradome įgūdžius melui nuo tiesos atskirti, perduoti juos vaikams. Pernelyg daug meluojama šiandien. Tiesa suplakama su ciniška klasta, akių dūmimu, netiesa, išgalvojimais, naujaja propaganda.
Tai tinka ne tik paprastiems muzikams - parazitams! Tinka ir apie DIDVYRIUS ir ju dukras…

Žodžio laisvė...       2020-11-15 15:10

Taisau spausdinimo klaidą:”...Šedbaras,Širinskienė,Valinskas Arūnas(jaunesnysis)...”

Žodžio laisvė...       2020-11-15 15:05

Eilę metų vis galvoju apie “sąrašinius” į Seimą.Kodėl vieni net kelis dešimtmečius
sugeba Būti Seime,o kiti net protingesni negali atsirasti Seime.Padariau analizę ir
siūlau Jums susipažinti.Štai šie mūsų naujai pagal sąrašus išrinkti Seimo nariai
sekantiems ketveriems metams:Adomaitis,Abramikienė,Ažubalis,Alekna,Andrikienė,Asanavičiūtė,Bagdonas,Bartaševičius,Budbergytė,Danielė Organa,Dobrovolska,Džiugelis,Fiodorovas,Gaižauskas ,Gabšys,
Aidas Gedvilas,Eugenijus Gentvilas,Giraitytė,Glaveckas,Gudauskas,Guoga,Irena Hasė,
Jarutis,Jonauskas,Jovaiša Sergėjus,Jovaiša Eugenijus,Jukna,Kačinskaitė-Urbonienė,
Karbauskis,Kasčiūnas,Kepenis,Kukuraitis,Kupčinskas,Leiputė,Lydeka,Lopata,Majauskas,Maldeikis,Masiulis Kęstutis,Mazuronis,Miliūtė,Mitalas,Moginienė,Navickas Andrius,Nor-
kienė,Ošmianskienė,Pakarklytė,Paluckas,Pociūnienė,Puidokas,Rakutis,Rackevičius,Sa-
batauskas,Savickas Lukas,Sejonienė,Sysas,Slušnys,Stončaitis,Šakalienė,Šalaševičiūtė,Šarknickas,Šedbaras,Širinskienė,Targamadzė,Valinskas Arūnas(jaunesn.)Veryga,Zingeris,Žukauskas.
Vadinasi,už kuriuos nebalsavo rinkėjai,bet jiė į Seimą pateko per partinius sąrašus.Tiek tos litanijos pamąstymams.Amen.

Eilinis zmogus, mylintis Lietuva       2020-11-15 13:48

“Kiemsargio padejejui” padejau pliusiuka, nes sutinku su jo mintimis, isskyrus paskutini sakini del mazuju partiju.Labai gaila, kad jos nesusivienijo.Galejo tapti viena partija, kovojancia uz TAUTOS islikima.Ir nemanau, kad kazkas jas sukure, noredamas dar labiau suskaldyti Lietuva.Ta padare jie patys.Gaila, kad visi nori buti vadais.Del to jiems didelis riebus MINUSAS.Gal sekantiems rinkimams bus pamoka?“Viltis durniu motina”.

Kalbos redaktorius       2020-11-15 13:43

„metalinius karius-robotus“

Natūralia lietuvių kalba būtų „metalinius robotus karius“. Juk apie save nesakote ir nerašote „profesionali Čepaitienė-istorikė“, o tik „profesionali istorikė Čepaitienė“.

Šiaip geras ir teisingas straipsnis, o iš kalbos nešvarumų dar pastebėjau tik žodį „prabalsuoti“ (natūralia, nesurusinta lietuvių kalba būtų „nubalsuoti“). Na, aš dar nevartočiau žodžio „glamūrinis“. Angliškas žodis „glamour“ pagal kilmę yra iškraipytas „grammar“ ir jo tarimas nuo pastarojo skiriasi tik tuo vienu priebalsiu. Rašyba su -our yra išgalvota, o iš tikrųjų jis niekada nebuvo tariamas „glamūr“. Tarimas „glamūr“ buvo išgalvotas tik rusų kalboje, taip pat ir būdvardis „glamūrnyj“. Žodžiu, pseudo-anglizmas (skambantis kaip pseudo-prancūzizmas), iš tikrųjų atėjęs per rusų kalbą. Aš nuo tokio būčiau susilaikęs, nors šiaip tai yra asmeninio skonio reikalas.

Gal esu pranase Vanga?       2020-11-15 13:35

Pradejusi skaityti Raigerdo komentara, pradzioje pasipiktinau ir vel kalbomis apie Lukasenka, kas jau nusibode iki gyvo kaulo.Tegul tvarkosi pagaliau tie gudai patys.O ir gyvena jie visai neblogai, net ir eiliniai zmones, ko nepasakysi apie mus.Bet skaitydama apie Lietuva, sutinku su Raigerdu 100 %.Aprasyta pakankamai tikroviskai.Gyvenam tikrai apsupti parazitu.Ir “nieks kits cia nekalts, merguzele tu pati”...ka parodo rinkimai, ypac paskutiniai.Ka norejom, ta ir turim.Kai zmones neina balsuoti, tai nereikia ir piktintis.O ir piktinasi tie, kurie neina balsuoti.O prof. Cepaitienes straipsnis, kad ir kaip siurpu, bet parodo musu - visos Zemes - ateiti.Ir niekur mes nuo to nepasidesim.Netapsim netgi termitais.Is kitos puses gal ir geriau.

Ir koks       2020-11-15 13:13

zubryla čia man padėjo minusiuką?

Kiemsargio padėjėjas       2020-11-15 13:03

“Bet parazitų armiją rasime ir kitoje pusėje naujajame „perteklinių žmonių“, visokio plauko išlaikytinių, sluoksnyje. Tarp tų, kurie gali, bet nenori dirbti, įsigudrina gyventi iš pašalpų, susikombinuotų rentų, visokių išmokų ar nelegalios veiklos, pvz., kontrabandos”, - jų daroma žala menkiausia, lyginant su elitu, vyriausybėmis, mokslų pirmūnais, “stukačiais”, pseudo docentais, pseudo mokslininkais, seimais ir pan., kurie skolinasi ir gyvena kitų sąskaita, gyvena kitų, o ne savo vaikų skolon. Vyriausybės skolinasi ir moka sau geras algas, o tiems vadinamiems išlaikytiniams lieka tik trupiniai ir Covid’as, o jiems ir bilijonieriams, Sovietų Lietuvos kūrėjams, organizatoriams, “bojevykams”, statytojams ir okupacinio režimo eksvaldininkams, jų anūkams ir žentams su marčiomis viskas. Vyriausybės neužsidirba, o gyvena skolon ir iš skolintų pinigų gerina pirmiausia savo asmeninį gyvenimą. Tai kas blogesni? Tie pašalpiniai, valkatos, elgetos, smulkūs kontrabandistai ar elitiniai? Pabandykite gyventi iš tos pašalpos. Beje, o koks procentas tų bedarbių gauna tą pašalpą, prašom mums tokią informaciją čia pateikti, gerai? Na, o tos mažosios partijos daugumoje tėra tik dirbtinai didžiųjų partijų suorganizuota apgaulė proeuropietiškų patriotų balsų išskaidymui ir pavertimui niekiniais - taip neutralizuojant kitaip manančius rinkėjus, pasisakančius už Europos Tautų Sąjungą, o ne Federaciją.

Povilas       2020-11-15 11:58

Papiktžodžiausiu.
Ar jums neatrodo kad į mažųjų parazitėlių sąrašą turėtų pretenduoti ir tie, kurie ant rinkimų stalo mums pateikė tokius nedidelius bliūdelius su gan originaliais patiekalais: puteikiena, radžviliena, dagiena, venckiena, juozaitiena…
Rezultatas - viskas apsivertė aukštyn kojom - patys patiekalai suvalgė antisisteminius rinkėjus mažais kąsneliais ir patenkino savo ego - liko nesuprastų teisuolių rolėje.
Blaivūs balsai sakė kuo viskas baigsis. Bet jie ėjo iki galo.
Niekaip nepatikėsiu, kad nesuprato ką daro.
Savotiški parazitėliai.

Teisingas       2020-11-15 11:35

Lògiškas straipsnis,aprašytas alegoriškai, pagai gamtos reiškinius, dvikojis padaras turėtu but Homo sapiens, dėja yra homo šlapalas, aišku niekada visi tokie nebus, tai alegoriškai galima skyrstyti, į parazitu ir neparazitu rūšis, gyvunai parazitsai gyvena pagal duotus instinktus, dėja dvikojai parazitai, savo egzistavimui naudoja duota protą.

to Prašalietis        2020-11-15 10:40

Internaciuk, ką čia pripeckeliavojai? Nekenti kitų tautų, ypač mažų, tik savąją laikai išskirtine, ane?

Prašalietis       2020-11-15 10:26

Tik tokie šiandieniniai"tautinės patriotinės kultūros istorijos profesoriai”, nesugebantys prisiminti kaip buvo jų gyvenime iš tiesų, ir, paskaitę ar “prisiminę” kas buvo parašyta 1964 metų fantastinėje knygelėje, gali pavaryti savo “intelektualines analizes” apie žmogiškuosius išnaudotojus, jų valdžią, dar dėdžių Markso ir Lenino įvardintus ” parazitais siurbiančiais darbo žmonių kraują”. Šiandieninė “tiesos skleidėja” - “priklausiusi kartai kuri šokiruojantį, bet išlaisvinantį tiesos atradimą patyrė savo kailiu, kai žlugo sovietinė ideologija ir buvo atverti iki tol slėpti dalykai” primityviai meluoja ar kalba apie kiekvienoje aukštojoje mokykloje privalomai tais laikais dėstomus dalykus: TSKP istorija, marksistinė filosofija, politinė ekonomija ir mokslinis komunizmas, kurių neskaitė ir nieko apie juos negirdėjo.Rasa Čepaitienė“profesoriškai savo analizėje” rašo: “sovietmečiu bent jau buvo formuojama oficiali moralė – komunizmo statytojo kodeksas – kad ir kokia ji būtų buvusi suklastota…” Mažaraščiui, neturinčiam “patriotinio"ir kitokio intereso žmogeliui belieka priminti pseudoprofesorei ir kitiems besidomintiems, kas buvo parašyta anot Čepaitienės “suklatotame” komunizmo statytojo moraliniame kodekse ir palyginimui Biblijoje:
1.Kodekse- Begalinė ištikimybė komunizmo reikalui, Tarybinei Tėvynei ir kitoms socialistinėms šalims.                               
Biblijoje -  Aš tavo Dievas Tėvas, lai neegzistuoja mano Akivaizdoje tau kiti Dievai.
2. Kodekse- sąžiningas darbas visos visuomenės gerovei. Kas nedirba, tas nevalgo.
Biblijoje- nekurkite sau kumyrų ir atvaizdų to, kas yra virš jūsų Danguje, Žemėje apčioje po jumis, vandenyje žemiau Žemės. Tavo Dievas baudžia vaikus už sunkiausias tėvų Dievo niekinimą iki trečios-ketvirtos kartos ir teikia Malonę iki tūkstantinės kartos mylintiems Mane ir vykdantiems Mano Pamokslus.
Toliau Kodekse rašoma: 3. Kiekvienas privalo rūpintis visuomeninės turto išsaugojimu ir gausinimu; 4. Didelis sąmoningumas visuomeninės pareigos jausmui, nepakantumas visuomenės interesų pažeidimams; 5. Kolektyviškumas, draugiškumas ir savitarpio pagalba” vienas už visus- visi užvieną;6. Humaninis požiūris ir pagarba tarp žmonių: žmogus žmogui draugas, bičiulis ir brolis; 7.Sąžiningumas ir teisingumas, moralinis tyrumas, paprasumas ir kuklumas asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime;8. Abipusė pagarba šeimoje, rūpinimasis savo vaikais ir jų auklėjimas; 9. Nepakantumas neteisybei, veltėdžiavimui, karjerizmui…; 10. Visų TSRS tautų draugystė ir brolybė,nepakantumas nacionaliniam ir rasiniam išskirtinumui; 11. Nepakantumas komunizmo, taikos ir tautų laisvės priešams; ir t.t. Su Biblija atitikimų gali pasiieškoti kas nori patys… Būtų gerai, kad iki šiol dar “nesusipratusiai” publikai Čepaitienė “profesoriškai” pacituotų jai “žinomus suklastotus” komunizmo statytojo kodekso teiginius….

bjž       2020-11-15 10:20

Lietuvoje ir ne tik dvasinis chaosas.Keliami tikslai-mistiški ir neaiškus,todėl ir visiškas pasimetimas pasaulėžiuroje.Kiekvienas gyvena SAU.Čia Autorė labai teisinga,O ta patvirtina ir Reigardo komentaras kur viskas suvelta ir padaryta kaip JAM reikia.Lietuva jau seniai gyvena požemyje tai patvirtina paskutinieji rinkimai.Ir prie ko čia Lukašenka.Ar Lietuvoje nėra savų problemų.

Jules       2020-11-15 10:16

Kokia čia dar tikrovė, kuri “net pranoko fantastiką, abiems priešiškoms sistemoms susiliejus ir virtus savotiška simbioze, hibridiniu monstru”, - kai jos abi turi tą patį stogą, kaip dabar Covid’ą. Tą Mūsų Vidą. Ir Covid’as ir ta Jūsų tikrovė kartu su pseudo mokslu buvo laiveliu, kaip drg.L.Trockis, atplukdyti iš kur į ką? Ar kartais ne į Petrapilį, ne į Europą, per Uhaną ar Halifax’ą, ką? Halifakse laikinai buvo sulaikytas draugas L.Trockis su prievaizdais ir slaptuoju patarėju su užsienietišku pasu tiesiai iš prezidento rankų. Kam tie įmantrūs išvedžiojimai? Jei negalit runkeliokams pasakyti Tiesos - tai taip ir sakykite, kad bijau, kad yra BK straipsniai, todėl prisidengiu pusine, daline, Tiesa, kurios, deja, runkeliokai suprast negali. Negaliu prarast darbo, pajamų, sąskaitos banke ir gaut Vilko bilietą likusiam gyvenimui. Mes suprasime ir nepyksime - priimsime tą Jūsų privalomą meliuką(deziuką), kaip neišvengiamybę, kai mūsų jėgos nelygios.

Turėjote       2020-11-15 9:11

okupacinio režimo aktyvistų vaikus ar ką tokius? Okupantų ir kagebistų atžalas ar dvigubų standartų maniakus? O gal kovidistus, griaunančius ekonomiką ir statančius prastuolius į jiems prideramą arba skirtą, numatytą vietą šiame pasaulyje?

stasys       2020-11-15 8:52

Autorė užlašino medučio Reigardui ant liežuvio galo .

tai elitas.       2020-11-15 4:10

tai mūsų elitas.
šaknys, be abejo - tautos išgamos (stribai, kgbistai, komuniagos)
——
(moralas - organizuota banda visada stipresnė už atskirus)

raigerdams       2020-11-15 1:19

gaila,kad Lietuvoje neturėjom tokio valstybinio patrioto ,kaip Lukašenka. Už tai ir turim užveistą baisų sociopolitinių padarų parazityną. Nieko blogo socializmas Lietuvai tikrai neatnešė,parazitų priveisusi prichvatizacija buvo įvykdyta be jokio Tautos sutikimo. Tai buvo tiesiog eilinis ,atgrasus perversmas ,kurio metu buvo spekuliuojama šventu Lietuvos vardu.

Raigerdas       2020-11-15 0:18

Labai gerai, kad gerbiama Rasa Čepaitė palietė parazitavimo sferą. Taip, deja žmonės net nežino, kad karai, skurdas ir užgrobtos ginklu valdžios, piktnaudžiavimas valstybinėse įstaigose, piktnaudžiavimas žurnalistikoje pareina tik nuo parazitų. Parazitai yra visų pačių didžiausių žmonijos bėdų autoriai. Bet, deja, dauguma žmonių jų neatpažįsta. Žmonijai jau yra pasiųsti ženklai - tai koronavirusas. Ląstelė jo neatpažįsta ir įsileidžia į vidų, o virusas jau jos viduje ją perprogamuoja. Imame kaip akivaizdžiausią pavyzdį psichopatą diktatorių A. Lukašenką. Žmonės savo laiku jį patys išsirinko, kai gelbėtoją, kuris turėjo išgelbėti griūvantį socializmą ir pabandyti prikelti šitą lavoną iš numirusių. Šiaurės Korėja tai neleido sugriauti komunizmo, o kodėl šito nepadaryti vienoje iš centrinių Europos šalių? Ir parazitas A. Lukašenka ėmėsi įgyvendinti šitą idėją “fix” (idėja, kuri nėra tiesa). Ta visuomenė, nubalsavusi už šitą parazitą ir leidusi jam išsišakoti visose valdžios struktūrose, šiandien aimanuoja, rauda, protestuoja ir kenčia, bet parazito atsikratyti nebegali. Ir jie nesupranta, kas yra tas parazitas, ir kokia jo pagrindinė savybė? Parazitas pakenkia tos ląstelės gyvavimui ir po to pažalyžiuoja viso organizmo veiklą. Organizmas miršta, o mirus organizmui miršta ir pats parazitas. Tokia yra parazito esmė - jis naikina organizmą, kuris jį maitina. Pažiūrėkite į A. Lukašenką - jis muša žmonės, iš kurių gyvena jis pats, jo šeimyna ir visas tas parazitinis OMON IR KGB. Ir taip (rašau apie tai ne pirmą kartą) mes matome, kad į valdžią braunasi žmonės-parazitai, kurie NEKENČIA TOS VISUOMENĖS, KURI JĮ MAITINA. Kiek tokių turime Seime? Manau, kad dauguma. O šitas Seimas, tai bus silpnapročių Seimas, nes Jurgis Razma jau ten išrinktas Seimo pirmininko pavaduotoju. Prasidėjo “KRĖSLŲ” dalyba ne pagal nuopelnus ir ne pagal intelektualinius ir profesionalius sugebėjimus, o pagal PARTINĮ PRINCIPĄ, KURIS YPAČ BUVO GAJUS KOMUNISTŲ VALDYMO METAIS. A. Lukašenka nori atsukti laiką atgal, ko padaryti neįmanoma, tą pačią politiką pradėjo vykdyti ir TS-LKD suformuota dauguma. Ir taip, žmonėms atėjo laikas suprasti, kad egzistuoja socialios asmenybės ir egzistuoja antisocialios asmenybės. Jeigu kalbėti krikščioniška kalba, tai egzistuoja žmonės, kurie tarnauja Dievui, ir egzistuoja žmonės, kurie tarnauja Šėtonui. Tai yra visiškos priešingybės. Vieni žmonės taikiai protestuoja, dainuoja, neša plakatus, reiškia savo valią, ir egzistuoja visiškai priešingi tipai, kurie juos muša, kankina, prievartauja, traumuoja ir netgi žudo. Ir štai visos šalys vėpso į tą pasityčiojimą iš visuomenės ir pagrumoja pirščiuku. Jie nesupranta, kad tie demonstrantai kovoja prieš parazitus, nes daugumoje valstybių tai yra suvokiama, kad ten viena jėga kovoja prieš kitą jėgą. Nieko panašaus nėra, nes tai nėra kova tarp žmonių vienų su kitais, kaip šachmatų lentoje, o tai yra kova su parazitais organizmo viduje. Jeigu žmonės nugalės parazitus, tai organzimas išgyvens, o jeigu nugalės parazitai, tai organizmas neišgyvens. Lietuvoje taip pat turėtų vykti kova su parazitais, bet jos nėra, nes parazitai užkrėtė  visuomenę tokia idėja, kad jų Lietuvoje nėra. Todėl mūsų parazitai turi pakankamai laisvės, kad veikti ir žaloti šitą organizmą, kuris vadinasi Lietuva. Žmonės bėga į kitas šalis, bet parazitai sako, kad “čia ne dėl mūsų kaltės, nes jie ten važiuoja, kad užsidirbti sau ant auksinio grabo”. Panašiai kalba ir A. Lukašenka, vadindamas visus protestuojančius narkomanais. Ir tai yra viena iš parazito savybių (o jų yra ir daugiau, tik Lietuvoje niekas jų savybėmis nesidomi, nes parazitų Lietuvoje nėra , kaip ir pedofilų). Štai šita viena iš parazito savybių:“Parazituojantis visuomenėje žmogus perduoda žinią ar naujieną, ją pakeisdamas ir iškreipdamas jos esmę. Geros naujienos parazituojančio asmens yra sustabdomos, o skleidžiamos tik blogos naujienos, dažnai išpučiant jas išgalvotomis detalėmis. Toks parazitas paprastai apsimeta, kad perduoda “blogas naujienas”, kurias iš tiesų pats išgavojo”. Parazitai turi ir kitas jiems būdingas veikimo savybes, bet žmonės niekaip nenori suprasti, kad normalus žmogus skiriasi nuo parazito tik TUO, KAIP VIENI IR KITI SIEKIA TIKSLO. Žmonės siekia savų tikslų, derindami tai su kitų žmonių gerove, PARAZITAI SIEKIA SAVŲ TIKSLŲ BET KOKIA KAINA. Ir kuo greičiau žmonės tai supras, tuo bus geriau ir šviesiau visiems.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Dovydas Norkūnas: Norėčiau būti šių laikų Antanas Gustaitis, bet aš tikrai nekursiu lėktuvų valstybei, kuri man neužtikrina laisvės ugdyti savo vaikus

Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas

Lietuviškai įgarsintas filmas „Plandemija. Indaktarnacija“

Algimantas Rusteika. Iš ciklo „Idėjos Lietuvai“: Op. Nr.25

Agnė Širinskienė. Hibridinio karo formos:  nuo „lėkštų Laptevų istorijų“ iki privatizuotos neužmirštuolės

Liudvikas Jakimavičius. Politinė katastrofa

Romualdas Žekas. Ar tą patį regime žvelgdami ta pačia kryptimi? arba Priešai jau viduje

Andrius Švarplys. Klasta: katalikas J. Bidenas šią savaitę sieks priimti Lygybės įstatymą

Žymus britų istorikas: universitetuose valdžią užgrobė kairieji

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.