Dienos aktualija, Politika, Partijos

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 12 d. 9:01

30     

    

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Šūkis, pasirinktas besikuriančio Nacionalinio Susivienijimo, galbūt ne vieną privertė lengvai krūptelėti ar net pajusti atmetimo reakciją. Mano pirminis įspūdis, tiesą sakant, buvo gana neigiamas. Per radikalu. Per aštru. Kelia tiesiogines asociacijas su nevienareikšmiškai vertinama 1933 m. išleista to paties pavadinimo Jono Noreikos brošiūra, kurią nesunkiai galima rasti internete ir kuri, kaip žinia, atvirai ragino to meto lietuvius riboti bendrapiliečių žydų ekonominę veiklą ir perimti inciatyvą prekyboje bei versluose, nors pats šūkio sumanytojas sakosi šios asociacijos išsyk ir neįžvelgęs… Gal net nukreipta prieš Lietuvoje gyvenančius kitų tautų mūsų kaimynus.Taigi patiems lengvai atsidengiant šlykštiems kaltinimams ir kritikai „fašizmu“ ar „nacizmu“, kuo jau nesyk buvome pravardžiuoti konservatorių aplinkos apžvalgininkų, – tokios ir panašios abejonės kankino jaučiant ir asmeninę atsakomybę už gimstantį judėjimą, kurio viena iš steigėjų esu.

Ar šio šūkio išties reikėjo ir ką jis iš tiesų reiškia?

Toliau pasidalinsiu savo asmenine nuomone, kaip jį suprantu ir ko norėtųsi, kad šiuo mobilizaciniu šūkiu būtų pasiekta.

Pirmiausia ir svarbiausia, jei juo būtų kreipiamasi tik į etninių lietuvių bendriją, atskiriant ir atmetant visus kitus Lietuvą mylinčius, jai lojalius ir jos labui dirbančius piliečius, nesvarbu, kokios tautybės ar kilmės jie bebūtų, būčiau pirmoji, kuri kategoriškai protestuotų prieš jo naudojimą besikuriančios partijos simbolikoje. Man, kuriai likimas lėmė vaikystę praleisti daugiakultūrėje aplinkoje, būti dvikalbe, nors ir esu etninė lietuvė, kurios tėvai ir seneliai užaugo ir gyveno tame pačiame kaime Šiaurės Aukštaitijoje, o jau suaugus įsigijus nemažai puikių ir nuoširdžių draugų bei bičiulių kitataučių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, atrodo visiškai nepriimtinos ksenofobiškos, izoliacionistinės, etnocentriškos nuostatos. Tačiau šiame šūkyje „lietuvio“ sąvoka iš tiesų ne susiaurina, bet, priešingai, išplečia ratą tų, į kuriuos kreipiasi Nacionalinio Susivienijimo steigėjai. „Lietuvis“ čia suprantamas ne tik tradicine etnolingvistine-kultūrine, bet politine prasme, kaip teisėtas Lietuvos valstybės paveldėtojas, kūrėjas ir puoselėtojas, politinės lietuvių nacijos, įimančios į save visus geros valios Lietuvos piliečius, narys. Tai nėra vien mano interpretacija. Prof. V. Radžvilas ne kartą viešai yra tai teigęs susitikimuose su visuomene, kuriuose apsilankę kitataučiai užduodavo šį klausimą.

Jei su „lietuviu“ išsiaiškinome, tuomet ką reiškia „pakelk galvą“?

Mano supratimu „pakelti galvą“ galima bent trimis būdais.

Pirma, tiesiogine prasme, fiziškai. Pakeli galvą nuo savo kasdienybės pilkumos, buities rūpesčių bei vargų ir pirmiausia apsidairai aplinkui. Pamatai tai, kas tave supa, pažvelgi lyg iš šalies, atsietai. Pastebi kitus žmones, jų rūpesčius ir problemas.

Taigi, tai kvietimas išeiti iš savo automatizmų, įprastinio ego narvelio, atrasti ir pastebėti artimą, šalia esantį. Pamatyti jį ne kaip buities detalę ar prietaisą, skirtą mano gyvenimui pasilengvinti ar bent jau nemaišyti, bet kaip unikalią būtybę su savais norais, lūkesčiais, viltimis ir baimėmis. Taipogi atsisakyti žiūrėti į kitą instrumentiškai, kaip į priešišką, nepatikimą, vien konkuruojantį ar išnaudojimui bei pajungimui teskirtą padarą.

Pakelti galvą reiškia ir atgauti savo prigimtinį orumą bei nelygstamą vertę, nesąlygojamą jokių socialinių konvencijų. Taipogi pastebėti ir pripažinti šį orumą kitiems – savo šeimai, artimiesiems, draugams, bendražygiams. Bet ne tik – visiems žmonėms. Net politiniams priešininkams. Kad ir kaip sunku būtų tai padaryti.

Antra, tai raginimas išeiti toliau, anapus įprastinio kasdienybės, buitinio lygmens. Atsiverti platesnei gamtinei ir socialinei tikrovei. Tam mus supančiam gyvenimui su visa jo įvairove ir sudėtingumu. Stengtis atrasti tvarką, aiškumą ir šio gyvenimo tiesą, kuri atlieptų tavo vidinę tiesą, tą kiekviename iš mūsų glūdinčią tikrumo erdvę. Taip pat neišvengiamai, ir politikai, kaip bendrųjų, mums visiems svarbių reikalų tvarkymo menui, reikalaujančiam išmanymo, atsakomybės, sąžiningumo. Garbės. Ir moralinio autoriteto.

Kaip klystama, manant, kad tai ne man, kad neverta purvintis. Kas sakė, kad politika – tai pirmiausia purvas? Vien purvas, nuogas galios ir valdžios troškimas, lyg ji negalėtų būti kitokia – žmogiškesnė bei doresnė? Atsakinga prieš save, kitus, vaikų ateitį. Kaip taip atsitiko, kad bėgdami nuo to nupolitinto vegetavimo, kurį mumyse taip stengėsi įdiegti, išmuštruoti ir išugdyti totalitarizmas, kad ir mūsų atmintyje jau dengęsis „žmogišku veidu“, vietoj normalybės, kurios taip troškome, mes pamažu, bet nuosekliai vėlei grįžtame ir nejučia grimstame į nenormalybės – naujosios ideologijos, atkakliai neigiančios pačią prigimtinę tikrovę, – pelkę? Ar leisimės joje nugramzdinami, o gal, bandydami išsikapstyti, kartu iš jos trauksime ir kitus, ten giliau įklimpusius ir su tuo jau net širdyje susitaikiusius? Ar net nepabudusius iš ideologinio sapno?

Argi tai nėra mūsų pareiga?

Ir galiausiai, trečiasis lygmuo. Ryšys su Dangumi, Transcendencija. Labiausiai apleista ir ciniškai paneigta, net išjuokta gija, tas siūlas, jungiantis su Logosu – giliausiąja Pasaulio Prasme ir Gyvu Žodžiu. Tačiau, tik pakėlę vidines akis aukštyn, tampame pajėgūs atrasti savo misiją bei pašaukimą, kuris yra unikalus, tik mums priklausantis, ir kurio nieks, net ir panorėjęs, negalėtų iš mūsų atimti ar sunaikinti. Tad privalome tik visomis išgalėmis bandyti jį įgyvendinti. Nes nebeturime ko bijoti ir dėl ko nerimauti.

Raginimas kūnui, sielai ir dvasiai atsibusti.

Buvimas lietuviu, žinoma, tėra vienas iš mūsų savasties sandų. Anaiptol ne vienintelė tapatumo dalis ir duotybė, tačiau susiejanti mus su kitais, tam tikra čia nuo amžių gyvenančia bendrija, tad svarbi ir įšakninanti būtent šioje žemėje ir būtent po šituo dangumi, kur net debesys ypatingai skrodžia barokinių bažnyčių bokštus, įrėmindami mūsų dvasios tapsmą ir istoriškumą, susidedantį iš trapumo ir tvirtybės. Tos tvirtybės, kurios galbūt mes patys nenumanom tiek turį.
Tai ne politinė programa. Ne artimiausių veiksmų planas. Nors, žinoma, reikalingi, ir bus, ir jie.
Tai priesakas. Pirmiausia sau. Nepasiduoti. Nenusiminti. Nesileisti klaidinamam ar apgaunamam iliuzijų, garbės ir valdžios troškimo. Nepaklusti priešininkų manipuliacijoms, aplinkinių abejingumui, nesupratimui ar atmetimui, nevilties ir baimės demonams.
Vardan ko?
Ogi tik tam, kad nebūtų gėda mirties patale sau į akis pažvelgti ir sąžinės apyskaitą suvesti.
Vardan Nuotykio. Meilės ir Tiesos Nuotykio.
Tik tiek.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-02-23 1:29

kodel viskas taip sudetinga,atrodytu kreipiasi i lietuvius ir mylincius Lietuva,o skaitai ir galvoji,kad cia kreiptasi i “profesura"ar gudrius “patriotus"Kodel mes ir gyvenime esame tokie,is pradziu sugalvojame kliutis,o paskui jau jas sturmuojme.Is mano amziaus ir gyvenimiskos patirties,apie tai lai laikina filosofai,tai ju duona,o man pensininkei aisku,ka reikia daryti kad tai viskas ivyktu.

Deja       2020-02-14 11:41

dviejų vienu metu pakeltų lietuvis neišlaiko:
kai pakelia galvą jam būtinai nulinksta kita vieta…
Tokie tad reikalkai.

Al.       2020-02-14 0:37

Formaliai šūkis teisingas, bet bendram kontekste veikia veikia kaip šovinizmo skatinimas. Ir padeda priešui, o ne lietuviui pakelti galvą. Ar ne todėl autorė nutyli kas tą šūkį NS pasiūlė.

tam Liūdna       2020-02-13 23:09

Po 3 metų, 1936m. Vokietijoje lyg niekur nieko veikė “Betaras”, rengė savo suvažiavimą. Ir net laisvai veikė žydiškas “Hitlerjugendo” atitikmuo. O naciai tada visiškai oficialiai bendradarbiavo su sionistais, kurie ruošė pirmiausiai Vokietijos žydų repatriaciją į Palestiną. Patys sionistai netgi sveikino šūkius, raginančius apriboti žydų ekonominę veiklą ir įtaką visuomenėje, nes tai padėjo repatriacijos į Palestiną idėjos įgyvendinimui.
Netgi pabėgę iš Europos žydai nevengdavo bendradarbiauti su Pietų Afrikos ir Dominikos apartheido režimais. Dominikos diktatorius būtent žydų sąskaita Antrojo pasaulinio karo metais didino “baltųjų” kiekį visuomenėje, o prancūzakalbius negrus tiesiogine to žodžio prasme naikino.
Yra ir daugiau pavyzdžių.
Ar tik ne žydų lankstumas intensyviai bendradarbiaujant tiek su sovietų, tiek su nacių režimais ir lėmė šaltoką požiūrį į žydus JAV ir D.Britanijoje Antrojo pasaulinio karo metu?
Kartais susidaro įspūdis, kad jūsų rato žmonės smerkia Joną Noreiką už tam tikrą švelnų antisemitizmą tik dėl to, kad jūsų požiūriu jis yra žemesnės rūšies žmogus - lietuvis.

Liūdna       2020-02-13 19:57

manyčiau, žinant brošiūros autoriaus pažiūras, jos pasirodymo aplinkybes ir vėlesnį brošiūros autoriaus pasižymėjimą WWII laiku Žemaitijoje ir Šiauliuose, tokia sofistika mažų mažiausia ne etiška. Atsakingiau ir išmintingiau reiktų rinktis temas. O ypač šūkius. Bandymai išbaltinti minimą šūkį ir yra klasikinis istorijos perrašymo pavyzdėlis su užmačia perprogramuoti dabartį. Netikiu, jog autorė šito nesupranta. Nesupranta, kad šis 1933 Kaune gimęs Vokietijoj jau degant sinagogoms šūkis pirmiausia nukreiptas prieš kitataučius, pirmiausia žydus. Profesionalai turėtų atsakingiau rinktis temas užsiimdami publicistika. Nes tai nepagarba bendrapiliečiams. Ką jie turi galvoti ir kaip elgtis girdėdami tokius šūkius mitinguose, gatvėje ar dar kur – kad grįžta 1933 ir Liudas Noreika su „chebra”?

dėl Kukliansky       2020-02-13 13:02

Rusijoje tokius kaip ji vadina “joržais”(ЕРЖ). smile Manyčiau, toks apibūdinimas labiau jai tinka. smile

labai paprasta       2020-02-13 12:58

Lietuvoje gyvenančio kitataučio, kuris nejaučia neapykantos lietuvių tautai ir Lietuvai apskritai, neturėtų žeisti tokie pavadinimai. Jeigu žeidžia, vadinasi tai reiškia, kad jau jis pats išpažįsta tam tikras ksenofobines pažiūras. Tokių, be abejo, irgi yra.
Lietuvių politinė tauta jau seniai susiformavusi ir dėl to problemų nebekyla. Lietuvių nacionalistais jau nuo seno save laiko ne vien etniniai lietuviai, bet ir lenkai, rusai, ypač sentikiai, totoriai, žydai ir t.t
Na ir Noreikos brošiūra anaiptol nėra tokia baisi, kaip ją bandoma vaizduoti. Juk būtent bet koks žydų išskyrimas iš aplinkinių buvo pagrindinis sionistų tikslas. Be tokio išskirtinumo nebūtų jokių repatriacijų į Palestiną ir Izraelio valstybės ateityje. Šiuo požiūriu, kaip paradoksaliai beskambėtų, daugiausiai nusipelnė Hitleris ir Himleris. Kitaip kokie 3/4 Europos žydų save ir toliau tapatintų su vietinėmis tautomis ir tik gėdydamiesi pripažintų, kad jų koks dėdė ar senelis vaikščiodavo į sinagogą ir švesdavo judėjų šventes. Prisiminkite, kokias nuostatas taikė naciai siekiantiems karjeros Reiche ir jo okupuotuose kraštuose? Kapstydavosi po žmogaus kilmę iki prosenelių. Tik naciai, ir ne kas kitas, padarė dažną vokietį, prancūzą ar olandą, su kažkokiomis žydiškomis šaknimis, kurių jie neretai nė neprisiminė ar net nežinojo, būtent žydais. Tiksliau, privertė juos, neretai visiškai nepelnytai, pasijausti žydais.
Pasidomėkite, ką tais laikais rašė ir kalbėjo Herclis ir kiti iškilieji sionistai. Nes ne tiek jau daug žydų norėjo persikelti į Palestiną.

Janis       2020-02-13 10:17

Po karo vienas stribas subarė kaimietį, einantį į bažnyčią:
- Ko eini į tą bažnyčią,ten jokio dievo nėra.
Kaimietis paaiškino:
- Tu apie Dievą išmanai kaip kiaulė apie debesį.
  Iš tiesų kiaulė apie debesį nieko neišmano, nes negali
pakelti į dangų galvos, bet jos snukis gerai nusimano
apie purvą, mėšlą ir kitas žemės gėrybes. Todėl NS ir
kviečia tėvynainius pagaliau pakelti galvas į Dangų.

Lietuviai yra TAUTA,       2020-02-13 9:54

lietuvių kalba, tradicijos. Lietuvos piiečiai gali būti skirtingų tautų gyventojai. Tam ir yra nacionalinės ar tautinės mažumos. Suplakti visus į “lietuvių” tautą- nepagarba savo tautai. Kuklianskys parašė :“esu lietuvė žydų kilmės”. AR p. Rasa su tuo sutinka? Iš jos straipsnio, rodos, kad TAIP. Tada visas Nacionalinis judėjimas vertas 0.  Jei raginame TAUTĄ, nebūtinai atmetame PILIEČIUS. Ant kalno mūrai - joja lietuviai!!!

T0mas J.       2020-02-12 22:58

Nacionalistai visada susilauks kaltinimų  „fašizmu“ ar „nacizmu“. Nereikia to bijoti ir nereikia teisintis anei veltis į ginčus, kurie tik vargina.
Darbą reikia dirbti ir iš darbų žmonės geriausiai atskiria kas yra kas.

Dzeikas       2020-02-12 22:47

1927m prie Kauno Muzikinio teatro ivyko pasikesinimas i Lietuvos MP Voldemara. Pasikesinimas nepavyko, nes Voldemaras pasislepe uz savo vaiku, o betarpiskas vykdytojas anarchistas Andrius Bulota nedriso sauti bijodamas juos uzkabinti kulka.
Bulotai teko slapstytis , begt i Austrija, po to i Ispanija kur dalyvavo pilietiniame kare, buvo suzeistas.
Abu lietuviai. Ir kuriam cia reik pakelt galva, voldemarams mokantiems isgyvent bet kokioj situacijoje, ar bulotoms nesitaikstantiems su paslemekais?
Kazkaip tamsu man ka cia profesore pamale….

Lietuvys       2020-02-12 22:12

net jei Radžvilas kožną dieną po 10 valandų per visus TV kanalus agituos, bet 3 procentų nesurinks, tokia jau jo charizma-karma .

kilnotojes       2020-02-12 22:08

a davaj gereu pakelkim bokalus, bo realej mus vienije alus ir piargalės

pinokio       2020-02-12 20:04

-Papa Karlai, o kai pakelsiu galvą, ar pjuvenos mano galvoje taps protingomis?

nuostabusis Nuosėda       2020-02-12 20:00

Lietuvi, prikąsk liežuvį!
(Arba būsi pakviestas į Departamentą prevenciniam pokalbiui.)

stasys        2020-02-12 19:41

Pažanga > Na kam taip iškarto drastiškai ?  Kaip man tai visai pakaktu ir tos idėjos „ už draugiška aplinka ir santarve vyrams „ Man kaip kontoriniui bobikui paskutiniu metu net dantis diegia kai pamatau kokį Reigardo komentarą ir kaip Jis žmogus storojasi įsisprausti į modernu sijoną .. Jei tokie LDK laikotarpiu būtu gyvenę Juodosios jūros pakrantes būtume mate kaip savo špyga.. maskvėnu panosėje ..Su kuo teks ginti Lietuva galva neišneša . Va kur tikslas idėja ..reikia reanimuoti tikrus vyrus ..tada neliks ko virkauti ir A.Rusteikai ir stasiai taps draugiški ir pūkuoti ..

pažanga >stasys        2020-02-12 18:54

žinoma,kad tokių ,vienijančių “tikslų” ,kaip Mažeikių nafta, Independence , mūsų saugios ,TATENA pripažintos,Ignalinos AE “laikino sustabdymo ” aferos,ar tiesiog bankinės milijardinės….jau lyg ir baigia išsekt.Todėl stasiams tiesiog “stoja vaizduotė” - ką “reikšmingo” gali po viso to “vardan tos” ,škia,dar susigalvot kažkokie smulkūs nauji konkurentai .Geriau tiesiog dingtų iš Lietuvos , važiuotų dirbt kur nors į Argentiną ar kitus dar neatrastus “plotus” ,ania?

arba / arba       2020-02-12 18:51

arba pakelsim galvas arba ištiesim kojas

to Pavyzdys gali būti        2020-02-12 16:26

Kelintą Talmudo tomą nešiojasi? Gal dvyliktą? Prašom patikslinti.

Sovietijos žvaigždė       2020-02-12 16:24

paimta iš kur? Tik spalva pakeista.

think       2020-02-12 15:21

Pakelti galvą gali ir buratinas ir gyvulys.
Tik žmogus gali galvoti, mąstyti.
Ir niekas neragina lietuvių galvoti.
Balsuoti ragina, galvoti - ne.
Be išprusimo, be mąstymo galima sukelti tik tuščią honorą.
Tik mąstantis žmogus gali būti orus.

stasys        2020-02-12 13:25

Žmonės vienijasi apie tikslą idėją viziją , o kokiu pagrindu Nacionalinis susivienijimas ras bendra kalba žengs bendra didelį  žingsnį ? ? Deja skurdi politinė dienotvarkė nieko kito nepasiūlys tik tuos drabstymus purvais konservatorius . Po tokiomis vėliavomis bus sunku surasti bendra vienį . Iš to kas publikuojama galiu tik paspėlioti kaip tie ponai NS aukosis bendriems tikslams .smile  Suvienyti galima bendraminčius , o tokia palaida ir marga publika reikia burti apie konkrečius asmenys .. Tikiuosi neprašysite pateikti pavyzdžiu kaip tai nutinka gyvuliu ūkyje ...
p.s. aktualus str.

Hitlerio svastika        2020-02-12 12:31

paimta iš pagoniškų simbolių.

Pagoniškas patriotizmas       2020-02-12 12:16

yra primityvus.

to Pavyzdys...       2020-02-12 12:09

Prie ko čia lietuviai ir krikščionybė? Jeigu jau kalbame apie lietuvybę, tuomet kalbėkime ir apie Senąjį Baltų tikėjimą, tęskime tas tradicijas, kurios nuo amžių amžinųjų puoselėjo lietuviai ir žemaičiai. Krikščionybė mums atnešta kardu ir kalaviju, todėl ji yra tikra okupantė, o okupacijos mes neprižažįstame iki šių dienų.

puikus straipsnis       2020-02-12 11:49

pakelk galvą, pažvelk į dangų - ten tikrų lietuvių - patriotų katalikų partizanų vėlės skraido
——
nežiūrėk žemyn - ten pragare komunistų, stribų, kgbistų, kolaborantų ir okupantų dūšios smaloje verda

Laumėjantis       2020-02-12 10:44

O kaip vertinti su ,,Lietuvos sąrašu” susipykusio, dabar ,,Susivienijime” atsiradusio, purvais besidrabstančio Laisvūno Šopausko atvirą laišką buvusiems bendražygiams? Ar jie atsakys, o gal tiesiog mandagiai patylės?

AAA       2020-02-12 10:35

O gal, gerbk save, turėk savigarbos, lietuvi? Ir mažiau žiūrėkime, kas ir ką mums bando primesti. Turėkime ir gyvenkime savo galva taip, kad išliktume, nes norinčių, kad čia mūsų neliktų - yra. Vien tik sorošistai ko verti…

Pavyzdys gali būti        2020-02-12 10:29

žydai,kurie labai didžiuojasi savo tautiškumu,iš kurio plaukia daug gerų dalykų-vaikų auklėjimas,išsilavinimas,pasiekimai,tradicijos…tačiau yra vienas saugiklis,-jie vos ne dieną naktį po pažastimi nešiojasi Talmudą it jį skaito.Todėl lietuviškumas yra tik viena pusiausvyros dalis,-kita turėtų būti tikėjimasir jei esam krikščionys,tai Šventas Raštas.Tai turėtų atsispindėti būsimos partijos pavadinime.Ir tai būtų sąmoningas įsipareigojimas.Kitaip…

Atsibuskim, lietuviai       2020-02-12 10:22

Rekomenduojame

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.