Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 15 d. 9:14

24     

    

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Penktadienį, mitingo Katedros aikštėje metu, nuo scenos paskelbiau, kad įsikūrė Naujoji Helsinkio grupė. Žemiau įkeliu jos deklaraciją ir viešų narių sąrašą. Bus trijų tipų nariai – garbės, vieši ir nevieši (rėmėjai ir ekspertai).

Visus, kurie yra neabejingi padėčiai, kai Lietuvoje vis intensyviau pažeidžiamos konstitucinės piliečių teisės bei laisvės, kviečiami pagal išgales prisidėti, kad grupė galėtų pradėti efektyviau veikti ir įgyvendinti savo tikslus.

Naujosios Helsinkio grupės
Lietuvos piliečių konstitucinėms teisėms ginti
Steigimo deklaracija

2021-09-10

Mes, pasirašiusieji šį visuomeninės grupės, pagal savo esmę ir pavadinimą – Naujosios Helsinkio grupės, steigiamąjį dokumentą,

suprantame, kad demokratija ir prigimtinės žmogaus teisės nėra visiems laikams be kiekvienos naujos kartos apsisprendimo duotos; jos gali būti išsaugotos tik tuomet, jei nuolat bus rūpinamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijoje apibrėžtų teisių paisymu ir gynimu,

esame susirūpinę dabartiniais antidemokratiniais procesais Lietuvoje ir visame pasaulyje, kai prisidengiant Lietuvos žmonių nenoru priimti kitų šalių abejotinos pažangos pokyčius, visuomenės sveikatos, viešojo saugumo ar kitais pretekstais, vis dažniau paminamos pamatinės universalios humanistinės vertybės, visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės bei suverenių demokratinių šalių konstituciniai principai,

esame įsitikinę, jog šios vertybės atsidūrė pavojuje net ir tose šalyse, kurios iki šiol buvo laikomos asmens orumo, teisinės valstybės bei demokratijos bastionais, o po liberaliosios demokratijos vėliavomis vis plačiau ir aktyviau brukami asmens ir tautų totalinės kontrolės technologijos bei diktato metodai, kurių pobūdį atpažįstame iš sovietinio laikotarpio patirties.

Remdamiesi 1975 m. Helsinkyje pasirašytu „Saugumo ir bendradarbiavimo Europoje Baigiamuoju Aktu“ ir visų sovietų okupaciniu laikotarpiu veikusių ir žmogaus bei tautų teises gynusių Helsinkio grupių pavyzdžiu, steigiame šią viešo veikimo grupę.

Naujosios Helsinkio grupės siekiai:

žadinti Lietuvos piliečių ir tarptautinį sąmoningumą bei atsakomybę, kuriant bendrą gėrį ir demokratinę ateitį,
tirti ir viešinti neteisėtus konstitucines piliečių laisves ir tarptautines konvencijas pažeidžiančius valdžios galių veiksmus,
skelbti faktus apie informacijos ir saviraiškos laisvės, viešų susirinkimų ir protestų neteisėtą ribojimą, represijas, kėsinimąsi į asmens nuosavybę ir privatumą, tikėjimo ir pažiūrų laisvę, piliečių ir jų grupių lygybę prieš įstatymą, šeimos, kultūros ir gamtos vertybes bei kitą piktnaudžiavimą valdžia.

Savo veiklai pasitelksime pripažintus specialistus ir ekspertus, bendradarbiausime su kitomis, pilietiniams interesams atstovaujančiomis šalies ir užsienio organizacijomis bei tarptautinėmis institucijomis.

Tikėdami, kad geros valios principas, kaip pasitikėjimo ir vienybės pagrindas, vėl pasitarnaus Lietuvai, kviečiame bendradarbiauti visus, pritariančius šiai deklaracijai.

/PARAŠAI/

1. Arlauskas Saulius, teisės filosofas, pedagogas.
2. Baranauskas Tomas, hum. m. dr., istorikas, istorijos populiarintojas, publicistas.
3. Čepaitienė Rasa, hum. m. dr., kultūros istorikė, publicistė.
4.  Genzelis Bronius, Kovo 11-osios Akto signataras, filosofas (sutiko būti garbės nariu).
5. Karčiauskaitė-Lago Jurga, publicistė, menininkė. 
6. Kundrotas Marius, politologas, publicistas.
7. Merkys Gediminas, habil. soc. m. dr., edukologas ir sociologas.
8. Vasiliauskaitė Nida, hum. m. dr., filosofė, publicistė,
9. Grigas Romualdas, profesorius, akademikas, sociologas, tautotyrininkas (sutiko būti garbės nariu)
10. Drungytė Erika, poetė, vertėja, literatūros kritikė.

Kviečiu dalintis šia informacija.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stiklo valytuvas       2021-09-16 22:32

„STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19“.
Ei jūs sušikti mokslinčiai…, ar ben patys suvokiat ką čia rašot?
>>  STI
>>  NS
>>  ŠS
>>  Žiniasklaidai
.
1 klausimas!!!
- kas yra vakcina? Bendrais bruožais!
- kuom vakcinos skiriasi nuo visų kitų biocheminių medžiagų, preparatų, junginių?
- kokiai grupei ar kategorijai priskirti Covid-19 biocheminį preparatą visame pasaulyje oficialiai vadinamam Covid-19 „vakcina“?
- remiantis išvardintais punktaistais, ar tas biocheminis junginys vadinamas Covid-19 „vakcina“ atitinka reikalavimus taikomus įprastinėm vakcinom?
- ar ta Covid-19 „vakcina“ yra vakcina ar nėra vakcina?!
.
2 klausimas!!!
- jeigu tai kas oficialiai yra įvardijama kaip Covid-19 vakcina, nėra vakcina ir nėra Covid-19 vakcina, kodėl vYRIAUSYBĖ vis dar nepaduota į teismą?!
- kodėl apsijungus su kitom ES ir Pasaulio organizacijomis nepaduotos į Tarptautinį* Teismą atatinkamos tarptautinės ir Pasaulinės organizacijos?!
.
P.S. Kodėl nekuriamos Covid-19 vakcinos klasikiniu vakcinų kūrimo pagrindu, nes šitas ‘marmalas’ akivaizdu kad nėra tas ko reikia žmonijai esamoje padėtyje…
.
P.P.S. Ar mokslinčių galvos sugeba suprasti kas čia parašyta, ar reikia išaiškinti kitokiais metodais, nes kylanti ir dirbtinai keliama įtampa visuomenėje neturi ‘begalybės’ ženklo!!!.

Anekdotas       2021-09-16 19:32

Iš trijų žodžių.

Al.       2021-09-16 16:55

Siekiai gal ir geri. Bet sudėtis… Ar tikrai čia buvo būtinas gal ir geras žmogus, bet senas komunistas Genzelis? Ką nuveikė Kundrotas su savo stovinčiais po medžiu tautinykais ? Ar Jurga Lago tikrai yra sodomitų aktyvistė ? Kodėl toks antikvarinis pavadinimas ? Naujoji Helsinkio grupė - Naujoji Varšuvos sutartis - Naujasis sąjūdis persitvarkymui paremti ?

Naujo laiko dvasia       2021-09-16 14:30

Vieno žmogaus durnumas yra mokslinis objektas.
Šimto žmonių durnumas yra pirštais badymo objektai.
Mijono žmonių durnumas prašosi kailio išpėrimo.
Milijardo žmonių durnumas reikalauja skubaus perkrovimo.
-
Durniai nesuvokia kad jie durniai.
Jokių nuolaidų durniams.
Naujas laikas skirtas išminčiai.

Greičiau 2030       2021-09-16 14:15

Šitie žmogėnai darosi pavojingi net patys sau.

> 10:25       2021-09-16 14:10

Jo, vien nida ko verta…

vaikiska       2021-09-16 10:25

megsta zaistis i slapukus…
ir ne vieno rimto mokslininko! Ne vieno matematiko, fiziko, inzinierio… vien plepejimo specialistai. Jie raso daug, kalba daug ir… snypstas.

Naujoji Helsinkio grupė       2021-09-15 23:17

Ar čia tie atgimę 1990 metų platformininkai?

Kis       2021-09-15 20:26

reikalinga spausti tuos nusikaltelius visais frontais

habilitás       2021-09-15 20:13

Savęs apgaudinėjimas.
Nei grupės, nei sąjūdžiai, nei susivienijimai nepadės, jei nebus realios veiklos su žmonėmis, kuri leistų į gatvę išvesti ne 5 tūkst., o mažiausiai 50 tūkstančių piliečių, ir čia be profsąjungų pagalbos neapsieisi.

Taip jos mažos ir susikaldžiusios, bet tai realus instrumentas, kuris gali pakelti žmones ir neleisti iš jų tyčiotis. Paklausykite V. Vasiliausko laidos, kur dalyvavo maistininkų profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas.

Jie tikrai turi įtaka darbininkams, bet stovi po medžiu ir laukia. Keli ar keliolika intelektualų kad ir kokius laipsnius ir titulus beturėtų, nieko nepadarys be paramos iš „apačios“.

Susikūrė NS ir kas iš to?! Pareiškimai, pranešimai, laiškai, straipsnia ir viskas. Rezultatas - šnipštas. Pišdulkiai laikysis savo dantimis įsikabinę, kol nepajus realios grėsmės savo užpakaliams, nieko nedarys.

Vytautas       2021-09-15 20:10

Reikia labai neišmanyti tikrosios situacijos arba sąmoningai klaidinti žmones. Lietuvos Helsinkio grupė (LHG) buvo įkurta sovietmečiu 1976 metais. Jos įkūrėjai buvo a.a. Viktoras Petkus.kun. Karolis Garcukas ir kiti. Yra dar likę gyvi šios grupės įkūrėjai E.Finkelšteinas ir T.Vencloava. Taip pat yra V. Petkaus bendražygiai šios grupės nariai žurnalistas buvęs politinis kalinys Stasys Stungurys, dabartinis Piliečių gynimo fondo atstovas Stasys Kaušinis ir kiti. LHG yra tarptautinės Helsinkio grupės federacijos narė. LHG pareiškimais Seimui š.m. pradžioje gynė „Šeimų maršo“ iniciatorius dėl parašų rinkimo ir kt. Taigi steigėjai mėgina įkasti į ranką, kuri juos gynė. Neabejotina, kad kils konfrontacija tarp naujų steigėjų ir veikiančios LHG. Geriau jie paklaustų savęs, kam tai naudinga.

klausimai klausimėliai ...       2021-09-15 19:41

Pirmiausia į akis krinta pažįstama “Ezopo kalba”.Todėl kyla nemažai klausimų: kiek grupėje LGBT narių? Koks grupės požiūris į Lietuvos valstybės pamatines vertybes,vyro ir moters pagrindu egzistuojantį šeimos modelį? Kaip vertinat LGBT stumiamą vienalytės partnerystės įstatymą.Kokia grupės narių pozicija kovos su Covid pandemija atžvilgiu? Primenu:bene didžiausiais kovotojais už demokratiją , pagrindines žmogaus teises dėjosi ir Hitleris ,ir Stalinas.

Naujoji Helsinkio grupė       2021-09-15 17:08

Ar čia tokia naujoji platforma?

>Raimundui       2021-09-15 16:10

Manau,tai yra Lietuvos grupė.

Raimundas       2021-09-15 15:26

Viskas gerai, bet prie ko čia Helsinkis? Vilniaus grupė negali ginti piliečių teisių? O gal gins tik Suomijos piliečių teises?

Aš už tradicinę šeimą!!!       2021-09-15 15:13

O ką aš visą laiką sakiau apie tuos kovo 8-tininkus. Tautos garo nuleidimas, supainiojimas, supriešinimas…
Ir toliau žiūrėkite pro „nuosavus rožinius akinius“.

Super, bet atvirkščiai       2021-09-15 14:34

Prorusiški maršistai (nedeklaravę atsiribojimo ir labai pykstantys kai kas nors jiems tai primena - nepatogi tiesa) save tapatina su sovietmečio disidentais…
Nors,kita vertus:
Gražuliai
Čepaitienės
Merkiai
Grigai…
Kas tarp jų ir vasiliauskaičių bendro? Vertybinės nuostatos?
O Kundrotas… Nacionalistiški tautininkai?
Aišku, klausimai retoriniai ir tik mąstantiems.
Žiūrėti ir matyti NETASPATS.
——————-
P.S. Dedasi ginantys (atstovaujantys) tautą, bet vengia kontakto su tauta (neatsako į žmonių klausimus!). Piktinasi visuomenės supriešinimu, o patys ką daro..?!

Prašalietis       2021-09-15 13:25

Lietuvoje pažeidinėjamos piliečių konstitucinės teisės. Eiliniam žmogeliui yra nesuprantama prie ko čia Lietuvoje paminamų konstitucinių teisių šiandieniniams gynėjams neutralios Suomijos sostinė ir jos vardo netikęs, primityviai propagandinis naudojimas. “Naujoji Helsinkio grupė”? Įdomu ar šios grupės nariai kada mors bent kartą buvo Helsinkyje, kurį dabar bando “atstovauti"Lietuvos konstituciniuose reikaluose..

> Abelis. 9:24       2021-09-15 13:03

Tai dabar ir tu būsi iš vien su fašistais kaip stiklo valytuvas, nacionalistas, aš už tradicinę šeimą ir dar keli…

testas: M.Venckienė       2021-09-15 11:01

ar ta “Helsinkio” grupė ateis 17-ą dieną į Daukanto aikštę?

Žodžio laisvė...       2021-09-15 10:53

Pirmyn,mielieji, kovoje už Lietuvos žmogų .

Pagarba,kad       2021-09-15 9:32

žmonės veikia.Kaip liaudis Dievo lūpomis sako,kad melskis,daryk ir Aš padėsiu.

Abelis.       2021-09-15 9:24

„Naujoji” Helsinkio grupė yra tolygu „antro” šviežumo žuviai…. Taigi, tik politinis anekdotas. Ne daugiau. Prisipažįstu, kad turėjau mažytę viltį, kad tie ,naujieji’ kažko kūrėjai bus nors kiek protingesni ir adekvatesni. Klydau. Atsiprašau.

Ayn Rand       2021-09-15 9:21

Gerbiama Autore, nesu medikė - ekspertė, tačiau domiuosi visomis susijusiomis su Virusu temomis ir esu raštinga visaip kaip. Gal galėčiau būti naudinga kasdienėje Grupės veikloje, ir kaip susisiekti su Grupe?

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.