Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Rasa Čepaitienė. Leidome, kad mums užliptų ant galvų

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 16 d. 20:07

35     

    

Rasa Čepaitienė. Leidome, kad mums užliptų ant galvų

Dalijamės kalba, autorės pasakyta 2021 m. gegužės 15 d. Vingo parke Vilniuje vykusiame „Didžiajame šeimų gynimo marše“.

Mielieji,

šįryt Vilniuje tvyrojo rūkas. Jis sklaidėsi ilgai ir lėtai. Bet jau kuris laikas nematoma migla vis labiau dengia ir mūsų protus. Ta migla nenori iškristi rasa, tik tirštėja. Žodžiai ir dalykai, kurie daugelį amžių buvo visiems savaime suprantami ir aiškūs, tokie kaip motina ir tėvas, šeima, tauta ir Tėvynė, pasirodo, šiandien jau nebetinka, gali kai ką įžeisti ar net diskriminuoti, arba ima reikšti kažką visai kito. O jei vartoji juos senąja, tradicine, prasme – tampi baisiu atsilikėliu, gal net nusikaltėliu, kurį būtina užjuokti, perauklėti ar nuteisti. Randasi ir uždraustieji žodžiai, už kurių naudojimą gresia baudos. Italijoje, sako, už tai jau net galima gauti kalėjimo.

Kas vyksta? Iš kur kyla tas dabartinės valdžios įkarštis mus šviesti ir perauklėti pagal naująją genderistinę ideologiją, o nepasiduodančius muštrui smerkti, žeminti ir persekioti? Ar išties išrinktųjų politikų reikalas nurodinėti žmonėms, kuo tikėti, kaip gyventi ir kaip auklėti savo vaikus? Juk mes juos pasamdėme ne tam. O tam, kad pagal terminuotą darbo sutartį tvarkytų šalies ūkio reikalus. Tai kodėl jie dabar su tokiu įkarščiu užsiima ne pandemijos ir karantino sukeltomis realiomis socialinėmis ir ekonominėmis problemomis, kurios gresia peraugti į rimtą krizę, o tradicinės šeimos ir pačios tautos išardymu?

Kaip taip gali būti, kad tautos jiems beprireikia tik kartą per ketverius metus, ir tai tik kelioms minutėms, per kurias ji turi suspėti atiduoti savo balsą. O visą kitą laiką tik trukdo, tad turi būti nustumta kuo toliau nuo valstybės valdymo reikalų ir užčiaupta, kad tiesiog nesimaišytų po kojomis ir nesudarytų kliūčių darniam žygiavimui pažangos keliu. Dar daugiau, valdančiųjų planuose – siekiai jau net ir šią menką galią dar labiau apriboti, nebeleidžiant tiesiogiai rinkti merų ar Prezidento. Bet, bent kol kas, vis dar turime teisę nors paklausti – kaip taip išeina, kad tauta yra tinkama ir protinga padėti kryžiuką „ten kur reikia“ ir tą lapelį įmesti į rinkimų dėžę, kad išrinktų valdžią, bet kažkodėl tampa visiška besmegene ir nesusigaudančia, kai reikia pasisakyti svarbiausiais valstybės ir tautos išlikimo ir vystymosi krypties klausimais? Išrinkti politikus turi teisę (aišku, irgi tik su oficialiosios žiniasklaidos vairavimu ir pagalba), bet su jais toliau lygiavertiškai bendrauti, spausti, kad vykdytų rinkiminius pažadus, juolab kontroliuoti – kažkodėl jau nebe?

Kodėl tautos atstovams tapo nusispjauti į juos delegavusių žmonių nuomonę? Nes jie tiesiog gali sau tai leisti. Nes jų galios šaltinis – nebe visuomenės nuomonė, o klaninės taisyklės ir ypač pinigų srautai, atplukdomi iš Briuselio ar „įsisavinami“ iš nacionalinio biudžeto, prie kurių perskirstymo taip trokštama pripulti. Tuo tarpu visuomenė seniai išmokyta būti pasyvi, nes taip ramiau ir galiausiai saugiau. Nes juk nieks nenori būti vadinamas kvailiu ar Kremliaus agentu, net jei ir mėgintų veikti tik pačių geriausių ketinimų vedamas.

Argi čia, Vingio parke, į daugiatūkstantinius Sąjūdžio mintingus iš visos Lietuvos susirinkdavę žmonės tada svajojo, kad po trisdešimties metų bus būtent taip? Kad iš jų šaipysis naujoji nomenklatūra, vadins runkeliais, „antrąja Lietuva“, „bydlo“? Kad jais gąsdins savo vaikus, badys pirštais didžiojoje žiniasklaidoje, „baisėsis“ jos noru pačiai mat spręsti reikšmingiausius politinius klausimus? Manipuliuos ir meluos į akis?

Ar Lietuva vis dar tebėra demokratinė respublika, kaip kad įrašyta mūsų Konstitucijoje? Ten juodu ant balto parašyta, kad „valstybę kuria Tauta“. Ir dabar, kai ta tauta nori pareikšti savo nuomonę, ją stengiamasi užgniaužti, negirdėti, arba suformuoti taip, kad ji atspindėtų ne giluminius visuomenės interesus ir poreikius, o kažkieno kito planus.

Mus laiko nuliais. Bet ar mes esame nuliai?

Bet pripažinkime ir savo kaltę. Leidome, kad ši padėtis įsitvirtintų. Tyliai su ja susitaikėme ir prisitaikėme. Leidome, kad užliptų mums ant galvų. Kol atėjo diena, kai daugiau taikstytis nebegalime. Nes už mūsų – mūsų vaikai, jų ateitis. Reali grėsmė Konstitucijai, pačiai mūsų laisvei ir piliečių teisėms. Pavojus sąžinei ir žmogiškajam orumui.

Bet ar dar įmanoma ką nors pakeisti? Taip. Tik tam smagiai pasivažinėti kartą metuose vėliavoms plazdant nebepakaks. Tam reikės sunkaus ir juodo kasdienio darbo, skirto įtvirtinti pilietinę valdžios kontrolę. Darbo ne pavieniui, nes po vieną lengvai sudoros, bet kartu. Siekiant rasti tuos nuolatinio spaudimo ir priežiūros būdus, kurie neleistų valdžiai patogiai jaustis, kvėpuotų jai į nugarą, juolab neleistų daugiau šitaip ciniškai ir įžūliai elgtis. Būtina sukurti ir įtvirtinti politikų asmeninės teisinės atsakomybės už jų darbus ir priimamus sprendimus mechanizmą. Kad už jų klaidas, nekompetenciją, korupciją, sąmoningą kenkimą vėl, eilinį kartą, nemokėtų niekuo dėti mokesčių mokėtojai.

Ar esame pasirengę pokyčiams? Pokyčiams pirmiausia savo pačių galvose – įsisąmoninant, kad tai ir mano reikalas. Mūsų reikalas. Ar esam pasirengę sunkiam, nedėkingam ir gal net pavojingam darbui vardan tos - aukštesniųjų nei vien mano daržas dalykų? Ar nebijosime?

Pirmas toks darbas būtų susirinkti prie Seimo jam svarstant Partnerystės įstatymą. Ar atvažiuosite?

Ačiū.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kodėl pasaulis iki to priėjo?       2021-05-17 23:06

Šiek tiek faktų pamąstymui:

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

ah1       2021-05-17 19:31

ir visai nesvarbu leisite ar neleisite, nes tai yra dėsnis žinomas nuo Platono laikų ir atskleistas Platono veikale “Valstybė” aštunta knyga - demokratijos finišavimo pradžia - nekultūra, paprasčiausiai skaitykit Platoną.

tik paklausykit,        2021-05-17 17:00

kaip D.Mockaus LNK paauglisko proto vyrukai is “Labas Lietuva agituoja pries Seimu marsa, kaip spaudzia LATGA narius “siekt teisiniu priemoniu” uz dainuotas dainas… ir kitas nesamones…
uzvire kaip sirsiu lizdas musu masmedia, iki siol mulkinusi publika ir rinkusi mums uz ka balsuot..
ketvirtoji valdzia, atsiprasant…
ar senai nutilo tas skandalas is wiki leaks apie zurnalistu reketa - susimokekit, tai blogai apie jus nekalbesim. R.Valatka del to turejo iseit is LRyto… Sysas liudijo- politikui - 20 000 litu ir tu jau geras… ilsekis ramybeje.

o kai A.Tapinas per pandemija organizavo SUSIKIBIMA RANKOM link Baltarusijos, visiems buvo OK?.. nekibo niekas?.. Baltarusijos pilieciu akcijos OK, musu - Rusija puola??

Jules       2021-05-17 16:49

Pirmiausia turi būti pravesta rimta desovietizacija ir baigta su tais dvigubais standartais visur ir viskame, su neosovietikų privilegijomis, kad nebūtų politikuojančių medikų ir kitų pseudo prapiesorių, pseudo mokslo ir tik mažumas atstovaujančių politikų ten aukštybėse. Be šito Lietuvių tauta neturi ateities.

stasys       2021-05-17 16:35

Tokius renginius Tiesos.lt smulkmeniškai ir įvairiapusiškai aprašo ,be abejo .smile)

to Stasys       2021-05-17 16:08

bet greiciausiai is sorosines info zinojot apie A.Armonaites su B.Sabatuskaite rengtas protesto eitynes palaikant BLM?.. zinojot apie Mokytoju streika su opozicijos gaudiu dalyvavimu?..

stasys       2021-05-17 15:52

apgailetina,  2021-05-17 13:52.. vertinga nuorodą .Apie didesne puse buvusių renginių ir aplamai nežinojau .

Aš už tradicinę šeimą !!!        2021-05-17 15:45
>> Stasys       2021-05-17 14:50
>> Stasys       2021-05-17 14:49

Ner to blogo, kad neiseitu i gera.
Tik pagalvokit, prorusiskas Lekstutis raso Putinui laiska, kad apgintu nuo Chevrono.
Chevronas issikrausto is Lietuvos, iskeliauja i Ukraina, susitaria su Janukovicium del 10 miijardu mokexciu dujom. Salis apsidziaugia nepriklausomybe nuo Rusijos duju, uzsisvajoja i ES…
Vilniui vyksta koks tai ES renginys Valdovu rumuose. Atvykes Janukovicius pasirasyt kai ka, staiga gauna skambuti ir islekia drebedamas nepasirases…
ir kyla MAIDANAS. masmedia kaltina Janukoviciu prorusiskumu ir t.t.

o kas jei taip pas mus butu kiles panasus MAIDANAS?..

hmm.. to >Pagarba autorei        2021-05-17 14:34

O ka Prezidentui daryt?..
Juk ne tik atviras “geju tautos” atstovas -  JAV ambasadorius spaudzia, grasinimais, kad JAV nutrauks investicijas, jei nebus partnerystes istatymo.

Kukliai siulyciau ne marginalizuot geju, bet patraukt juos kompromisu pries Stambulo konvencija.
Melas, kad ji susijusi tik su “smurtu artimoje aplinkoje”. Ji susijusi su mafijine migracijos politika, prostitucijos, kaip “naturalaus verslo” iteisinimu ir tuo keistu “genderizmo"kosmaru , sujauksianciu protus nuo mazumes.. net pats setonas negaletu sugalvot tokios patycios is zmonijos…

apgailetina,       2021-05-17 13:52
to Al       2021-05-17 13:10

Seniau komunočekistai, o dabar žydokomuno, arba sorošiniai globalistai.

Darijau       2021-05-17 13:07

Problema ‘ta’, o ne ‘tame’.

To komuniagoms       2021-05-17 13:04

Liaudis yra Lietuvos, o tauta lietuvių (latvių, lenkų, rusų...).
Lietuvių liaudis - tik vargingieji. Ta pasaka yra visų lietuvių, todėl ji yra lietuvų tautos pasaka. O jeigu tvirtini kad pasakos ir dar tokios pasakos yra tik prastuomenės - varguomenės interesas, tada Lietuvos liaudies…
‘Lietuvių liaudis’ homosovietikų „produktas“.

Kaip toje lietuvių liaudies       2021-05-17 8:28

pasakoje,einant per gūdžią girią,svarbiausia neatsisukti atgal,o eiti į priekį,kad ir kaip gąsdins…

stasys       2021-05-17 7:58

Emocijos liejasi per kraštus kaip šampanas taurėje , burbuliukai galiausiai atliks savo darbą ir vėl viskas grįš į normas . Renginys pavyko ,sustiprintas vienio jausmas ,tai svarbu be abejonės . Prezidento palaikymas rodo jog akcija-protestas nevirto dar viena žemės ar ‘sevrono’ gynimo parodija .Pliusas ir tame jog visame tame akcijos rengėjai liko šone nepasikliaunant ir senais Lietuvos gelbėtojais-veteranais .Mano abejonės nepasitvirtino .

ah1       2021-05-16 23:29

kad neateitų žiauriausia vergija po demokratijos pagal Platoną, Hitleris išbraukė  demokratijos apraiškas iš savo valstybės valdymo projekto sugulusio į knygą “Mano kova”.

ah1       2021-05-16 23:07

demokratija ir yra tam kad “nekultūra” užliptų ant galvos ir užsibaigtų vergija - skaitykit Platono “Valstybė” ir Aristotelio ” Politika” - būdus ir mechanizmus kaip sugriauti santvarkas. Ir dar plius Hitlerio “Mano kova” apie socialdemokratiją, kaip būdą atėjūnams valdyti čiabuvius ir su Hitlerio testamentu knygos pabaigoje.

Jonas       2021-05-16 22:48

Jei vakatka būtų indėnas, jo vardas būtų Sekmadienio Šūdas

Skaičiau sekmadienini R.Valatkos straipsnį        2021-05-16 22:47

Vien pradėjus skaityti, supratau, kad šituo padaru turi pradėti domėtis spec.tarnybos, jam turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesantaikos ir neapykantos kurstymo. Tokios žmogystos yra Lietuvos gėda ir už savo tyčiojimąsi neapykantos skleidimą privalo atsakyti.

erelis       2021-05-16 22:23

Klausimas:
- Tai tie, kas isrinko dabartine valdzia yra nuliai?
Atsakymas:
- O gal propesore nulis?

Raimis       2021-05-16 22:17

NU BET KAS PER BARDAKAS DEDASI VALSTYBEJ??? vogimai, mobingai, nebaudziamumai, korupcija, teismu papirkinejimai - kaip butu sovietmetis sugrizes

ah1       2021-05-16 22:12

nemanau kad kas vykdys marširuotojų reikalavimus. Nu ir kas toliau kai nevykdys? kas?

“Gulbes giesme”       2021-05-16 21:49

Dabartinis postas - I.Šimonytės “gulbės giesmė”. Ji reikalinga tik vienam tikslui - pravalyti “anūkui” kelią į prezidento postą. Viskas. Daugiau nieko. Akivaizdu, kad ir pati I.Šimonytė šitą “realybę” jau suprato.

Al.       2021-05-16 21:46

,,Pirmas toks darbas būtų susirinkti prie Seimo jam svarstant Partnerystės įstatymą.” Bijau, kad tada gali būti per vėlu. Kartojuosi, bet be savo informacinės sistemos nieko nebus - reikia normalios TV ir internetinio portalo, kad galėtų varžytis su komunočekistų dičkiais.

>Pagarba autorei       2021-05-16 21:04

Maršo rezoliucijos rašytojai irgi nusitaikė į prezidentą, reikalaudami ne tiesiog vetuoti Partnerystės įstatymą (jei toks būtų priimtas), bet atsiimti Grybauskaitės Seimui teiktą Stambulo konvencijos ratifikavimą. Jei prezidentas to nepadarys, tai ...?

Darijus       2021-05-16 20:49

Juokingiausia, kad atidirbusius idiotus, kaip Kubilius ir Juknevičienė, LT pasiunčia į Evroparlamentą. Pas tokius pačius. Problema tame, kad vietų skaičius ten ribotas.

Na...,       2021-05-16 20:49

su tokia kalba net 1981 m. į LTSR LDT neišrinktų...
O dabar už lango juk 2021 ir Politbiuro su LDT nebėra…

Pagarba autorei       2021-05-16 20:46

O jau pažiūrėkit, kaip stengiasi konservatoriai kandžioti prezidentą kartu su savo polutoligais,pirktais žurnalistais,net nebeįdomu klausyt ur skaityt visokių valatkiniu,urbonaičių , kad tik dantys neišlūžtų,nebėra valstiečių,tai pasirinko kitą auką,jie be intrigų ir kiršinimo negali gyvent.

emilija       2021-05-16 20:40

Daugumoje viskas priklausys nuo to, kaip elgsis mūsų pastumdėliai mokytojai.

Regimantas       2021-05-16 20:39

Šimonytės reitingai krenta. Iki to Konservatoriai investavo daug, kad šia vidutinybę padarytų mesijumi. Ir nebeužteko, kad tą legendą apie jos išskirtinumą išlaikyti

Visiškas dugnas       2021-05-16 20:37

konservatoriai susirinko visas šlykščiausias etiketes: visuomenės smaugikai naktiniais mokesčiais, pensijų karpytojais, protestuotojų vaikytojai guminėmis kulkomis ir ašarinėmis dujomis, pinigų skolintojai dešimtinėmis palūkanomis, banku plėšikai, tiltų sprogdintojai ir karinio perversmo organizatoriai pakaunės miškuose, šalies gamyklų dovanojimu amerikiečių sukčiams ir daug kitų. Dabar darbužsidėjo šalies šeimų niekintojų ir pe*de*ras*tų garbintojų etiketę.

Sigita       2021-05-16 20:36

Rožiniai akiniai. “Koks protingas Landsbergis, o koks gražus, koks patrauklus, ne politikas, o aukso gabalas… O kokia nuostabi Simonyte, kokią įžvalgi, koks proto bokštas, kokią kovotoja su pandemija, kokią jautri Laisvės partijai, kokia liberali Cmilytei, kokią... kokia… kokia… Nusiimti akinius ir… net šaltis nupurto… karaliai nuogi ir belyčiai.

Nuomone       2021-05-16 20:29

Labai gerbiu Rasą Čepaitienę,visada perskaitau jos straipsnius,nes jie atitinka mano pasaulėžiūrą.Girdejau jos pasisakymą Vingio parke.Įvertinau dešimtukui.Ačiū.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.