Dienos aktualija

Rasa Čepaitienė. Kolaborantai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 26 d. 6:10

41     

    

Rasa Čepaitienė. Kolaborantai

K. Škirpos alėjos pavadinimo „problema“ , kaip ir buvo galima nuspėti, liberalų ir mažumų balsais išspręsta „teisingai“ ir politiškai korektiškai, vis dėlto palieka daug neatsakytų klausimų. Panagrinėkime keletą iš jų.

1) teisinis klausimo aspektas. K. Škirpa paskelbtas antisemitu ir dėl to nuteistas ištrinti iš Vilniaus viešosios atminties. Tačiau, bent kol kas, kiek suprantu, skirtingai nuo teisminio J. Noreikos veiklos įvertinimo, nėra galutinio ir aiškaus atsakymo, ar jo, kaip ir viso LAF, veiksmai iš tiesų prisidėjo prie Lietuvos žydų naikinimo, nes istorikų nuomonės čia ryškiai išsiskiria. Be to, argi ne įrodyti nusikaltimai žmoniškumui, o vien seniai mirusio ir apsiginti negalinčio asmens paskelbimas tariamu ar tikru antisemitu (kas tai yra ir kur šio reiškinio ribos? galbūt patys didžiausi antisemitai – tie žydų veikėjai, kurie vis stengiasi sukiršinti abi tautas, turėdami savų merkantilinių ar politinių tikslų?), kaip ir, tarkim, homofobu, rasistu, seksistu ir t. t. ir pan., tegali tapti pagrindu bausti pagal dabartinius Lietuvos įstatymus? O juk tokio sprendimo, nei patikimų, įtikinančių įrodymų nėra, ir į istorikus persikvalifikavusiam merui teisininkui tai turėtų būti žinoma…

2) istorinės tiesos aspektas. Jei jau profesionalūs istorikai ir klausimo tyrėjai iki galo nesutaria, kaip vertinti K. Škirpos veiksmus ir žodžius Lietuvos žydų tragedijos akivaizdoje, nes žinodami enkavedistinių klastočių paliktus ir nūnai vėl aktyvuojamus dezinformacijos akivarus, apdairiai neskuba su garsiais ir beapeliaciniais verdiktais, tai kodėl tuomet politikai nusprendžia atimti iš jų duoną, pareikšdami, kad ŽINO, kas iš tikrųjų tuomet įvyko ir net tai, ką vienas ar kitas to meto veikėjas galvojo ar jautė? Be to, teisia jų pažiūras ar jiems priskiriamus (!) žodžius (ne veiksmus) pagal dabar vyraujančios ideologijos nuostatas, kas yra visiškas anachronizmas ir pavojingas politinis precedentas, nes, jei jau taip, gal tuomet pradėkime nuo „antisemito“ V. Kudirkos paminklo griovimo? Tik kur ir kada sustosime?

3) politinis aspektas, keliantis klausimą, kieno vardu, galia ir pastangomis perrašoma, performuojama ir įtvirtinama tam tikra istorijos versija? Ką tik baigiau skaityti Svetlanos Aleksijevič knygą „Laikas iš antrų rankų“. Ilgai nesupratau šitos metaforos, kol autorė pabaigoje pati jos nepaaiškino. Second hand laikas – tai posovietinių visuomenių gyvenimas praradus ankstesnį, „savąjį“ laiką, kaip ir orientavimosi jame perspektyvą, ir priverstinis bandymas prisitaikyti prie kito, svetimo ir jau kitų gerokai padėvėto, laiko.

Argi kažkas panašaus dabar nevyksta su XX a. Lietuvos istorija? Argi ji mūsų akyse neperrašoma iš kitų tautų ir galios centrų perspektyvos, lyg toks rašymas būtų absoliučiai objektyvus ir nešališkas, nenutylintis ir neapeinantis jiems nemalonių ar gėdingų dalykų, tačiau noriai teisėjaujantis lietuvių valstybininkų veiksmams, darbams ir net mintims, reikalaujantis iš jų, bet ne iš savęs, krištolinio tyrumo?

Tiek oficialiai ES viršūnių politikai, tiek ir Putino Rusijai parankus beapeliacinis „kovos su fašizmu“ ir „Aušvicui – ne!“ naratyvas nelinkęs matyti pustonių ir niuansų sudėtingoje tarp dviejų totalitarizmų atsidūrusios tautinių Vidurio Rytų Europos valstybių istorijoje, kas iš tiesų galiausiai leidžia užmerkti akis į komunizmo nusikaltimus Vakarų Europai, kur komunistinės idėjos vėl ant bangos. Tuo tarpu antrasis „Naujosios Europos“ tapatumo sandas „Kolonializmui – ne!“ iš jų kartu su Vakarų Europa pareikalauja prisiimti kolonializmo nusikaltimų ir pasekmių (vadinamieji pabėgėliai) naštą, nors jos nei kada turėjo kolonijų, nei iš jų pelnėsi. Ar ne dvigubi standartai? Ar ne ciniška veidmainystė?

Pasmerkdami Škirpą, kurio nusikaltimas prieš žydus neįrodytas (jei būtų įrodytas, tik tuomet šį klausimą būtų galima spręsti), besiremdami vien tikėjimu jo kalte, jie tuo pačiu atmeta ir Škirpą – pirmąjį karį savanorį, Škirpą – kovotoją už Lietuvos valstybę, Škirpą – antisovietinio pasipriešinimo organizatorių... Ar tai reiškia, kad šie jo nuopelnai irgi tampa beverčiai, o jo puoselėtos vertybės – nevertos pagarbos ir sekimo? Pervadindami alėją Trispalvės (kieno? gal Rusijos ar Bulgarijos?), bet ištrindami ją pirmąsyk iškėlusio Gedimino kalne pavardę, jie tuo pačiu save ir kitus įstumia į šizofrenišką būklę, kai vėliavos pačios užlipa į kalnus ir pasikabina bokštuose…

Neturėdami pagrįsto ir patikimo istorinio ir juridinio K. Škirpos (klausimų neliktų, jei jis - vienoks ar kitoks – išties būtų) ir tuo pačiu išsamaus politinio lietuviškojo valstybingumo ir antinacinio bei antisovietinio pasipriešinimo vertinimo Vilniaus politikai šiuo sprendimu pasirodo veikiantys nepolitiškai, nesavarankiškai ir, dar daugiau, nenuosekliai.

Kodėl vieniems (neįrodytiems) kolaborantams su vienu didžiu blogiu a priori taikoma damnatio memoriae, o kitiems netaikoma? (Nekalbėkite man apie P. Cvirką ir kitus Stalino saulės vežėjus, spėjama, kad interesas šiam skverui staiga išaugęs anaiptol ne dėl patriotinių, o tik dėl teritorijų „vystymo“ interesų. Esama daugybės kitų, įskaitant dalį Lietuvos žydų, puolusių kolaboruoti su sovietais 1940 m., bet juk tai tokia neliečiama ir pavojinga tema, ar ne…? Tad kur čia nuoseklumas?). Apie tai tylima tik dėl to, kad šie kolaboravo žymiai ilgiau ir uoliau „dirbo Lietuvai“?

Svarbesnis klausimas – su kuo nūnai kolaboruoja meras ir jo draugai liberalai, kad ir kiek suskiltų ir kaip gražiai bepasivadintų, argi iš tiesų neužsiimantys vienu vieninteliu darbu, kurį kažkada įvardino vienas jų partijos paskirtasis ministras – babkių įsisavinimu? Ar tik ne su Mamona, t. y. bet kuo, kas tik turi galią, įtaką ir pinigų?

Kitaip argi piliečių išrinkta miesto taryba neturėtų neaiškių klausimų sprendimo bent atidėti, paisydama dalies istorikų ir visuomenės parašais patvirtintos pozicijos? Jei ne dėl pagarbos istorinei tiesai, tai bent dėl demokratijos ir piliečių santarvės. Bet kur jau ten…

Ara, ora et colabora...

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

manitu       2019-07-27 15:52

išmušė chunveibinų laikas.

Kol Rasa rašo,       2019-07-27 13:26

Šimašius Noreiką tašo, tašo tašo ...

Kol šunys(Tiesos ,Propatia) loja ,karavanas eina:       2019-07-27 11:04

Daug diskusijų sukėlusio klausimo atomazga: ant Mokslų akademijos nebeliko Generolo Vėtros atminimo lentos

Taip       2019-07-26 21:23

Kas yra meras Šimašius,kokioje šeimoje ir aplinkoje jis užaugo,kodėl tapo žiauru nūdienos liberalu? Gal kas galėtų paaiškinti?

manitu.       2019-07-26 19:35

kiek daug stovėjo po medžiu.girdėjau kad yra kažkokie tai miestų forumai,kažkokie lyg tai tautininkai.o gal sapnavau…

Lord Dreadnought       2019-07-26 18:39

Real face of Russian Orthodox Church.
https://lorddreadnought.livejournal.com/7959.html

Jota Tvankstui       2019-07-26 18:37

“Besy” mane kažkada nuo kagebisto, atėjusio verbuoti, išgelbėjo, jau rašiau. Prieš kokį ketvirtį amžiaus juos dar buvo galima gauti biliotekose, bet dabar nežinau.

Tvankstas       2019-07-26 18:22

12:22 - pagal “Dievo išrinktos tautos’ apibrėžimą, kiekvienas gojus yra gyvulys, tai rasizmas aukščiausiu laipsniu - nepriklausai judėjams, esi gyvulys, joks žmogus.

Tvankstas       2019-07-26 18:18

Šalia manęs F.Dostojevskio “Besy”, kurį gauti Vakarų Europoje yra beveik neįmanoma, ten vienoje bibliotekoje maloniai paaiškino :‘prieš skaitydami Dostojevskį, nueikite pasitarti su psichiatru’.
Pakeri tuo, kad F.Dostojevskis 1872 m. aprašė tai, ką šiandien dalinai yra paaiškinęs mokslas, kaip genetika, kas paaiškinta Kinsey Institute, daugybės mokslininkų tyrimais, bet psichiatrija, psichologija ar tuo labiau psichoanalizė dar nepasiekusios to suvokimo, kurį pateikė F.Dostojevskis.

Jotai       2019-07-26 17:13

F.M.Dostojevskis, kalbėdamas apie savo kilmę, pabrėždavo, kad jo šaknys Lietuvoje. Panašiai ir su kitais didžiasiais rusais (Puškinas, Gogolis, Tolstojus ir t.t). Galimai todėl Šventasis Tėvas laiko tą tomelį ant savo stalo.

Jota       2019-07-26 16:44

Ne, Tvankstai, dėl krikščionybės mudu nesutarsime.

Jota       2019-07-26 16:41

Visą dieną ketinau pareikšti susižavėjimą prof. R. Čepaitienės mintimis, ir tik dabar galų gale prisiruošiau. Taip, Škirpos “nusikaltimas” prieš žydus neįrodytas, žmonės verčiami remtis vien tikėjimu. Bet juk ir holokaustas neįrodytas, ir šeši milijonai - tas “sakralus” žydų skaičius, irgi iš lubų nurašytas. Mes turime tikėti ir remdamiesi tikėjimu laikyti žydus pasaulinėmis aukomis.
F. Dostojevskis dar XIX a. pranašiškai apibūdino ir dabartinės Europos nuopuolį, žydų Rusiją bei krikščioniškąją Rusiją, ir žydų prigimtį:  https://3rm.info/publications/41300-dostoevskiy-protiv-evrosodoma-segodnya-aktualno-kak-nikogda.html


Современную западную цивилизацию следовало бы называть не «постхристианской», а более точно - антихристианской (т.е. антихристовой), ибо таковой она - по своей очевидной духовно-нравственной деградации - в сущности и является.


«Жидовская идея» в понимании Достоевского - это «...матерьялизм, слепая, плотоядная жажда личного матерьяльного обеспечения, жажда личного накопления денег всеми средствами - вот все, что признано за высшую цель, за разумное, за свободу, вместо христианской идеи спасения лишь посредством теснейшего нравственного и братского единения людей».


«Жидовство как факт всего мира. Католичество, уступающее жидовству»; «Жид. Бисмарки, Биконсфильды, французская революция и Гамбетта и т. д. - все это, как сила, один только мираж, и чем дальше, тем больше. Господин и им, и всему, и Европе один только жид и его банк.

Siūlau turint laiko perskaityti.
Tiesa, kai Putinas susitiko su Pranciškumi, tas pasigyrė, jog ant jo stalo visada guli Dostojevskio tomelis. Popiežiaus fanai, atkreipkite dėmesį;).

Tvankstas       2019-07-26 16:26

16:58 ir Jota - skaitykite kun. J. Pranaičio “The Talmud Unmasked”, 1892 m., ir ekspertizės išvadas 1913 m. - ten paaiškinta iš judaizmo citatų, kad žydai turi valdyti pasaulį, o pogromai tėra, kaip pasakė sionistas - teroristas Žabotynski - tik žydas gali taip gerai nuteikti gojus prieš žydus.
“Karas yra Mozės žingsniai.” Suprantama, jei nėra karo, tai reikia sukurti.
Galima įsivaizduoti J. Pranaitį, nuoširdų kataliką, kuriam teko atskleisti amžinuosius planus nuo Mozės laikų - žydai valdys pasaulį. Nuo 1917 m. - valdo.
J.Pranaitis tų metų pradžioje išgėrė arbatėlės ir sveikas kaip ridikas po kelių dienų iškeliavo į amžinąjį gyvenimą.

Jotai       2019-07-26 16:04

Jeigu Jėzus buvo pašauktas išganyti žmoniją, žydų, kaip Dievo tautos, perteklinis pabrėžimas yra tiesiog absurdiškas. Juo labiau, kad pačių žydų tik mažuma yra krikščionys. Tą absurdišką nuostatą galima įvairiai dangstyti ir bandyti interpretuoti, bet nuo to absurdas vis tiek netaps logišku paaiškinimu.
Laikas konstatuoti faktą, kad tiesiog krikščionybė nėra kažkokia universali žmonijos ideologija, religija. Aš neraginu uždrausti krikščionybės, kiekvienas turi teisę tikėti tuo, kuo jis nori. Bet šios ideologijos absurdo jums paneigti nepavyks.

Tvanskstui       2019-07-26 15:58

Teisingai sakote, kad bolševizmą sukūrė žydai. Tik nereikia pamiršti, kodėl sukūrė. Ogi keršijo už visus pogromus. Kaip visada, problema yra sudėtinga ir sisteminė. Ir paprasto atsakymo čia nėra. Žinoma, tai nepateisina to, ką žydai vėliau daugeliui tautų padarė ir tebedaro.

Jota       2019-07-26 15:56

Tvankstai, kalbėdamas apie krikščionis, varai visiškai pro šalį, nes nepažįsti Kristaus, nežinai, kas yra išganymas ir kas yra Kristaus įkurtoji krikščionybė. Krikščionys yra radikaliai priešingi sionistams (Palmaičio bandymas sujungti sionizmą su krikščionybe panašus į bandymą sujungti šėtoną su Dievu). Sionizmas - radikaliausias nacionalizmas, super puikybė, pats didžiausias šovinizmas. Tuo tarpu krikščionybė teigia absoliučiai priešingai - žydų tautą ji aukština tiek, kiek ji atliko Dievo jai paskirtąją misiją - pagimdyti pasauliui Išganytoją. Tai yra tik nedidelė žydų tautos dalis, ir jai savo įsitikinimais visiškai svetimi yra sionistai, visais laikais (iki Kristaus ir po Kristaus) siekę įkurti savo hegemoniją pasaulyje. Krikščionys Dievo yra pašaukti kaip tik meilėje sujungti visas pasaulio tautas, tuo tarpu pasaulinio sionizmo tikslas - sukurti visų žmonių vergovę ne Kristuje, bet antikriste.

Tačiau Žydų revoliuciją Rusijoje apibūdinai taikliai, nors antisemitizmo sąvoką mes suprantame skirtingai.

Tvankstas       2019-07-26 14:35

vai me - Sajudis, kaip Perestroikos kudikis, yra Pasaulio Architekto plano dalis, pasisavinti gojų turtą per privatizaciją, nepasisekus kibuco eksperimentui gojams.

Tvankstas       2019-07-26 14:30

Jota : kiekvienas katalikas yra pro-sionistas, pripažįstantis besąlygiškai “Dievo išrinktąją tautą”, kitaip negali būti. G. Landsbergis yra radikalusis/ šakninis krikščionis sionistas, tokia yra jehovistų tikėjimo doktrina, pasiruošę aukoti savo tautą vardan Didžiojo Izraelio.

vai me       2019-07-26 14:26

Skaitau, jūsų komentarus ir nezinau, ar juoktis, ar verkti.Didzioji dalis, komentatorių, kaip tie “eziukai rūke”.Trisdešimt metų, praėjo, o jiems vis dar “nedašunta”, kad Sajūdis, viso labo,tik Stalino zydų revanšas, kurie buvo nuvaryti nuo lovio, kada pastarąjį, nunuodijo rusai.Apgailėtini” intiligentai”,jūsų smegenų centrai, atsakingi uz analitinį mastymą, nedirba.Įtariu, kad institutų valgyklose, jums į vaistą dėdavo daug bromo.

Tvankstas       2019-07-26 14:19

Kiekvienas antisovietiškas žmogus savaime yra antisemitas, nes Spalio perversmas yra žydų-baalševių (bent 90 iš 100 vadų) revoliucija, tokiu atveju, ką jau kalbėti apie Lietuvos pasipriešinimo partizanus - tai gryni antisemitai talmudiniu požiūriu.

žodžio laisvei       2019-07-26 14:17

Čia jau reikėtų tada kalbėti apie žydų šliurės Trampo žento Džaredo Kušnerio ryšius su Romanu Abramovičiumi. Ir tas visas Kremliaus kišimąsis į JAV prezidento rinkimus tada gaunasi toks pro žydišką prizmę. smile Gali būti, kad net į rinkimus kišosi Maskolijos žydai, bet Kremliui iš to ne ką naudos tebuvo. smile
Užtai Trampas vykdo beveik visus, net pačius kaprizingiausius, Izraelio įgeidžius: ar tai būtų Jeruzalės klausimas, ar okupuotos Golano aukštumos, ar Irano problema.
Izraelio valstybės tėvų-kūrėjų sukurta galios centrų balanso doktrina duoda vaisių. Juk ne veltui komunistu apsimetęs sionistas perdavė branduolinio ginklo technologiją sovietams. Tėvai-įkūrėjai puikiai suvokė grėsmę, jei JAV prezidentu taptų antisemitas ir Izraelis nebegalėtų parazituoti JAV sąskaita. O kai pasaulyje branduolinės galios yra bent dvi (dabar jų daugiau), iškart didėja Izraelio galimybės išlikti.
Kažką panašaus tarpukariu buvo priversta daryti Lietuva. Kompensuodama konflikto su Lenkija pasekmes, užsienio politikoje pusiausvyrą pasiekė suartėdama su SSRS.

Jotai       2019-07-26 14:02

Krikščionys yra pro-sionistai. Ir tik kai kurie, suradikalėję ir susektantėję, krikščionys yra aršūs antisionistai. Tikriausiai nėra geresnio būdo išplatinti išskirtinės “Dievo tautos” motyvą, kaip krikščionybė.
Todėl nesistebėkite, kad labai nemažai daliai žmonių ji yra visiškai nepriimtina.

būtent       2019-07-26 13:57

Kolaborantai ir jų palikuoniai ir toliau daro ką darę, bandydami kurti kažkokius keistus akibrokštus, kad tik pateisinti savo parsidavėlišką prigimtį ir egzistavimą. Visiškai nesvarbu, kuo tas jų kolaboravimas bus dengiamas, vadinamų “žmogaus teisių” gynyba, istoriniu (ne)teisingumu, demokratijos pagrindų apsauga, oponavimu Amerikos hegemonijai, kova su Vakarų “vertybėmis”, kurių ir Rytuose ne ką mažiau, ir taip toliau, ir panašiai. Kolaboranto prigimtis nuo to nei kiek nesikeičia.

žodžio laisvė...       2019-07-26 13:05

Pasikrapštykime pakaušius ir prisiminkime netolimą praeitį.Ne taip seniai buvo
paskelbta apie vieną Vilniaus mokyklos mokytoją (Kanaitę),kuri netaip seniai iš
Putino gavo medalį.Kaip manote už kokius nuopelnus???O kodėl į Lietuvą buvo leistas
įvažiuoti Abramovičiui - dešinė Putino ranka ir jis bendravo su Faina Kuklianski.
Kokius tokius bendrus reikalus jie abudu sprendė???Gal dar ir putiniško pinigėlio
šiai poniutei davė ir kokios nors paslaugos jos paprašė???Žinau,kad įšvažiuoti į Lietuvą šis veikėjas laisvai ,atrodo,negali ,nes yra įtrauktas į “juoduosius”
sąrašus.Ar tik Lietuva vėl netampa praeinamu kiemu,per kurį vaikštinėja kas tik
netingi???
VSD , pasidomėkite Fainos Kuklianski persona ir jos veikla.

Al.       2019-07-26 13:02

,,pradėkime nuo „antisemito“ V. Kudirkos paminklo griovimo?” - gal geriau pradėkim nuo atsisemito Pilsudskio paminklo griovimo ?

Jota       2019-07-26 12:31

Tvankstas rašo “G. Landsbergis yra jehovistas arba krikščionis - sionistas”.
Nesupratau, ar tik Landsbergis kaip krikščionis yra sionistas, ar visi krikščionys yra sionistai? Ar jis yra jehovistas, ar krikščionis-sionistas?
Jehovistai nėra krikščionys, o krikščionys nėra sionistai.

> Tvankstas 2019-07-26 10:30        2019-07-26 11:22

Arthur Miller : ‘Kiekvienas gojus savo prigimtimi yra antisemitas.’ Iš to seka, kad kiekvienas žydas savo prigimtimi yra fašistas.

???       2019-07-26 10:40

Mielieji, kur jūs matote tą konservatorių partiją? Nėra tokios. Net tokio žodžio nėra. O tą TS galima šifruoti ir ,,Tarybų Sąjunga”. Labai dera su liberalmarksistinėmis ,,vertybėmis” smile .

O kaip ta       2019-07-26 9:48

Vanagaitė iškilo? Ar ne konservatoriai ją iškėlė?

Mes, mažaraščiai, norime ne        2019-07-26 9:44

iš Landsbergio paaiškinimo, o iš dabartinės Lietuvos konservatorių partijos, iš jos pirmutinių gretų, paaiškinimo. Aiškaus ir ne dviprasmiško atsakymo. Taip pat ir ką jie mano apie tą siūlymą A-bombačkomis bombarduoti Vokietiją ir nutildyti Europą tūkstantmečiui - tai ne juokinga, deja. Norime aiškaus Degutienės ir Juknevičienės bei Mažylio su Razma atsakymo, žinant, kad Kubilius ten beviltiškas. Nėra prasmės jo ko nors rimtesnio klausti.

komentaras --->Kodėl tyli 2019-07-26 10:30        2019-07-26 9:43

tamsta juokaujate ar ne? juk konservatoriai irgi tokios pacios nuomones. argi dar nematete, cia tas pats ir del paminklo su Vytim, ir del Generolo Vetros ir del diskusiju apie Vanagaite ir kitus. jie paleidzia i eteri profesoriu, kuris kazka paagituoja, nors visi zino, kad tie jo pasisakymai yra skirti tik konservatyviu isitikinimu pilieciams uzliuliuoti,ir tai tik tiems, kurie dar tebetiki konservatoriais, kaip tradicine partija, nes toku mazeja, o konservatoriu elektoratas tampa vis labiau liberalus.

Tvankstas       2019-07-26 9:33

Kodel tyli 10:30 - G. Landsbergis yra jehovistas arba krikščionis - sionistas, tai ko Jūs norite iš TS-LKD ?

Kodėl tyli       2019-07-26 9:30

ir nepasisako šiuo klausimu Lietuvos konservatorių partija, iki šiol rinkusi būtent tautinių patriotų vyresnio amžiaus žmonių balsus - patriotiškai nusiteikusių pensininkų balsus? Ko tyli Degutienė? Ji ką, žadą yra praradusi kartu su Juknevičiene ir Razma? Algas tai geras ima, bet tyli ir nieko nesako, kodėl? Ko tyli toje partijoje politkalinių ir tremtinių atstovai? Jie ką, tremtyje ir kalėjimuose buvo užverbuoti, o dabar infiltruoti į partijas? Norėtume, kad mums kas nors iš jų paaiškintų tą tylą ir ką ten veikia politkalinių ir tremtinių atstovai? Negi visi žadą prarado?

Tvankstas       2019-07-26 9:30

Prisiminkime pasaulinio garso dramaturgą žydą Arthur Miller : ‘Kiekvienas gojus savo prigimtimi yra antisemitas.’

Jules       2019-07-26 9:08

Ko reiktų mums, kad mes nebereikalautume gerbti savo didvyrių ir kiek reiktų atominių bombų miestams, kad jie niekad nebekeltų  grėsmės Europos federalizmui, pasaulio globalizmui, ištautinimui ir Pasaulinei Vyriausybei – imperializmui? Štai jums viena žmogus jau, berods, ir duoda aiškų atsakymą ir nieko, pavyzdžiui, toks išminčius kaip šis Izraelio rašytojas Chen Ben-Eliyahu kviečia mus pamokyti ir nutildyti tūkstantmečiui. Mums duoda aiškų atsakymą, ką su mumis ruošiamasi daryt, kad mes netrukdytume. Šis rašytojas Izraelio laikraštyje rašo „...for Israel National News that Israel will reverse the “Final Solution: “Twenty to 30 atomic bombs on Berlin, Munich, Hamburg, Nuremberg, Cologne, Frankfurt, Stuttgart, Dresden, Dortmund and so on will assure the job gets done. And the land will then be quiet for a thousand years” (http://www.thetimesofisrael.com/op-ed-calls-on israel-to-nuke-germany. March, 11, 2015)”. Cituoju pažodžiui laikraštį: „When the Messiah comes, Ben-Eliyahu wrote, Israel will reverse the Final Solution. “Twenty, thirty atomic bombs on Berlin, Munich, Hamburg, Nuremberg, Cologne, Frankfurt, Stuttgart, Dresden, Dortmund and so on to assure the job gets done. And the land will be quiet for a thousand years,” he wrote“. Nesutinkantys su federalizacija pas mus tiesiog metami iš darbo akimirksniu be teisės Lietuvoje įsidarbinti – gauni liberal-dimokratinį Vilko bilietą gyvenimui Lietuvoje. VU docentai pamiršta paikiems studentams ir mums, runkeliokams ir kitiems mažaraščiams, priminti, kad Pasaulio žydų bendruomenė dar 1933 metais skėlė karą Vokietijai, nebūdama Hagos ir Ženevos konvencijų signatare. Liberal-dimokratai niekaip negali išsiversti be draudimų, be cenzūros, be tabu - Tiesa, jos paieškos turi būti kriminalizuotos be tijūno leidimo. Tik pasaulinėje sex-porno pramonėje, industrijoje, nėra jokio tabu – ten dabar absoliuti teisė viešai save žaloti ir engti, žeminti jaunas merginas iš viso pasaulio smurtinio sekso metu, lakant jas išprotėjusiomis dėl primityvaus, vulgaraus ir bedvasio sekso. Porno industrijoje be tabu dirba milijonai pasaulio moterų, priverstų dirbti už duonos kasnį, už tai, kad turėtų kuo pamaitinti savo vaikus – taip jos yra federalizuojamos, globalizuojamos. Kažkodėl tai Žmogaus teisėms tai neužkliūva, kaip neužkliūva ir moterų teisių gynėjoms, kaip niekam neateina į galvą ir rimčiau pakritikuoti šitą atominį bomberį, kodėl?

autore teisi       2019-07-26 8:53

bet sita diskusija niekur neveda. simasininkai yra aiskiai angazuoti ir jiems nereikia nei diskusijos, nei argumentu. juos veikia du dalykai- pinigai ir aritmetine dauguma taryboje (bet tas pats galioja ir kitur ir Seime). kol oponentai neturi bent vieno is situ dvieju, diskutuoti su jais nera prasmes. diskutuoti reikia su visuomene, bent jau del to, kad tos daugumos jie ateityje nesurinktu.

Tomas       2019-07-26 8:16

Kiekvienas žmogus kovojęs prieš sovietus yra antisemitas.Taip pat kiekvienas tautiškai susipratęs asmuo yra antisemitas.Todėl kompromiso būti negali, nes žydai siekia mus sunaikinti kaip tautą.Nuo šios dienos ir aš esu antisemitas.
Kažkada Vytauto paskelbtas svetingumas žydams atšaukiamas amžiams . kas dar čia neaišku.?

Jules       2019-07-26 8:01

Kai kodėl taps todėl ir runkeliams pagaliau bus atskleistos tikrosios dviejų pasaulinių karų priežastys ir kilmė – tada ir AMBalo archontams teks atsitraukti, susiprastinti, ir užleisti vietą Europai. Prasidės išsivadavimo iš vienos industrijos ir Niurnbergo šešėlių traumuojančios įtakos. Archontų smaigaliai nebebus tokie kieti kaip dabar.  Ir apgaudinėjami tautiškai, proeuropietiškai nusiteikę lietuvių patriotai pagaliau praregės, kodėl Šventajame rašte parašyta, kad norint laimėti pasaulį reikia „kalaviju sunaikinti viską, kas yra mieste, vyrus ir moteris, jaunus ir senus, jaučius ir avis bei asilus“(Joz 6,21), kaip rašoma Testamente(Palikime). Ar tai ne pernelyg žiaurūs Dievo pamokymai ir įstatymai bei Niurnbergo karinio tribunolo verdiktai, sprendimai ir nutarimai, kad vien už žodį, už du žodžius šiandien sodinama 12 metų į kalėjimą vienoje, atseit, demokratinėje Europos šalyje de facto in Real? Kodėl šventraštyje Viešpats Dievas atidavė tautas kaip paveldą, kur patarta nepalikti gyvo nė vieno, kas kvėpuoja? „Sunaikinsi juos, kaip Viešpats, tavo Dievas, pačiam yra įsakęs“(Įst 20, 16-17). Kodėl VU studentai ir absolventai nemoka skaityti, mąstyti ir suprasti, kaip ir šio universiteto absolventai Vilniaus savivaldybėje, kad Sovietijos despotija, tironija, buvo daug baisesnė Vorkutos, Norilsko, Magadano, Solovkų, Kolymos konclageriuose, priverstinio darbo stovyklose, kur buvo pasmerkti mirčiai Baltijos šalių ir kitų tautų sūnus ir dukros – mūsų gimdytojos negu Europoje, Vokietijoje, Lenkijoje, kur klimatas daug švelnesnis – šilta, o ir lagerių pastatai mūriniai su baseinu, gimdyklomis, chorais, kinu, teatru, simfoninių orkestru, savais pinigais ir išeiginėmis bei bordeliais, ne tik ambulatorijomis ir ligoninėmis. Vamzdyje(Youtube) vaizdų apie šias geresnes kalinimo, buvimo ir darbo sąlygas bei poilsį kiek nori ir jau kas, kas, o VU studentai galėtų pasižiūrėti ir rimčiau pagalvoti, susimąstyti apie tai. Žinoma, tiems, kam rūpi pinigai ir vien asmeninė gerovė, karjera per kitų galvas ir galimybė engti savo tautietį, savo bendrapatriotą – tai nerūpi, kaip lietuvių kilmės seržantams engti savo tautiečius sovietinėje kariuomenėje anuomet.  Tai negi Šimachux tapo sovietinės kariuomenės seržantu lietuvių salagų atžvilgiu, ką manote? Beje, kodėl Amerikos viceprezidentas, aplankęs Sibirą, Kolymą, viešai pasaulio Liberal-dimokratams ir nulėpausiams pareiškė, kad Stalino Rusijoje konclagerių nėr? Gal yra žinančių, kodėl taip tyčia buvo apgautas pasaulis?  Kodėl norima uždrausti, apriboti Youtube ir FB Europoje? Negi ir šito nežino VU studentai? Kodėl Rygoje įsteigta Europos Cenzoriaus tarnyba – runkelių visuotino sekimo centras? Kada ir Lietuvoje bus pradėta sakyti Tiesą ir gėdinti Blogį, gėdinti Velnią?

Kai kurie galimi Škirpos       2019-07-26 7:58

žodžiai buvo šaukštas deguto medaus statinėje.Prieštaringi ir painūs reikalai,kaip tada buvusi epocha.Tik visai nusiraminus istorijai,gal iš naujo bus bandoma iki smulkmenų,kaip tai daro anglai,iššifruoti tuos laikus.

stasys        2019-07-26 7:45

Papildysiu aut. mintis savomis . Sako tik vienas šauktas deguto sugadina medaus bačkos skonį , neišbandžiau to ‘recepto’ tai ir tvirtinti negaliu bet ir tautosakos posakiai nenusileidžia iš dangaus kibiru .. Čia tas atvejas kai Šimašiu išrinkus meru, antrai kadencijai pavasarį,  ėmėsi rastis keisti politiniai sprendimai toli gražu ne Lietuvos valstybės naudai . Jei pavartytume kas balsavo prieš o kas už ..taip išeitu kad Šimašiaus liberalai su mažumomis yra patys didžiausi patriotai kovojant su antisemitizmu Vilniuje ir labai pasyvus kai reikia Vilnių ‘gelbėti’ nuo senu sovietiniu ‘ydolu’ ..Gal tas puoselėjamas išorinis Vilniaus grožis kiek apsuko merui galvą ir kuriam laikui atbukino meile tautinei Lietuvai.. kuri iš jo laukė visai kitu sprendimu ??. Gali nuomonės žmoniu išsiskirti ir tai nėra pats blogis veikliam žmogui .. Blogis ateina su ignoruojamomis smulkmenomis kai vienas prieštaringas sprendimas veja kita o juos du sudėjus tampa neaišku ko siekta .. jais . Trispalvis bulvaras ..turėtu būti pervadintas “šimašiaus klaida” , tai būtu deramas atsakas pareigūnui ignoravusiam savo priesaikos preambulėje žodį “nekenkti” .

Jules       2019-07-26 6:31

Tai Blogio imperijos sąjungininkų samdiniai ir kolaborantai, svajojantys apie Europos supartalinimą ir Pasaulinę Banko vyriausybę, sudarytą iš ko? Kas balsavo Vilniuje už Šimašių, už tokią jo sukurptą XX amžiaus istorijos versiją? Už istorijos klastotojus ir dezitus visur ir viskame? Dezinformacijos plėtros pagalba valdomas ir engiamas runkelynas - prastuomenė. O dabar, kas ta aukštuomenė ir iš ko ji sudaryta, kas jos smaigalys - Archontas? Ne, ne - tai ne Juozaičio, ne šio ryškaus ambalisto smaigalys - ne pamišusių pseudo tautininkų, apsišaukėlių patriotų, kildinančių save iš Bolševikų partijos smaigalys, o kur kas kietesnis ir rimtesnis. Ne geresni ir apsišaukėliai krikdemai iš vienos partijos tai pat. 


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.