Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Rasa Čepaitienė. Klausimai politologams

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 30 d. 19:54

38     

    

Rasa Čepaitienė. Klausimai politologams

Kadangi esu trečios kartos blondinė (mirkt mirkt), tik vizualiai nesimato, o mūsų mainstreaminiai politologai, tokie kaip R. Urbonaitė ir Co, apie dabartinę politinę situaciją, užuot pateikę aiškią ir solidžią, profesionaliai parengtą ir pilietiškai atsakingą savojo mokslo terminais ir koncepcijomis paremtą analizę, renkasi kalbėti kokių tai Barankiškių valsčiaus Pilvaplikių sodžiaus kaiminkų stiliumi iš serijos „tas politikas pasakė tą, o anas aną, ir tai reiškia, kad…“, iškilo keletas klausimų.

Kas iš tiesų vyksta? T.y. kaip tiesiai ir šviesiai derėtų apibūdinti ir vertinti pastarojo meto politinius įvykius? Ar tai netikėtai, dėl naujojo žaidėjo (LVŽS) pasirodymo prie šachmatų lentos, įvykusio seniai susiklosčiusios politinės sistemos disbalanso požymis? Į viešąją erdvę iškilęs skirtingų galios centrų mamutų pasistumdymas demonstruojant savo raumenis ir ilčių aštrumą? Ar ilgą laiką tyliai, bet užtikrintai artėjusios neišvengiamos ir gilios politinės krizės atodanga? Atodanga, kurios metu visuomenė gavo retą progą pamatyti, kas daugelį metų buvo numanoma, bet kruopščiai slepiama nuo pašalinių akių?

Pagaliau pateikti įrodymai, kad aukščiausi šalies pareigūnai, pradedant valstybės Prezidente, daugelį metų buvo ir tebėra suaugę su stambiojo verslo atstovais ir aptarnauja jų privačius interesus, kai kada net atlikdami pasiuntinukų vaidmenis. Taigi kitas klausimas: kas valdo šią šalį – tautos išrinktieji politikai ar niekieno nerinktos ir piliečiams neatskaitingos nacionalinio (?) kapitalo grupuotės? Kokiu būdu ir kada susiklostė toks jų santykių tipas? Ar politikams nepakanka lėšų, kuriuos visuomenė skiria jiems išlaikyti, įskaitant visas gaunamas privilegijas, tad tenka, liaudiškai tariant, parsiduodant, prisidurti „iš šalies“? O gal oligarchinės grupės juos valdo sukauptų kompromatų pagalba?

Kaip ten bebuvę, šioje abi puses tenkinančioje simbiozėje visuomenė, panašu, iš viso nėra reikalinga, tik savo užduodamais durnais klausimais trukdo „daryti biznį“, tad, natūralu, yra verčiama trauktis arba į savo privačius gyvenimus, kasdienių išlikimo problemų sprendimą, arba emigruoti.

Trečias, iš ankstesnių išplaukiantis, klausimas: kaip reikėtų politologiškai tiksliai apibūdinti tokią politinę santvarką, kuri pasimatė per „Tulpių skandalą“?

Politologas prof. A. Krupavičius ją apibūdino kaip oligarchinę demokratiją. Bet ką tai iš tiesų reiškia? Kas tie oligarchai? Kokia jų imtis? Ar politikai, susilieję su stambiaisiais verslininkais ir išnaudojantys valstybės institucines galias bei mokesčių mokėtojų pinigus savo asmeniniams bei grupiniams tikslams tenkinti, irgi tampa oligarchais? Kas yra tokio tipo demokratija? Akivaizdu, kad tai kažkas kita nei demokratija visiems įprasta ir suprantama prasme, nes visuomenė, kaip jau minėta, šiuose procesuose nedalyvauja.

Dar vienas klausimas: koks valstybės Prezidento vaidmuo sukurtoje sistemoje ir šiuose procesuose? Ar jis yra tik „garbės oligarchas“ tarp lygiųjų, toks à la karalius Artūras prie riterių nusėsto apskritojo stalo? O gal tik šitų dabar į dienos šviesą išvelkamų oligarchų statytinis ir klusnus jų valios bei interesų tenkintojas valstybės ir piliečių sąskaita? Ar, priešingai, galutinis aukščiausias arbitras oligarchų vidaus ginčuose, turintis lemiamojo žodžio teisę, kaip kad yra šiuolaikinėje V. Putino valdomoje Rusijoje? Visiems šiems klausimams tam tikro pikantiškumo suteikia tai, kad, jei kas dar pamena, pirmąsyk dalyvaudama rinkimuose ir pirmojoje savo kadencijoje Dalia Grybauskaitė ne kartą aštriai pasisakė prieš oligarchus ir žadėjo negailestingai kovoti su jais, tiesa, jų neįvardindama. Ar dabar ir matome šios kovos atomazgą?

Taigi, svarbiausias klausimas – kaip tiksliai politologiškai derėtų apibrėžti dabartinį režimą Lietuvoje? Kaip plutokratinį (iždvagių), „švelniai“ autoritarinį, kvazidemokratinį? Kiek jis iš tiesų nutolęs nuo Konstitucijoje apibrėžto valdžios ir valdomųjų santykių modelio? Ir kiek jame likę sovietinės nomenklatūrinės sistemos bruožų ir tęstinumo?

Galiausiai, ką daryti visuomenei tokioje situacijoje? Nekreipti dėmesio, nes „mažas esi ir pakeisti nieko negali“? Priešintis (bet kaip???)? Emigruoti?

Būčiau dėkinga už atsakymus visų blondinais laikomų piliečių, kuriems šie klausimai iškyla, vardu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius       2018-05-30 20:43

Vistik dėl “Respublikos” tai aš jai atimu ta didelį pliusą. Šiandieną apsimetelis Urbšys “Respublikoje” pravedė savo eiline propagandą maždaug pavadinimu “konservatoriai blogi”. Lygtai tai nebūtu žinoma. Pats Urbšys per valdžios derybas konservatorems yra žaidėjas “gausite visko ko norite”. “Respublika” apie Urbšio manipuliacijas “pamiršo”. “Respublika” mockininku bačka.

Esame ant moralinių       2018-05-29 16:46

Lietuvos griuvėsių.Ir kol neatsiras Lyderis,kuriam aukščiau už Konstituciją bus Biblija,tol būsime tokioje padėtyje,kai visi gal ir nebadauja,bet vyksta nuolatinė erozija ir nežinia,ar prasidėjus rimtiems pokyčiams ES ,bus kam ją amortizuoti.

Julius       2018-05-29 1:22

Aš jums turiu tik vieną žodį. Kurį aš klausimai parašiau žemiau.

Antazavė       2018-05-28 23:41

Mirsiu iš juoko. Seniai nemačiau taip elegantiškai išdurtą idiotą. Kažkas čia iš jo net buvo pradėjęs daryti kontoros trolį, Julius jau įsivaizdavo, kad jo mintys yra rimtos ir svarbios, jo komentaruose ėmė rodytis net išmoktų intelektualinio žodyno žodžių, sąvokų, mažėjo rašybos klaidų. Darė pažangą Julius. Sanča Pasa vieną dieną irgi juk buvo gubernatorium, ir tuo buvo įtikėjęs.
Aristotelis tokį komedijos tipažą savo Ars Poetica yra aprašęs kaip komizmo šaltinį, kai plebėjas aprengiamas arisristokratu ir pasodinamas tarp išmintingų valstybės vyrų. Ir diskutuojantys vyrai išminčiai rimtais veidais atsigręžia į jį ir paklausia jo nuomonės apie svarbius valstybės klausimus. Šis pradeda šnekėti ir Atėnų amfitiatras miršta iš juoko.
Juliau, ar neatpažįsti situacijos?  Šio epizodo pamoka .Juliau yra klasikinė ir labai paprasta. Eik į Delfi pas saviškius, ir diskutuok su panašaus intelektinio lygio vata. Ten gali tapti ir autoritetu.  Čia yra kita lyga. Deja netinki ir padavinėti kamuoliu iš už vartų, nes rodei akiplėšišką puikybę.

Julius       2018-05-28 20:56

Nepatiko?

Juliui       2018-05-28 19:09

Ačiū idiote Jūliau. Jus tikras proto dramblys.

Julius       2018-05-28 19:05

Grybauskiniai konservatoriai turi palaikima taip vadinamos skandinaviškos žiniasklaidos.

JUliui        2018-05-28 18:28

Bet man įdomiau, kuri yra konservatorių žiniasklaida. Tikrai ne Respublika. Aš Tomkaus nemėgstu, nes jis buvo, o gal ir tebėra KGB agentas. Man yra pasakoję patikimi žmonės matę jo agentūrinę bylą. Kai kurie konservatoriai irgi buvo KGB agentai. Žinau, kad Tomkus turi Anušausko KGB agentūrinę bylą ir todėl jaučiasi toks drąsus.

Julius       2018-05-28 17:35

Didelį pliusą uždėčiau “respublikai”. Joje vienodai yra pristatomi tiek mockiniai tiek grybauskiniai.

Juliui       2018-05-28 17:28

Labai įdomiai dėstote. Aš nelabai seku, kaip ta didžioji žiniasklaida yra pasidalinusi. Ar viena yra mockinė, kita grybauskinė? Bet valdo juk karbauskiniai ir konserviniai. Nesuprantu kuri, kurių žiniasklaida pagal jus. Ir kurią man rinktis. Aš nuo semo balsuodavau už konservatorius, tai kurią žiniasklaidą man skaityti dabar ir kuria pasitikėti? Kiek žiūriu, tai visoje daugiausiai dabar rašoma apie Pikul ir Jasaitį, bet jie tikriausiai nėra nei konservatoriai nei karbauskiniai. Kap man į tą skandalą reikėtų žiūrėti. Atvirai sakau, nebesusigaudau.

Julius       2018-05-28 16:19

Aš tai vadinu nusikaltėlių sindikatu. Dabar sndikate pjaunasi dvi gaujos aš kas vadinu mockiniu ir grybauskiniu. Viešojoje erdvėje visa stambi žiniasklaida yra padalinta į tu dviejų gaujų palaikymo ir vienos kitos kone veikimo stovyklas.

vergetai "Skirmantei"       2018-05-28 14:34

Netikėjimas Dievu nepaneigia nei Šv. Rašto tiesų, ne paties Dievo.
Nesugebėjimas suvokti teksto niekaip nepaneigia teksto ir nepaneigia teksto suvokimo kaip reiškinio.

Skirmantė       2018-05-28 1:12

Teksto suvokimo niekas manęs nemokė. Nes nėra tokio dalyko kaip “Teksto suvokimas”.

Skirmantė       2018-05-28 0:46

O kur tu matei tą armėnų tautą, kuri gali sukilti? Ir kur ji ten sukilo? Kiek dienų ji kilo? KO ji reikalavo? Ko pasiekė? Rezultatai skaičiuojami ne pagal vieną mėnesį ir ne pagal vieną bruzdesį. Taigi. Pasistenk truputį toliau mąstyt, aš tuščiavidurių paralelių nedarau.

kas mokė?       2018-05-28 0:28

“skirmantasę” tikriausiai mokė ir paruošė demagogijos kursuose mozgajobų mokykloje prie vienos tokios Įstaigos.
ten kur rengia visokius “stasius”, “purus” ir kitus trolius.

Tarabilda Skirmantei       2018-05-27 23:55

Arba jūs nemokat skaityti, arba nemokat suprasti, ką skaitot, arba jūs neperskaitėt mano komentaro iki galo. Apie Armėnus aš kalbėjau kaip apie tautą, kuri gali imti ir sukilti, o ne apie tai koks ten jų politinis kursas ir realijos. Ir sakiau, kad lietuviai neišeis į gatves kaip armėnai, todėl ir nesiūlau to daryti, nes ateis koks šimtas bėdžių ir bus baisus fiasko ir gėda prieš save ir pasaulį, o jūs ėmėte išvedžioti apie Armėnijos prorusiškumą etc. Kas jus mokė teksto suvokimo paslapčių, jei ne paslaptis?

Skirmantė       2018-05-27 23:35

Tarabildai. Kur jūs matot Armėnijoj demokratiją? Gal žinot, kas ten prezidentas, premjeras, koks ten politikos kursas??? Kas buvo patrauktas? atėjo vienas žmogelis be komandos, ką jis gali padaryt?  vienas pats atėjęs ką kitą rytą pasakė, dar neišaus? Pasakė  Nebeprotestuokit” (nes aš jau valdžioj). Imu galvot- kad jo užduotis - garą nuleist ir protestus sustabdyt. Dėl Dievo tik nekalbėkit man apie Armėniją, juokas ima, ir tiek Štai Ukrainiečai bandė patraukt, bet du kartus nepavyko, nes ten kaip ir čia Oligarchai - verslinykai valdo. Tik butaforija, dūmų šaškės išsisklaidė.

Skirmantei Tarabilda       2018-05-27 23:01

Na jau ir palyginot. Ar Rusija pajėgi per kelias savaites išeiti į gatves ir aikštes ir patraukti į šalį susidirbusią korumpuotą valdžią? 10 milijonų Maskvoje nesusirenka ir 20 tūkstančių režimo priešininkų. Kokią čia varote demagogiją?

Skirmantė       2018-05-27 22:51

Tam, kas čia apie armėnus rašo… Armėnija - Rusija nr 2 - Rusijos satelitė. Lietuva - ne visai, bet šulerių ir plėšikų buveinė. Niekas nesutiko mažiau vogti, atsisakyti įtakos, nes kam atsisakysi, jei viskas - ne pagal konstitucija o pagal sutarimus pirtelėse?

Al.       2018-05-27 22:47

Nieko neprašykim iš okupacinės valdžios. Jie neištars teisingų žodžių. O jei ir ištartų tai bus vis tiek melas. Patys turim surasti būdus ir priemones atsakyti į savo klausimus.

Tarabilda       2018-05-27 22:10

Nenukrypkite nuo labai konkretaus Rasos iškelto klausimo: “ką daryti visuomenei tokioje situacijoje?”
Jei Lietuvos visuomenė turėtų bent kokių politinio brandumo požymių, atsakymas būtų labai aiškus - rytoj pat turėtų išeiti į gatves, rinktis į Daukanto aikštę ir nesitraukti, kol iš ten pasitrauks ponia su visa lezbinaičių svita. panašiai, kaip prieš kelias savaites padarė armėnai.
Bet lietuviai - ne armėnai, ir neišeis. Lietuviai yra neįtikėtino masto bailiai, merkantilai ir egoistai, pataikūnai ir veidmainiai. Tokia užaugo karta, kuriai nusispjaut ant tos Lietuvos. Gyvena šuns gyvenimą ir jiems tai patinka, kol konkrečiai jo nepradeda spardyti. Tuomet jau pabrukęs uodegą ima inkšti arba bėga į užsienį tarnauti mandagesniam ponui.
Todėl manau, kad Maidano galimybė yra labai menkai tikėtina. Tad ir raginimai išeiti į gatves gali turėti labai dviprasmiškų pasekmių.
Paaiškinsiu, kokių. Akivaizdu, kad yra tikrų tikriausia valdžios krizė. Lenino žodžiais tariant viršūnės nebegali gyventi po senovei. Vyksta pjautynės auktutinėse vištidės lentynose. Besipjaunančios grupuotės nori į tas pjautynes įvelti kuo didesnes visuomenės grupes. Neužmirštuolininkai (Sarfano klapčiukynas ir konsevų liberastynas su visokio plauko leftistėm, meetuškėm ir kitokiu hipsterynu gisis nagais ir dantim nuo ne ką geriau atrodančio karbauskinio liaudies gaivalo, neblizgančio nei intelektu, nei sugebėjimu racionaliai veikti. Atsitiktų kažkas panašaus į pilietinį konfliktą. Ir visai nesvarbu, kas būtų laimėtojas, Lietuvai nuo to geriau nepasidarytų.
Mano galva, todėl, protingiausia būtų elgtis taip: Visuomenė turėtų laikytis šiek tiek atokiai nuo tų pjautynių ta prasme, kad neįsiveltų aktyviai talkinti kuriai nors pusei, bet laikydamasi distancijos, agituotų kuo nuožmiau kautis pačią valdžią dėl valdžios, kad šmikiai patys išsipjautų, gražiai pažadant būsimą paramą laimėtojui. Kaip 30 metų jie mus vienus su kitais priešino, atsilyginkim jiems tuo pačiu. Katalizuokim jų pjautynes. Tegu išsipjauna, o tada ateisim užkasti lavonus.

D Rasai       2018-05-27 21:16

Visi atsakymai į Jūsų klausimus būtų - AZIJA.

viskas numatyta       2018-05-27 19:52

dar gerais tarybiniais metais - tuos, kurie bandė daiktus, reiškinius ir žmones vadinti savais vardais(okupacija, išdavikai) talpindavo į psichiatrines ligonines.
talpintojai: prokurorai, daktarai, psichiatrai liko tie patys smile

daiktus vadinkime savo vardais       2018-05-27 19:21

Kaip reikia vadinti vagį- plutokratu. runkeliams sunkiau suvokiama tokio žodžio prasmė- ji sušvelnina įspūdį, tad elitui parankiau vadinti vagis plutokratais.Čia kaip ir žodžio abortas sudaromas įspūdis - beveik neutralus, o štai vaikžudis , nužūdymas, skamba jau kitaip- per daug šiurpiai , kad liberalai demokratai ir visų galų feministai sutiktų būti tokios žudymo ideologijos propaguotojai. Visuomenė mulkinama tų pseudomokslinčių, kurieslėdamiesi už gražiai skambančių mokslinių terminų varo savo juodą darbą.Ir tauta nesipyktina- reiškia jai tinka ta padėtis , kai kvailinama prisidengus mokslingumą demonstruojančiomis frazėmis , terminais ir sąvokomis. O dar iš to plaukia išvada , kad mums patinka melas . nes tokie prezidentų ir kitų vadovų išvedžiojimai , kad vagystė ar vogimo projektavimai yra tik politinė atsakomybė, o nę teisinė ,  vagims skamaba kaip gražiausia muzika.

Oberpedofilšteinas džiaugiasi tvarka       2018-05-27 18:56

viskas sustyguota:
- otkatus gauna nusipelnę gyventi geriau;
- teisėsauga mūsų rankose,
- ekonomika mūsų rankose,
- biudžetinės organizacijos mūsų rankose.
——-
net garo nuleidimo mechanizmas: pvz: tiesos.lt portalas: irgi mūsų rankose smile

Agnė       2018-05-27 17:57

Dėkui Rasai Čepaitienei už klausimus, kurie mums rūpi. Tik kas mums atsakys? Čia jų Lietuva o mes kas?

Kalašnykui       2018-05-27 16:53

Tamstai “Kalašnykui” apskritai net negali tokie žodžiai “ant liežuvio” suktis? Jau vien tas žodis “kalašnykas” man parodo tamstos kilmę ir tikslus? Ir kam čia kviečiate kitus tuo kalašnyku kalenti? Jei tamstą kokie rezervistai ar Neosovietiniai oligarchai stumia, tai pats ir kalenk, kam kitus į pražūtį stumti? Neieškok durnių!

Kalašnikams       2018-05-27 16:01

Čia ne provokacija, o pats rimčiausias pasiųlymas ir man ant konservinio liberastinio elito ligonių idiotų nusispjaut. Jeigu nežinote, tai primenu, kad delfyje jau seniai įvesta cenzūra ir šimtai komentarų delfistams neaktualūs, kai eina kalba apie konserliberus KGB-istus.

Žinau,kad "Razlivui" atsakė Juozapas       2018-05-27 14:35

Mes vienas kitą jaučiame kaulų čiulpais.
Jis manęs jau nebegali pakęst,o aš jį dar kol kas pakenčiu.
Juk mes abu to paties Dievo vaikai.
Ir abu norime ,kad Lietuvai būtų geriau.

Kalašnikas       2018-05-27 13:59

yra elito siųstas provokatorius, kad uždarytų Youtube, Facebook ir neleistų žmonėms valdžia savarankiškai be prievaizdo diskutuoti, kad būtų įvesta diktatūra ir cenzūra. Tokie kalašnikai yra KGB rezervistai arba jų meilužės ir anūkėliai, pasodinti prie PC, ne daugiau.

Kalašnykui       2018-05-27 12:28

tu esi provokatorius

Razlivui       2018-05-27 12:26

Tamsta kaip visada pripilstei pseudoromantizmo vandenėlio.
Atseit, labai “dvasingas”, a ne?
Bet kičas, kad ir Caps Lock raidėmis afišuojamas yra tik kičas.
Esi tikras banalybės įsikūnijimas.

Politologams lapatologams vis vien       2018-05-27 12:15

Ar jiems užduosi klausimus ar ne, jų lapatologinė linija vienoda, o ka mums runkeliams daryti, tai yra paprastas atsakymas, kaip sakė vienas gerbiamas žmogus, kad Lietuvoje tvarkos nebus, kol nesukalens Kalašnikovas. Taigi imam kalašnikovus ir pradedam kalenti, kol viso brudo neiškalensim. Tai ar norit, kad Lietuvoj būtų tvarka???

Jules       2018-05-27 12:12

Tai ne politologai, o Neosovietinės Oligarchijos politrukai ir dezinfologai, negi sunku tai suprasti?

Ką daryti?-paklausė Leninas Razlyve       2018-05-27 11:38

Dabar situacija kita.
Šįkart viskas mėšliniau.
Augijaus arklidės užshiktos iki lubų.
Nelabai yra pro kur nukreipt Nemuno vandenį.
Nebent griaut AMB vardo užtvanką ,tikintis ,kad įsibėgėjęs vanduo nuplaus viską iki gimtosios uolienos.
Dar yra galimybė apsišvarinti ŠVIESA.
T.y. visų SLAPTŲ grifų nuėmimas,tačiau TAMSA tam priešinsis nagais ir ragais.
Atėjo metas kurt ŠVIESOS klubą iš Šviesos karių.
Be identifikavimosi nieko nebus.
Be viešos IŠPAŽINTIES apie save prieš Šviesos klubo narius-irgi nieko nebus,nes neatsikratytume Tamsos klubo infiltratų.
Vienu žodžiu,padaryt įmanoma,bet reikia paaukot savo privatumą vardan Šviesos eros vertybių.

Tulpių pastas daug ką pasako protingam       2018-05-27 11:14

Juk MASKĖ buvo pats MYLIMIAUSIAS Dašos vaikas.
Žr. archyvinę medžiagą.
Oj oj oj koks buvo morčius…
Bet sugrįžo Brojleris iš briuselino ir senolis su kompromatu paprašė Dašos mest Masliuką iš lizdo.
Išmetė...
Žolėje prie medžio pasigirdo suluošinto paukščiuko mirties agoniją primenantis cypsėjimas.
Nepadės.
Į lizdą tėvai nebeįkels…

Juozapas       2018-05-27 10:53

Vargu bau ar vaisinga uždavinėti retorinius klausimus sisteminiams lopatologams- juk sistema juos ir laiko tam kad atsakymų negautume.
Lopatolgų tarnyba yra nepatogius klausimus paskandinti maltuose šūduose.
Tad lopatologai dabartinės santvarkos apibrėžimo nepateiks.
Siekiant suteikti kažkokių “laisvių“iliuziją, lopatologai gali (suderinę su šeimininkais) pavadinti esamą santvarką “kritiškai”. Bet būtinai suskubs prie epiteto priklijuoti amortijuojančią etiketę- “demokratija”.
Pvz “valdoma demokratija”, “oligopolinė demokratija"et cet.
Tarsi savoka “žiurknuodžiai su pamažintu cholisteroliu” keistų užnuodyto kotleto skonį.
Kol mes su jumis kalbėsime apie kažkokią “santvarką”, tol ta “santvarka” bus iš esmės patenkita.
Nes “santvarka”, prastesnė ar net bloga, vis tiek yra kažkas kas daugmaž legitimu. T.y.- “vsio zakonno”. Nelegalu tik ardyti santvarką ar prieši tis jai. Todėl Radžvilą išpošlvonino legaliai, o nelegalus Rubavičiaus terorizavimas nesukelia pasekmių terorizuojantiems.
Nes ginama santvarka. T.y. Tvarka.
O va jeigu tą “(san)tvarką” imame vadinti režimu, va tada visi “demokratiniai” pagražinimai tampa bereikšmiai. Nes režimas yra režimas. Tai priespauda, despotizmas ir moralės bei žmogiškumo dėsnių pamynimas.
Be didelių išvedžiojimų režimą galime vadinti kriminaliniu.
Nes iš esmės visi režimai yra neteisėti, neligitimūs t.t. nelegalūs.
O tai reiškia nusikalstami.
Režimo įvardijimui galime vartoti ir sinonimą- chunta.
Paimkite žodyną ir pamatysite jog Lietuvos valdymą uzurpavęs režimas atitinka visus chuntos apibrėžimo požymius, išskyrus karinė galios vartojimą.
(Policijos, spec.tarnybų ņaudojimas chuntos valdymo palaikymui bet gi yra ir to pakanka apibrėžimui).
Kadangi valdantis režimas nekelia nei ideologinių, nei politinių tikslų, o vien siekia neriboto plalobimo vagiant, tad tikslumo dėlei galime įvardyti - tai kriminalinė chunta.
Ką gali priešpastatyti piliečiai?
Piliečio pareiga yra priešintis Tėvynę okupavusiai chuntai.
Tai ir Žmogaus pareiga. Nes banditų valdžia yra ne iš D-vo.
O jei ne iš D-vo, vansi toks režimas yra nosferratinis, t .y nuo šėtono.
Kaip riešintis? Nuo ko bent pradėti?
Nuostata Nr1- “Nekolaboruok!”
T.y. pradžiai bent nedalyvauk režimui “legitimumo” kaukę suteikiančiuose cirkuose- neik balsuoti.
“-Ajajai, vjzau, kaip tai nejti balsuoti? Be balsavimo mias niagalime!”- klykia minios buratinų, “-O taj kajp kitajp mias išsirinksime Gerą Valdytoją?”
Ir t.t. ir pan. rėks buratinai, liumpenai, idiotai ir kiti pusgalviai bei jiems prijaučiantys.
Nesiginčysiu nes kvailiams nieko neįrodysi.
Bet viena aišku- durius su pasu kišenėje dar ne pilietis.
Pilietiškumas visų pirma yra atsakingas mąstymas iš kurio išeina atsakingas veikimas. O durniui nors dvi, nors tris pilietybes duok- durnius nuo to pilietiškesniu netaps.
Todėl turime kelti klausimą- kur, kaip Lietuvai gauti piliečių? Tiek, kad bent turėtume pačią minimaliausią kritinę masę veiksmui- bent 5%.
Nes dabar Lietuvoje yra 5% chuntos narių ir šalininkų, 94,9% idiotų ir tik 0,1 procentas mąstančių.


 

$+$       2018-05-27 10:41

Esate pirmos kartos plagiatorė, tai vienintelė jūsų atodanga. Besikartojanti.


Rekomenduojame

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.