Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida

Rasa Čepaitienė. Kieno kieno demokratija?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 24 d. 0:48

38     

    

Rasa Čepaitienė. Kieno kieno demokratija?

Tie patys veikėjai, kurie dar anam penkmetyje rašė, kad „gėjų klausimas“ per ankstyvas ar neaktualus, dabar jau įsijungia į vieningą „pažanguolių“ chorą, nepavargstant šaukiantį apie visų įmanomų teisių įteisinimą ir laisvių išlaisvinimą bei joms prieštaraujančių nepažangių atsilikėlių užčiaupimą ir persekiojimą. Visa tai, žinoma, tik vardan tolerancijos, demokratijos ir „laisvos visuomenės“ (žr. M.Maldeikio str. lrt.lt), kuriai, savaime aišku, atstovauja JIE, o ne kokie tai prasigėrę buduliai-vaikmušiai-vatnikai-kriminalas-menkųpajamųkaimiečiai-padugnėsirtamsuoliai-nemokantysgiedotihimnomarginalai, suvažiavę su savo geldomis prie Seimo ir susiruošę ten statyti kartuves neįtikusiems seimūnams karti. Kuriuos taip myli blogas blogas prezidentas.

Bet atidėkime ironiją į šalį ir pasvarstykime, kaip tapo įmanoma, kad radosi jau net ne plyšys, o tikra bedugnė tarp valdžios ir ją išrinkusios visuomenės vertybinių nuostatų? Kodėl demokratijoje, savaime suponuojančioje nuomonių įvairovę ir laisvę jas nevaržomai reikšti bei rinktis į protestinius susibūrimus, galėjo gimti vienos tiesos monopolis, dabar be skupulų brukamas per pagrindines medijas, politologus ar influencerius, nevengiant atviro ir įžūlaus melo ir manipuliacijų?

Atsakymas paprastas – politikai ir jų aplinka skaitosi tik su tais, kurie turi galią priversti skaitytis. Demokratinėse visuomenėse tokiais turėtų būti jų rinkėjai ir mokesčių mokėtojai, galintys paklausti, ar ir kaip vykdomi rinkiminiai pažadai ir kaip leidžiami viešieji finansai.

Mūsų valdančiųjų neblėstantis įžūlumas ir nesiskaitymas su visuomene rodytų viena – jie demonstruoja esantys nepriklausomi nuo rinkėjų, todėl galintys sau leisti spjauti į jų nuomonę ar reikalavimus. Dar daugiau, jie puoselėja planus dar labiau apriboti pilietines teises rinkti ir kontroliuoti valdžios atstovus – nuo merų iki paties Prezidento. Pastarasis kaltinamas palaikantis minią – įsivaizduojat? – marginalų, pasisakančių (o siaube!) už valstybės pagrindą – tvirtą tradicinę šeimą, užuot paklusęs jų šaikos reikalavimams ir pabuvęs nuliu.

Toks elito elgesys atspindi jo gelmines nuostatas. Partija, besidangstanti simboliniu „nepriklausomybės iškovotojų” kapitalu, savą legitimumą valdyti kildina nebe iš konstitucinės tautos valios, o iš viršnacionalinių ES struktūrų ir jų vykdomos politikos, kurios nuolankia retransliuotoja ji čia yra. Galbūt ateities istorikai, sociologai ir ekonomistai įvertins, kiek europinės žaidimo taisyklės ir ypač iš ten atitekantys pinigų srautai bei galimybės juos paskirstyti bei „įsisavinti” pasitarnavo politekonominei sistemai, kurioje demokratijai lieka vis mažiau vietos, rastis ir suvešėti. Sistemai, kurią tik iš dalies galima vadinti kapitalistine (nes pinigai vis labiau atsiskiria nuo juos generuojančio darbo) ir neofeodaline. Jeigu viduramžių feodalai valdė privilegijuotųjų šeimomis ir giminėmis, vis dėlto jie irgi buvo priklausomi nuo savo baudžiauninkų darbo, tad sunkmečiais atverdavo jiems aruodus, puikiai suprasdami, kad kitaip, šiems išmirus iš bado, nebeliks kas juos išlaiko. Kita vertus, viduramžių visuomenės sluoksnių sąveiką užtikrino ir karių luomo pareiga ginti savo tėvoniją su visu jos turtu. O krikščionių religija, išpažįstama visų to meto luomų atstovų, leido jiems susišnekėti vertybiniu ir moraliniu pagrindu.

Moderniaisiais laikais situacija kinta daugelį lokalaus valdovo funkcijų perėmus biurokratinei valstybei, tačiau ji ir toliau lieka suinteresuota, vardan stabilumo ir saugumo, kurti ir palaikyti piliečių bendrystę bei lygybę prieš įstatymus, o ne skatinti skirtumus ir skirtingų grupių tarpusavio priešiškumą bei kovą.

Dabarties Lietuvoje regime sistemingą kiršinimą ir patyčias, nukreiptas nebe prieš konkrečius marginalizuotus asmenis ar jų grupes, kaip būta anksčiau, bet prieš patį visuomenės stuburą. Ši stebėtinai iracionali situacija paaiškintina tik vienu būdu. Valdantieji atsiskiria nuo valdomųjų daugumos, sąmoningai eina su ja į konfliktą, atmesdami mintį ją traktuoti, kaip lygiavertę politinio dialogo partnerę, kadangi visiškai ir niekaip nuo jos nebepriklauso. Jų legitimumas formalus (rinkimų spektaklis užtikrina reikiamų procedūrų išpildymą), o atstovavimas išorinis – ES viršūnių politikos ir įtakingų lobistinių grupuočių, šiuo metu stumiančių lgbt darbotvarkę, interesų perkėlimas į vidaus politiką, padarant juos svarbiausiais spręstinais klausimais nepaisant realių visuomenę kamuojančių problemų (bedarbystės, kainų kilimo, artėjančios krizės suvaldymo, atskirties mažinimo, teisingumo užtikrinimo ir t. t.). Trumpai tariant, formuojasi parazitinė politekonomija, kurioje demokratijai nebelieka vietos. Meritokratiją, t. y. vertinimą pagal realius gebėjimus ir pasiekimus, keičia protekcijos ir nebeslepiamas nepotizmas – vaikų ir anūkų sodinimas į reikšmingus bei pelningus postus. Tai leidžia paaiškinti ir žūtbūtinę konservatorių kovą su Prezidentu dėl atstovavimo EVT, o tiksliau – dėl europinių pinigų kranelio kontrolės.

Parazitinėje sistemoje sveikatos spsaugos, viešųjų paslaugų, švietimo, mokslo, kultūros, istorinės atminties puoselėjimo, nacionalinio tapatumo stiprinimo rėmimas suvokiamas tik kaip bereikalingas išteklių švaistymas, tad apleidžiami ir sąmoningai nususinami, vietoj jų kuriant „dviejų lygių“ – elito ir runkelių – švietimą, kultūrą, mokslą ir t.t.

Gyvename laikais, kai parazitiškumą liautasi dangstyti. Jis įžūliai, ciniškai ir su pasimėgavimu demonstruojamas sau prisiskiriant demokratijos gynėjų, o protestuojantiems suteikiant jos priešų titulą.

Natūralu, kad jau randasi ir atsakas šiam begėdystės šėlsmui, nes žmonės intuityviai skiria parazitus nuo sveikųjų ir nebesutinka būti jų donorais.

Taigi valdantieji patys deda visas pastangas tam, kad būtų su trenksmu nušluoti. Ar jų vieton ateis kiti, tik kol kas užsimaskavę parazitai, ar jau bus suvoktas išsilaisvinimo, apsivalymo ir gydymosi poreikis? Tai klausimas, atsakymas į kurį lems Lietuvos išlikimą.

Nuotrauka Domanto Razausko.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aktyviems savarankiškiems komentatoriams       2021-06-28 13:39

Jokiomis pretenzijomis niekas nevarginamas. Pretenzijas reiškia tie, kurie nesupranta nei šios svetainės paskirties, nei savo vietos visuomenėje ir, atitinkama, - savo rašinių apie tai, “kaip turi būti”, nulinio rezultato, galimybių, prasmės ir tikslo.

Al.       2021-06-27 22:42

Neketinu paneigti jokių faktų. Gerai, kad yra tyrėjų juos renkančių. Kitas klausimas kaip tuos faktus turim vertinti ir kaip juos naudoti ? Kokie jie bebūtų, savo nuomonę apie faktus susidarau pats ir naudoju juos pagal savo supratimą. Kurį man irgi davė Dievas, nors ir nesu žydas. Nevarginkim viens kito per didelėm pretenzijom. Geriau darbuokimės kiekvienas savo bare pagal savo galimybes.

Dėl "diskusijų"       2021-06-27 17:18

Kartą esu sakęs, kad su “nickais”, kurie vadina mane vardu, nediskutuosiu, nes kitaip įklimpsi į provokatorių kilpas. Jei veliate mane į diskusijas, kartais atsakau dėl skaitytojų, nes klausimai tikrai aktualūs.
Ką kas mano ar nemano, juolab, ar minios ką žino, ar nieko nežino, įvykių neįtakoja. Prieš diskutuojant reikia pamąstyti, kam tie rašinėjimai išvis čia reikalingi, negi nuo jų kas nors pasikeičia? Būsimas PPPrezidentas “palaiko” dabartinį tik todėl, kad smarkiai ir realiai stumiamas į viršų. Reikia bent nujausti, kurios jėgos ir kodėl veikia, kam ši svetainė iš viso naudojama. “Manau” ar “nemanau” svarbu kaip bandymo akmuo: kas ir kaip sureaguoja. O manyk sau kiek nori, net tegu ir genialiai (nors genijai čia nerašinėtų), sukelsi nebent eilinio Jules vis tą pačią per tą patį reakciją.
Taigi aš nieko nemanau. Esu tyrinėtojas ir rašau, ką žinau, be pretenzijų į sprendimus. Nesu joks PPPrezidentas.
Kad daugelis gal ir visai nieko negirdėjo apie jokį Konstantiną, tai neatšaukia jo duotos krypties visai po to tūkstantmečius esančiai krikščionybei. Tai jokie “šūkiai”, ar bent suvokiate? Nusispjauti, kokia buvo ar nebuvo jo neapykanta. Tikriausiai jokios nebuvo. Svarbu tik jo sprendimai, kurie be abejo, ne vien jo, bet turėjo 300 metų priešistorę, kuri irgi žinoma tik vienetams iš milijonų, nors dabartiniais elektroniniais laikais informacijos per akis, tik reikia suvokti, kur ir ką paspaust. Praktiškai bent visa Europos istorija jau tinkle, įskaitant naujausius mokslinius darbus, už kuriuos tačiau 1) reikia vesti pinigus ir 2) “apsišviesti” užsiregistravus.
Dar turiu aiškiai paliudyti, kad esu mesijinis krikščionis, t.y. pasitikiu D-vo Mesiju, atsiųstu ne romėnams, bet žydams, ir išplatinusiu tai, kas gali būti pavadinta ir judaizmu plačiausia prasme (grubiai imant - “trys religijos”), į visą pasaulį. Nereikia daug proto suvokti, kad tokie dalykai negali būti atsitiktiniai ir sėkmingi be gilios priežasties. O bandyti priešintis ir svaičioti - kiekvieno asmeninis reikalas. Be matomos perspektyvos. Suprantama, yra ir beprasmybės ideologija. Yra ir savižudybė. Visko yra.
Kad nebūtų iš tuščio į kiaurą: kartais neiškentęs parašau ne idėjas “manymams”, bet faktus apie pirminę ir antrinę krikščionybes. Pirma tai paneikite.

Al.       2021-06-27 11:08

Vistiek nemanau, kad neapykantą žydams iki mūsų dienų lemia Konstantino šūkis ar krikščionių bažnyčios pozicija. Apie Konstantino šūkius mažai kas ką nors žino, o krikščionybė pati remiasi žydiškom legendom. Manau, vietiniai visada priešinasi ateiviams, priklausomai nuo ateivių kiekio ir abiejų pusių aršumo.

Kryžiaus karai       2021-06-27 4:28

(net pamirškim pakeliui, nepaisant popiežių draudimo, išžudomus žydus) - tas pats, kaip ir visi karai, kurie tūkstantmečiais vyko ir tebevyksta. Kas kita - visuotinis tarp savęs kariaujančiųjų sutarimas dėl “pasaulio valdymo”, kraujo macuose ir “protokolų”. Jokie palyginimai, kas ką nuskriaudė, čia netinka, dalykas išties šizofreniškas.

Perdaug emocijų       2021-06-27 4:02

nedaro garbės protui.
Niekas nesako, “kaip turi būti”. Sakoma, iš kur kas atsirado ir tiek. Pvz., kaip atsirado keiksmažodžiai жид ir gojas. Jei klaida, prašom įrodyti.
Romos imperijos (anuomet laikytos vos ne “visu pasauliu”) 325 m. dviem tūkstantmečiams į priekį paskelbtas karas visai žydų tautai, kurią pirmasis imperatorius “krikščionis” pavadino tėvažudžiais (t.y. tais, kuriuos užrišdavo į maišus su gyvatėmis ir skandindavo jūroje), atskyrė būtent žydus nuo būtent nežydų, ar neatskyrė?
O gal nėra jokio ryšio tarp 325 m. “krikščioniškos” Romos, iš jos atsiradusio Liuterio, kuris siūlė deginti žydų raštus, griauti sinagogas, versti žydus gyventi tvartuose ir varyti juos prie prievartinių darbų, bei tarp Liuterio ir jo idėjas įgyvendinusio Hitlerio? Kita vertus, be Romos, dar būta kitos Romos ir dar Trečios, paplatinusios net tarptautinį terminą “pogromas” ir iki šiol maldos namuose aiškinančios, kad žydų tėvas velnias. Jei čia yra vis tas pats ryšys, ar ne jis pasimato ir gausiuose šios svetainės komentaruose?
Manding, jis net turi ir pavadinimą. Ar lietuviai dėkoja maskoliams už vežimus, žudynes ir Rainius? Kodėl žydai turi dėkoti visoms pasaulio gentims, perėmusioms minėtą ryšį su 325 m. Konstantino tėvažudžiais, ir net nedrįsti vadinti jų gentimis, kokios yra ir kaip tas pavadinimas skamba hebrajiškai.

Al. Palmaičiui       2021-06-26 20:15

Dėl Žanos Arkietės, katalikybės tiesos yra. Bet kalbant apie žydų kerštą dėl krikščionių antisemitizmo - ar tada lietuviai už vakariečių kryžiaus karus, prievartinį Jėzaus garbinimo diegimą, amžiais trukusį mūsų istorijos iškraipymą ir lietuvių tautos niekinimą, turi juos visus niekinančiai pravardžiuoti žydomasonais ? Ar brandi tauta gali sau leisti toki beatodairiškai kolektyvinį kerštą prieš visą žmoniją ?

Dar dėl Jeanne d'Arc       2021-06-26 12:36

Šis atvejis paminėtas atsakant Rasai Čepaitienei (visai sutinkant su ja svarbiausiu reikalu) į tai, neva viduramžiais “krikščionių religija, išpažįstama visų to meto luomų atstovų, leido jiems susišnekėti vertybiniu ir moraliniu pagrindu”.
Būtent viduramžiais tarp “krikščionių” vyko tokie gėdingi karai, kaip anas garsus 100 metų karas tarp anglų ir prancūzų, kurio auka ir tapo Jeanne d’Arc. Raganos degintos irgi viduramžiais. Taigi šis Rasos Čepaitienės “argumentas” yra superkvailas, atsiprašau.

Bidongalvio atsakymai       2021-06-26 11:54

Paaiškinta išsamiai, ką reiškia žodis “gojas” ir kodėl jis tapo keiksmažodžiu. Kuo čia dėi “leftistai”? Jokių leftistų nebuvo, kada imperatorius Konstantinas pavadino visą žydų tautą tėvažudžiais. Nuo tada skaičiuokite religinio antisemitizmo (ne šaip ksenofobijos) pradžią, skaitykite dar kartą.
Žodis “žyd” tapo tikru keiksmažodžiu pravoslaviškoje maskolijoje net atsietai nuo religijos (įsidėmėkite, kad ši šalis pasižymėjo ir pogromais, dėl kurių nebaudžiamumo Schiffas ištesėjo pažadą finansuoti revoliuciją), pvz., rusiškai жидюга gali būti pasakyta apie gobšų rusą net neturint galvoje tariamo panašumo į neva žydų elgesį.
Vieną tautybę iš visų kitų 325 metais išskyrė Konstantino įteisinta nauja religija, pareiškusi pretenzijas būti pirminės šv. Jaakovo žydų apaštalinės bendruomenės tąsa, bet paniekinusi visą žydų tautą iki keiksmažodžio vertų tėvažudžių.
Tai beveik 2000 metų antisemitinio pasaulinio karo istorija, pereinanti net į islamą ir pagonybę. Žydų atžvilgiu pasaulis persiskyrė. Todėl atitinkamai sureagavo ir žydai, neutralų žodį “gentis” (hebr. goj) pavertė keiksmažodžiu visam sukilusiam prieš save pasauliui.
Jei šitaip viena tauta nebuvo išskirta ir priešpastatyta kitoms, prašom argumentuotai paaiškinti. Bėgimas nuo argumentavimo į krūmus reikš gėdingą pralaimėjimą.
Jei nepaminėjau Orleano Mergelės beatifikacijos, tai nereiškia neva paneigiau. Juk ne apie beatifikaciją kalba, bet apie tai, kad Prancūzijoje pilna jos atvaizdų, o Anglijoje kažkodėl ne. Kodėl? Gal vis dėlto krikščionybė vartojama tik kaip patriotinis priedas prie kelių tūkstantmečių beprasmės vorų kovos stiklainyje?
Įdomu, kada buvau leftistu? Gal kada norėdamas baigti universitetą pasidaviau priimamas į komsomolą, bet parėjęs namo, nuleidau nario bilietą į unitazą su žodžiais “Balsuoju už komunistų ir nepartinių bloką!”

ah1       2021-06-25 20:25

... tų kurie gauna senjoradžą...  Kas ir kada pasakė leiskite man spausdinti pinigus ir man “dzin” kas leidžia įstatymus?...  Arba kaip mokytojas mokė - kai sužinosite kaip rašosi žodis myžtukas, žinosite ir kaip rašosi žodis drožtukas…....
....... Kur ir pas ką  važiavo Putinas ir Bidenas ?......

>Dėl durnyno ir raganų laužų        2021-06-25 20:06

bidongalvi, skirtingai nuo jūsų, leftistinių demagogų, katalikai turi atmintį. Katalikų Bažnyčia Žaną d"Ark buvo beatifikuota, o kiek vėliau - kanonizuota. Bet jums, leftistiniams priedurniams, šitos sąvokos nežinomos.
Nors skaityti išmok. Ir ne vien markso su engelsu analines tekstų išeigas.

to Prašymui pasakyti apie gojus        2021-06-25 19:54

Kodėl Jūs išskiriate vieną tautą ir priešpastatote ją kitoms? Kodėl norite ją padaryti viršesne, turinčią teisę į privilegijas ir viršenybės? Kodėl yra priešinamos tautos? Kas tuo užsiima? Ką apie tautas dėsto Talmudas, kaip jas skirsto? Ar vienų nežemina, o kitas aukština, kodėl?

Ale mat       2021-06-25 16:35

Kiek daug gerai ir įdomiai rašančių...
Kam nebūtų lietuvis, kol negauna spyrio į sėdimąją, tol nesijudina.
Ir kam tie mokslinčiai, jeigu mes patys kartu daugiau žinom.

Prašymui pasakyti apie gojus       2021-06-25 14:49

Kilme tai joks keiksmažodis. Žodis reiškia maždaug “gentį”, sudarančią aukštesniame organizacijos lygmenyje esančios tautos pagrindą. Pačiame TaNaCHe (hebrajiškoje Biblijoje) ir žydai minimi kaip gentis (goj). Visam Israeliui tapus Tauta (‘am), žodis goj jam nebetinka. Tačiau sąvoka lieka, ji neuždrausta ir kalbant apie tautą.
Sąvokų karas prasidėjo po to, kai naujoviškos krikščionybės imperatorius Konstantinas laiške apie 325 m. Nikėjos bažnytinį susirinkimą PRAKEIKĖ (dėl prakeikimo ir jo pasekmių žr. Pr 12:3) žydų tautą, pavadinęs ją “tėvažudžiais” (romėnams didžiausias paniekos žodis: tėvažudžius jie užrišdavo į maišą su gyvatėmis ir skandindavo jūroje). Tuo jis paskelbė 2000 metų antisemitinį savos krikščionybės karą žydų tautai.
Šis jo karas kartu su jo krikščionybe išplito į visą pasaulį ir išplatino antisemitizmą net tarp pagonių, kurie paskui išstūmė lauk ir pačią jo krikščionybę. Jau seniai pamiršta, nuo ko viskas prasidėjo, užtat visas pasaulis jau “žino”, neva žydai “visų žmonių priešai” (bent taip yra Pauliaus 1 Tes 2:15: “kurie nužudė Viešpatį J. ir pranašus, kurie persekiojo ir mus. Jie nepatinka D-vui ir yra visų žmonių priešai”. Klausimas tik, ar pats nekantrus karštakošis Paulius taip parašė iš apmaudo dėl nesukalbamų diasporos tautiečių, ar tai kažkieno eilinis vėlyvas antisemitinis įrašymas).
Konstantinininkams padarius iš vardo “žydas” keiksmažodį, atitinkamai žydai padarė keiksmažodį iš žodžio goj pritaikydami jį totaliai prieš juos sukilusiam nežydų pasauliui.
Štai ir visa istorija trumpiausiai. Sapienti sat, o kvailiams beprasmiška ir aiškinti.

to 18:53       2021-06-25 12:58

Tai kur tos nuorodos, ištraukos.

Geros mintys       2021-06-25 12:07
>>> 0:28       2021-06-25 11:38

Pranciškus Šliužas yra sakęs, kad ekonomoka ne mokslas, o ūkininkavimo būdas.

Stiklo valytuvas       2021-06-25 10:16

Toks >  Valytuve,    2021-06-25 0:28   netiesiogiai prašo šį tą pasakyti ir apie gojus (lietuvius).
Prašom.
.
Prisiminkime dar visai šviežų istorijos epizodą, kai internete sklandė toks juokelis,- Mažylis atrado Vasario 16-osios Aktą, o Bumblauskas atrado Mažylį.
O dabar kita medalio pusė, ir visai nejuokinga ir visai graudi.
Kai po Mažylio atradimo, Lietuvos istorikų paklausė: „kaip čia taip atsitiko, kad istorikai nerado..?“, šie, net nemirktelėję ir be jokių skrupulų (kaip Seimūnas Povilionis…) išpyškino: „o mums niekas neliepė“.
Ar dar tęsti?! Ir apie ką tęsti…
Ar apie tai, kad istorikams kaip mažiems vaikams reikia parodyti, nurodyti, liepti… Jų išsilavinimas neleidžia patiems to suvokti?! Kur jų profesinė savigarba?! Kur jų profesinis ambicingumas?! Kur jų profesinė atsakomybė ne tik praeities suvokime, bet ir formuojant tautos, visuomenės, valstybės, jaunųjų politologų, politikos, kariųnų, teisėsaugos,... gaires į ateitį. Kur jų patriotinis įvaizdis, nekalbant apie patį patriotizmą?! Ir tai tęsiasi tris dešimtmečius! Žodis ‘GĖDA’, čia nieko nepasako.
.
Dainius Razauskas savo paskaitoje yra sakęs, kad „lietuviai kaip tauta liko nepilnai susiformavusi“ (citata iš atminties). Daugiau ta tema nieko negirdėjau. Bet apie lietuvių tautos formaciją klausimų turiu. Tik kokių sričių specialistai ryšis apie tai prabilti?!!
Taigi.
Mūsų pro-pro-protėviai atėjo į šitą geografinę vietą tirpstant ledynams (prieš 12 000 - 11 000 metų). Ištisus tūkstantmečius išsaugojo savo savitą tapatybę, ir še kad nori, „lietuviai tautiškai nesusiformavę“. Ir kada tai „paaiškėjo“? Ogi prieš kelis šimtus metų... Manau, kad pats teiginys yra marazmiškas!
Klausimas toks, kaip atsitiko, kas įtakojo, kad tauta pradėjo nustoti būti savimi? Tai tęsiasi jau kokius 500-700 metų? Istorikai, sociologai, lingvistai, psichologai, etnologai šito nemato?! O gal „patogu“ nematyti?! Juk yra nedraugiškos jėgos, kurios manipuliuodamos istorija, „piešia“ tautos ateitį! ... ir taip sodriai nutapė tautos ateitį, kad net pats žodis ‘tauta’ jau buvo beveik galutinai „užmirštas“! Be to, dar iš LRT buvo pradangintas Lietuvos valstybės himnas. K. Pūkas kalė ir kalė, kol Lietuvos valstybės himnas, vėl suskambo LRT eteryje! Kitas atkaklus patriotas J. Siaurukas su savo straipsniais į vartoseną gražino žodį ir prasmę TAUTA! O kur tuo tarpu buvo politikai, žurnalistai, tautinės valstybės ideologai..?! Oi, jie tada rūpinosi ES lėšų įsisavinimu, o gal 30-ties sidabrinių blizgėjimu.
Grįžkime prie tautos istorinių vingių.
Ar tikrai tauta atsisako savo tautiškumo?
Gal tai yra natūralus procesas?
Tautai gyvavusiai ištisus tūkstantmečius, natūrali agonija irgi trunka atatinkamai ilgai (šimtmečius). O gal nedraugiškos jėgos nori, joms naudinga, kad mes taip mąstytume?!
Kas praplėš tylos uždangą?!
.
====  Bus daugiau.
.
Nustokite bent save apgaudinėti, kad čiuožiant paviršiumi, kad be GILESNĖS analizės rasis aiškumas vedantis į išlikimą.
.
Reikalinga konkreti išlikimo strategija ir taktika !!!
.
Faktai gali klaidinti, tendencijos parodo bendrą kryptį.
Faktai labai tikslūs, neskaitant jų interpretavimo, o tendencijos mažiau tikslios, bet kur kas labiau patikimesnės.
——
Diskusijos puikus dalykas, deja jos nevyksta.
Vieni tam per kvaili, o kitiems geriau prieblanda.

Valytuve,       2021-06-25 0:28

pakišk savo protokolus kuriam nors ekonomikos specialistui arba net ir “kapsukės” studentui, suvokiančiam, kas per “programa” “protokoluose”, ir išgirsi klasikinį atsakymą ta tema: “Jeigu toks yra sąmokslas prieš žmoniją, žmonija gali sau ramiai miegoti!”
Pačiam geriau ne čia viešintis, bet pasitenkinti privačiu dialogu su Jules.

Dėl durnyno ir raganų laužų       2021-06-25 0:07

Rasa Čepaitienė privalėtų žinoti, kad net ir kapsukės nebaigusiems žinomą “Orleano mergelę”, kitaip - Jeanne d’Arc, sudegino ant laužo būtent katalikai per aną 100 metų karą (1337-1453 - tais laikais anglai dar tebebuvo katalikai), bet galutinai išteisinta ir paskelbta net šventąja ji tik 1920 m.
Ir dar: kad jos statulų kažkodėl pilna tik Prancūzijoje, o to negalima pasakyti apie Angliją, nors D-vas lyg ir vienas, vadinas, ir šventumas tik vienas! Nuostabus “susišnekėjimas vertybinių ir moraliniu pagrindu”, ane, ponia Rasa? (kaip pasakytų kapsukės nebaigusieji).

Stiklo valytuvas       2021-06-24 23:55

Sausio 27-tąją minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.
Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena.
Ką ir kodėl mini Birželio 22-rąją?
Kodėl dviejų tautų priešinimui pasirinko Birželio 22-rąją?
Nuo kada ši diena tapo tokia aštri?
Dabartinės nepriklausomybės pradžioje nebuvo jokių ‘aštrumų’. Kada ir kodėl žydai (jų lyderiai) pradėjo erzelį?
Kodėl lietuvių istorikai ir publicistai* vengia aiškiai pasisakyti?
Negi manote, kad vengimas aiškiai įvardinti %*(!!!), ir kitus nepolitkorektiškumus, kažkaip stebūklingai išspręs šią painiavą?
Nuolaidžiavimas ir net pataikavimas terorizuojančiam nieko gero nežada! Negi visi taip suskydote. Per tokį jūsų suskystėjimą 30 m. Tauta ir Lietuva RIDENAMA ir ritasi į prarają!
.
Nustokite bent save apgaudinėti, kad čiuožiant paviršiumi, kad be GILESNĖS analizės rasis aiškumas vedantis į išlikimą.
.
Reikalinga konkreti išlikimo strategija ir taktika !!!
.
Tai imsimės tą žaizdą gydyti, ar vis leisite krapštyti atvirą nervą?
Arba pradėkit kalbėti, arba užsičiaupkit!!!
.
Faktai gali klaidinti, tendencijos parodo bendrą kryptį.
Faktai labai tikslūs, neskaitant jų interpretavimo, o tendencijos mažiau tikslios, bet kur kas labiau patikimesnės.
——
Diskusijos puikus dalykas, deja jos nevyksta.
Vieni tam per kvaili, o kitiems geriau prieblanda.
.
Skaitykite ir cituokite „Siono išminčių protokolus“?
——
... > Siono išminčių protokolai > Frankfurto mokykla > JAV kultūrinė revoliucija su Sorošu ir jo sėbrais > ...
.

to Žydai        2021-06-24 18:53

A mes galime Talmudo tomus pavartyti ir paskaityti, ypač apie seksą, kurie paskelbti Anglų kalba intike - imkite ir skaitykite, ir darykite taip, kaip ten sakoma arba liepiama. Mes ir savų išminčių turime, pavyzdžiui, Rūtelę, Raselę arba Iročką - tą lddp-istų karalienę Konservatorių partijoje. Mums savų išminčių užtenka - per akis jų turime, galime ir pačiam perleisti, jei tik pageidautumėte ir imtumėte.

gal kam       2021-06-24 17:27

Teko skaityti straipsnį apie amerikietį  , kurio pats didžiausias IQ , matomai nustatytas konkurse. Paklaustas kaip jis mato dabarties įvykius ir kokios yra priežastys to kas vyksta JAV - šis paprastas žmogus , beje dirbęs “vyšibala” užeigoje, aiškino, kad tie supergalingieji ir, kurie stumia visą šią BLM, Antifą ir panašią destrukciją ,atvirai niekina žmones supančius juos ir tarnaujančius jiems , tiesiog skaitydami , kad jie yra žemesnės rasės , verti tik patarnauti išrinktiesiems. kurių vertę nusako ir nustato valdomi milijardai. Patarnavai ir į “utilių” . tad ir matome , kad jų remiamos vyriausybės irgi laikosi panašaus principo.

Žemyna       2021-06-24 17:24

LRT prašo siųsti jiems žodžius, frazes, nugirstus jų laidose ir kritusius į širdį.
Kadangi šis Autorės sakinys -
    kokie tai prasigėrę buduliai-vaikmušiai-vatnikai-kriminalas-menkųpajamųkaimiečiai-padugnėsirtamsuoliai-nemokantysgiedotihimnomarginalai, suvažiavę su savo geldomis prie Seimo ir susiruošę ten statyti kartuves neįtikusiems seimūnams karti  
tiksliai atspindi dažniausiai transliuojamas LRT mintis, tai ir turėtume siūlyti jį LRT apdovanojimui kaipo JŲ kūrinį (tik straipsnio Autorės užrašytas)

Ačiū birželio sukilimo didžiavyriams...       2021-06-24 14:54

Nekreipkime dėmesio į delfiorastų nuolatinį žydrųjų lagerio absurdų liaupsinimą, į universitetų neomarksistų antivalstybinius sapaliojimus. Tebūna mums paguoda ir prasmingo gyvenimo pavyzdžiu birželio sukilimo dalyviai, savo krauju aplaistę tautos laisvo nepriklausomo augimo medį. Tebūna amžiams prakeikti ONS liberalūs tarnai, dergiantys ir nutylintys mūsų didžiavyrių atminimą. Pagarba dalyvavusiems birželio sukilimo 80 -čio minėjimo renginiuose. Panieka šimonytėms, čmilytėms, valentinavičiams, kasperavičiams, bubniams,tapinams ir kitoms dvasnoms, tarnaujančioms Mamonai ir svetimoms galybėms ir bandančioms veimainiškai primesti mūsų laisvės didvyriams ir mūsų tautai atsakomybę už nacistinės Vokietijos suorganizuotą holokaustą. Ačiū didžiavyriams už bandymą, savo gyvybių ir kančių kaina, atlikti Nepriklausomybės atstatymo stebuklą, prasidėjus rudųjų ir raudonųjų stovyklų mirtinoms grumtynėms.Užuojauta mums, mirštančiai politinei tautai, patekusiai į liberalglobalizmo, individualizmo, godumo ir nuprotinimo , sužydrinimo pinkles.Mums ,patekusiems į dvasingumą, solidarumą, demokratiją bei patriotizmą pūdančios mūsiškės oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos (ONS) mėsmalę...Mus šios baisios santvarkos savanaudžiai tarnai už Judo eurosidabrinių pakišas varo sumankurtintus, sugyvulintus, sunarcizintus išnykimo ir melo keliu. Šeimų maršo pasišventusių žmonių pastangos matsisakyti ONS krypties į mūsų bendruomenės vertybių naikinimą, dabar dergiamos valatkų, vinokurų, landsbergių, gritėnų, navickų, garbačiauskaičių, ramanauskų, tapinoidų ir ko rankomis. Jei yra Dievas, degs šį gyvų numirėlių šutvė pragare už valstybės, demokratijos, tautos, vertybių naikinimą...
Algirdas

Žydai,       2021-06-24 14:12

valykite stiklus: 2021-06-24 11:36!
Ryte ir vakare skaitykite “Siono išminčių protokolus”, šaudykite savo komisarus ir atbėkite į gojų durnyną!
Jūsų laukia karšta kiaulienos sriuba ir draugiški palatos bičiuliai, papasakosiantys jums apie jus, ko net jūsų tėvai nežinojo! Net ir Rasa Čepaitienė patvirtina, kad viduramžiais krikščionių religija, išpažįstama visų to meto luomų atstovų, leido jiems susišnekėti vertybiniu ir moraliniu pagrindu, pvz., anglai ir prancūzai pjovė vieni kitus viso labo tik 100 metų, užtat visos piktos raganos degdavo ant laužų!

Tik jau       2021-06-24 13:18

nelygink komunistą (bolševiką) Paksių su dabartiniu prezidentu.

habilitās       2021-06-24 13:07

„... valdantieji patys deda visas pastangas tam, kad būtų su trenksmu nušluoti.“
✒✒✒
Kad pastangas deda – taip, tik kas juos nušluos? Nenustebsiu, jei į sekančius Seimo rinkimus ateis dar mažiau rinkėjų, o tai į naudą visiems tiems, kurie šiuo metu tyčiojasi iš sveiko proto ir bando tautai įpiršti ligą, kuria ji neserga.
Kitas dalykas, kuo toliau, tuo mažiau ir mažiau pasitikėjimo lieka ta balsų skaičiavimo „mašina“, kuri dirba kaip pageidavimų koncertas. Panoro A. Maldeikienė tapti miesto tarybos nare – tapo, užsinorėjo į seimą – jokių problemų. Prireikė pinigų – EP nario mandatas kišenėje. Cicciolinai (Ilona Staller) taip lengvai nėjosi, o juk turėjo ką parodyti.
Nenorėčiau būti blogu pranašu, bet jei Prezidentas leis lipti jam ant galvos, tai jie ir lips. Paskelbs apkaltą ir nuvers, patirties tai turi. O tada… parlamentinis valdymas su atidėtais rinkimais, kol bus prastumtos konvencijos, partnerystės, santuokos ir kitoks marazmas.

Leninas       2021-06-24 12:10

Ką daryti?
——
Lenino valsas - žingsnis pirmyn, du atgal.

Klausimėlis (trys viename)       2021-06-24 12:03

Kiek išsilaikys meritokratija, kuom tai baigsis ir kas po to?

Ostapas Benderis       2021-06-24 12:00

Daugiau cinizmo, žmonėms tai patinka.

Stiklo valytuvas       2021-06-24 11:36

Statistika.
Gal kas patikslins…
Nevisai oficiali statistika skelbė, kad dabar Lietuvoje gyvena virš šimto tautybių žmonių. Iš visų tų tautybių, kiek ir kam ir dėlko „užkliūva“ svetimtaučiai? Čigonai/romai. Jeigu ne oficialiosios žiniasklaidos pastangos (narkotikai romų tabore…), tai absoliuti dauguma LT gyventojų net nepastebėtų, tai yra neturėtų ‘kažko’ reikšmingo ar pikto tai tautai. O smagių šlagerių atlikėjas Radžis, dažnai nusipelno gausių aplodismentų.
Apie kitas tautas: Lietuvos rusai, Lietuvos lenkai (tautiškume suklaidinti ir pasiklydę lietuviai) turi išskirtinai pasistengti(!), kad susilauktų kokio riebesnio keiksmažodžio.
Apie kitas tautas iš vis nėra ko reikšmingesnio pasakyti. Niekam jos nekliūva…
O štai žydai, kaip yla iš maišo, negali be aplinkinių dėmesio. Kažkoks patologinis narcizizmas. Kaip vyrukai su kvadratiniais pečiais* vaikščiodami ieško ant ko ‘užsirauti’, taip ir šie su Dovydo ženklu, prašyte prašosi…
Kas tai per reiškinys, politinės inspiracijos „drumsti vandenį“, proto perteklius pasiekęs ‘soties ribą’ (elektroninis terminas), bukas durnumas ir t.t. ir pan.???
Birželio 22-oji. Daugumai lietuvių ir ne tik, ta diena turi savo vertę. Žydai diskusijų vengia… Portale tiesos.lt, irgi žaidžia į vienus vartus (prieš tautinę lietuvių valstybę, prieš Lietuvą, tuo pačiu ir prieš kitas tautas gyvenančias Lietuvoje).
.
Žydai, atsiribokite nuo savo vadovų jumis pasinaudojančiais, nustokite į kitus žiūrėti kaip į gojus, nustokite nurodinėti kitoms tautoms ir palaipsniui pasaulis nustos į jus badyti pirštais.
.
Dėl šiuolaikinės „demokratijos“, dėl komunizmo su žmogišku veidu prisidengusiu LGBT+, žmogaus teisėm, lygiavom ir kitais marazmais, dėl nusikalstamo nenoro visa tai viešai susieti su Frankfurto mokykla…
Nustokite bent save apgaudinėti, kad čiuožiant paviršiumi, kad be GILESNĖS analizės rasis aiškumas vedantis į išlikimą.
.
Reikalinga konkreti išlikimo strategija ir taktika !!!
.
Faktai gali klaidinti, tendencijos parodo bendrą kryptį.
Faktai labai tikslūs, neskaitant jų interpretavimo, o tendencijos mažiau tikslios, bet kur kas labiau patikimesnės.
——
Diskusijos puikus dalykas, deja jos nevyksta.
Vieni tam per kvaili, o kitiems geriau prieblanda.
.
Skaitykite ir cituokite „Siono išminčių protokolus“?
——
... > Siono išminčių protokolai > Frankfurto mokykla > JAV kultūrinė revoliucija su Sorošu ir jo sėbrais > ...

Kis       2021-06-24 9:41

gerbiamoji,tai kas sakoma ir daroma dvaro padlaizunais labai rimti dalykai.Viskas prasideda nuo zodziu,o perauga i riauses.Kas dedasi pasaulyje,recedivystas juodaodis,kuris plesikavo gatvese tampa “didvyriu”,o kur paminklu isniekinimai,o kur istorijos klastojimai???Ir iskyla savaime klausimas;okas tai daro ir kam yra naudinga toji nesantaika ir erzelyne?Berods,hibridinis karas nesibaige,kai pasiziuri kas vyksta per europos futbolo cempionata,atrodytu,kad pasaulyje engiam9i vieni gejai ir lesbes,lyg ju zaisliukus butu uzmurije plebejai?Atsipeikekime,nesistebekime,kai KT ekspirminikas sneka erezijas,kas tai per publika?

Visi suprantame,       2021-06-24 9:40

kad oficialioji opinija, kurstydama Lietuvos valstybę prieš kaimynus, iš tiesų meta malkas į Kremliaus židinį, prie kurio šildosi didžioji rusų dauguma. Vienas rusų poetas stebėjosi: kiek daug Rusijoje senų, pageltusių nuotraukų. Kiekviena šeima saugo savo žuvusiųjų atminimą, tai ritualas, kurio pakeisti neįmanoma. Lygiai taip pat yra su baltarusiais, kurie neteko per antrąjį pasaulinį karą trečdalio savo tautiečių. Kss, tai žinodamas, gali patikėti, kad Baltarusija kada nors eis ne į Rytus, o į Vakarus? Nebent tie, kurie deklaruodami viena, galvoja apie visai ką kita. Ir tie “kovotojai” tarnauja greičiau Kremliui, nei Lietuvai. Kaip tame akimirksniu sukurptame ketureilyje: “Švieda rodom i chochla po suti pochoroniat nad rodnym Dnieprom, i v Moskvie, v Kriemlie živuščij Putin vspomnit s blagodarnostju o niom…”

Šiandien       2021-06-24 8:41

portalas lrytas.lt kažkokių niekam nežinomų globalistų pasiseiliojimą vadina antausiu Prezidentui. Jie dar nesupranta, kad gali susilaukti stipraus ir skausmingi Tautos spyrio į jų taip branginamus, tegul ir prastai atsiduodančius, užpakalius.

LGBT šių       2021-06-24 8:38

laikų netikri pranašai?Ir tikrieji gėjai čia visai “nė prie ko”.

Jules       2021-06-24 8:13

Raudonosios oligarchijos ir jų viršininkų, tiksliau, Banko “Trockis” demokratija.

Nuomonė       2021-06-24 7:02

Nuoširdžiai pritariu visoms straipsnyje išsakytoms mintims.

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.