Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 15 d. 2:32

61     

    

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose.

1) Kad ir kaip nesinorėtų to pripažinti, NS gautas balsų kiekis yra adekvatus mūsų realioms finansinėms ir medijinėms galimybėms, žinomumui,  reputacijai ir įdėtoms pastangoms. Nuo įsikūrimo kovą turėjom per mažai laiko įsibėgėti, koją ypač pakišo kovidas, tad graužtis ar vieniems kitus kaltinti neprasminga.

2) NS pasirinkta žinutė –  Sąjūdžio (nepriklausomos tautinės valstybės) ilgesys – dalies rinkėjų iš  principo negalėjo būti atpažinta, nes jie yra per jauni, kad jį  prisimintų. Be to, ką ši žinutė reiškia šiandien? Kad ir kaip nemalonu sakyti, bet nemenka dalis žmonių jos tiesiog ne(be)suprato. Jie gyvena oligarchinėje rentinėje sistemoje, yra puikiai prie jos prisitaikę, arba (jaunimas)  trokšta ir siekia prisitaikyti. Neprisitaikę emigravo, įskaitant vidinę emigraciją, arba degradavo,  nepasitenkinimas neutralizuotas finansiškai, politiškai ir, ypač, ideologiškai. Rentinės sistemos šaltinis – ES pinigai, tad mūsų  bandymai kritiškai kalbėti apie ES bėdas atmetami iš anksto ar priimami kaip pasikėsinimas į dalies visuomenės pasiektą stabilią ekonominę padėtį, saugumą  ir psichologinį komfortą, grįstą įdiegtu liberaliu pasaulio vaizdu,  kuriame ES yra suvokiama tik kaip gėris, o jos kritika prilyginama baisiai šventvagystei. Jei kritikuoji, vadinasi, esi vatnikas, Kremliaus projektas – kitų alternatyvų nenumatyta…

3) Tradicija, kuria mes remiamės ir puoselėjame (suverenitetas, tautiškumas, krikščionybė,  antisovietinio pasipriešinimo atmintis) yra jau pernelyg svetima homo (post)sovieticus sąmonei, susiformavusiai po itin žiaurios ir ilgalaikės visuomenės selekcijos ir socialinės inžinerijos metų, kai turėjai arba prisitaikyti, arba žūti. Prisitaikyta buvo tobulai. Šie įgūdžiai niekur nedingo. Politika suvokiama tik kaip moralinis purvas arba asmeninės bei grupinės naudos šaltinis. Nonkomformizmas kelia grėsmę tokiai sistemai, kaip ir pačiam vartotojiškam mentalitetui. Todėl visi, kas bando į politiką  atnešti ne vien įprastą pragmatizmą, o idealizmą ir vertybes, vertinami įtariai arba tiesiog niekinami, laikomi „nepraktiškais“ kvailiais.

4)  Homo (post)sovieticus‘ui nacionalizmas = nacizmas, o pastarasis yra ideologinis baubažodis, į kurio turinį nesigilinama. Išties efektyvu.

5)  Galios ir propagandos faktorius. Mėgstami (ar bent jų bijoma) dideli ir stiprūs. Ne veltui konservatorių piarininkai pasiūlė šūkiuose naudoti žodį „jėga“. Mažų ir silpnų nemėgstama, dėl to ir kartota apie „mažiukus“. Tai – uždaras ratas.

6) Ekonominis ciklas vis dar kyla į kalną. Tad atrodytų, kad artėjame prie gerovės valstybės – „švediško socializmo“,  apie kurį kalbėta Sąjūdžio laikais. Antai žmonės gausiai apsiperka Ikea... Todėl grėsmių tautai skelbimas neįtikina, toli į ateitį nežiūrima,  remiamasi asmenine patirtimi ir dabartine būkle: jei ta gera, optimistinė, nieko keisti nesinori, juolab jei pokyčius siūlo nežinomi arba žiniasklaidos neigiamai nušviečiami politikai.

7) Punktas, kurį gal reikėjo rašyti pirmą: Televizorius. Jei tavęs nėra didžiojoje žiniasklaidoje, tavęs nėra iš viso.

8) NS specifika. Partija išskirtinai grįsta charizmatine lyderyste, kartais net įgaunančia asmens kulto bruožų (tuo nekaltinu paties profesoriaus, bet esama nemažai jo, kaip ir jaunojo vado, adoruotojų, tam nebandoma užkirsti kelio). Tai rizikinga. Partija negali remtis vien vieno ar kelių asmenų skleidžiama Absoliučia Tiesa,  visiems kitiems paliekant alavinių kareivėlių rolę (profesoriaus žodžiais tariant, „partija kaip karo mašina“). Ne visi pageidauja sau patrankų mėsos vaidmens. Vadinasi, reikia ieškoti kito dvasinio pamato, kito bendrabūvio būdo, kuris jau pradėjo spontaniškai rastis kartu dirbant agitacijoje, t.y. autentiškos bendruomenės.

Taipogi būtina giliai permąstyti ir savikritiškai priimti naują tikrovę, kuri tikriausiai daugeliui iš mūsų, bent jau man,  buvo pakankamai netikėta, išblaivinanti nuo fb burbulo iliuzijų ir,  žinoma, skaudi.

O tikrovė, kad ir kaip mums tai nepatiktų, yra tokia: žmonės nesupranta, nepriima ar net nenori girdėti mūsų siunčiamos žinios, bet noriai klausosi ir seka paskui tuos, kurie, mūsų  matymu, veda juos tiesiai į skerdyklą. Šis pribloškiantis faktas verčia pergalvoti tai, kas mes esame ir ko galime imtis tokioje politinėje ir pasaulėžiūrinėje situacijoje.

Nes kitaip beliktų tyliai išsivaikščioti pabrukus uodegas, arba, apsimetus, kad nieko neįvyko, bukai toliau daryti tą patį, ką iki šiol.

Konkrečių atsakymų, ką pirmiausia daryti, kol kas neturiu. Tik leidžiu sau atvirai parašyti, ką galvoju, nors tai gal kai kam ir nepatiks. Mano tikslas – ne kam nors pakenkti,  apkaltinti ar ką pažeminti, bet, priešingai, paskatinti mus visus priimti pralaimėjimą kaip galimybę pamatinių partijos veikimo prielaidų  perkratymui ir sutvirtinimui.

P. S. Šis tekstas pirma buvo išsiųstas vidiniais partijos kanalais. Tačiau kadangi mane pasiekė privačios jame išdėstytų minčių palaikymo žinutės, nedrįstant, o gal nenorint veltis į viešą polemiką (ah, tas lietuviškas resentimentas apkalbinėti ir kritikuoti už akių!...), nusprendžiau tai iškelti viešai diskusijai. Neturime jos bijoti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

mykolas - stasiui       2020-10-26 14:32

Kalbate apie idėjos išgryninimo svarbą, aš irgi taip galvoju, todėl parašiau NS už šias pastangas 5. Gal Tamstos tolimesnė tikroji mintis buvo, kad į tą Seimą nėra ko veržtis, pakamka teorijų tobulinimo, ištęsiant tai šimtui metų? Bet kad dauguma komentatorių galvoja kitaip. Aš jiems pritariu.

> jaunimas       2020-10-19 20:50

Tu net rašyti nemoki, jaunime tu jaunime, kas antram žodyje po klaidą, bet mokai kitus, kaip gyventi ir valstybę tvarkyti. Tokių kaip tu, pusantros knygos perskiačiusių, pilnos partijos ir vyriausybės, sunku bus prasibrukti.

>jaunimui       2020-10-18 20:39

tai kad nebus to sekančio karto, sūnau mano snarglėtasai. Po kanapių sekantis žingnis veda prie “miltukų takelių”, o po to metai-du ir pati didžiausia laisvė tau bus savimi pakūrenti Kėdainių krematoriumą, mamai ir tėtei raudant “ir kodėl gi mes jo nesužiūrėėėėėjom!!!”

DD plius DD       2020-10-17 1:45

Mikrominiatiūra
Sutiko mėšlo puodas medaus puodynę ir siųlo vienytis. Žada viennybės festivalį ir ekskursiją Nemunu.
Medaus puodynė atsisakė ir pareiškė, kad ji ir deguto šaukštą šalin pavarius, nes jis ją pagadinsiąs, o ką jau kalbėt apie mėšlo puodą.

NS pralaimėjo dar iki rinkimų...       2020-10-16 23:30

NS pralaImėjo žiauriai būtent dėl vedlių kaltės.
Radžvilo kompanija komiteto pavidalu EP rinkimuose gavo 42 tūkst. polit. tautos likučių balsų.,o dabar jai- NS pavidalu- liko 25 tūkst. balsų.Tai baisus ir nebepataisomas rinkėjų praradimas,dėl kurio kalta ,visų pirma, ne ONS jėga,bet nevykusi, neadekvati vedlių strategija…
Lietuvos valstybingumo ir politinės tautos likučių praradimas,o ir pačios nevykėlės ir nesavikritiškos NS sunykimas jau neišvengiami, nes šių procesų NT (nesugrįžimo taškas) jau buvo praeitas rugsėjo 6 d.  2024 m. jau nebebus nei NS,nei jėgų sukurti nacionaldemokratų koaliciją,o LR atsidurs federacinėje Europoje.
Viešai visą laiką teigiau,kad NS laukia kelių procentų krachas būtent dėl antisąjūdinės skaldytojiškos politikos, ,veidmainystės, pasipūtimo bei negebėjimo suvokti,kad suzombintoje lietuviakalbėje Lietuvoje dar už 4 metų  nebeliks net teorinės galimybės susiburti į bendrą kumštį, o polit. tautos griuvėsių likučiai jau bus virtę dulkėmis…Užuojauta svajojusiems, kad tragedija neįvyks….
Algirdas

Jaunimas       2020-10-16 21:53

Laikas nukvakusiems seniams trauktis iuztarnauta poilsi. Nieko jie nebesusigaudo gyvenimo realijose. Dabar atejo jaunu zmoniu pasaulis. Senims teks su tuo susitaikyti ir atiduot ir valdzia.  Sekanti karta laimes rinkimus Laisves partija.

Žemyna        2020-10-16 21:50

TS-LKD partijoje konservatorių nei pavadinime, nei tarp narių, nei veiklos turinyje nė padujų neliko,
todėl
visoms konservatyvioms, Konstitucijai ištikimoms pajėgoms (Tautininkams, NS, Santalkai ir kas dar atsirastų) reikėtų frakcijomis burtis į
Lietuvos konservatyvių pajėgų sąjungą

teisingas       2020-10-16 17:59

straipsnis, rinkimų rezultatas tik įsisteigusiai partijai yra tikrai neblogas, tik nereikia pradėti ieškoti kaltųjų partijoje, o kantriai ir nuosekliai tęsti pradėtą darbą, analizuoti tautinių partijų veiklą kitose šalyse, juk jos taip pat susiduria su panašiais iššūkiais, be to ir rinkimų barjeras tik valstiečių kvailumo dėka nebuvo sumažintas iki 4 proc., taip kad viskas priešakyje

rinkėjas       2020-10-16 17:07

Katalike, bet konkrečiai nekalbi, kad negalima į Seimą rinkti liberalų, kurie už homosexsualizmą ir juos remiančių konservatorių, palaikančių vienalytes santuokas, kanapių platinimą . Jų planuose įteisinti Seime įstatymu, nagi matot kokia konservatorių programa, planai su liberalais. Mūsų lietuvių mažai belikę Lietuvoje ir dar savo rankomis, ir balsais leisti visai išnaikinti, tai savižūdybė - litvakų pasiekta pergalė. Laikykitės lietuviai ir šiukšles išmeskim už borto, nedaleiskim tų  Lietuvos naikintojų į naują Seimą !

Taigi       2020-10-16 16:13

tie NS pasirodymai prastėja, matyt ir toliau prastės . Kaip tam anekdote apie vis prastėjantį bordelį -  gal reikia keisti ne užuolaidas ir sofas o personalą ( šiuo NS atveju vadovaujantį )?

Siūlau       2020-10-16 14:13

pasižiūrėti signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferenciją ir pamąstyti:https://www.youtube.com/watch?v=q-SbCvZYH9w

DD plius DD       2020-10-16 13:25

Sakiau, kad nelabai naujagimei partijai patarčiau dėl žinios “et orbi”.
Štai ir sugalvojau. Čia būtų lyg ir taikinys kritikai ir toli gražu dar ne tas, ko reiktų.
Bažnyčia yra suformulavus “mirties kultūros” koncepciją labiau gelminėms priešpriešoms.
Labiau kasdieniškoms aktualijoms siųlau “erzaco kultūros” koncepciją, vietoj “liberalmarksizmo” ir panašių “izmų”, kuriais nebent iš nuobodulio bežiovaujant, galima žandikaulius išsinarinti, o tuo pačiu ir visus tuos niekingus “izmus” legitimizuojant.
————-
Kas bendra yra tarp M.L.Kingo svajonės ir šiuolaikinės kovos prieš rasinę diskriminaciją? Kas bendra yra tarp Žmogaus Teisių Deklaracijos turinio ir nesuskaičiuojamų kovotojų už tas teises aktyvizmo? Kas bendro tarp šeimos ir vienalytės šeimos? Ir kas bendro tarp šeimininkės ar saulutės sviesto ir tikro sviesto, kas bendro tarp miežių gėrimo ir kavos? Arba tarp Adenauerio ir kitų Europos ir Merkel bei kitų Europos. Vardinti galima ilgai, o vietos maža, todėl iškart ir atsakysiu kas bendra- kol kas pergalingas erzaco žygis prieš autentiką ir originalą.
Taigi, jei norit gerti kofejną napytką “kuban”, saldinti sacharinu, balinti sojos pienu, buterbrodus tepti margarinu, jums metas ant bangos, kol toji nenuslūgo ir neprarūgo. Išdidžiai ir ryžtingai su priešakinio erzaco vėliava rankose.
Jei ne, teks atsigręžti ir pažvelgti įdėmiau.

Lietuva       2020-10-16 12:54

kaip ir visas pasaulis rieda i bedugne.Pirmoje eileje , davasine.Dar vieni rinkimai parode visiska abejinguma tikrosioms vertybems, kurios yra Dievo siustos zmogui.Neverta net komentuoti, kai apsivoge partiju vadovai ir apsivogusios ir apsikysininkavusios su anslagais partijos renkamos ir renkami i seima.O tie zmones ir partijos, realiai neissipurvine, apstumdomi ir paliekami parastese.

Ir laisves partija!       2020-10-16 12:03

Nuims ji durnus valstieciu draudimus neuzdraus parukyt balkone ir stipraus alaus. Gal sumazins kainas ir gerimams ir cigaretem. Nusipirkt galesim kada tik dirba parduotuves. Valstieciu rezimas paverte Lietuva i kalejima. Vien draudimai ir baudimai. Net vasara prie juros. Jie tokie patys kaip Lukosenka. Uz Laisve!

Pensinikas       2020-10-16 11:57

Tikra tiesa. Jei valstieciai apgavikai ir neprabalsuoja uz 13 pensija uz ju kandidatus 2 ture balsuot nebera prasmes. Geriau jau uz konservatorius tada.

NS vedlių ydinga strategija pralaimėjo baisiai,        2020-10-16 11:45

bet jie nepripžista tiesos.Liepos mėnesį NS taryba ,įkvėpta klaidingų profesoriaus nuostatų,pragaištingai balsavo prieš mažiukų rinkiminę koaliciją, prieš šviesuomenės ir gausaus piliečių būrio Raginimus laikytis Sąjūdžio telkimosi, mažiukų-demokratų vienijimosi idėjos. Nuo 42 t. balsų per EP rinkimus V.R. kompanija nusirito iki žemumų- prarado apie 50 nuošimčių šalininkų... Nei Radžvilas, nei Sinica, nei Rusteika dabar atsakomybės už akivaizdų krachą, už žiaurias klaidas neprisiima, bet verčia viską ant sistemos ,,infoblokados’‘, lėšų stygiaus ir pan.
NS (ir politinės tautos likučiai) jau gavo pelnytą baisų  nokautą ir ,ko gero, lieka tik vegetavimas ir sunykimas, nes su tokia pasikėlusia, nuolat ,,nesąjungininkų’’ ieškančia ir nesavikritiška vadovybe kelias tik į atliekų savartyną...
A.

NS vedlių ydinga strategija pralaimėjo baisiai,        2020-10-16 11:44

bet ji nepripžista akivaizdžios tiesos.Liepos mėnesį NS taryba ,įkvėpta klaidingų profesoriaus nuostatų,pragaištingai balsavo prieš mažiukų rinkiminę koaliciją, prieš šviesuomenės ir gausaus piliečių būrio Raginimus laikytis Sąjūdžio telkimosi, mažiukų-demokratų vienijimosi idėjos. Nuo 42 t. balsų per EP rinkimus V.R. kompanija nusirito iki žemumų- prarado apie 50 nuošimčių šalininkų... Nei Radžvilas, nei Sinica, nei Rusteika dabar atsakomybės už akivaizdų krachą, už žiaurias klaidas neprisiima, bet verčia viską ant sistemos ,,infoblokados’‘, lėšų stygiaus ir pan.
NS (ir politinės tautos likučiai) jau gavo pelnytą baisų  nokautą ir ,ko gero, lieka tik vegetavimas ir sunykimas, nes su tokia pasikėlusia, nuolat ,,nesąjungininkų’’ ieškančia ir nesavikritiška vadovybe kelias tik į atliekų savartyną...
A.

NS vedlių ydinga strategija pralaimėjo,        2020-10-16 11:42

bet jie nepripažista akivaizdžios tiesos ir sutriuškinimo.Liepos mėnesį NS taryba ,įkvėpta klaidingų profesoriaus nuostatų,pragaištingai balsavo prieš mažiukų rinkiminę koaliciją, prieš šviesuomenės ir gausaus piliečių būrio Raginimus laikytis Sąjūdžio telkimosi, mažiukų-demokratų vienijimosi idėjos. Nuo 42 t. balsų per EP rinkimus V.R. kompanija nusirito iki žemumų- prarado apie 50 nuošimčių šalininkų... Nei Radžvilas, nei Sinica, nei Rusteika dabar atsakomybės už akivaizdų krachą, už žiaurias klaidas neprisiima, bet verčia viską ant sistemos ,,infoblokados’‘, lėšų stygiaus ir pan.
NS (ir politinės tautos likučiai) jau gavo pelnytą baisų  nokautą ir ,ko gero, lieka tik vegetavimas ir sunykimas, nes su tokia pasikėlusia, nuolat ,,nesąjungininkų’’ ieškančia ir nesavikritiška vadovybe kelias tik į atliekų savartyną...
A.

Geriau nė nepasakysi       2020-10-16 10:52

leidžiu sau pacituoti komentarą po A. Švarplio tekstu:

“Reikia sveiko proto ir lankstumo     2020-10-16 8:43
To ypač trūksta šio portalo favoritams “Nacionaliniam susivienijimui”, kurio veikėjai “šnekasi patys su savim” ir galimus partnerius paverčia priešais konkurentais. Atsikvošėkite: vieni jūs nieko negalite ir negalėsite. Neturėdami charizmatinių asmenybių, savo pasipūtėlišku elgesiu skelbdami visus kitus klaidatikiais jūs patys save atribojate nuo galimų politinių partnerių
ir apskritai, standartinio rinkėjo.”

Labai aciu uz izvalgas,       2020-10-15 22:51

Pritariu.
Taciau tolstant nuo rinkiminiu kalbu ir sukiu lieka daug neatsakytu klausimu
1.kas yra NS pagrindine ideja ir siekis
2.kas yra N S zmones nariai.
Si karta ju buvo per mazai,jie labai akademiski,rimti,labai aukstai virs gyvenimo realybes ssu savo ilgais isvedziojimais ir kritika.
Nebuvo rodomi keliai sprendimams,ukine ekon sfera beveik apleista,o ji rupi visiems,is kur ateis pajamos valstybeje,koks ju paskirstymas,didejancios skolos nuo B V P valdymas.
Ta retorika zmoniu nepaliete.
Be to N S nieko nesuvienijos,jei nesujungsit tautos,judejimu kuriam tai bendram projektui,isnyksite
Daug diskusiju dar reikia su kitais,tarp saves aiskiau

visa beda       2020-10-15 22:13

yra tame,kad,, trys lietuviai-penkios partijos,,.

ar galimi geri darbai nesant valdžioje?       2020-10-15 22:12

aišku, kad galimi.
pvz: rusteika visus lietuvius idiotais išvadino.
puikus darbas.
tęskite taip ir toliau !!

Al. Ašui       2020-10-15 22:11

Sugebėkim už putų pamatyti gėrimą. Miškus saugo Gaidamavičius. Puteikis irgi išsaugojo Klaipėdos piliavietę. Valstybė yra tautos susivienijimas.

Nėra ko dejuoti       2020-10-15 21:41

Prof. Radžvilo pagrindiniai įvardinti priešai šiuose rinkimuose buvo Juozaitis, Dagys ir Puteikis. Juozaitis ir Dagys rinkimuose šauniai nugalėti. Vos vos nenugalėtas Puteikis. Taigi valio! Dar kiek pasitempus 2024 m. ir Puteikį pavyks nukalti.

Dar 4 metai       2020-10-15 21:05

Veršių tautos elite plaukiantis durnių laive ES pažangos kursu, tauta tokios prabangos - 4 m. NEBETURI !!!!!

T0mas J.       2020-10-15 20:47

Autorė teisingai sako: „Politika suvokiama tik kaip moralinis purvas arba asmeninės bei grupinės naudos šaltinis…. visi, kas bando į politiką  atnešti ne vien įprastą pragmatizmą, o idealizmą ir vertybes, vertinami įtariai arba tiesiog niekinami“. 

.

Kas dėl to labiausiai kaltas?
1. Valstybinė žiniasklaida, t.y. Lietuvos Radijas ir Televizija.
Ką girdi per Lietuvos Radiją jaunimas, kai sEniai vakare nueina miegot? Ogi vien dainas anglų kalba.
2. Švietimo sistema, pedagogai.
Pilietiškumo ugdymas mokyklose visiškai nevyksta. Valdžia sunaikino vienintelę pedagogų ruošimo aukštąją mokyklą.
Kas visa tai valdė ir koordinavo?
– Valdžia, Seimo valdantieji – metų metais to siekė ir pasiekė: LSDP, TS-LKD, LVŽS.

mamai iš kaimo       2020-10-15 19:04

Ačiū tamstai už puikias mintis, ypač apie homosovietikus. Jūs tą terminą suprantate daug geriau, negu profesorė. Iš tiesų tame termine nėra nieko blogo- būtent anie homosovietikai sugebėjo atkurti Lietuvą, išplėšti ją iš Tarybų Sąjungos nasrų. Gi dabartiniai homoliberalis niekaip nesugeba toliau ją kurti- kur tik dursi- ten problemos. Švietimas, sveikatos apsauga, žmonių moralė visiškam dugne, jau nekalbant apie svarbiausius veiksnius- teisėsaugą ir demokratiją. Po 30 metų nepriklausomos valstybės gyvenimo gal jau reiktų baigti eksploatuoti tą homosovietikus arkliuką- jis jau toks nuvalkiotas ir sunykęs. Dabar jau užaugo nauja karta, išauginta laisvėje ir be pareigų, tik su teisėmis.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-10-15 18:54

“2020 m. spalio 16 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos pirmininko dr. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Seimo rinkimų imitacija“

Dalyvauja Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos nariai Stanislav Ladinskij ir Lietuvos liaudies partijos l.e.p. pirmininkas Tauras Jakelaitis ir rinkimų sąrašo vedančioji dr. Nendrė Černiauskienė.

Pranešėjai kviečia spaudos konferencijoje dalyvauti antisisteminėmis besiskelbiančias politines partijas ir pasisakyti dėl jų taikstymosi su šiuo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų spektakliu.”

Daugiau
va čia
https://lietuvosvisuomenestaryba.lt/lietuvos-visuomenes-taryba/2020-m-spalio-16-d-11-val-lietuvos-nepriklausomybes-akto-signataro-lietuvos-visuomenes-tarybos-valdybos-pirmininko-dr-zigmo-vaisvilos-spaudos-konferencija-seime-seimo-rinkimu-imitacija/

Kis       2020-10-15 18:49

jeigu butu padori reklama TV spaudoje ,o galu gale nors menkutis lankstinukas programos ir planu pasto dezutese.Kiek buvo fanu tiesos.lt ir dar akademiniame lygmenyje(jeigu buvo,nes rektorius VU sedejo salia Armoskes,kuri zada kiek dat protaujanciu like nunuodyti,dalinai nugirde,ateis ir iki galo is lietuviu pavers zombiais.Kai pasaulis steni nuo koronos,paziurekite kokia reklama salies spaudoje ir TV,tokios rasliavos gal rasyti ir spausdinti tik vatnikai(lietuviski su ozio barzdele),kiek dusino tauta,kai Veryga is blogiausio,vienu metu buvo iskeltas(paciu dubduku,nes baimes akis dideles,juk niekas nenori mirti)bet po to vel ;vagis ,aferistas ir t.t.,berods ateina ta diena,kai teks kazkam parodyti ka ismano.Matulas ,lai ne liezuviu plaka,o corona nugali su Raskeviciumi?Bus dar ir laisves ir cirku,as tai esu prisiziurejusi per trys desimtmecius,cia nereikes kritikuoti,ir pirstuku rodyti,reikes dirbti,o kas dirbs Kreivis,Poviliunas su Kasciunu,bet labiausiai bus proverzis Kulturoje ,moksle svietime ir sporte.Dar vienas is ti kurie gyvena is apgaules?Pokeris siek tiek skyriasi nuo mokslo ir doroves?

Šiaip,       2020-10-15 15:57

Prie mažųjų partijų pralaimėjimo prisidėjo lrt skleidžiama panika ir baimė. Bijantis žmogus visada jaučiasi nesaugus ir sukaustytas, o ypač nepasitikintis permainoms.

habilitās       2020-10-15 15:18

Nieko naujo straipsnyje nėra, visos „pergalės“ priežastys, pagal V. R., buvo išanalizuotos skaitytojų komentaruose iki rinkimų, čia tik „copy paste“, tik santūresnis variantas. Pagrindinis nulinio rezultato stimuliatorius, – didybės manija, pasiekusi vos ne Burdž Chalifa aukštumas. Sėdint beveik šalia paties Aukščiausiojo, sunku matyti ir suprasti ką daro „skruzdėlių“ pasaulis.
Vienintelis straipsnyje minimas dalykas, kurio komentatoriai neįžvelgė, tai sąsajų su Sąjūdžio laikais problematika, tiksliau, pokyčiai, kurie įvyko nuo to laiko. Juk Gabrielius vadžias Ingridai perdavė ne šiaip sau, tremtiniai ir politiniai kaliniai baigia išmirti, o kas labiausiai rėmė I. Š. prezidento rinkimų metu?! Taip, jaunimėlis.
Juk ir Armonaitės-Šimašiaus manevras atsiskirti nuo Gentvilo nėra jau toks nesuprantamas. Vargu ar Gentvilas būtų sutikęs su tuo sąrašu „privilegijų“ visiems tiems „hardcore“ mėgėjams į išangę, kuriuos gavo už paramą rinkimų metu iš jų Armonaitė. Dabar – ne tik garantuota vieta Seime, bet ir sava parlamentinė partija, o tai, savo ruožtu, siauras takelis Šimašiui į Daukantūrą.
Dieną-naktį kritikuodamas sistemą ir lygindamas ES su TSRS, rinkėjų nepritrauksi, nekalbant apie kitus dalykus, kurių straipsnyje nėra, nors komentaruose apie juos buvo rašyta ne kartą.

Diedas       2020-10-15 14:35

Reikėjo neprisileist visokių svieto perėjūnų karjeristų puteikių, būtumėt rimčiau atrodę.
Ir norint papult prie lovio gražias idėjas deklaruot maža.
Reikia porint tai, ką nori girdėt rinkėjai (pencininkai ir lodoriai) o jiems reikia xalevos. Darmavų pinigų.
Reikėjo žadėt 15 pencijų į metus, pašalpas po 500 eur. Ir minimumą 1060 eur.
Kažką laimėjus apie pažadus pamiršt. Žmonės jau su tuo susitaikę.
Ar pamenat kad valstiečiai žadėjo sugrąžinti emigrantus?
Ne.
Bet tas melas labai padėjo.
O apie teliką gryna tiesa.
Balsuoja didžiaja dalimi pensininkai, todėl rinkimams didžiausią įtaką turi televizorius.

stasys       2020-10-15 14:29

Povilai ..V.Radžvilas gali pasinaudoti tamstos patarimu randant bendra kalba su koncervatoriais .Kodėl gi ne ?

stasys       2020-10-15 14:26

Pliūrpalai Mykolai , Jus kaip buvęs mokytojas turėtumėte suprasti išgrinintos idėjos politikoje svarba . Būti kaip visi ir parsiduoti tikslui bet kokia kaina papulti į Seima , tikslas kuris niekur toliau to Seimo rūmų neveda .Jusu amželije buvo jau ne vienas toks abejotinos sėkmės pavyzdys ,..

Povilas       2020-10-15 14:18

Pripažįstate, kad esate maži daugeliu požiūrių.
Bet nieko nekalbate apie sąjungininkų paieškas.
Suprantama, sunku, praktiškai neįmanoma rasti šimtaprocentinį partnerį politikoje.
Tai ir neduokite amžinų įžadų niekam.
Bet rasti vieną temą, vieną opią problemą, kuri rūpi daugeliui “mažųjų - juokų darbas. Tokių variantų - vežimu vežk.
Tad imkit ir nuveikit kokį vieną darbą bendrom jėgom su dabartiniais konkurentais.
Po to - dar, dar…
Žiūrėk, ir bendą kalbą rasit.
Žiūrėk, ir jūsų žmogus Seime atsiras.
Tuo pačiu - ir medija ir finansai.
O kakta į sieną - naivu ir netgi kvaila, nepaisant, kad ta kakta - profesoriaus.

Aš > Al       2020-10-15 14:02

Pas mus miškus gina Puteikis, šeimas saugo Puteikis, Kuršių marias saugo Puteikis, Armonaitę nuo nįregistravimo saugo Puteikis, mokytojus gina Puteikis, visur Puteikis. Vienykimės su Puteikiu.

mykolas       2020-10-15 13:50

Jei apjungsime, ką čia skaitytojai pasakė, visos priežastys to pralaimėjimo pasakytos. Galima tik kitais žodžiais. Aš kaip buvęs mokytojas, penkių balų sistemoje NS už politines įžvalgas rašau 5. o už elementarios matematikos išmetimą - 2. Kiekvienas eina po vieną ir lengvai perlaužiamas kaip šiaudelis, Tvankstu pasivadinęs teisingai pasakė. Matematikai dar ne visi išmirė, jei vienų patarimais nepasitikėjote, galėjote kitus pasikviesti. Kas jums pakišo idėją, kad reikia eiti po nedaug, grupelėmis? Du mėnesius ir aš buvau įkalbinėjusių, kad reikia kitaip pasiruošti, pusėje. Neišgirdote. Dabar turėsite 4 metus laiko klaidoms ištaisyti.

>>> Laumėjantis       2020-10-15 13:33

Balsavau už “Drąsos kelią” ir nesigailiu.

Laumėjantis - Pritariu       2020-10-15 13:17

Svarstau, už ką dabar balsavo tie, kurie gana gausiai 2012 m. balsavo už ,,Drąsos kelią”.

Šiaip,       2020-10-15 13:16

žvilgterėjus į mūsų istoriją, tai labai primena jaunimo paklydimus komunistinės aušrai užtekant Lietuvoje su Petru Cvirka, bei Salomėja Nerimi ir kt., kurie taip pat labai norėjo naujovių. Tada galią parodė brutali jėga ginklų pagalba, na, o dabar pinigų galia pranoko net ginklus.

Pareiga       2020-10-15 13:13

dabar nemadinga.Nes teises apmoka ES.

Labai geras       2020-10-15 13:10

Al komentaras. Nieko nebepridursi.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-10-15 12:52

- Kas pakenkė NS pergalei?
- I. Vytautas Daujotis su ketinimu apiplėšti dirbančiuosius dar dviem milijardais (!!!).
- II. Gaudentas Aukštikalnis - Vytauto Landsbergio padlaižūnas.
- III. Okupacinės krikščionybės brukimas gyventojams.
- IV. Plėšikų (banditų) užvaldyta Lietuvos r bei tv (LRT).
- V. Seimo rinkimų antikonstitucinis įstatymas.
- VI. Netinkama NS vedlių komanda, nežinanti pavojingiausios bei ilgiausiai esančios problemos, išvariusios svetur milijoną (pusę visų!!!) darbininkų.
- VII. Tt bei p.
___________________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 spalio 15

Pritariu >>> Al       2020-10-15 12:52

Nebalsavau nei už NS, nei už konservus, bet už žemiškesnius ir kančios išvargintus, t.y. “Drąsos kelią” ir visiškai nesu nusivylęs, kad nelaimėjo. Viskam savas laikas.

Tiek esat verti       2020-10-15 12:44

Kada Lietuvoje atsiras nors viena tikra kairioji jėga? Štai jie - tikrai nors šiandien turėtų didžiules perspektyvas. NS - eiliniai liberalai su visų senai perprasta Lietuvos išgelbėjimo nuo visko “strategija”. Nieko naujo , nieko naudingo eiliniam Lietuvos žmogui - už  tai ir rezultatas “superinis”(kažkodėl kažkokiai Armonaitei su iškrypėliais per tą patį laiką ....  Ir tai - visiškai akivaizdus FAKTAS).

Hm (buvęs komentatorius iš Pro Patria)       2020-10-15 12:41

Straipsnyje yra liūdnos teisybės. Man irgi kartais kildavo panašiai liūdnos mintys. Ir kai Lietuvos krikštas vyko, už senojo tikėjimo išsaugojimą galbūt buvo kokie 2%, ir kai Liublino unija, gal kokie 2% buvo už Lietuvos valstybės išsaugojimą, ir dabar panašiai. Bet nesakau, kad tai yra beviltiška ir su tuo lieka tik susitaikyti. Su tuo kovoti yra labai sunku, bet nėra neįmanoma. Mūsų istorijoje yra ir priešingų pavyzdžių, kai tie 2% staiga išaugdavo į absoliučią daugumą, pavyzdžiui, nuo XIX a. iki Vasario 16-osios.

Al.       2020-10-15 10:53

Rasa daug kuo teisi. Bet tautos nenurašykit. Kiek ji sovietizuota, žinojom ir iki rinkimų. Ir ne daugiau už elitą. Todėl pirmiausia išsiimkit rąstą iš savosios akies. Jei nesukursit vietos atviroms diskusijoms, jei nemesit savo teisuolių povyzos, jei neparemsit tų, kurie jau dirba įvairiose srityse - gina miškus, šeimas ir t.t. - tautos neišjudinsit.

Dar karta! Ir dar karta!       2020-10-15 10:47

Radzvilas yra Nulis! Radzvilas tvartelio “mokinys”! NS tuscia vieta!
Na, supraskite viena karta!

Dar karta! Ir dar karts!       2020-10-15 10:46

Radzvilas yea Nulis! Radzvilas tvartelio “mokinys”! NS tuscia vieta!
Na, supraskite viena karta!

state 404       2020-10-15 10:01

kažkokie drumsti šitie rinkimai. neantspauduotas urnas “saugo” baltos pirštinės, Jurgos Lago atvejis, karantinuotieji nesulaukia balsavimo namuose, Armonaitės šaikos registracija po laiko ir t.t.

DD plius DD       2020-10-15 9:47

“Tradicija, kuria mes remiamės ir puoselėjame (suverenitetas, tautiškumas, krikščionybė,  antisovietinio pasipriešinimo atmintis)<...>
Todėl visi, kas bando į politiką  atnešti ne vien įprastą pragmatizmą, o idealizmą ir vertybes, vertinami įtariai arba tiesiog niekinami, laikomi „nepraktiškais“ kvailiais.”
Na, homosovietinio paveldo lengvai neatsikratysi, kitaip pvz. abi vokietijos seniausiai būtų išsilyginusios, bet skirtumai išlieka netgi pas vokiečius. Tačiau ta tradicija, kuria NS remiasi irgi niekur nedingus. Kitaip niekas masiškai nesivienytų Tautiškai giesmei, arba galima prisiminti ažiotažą sukėlusį vėliavos žygį aplink pasaulį. Geriau apsidairius, partijos deklaruojamos vertybės turi platų atgarsį paties įvairiausio plauko bendruomenėse ar “sluoksniuose”, jei norit. Vadinas, partija turėtų pateikti daugeliui suprantamą ir girdimą žinią. Programinės nuostatos, deklaracijos ir pan. neišvengiamai bus priimamos kaip privalomi kanceliariniai formalumai, kurie pačiai didžiausiai tautos daliai apskritai jokia žinia. Aš ne žiniuonis ir kokia ta žinia nepatarsiu, bet akivaizdu, kad adresatų yra daugybė, gal net didelė dauguma.

Joooo       2020-10-15 9:23

konservatoriai sąjun goje su Armonaite ir Gentvilo liberalais pataisys NS reikalus taip, kad pastarieji manau išnyks iš Lt politžemėlapio per ateinančius 2-3 metus….

Laumėjantis       2020-10-15 8:17

Keletą pastabų parašysiu ir aš.
1. ,,Lietuvos sąrašo” Vilniaus skyriaus pirmininkė J. Noreikaitė prognozavo, kad NS pasirodys prasčiau negu per rinkimus į EP, nes tada NS buvo vienintelė nesisteminė jėga.
2. Dėl tos pačios priežasties LS ir nekandidatavo į Seimą - buvo gaila išmesti kiek ten - 12 ar 16 tūkstančių eurų.
3. J. Noreikaitė, rinkdama parašus, matė, kad pas mus nėra nei tautos, nei pilietinės visuomenės, didžioji dauguma - žmogiškoji biomasė. Tokia už NS, aišku, nebalsuos.
4. Taip kad ir Radžvilas ir Sinica, kaip politologai čia ryškiai prasišovė.
5. Man asmeniškai, didelį įspūdį padarė aktoriaus R. Bagdzevičiaus mintis, neseniai išsakyta ,,Respublikoje”: ,, Žmonės bijo, kad kartu su skiepais nuo „Covido” jie bus čipuojami (programuojami), tačiau iš tikro baimintis nėra ko, tai jau įvykęs faktas. Štai Andrius Tapinas mostelėjo ranka, ir susirinko į Tapino kelią tūkstančiai žmonių. Štai Laisvės partija pavadino ir suklupdė vaikus gatvėje, jiems patiems tikriausiai net nenutuokiant, kas, kaip ir už ką jie turėtų „juodukų” atsiprašyti.”
6. Taigi, Radžvilas, Kuolys, Sinica, Puteikis ar dar kas nors gali kiek nori kalbėti ir logiškai, ir protingai, ir teisingai ir dar kitaip, didžioji dauguma vistiek nubalsuos, kaip palieps Tapinas ar Armonaitė, ar dar kažkas kitas, man nežinomas. Iš kur pas juos tokios galimybės taip manipuliuoti visuomene - neturiu supratimo.
7. Ką daryti? Manau, jau 2020.10.26 visos tautinės-antisisteminės-patriotinės-krikščioniškos partijos turi susiburti į vieną koaliciją ir pradėti ruoštis kitiems rinkimams. Galima už kažką nemėgti vieniems kitų, galima turėti skirtingus požiūrius į daugelį dalykų, bet koalicija būtina. Ir jau rinkėjas spręs, kam iš šios koalicijos per rinkimus seksis geriau, kam blogiau.

iš kaimo       2020-10-15 7:52

Jūs teisi ponia Rasa.Žmonės eina paskui tuos į skerdykla todėl kad yra visiškai sumaterialėje ,kas pažada padidinti pensijas algas ar šiaip pinigų padalinti, arba malonumų , kanapės ,palaidas gyvenimas. Iš gyvenimo pašalintas dvasingumas, tikėjimas supratimas apie nuodėmę. Žmonės tiesiog nesidomi aukštesniais dalykais, kompiuterius turi beveik visi ,o ką su jais daro? pirmiausia žaidimai, feisbuko pletkai, youtubės vaizdelių mėšlas ,porno ir tt. LABAI LABAI linkiu tik neišsivaikščiokite ,tik nesusipykite , tik ir toliau dirbkite ,važinėkite po miestelius ir kaimus bendraukite su paprastais žmonėmis ir tada pamatysite ko reikia kad kituose rinkimuose gautumėte daugiau vietų SĖKMĖS.

Taisyklė       2020-10-15 7:33

Kas nenužudo, tas sustiprina.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-10-15 7:25

Beje durnelius didelės gaujos APVOGĖ.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-10-15 7:23

Citata: “žmonės nesupranta, nepriima ar net nenori girdėti mūsų siunčiamos žinios, “.
Tai klausiausiu tų žinių... antikonstitucinės ilgą laiką... tai tegu ir prasmenga. Hibridinių STRIBŲ nevirškinu.
Galėčiau patarti… bet akliems ir kurtiems… nebarstyk perlų kiaulėms, taip sako bibllija.

mama iš kaimo       2020-10-15 7:19

Rasa, prieštaraujate pati sau. Taip, sutinku, dugelis jau nebepamena Sąjūdžio, ir jiems svetimi jo idealai. Tai - “Tapino karta”. Jie balsavo už Armonaitę ir kanapes.. Bet toliau aiškinate, kad NS idėjos svetimos “homo post’sovieticus, o čia visiškai nesutinku. Jei anais laikais būtų buvę pakankamai homo sovieticus, tai nebūtų nei Sąjūdžio, nei kovo 11. Betgi buvo, vadinas tų niekinamų žmonių buvo nedaug. O per 30 metų, manau, ir tie jau išmirė, nes tuometiniai dvidešimtmečiai, kurie dabar jau suaugę ir mąstantys / balsuojantys/ tikrai nebuvo spėję tapti tos ideologijos vergais..
  Aplamai, manau, jog per dažnai naudojame tą žodį, norėdami paaiškinti daug ką, kas mums nepatinka. Per 30 metų tas ,,homo sovieticus, sovietinis mąstymas,, ir kiti panašūs išsireiškimai jau taip nusivalkiojo, kad toliau eksploatuojant, kelia tik pašaipą.
  Pritariat tiems, kurie tyčiojasi iš ,,nykštukinių partijį ir jų ,karaliukų, su Napoleono sindromu. Apie kitus nekalbu, bet ko jau ko, o Radžvilo ir Sinicos tuo neapkaltinsi. Tiesa, nežinau, kaip ten Partijos Taryboje ar Valdyboje, bet prieinamoje žiniasklaidoje Radžvilas reiškėsi mažiau, nei kiti partijos nariai. O sąrašas buvo sudarytas taip, kad net reitinguoti nebuvo ką - pati būčiau taip sudariusi.
  Ir ieškoti kaltų dėl rinkimų rezultatų nėr ko. Partija įsikūrė prieš pusmetį, pakliuvo į pat koronacirką,  neturėjo pinigų, neturėjo tribūnos, išskyrus FB, laikraštis išėjo vėlai - kartu su kitais- savo pašto dėžutėje adau bent 5 kitų partijų ir pavienių kandidatų. Įvertinant dar pastovų žiniasklaidos ir panienių sisteminių politologų dergimą, rezultatais skųstis nereikia. Be abejo, tikėjomės daugiau, tikėjomės daug, bet viltis - dar ne realybė. Ir rezultatai, švelniai tariant, kelia kai kurių abejonių /kad ir Jurgos Lago atvejis/.
  Pirmadienį po rinkimų maniau, kad palaidojom Lietuvą, bet, išgirdus prof.Radžvilo pasisakymą Valdovų rūmuose, paskaičius Sinicos porinkiminį pasisakymą FB, grįžo viltis.. Jei yra ryžto nepasiduoti, noro dirbti ir yra tikslas - viskas gerai.Tikiuos dar išgyvesianti 4 metus ir sulauksianti kitų - visiškai kitokių rezultatų.
  ,,Į darbą, broliai, vyrs į vyrą,,...

apmaudu, kad nepateko       2020-10-15 7:02

“mažiukai”. Apmaudu, kad Dagys neatidavė savo balso dėl 3 proc., tačiau ir pas liko nubaustas. Apmaudu, kad profesorius prirašė galybę str. prieš Juozaitį, nuo kurio drąsos ir prasidėjo Sąjūdis. Sutinku, kad Juozaitis išsikvėpė, neatrodė energingu ar charizmatišku. Prajuokino Puteikio ir Juozaičio “duetas”, kai jie kažkurioje laidelėje prisiekinėjo, kad susijungs “Seime”... Tada pagalvojau - nepateksite, nes susiskaidę, maži. Nepateksite, todėl ir nesusijungsite. Reikia jungtis iki rinkimų. Tas pats tinka ir Radžvilui, Pačėsai, Nagliui su Arvydu. Vyrai, jūs ne už Lietuvą, bet už save sąrašo priekyje… Nepasidalinote… Apmaudu.

stasys       2020-10-15 6:52

Man atrodo jog autorė čia daug ką nutylėjo. Gal čia tylus priekaištas V.Radžvilui dėl nenoro vienytis su kitomis partijomis ir tai aštriai kritikai kuri nuskambėjo rinkiminėje spaudos konferencijoje , o gal priekaištaujama dėl to jog tam sprendimui truko diskusijų partijos viduje . Na ne paslaptis jog ‘provincija’ vis dar dūsauja dėl gražaus ir iškalbingo vyro iš Klaipėdos ..Jis kažkuo tos kartos moterims primena ana ‘Sajudžio dvasia’ ..kuria vėliau taip begėdiškai pasinaudojo R.Paksas .. suviliojęs visas dūsaujančias apačias .Dar ilgai po prezidentinio ‘impičmiendo’ tvyrojo Lietuvoje toks nenusakomas vakūmas gražiems ir įšvaizdiems vyrams politikoje. Tie begėdžiai koncervatoriai ėmė ir pakišo ‘amerikieti aplinkosaugininką’..na kuriam tolokai   buvo iki gražuolio lietuvaičio . Na bet čia aš jau nukripau nuo temos ir galiu būti autorės supeiktas .Sprendimus partijoje, pasitarus su visais, priima lyderis ir tik Jis sprendžia kokia kryptimi reikalai partijoje klostysis . Man tiesa sakant nesuprantami autorės argumentai pavadinant tuos rinkimus partijos pralaimėjimu .Gal per per dideli lūkesčiai ...o gal klaidingai įsivaizduojama
kaip tos partijos iš vidaus bręsta. Pasitikrinau paskutinius duomenis vrk tiklalapyje NS beveik pasivijo Puteikio koalicija rinkėjų skaičiumi. Ka tai reiškia mąstantis žmogus ir pats supras . .

BRONIUS       2020-10-15 6:34

Neabejoju V. Radžvilo ir V. sinicos nuopelnais steigiant NS, jų įžvalumu, analitiniais sugebėjimais. bet man atrodo, jog minėti veikėjai stokoja daugelio lyderiams labai reikalingų savybių - gebėjimo jungti, telkti, patraukti žmones, būti savikritiškiems, nepervertinti savo galimybių ir asmeninio vaidmens. Kas jiems neblogai sekasi, tai atstumti žmones nuo savęs ir gerų idėjų, kurias jie skelbia. todėl vargu, ar jų vadovaujama partija kada nors taps parlamentine.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.