Dienos aktualija

Rasa Čepaitienė. Karantinas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 18 d. 7:26

40     

    

Rasa Čepaitienė. Karantinas

Gerai pagalvojus, šis nerealumo, lyg netikėto kolektyvinio patekimo į kino ar serialo tikrovę, jausmas nėra naujas. Taip jau yra buvę. Tada, kai krito bokštai-dvyniai. Tuomet irgi atrodė, kad tai netikra, lyg būtų išmoningi holivudiniai specialieji efektai, nežinia kodėl sukurti ir rodomi vienu metu iš visų pasaulio ekranų...

Epidemijos žmonijos istorijoje, žinoma, nėra kažkas negirdėto ar išskirtinio, veikiau priešingai, jų būta daug ir pačių įvairiausių, kartais net sąmoningai sukeliamų ir naudojamų kaip biologinis ginklas gyvybinei erdvei išvalyti. Tiesiog mūsų atmintis per trumpa, neturime įgūdžių ir patirties jas prisiminti ir į jas bent kiek tinkamiau (nors ką šiuo atveju reikštų ‘tinkamiau’?) reaguoti. Todėl ligos iš Kinijos pasaulinis plitimas, o dabar jau ir paskelbtasis visuotinis karantinas taip lengvai mus išsviedė iš įprastinės rutinos, iš jaukaus miesčioniškumo komforto zonos, sukeldamas nepaliaujantį nerimą, baimes ar net sunkiai valdomą paniką, prasiveržiančią periodišku parduotuvių lentynų nušlavimu. Matyt, apsirūpinus maistu ar tualetiniu popieriumi, neva „pasiruošus blogiausiam scenarijui“, tikimasi užsitikrinti ir fizinį bei psichologinį saugumą...

Nors matytuose katastrofų filmuose stebindavo veikėjų pasimetimas ir blaškymasis stichinės nelaimės akivaizdoje, tačiau dabar, prekybos centruose kas kelios minutės iš garsiakalbio perspėjami laikytis bent per metrą vienas nuo kito, patys pasijuntame ne mažiau pasimetę ir instinktyviai ieškome atramų pasaulyje, kuris staiga virto tokiu nepažįstamu, trapiu ir kuriame, lyg nepažabotas alkanas žvėris, slankioja ir iš pasalų puola nematomas priešas.

Belieka tikėtis ir melstis, kad rusiška imunitetų ruletė būtent tau bus gailestinga.

Pirmoji reakcija į šoką – juokas. Ir tai sveika, tai priešakinė psichikos gynybos linija. Visi feisbukiniai juokeliai apie vyrusus ir moterusus, apie virusą, išmokiusį vaikus plautis rankas, memai ar pasirodę anekdotai tarsi sakytų: nebijok, susitvarkysim, nieko čia siaubingo ar klaikaus nevyksta… Antai karantinuoti italai, štai, groja sau armonikomis ir traukia dainas iš daugiabučių balkonų, o jų priešais gyvenantys kaimynai kuo garsiau barškina tamburinais jiems pritardami, tuo tarsi norėdami nuvyti neregimus, bet grėsmingus demonus, įsisukusius į jų gražiąją šalį.

Kasryt, kai žiniasklaida praneša apie augančius infekuotųjų skaičius ar dalinasi neguodžiančiomis prognozėmis, o valstybių sienos viena po kitos užsidaro, neįklimpti paralyžuojančiame nerimo liūne labiau padeda ne žinojimas istorijos, kuri, nors ir nusinešusi milijonus užsikrėtusiųjų gyvybių, dažniausiai nepalieka apie jas gilesnės atminties, o literatūra. Kam, pavyzdžiui, dabar berūpi, kad 1918 m. kilo viena didžiausių žmonijos istorijoje pandemijų – ispaniškasis gripas, kai visi šventė Pirmojo pasaulinio karo pabaigą ir buvo užsiėmę naujųjų valstybių steigimu? Labiau paguos daugiau laisvo laiko atsiradus atsiverstas Dž. Bokačo „Dekameronas“. Kaip vienas iš siūlomų būdų reaguoti į tai, kas niekam nepavaldu ir nekontroliuojama, kurį, veikiausiai apie tai nė nesusimąstę, renkasi ir kai kurie besiizoliuojantys šiandien.

Pasitrauk iš užkrato židinio, švęsk gyvenimą, spjauk ir kvatokis mirčiai į veidą. Gerk vyną, mylėk, smagiai leisk laiką su draugais, šėlk. O pertraukas tarp linksmybių paįvairink smagiais pasakojimais. Štai ir antroji ginties linija. Pasakojimas kaip bandymas suteikti tvarką ir prasmę, suvaldyti visą tą išorinį ir vidinį chaosą.

Sako, iš knygynų ir bibliotekų jau senokai dingęs ir A. Kamiu „Maras“. Jame prancūzų egzistencialistas atskleidžia visą reakcijų į ištikusią visuotinę nelaimę spektrą ligos įkalintame mieste. Nuo pasiaukojančių didvyrių, nežiūrint pavojų, gelbstinčių kitų gyvybes, iki menkystų, niekingai besinaudojančių susiklosčiusia padėtimi begėdiškai krautis turtus. Tas gresia ir mums. Tai jau vyksta. Pradeda pasiekti informacija, kaip staiga tai vienur, tai kitur pakeliamos kainos, jau nekalbant apie jau kurį laiką vykstančią įžūlią spekuliaciją būtiniausiomis apsisaugojimo priemonėmis. Štai žinoma stambiojo verslo įmonė, prisidengusi vyriausybės paskelbtu karantinu, jau leidžia sau atidėti atsiskaitymus su tiekėjais. O kai kurie darbdaviai jau ima šokdinti galimų atleidimų išgąsdintus darbuotojus… Ir kiek dar šio moralinio dumblo nevaržomai pakils nuo dugno, jei, neduokdie, situacija blogės…

Kur jūsų laisvoji rinka, kuri „pati viską sureguliuos“? Sureguliuos nebent įvesdama negailestingus džiunglių įstatymus, kur stipresnis nebaudžiamai suryja silpną... Tad kodėl gi jau dabar neimti viešinti šių gudručių vardus ar socialiai neatsakingo verslo įmonių pavadinimus, tuo pačiu paraginant piliečius su jais neturėti reikalų? Kaip ir nuolat informuoti apie žmones, kurie ne tik savo tiesioginių pareigų vedami, kuo gali, padeda į nelaimę patekusiems? Galiausiai, šiuo visuotinės saviizoliacijos ir bendravimo per atstumą metu mes patys galime kurti virtualius savitarpio paramos tinklus, kurie padėtų neužsidaryti graužiančiame egoizmo ir baimių kiaute.

Įdomiausia, kad daug kas tik dabar aiškiau pajunta, kaip šioje nestandartinėje situacijoje reikalinga neoliberalizmo dominavimo dešimtmečių nuniekinta ir nustekenta valstybė, adekvačios institucijų ir atsakingų pareigūnų reakcijos bei jų priimami tinkami sprendimai. Mūsų akyse išryškėja lyderystė, ar, priešingai, lyg prakiuręs oro balionas subliūkšta blizgūs įvaizdžiai. Kaip viduramžių paveiksluose Mergelė Marija po savo apsiaustu glaudė besigelbėjančius nuo maro, taip ir mes šiandien norom nenorom glaudžiamės po vyriausybės skverneliu. Tuo tarpu klausant Valstybės Vadovo, visai neseniai dar bravūriškai kartu su tūkstančiais leidusio sau arenoje stebėti krepšinio varžybas, paslaugių patarėjų surašyto ir iš telesuflerio skaitomo kreipimosi į tautą, apima stiprus svetimos gėdos jausmas. Ne į mūšį ant žirgų šaukti laikas, o nuolankiai pripažinti, kad epidemija nesirinkdama sulygina turčių ir vargšą, šaunuolius ir nevykėlius…, tad reikia mobilizuotis išlaikant šaltą protą ir žygiais, o ne žodžiais puoselėjant žmogiškąjį solidarumą. Labai norėčiau tikėti (nes ir pati už jį balsavau ir ilgą laiką puoselėjau viltį, kad jo pažadai pernelyg ciniškai nesiskirs nuo darbų), kad JE išrinkimas nėra tik pakartojimas rokiruotės, kuri 2008 m. metais buvo išbandyta vienoje tokioje kaimyninėje šalyje. Kur žaidžiant demokratiją tūlas Dmitrijus Anatoljevičius keletą metų tiesiog šildė Prezidento vietą savo patronui Vladimirui Vladimirovičiui ir suvaidino autoritarizmo išvargintos valstybės liberalizacijos spektaklį...

Išties, ne tik valstybės galvos, bet ir kiekvienas iš mūsų šiandien esame išbandomi, ko esam verti. Trečiojoje gynybos linijoje – mūsų moralė ir žodžio svoris.

Išbandymas nelengvas, ne vieną net ir užkietėjusį ateistą slapčia verčiantis užduoti sau anksčiau atsainiai, lengva ranka nustumiamus klausimus: kokia gyvenimo prasmė, jei vis tiek anksčiau ar vėliau mirsiu? Kur yra Dievas, kai skauda ir baisu? Kokią išeitį ir prasmę Jis man gali pasiūlyti situacijoje, kai visi mano troškimai arba jau buvo patenkinti, arba tiesiog nublanksta prieš neregimo pavojaus pačiai mano egzistencijai grėsmę?
O juk Jis, kaip kaskart tenka įsitikinti, yra kartu su mumis. Šalia. Ir šįsyk. Taip, net ir karantine (Lk 4, 1–13). Jis užsidarė jame – dykumoje – keturiasdešimčiai dienų anksčiau nei mes, tam, kad pats, savo kailiu išbandęs kraštutinio apsiribojimo alkį, tamsą ir siaubą, dabar galėtų mums ištiesti delną. Parodydamas, kad nematomo priešo gąsdinimai pražūtimi, kaip ir vilionės valdžia, puikybe ar materialiomis gėrybėmis, tėra pro pirštus išbyrančios smiltys… Pamokindamas, kaip nuo jo apsiginti.

Ketvirtoji ir paskutinė gynybos linija – Viltis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

drausmingi sugrįžėliai karantinuojasi namuose       2020-03-19 16:20

Nuo trečiadienio per parą policija sulaukė 350 pranešimų apie karantino pažeidimus Lietuvoje.

DD plius DD       2020-03-19 15:05

Dar šiek tiek papasakosiu ką sužinojęs apie tą virusą ir nebeerzinsiu ir taip įsielektrinusių tautiečių.
Yra blogų žinių ir yra gerų. Iš blogų žinių pirmiausia ta, kad su virusu žmogaus organizmas nėra susidūręs, todėl liga sudėtingesnė, nei kitos panašios. Be to jis yra gerokai judresnis ir patvaresnis už seno gero gripo virusus ir plinta nepalyginamai greičiau. Blogiausia žinia būtų pagyvenusiems žmonėms, kuriems tas virusas ir kelia didžiausią grėsmę.
Iš gerų žinių pirmiausia būtų ta, kad vaikams jis nelyg vėjaraupiai, kuriais visai nesunkiai persergama. Bet čia esama ir pavojaus- kaip tik vaikai ir tampa aktyviausiais platintojais. Kita gera žinia ta, kad jis skirtingai nuo gripo yra stabilus ir nelinkęs į mutacijas, vadinas persirgus imuniteto užteks ilgam. Taigi, atslūgus didžiausiai epidemijos bangai, jokio labai rimto pavojus nebeliks. Trečia gera žinia yra ta, kad tokiam virusui vakcina bus efektyvesnė negu gripo. Gaila ją paruošti užtruks nemažai laiko kurio trūksta, bet sukūrus jau galėtų ir seneliai atsikvėpti. O pabaigai bus nei gera nei bloga, o tiesiog žinia- persirgti teks masiškai, viskas ko reikia yra išvengti staigaus protrūkio ir tiesiog ištempti gumą ir apsaugoti pažeidžiamiausius, po to bus galima grįžti į senas įprastas vėžes. Po visko galėsim ir Masiulį iš kalėjimo paleisti (aišku jeigu jį kas pasodins), kad toliau kultivuotų liberalios ideologijos diegelius. Tik, žinoma, jei dar atsiras gerbėjų...

teta Konstitucija       2020-03-19 14:57

Mieli valdžios ponai, nebijokite, darykite kas šauna į galvą -
pagal Švč. Konstituciją, valdžiai už jokias sprendimų  “iš lempos” pasekmes bausmių nenumatyta.
Visus nuostolius nurašysim virusui smile

>>14:30       2020-03-19 14:42

ES grietinėlė, visos merkelienės ir makaronai sausio ir vasario mėnesį, vietoje to, kad ruoštų Europą viruso smūgiui, visą tą laiką lakstė parietę uodegas paskui švedų paauglę Gretą, skirstė milijardus imitacinėms kovoms su “klimato ačilimu”, virkavo kad nuožmūs graikai niekaip nepraleidžia per sieną “varkšeliū” atbėgėlių iš pakistanų ir alžyrų. Briuseliui rūpėjo varlyčių, pederastų ir kitų 102 “lyčiū” tiaisės, stambulų ir kitokios “konvencijos”.
Tik ne virusas.

DD'lui       2020-03-19 14:30

Neskleiskite melo ir iškrypėliškos propagandos. Koronavirusas nėra nei žemės drebėjimas, nei kitas gamtos kataklizmas, kurio nebuvo galima numatyti ir jam pasiruošti. Visa situacija Italijoje yra kaip tik nužmogėjimo pasekmė. Nusikaltėliško aplaidumo ir neveikimo pasekmė. Koronavirusas išplito Kinijoje. Europai buvo duota laiko. Kaip jis buvo išnaudotas? Kaip virusui pairuošė Italija ir visa Europa? Kodėl Kinijoje per dienas pastatomos ligoninės, o ekonomiškai neva išsivysčiusių ir auksiniam pasaulio milijardui psiskiriamose EU šalyse trūksta elementarių apsaugos priemonių netgi medikams ir ištisoms ligoninėms?! Ką nuveikė po kelias dešimtis tūkstančių eurų atlyginimo imanti EU grietinėlė Briuselyje? Apie jų žygdarbius kovoje su korona ką nors girdėjote? Italijos, Vokietijos ir daugelio kitų EU valstybių valdžios rūpinasi tik nelegalių imigrantų gabenimų, bet absoliučiai neįgalios kaip nors pasirūpinti savo piliečiais. Štai ir pasimatė, kad rėkiantieji apie laisves ir teises liberalmarksistai neturi jokio supratimo apie pareigas ir atasakomybę. Kodėl, kai Italijos šiaurėje jau ėmė sklisti virusas, ten vis dar veikė slidinėjimo kurortai, kuriuose papramogauti ir virusu užsikrėsti spėjo net mūsų lietuvaičiai? Italijos valdžia rūpinosi kuom - verslininkų teisėmis ir pelnais, ar italų saugumu, ar išvis kuom nors rūpinosi? Aš aiškiai matau, kas yra atsakingas už kiekvieną gyvybę, ir kitaip, kaip nužmogėjimu, to pavadinti negaliu.

tour       2020-03-19 14:21

parvykėlių paskleidimas po Lietuvą panašus į tyčinį planą apkrėsti kuo daugiau.
žinia, pensininkų perteklių ir naštą sodrai reikia kažkaip spręsti.
matosi kad sprendžia. smile

turistų karantinavimo naujienos       2020-03-19 14:18

Vakar Šiauliuose buvo užfiksuotas eilinis koronaviruso atvejis. Pacientas pagal Verygos tvarką  išleistas gydytis namo. Vis dėlto, plūsta šiauliečių pranešimai, kad namuose besigydantis asmuo izoliacijos nesilaiko.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika tikino, kad koronavirusu užsikrėtęs asmuo grįžo iš Anglijos.
Grįžo kovo 13 dieną. Kovo 18 d. pasijuto blogai, pradėjo karščiuoti, perštėjo gerklę, kosėjo. Kreipėsi į greitąją pagalbą, buvo atvežtas infekcinių ligų skyriui, paimtas tepinėlis ir jis grįžo į saviizoliaciją. Šiandien patvirtinus teigiamą mėginį, pacientas buvo aplankytas namuose, ir jis toliau tęs saviizoliaciją, gydysis namuose. Tai pirmas atvejis turbūt toks, nes būklė jo lengva, sveikatos apsaugos ministras vakar patvirtino tvarką, kad lengvos būklės pacientai galės gydytis namuose“, – sakė R. Mažeika.
Tuo tarpu kaimynai pasakoja, kad susirgusio vyro neatsakingumas šiurpina-
„Penktame aukšte gyvena jaunuolis, kuris išleistas gydytis namuose, grįžęs iš Anglijos, o vaikšto kur nori, jokios saviizoliacijos”.

Vilniuje, Antakalnyje moteris turistė grįžo iš šiltų kraštų su vaiku, vaikščiojo po vaikš  žaidimų aikšteles, į parduotuves.
Dabar jai patvirtintas koronovirusas, turi būti izoliuota, bet moteriškė ir toliau vaikštinėja kaip lyg niekur nieko. Su vaikais.

 

apie atsakingumą ir neatsakingumą       2020-03-19 13:43

Niekas nesmerkia ir nesiruošia turistų.
Smerkiamas itiotiškas sprendimas leisti parvešti užkratą, o kviesti parvežti kuo daugiau užkrato yra tiesiog nusikaltimas.
Lenkai patriotiška tauta ar ne? Lenkai solidarūs ar ne?
Lenkai neleidžia grįžti turistams namo, vyriausybė teiks paramą esantiems užsienyje.
Tai išmintinga ir efektyvu nes taip bus apsaugoti milijonai lenkų Lenkijoje.

(Ne)atsakingumas       2020-03-19 13:30

Kai kurie smerkia ir prie sienos pasiruošę statyti iš užsienio parvykstančius tautiečius. Bet kiekvienas pažvelkite į save. Net neabejoju, kad dažnas iš taip mąstančių ir kalbančių pats po užsienius palaksto, daugelio dantyse rūksta cigaretė (gal net laiptinėje, ar kitoje bendros paskirties patalpoje, kur net kaimynų pypliai priversti praeiti?), galbūt kilnojamas stikliukas, bokalas ar bambalis, arba iš burnos ir kitų kūno vietų eina “peregaras”, su kavos puodeliu kemšamas torto gabalas ar kitas saldumynas, ką tik surytas ar vis dar kemšamas maišas spurgų ar bandelių, o vienas kitas po persivalgymo ieškote tablečių skrandžiui išjudinti. Nekalbant apie narkotikus ir kitokias panašias baisybes. Neturite visų šių ydų? Kaip tada dėl skraidymo automobiliu? Ir nuo alimentų mokėjimo nesislapstote? Nesmurtaujate? Nesukčiaujate? Logiškai mąstant, o ką jaunam žmogui padarys tas koronavirusas? Gal nieko daugiau arba net mažiau nei cigarečių pakelis, ir ko gero stipriai mažiau nei paskutinės išgertuvės. Ciniškai kalbant, ko jam jaudintis, jei ir taip jis kasdien savanoriškai ir beveik metodiškai save naikina, ir keisti nieko nesiruošia? Be to, galbūt net planuoja padidinti savinaikos tempus - svajoja ir nesulaukia, kada bus įteisinta žolė. Kitaip, ko jie ten visi į tą Olandiją būriais trenktųsi? Nihilizmas, nebent iki to momento, kai daktarėlis vieną dieną pasako, kad laikas pasirinkti, arba taip, arba tik kojomis į priekį. Nihilizmo ir sveiko proto stygiaus pavyzdžių kasdien aplink tiek, kad… Net neabejoju, kad ir karantino sąlygomis yra pakankamai jaunimėlio, kurie renkasi kompanijose prie butelio, pavartoti narkotikų ir pasikrušti. Koronaviruso suvaldymas atvirumo, liberalizmo ir sodomijos apsėstoje Europoje prilygs stebuklui. Juk, tas velnias “apskritai nėra toks baisus kaip piešiamas”, ar ne?

DD plius DD       2020-03-19 11:44

Matyt ir vėl reikia sukramtyti ir paaiškinti dar paprasčiau. Ta žiauroka tvarka nėra nužmogėjimo ar pan, padiktuota. Tokia pati procedūra radikaliai ekstremaliais atvejais, ar tai būtų žemės drebėjimas, ar epidemija su kuria sveikatos apsaugos sistema nesusidoroja, bus taikoma ir Šiaurės Korėjoje ir superliberalioje Olandijoje. Labiausiai patyrę rūšiuos, likę gydys tuos, kuriems pasisekė. Todėl, kad taip užtikrinamas mažiausios žalos ir didžiausios naudos rezultatas. Geresnio būdo tiesiog nėra. Italijoje panašiai ir vyksta, nes ligonių antplūdžio tiesiog neįmanoma atlaikyti. Štai tokio scenariaus vengdama mūsų valdžia ir ėmėsi būtinų žingsnių. O kalbant apie žmones, didžioji dauguma vadovaujasi sveiku protu ir elgiasi atsaakingai, kitaip gatvėse, viešose vietose matytumėm įprastinius kamščius ir grūstis, ir automatiškai gautumėm ne trisdršimt, o tris tūkstančius susirgusių. Aišku, atmerkus dideles baimės akis, visur vaidenasi slidininkai ir turistai, bet tokių yra saujelė.
O šiaip, yra nesudėtingos ir veiksmingos rekomendacijos. Vengiam kontaktų, laikomės higienos, saugokim kitus. Epidemiologai dar atskirai pabrėžia, kad pažeidžiamiausi yra garbaus amžiaus žmonės, todėl anūko ant senelio kelių neleiskim, o anūkei paaiškinkim, kad babytė pasaką paseks, bet kitą kartą.
Todėl pilietis, kuris man labai norėtų duoti į “snukį du kartus”, pasielgtų neatsakingai. Galiu patarti nebent sau iš įsiūčio alkūnes kandžiotis, bet kontaktų būtina vengti:)
P.S. šitas velnias gali pridaryti netgi labai didelių bėdų, bet apskritai nėra toks baisus kaip piešiamas. Čia ne mano pasidrąsinimas, o rimtų virusologų tvirtinimas.

DD'lui       2020-03-19 10:29

“Tvarka žiauroka, bet geresnės nėra. Tautiečių dauguma irgi reaguoja normaliai.” Už tokį jūsų pasakymą absoliuti dauguma jį perskaičiųsių, įskaitant moteris, norėtų jums duoti į snukį. Vožtų, kiek pajėgia, ir paklaustų, ar jau pakankamai normaliai, ar dar pridėti?! Tikrai ne jums spręsti kaip kas nors jaučiasi ir reaguoja, tad jūsų pačių saugumui nedemonstruokite savo protinių pajėgumų viešai.

DD plius DD       2020-03-19 0:50

Matyt reikia paaiškinti už ką valdžią pagyriau. Daro jie tą, ką ir privalo. Karantinai ir visa kita šiuo atveju yra paprasčiausiai būtini. Kitaip laukia didesnės bėdos už tas dėl kurių visi bėdavojasi. Kitaip sulauksim jau katastrofų medicinos protokolo. Pasidomėjau kas tai yra. Taigi- labiausiai patyrę daktarai paprasčiausiai rūšiuoja ligonius ir atrenka tuos, kuriems gydymo jau nebus. Tvarka žiauroka, bet geresnės nėra. Tautiečių dauguma irgi reaguoja normaliai. Tačiau ne visi (o kada buvo kitaip). Antai vienas ar viena atsiliepęs aiškiaregys “niablogiau’ už mane- propagandos auką- žino ką man rodo ir pasakoja…
P.S. Atsikniskit pusgalviai..

ah1       2020-03-19 0:49

kaip gali būti kažkieno tai pandemija jei to kažkieno nėra net genomo etalono - tai yra nėra įrodymo kad iš viso tas kažkas yra dėl ko yra pandemija, nes to kažko nėra. NĖRA. Nėra viruso genomo etalono - nėra viruso.

ah1       2020-03-19 0:49

kaip gali būti kažkieno tai pandemija jei to kažkieno nėra net genomo etalono - tai yra nėra įrodymo kad iš viso tas kažkas yra dėl ko yra pandemija, nes to kažko nėra. NĖRA. Nėra visuso genomo etalono - nėra viruso.

DDui       2020-03-19 0:20

Ar egzaminas pakenčiamai laikomas, pajusite savo kailiu ir patik3kite, labai greitai.
Jūs matote tiktai ką jums rodo ir girdite tai ką jums pasakoja.
Todėl ir atrodo “niablogai”.
Išvertus į protaujančiųjų kalbą, tai tamsta valgote ir nuryjate tiesiog propagandą.
Italai irgi makaronus mėgo smile

DD plius DD       2020-03-19 0:05

Na, nemanau, kad matom kaži kokį baisų kataklizmą. Taip- epidemija pandemija. Taip- bus bėdų. Taip- šioks toks egzaminas. Ir taip- tas egzaminas visai pakenčiamai pas mus laikomas, tiek mūsų lietuvių, tiek ir mūsų skersai išilgai nukeiksnotos valdžios lygmenyse. Žodžiu- ir bulves pasodinsim ir serbentus nuskinsim.

aišku       2020-03-18 19:14

kodėl veryga sergančius siunčia gydytis namuose?
todėl, kad valdžia nori vietas ligoninėse pasilaikyti sau ir savo perams.

čiombė.       2020-03-18 19:04

Kubiliaus vizija globali Lietuva išsipildė su kaupu ir netgi dešimtmečiu greičiau.valioooooo.

for funn       2020-03-18 17:27

akivaizdu, jog straipsnio pavadinimą reikia rašyti kabutėse.
nes visi veryginiai “karantinai” yra tiesiog imitaciniai.

izoliacijos lygis       2020-03-18 17:24

Šiandien patvirtintam koronaviruso ligoniui Šiauliuose bus leidžiama gydytis ...namuose.

Gaila,kad Lietuvos       2020-03-18 17:12

ekonomika tik priedėlis prie kitų šalių ekonomikos.Po truputį bandoma stotis ant kojų kūrybingų žmonių dėka,tačiau jie apkraunami mokesčiais.Valstybė neturi strategijos,kaip mūsų šalies ekonomiką padaryti savarankiška bent baziniais ,svarbiausiais aspektais.Tiesiog grietinėlei tai nenaudinga.Išvažiavę emigrantai,jausdami savo tvirtą šalį,padirbėtų ,užsidirbtų ir grįžtų.O dabar tempė gumą,ilgai negrįžo,o kai liga visi sugura čia.Irgi nelabai sąžininga.

2x2       2020-03-18 16:42

resursų pakaktų.
nuostoliai dėl idiotizmo bus dešimteriopai didesni ir juos teks vistiek dengti.
proto nėra.
elementarios sveikos nuovokos trūksta.
nes idiotai pribalsavo ir valdžion pririnko pusgalvių.
beje - patys aktyviausi turistų pargabenime yra anūko koncervai
už viską sumokės nekalti.

to2x2       2020-03-18 16:00

ok, suprantu, ka norite pasakyti. kazkas panasaus, tik svelniau daroma Japonijoje, P.Korejoje, gal dar kur. bet taip pat atsakau, nes ne Izraelis, mes neturime tokiu galimybiu. nei kariuomenes, nei policijos, nei pakankamai irengtu ligonines vietu. tik tiek. nei pakankamai protingu zmoniu valdzioje. geros dienos

2x2       2020-03-18 15:55

Izraelis nėra diktatoriškavalstybė.
žydai pamatę jog saviizoliacija neveikia, greitai liovėsi pasitikėti “garbės žodžiais”.
žydų valstybė paėmė savo žinion daug privačių viešbučių ir dabar visi grįžtantieji iš užsienių kuriems priklauso būti karantine, dabar laikomi izoliuoti tuose viešbučiuose kuriuos saugo apsaugos kompanijų darbuotojai.
potencialių viruso nešiotojų šlaistymasis po šalį užkardytas.
karantinuotieji gyvena komfortiškai, viskuo aprūpinti.
tokie radikalūs žingsniai duoda apčiuopiamus rezultatus.
bet juk žydų mias nemėgstam, žydai mums nia pavyzdys.

suvenyru naujienoms       2020-03-18 15:50

del Shakalienes, tai dar nebutinai koronos virusas, ji pastarosius 10 metu karsciuoja, tas aisku vien paklausius, ka ji kalba:) bet karantinuoti ja bent 5 metams butu tikrai ne pro sali

to 2x2       2020-03-18 15:48

aciu:) dar niekas manes geruoju samarieciu nera pavadines, tegu ir su ironijos prieskoniu. jauciuosi labia pakiliai. o jeigu rimtai, galiu pakartoti ta pati, ka jau rasiau- vlstybe nera pajegi idealaus tikro karantino ivesti. neturi priemoniu tam. ta gali padaryti tik dikattoriska valstybe, plius dar turinti pakankamai finansu. arba labia gerai organizuota, kaip Japonija ar is dalies JAv, nors ir tai abejoju.Lietuvoje to nera. policijos truksta, kariuomenes pries civilius tfu tfu tfu panaudoti neiseis. karantinui patalpu nera, nebent valstybe imtu rekvizuoti viesbucius ir kita privatu nekilnojama turta ir transporta. bet saugotoju truks, taip pat kaip ir medikamentu ir apsaugos priemoniu. juk pandemijai yra visiskai nepasiruosta. net dezinfekcino skyscio istorija jau daug pasako, oLietuvoje, kaip ir daugumoje europos valstybiu juk nesugebama elemantariu apsaugos kaukiu ar vienkartiniu apsauginiu chalatu pasigaminti, jau nekalbant apie plauciu ventiliavimo aparatus ar dar kazka sudetingesnio. prie sito buvo eita daug metu, dabar turim ta ka turim. pasikolioti komentaruose galim visi, bet realybe yra tokia, kokia yra. ir tai nebutina reiskia, kad man tai patinka.

suvenyrų naujienos       2020-03-18 15:43

šiandien iki pietų registruoti dar 7 nauji koronovirusuo ligoniai.
visi yra pargrįžėliai.
iš Paryžiaus parskrido ir vaikų grobimo reformos autorė Šakalienė.
serga, karščiuoja.

2x2 gerąjam samariečiui       2020-03-18 15:30

taip čiulbi, kol tavęs ir tavo artimųjų dar neužkrėtė.
netrukus kitaip užgiedosi.
cha, “į konclagerius uždaryti”.
infekuotojų izoliavimas elementari sveika nuovoka.
iziliavimas nereiškia kankinimų ir laikymo aušvicų sąlygomis.
bet liberastams logikos nereikia.
liberastams “tiaisės ir laisvės” platinti užkratą yra uber alles.

to 2x2       2020-03-18 14:30

o ka tamsta siulote? neisileisti ju visai ar i konclagerius uzdaryti. deja, yra kaip yra, zmones yra kvaili ir abejingi kitiems,o valstybe neturi galimybiu juos sukontroliuoti.

2x2       2020-03-18 14:05

portalai skelbia informaciją apie infekuotų sugrįžėlių judėjimo maršrutus.
ponai poilsiautojai grįžę apnikti virusų, vaikštinėjo po parduotuves, mcdonaldus, kavines, špoinosi, matavosi rūbus prekybcenriuose, lankė koncertus, svečiavosi pas gimines ir draugus, važinėjo autobusais ir taksi - vienžo visiška “saviizolacija”.
šiuo metu dar beveik 6 000 tokių potencialiai “drausmingų” keliautojų laukia kada juos skvernelis parveš į Lietuvą.
parveš.
o veryga paleis visus namo karantinuotis “ant garbės žodžio”.
kiekvienas infekuotasis vidutiniškai užkrečia apie 50 žmonių.
6 000 x 50 = 300 000.
pirmoko klausimas -per kiek laiko 300 000 užkrės likusius?

valdžiai nedašuntanti abc       2020-03-18 12:40

iš šiltų kraštų sugrįš parskridėliai.
kokie 4 000.
jie nueis apsipirkti į maximas ir lidlus - negi 2 savaites karantinuosiesi prie tuščio šaldytuvo?
po savaitės kaip musės pradės kristi maximų ir lidlų kasininkės.
dar po savaitės užsidarys parduotuvės.
uždarys.
valdžia įves talonus maistui ir surašys į eiles.
(pirmi aišku bus kilmingieji, o patys kilmingiausieji gaus be eilės ir nelimituotai.
vargo pisuokliai atsidurs gale ir nieko negaus.)
kainos pakils 5- 20 kartų, klestės spekuliacija ir kontrabanda.
gatvėse prasidės atviri plėšimai, vyks įsilaužimai į maisto sandėlius.
kraštą apims chaosas.
tokia bus valdžios idiotizmo kaina masiškai parvežus š Lietuvą infekuotuosius.

Įsivaizduokime       2020-03-18 12:30

kad valdžioje vėl konservatoriai. Su kryyyziniu Kubiliumi arba Šimonyte priešakyje… Gal jau pasiilgote naktinių reformų, diržų veržimo, mažinimo, kirpimo, pjovimo, ir visokio kitokio priverstinio susinimo, ypač prabangaus ir brangaus skolinimosi? O pensininkų pensijos vėl matyt kamšytų finansines valstybės skyles… Įdomu, ko dabar labiau bijotume ir nekęstume, Kubiliaus/Šimonytės ar koronaviruso? Nes šį kartą būtų toks nedidukas niuansas - nuo kryyzinės vyriausybės antihumaniško siautėjimo ir nekompetencijos nebūtų galimybės gelbėtis kojomis, ir su velniu visiems tektų susidurti akis į akį...

veryginė turistų saviizoliacija       2020-03-18 11:59

Šeškinės poliklinikos gydytoja parskrido iš Kubos ir keturias dienas darbe priiminėjo pacientus.
Reikia parsiskrandinti dar kuo daugiau tokių.
4000 viruso-turistų tenerifių ir milanų oro uostuose laukia nesulaukia kad galės parvežti mums suvenyrų.

Nu jo       2020-03-18 11:51

Gerai apie Lietuvos gerovės vadą.Tustuma.

Nu jo       2020-03-18 11:44

Rimtai.Ko vertas Nausėda.Tustuma.

dainininkas protingesnis už ministrus       2020-03-18 10:58

Šalies valdžia pasipiktino ir estrados dainininkas Radžis.
Jis tikino, kad nesupranta, kodėl jie taip elgiasi.
„Niekas negirdi, kas yra sakoma. Nesuprantu aš valdžios… Lietuvoje bus katastrofa, pamatysite.
Jeigu dabar grįš tie lietuviai, kurie prie sienų, žinokite, iš 22 žmonių, kurie užsikrėtė virusu bus 200, pamatysite. Jeigu visi uždarė sienas, kodėl jie vis tiek įsileidžiami? Nesuprantu, ką jie daro“, – piktinosi Radži.
Anot atlikėjo, reikia valdžios tiesiai šviesiai paklausti: „kodėl jie prašosi katastrofos, kuomet prišaukia tokį mastą žmonių?“
„Virusas pradės plisti ir šalies viduje, nes ne visi sėdės namuose.
O lenkai – šaunuoliai – uždarė sienas, ir nesvarbu, ar spėjo grįžti į gimtinę, ar ne. Viskas.
Neįleidžia žmonių, ir šie turi gydytis ten, kur yra dabar.
O lietuviai uždarė sienas, bet vis tiek kviečiame sau nelaimes“, – pastebėjimais dalijosi atlikėjas.
Vyras teigė, kad visa ši situacija labai jį neramina: „Prisidirbsime kaip italai. Mūsų ne 60 milijonų, o tik 2 milijonai žmonių.
Manau, mums bus šakės, jeigu tai tęsis toliau.
Bus 3 mėnesius karantinas, o ne 1 mėnesį. Jeigu dar įsileis žmones į šalį, kai uždaros sienos… Kitos šalys jau juokiasi iš mūsų.
Patys sau duobę kasame…“
Radži teigė nesuvokiantis tokių valdžios sprendimų: „Valdžia sako saugokime artimuosius…
Kaip saugoti, jeigu privažiuoja neaišku iš kur, ir, klausimas, ar jie visi sėdės karantine? Netikiu.“

Barbora       2020-03-18 9:36

tik nereikia pasiduoti panikai. Kas ką bekalbėtų ar berašytų, bet dabartinė valdžia su epidemija tvarkosi gerai: lyginant su kaimynais, o juo labiau ES, pas mus susirgimų skaičius išties mizernas. Gal kiek supasuota tik padedant lietuviams grįžti nuo Vokietijos-Lenkijos sienos. O šiaip viskas normos vėžėse. Ir jokios panikos stumti nereikia. Ką lietuviai dažnai mėgsta. Susitvarkysim, kaip jau ne kartą susitvarkėme. Išgyveno lietuviai 1918–1919 šiltinės protrūkį išgyvens ir dabar. Kita vertus, toks sukrėtimas bus gera proga sustoti ir paklausti visuomenei savęs: o kur link judame? Ką darome? Ko siekiame? Tiesa, kas politiškai iš šios koronaviruso krizės labiausiai išloš pasakyti sunku. Ypaę, kada pandemijos pikas greięiausia ištiks balandį-gegužę, o tai reikštų, kad bus koreguojami ir eilinių seimo rinkimų data ir taktika.

Ačiū       2020-03-18 9:27

labai geri ir prasmingi pamąstymai.

>>> 8:46       2020-03-18 9:26

Yra toks “Marijos” radijas, klausykitės šio kanalo. Bažnyčia yra suvaržyta įstatymo, kuris draudžia viešas Šv. Mišias. Bet, bažnyčios nėra uždarytos, galite ateiti ir laikydamiesi nustatyto atstumo kartu melstis. Ateis ir kunigas, kuris išklausys išpažintį ir Dievo Žodį paskelbs. Nieko daugiau, kas draudžiama ir grasinama kalėjimu, nebus daroma. Prašoma būti supratingais.

Prieš Velykas,       2020-03-18 8:46

Prieš Prisikėlimą labai lauktume bažnyčios lyderystės,-tegul netyli bažnyčių varpai,kviečiantys visuotinei maldai .


Rekomenduojame

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.