Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 30 d. 2:09

26     

    

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Dabar žiūrėkit. Mums nuolat aiškinama, kad gali būti kuo panorėjęs (ta prasme, keisti lytį, orientaciją ir t.t.). Tai esą be galo šiuolaikiška ir pažangu. Žodžiu, duodama suprasti, kad nėra jokios stabilios žmogaus prigimties, juolab tikslo, o tik be galo atsinaujinantys troškimai ir įnoriai, kurių patenkinimo niekas neturėtų riboti ar drausti (dėl to lytį norinčių pasikeisti vaikų tėvai kai kuriose šalyse negali jiems to neleisti, už tokius ketinimus yra valstybės baudžiami iki pat vaikų atėmimo).

BET. Vargu, ar kas prieštarautų pastebėjimui, kad gyvename totalinio freimingo (smegenų plovimo per medijas komercinės ar politinės reklamos, viešųjų ryšių, visuomenės nuostatų ir vertybių formavimo būdu) laikais, kuomet visa tai darantys yra puikiai susipažinę su naujausiais kognityvinių ir neuromokslų pasiekimais, išmano, kaip veikia žmogaus psichika, ir yra įvaldę metodus ją nukreipti reikiama linkme bei kontroliuoti šį poveikį. Įdomu, ar ne?

Ar neglumina toks didžiulis kontrastas tarp tokių skirtingų prigimties sampratų?

Nors gal ir ne, juk tikslas tas pats – sukurti nemąstantį, lengvai įtaigojamą vartotoją, aklai sekantį savo (iš tiesų jam primetamais) momentiniais hedonistiniais įgeidžiais, kurių apmokėjimas ir suka nūdienio kapitalizmo variklį.

#išjunktelevizorių

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yra       2020-08-1 14:15

ne principiniai, o tiesiog nusikaltėliai bolševikai, ačiū Die, jų mažuma ir yra tokie Tėvynės mylėtojai, kaip Rasa Čepatienė, kuri visuomet žadina patriotišką mintį. Pagarba Jai.

DD plius DD- Al.       2020-08-1 13:26

Kadaise gal ir buvo, nesiginčysiu, nes mažai žinau, tiesiog mano įspūdžiu labai jau gimininga.
Bet kiek suprantu Čepaitienę, ji nori pakalbėt apie iš bezdalo nuvytas virves. Pagrindo čia esama - mūsų didžiausias portalas vakar mane informavo, kad tūla Virbilaitė, svėrusi devyniasdešimt kilogramų, numetė vienuolika ir dabar sveria mažiau. Tuos vienuolika kilogramų portalas tikriausiai manosi pridėjęs prie savo reputacinio kapitalo.
Aš kitaip manau.

Al. Dėdei       2020-08-1 12:11

Tai seniai pastebėta. Maža to, tokių rūpintojėlių buvo paplitę ir vakarų Europoj.

DD plius DD       2020-08-1 11:23

Gal aš čia vienas toks, bet ko gero pirmą sykį pamačiau ( pažiūrėkt kartais ir į nuotraukas), kad Rodeno “Mąstytojas” ir mūsiškis chrestomatinis “rūpintojėlis” yra tas pats ” jurgis”, tik kitokiom spurgom ( ne prieinamomis medinėmis , o prašmatniomis bronzinėmis. Tai kas- “jurgis” tai tas pats.)

Dzeikas       2020-08-1 11:13

visuometui:
Jeigu reikala turite su principingais bolshevikais, tai jusu ienu persukimas i “poezija, mena, klasikine literatura ir tokia pat muzika” jau turi paruosta tinkama apibrezima - sabotazas.
Tas groja tik kada tarp paciu bolsheviku yra siokie tokie nuomuoniu nesutapimai: sakykim dusint iskart, ar su pasimegavimu. Jei ne - tai “neatsimazinsite”.

visuomet        2020-07-31 19:39

galima tam priešintis, tiesiog ignoruoti ir tai pakeisti menu, muzika, poezija, klasikine literatūra, klasikiniaias filmais, džiaugsmu Dievo sukurtai gamtos gyvūnijai, gamtos peizažų videi, fotografija, kažką sukurti gražaus savo rankomis, džiaugtis savo šeima, džiaugtis gražiais sutiktais žmonėmis.

Al.       2020-07-31 0:19

Ar jei neparašysi angliškai, tai neatrodysi ,,intelektualu”. Kam tau tas freimingas, rašytoja ? Ar ,,smegenų plovimas” yra nepakankamai išsami sąvoka? Man atrodo, neįprasti ir neaiškūs žodeliai ir yra vienas iš ,,freimingo” požymių.
Ir nesutikčiau, kad ,,tikslas tas pats – sukurti nemąstantį, lengvai įtaigojamą vartotoją”. Vartotojas reikalingas laisvame ūkyje, o kam vartotojai komuniagoms?

StasysG       2020-07-30 21:37

Bet autorė įtraukė “medijas” (“smegenų plovimo per medijas”).  Graži, tiksli sąvoka. Sveikinu.
—————piktas     2020-07-30 13:18
is kur ji istrauke ta freiminga? juk raso lietuviams!

tolerastijos vaisiai-paprastas palyginimas       2020-07-30 19:39


Galima daug kalbėti apie Vakaruose siautėjančios ir pas mus besiskverbiančios politkorekcijos (savanoriškos savicenzūros, paprastai šnekant) idiotizmus ir kuriozus, bet teorija lieka teorija, o visai kas kita pasigrožėti tokių idiotizmų akivaizdžiais pavyzdžiais. Žvelgi į visa tai ir susimąstai – kas išprotėjo – tu ar pasaulis?… Taigi…
DŽEKAS MEDŽIOJA ANTIS ŠALIA MOKYKLOS IR ATEINA Į MOKYKLOS TERITORIJĄ SU ŠAUTUVU.
1960 metai – mokyklos direktorius apžiūri Džeko šautuvą, eina į savo mašiną, pasiima saviškį medžioklinį ir rodo jį Džekui.

2010 metai – totali mokyklos evakuacija. Atvyksta FTB ir įgrūda Džeką į kalėjimą. Džekui daugiau niekad nebebus galima turėti ginklų. Minia psichologų ramina dar didesnę minią psichiškai traumuotų dėstytojų ir mokinių.

DŽONAS IR MARKAS PO PAMOKŲ SUSIMUŠA MOKYKLOS KIEME

1960 metai – susirenka minia, Markas nugalėjo, Džonis ir Markas paspaudžia vienas kitam rankas ir lieka geriausiais draugais.

2010 metai – kažkas iškviečia policiją. Džonį ir Marką areštuoja. Abu įgrūdami keliems metams į vaikų pataisos namus ir, suprantama, išmetami iš mokyklos.

DŽEFRIS TRIUKŠMAUJA KLASĖJE, TRUKDO KITIEMS MOKINIAMS.

1960 metai – Džefris gauna pastabą ir keliauja pas direktorių, kur išklauso rimtą pamokslą. Po to grįžta į klasę ir daugiau niekam nebetrukdo.

2010 metai – Džefris gauna arklišką dozę Ritalino, paverčiamas zombiu, testai konstatuoja Dėmesio Deficito sindromą. Mokykla gauna papildomų pinigų, kadangi Džefris yra nebeįgalus.

BILIS IŠDAUŽIA LANGĄ KAIMYNO MAŠINAI IR JO TĖVAS LUPA JĮ DIRŽU

1960 metai – gavęs subinėn, Bilis nebedaužo langų, išauga normalus jaunuolis, baigia koledžą ir tampa klestinčiu verslininku.

2010 metai – Bilio tėvas areštuojamas už žiaurų elgesį su vaikais. Bilis išsiunčiamas į internatą ir netrukus prisijungia prie gatvės gaujos. Psichologas įtikina Bilio seserį, kad ją vaikystėje irgi pėrė ir tėvas pasodinamas į kalėjimą. Bilio mama susimeta skudurus su tuo psichologu.

PEDRAS NEIŠLAIKO ANGLŲ KALBOS EGZAMINO.

1960 metai – Pedras lanko vasaros mokyklą, pasipildo žinias, išlaiko egzaminą ir įstoja į koledžą.

2010 metai – Pedro byla pasiunčiama valstijos Aukščiausiam teismui. Žiniasklaida klykia, kad reikalavimai mokėti anglų kalbą – tai rasizmo apraiškos. Pilietinių teisių organizacijos paduoda į teismą visą švietimo sistemą apskritai ir anglų kalbos mokytoją konkrečiai. Anglų kalba pašalinama iš privalomų dalykų sąrašo. Pedras gauna savo diplomą, bet po koledžo vis tiek dirba šiukšlininku, kadangi nesusikalba angliškai.

DŽONIS ĮGRŪDA NAUJAMETINĮ FEJERVERKĄ Į SKARDINĘ SU BENZINU IR SUSPROGDINA SKRUZDĖLYNĄ MOKYKLOS KIEME.

1960 metai – skruzdėlės žūsta.

2010 metai – Iškviečiami Alkoholio, Tabako ir Ginklų kontrolės biuro atstovai, FTB agentai ir žmonės iš Tėvynės Gynimo Departamento. Džonis areštuojamas už bandymą padaryti teroro aktą. FTB tardo tėvus, užveda jiems bylas. Broliai ir seserys išsiunčiamos į internatus. Kompiuteriai konfiskuojami. Džonio tėvas patenka į potencialių teroristų sąrašus ir niekad nebegalės skraidyti lėktuvais.

DŽONIS MOKYKLOJE PER PERTRAUKĄ SUKLUMPA IR NUSIBROZDINA KELĮ. JĮ VERKIANTĮ PASTEBI MOKYTOJA MERI. JI APKABINA DŽONĮ IR GLOSTO JAM GALVĄ.

1960 metai – netrukus Džonis nusiramina, nustoja verkti ir bėga toliau žaisti.

2010 metai – Meri apkaltinama seksualiniu priekabiavimu ir išvejama iš darbo. Jai gresia 3 metai valstijos kalėjime. Džoniui gresia 5 metai tampymo po visokiausias “psichologines terapijas”.

 

stasys        2020-07-30 18:33

perskaičiau komentarus :( iš kur tu berazumiu tiek čia randasi ..? Gal iš tikro vyriškas Y mutuoja .. prigaminant visai tai !!  Susimastęs .. toliau kulniuoju .

stasys        2020-07-30 18:30

Vargiai ..o Jus autore nueikite į parduotuve ir visus įtykinkite jog pieną gerti nesveika ir kad nuo šiandiena visi ims juo plauti indus ? Manote lengvą ? manote po ilgu metu pačios pastangų  įtikinėjant begalvį vartotoja ir netgi pakeitus etiketes Jums pavyks ? Abejoju. Ne,  tokios lyties transformacijos įmanomos tik vieninteliu atveju kai yra problema o visuomenė neranda joms nei būtiniu priežasties atsakymų ir sprendimo jas spręsti . Kartais vyrui paprasčiau nupjauti pimpį ir sutaupyti visuomenės bei valstybės lėšas nuolat ji saugant nuo noro lipti sienomis ir skandintis . Visa tai ka rašote kova su pasekmėmis ir jokiu būdu nereiškia jog atradote sprendimą problemai . Tos kelios vaikščiojančios belytės problemos negali sugriauti šeimos instituto ir kaip nors paveikti vyro potraukį moteriai ir atvirkščiai .

ah1       2020-07-30 17:35

viskas būtų teisinga tik kad kapitalizmas su savo vartojimu baigia atsiremti į kapitalizmo vartojimo ribas: riba - nėra daugiau kur plėstis, visas gaublys įsisavintas, vartojimo riba iškasamieji resursai, jei dar ir kažkiek likę tai jau suskaičiuota kaip ilgai užteks, ir po to daugiau imti nebebus iš kur, dar viena riba - aplinkos užterštumas su visais iš to sekančiais padariniais ir Gretos T. lūpomis perspėjimas, dar viena riba - gyvenimo skolon kreditai - valstybės pardavę skolon ateitį, valstybių skolas už kreditus praktiškai neįmanoma bus atiduoti, nes nėra pelningų rinkų, Va. KAPITALIZMO VARTOJIMO MECHANIZMAS BRAŠKA GLOBALIAI.

Kis       2020-07-30 14:37

siame etape ir rasinelyje aprasytas tikslas,o per egzistencijai budai keites ir ne zmogaus naudai,o jo uzkariavimui per smegenelis,manau bus dar prieita ir iki robotu,jeigu patys neissigas?

>13:18       2020-07-30 14:26

Gal čia nuo angliško žodžio “frame,framing.Rėmas ,įrėminti,įrėminimas.Tarimas-freim,freiming.Įrėminta visuomenė ,kaip kažkieno tapomas ir į rėmus įstatomas,kambaryje ant sienos pakabintas gyvų žmonių paveikslas.Panašiai,kaip televizoriuje žmonės juda,tik televizorių gali išjungti jei nepatinka,bet išėjes į lauką vėl pamatysi freimingą,tele visuomenę ir jau greit nebeatskirsi gal jau čia pats gyveni,kaip dideliame televizoriuje,kur kažkas junginėja migtukus ir tave freimina

piktas       2020-07-30 13:18

is kur ji istrauke ta freiminga? juk raso lietuviams!

hmmm       2020-07-30 12:52

pritariu Dzeikui. pats freimingas yra mazesne problema (aisku, kad vis tiek tai problema, nes ypatingai paveikus yra vaikai ir jaunimas, o jiems yra skiriamas didelis demesys), bet didziausia problema yra ideju konkurencijos nuslopinimas ir valstybes bei privati cenzura. mano manymu, ypac nauja yra privati socialiniu tinklu cenzura, kas anksciau nuvo taip aktualu, nes tu tinklu kaip tokiu nebuvo. be to reikia prideti naujas puikias salygas ta freiminga vykdyti, kuriu velgi anksciau nebuvo arba buvo mazesnes, elektroninis susirasinejimas ir ziniasklaida, palengvejusios salygos sekimui, daugiau galimybiu daryti spaudima eiliniam pilieciai ir t.t. viskas lyg ir aisku, bet kol kas nematyti,  kaip situacija galetu pasikeisti ar butu pakeista i gera

Dzeikas       2020-07-30 11:28

Iki Pazinimo,- o gundytojas pasiule pazint geri ir blogi,- Adomas su Ieva zinojo tik geri.
T.y. jie elementariai nekalbejo netiesos, nes NEZINOJO ,kad taip galima. Sakyti tiesa buvo jiems naturalu. Nezinojo, kad galima suarteti be intencijos kurti seima ir rupintis vienas kitu, nes NEZINOJO, kad galima kitaip. Iki Pazinimo jie gaudavo ko jiems reikia is Dievo ir NEZINOJO, kad pasirodo galima atimti ko tau norisi turet is kito. O paragave Pazinimo vaisiu - zinojo.
Dievas tai zino, bet jis negundomas. Zmogus pazines blogi tapo KAIP Dievas (prasme ,kad jis irgi zino blogi), bet nebudamas Dievu jis - PAGUNDOMAS. Todel likti rojuje, kur mintis materiali jis, zmogus, nebegalejo.

Adomas su Ieva       2020-07-30 11:16

paragavę Pažinimo medžio vaisių taip ir nepažino, kas yra gera, o kas - bloga,
ir netapo, kaip dievai. Juk žinojo Nelabasis, kad iš Dievo Įsakymų laužymo nekils joks žinojimas. Atvirkščiai, tas privilegijuotas žinojimas, kurį turėjo iki Nuopolio (Dievo regėjimas ir t.t.), buvo prarastas.
Prigimtinė nuodėmė galiausiai ir yra „naujausių kognityvinių ir neuromokslų pasiekimų“ paveikumo terpė žmoguje.

Dzeikas       2020-07-30 10:41

Zmogui:
Beje , net negali apkaltinti gundytoja,kad jis melavo Adomui (ar Ievai).
Juk gundydamas nepasake “busite DIEVAIS”.  Pasake “busite KAIP dievai”. T.y. ne melavo, bet apmulkino. Pasake tiesa kuri nesant zinojimui veda i pagunda.
Budamas KAIP dievas, bet nebudamas dievu - neisvengiamai susidursi suzinojimu (potyriu) kurio neistengsi suvaldyti ir tas potyris uzvaldys tave.

Dzeikas       2020-07-30 10:32

Prie to ,ka pasake “Apie fleiminga” prideciau, kad blogis ne paciame freiminge, o oponentu uzgniauzimu. Butent toks buvo sovietinis freimingas, kas suprantama: irodyti,kad juoda - tai balta buvo galima tiktai susidorojant su oponentu.
Ateityj jeigu matote tokio pobudzio susidorojima su oponavimu bukite tikri, kad 99% tikimybe jums bando iskist koki tai sh. inviniota i blizgu popiereli.
Beje, JAV exkagebistai pasakojo,kaip freiminguodavo sovietiku smegeneles:
Sovietinis politrukas dulkina kareivuku smegenis per “politzaniatijas”. Vyksmas dar prieskaryj. Vienzo mala sh. apie “nenugalima ir slovingaja” RKKA. Tarp kareivuku pasitaike kazkoks apsviestunas ir per naivuma eme uzdavineti klausimukus. Jeigu tai butu “slykstus klausimukai” , tai sekantis pokalbis butu jau su “osobyj otdiel”, kur argumentai butu enkavedisto smugiai su taburete galvon. Bet kareivukas buvo naivus viso labo, ir paklause, kaip cia Sovietine armija sudoros Vokietija kurios kariuomene per 6 savaites uzeme Paryziu ir kurios gamyba, plieno lydymas, angliu gavyba gerokai virsyja sovietinius rodiklius.
Politrukas susimaste. Po to , atsistojo priesais dideli zemelapi pakabinta ant sienos ir klausia:
- Ar matote SSRS?
- Taip.
Politrukas pasislinko , atsistojes taip,kad uzdengtu europa.
- Ar matote Vokietija?
- Ne…
Is tiesu, tai RKKA buvo gerokai stipriau ginkluota negu Vermachtas ir nepaisant to buvo taikos meto kariuomene buvo 3k sumusta. Bet kalbe eina ne apie realybe , o APIE SMEGENU dulkinima per emocini poveiki.
Ir jeigu matote , kad TOKIAIS metodais jumi bando prakist kokia nors ideja - zinokite,kad tai ismata blizgutyje. Apeliavimas i jusu patriotizma beje ne paskutinis svertas tame sh. ipakavimo i blizguti procese.

Žmogus - ne Absoliutas, bet reliatyvi būtybė,       2020-07-30 10:13

klausianti, kas esu ir ką privalau, o ne patikimai žinanti.
Vis dėlto atsakymai į pamatinius klausimus duoti
ir duoti iš anapus kaip Apreiškimas (beldžiančiam atidaryta).
Liuciferizacijos ir žmogaus pavergimo formulė sena kaip pasaulis - gundymas:
„būsite kaip dievai, ir žinosite, kas gera ir kas pikta“ (būsite kaip dievai, jei darysite, ko pirmiausiai patys norite, o ne Kūrėjo klausysite)
Kurstantis „totalinio freimingo“ turinys, kaip Antanas Maceina sakytų,
yra prometėjizmas - kvietimas maištingam susidievinimui ir tuo pačiu įsiverginimui pas Liuciferį. Minia pavergta įmantriai - per tariamą jos išlaisvinimą,
išties, per „be galo atsinaujinančių troškimų ir įnorių,
kurių patenkinimo niekas neturėtų riboti ar drausti“ įgyvendinimo užtikrinimą.
Rodeno „Mąstytojo“ kontempliatyvi ramybė - nepakeliamas priekaištas minios šėlui.

Apie fleimingą        2020-07-30 10:01

Pastaroji replika tik eilinė piguva. Esmė ta, ka panašūs smegenų plovimai/freimingai yra būdingi visiems laikams ir amžiams: nuo senovės Babilono ir Egipto iki Prancūzų revoliucijos ir Britų imperijos, iki Trečio reicho, TSRS ir XXI a. Keičiantis laikams ir technologijoms keitėsi tik instrumentai ir metodikos, o tikslas visuomet buvo vienas – formuoti žmogų/visuomenę pagal savo minties atvaizdą ir tam tikrus sau naudingus suvokimus/įsivaizdavimus. Per valdovų kultą, ceremonialus, religiją, knygas, politiką, mokslą, vėliau – spaudą, švietimą, ideologiją ir masmedia priemones/technologijas. Kuo skiriasi šiuolaikinio postliberalizmo kraštutinė ideologija ir užmojai nuo, tarkime saulės dievo Ra, faraono Totanchomono, krikščionybės masinių ceremonialų (krikšto/laidotuvių, vedybų, atlaidų ...), apšvietos amžiaus protestantizmo erezijų ar masinio švietimo? Kaip Rasa manai, kokiais argumentais ir motyvais vadovaujantis XIX a. vidury D.Britanijoj ir Prancūzijoj tapo privalomas pradžios mokslas – istorija, geografija, kalba, literatūra? Skaitei vyriausybių ideologų šaltinius? Jos visos žmogui/visuomenei kaip įmanydamos ir naudodamos visus savo laikmečio instrumentus plius ,autoritetus’ bruko savo pasaulėžiūrą ir radikaliai, imtinai iki masinio smegenų plovimo ir net fizinio sunaikinimo kovojo su nepasiduodančiais, nepaklūstančiais ar manančiais kitaip. Taip buvo visur ir visuomet. Kodėl lietuviai XI a. pr. nugalabijo čia pasirodžiusius pirmuosius krikščionis maldininkus? Tik todėl, kad jie kalbėjo visai kitus dalykus nei skelbė tuometė vietinė vietinių žinių ,ideoloigija’, ir taip kėsinosi sugriauti jų pasaulėlį ir pasaulėžiūrą. Prastas ir gal net pavojingas visuomenei tas istorikas, kuris net subrendęs to negeba suvokti.

AAA       2020-07-30 9:24

Na taip, turiu teisę reikalauti, kad šiandieną mane laikytų žmogumi, o rytoj - beždžione. Mano teisė būti kuo tik panorėjęs, nes tai - pažanga:)

> varnai       2020-07-30 9:04

Varna tu varna! Tau Rasytė nepavojinga, nes varnos ne mąsto, bet vadovaujasi instinktais.

varna       2020-07-30 8:11

...sukurti nemąstantį...
svarbu, kad Rasyte masto. aciu, kad nurodo ir mums, kaip mastyti.

Valstybė tai kas?       2020-07-30 7:09

Valdančioji klasė, milijonieriai, milijardieriai, tankistai, “bojevykai” ar kas? Stipresnieji? Tiesos siekiančiuoju būti gi negali. Tuoj pripaišys homofobiją, neapykantą, marginalizmą, lochizmą, bukumą, neišmanymą, nacizmą, rasizmą, radikalizmą, ekstremizmą ir antisemitizmą. Žodžiu, nukonkuruos ir darys su pačiu ką nori, na, kad ir pasikinkęs Covid-19. Įvedęs Covid-19 diktatūrą.


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.