Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 17 d. 7:05

44     

    

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Yra toks keistas fenomenas, egzistuojantis jau daug metų po nepriklausomybės atgavimo. Tai lietuvių savinieka, pasireiškianti neapykanta, pagieža, panieka, patyčiomis, skepticizmu, netikėjimu, įtarimais ar abejonėmis kito sėkme arba geranoriškumu, paslėptu pavydu, kenkimu, demonstratyviu galios rodymu ir išnaudojimu, išskirtinai aštriu (savi)kritiškumu, perdėtu nusiniekinimu ir t. t. Ilgas ir bjaurus sąrašas būtų... Žodžiu, toks toksiškas socialinis-psichologinis fonas, slogi atmosfera, mus lydinti visur, kad to nė nebepastebime, laikome savaime suprantamu dalyku, net gero tono ženklu.

Kadangi daug teko keliauti po posovietines šalis, galiu pasakyti, kad daugiau niekur nieko panašaus nepastebėjau (tiesa, nesu tikra tik dėl Latvijos, nes mažiau ją pažįstu). Priešingai, kai kur, net nepaisant prastesnių nei pas mus ekonominių sąlygų, tautinė savigarba yra nepalyginamai stipresnė. Pavyzdžiui, armėnai yra viena iš labiausiai savimi pasitikinčių tautų, nežiūrint jų sudėtingos geopolitinės situacijos.

Ir, atrodo, problema čia ne kultūrinių išteklių stokoje. Istorija, paveldas, kalba, tradicijos pas mus yra pakankamai didingos ir vertos pasididžiavimo (žinoma, ir kritinės refleksijos). Tad kur čia šuo pakastas?

Vis prisimenu kažkada ganėtinai sukrėtusį pasakojimą, kad čiukčiai, apie kuriuos visi tikriausiai žino ne vieną anekdotą kaip apie kvailelius ir nevykėlius, iš tiesų buvo ta Sibiro tautelė, kuri ilgiausiai ir sumaniausiai priešinosi rusų kolonistams. Todėl ją reikėjo ne tik žiauriai užkariauti, morališkai suluošinti panardinus į alkoholizmo liūną, bet ir dvasiškai palaužti nupiešus ir plačiai paskleidus tokį jos portretą, su kuriuo joks save gerbiantis žmogus nenorėtų tapatintis.

Ar nebus taip, kad sovietmečiu ilgiausiai ir atkakliausiai totalitarizmui besipriešinusi tauta, pirmoji pradėjusi veržtis ir iš geležinio silpstančios imperijos narvo, irgi buvo, ir tebėra, bandoma priešiškų jėgų šitaip klastingai apnuodyti? Ne tik kuriant jos kaip nevykėlių barbarų (tam dažnai pasitelkiant ir prakeiktos žydšaudžių tautos) įvaizdį užsienyje, bet ir šalies viduje, per mūsų pačių žiniasklaidą ir net švietimo sistemą, atkakliai formuojant koktų ir atstumiantį savivaizdį, nuo kurio, natūralu, norisi atsiriboti?

Kam ir kokiu tikslu to reikia? Ir kodėl bet kokie, kad ir menkiausi, bandymai tam pasipriešinti, pavyzdžiui, iškeliant pagarbos ir sekimo vertus mūsų tautos didvyrių ir didmoterių pavyzdžius, sulaukia tokios aršios reakcijos, pasipiktinimo ir atviro spaudimo nedrįsti to daryti?

Tema, aišku, sudėtinga ir reikalinga gilios bei išsamios analizės, kuriai fb įrašo formatas vargu ar tinka. Tad pastebėtą čiukčių ir lietuvių likimo paralelę čia tiesiog paliksiu apmąstymams ir tolesnei diskusijai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sls       2020-06-1 22:16

NIekina save? Jei vatnikai lietrycio ir delfio komentaruose yra lietuviia tai tada jio. O kad rusai   varo sita cirka, tai cia seniaia isku ir akivaizdu: jie nekencia lietuviu, ne sitie   yra simbolis   ssrs griuvimo. Ir kuo rusas eis   labiau velniop,  tuo jis lietuvio nekes labia, nes lietuvis jam   yra   jo   luzeriskumo veidrodis ir priminimas.  Jis pazvelgia i sekminga Lietuva ir mato save kaip nevykeli.  Rusui lietuvis yra kazkas tokio kaip 1935 metu   vokieciui   zydas.  Siaip yra keistu dalyku: kaip iki siol   Vilniuje stovi paminklas didziausiam isdavikui   Cvirkai?  O gynejo   jo yra daugybe, ypac tarp tu senu pzydu, kurios   rusu laikais buvo ne del gabumu, o del   nuolankumo ir pkalusimo ikistos i   geras vietas. Arba kodel   delfis ir leitrytis leidzia komentaruose selti   rusu troliam, kurie keikia   valstybe ir jos zmones   paciais bjauriausai zodziais   kiekviena diena ir jie nesutvarkomi.  Tai yra tikria keista.

Anonimas       2020-05-19 22:17

Tiesa: lietuvis lietuviui - lietuvis.

lava       2020-05-19 7:38

Labai toli ieskoti nereikia. Prisiminkime Baskauskaites ikurta tv3. Amo netekau del pasipilusio tyciojimosi is pilietiskumo, patriotizmo,lietuviskumo.  Visos kitos televizijos tuoj pat nuejo tuo paciu keliu.

Life Site News       2020-05-18 19:09

Matthew Cullinan Hoffman. Virusų tyrinėtojai atskleidė naujų įrodymų, rodančių, kad COVID-19 buvo sukurtas laboratorijoje.
Pradiniai tyrimo duomenys rodo, kad virusas buvo pagamintas laboratorijų kultūrose naudojant žmogaus ląsteles.
https://www.lifesitenews.com/news/exclusive-virus-researchers-uncover-evidence-implying-covid-19-was-created-in-a-lab

2020 m. Gegužės 16 d. (LifeSiteNews) - Australijos mokslininkai pateikė naujų įrodymų, kad naujasis koronavirusas, sukeliantis COVID-19, yra geriau pritaikytas skverbtis į žmogaus, o ne gyvūnų ląsteles, ir tai paneigia teoriją, kad virusas atsitiktinai išsivystė gyvūno objekte prieš perduodant žmonėms ir teigia, kad jis buvo sukurtas laboratorijoje.
Tyrimas, kuris dar nebuvo recenzuotas, pateikia naujų, bet dar neįtikinamų įrodymų, patvirtinančių teoriją, kad naujasis koronavirusas atsirado ne maisto rinkoje, kaip teigiama, o Uhano instituto laboratorijoje. Uhane 2019 m. gruodžio mėn. įvyko pirmasis COVID-19 protrūkis.
Vyriausiasis komandos tyrėjas sako, kad rezultatai rodo arba „nepaprastą sutapimą, arba žmogaus įsikišimo požymį“ kuriant virusą.
Tyrimo autoriai, vadovaujami vakcinų tyrėjo Nikolajaus Petrovskio iš Flinderso universiteto Australijoje, panaudojo naujojo koronaviruso versiją, surinktą per ankstyviausias protrūkio dienas, ir pritaikė kompiuterinius modelius, kad patikrintų jo gebėjimą prisijungti prie tam tikrų ląstelių receptorių fermentų, vadinamų „ACE2“, kurie leidžia virusui užkrėsti žmogaus ir gyvūno ląsteles.
Jie ištyrė COVID-19 viruso smaigaus baltymo, kurį jis naudoja įeidamas į ląsteles, prisijungimo prie žmogaus tipo ACE2, taip pat prie daugelio skirtingų ACE2 gyvūnų variantų, polinkį ir nustatė, kad naujasis koronavirusas galingiausiai jungiasi su žmonėmis.
Anot tyrimo autorių, tai reiškia, kad virusas, sukeliantis COVID-19, atsirado ne iš tarpininko gyvūno, bet, galbūt laboratorijoje.
Autoriai rašo, kad „šis atradimas yra ypač stebinantis, nes paprastai tikimasi, kad virusas turės didžiausią poveikį savo pirminiam šeimininkui, pvz. šikšnosparniui, turėdamas mažesnį pradinį polinkį bet kurio naujo šeimininko receptoriui, pvz. žmonėms. Tačiau šiuo atveju SARS-CoV-2 polinkis žmonėms yra didesnis nei numanomoms pirminėms šeimininkų rūšims, šikšnosparniams ar bet kurioms galimoms tarpinėms šeimininkų rūšims. “
Todėl jie priduria, kad „vis dar negalima atmesti galimybės, kad SARSCoV-2 buvo sukurtas rekombinacijos būdu, kuris netyčia ar sąmoningai įvyko koronavirusus tvarkančioje laboratorijoje, o naujasis virusas buvo atsitiktinai išleistas į išorę.

tiek >Life Site News 2020-05-17 16:46       2020-05-18 15:38

Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių kalba. Todėl paprašyčiau…

Ponia profesorė       2020-05-18 15:37

ne visai ten tiesos ieško. Žmonės teisingai piktinasi mūsų pasišiukšlinusiais prie rudojo okupanto “didvyriais”, bukai peršamais tautai per jėgą. Pagarba, arba yra, arba jos nėra, neįbruksi. Tegu tauta pati išrenka didvyrius, jei jų buvo. Tauta žino, tauta išgyveno visas okupacijas, aneksijas ir tariamai draugiškus apsijungimus. Ir jai nereikia piršti gatavų štampų, tipo, čia mus, kaip ir čiukčius daro nepilnaverčiais. Raigardas, štai kas, mano nuomone, tiesą skelbia: Lietuvos laisvę užsigrobė sau netikri konservatoriai, gal ir svetimos valstybės slaptai padedami, viskam diriguoja vienas buvęs marksizmo dėstytuvas, ir nuėjome ne ten, laisvai rinkai pučiant pavėjui, ir dažnai vietoje balta matome juoda, ir praktiškai išsirenkame TOKIUS, DĖL KURIŲ PASKUI NAGUS GRAUŽIAME…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-18 6:15

Netikėjimas atsiranda, kai klesti melas. Štai - vieno šaltinio, bet skirtingi skaičiai apie viešojo sektoriaus darbuotojus:
(čia) https://vrm.lrv.lt/lt/naujienos/valstybes-viesasis-sektorius-traukesi-triskart-sparciau-atlyginimai-didejo

ir va čia (nuo 2:00) https://www.youtube.com/watch?v=E1NELouVSkM

Mes galime neišprotėti       2020-05-17 22:21

Ar mes, paprasti žmonės, galim ką nors?
Nedažnai, bet kartais apie tai pagalvoju.
Ką mes galim absurdo visuomenėj, kur baisu nebijoti, nes būsi apšauktas priešu, kur didžiausia garbė tiems, kas vagia daugiausiai, kur propaguoja skurdą labiausiai pralobę, kur ištuštėjęs kraštas paskelbtas sėkmės šalimi, kur išdavikai moko patriotizmo o neviltis vadinama laisve, kur atmintis turi būti suderinta ir pakeista, kur faktai negali priešintis vyresnybei, kur protingiausia būti kvailiu, kur saugiausia yra nežinoti, o sveikiausia iš lėto naikinti save?..
Ar mes galim ką nors?
Taip, žinoma, galim!
Mes galim išsaugoti protą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-17 19:44

L geras pastebėjimas teksto autoriaus
spėkit. 2020-05-17 8:07
_____________________________________
Žinia apie Tautos nuodyjimo laikmečio vieną smulkmeną:
Lrt tarybos narys - Darius Chmieliauskas,
kurį delegavo Lietuvos Vyskupų Konferencija.
Tarybos nario įgaliojimai iki 2020 gegužės 19.
***

Yra ir kitų        2020-05-17 19:24

anekdotų apie čiukčias .

stasys        2020-05-17 19:08

Turbūt skustis mums kaip ir nereikėtu , kai esi apsuptas tokiu dėmesiu ?  Tiesose veikia savas nemokamas proktologo kabinetas..  turime mus nuolat konsultuojanti urologą , jei tik reikia bus ir seksologas , beje atkreipsiu dėmesį į aukštą anu profesine kvalifikacija .. ! -  visos‘ analizos‘ daromos nuotoliniu butu ir tik akį primerkus , todėl ilgai atsakymu laukti nereikia.. čia pat vietoj su jais busite ir supažindintas . Jokiu receptu eurais ar litais viskas nemokamai ir tvarkingai . Reikia priminti jog veikia ir anoniminis balai žino kokio tikėjimo konsultacijos . Ilgai kamantinėjus man taip ir nepavyko išsiaiškinti ano šaunuolio tikro pašaukimo . Ar tai krikščionis ar tai saracėnas bet tikro dievo kardą laiko aukštai iškėlęs , artintis be specialaus leidimo nerekomenduoju ,  žiūrėk ryte prabusi jau be kelnių o į duris belsis VSD vyrukai ir klausinės apie kažkokia dingusia mergaite . Pas mus kaip dideliame super markete tik be reklamų !!  kiekviena diena Jus lanko nuolat stebuklingos akcijos . Čia ir dangumi patys riedantis rusiški vagonėliai , prie įėjimo Jus visada pasitiks paslaugus amerikietiškas džeris ..visur tvarka ir demokratija . Čia pats atsakai už save patį , o viso to gėrio administratorius kaip tas mėnulis jaunas karta metuose . Taip kad nesidrovėkite ir patogiai jauskitės mes Jus visada pasitiksite su plačia šypsena kai pas jus gera nuotaika , o bėdoje su didele užuojauta . O aš ? a tep aš tik grindis šluoju .. todėl man privalu visur viską matyti , tiesa vis dar nemokamai . Neturėtu prikibti darbo inspekcija , na kuris čia įstatymas draudžia ta savanoriškai daryti ?
p.s. visai pamiršau apie laisva spaudą LJP paminėti - tik sąžiningas dienos komentaras ..ir vėl nemokamai !!

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-17 19:00

Svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje
*
Lrt taryba - be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba - be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt - laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt - Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt - Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.
*
Kada renkamės prie komunistuojančių gaujų okupuotos Lrt, kad išjungti burokevičininkų grybauskinių (bei panašių) komunistinę propagandą ir pradėti naudoti ją pagal paskirtį Tautos ir Lietuvos labui?
*
Reikia vado žodžio.
_

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-05-17 18:57

Mūsų pačių žiniasklaida yra užvaldyta neišjugtų komunistų (burokevičininkų grybauskinių, kirkilinių ir panašių), todėl ir vargstam nuodyjami.
____________________
Okupantai “išėjo”
komunistai pasiliko.
Katastrofa - kai Tauta nemato priešo jau 30 metų.

Life Site News       2020-05-17 16:46

Matthew Cullinan Hoffman. Virus researchers uncover new evidence implying COVID-19 was created in a lab.
Preliminary study results suggest virus was produced in lab cultures using human cells.
https://www.lifesitenews.com/news/exclusive-virus-researchers-uncover-evidence-implying-covid-19-was-created-in-a-lab

May 16, 2020 (LifeSiteNews) – A team of Australian scientists has produced new evidence that the novel coronavirus that causes COVID-19 is optimized for penetration into human cells rather than animal cells, undermining the theory that the virus randomly evolved in an animal subject before passing into human beings, and suggesting instead that it was developed in a laboratory.
The study, which has not yet been peer reviewed, provides new but not yet conclusive evidence favoring the theory that the novel coronavirus originated not in a food market as has been claimed, but rather in a laboratory, presumably one operated by the Wuhan Institute of Virology in Wuhan, China, the city in which the first outbreak of COVID-19 occurred in December of 2019.
The lead researcher on the team says that the results represent either “a remarkable coincidence or a sign of human intervention” in the creation of the virus.
The authors of the study, led by vaccine researcher Nikolai Petrovsky of Flinders University in Australia, used a version of the novel coronavirus collected in the earliest days of the outbreak and applied computer models to test its capacity to bind to certain cell receptor enzymes, called “ACE2,” that allow the virus to infect human and animal cells to varying degrees of efficacy.
They tested the propensity of the COVID-19 virus’s spike protein, which it uses to enter cells, to bind to the human type of ACE2 as well as to many different animal versions of ACE2, and found that the novel coronavirus most powerfully binds with human ACE2, and with variously lesser degrees of effectiveness with animal versions of the receptor.
According to the study’s authors, this implies that the virus that causes COVID-19 did not come from an animal intermediary, but became specialized for human cell penetration by living previously in human cells, quite possibly in a laboratory.
The authors write that “this finding is particularly surprising as, typically, a virus would be expected to have highest affinity for the receptor in its original host species, e.g. bat, with a lower initial binding affinity for the receptor of any new host, e.g. humans. However, in this case, the affinity of SARS-CoV-2 is higher for humans than for the putative original host species, bats, or for any potential intermediary host species.”
As a consequence, they add, a “possibility which still cannot be excluded is that SARSCoV-2 was created by a recombination event that occurred inadvertently or consciously in a laboratory handling coronaviruses, with the new virus then accidentally released into the local human population.”

tiek       2020-05-17 16:34

Š.atv. ,manau, priežastis guli pačiam ,pačiam paviršiuj: Čepaitienė labai taikliai įvardijo vidutinybių nepelnyto išaukštinimo ,sakyčiau, ištisą mechanizmą ,“užpatentuotą ” būtent Lietuvoje.Turint galvoj,kad visad laikiausi nuomonės ,kad kiekvienas rašliavotojas savo svorį gali labai tiksliai nustatyti įvertindamas savo pasisakymus apie visuomenės “supratingumą /kvailumą” ...etc. ta kryptim. Todėl ,nesigilindamas , turiu pabrėžti,kad visuomenės neapykanta toms gausiai “užderėjusioms ” vidutinybių išsišokėliams - labai teigiamas rodiklis pačiai visuomenei. Tikrai nebūna dūmų be ugnies. Todėl autorei siūlau pakreipt “ienas ” kita kryptimi ,kurią pati ir labai teisingai užčiuopė : įvardint tuos galią uzurpavusias vidutinybes ,padaryt joms mokslinius “analizus” ir pateikt mums ,gal ir ne visai vertiems jos dėmesio ,viešai tas vidutinybes “damušt” ,pastatyt į vietą . Be pykčio,kaip sakydavo ...

Dzeikas       2020-05-17 16:01

Lietuviskiems rekordams:
Aha , isties. Balsuokime uz tautiskas ir tautiskai-visuomenines(nacional-socialistines) partijas ir uzmuskime paniekos sau jausma:-))))
Vaizdelis numeris 1:
Kaunas.Benzokolonelej uzsiemiau eile ir atsistojau nuosaliai. Privaziavo automobilis ir uzlindo be eiles. Pasakiau,kad eile mano - pasiule snukin. Kreipiausi i uzpyleja pas kuri eile uzsiemiau:“as nieko nemaciau”.
Suvalkai: Kauflando benzokolonele. Vinioju tiesiai prie benzokoloneles. Priena kasininkas.“Atsiprasau , pone.Cia eile”.
Kaunas - nekarunuota sostine. Suvalkai - lenkiskas siknaskylis.
Tai as cia lenkus aukstinu ar lietuvius dabar zeminu ?
O gal reikia isleist istatyma, kad privaloma per sventes ant kiekvieno namo kabint tautiska trispalve ne mazesnio negu 4x8m dydzio tautiskumo jausmo sustiprinimui?

stasys        2020-05-17 15:41

Ka tas Reigardo barankų raitimas turi bendro su autorės str. tema .? smile Primenu reikia atsakyti kodėl lietuviai (tiksliau konkreti jos dalis) vis dar šmeižia jos tautinį pamatą Konstitucine jos valstybe ? Kokios priežastis tokius reiškinius lydi ir kaip reikėtu ištaisyti tokias klaidas ..

Raigerdas       2020-05-17 15:19

Na, gerbiama Rasa Čepaitienė yra tikra šaunolė, nes rašo apie gana svarbius mūsų valstybei reikalus. Klausimą, gerbiamos Rasos Čepaitienės, šiek tiek perfrazuosiu: kodėl Lietuvoje buvo leista destruktyviam protui imti viršų virš konstruktyvaus proto? Ir jeigu bandyti nagrinėti einant šituo keliu, tai atrasite visus atsakymus, kada ir kur gimė ir išaugo to ar ano veikėjo, turinčio reikalų su destruktyviu protu, pasėtos sėklos. Pavyzdžiui, pas mus yra žiniasklaida, kuri turėtų nešti naudą mūsų visuomenei, bet ne, - žalos ji padaro žymiai daugiau. Kam tai rūpi? Niekam, nes yra paskelbta, kad yra tokia mistinė “gera teta”, kurios vardas “Laisvoji rinka”, kuri viską ir sutvarkys. Bet, gal ji nuseno, gal ji nusigėrė, gal prie stoties Vilniuje ten valkiojasi bala žino su kuo, bet ta “geroji teta” “Laisvoji rinka” per 30 metų toje žiniasklaidoje nieko ir nesutvarkė. O jeigu spirti tai apsišaukėlei “tvarkdarei” “Laisvąjai rinkai” į užpakalį ir tegul ji gūrina iš kur atėjusi, ir imti patiems tvarkytis? Ką tokiu atveju reikėtų daryti? O pasirodo sprendimas yra labai, labai, labai paprastas. Aš jį parašysiu. Jeigu už tai man sumokėtų mažiausiai 100 000 Eu, tai bent kažką už tai galima būtų padaryti, bet dabar negausiu net cento, o Anoniminiai mano sekėjai, tai dar ir iškolios mane, nes jie be šmeižto negali išgyventi nei dienos. Koks gi tas mano pasiūlymas? Įsivaizduokite, nieko per daug nereikia daryti. Pirma, reikia nusispjauti į tuos “Laisvosios rinkos” propagandistus ir apžiūrėti, ką gi mes turime toje žiniasklaidoje. Ir ten mes atrasime LRT. Ką reikia padaryti su tuo LRT? Vėl gi, nieko per daug nereikia daryti, o išmokyti juos dirbti su nauda mūsų visuomenei. Kaip matote, visiškai nedaug. Tam reikalui, tereikia nusamdyti porą specialistų iš užsienio ir jie ten įves tvarką, kuria bus patenkinti ir ten dirbantieji. Tiesa, tą Moniką reikės atleisti iš darb, bet tai tik bus į naudą pačiai LRT. Kada LRT bus perorganizuota į normalią televiziją, tada reikia sukurti vieną ar dvi dokumentinių filmų komandas, kurios turėtų objektyviai išnagrinėti mūsų valstybės statybos istoriją. Ir vienas iš svarbiausių momentų yra, kuriuos reikia atkurti, tai kokiu momentu buvo nutrauktas ryšys tarp Sąjūdžio ir jos vadovybės. Kaip žinia, dar esant gyvam Sąjūdžiui, išsiskyrė tokia partija, kaip konservatoriai, kurie pasakė sąjūdiečiams, kad “ačiū, brangūs piliečiai, jūs mus atvedėte į valdžią, o dabar skirstykitės į namus, o mes jau jumis valdysime vietoje komunistų partijos”. Po to Sąjūdis pradėjo mirti, nes jis buvo nebereikalingas. Nebereikalingas buvo ne tik Sąjūdis, bet ir piliečiai. “Važiuokite, važiuokite kur nors iš Lietuvos, nes darbo nėra, o vietoje darbo mes dabar turime “Laisvąją rinką”, kuri viską ir sutvarkys”. Kurį laiką runkeliai dar tikėjo ta konservatorių partija, kurių tarpe buvau ir aš, bet paskiau pradėjo ryškėti faktai ir tada pasimatė tai, kuo sunku buvo patikėti: komunistinį blogį pakeitė jau Sąjūdžio laikais gimęs Blogis, kuris pradėjo uoliai savintis ne tik valstybinį turtą, bet ir nuopelnus tų didvyrių, kurie už Lietuvą atidavė savo gyvybes, aukojo savo pinigus, lėšas, laiką, darbą, sveikatą, kad tik ta Lietuva taptų laisva. Taip gimė “TEISIŲJŲ” KONSERVATORIŲ KULTAS, KURIO PASIUNTINUKAI JAU PRADEDA MOKTYTI EUROPĄ, KAIP JAI GYVENTI, KĄ REIKIA NEAPKĘSTI, IR KĄ REIKIA MYLĖTI. Koks tikslas būtų šitos dokumentinio filmo grupės apie tuos laikus? Išsiaiškinti, kam konkrečiai priklauso ta idėja, kad SĄJŪDĮ REIKIA PAŠALINTI NUO TOLESNIO LIETUVOS ISTORIJOS KŪRIMO EIGOS? Šita idėja priklauso tik vienam žmogui. Kas jis? Kas ten jam pritarė, palaikė, tai jau antraeiliai klausimai. Tuo metu įvyko PERVERSMAS, NES VĖL LIETUVOJE ATGIMĖ BLOGIS, KURIS VALDO LIETUVĄ IKI ŠIOL. Taigi, būtent ten GIMĖ MELAS, KURIS TIESĄ PAVERTĖ PELENE. O KAI TIESA TAPO PELENE MŪSŲ ŠALYJE VĖL ATGIMĖ BLOGIS, KURIS BUVO IŠSIGANDĘS SĄJŪDŽIO. O KAI JO NELIKO, NEBELIKO BLOGIUI IR KO BIJOTI. Reikia sunakinti patį MELĄ, gimusį tuo metu, o jo vietą turi užimti TIESA. Taigi, kas yra tas žmogus, pasiūlęs numarinti SĄJŪDĮ, ir apsiimti atlikti visus darbus grupelei žmonių, pasivadinusiai konservatoriais. Pats pavadinimas KONSERVATORIAI neatitinka to daugiaplanio Sąjūdžio judėjimo. Geriausiu atveju, tai galėjo būti demokratai, kurie galėjo būti tik viena Sąjūdžio veiklos sričių. Tokie yra mano pamąstymai, o visos tos patyčios ir kiti reiškiniai, pagimdyti destruktyvaus proto (arba lietuviškai ardomojo proto), tai yra tik žemos kokybės Švietimo sistema. Kam ji naudinga? Tiems patiems konservatoriams, kaip BLOGIO daigų ir sėklų mūsų šalyje augintojams.

Ką NS       2020-05-17 15:17

mano apie pensijinio amžiaus ilginimą,kuriam užsimojo SODRA ir seimas?

Lietuviški rekordai...       2020-05-17 15:00

Kalbos lieka tik kalbomis, tačiau lietuviai labiausia save paniekina todėl, kad lietuvių tautiškos partijos per Seimo rinkimus gauna tik apie 1% balsų ir kad yra sparčiausiai išsivaikščiojanti po pasaulį tauta. Argi žinote dar bent vieną kitą tokią panašią tautą Europoje? Aišku, čia klausimas tik retorinis.

Jeigu...       2020-05-17 14:48

Jeigu perskaitėm straipsnį,kuriuo autorė kviečia diskusijai,tai gal ir reikėtų diskutuoti į temą?
Ne visi yra niekintojai,yra ir labai orių,ir išdidžių tautiečių.Nėra valstybės politikos ugdyti meilės ir pagarbos Tėvynei,todėl iš visuomeninės TV sklinda tiek daug priešiškumo tautiškumui.Kur dar bemokslis ir buduliškos leksikos algutis tarškėtų ir politikuotų su užkulniu,jei neturėtų partinių globėjų?Neturėjo eterio nei a.a.Šliogeris,nėra vietos kitam šviesuliui A.Jokubaičiui,nes nereikia *ne tos*nuomonės.Kokie yra šiandienos politologai,žurnalistai?TV ir internete pilna gramatinių,stiliaus kalbų,paklodėm rašoma,o minties nerasta.

stasys        2020-05-17 14:44

Daug žalos Lietuvos visuomenei padarė ir tas išgalvotos pedofilijos skandalas ir jei autorė savo str. užduoda klausima kokios priežastys lemia jog pas mus vis dar dominuoja   cit.“  lietuvių savinieka, pasireiškianti neapykanta, pagieža, panieka, patyčiomis, skepticizmu, netikėjimu, įtarimais ar abejonėmis kito sėkme arba geranoriškumu, paslėptu pavydu, kenkimu, demonstratyviu galios rodymu ir išnaudojimu, išskirtinai aštriu (savi)kritiškumu, perdėtu nusiniekinimu ir t.t.“ atsakymas akivaizdus , beskite pirštu į bet kuri tos istorijos dalyvį , ne išimtis dvasiški pateptieji , ju visos kalbos suvestos tik į vieną ,  panieka Lietuvos teisminei sistemai , panieka konstitucinei valdžiai , panieka Lietuvos demokratijai, panieka pačiai tautai su didele erozija jos praeičiai ir noru primesti svetimos valstybės teisės viršenybę.  Kaip Lietuvos visuomenė jaustųsi jei koks Snoro banko buvęs akcininkas mojuotu visiems palei nosį Maskvos apylinkės teismo nutartimi ir atkakliai tvirtintu jog tik toks teismas turi teise ginti jų asmeninius interesus? Jei jau negerbi tos šalies teismų sprendimus , dedi pasą ir pilietybe ..gauni vilko pažymėjimą su štempeliu ir gali būti laisvas kaip dykviečių vėjas .

> 2020-05-17 14:15       2020-05-17 14:24

o kam Janutienės biografija, juliau Milaiti, tu turi priėjimą prie KGB archyvo, ten juk viskas yra.

Kisa,       2020-05-17 14:15

o Jaunutienė kas jau tokia? Nepriėmė Landsbergiai į šeimos draugus, nepadarė seimūnu - tai ir pasiuto kartu su Janutu ar kaip? Nagi patikslink, kaip ten juos atstūmė, a? Bet pirma jos biografiją pateik, ply-y-y-z!

Kis       2020-05-17 13:50

Ciukciams lengviau,jie neturi patriarcho,stasiuku-pizduku ir kitu parazitu,nes ten salta ir esa tik priesas.Pas mus ne lietuvis lietuviui gerkle nemirktelejes perkas,bet viska tvarko pinigai.Mes esame gobsuoliu tauta,o ta musu savybe vykusiai pasinaudoja puszydziai.Is musu paverte versiais,vatnikais ir velniai zino kuom.Viena karta reiketu ne apylankomis vardinti kas tuo uzsiima,bet isgainiuoti ta KGB parankine teisesauga ir visus paskirstyti pagal nuopelnus.Landzbergiukas naudojasi valstybes resurais,o Skverneliui paremontavo kazkiek kelio.Koks kosmaras,kad auksciausio rango vadovas vaziuodamas su palyda pataise sau ir bendruomenei keliuko ruoza,o Pranckietis laksto su vejeliu ir nieko,o Landzbergis (atkuriamojo seimo pirmininkas,turi mase privilegiju,ir kiekvienam pabasliuoja,o paklausus kur milijonas Janutienes bega ,kaip pabezdejes seskas?Galimajaucio skura surasyti ir bus mazai.Reikia eiti i rinkimus,kad su 10% “tremtiniu” nelaimetu banditai,skurdintojai rinkimu ir nebus salyje problemu,reikiatik eiti ir rinkti,galu gale yra pasirinkti?

>>> Deivis       2020-05-17 13:43

Esi niekšelis ir trolis.

Deivis        2020-05-17 13:37

Savinieką įskiepijo krikščionybė, ypač katalikybė.

Štai ir vėl (10:17)       2020-05-17 13:30

O įdomiausia, kad JAU 7 prisipažino esą veršiais. Įdomu, kiek dar tokių atsiras?

Birute       2020-05-17 13:29

Teisingas straipsnis.Aciu autorei.

stasys        2020-05-17 13:05

Cit.“  Įžvelgiu porą pagrindinių priežasčių: prasta mokykla ir praeities šešėliai. Kitaip tariant, dekagebizacijos nebuvimą. Net 75 metams įslaptino buvusius KGB talkininkus. Ar tai normalu? Tam, kad atsikratyti šitų praeities šešėlių, reikia labai nedaug - normalios pilietinės visuomenės. Visuomenės, kuri ne bėgtų nuo problemų, o jas spręstų čia ir dabar.“ Vat vienas tu pavyzdžiu kai mistinės ‚dekagebizacijos‘  tampa puikiu pasiteisinimu ir priežastimi menkinti tai kas pasiekta šiandiena tautos . Matyt autorė rašydama str. turėjo kur kas realesnius klausimus su pavyzdžiais problemai apibūdinti .

Kam to reikia?       2020-05-17 12:19

žydams ir jų draugams kremliuje, jie veikia išvien

stasys       2020-05-17 12:05

R.Čepaitienei   2020-05-17 9:24 . Ar Jums neatrodo kad kiek per daug lietuvių skaičių užlenkėte ATR laikmečiu ? Viskas tinka kas skirta sutvirtinti tautos dvasią , bet niekuo nepagrįstas melas turi per trumpas kojas ir yra skirtas tik propagandiniam sprintui . Autorės pastabos teisingos , Lietuvoje nuo seno ‘džeikuliai ir jų Garliavos satelitai‘  Lietuvos visuomene vertino per raugintu agurku ‚sloviko‘ vaizdelį  ir kuo labiau drumstas protelis tuo didesnės paskatos visiems paaiškinti kur ten kokios naginės ne taip padžiautos . Nereikia lygintis su posovietinio bloko ,kažkada buvusiomis ir draugiškomis ,respublikomis ,..mūsų tikslas ne lygiuotis į tas vidutinybes o pasimokyti iš tu kurie tautos TIKSLĄ  kūrė šimtmečiais ir turi gana nebloga rezultatą  ..to kurio mums vis dar to trūksta . Visos posovietinės šalys turi viena bendra bruožą , ju tautinė savimonė yra apribota sovietinio lagerio stereotipais , kurie gal ir leidžia didžiuotis ..bet išugdytos pilietinės atsakomybės už savo šalį  ir tauta .. oij kaip trūksta . Imkite pavyzdžiu ta pačia Rusija kurios tautinis pasididžiavimas nudreifavo į nacionalizmą  ir ar toks rezultatas yra vertas pagyrų ? Priešingai tai pavyzdys to kaip lengva tuščia vieta užpildyti tautinėmis pamazgomis nepaliekant visuomenei nieko kito tik ta aklą į paauksuotus rėmus įsprausta nacionalizmą  . Ne visi turi galimybių keliauti po pasaulį ir palyginti kaip Lietuva toli žengė per tokį trumpą laikotarpį . Nesididžiuoja tie kurie vis dar šone stovį . Tautos pasididžiavimas prasideda ne nuo granito laiptu į rūmus o nuo to lopinėlio žemės kuriame žmogus kažką sau ir kitiems kurią . Kuo daugiau draudimu ir paribojimu žmogui tuo mažiau tos pilietinės jo iniciatyvos prie ko nors prisidėti .  Palyginimui video kaip išeiviai iš posovietiniu respublikų  gina savo teises Vašingtone radikaliomis priemonėmis ir kaip ta valdžia Trumpo administracija reaguoja netgi į tokiu piliečiu teises . youtube.com/watch?v=8sXY7zCofGk

ciukcis       2020-05-17 10:17

Neizeidinekite ciukciu-lietuviai tai versiu tauta

> R.Čepaitienei       2020-05-17 9:24

Ačiū už gerą straipsnį.Pridėsiu tai,jog lietuviai nuo senų laikų labai žavisi svetimybėmis,ypač užsienietiška kultūra,kalba.Tik pastebėkime,kaip nūdienos lietuviai ypatingai domisi euroviziniais kosmopolitiniais anglosasiškų dainų renginiais,kuriuos žiūrovams pertekliniai teikia LRT,kaip plačiai plinta anglomanija,o lietuvių kalba vis labiau užteršama ,,pažangiais ir madingais” angliškais žodžiais.Jau LDK laikais bajorai,didikai lengvai išsižadėjo lietuviškos kultūros,kalbos.O visa tai turime pasėkmes: nūdien lietuvių beliko tik per 4 milijonų, o pvz. lenkų - ATR laikmečiu lenkų buvo tiek,kiek lietuvių- 40 milijonų.Tad, lietuvių savinieka yra bjaurus kultūrinis ir dvasinis reiškinys,-kovokime su juo įvairiais būdais visi ir visur.

Šiaip, to 8:15       2020-05-17 8:31

nereikia lia, lia,... Tiesos.lt redakcija mums duoda viską, kad galėtume, bent kiek orientuotis kas ir kaip. Tik jų dėka galime pasisakyti nevaržomai. AČIŪ jiems.

Taikliai!       2020-05-17 8:17

Ir per šį portalą veržte veržiasi visokie banderlogai, avys, runkeliai, morkos ir kitokie gamtos kūriniai. O moralas: tik nedrįskite eiti balsuoti, nes jūs ne žmonės, ir tikrai neišrinksite tų, kurių mums (kam tokiems?) reikia.

na taip       2020-05-17 8:15

labiausiai lietuviai save suniekina, kai garbina komunistus
tuo pasižymi ypač tiesos.lt redakcija: gyliai, vasiliauskai, urbšiai ir kiti pizdukėliai

Jau       2020-05-17 8:15

Romėnai sakydavo, kad duok liaudžiai duonos ir pramogų ir juos valdysi. Aš skirstau žmones į netikinčius ir tikinčius Dievą, t.y. kurie širdyje turi sąžinę.
    Baisus oras Lietuvoje, lyg pagal valdžiažmogių užsakymą, gegužės 17 d. Noriu sužinoti ir pamatyti, kas iš labai gražiai postringaujančių apie Lietuvos fenomenus ateis į Daukanto g.?
    Turiu pažįstamų, kurie nedrįso žiūrėti dabar prieinamų vaizdų apie susidorojimą su niekuo nekalta mergyte ir teisėja. Bet tikriausiai pažiūrėjo lnk rodomą dezi. Jie save vadina Dievą mylintys ir bažnyčią lankantys krikščionimis. Fenomenas? Ne tai minia, kuri, kai jiems patogu rėkia VIVA, o kitą dieną - ant kryžiaus Jį, ant kryžiaus Jį.

Dzeikas       2020-05-17 8:10

Pazanga tai,kad deputatas (RC seimo nare berods) prakalbo apie tai. Nors zydai, man dialogas su zydaite 1988 rugseji gerai isimine, ta labai gerai mate ir fiksavo:
“Kokia velniop, demokratija ir “teisine valstybe”? Kojas nesk ,naivuoli, kol sienos atviros… “
Bet deputate vel savo emploi: lietuviai nekalti, kazkokie piktavaliai imperialistai mus smeizia ir mums toki ivaizdi klijuoja.
Tai Rusijos imperialistai lietuvius priverte balsuot uz apsimelavusius ir apsivogusius politikus (Prunskiene, Gryb., Banku pleve - cia tik tie kuriu melas ir vagystes AKIVAIZDZIOS, o ne hipotetines ar itarimai)? Rusijos imperialistai priverte lietuvius vertinti Mergaites byla ir NV persekiojima Deimantes ir Neringos Venckienes asmenine problema(nezino kur patylet reikia - patys kalti)?
Jus pasakysite ne taip? Bet zeme tai nedega po persekiotoju kojomis, melagis sedi Prezidento rumuose nes jis “nieko tokio nepadare, visi meluoja”.
Islindo Rasa Cepaitiene ir apreiske: Rusijos imperialistu keslai ir propoganda.Smeizia. Juodina.

spėkit.       2020-05-17 8:07

kur dažniausiai skamba saviniekos žodžiai-esu kaltas ,esu kaltas,esu labai kaltas?

Palyginimas       2020-05-17 7:59

Kas galėtų pasakyti, kodėl žodis egzistuojantis yra malonenis už gyvuojantis, esantis ir t.t.

Palyginimas       2020-05-17 7:57

Kas galėtų pasakyti, kodėl žodis phenomenas yra malonesnis už žodį reiškinys.

Autorei-       2020-05-17 7:52

galit net neabejoti.Jus labai taikliai pastebejote.

Ale       2020-05-17 7:50

kasdienybės realybė skiriasi nuo viešintojų-nuomonių formuotojų (ir dalies politikų) kuriamo vaizdelio; Gaila, tyli realybė...


Rekomenduojame

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.