Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Dviejų Lietuvų ideologema

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 27 d. 6:55

12     

    

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Andai perskaičiau buvusio dukart premjero amžinai rūškanu veidu rašinį. Siaubas baubas! Partijos, kurios narius vis puola rusai, vienas vadovų mato naują, dar baisesnį baubą – atgimstantį bolševizmą. Negi net eurobiurokratiniame Briuselyje jam nebesaugu?

Tokio baisaus pavadinimo nusipelnė dabartinių valdančiųjų diskusijos dėl nors kiek didesnio bankų, prekybos centrų apmokestinimo ir, o siaube baube!, dėl valstybinio finansavimo Austėjos privačioms švietimo įstaigoms panaikinimo. „Otniat i podelit“ – iškart buvo įžvelgta… Bolševikai puola, ne kitaip! Ratavokit!

Ir tai nepaisant fakto, kad Lietuvoje skandinavų bankai sumoka mažiausius ES pelno mokesčius juos priėmusiai valstybei, kad jie baigia panaikinti filialus, tad klientai priversti valandų valandas laukti nesibaigiančiose eilėse, kad pinigų išgryninimas provincijoje jau tampa rimta problema ir iššūkiu, jau nekalbant apie stambesnių nuosavų pinigų sumų nusiėmimo ar pervedimo galimybės dirbtinį varžymą.
Daro ką nori ir ką tu jiems, juk mūsų vyriausiasis bankų prižiūrėtojas Liemenė Nešiopasauliodimensija neturi nei laiko, nei noro vykdyti savo pareigas ir bent kiek atstovauti piliečių interesams prieš nežabojamus privataus skandinaviško verslo apetito užmojus. Nežiūrint to, kad stambieji prekybos centrai jau seniai išdusino paskutinius smulkaus verslo likučius, o tai padarę užsikėlė kosmines kainas, tuo tarpu darbuotojams ir toliau mokėdami tik kiek daugiau minimumo, jų sveikatos ir šeimų gerovės sąskaita susikrautus viršpelnius ramiausiai išveždami ten, kur tie mokesčiai dar mažesni. Bet žinoma, apie tai kalbėti – baisus bolševizmas ir populizmas…

Prieš kurį laiką kitą šios partijos narį Bernardą Gailių puolė (nedamušti?) fašistai. Prisiminkime, kad ir buvęs rūškaveidžio premjero patarėjas politologas Virgis Valentinavičius nuolat visur įžvelgia nacių iškilimą. Tad gal tai gilėjanti užkrečiama partinė liga?

Tačiau baisūs baubai iš palovio kamuoja ne tik šiuos ponus.

Prieš kelias dienas teko klausytis garbaus vokiečių profesoriaus paskaitos. Solidaus totalitarizmo tyrinėjimų instituto vadovas irgi įžvelgia grėsmes. Pasirodo, Europą ir ypač Vokietiją vis stipriau puola pavojingos neliberalios demokratijos apraiškos – visokie nacionalizmai, euroskepticizmai, dešinieji ekstremizmai, neonaciai… Vėl kyla totalitarizmo pavojus?

Negi šiais kasdienių sensacijų ir nuolatinio žiūrovų ir skaitytojų nervų raumenėlių galūnėlių dirginimo aštriomis emocijomis ir vaizdais laikais, kurie, be kačiukų ir šuniukų nuotraukų, vieninteliai dar sugeba surinkti pakankamai klikų ir laikų (tų, kurie ne šunys), nebėra jokių tinkamesnių ir adekvatesnių žodžių politinių oponentų pozicijoms apibūdinti? Kritikuoji kapitalizmą, gamtos taršą ir naikinimą, oligopolijas, išnaudojimą, žiniasklaidos manipuliacijas, neatsakingą masinio pabėgėlių užsivežimo politiką, ir voilà – tu jau nacis, fašistas, bolševikas! O su tokiais kalba trumpa – visuotinis pasmerkimas, kompiuterio konfiskacija, preventyvus pokalbis policijoje, baudos, gal net darbo netekimas…

Negi neoliberalioji sistema yra tokia silpna ir pažeidžiama, kad negali pakelti (juolab tinkamai atsikirsti) net menkiausiai kritikai ir opozicijai? Būtina jas preventyviai „baninti“ ir cenzūruoti, jų reiškėjus prilyginant pragaro išperoms, absoliučiam blogiui? Pamirštant, kad tokia pastanga išvalyti viešąją erdvę nuo kitamintės pati yra giliai ir vis labiau neslepiamai totalitarinė...

P.S. Ir kaip gi mes be firminio prasivardžiavimo „lūzeriais“... Juk tie, kurie savo laiku „neprasisuko“, „nesusikombinavo“, o šiandien „neįsisavina“ ES lėšų pilna burna, žinoma, kad yra lūzeriai, kas gi kitas?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Liemenė Nešiopasauliodimensija       2019-11-29 17:08

Čia tai - vardas ir pavardė smile ir rūškanaveidis premjeras smile

Jules       2019-11-28 18:14

Kubiliui prie bolševizmo, prie totalitarizmo, labai gerai sekėsi - baigė mokslus už dyką ir Dubna kvepėjo kartu su Jurgiu ir Zigmučiu. Veselijoje(vestuvės) šėlo iki paryčių, kaip Dubna arti buvo kartu su Gammon’u. Su Penktu Gamonu(SA-5 arba rus. S-200 Дубна). O patriotai, ane, rinkėjai? Žirmūniečiai jau parodė ką gali - išsirinko Lenino materializmą ir empiriokriticizmą, bravo. Parodėt ką galit, ura! “Materialismus und Empiriokritizismus ist eine philosophische Abhandlung von W. I. Lenin” - mguščicos rinkiminis arkliukas, gerai Žirmūnuos kibęs. Alga pasiekta superinė Lenino dėka, bravo. Kubiliukui ne prasčiau gavosi.

to lūzeriai yra antisemitai        2019-11-28 13:50

Pats čia apie Dresden’ą per šventą Valentiną kalbi, kai per dvi naktis pusę milijono civilių supleškino ir lietuvių karo pabėgėlius gurguolėse?

stasys        2019-11-28 12:45

Vien tik pamačius kalbanti Kubilių nereikia pulti įsterijon , ne ji viena puolą rusai ir apie mokesčius kam kiek pelno nurėžti žmogus kalbėjo aptakiai ir su ta patirtimi kuri Lietuvai labai padėjo kriziniais metais . Galima nurėžti valstybės dotacijas privačioms mokykloms ir jas perduoti valstybinėms , bet tokia praktika irgi nepridės tam švietimui kokybės ..o tos bendro lavinimo mokyklos netaps švietimo švyturiais kiek ten tu milijonu beįinvestuosi .. jos dirba paprastos krosnies principu . Tai ar verta dantį galąsti Austėjos privačioms mokykloms ? Nerems valstybė ? rems Vilniaus savivaldybė , bet visoms kitoms privačioms mokyklos Lietuvoje gali taip nepasisekti ..Manote busite ta kuri gali ir turi teisę ta klausima taip nuspręsti ? Abejoju ..Problemos su bankais ?  tai čia kaip žiūrėti ..gal Lietuvoje prisirpo sprendimai apie kuriuos kas antras verslininkas skalambija daug metu jog reikia nacionalinio banko ,. Jei Lietuviško privataus kapitalo bankai nenorį prisidėti ir užimti ta svarbia paslaugų nišą .. tą turi padaryti valstybė ..gal taip padės kiek išjudinti provincija siekiant padėti kad ji dar labiau neatsiliktu nuo Vilniaus ir didmiesčiu . Prieš savaite čia pilnu choru siautė Garliavos „nutrijos“  žibsėjo ne tik savo dantimis bet ir brangiais kailiais sėdant į automobilį  ..Na aš niekur nepastebėjau kad joms kas trukdytu pasipuikuoti sau skiriamu dėmesiu ..o gal netgi priešingai teko gintis nuo tu mikrofonu sprunkant slėptis ..Mūsų nuotaikas paprastai lemia ne Kubiliaus viešumoje pasirodymas ..

Kolega       2019-11-28 11:35

Puikiai Rasa.
Taikliai.
Tiesiai.
Pagarba.

StasysG       2019-11-28 11:07

Ar purvasklaida iš tikrųjų yra “medijos”? cit.: “žiniasklaidos manipuliacijas,”

lūzeriai yra antisemitai       2019-11-28 10:36

jie organizavo holokaustą
ir naują holokaustą ruošia
———
lūzeriai - tai katalikai, patriotai, violetiniai ir panašūs
(mūsų šaunuoliai prokurorai susidoros ir nukenksmins tuos pavyduolius lūzerius)
————
VOT !!!

Tikrai taip!       2019-11-28 10:27

“Ir kaip gi mes be firminio prasivardžiavimo „lūzeriais“... Juk tie, kurie savo laiku „neprasisuko“, „nesusikombinavo“, o šiandien „neįsisavina“ ES lėšų pilna burna, žinoma, kad yra lūzeriai, kas gi kitas?” Tuo viskas ir pasakyta - ačiū p. Rasa!

Trabantas       2019-11-28 8:48

Radžvilo bruožas - grumtis ne su sisteminėmis partijomis ir sistema, o trypti savus. Vadinti potencialius palaikytojus baudžiauninkais ir abeliais politiškai neapdairu, pataupant stipresnį žodį - savižudiška. Arogancijos nė kiek ne mažiau nei pas Kubilių su Gabriuku.

Jei dar ką nors       2019-11-28 8:34

partijos kūryboje galima koreguoti,tai nereikia R.Dagiui atiduoti viso krikščioniško šaltinio monopolio.Jūs galit būti daug geresni.O be šios dedamosios jus sunkiai atpažins dauguma.

Gerai,kad naujoji partija       2019-11-28 7:57

tiksliai mato ir įvardija esančias bėdas.Gyvas ryšys su tikrove būtų jos stiprybė.Kitos partijos pamažu nutolo į mažus savanaudiškus pasaulėlius.

Regbgd       2019-11-28 7:03

Valio Rasai! Net geriau pasidarė paskaičius.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.