Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Rasa Čepaitienė. Banalusis totalitarizmas. Ar pasiduosim?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 7 d. 0:23

15     

    

Rasa Čepaitienė. Banalusis totalitarizmas. Ar pasiduosim?

Banalusis totalitarizmas. Ar pasiduosim?

Net jei taip, gerai nebus niekam – nei pasiskiepijusiems, nei nepasiskiepijusiems. Vieni privalės žaisti su tuo velnio galimybių pasu, net jei neišgali nusipirkti išmanaus telefono arba nemoka juo naudotis, bet argi armonautams tai rūpi? Kitų konstitucinės teisės bus pamintos taip, kad beliks tik dar kokį specialų ženklą į atlapą įsegti, kad iš tolo visi „raupsuotuosius“ atpažintų ir skubėtų priduoti naujajam gestapui.

Vienintelė išeitis – priešintis, apsupti seimą (sąmoningai visas šios valdžios institucijas žymiu iš mažosios raidės) protesto žiedu. Jei reikės, ruošiantis mitingų ir piketų maratonui, lietuviškam maidanui.

Net ir tie, kurie visus tuos metus šventai tikėjo, kad protestuoja ir mitingus rengia vien vatnikai, marginalai ar kaži kokie radikalai su naciais, privalėtų atsibusti, imti kraupti nuo iš tikrųjų radikalių šitos bobausybės sprendimų, atveriančių kelią piliečių segregacijai ir apartheidui, naujajam skaitmeniniam ir fiziniam konclageriui. Vakarų Europoje protestas prieš valdžios savivalę automatiškai nelaikomas darbu valstybės priešui. Tai įprasta ir teisėta komunikacijos su abiem ausim apkurtusia valdžia forma, turinti gilias demokratines tradicijas. Atėjo laikas tai suprasti ir sekti šiomis tikrosiomis europietiškomis vertybėmis.

Esame kišami į maišą. Iš vienos pusės – atbėgėlių antplūdis, prieš kurį mūsų valdantieji trečią mėnesį tesugeba vien tūpčioti ir myžčioti, piarintis prie 1,5 km nutiestos koncertinos, blokuoti socialines iniciatyvas stiprinti sieną ir verkšlenti į atlapus „mamai Europai“. Bet, iš kitos pusės, šitie pasimetę myžniai staiga pasidaro labai ryžtingi, išradingi ir drąsūs, kai sumąsto bauginti ir persekioti savo pačių piliečius, taikyti jiems vis baisesnius ir kvailesnius suvaržymus ir draudimus. Jų nuo pat pirmų dienų būnant valdžioje pasireiškęs ryžtas paminti elementarias civilizuoto bendrabūvio normas ir sparčiai progresuojanti beprotybė rodytų, kad čia nebeveikia net ir politikų instinktas išlikti, pagalvoti apie sekančių rinkimų rezultatus ir savo pačių ateitį.

Tai rodytų, kad jie nebepriklauso nuo rinkėjų valios ir nuomonės. O nuo ko tada priklauso? Kas jų šeimininkai, kurių įsakymus bei nurodymus jie taip uoliai vykdo?

Belieka tam priešintis visomis priemonėmis. Kito kelio nebėra.

P. S. Ar kas paskaičiavo šio socialinio eksperimento žmogiškąją ir finansinę kainą? Juk kiekvienam troleibusui ar kirpyklai tikrinti reikės armijos kontrolierių, kurių nešama nauda valstybei bus lygi apvaliam nuliui be baronkos…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kaimo erelis       2021-08-8 13:08

prof(ane) drasi rasyneti… veikti reikia! o ne burbeti ar rasyneti… reikalingas leninas. gal rasele taptu leninaite… tiktu

elfe >> habilitas       2021-08-7 12:39

aciu.
o kas siandien aktyviai skleidzia autonazijos ideja? isvien su abortais, prostitucija, narkobiznio legalizavimu ir kitom “demokratinem vakaru vertybem?

Laisves partijos guru net savo motinai iteige priimt autonazija, o su tevu susipyko, kai sis atsisake…
kada jis uzsikrete siom idejom? kai buvo hiylerjungen ir dalyvavo zydu turto atemime?.. tame paciame 60min interviu jis sako, kad ne nesigaili, nes tai buvo “laimingiausios jo gyvenimo dienos”.

George Soros is an evil man. He’s anti-God, anti-family, anti-American, and anti-good.” He killed and robbed his own Jewish people. What we have in Soros, is a multi-billionaire atheist, with skewed moral values, and a sociopath’s lack of conscience. He considers himself to be an elitist World class philosopher, despises the American way, and just loves to do social engineering and
change cultures.
https://www.drugfree.org.au/images/pdf-files/library/soros/2019/60 Minutes and Glen Beck on soros.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=7iGB0gTA4Ec

elfe >> Prasalieciui       2021-08-7 12:13

o gal verta tamstai paklausyt 60 min interviu youtubej su didziuoju “soko terapeutu” Soros, kuris girias, kad visa Rytu Europa maloniai pereme i savo “mielasirdingas” rankutes neva “transformacijai” i kapitalizma. Laukini, kas be ko. Nes sis neobolsevikas, tiksliau neotrockistas tebuvo Andropovo plano dalis Vakarams… ta nesunku irodyti,
nes ir pats Chodarkovskio Open Russia forume gyresi, kad jo tevui, kilusiam is Baltaarusijos, Breznevas pasiule vadovaut strateginiam institutui… O 1976 buvo pakviestas i Maskva, kai atominiu bombu centre Dubnoj buvo kuriama Helsinki group.
Matomai taip kgb bande perimt iniciatyva is pirmos Vilniuje   Viktoro Petkaus su Finkelsteinu ikurtos Helsinkio susitarimu stebejimo grupes…
Taip i JAV perkelta si grupe pasivadino “Helsinki Wach”, po to Soros priziurima Human Right Wach .ir didziuliu nvo tinklu eme plist pirmiausia po Rytu Europa, o po to ir kitur..
tad kiek cia yra Briuselio ar Amerikos itakos?
nebent tiek, kiek kgb pavyko infiltruot i ju vyriausybes kgb agentu, prisidengusiu “disidentais pabegeliais” is Rusijos..

habilitās       2021-08-7 11:58

O kodėl jus stebitės?! Juk, taip vadinami konservatoriai, turi nuostabius eugenikos specialistus, kurie rašė ditirambus I. Šimonytei tiek rinkimų į prezidentus metu, tiek į seimo.
Paskaitykite kuo domisi ir žavisi TS LKD partijos narys A. Navickas.
✂✂✂

(2015-08-12 Bernardinai.lt)

„Dar 1920 m. du žymūs Vokietijos akademikai, profesoriai – teisininkas Karlas Bindingas ir psichiatras Alfredas Hoche paskelbė tekstą, pavadintą „Leidimas sunaikinti gyventi nevertą gyvybę“ (Die Freigabe der Vernichtung Lebensunwerten Lebens) Regis, būtent jame pirmą kartą buvo viešai panaudota vėliau išpopuliarėjusi „neverto gyventi gyvenimo“ sąvoka.
Šiedu mokslininkai nebuvo kaip nors susiję su nacizmo ideologija. Jie tvirtino, kad jų darbe nėra jokios politikos, tik mokslas. Žmonių, kurie tėra „visuomenės balastas“, „gyvi numirėliai“, sunaikinimas yra gailestingumo darbas, visiškai suderinamas su medicinine etika. Tai nėra vien pinigų jų išlaikymui klausimas. Didesnė problema, kad „degradavę“ žmonės pernelyg nuleidžia kartelę gyvybės sampratai, jie yra tarsi virusas, kuris nuodija visą organizmą.
Paskelbus įsaką dėl eutanazijos, svarbiausiu jo įgyvendinimo koordinatoriumi tapo artimas Hitlerio bičiulis gydytojas Karlas Brandtas.“
✂✂✂

(2021-02-27 8diena.lt)

„Kai 1933 m. Hitleris perėmė valdžią Vokietijoje į savo rankas…
Vienas pirmųjų naujosios valdžios teisinių aktų buvo Sterilizacijos ir paveldimumo ligų prevencijos įstatymas. Buvo įsteigti Paveldimumo teismai, kuriuose du mokslininkai ir apygardos teisėjas priimdavo sprendimą, kas turėtų būti sterilizuotas, nesvarbu, ar pats to pageidauja. Buvo numatyta, kad sterilizuoti derėtų mažiausiai 400 tūkstančių Vokietijos piliečių.
1935 m. buvo paskelbtas Vedybinės sveikatos įstatymas, esą skirtas kovoti prieš paveldimą degeneraciją. Tais pačiais metais paskelbti Niurnbergo įstatymai, kurie izoliavo rasiškai „nepilnaverčius“ žmones. Neverta stebėtis – jei tam tikra kategorija žmonių įvardijama kaip „užkrato nešiotojai“, tai dera imtis visų įmanomų priemonių, jog „užkratas“ neplistų.
Pirmasis oficialus įsakas dėl eutanazijos buvo duotas Hitlerio 1939 m. rugsėjo 1 dieną. Ši data pasirinkta sąmoningai, nes karo veiksmai turėjo atitraukti dėmesį nuo valstybės „sanitarinio apsivalymo“. Baimintasi ryžtingų protestų, tačiau absoliuti dauguma žmonių reagavo abejingai. Daugiausia dėl to, jog buvo įtikinti, kad tai – veiksmingiausias būdas spręsti jų socialines problemas.
Nacizmo ideologai puikiai suprato propagandos jėgą. Jau nuo pat Hitlerio atėjimo į valdžią visuomenė buvo pradėta nuosekliai ruošti radikaliems valdžios veiksmams. Pavyzdžiui, Vokietijoje buvo gausybė plakatų, kuriuose vaizduojami protiškai atsilikę žmonės ar nusikaltėliai recidyvistai,...
Viešąją nuomonę veikė ir valdžios užsakymu sukurti trumpi filmai, kuriuose atvirai agituojama už eutanaziją, vadinant ją gailestingumo aktu.“
✂✂✂
Ar daug skirasi dabartinės vyriausybės vaikla nuo anos, A. Hitlerio?! Juk premjerei tikrai yra su kuo konsultuotis.

Hmm..        2021-08-7 11:44

vakar Dulkys atskleide kiek valstybei kainuoja tos lovos su plauciu ventiliatoriais. 
BigPharm kainas ispute ne desimtim tukstanciu, kaip kai kuriems vaistams, o simtais tukstanciu vienam ligoniui…
tad BigPharm conspiracy isties reiktu gerai patyrineti.

stai ka raso wikipedija apie Big PharM korporacija Monsanto, (i kuria daugiausia investaves Soros _ susijungusia su Bayer, kuri turi sutartis su Phizer ir kuriai tarnaut isipareigojimus minejo savo programoje Tevynes sajunga:

“In real life some corporations have been accused of being evil. To guard against such accusations, Google at one point in its history had the official motto “Don’t be evil”. The New Yorker wrote that “many food activists consider Monsanto (now Bayer) to be the definitively evil corporation.

https://en.wikipedia.org/wiki/Monsanto

ameba       2021-08-7 11:02

ka galvuoja apie ta glezna demokratijs drg.Lauras Biekinis ir kiti skalikai panasus i Valentukeviciu Virgi.Beje bedrapavardis ryte tokias treles ciulbejo,kad vos neapsiasarojau ,mat sedi kazkur zmogaus teisiu kedeja,kaip ir Toji nevala Sakaliene.Kada tokius varysime kiemu gerbuvi kelti,nes kitur jie paprasciausi nuliai.Pasturgaliai jau net blyzga.

Prašalietis       2021-08-7 11:00

“Išsilaisvinę iš rusiškos okupacijos” lansberginio durnių laivo “patriotiniai” runkeliai sugalvojo po 30 metų “laisvės ir nepriklausomybės’ pasidaryti nepatenkintais, nors šį laivą vairuoja jau 30 metų pasikeisdamos tos pačios vakarų šeimininkų skiriamos vietinių čiabuvių įgulos. Visi žino, kad jau 20 metų buvęs bešeimininkis durnių laivas turi JAV ir Briuselio šeimininkus, kuris geriau nei vietiniai runkeliai žinojo “šauniaisiais” 1990 ir žino iandien ko reikia “vakarietiškai"civilizuojamiems runkeliams, ir kokios vietinės įgulos ir kaip turi šį laivą vairuoti. Cukraus fabrikai taip pat jau 20 metų dirba europietiškai, juose nepatenkinti ir “geriems vakarietiškams dalykams” grąsinantys priešintis vietiniai runkeliai greitai ir nesunkiai gali būti “perdirbami į visam vakarų pasauliui taip reikalingą ir naudingą cukrų”. Pavyzdžių yra ne vienas….

Kis       2021-08-7 10:56

visu Lietuviu nelaimiu “seimininkas"Nevykelis muzikologas,sovietu laiku marksizmo -leninizmo propuogotas,rezidentas,beveik “prezidentas”,kalinys ir tremtinis Nr 1,kuri suteike Rasyte,beveik patriarchas,galu gale poetas ir teroristas Nr 1 Lietuvoje Vytautas Landzbergis.Kur tik kosmaras,ten pirsta pasmirusi prikyses sis nevydonas.Baikime klausineti kas sis bandiuga.Negi Baidenas?Net ne Putinas,juk kas geriau galetu Lietuvai kenkti,jis tik medaliuka nepamirsta atsiusti ,kad ir per Prancuzijos ambasada.Dagis su Janulaiciu tikriausiai mate,o gal net ciupinejo,juk Bastilijos sis parazitas tikrai nera emes?

dėsninga       2021-08-7 10:08

Užkonservuotas kgb mentalitetas prasiveržia kiekvieną kartą, kai seime jų susidaro dauguma ir jie paima valdžią

b.p.       2021-08-7 9:45

Stipru ...

amam       2021-08-7 8:20

Butina eiti.

amam       2021-08-7 8:19

Buti tokiame nebepakenciamame absurde neimanoma.Butina eiti.Sofuciu dejones turi virsti kunu.Eisiu butinai,kitaip nuo saves apsivemciau.

Valerija       2021-08-7 8:12

čia esi teisi Rasa. Deja.
Totalitarizmas žengia septynmyliais žingsniais.
Į Lietuvą ir pasaulį ir nematyti jėgos, kuri jį sulaikytų.
Visi anksteni totalitarizmai – fašizmas, bolševizmas, nacizmas
palyginus su ateinančiu bus tik mažų vaikų žaidimai smėlio dėžėje.

jau pasidavėm       2021-08-7 8:03

Garliavoje.
komunistai, kgbistai ir toliau terorizuoja nepaklusnius moralinių ir fizinių iškrypėlių valdžiai

stasys       2021-08-7 7:37

Ponia Rasa , kol valdžios galvu nespėjote nurytinti ka siūlote realiais sprendimais rudenį laukiančioms problemoms ? Totalitarizmas buvo būdingas ir bolševikams kurie tais pačiais žodžiais ir budais sukūrė savo diktatūrą klasinę . Nėra ir neegzistuoja bendru vertybių jei visuomenėje dėl ju nėra tvirto sutarimo . Per daug dūmų ..

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.