Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Rasa Čepaitienė. Avinėliai nustoja tylėti

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 8 d. 9:45

21     

    

Rasa Čepaitienė. Avinėliai nustoja tylėti

Dar sunku viską sudėlioti į „stalnytėles“. Perdaug įspūdžių, euforijos. Spėčiau, Nacionalinio Susivienijimo steigiamasis suvažiavimas pranoko ne tik mano vienos lūkesčius. Tiek delegatų, neišsigandusių nei koronės, nei tolimos kelionės, gausa, mat, atėjus į didelę erdvią salę nebebuvo kur atsisėsti ir teko laukti, kol tvarkdariai atneš daugiau kėdžių bei prisijungs visi skubantys iš rajonų. Tiek pačia renginio dvasia. Kiek šviesių veidų! Kiek tiesioginio ar netiesioginio virtualaus bendravimo, pagaliau virtusio šiltu rankos paspaudimu, apsikabinimu, šypsenomis, trumpu pokalbiu ar bent persimetimu keliais sakiniais…  Viskam trūko laiko, bet jo dar bus. Viskas tik prasideda.

Svarbiausia, kad renginys, daugiausia skirtas formaliosioms procedūroms susitvarkyti, anaiptol nepriminė žiovulį varančios nuobodybės. Pirmininkaujančiųjų betarpiškumas, prisistatančiųjų humoras, nuoširdus debatuojančiujų įsijungimas teikiant kompetentingas dalykines pastabas programai ar įstatams, pagarbūs ir malonūs užkulisiniai pokalbiai – visa tai kūrė labai šiltą, bet tuo pačiu profesionalią ir racionalią atmosferą. Tad suvažiavimas anaiptol neprailgo.

„Iš kur ši, tokia ypatinga, dvasia?“ – mąsčiau. Matyt, atsakymas paprastas. Asmenybės. Ir mus visus jungiančios idėjos. Žmonės, užgrūdinti gyvenimo išbandymų, bet nepraradę nei tikėjimo, nei ryžto. Ir jaunimas degančiom akim. Kiek jų daug, naujų, nepažįstamų. Niekad nebuvusių politinėje veikloje ir, kaip man, visas išrausdamas, prisipažino vienas steigėjas – tik dabar praradusių partinę nekaltybę. Nes patikėjo. NS tokių – virš 80 procentų. Patikėjusių, kad įmanoma. Ir kad reikia. Privalu. Ne kažkam kitam, o Tau, man.

Avinėliai liaujasi tylėti ar bliauti, kada reikia pagal komandą.

Nors kai kurie žiniasklaidos atstovai, nušviesdami suvažiavimą, akivaizdžiai siekė manipuliuoti žilų galvų ar ramentų nuotraukomis, tačiau, sprendžiant iš komentarų, tai jiems neišdegė. Kaip ir ypatingai nenustebino vadinamųjų elito politologų ar žurnalistų vertinimai, besisvaidantys įprastinėmis ideologinėmis klišėmis – „radikalai“, „populistai“, „kraštutinė dešinė“ ir t. t. Esame įpratę bešališkos ir šaltos politologinės analizės vietoje girdėti šituos burtažodžius-manipuliažodžius, turinčius ne paaiškinti visur pasaulyje vykstančių grįžimo prie šaknų, tradicijos, konservatyvumo procesų priežastis bei eigą, o programuoti visuomenę a priori nepasitikėti „šitais mažiukais“. Jau nieko nebestebina moksliniais laipsniais ir vardais besidangstančių sistemą aptarnaujančių propagandistų angažuotumas, priversiantis iš gėdos sudegti bet kurį tikrą politikos mokslų profesionalą. Tačiau ar tik šitų įžūlių bandymų kabinti makaronus tesam verti? Nuo kada krikščionybė, tautiškumas, patriotizmas, prigimtinės šeimos gynimas yra kažkaip itin radikalu ar marginalu? Argi siekis mažinti Lietuvoje, šios srities ES čempionėje, akis badančią socialinę atskirtį gali būti laikomas kraštutine pozicija?
Egzistuojančioje sistemoje taip. Jiems nereikia jokių permainų, galinčių sugriauti dešimtmečiais kurtą negailestingą socioekonominę tvarką, kurioje visuomenė tėra klusni rankų kilnotoja legitimuojant kitur – „aukščiau“ – priimtus jai nepalankius ar net pražūtingus sprendimus, už kuriuos niekas neprisiima atsakomybės.

Bet juk bet kuris sveiko proto ir švarios sąžinės nepraradęs žmogus supranta, kad tikrasis radikalumas ir kraštutinumai slypi pačiame dabartiniame neoliberaliame, kultūrinio marksizmo postulatais besiremiančiame režime, kaip ir bet kuri kita ekstremali ideologija, kuriančiame Orvelo bei Hakslio aprašytą atvirkščią prasmių pasaulį, kur melas virsta tiesa, karas – taika, neteisingumas – teisingumo išpildymu, o begėdiškas amoralumas – sektina dorybe. Nebežinodamas prie ko kabinėtis lietryčio Bruveris net leido sau piktintis dabar galiojančia partijų steigimo tvarka, esą, sudarančia sąlygas, suprask, „visokiems“, – o siaube! – dalyvauti demokratinės (?!) valstybės rinkimų žaidime. Laimei, komentarai po šiomis apgailėtinomis rašliavomis jau rodytų, kad žmonės atskiria pelus nuo grūdų...

Paralelinės tikrovės… Ideologinis sapnas, iš kurio tenka budintis, tuo pačiu žadinant ir kitus. Tam, kad iš tiesų, kaip baigiamojoje kalboje sakė partijos pirmininku išrinktas profesorius V. Radžvilas, sugrįžtume į Tėvo ir Tėvynės namus.

Pater, Patria, Patrimonium.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tik taip       2020-03-21 15:59

Ponia, palaikau Jus-stiprybės Jums ir mums!

StasysG       2020-03-9 18:13

p.Dzeikai.
Rodos, ne Panevežio deputatas. O Šiaulių Dramos teatro rezisierius Padeg….

Dzeikas       2020-03-9 17:31

Ka ten tas NS ant sakiu pakele?
KGB stukacu sarasus isviesinti? Naudinga iniciatyva , bet VIEN TAI nieko nesprendzia.
Jeigu padaryt alegorija, tai tas pat kaip Krylovo paskecioje “orkestras” skripkoriu ismest, persest ir toliau ta pacia melodija groti.
Kodel? Todel, kad prioritetai nekeiciami.
O galva kelia tokie idiotai kaip Sajudzio suvaziavime 1988m spalyj kazkoks Panevezio deputatas isteriskai surikes:
- Mes skelbiame neskraidymo zona virs musu teatro!

StasysG       2020-03-9 16:15

Tam bevardžiui “2020-03-8 21:10 IŠSIBLAIVYK”.
—————————————
Ir aš tame suvažiavime buvau. Ir balsavau UŽ. Tik niekas ten nedalino stipriųjų lašų... Bet kada čia garbūs naujieji politikai (ne vienas ir ne du) šaukštu deguto-”žiniAsklaida” informacinę medaus statinę “paskanina”, tai tas skonis nekoks. Neužmirštant MG Baltic prezidento Mockaus paatviravimą spaudoje: “Žiniasklaida yra VERSLAS, kuris mums 15 proc. pelno sukuria”. Na o verslo tikslas koks? PELNAS. Tai ko tada norėti iš įtakingo privataus verslo L.rytas atstovo Bruverio? Objektyvaus gražaus politinio įvykio nušvietimo? Nesulausksite.

Angelė       2020-03-9 16:03

Gerb. Rasa, žiūrėjau į Jus iš tolo. Visa, ką tik Jūsų randu, skaitau. Šio rašinio pradžia - tarsi iš manęs pavogtos mintys. Puiku, kad esate. Kad esame.Jums prieš akis dar daug darbų nuveikti. Remsim visi, ir senieji,  kuo galėsim. Sėkmės jums. Švieskite.

Viltis       2020-03-9 10:38

Galetu ir Puteikis prisijungti. Vardan tos Lietuvos vienybe tezydi!

Stasiui G       2020-03-8 21:10

IŠSIBLAIVYK

Kis       2020-03-8 19:49

galiu tik tiek pasakyti,kad NS yra didziulis baubas TS,ko ir linkiu pastarajai rinkimuose.Norint kazka laimeti teks labai daug papluseti,nes be kontakto su zmonemis prie mikrofono ir objektyvo prieiti ir pasakyti kazka rinkejui bus negalima,paklauskite valstieciu nors juos vadina valdanciaisiais.Galiu paraginti sovietiskai;pirmyn i pergale!

Na Raseke, čia tik euforija       2020-03-8 19:13

ir apie taviškių avinėlių tylėjimą ar bliovimą spręsti dar anksti
– paaiškės tik spalį...
ko išties jie verti
ir kokius balsus turi

StasysG       2020-03-8 18:41

Žiniasklaida, Žiniasklaida ( 15:51)... Čia savo straipsnyje profesorė R. Čepaitienė be antikonstitucinės “žiniasklaidos” apsieiti negali: cit. “Nors kai kurie žiniasklaidos atstovai, nušviesdami suvažiavimą...”. Kas po perkūnėliais tas gyvūnas “žiniasklaida”? Keliomis valandomis (7…) anksčiau kitas autorius specialiame straipsnyje tai truputį paaiškina, kad tai MEDIJOS:—-
Prof.habil.dr. Gediminas Merkys. Kieno sidabrinius atidirbinėja sisteminės MEDIJOS?”. Tai kuriuo profesoriumi reikėtų labiau pasitikėti dėl pavadinimo informacijos, kuria maitina mus skaitytojus?

!!!        2020-03-8 15:51

Žiniasklaida ir susitikimai su rinkėjais, SĖKMĖS!!!

>Ateitis       2020-03-8 15:19

O svarbiausia, koks santykis bus tarp pažadų ir darbų.

Ateitis       2020-03-8 15:16

NS ateitis priklausys nuo dviejų dalykų:
1. Kaip pasiseks iki rinkimų išaiškinti mūsų darbščiųjų tarnybų, kasmet pasidominčių bent 80 tūkst. bendrapiliečių savijauta ir aiškiai atstovaujančių “vieną politinę jėgą”, komandiruotus į NS “štazius”. (po rinkimų jie patys išsiryškins, bet bus vėlu)
2. Kaip pasiseks išlaikyti pritariančius,pritraukti abejojančius, neatstumti pozityvai kritikuojančių, neutralizuoti ar bent kažkiek juntamiau nukenksminti totalią liberpropo mašiną.( pastarasis faktorius yra daugiau negu titaniško darbo reikalaujantis dalykėlis)

тов. Прашалетис,       2020-03-8 15:09

Čia avinų yra daug, tikrai netrūksta, tas tiesa, o bet tačiau, todėl tokiems putino kuiliams, vietos čia juolab nėra.
Vanok į savo Matušką.

Prašalietis       2020-03-8 15:00

Prieš kiekvienus Seimo rinkimus lietuviškame gyvulių ūkyje apie naujai pasiskelbusius vedančiuosius avinus kaip Radžvilas, Juozaitis, Dagys ir kt. bando susimesti į būrelį nauji iš pakampių atklydę “tautiškai patriotiniai"avinai su vienintele viltimi- kažkiek nugvelbti vietų iš jau tris dešimtmečius prie Seimo ėdžių mintančių  avinų, beretinių ožių, gaidžių ir t.t.sisteminių bandų. Iš Rasos Čepaitienės drovaus bliovimo matosi, kad šios naujos “tautinių“avinų bandelės turi mažai šansų pakliūti prie naujo Seimo ėdžių, nes seniai susigiedojusių beretinių ožių darnus bliovimas iš visų lietuviško tvarto skylių nustelbia visų likusių Radžvilo, Juozaičio, Dagio ir kt. avinų bandų “patriotinius” bliovinėjimus. Naujiems vedantiesiems avinams ir prie jų prisišliejusiems eiliniams avinams tikėtis pakartoti Valinsko klounų laimę Seimo rinkimuose bliaunant seniai susigiedojusių beretinių ožių bliovimus apie transatlantinį solidarumą, už ES, sutrypsim “tautinėmis” kanopomis ir užbadysim ragais einančius ir niekaip neateinančius užgrobti lietuviško tvarto gyvulių rusus ir t.t., vargiai ar labai sudomins dar neišsivaikščiojusius eilinius asilus, kurie su niekad neišsipildančia viltimi eina rinkti į Seimo ėdžias eilinį kartą“patikusių” vedančių avinų ir ožių bei jų bandų...

Pavasario belaukiant.       2020-03-8 14:05

  Avinėliai nustoja tylėti - tai šaunu ir labai gerai. Bet dar geriau būtų, jeigu avinėliai išrastų ir skysčio formulę, to skysčio, kuriuo , praplovus visų runkelių ausis, jie pradėtų girdėti skambius avinėlių balus. O tie balsai dar pažadintų ir jų protus. Būtų tikrai nuostabus pavasaris…

dėsnis       2020-03-8 12:57

kuo daugiau avinėlių, tuo sotesni vilkai

kuodaugiaujui       2020-03-8 12:48

Kaip ir kuo “praskaidrinsite” galvas nesusivokiantiems, jeigu aniems kasdien visais propagandos kanalais masiškai ir organizuotai plaunamos smegenys?
Bukletėliais į pašto dėžutes?
Gal tikitės kad nesusivokiantys ateis į susitikimėlius kaimelių bibliotekose?

nereikia       2020-03-8 12:44

taip stipriai varyt ant asilų. Visi žinom, kad rinkimai - juoda dėžė. Gali balsuot kaip nori, o rezultatas - “kaip reiks”

Kuo daugiau susitikimų su žmonėmis       2020-03-8 12:30

Protingi žmonės viską supranta ir atskiria pelus nuo grūdų, o nesusivokiantiems per susitikimus reikėtų praskaidrinti galvas.

realiai       2020-03-8 12:01

Avinėliai tylėti gal ir liaujasi , bet deja , asilai nesiliaus balsuoti.
O juk būtent aktyvus asilų balsavimas gali labai greitai avinėlių mekenimą paversti tiesiog niekuo.
“Reikia kad ir ne asilai ateitų balsuoti, vot tada tai bus geriau”
Tačiau šioje vietoje realybė užduos labai nepatogų klausimą:
“-O kiek yra ne asilų? 1,5 , 2 procentai?”
Mmm, jooo…. Labai reikšminga atsvara totaliai pusgalvių daugumai.
“-Reikia šviesti visuomenę, skleisti patriotines idėjas”
OK, pasižiūrim ką turim - “propatria.lt”,  (kurio lankomumas/efektyvumas koks?) ir “tiesos.lt”, kuris formaliai priklauso Šopauskui, o realiai jame viskam diriguoja
komitetinis “štazis”.
Tai kuo, kaip bus pasiekta štaka visuomenei, kokie instrumentai asilus pavers galvojančiais?
Kol kas horizonte regimas tik avinėlių mekenimas tautiškame rūtų darželyje.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.