Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 29 d. 12:50

36     

    

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Šita mintis nuskambėjo ir man įstrigo, žinomo psichiatro fb įraše, nuorodą į kurį atsiuntė socialinio tinklo draugė (žr. ČIA). Čia, žinoma, apie tuos, kuriems nepatinka Lukiškių smėlio dėžė.

Apskritai, jei pastebėjot, meras ir jo šalininkai savo retorikoje kuria tam tikrą aštrią pseudodilemą, įsakmiai ir be išimčių verčiančią rinktis tarp tariamo „raudojimo“ (stiprus įvaizdis, ar ne?) ir „džiūgavimo“. Kaip čia neprisiminus kažkada populiarios, nors ir nekorektiškos dainelės: kas nešokinės, tas…

Tai iš principo klaidingai konstruojama, bealternatyvė dilema, išduodanti ideologinę šito reikalo prigimtį. Arba esi su mumis ir „džiaugiesi“ „pliažu“ bei „šventi laisvę“, o tai reiškia, esi pažangus, cool, awsome ir t.t. Arba atmeti prievartinį raginimą linksmintis memorialinėje vietoje, atsisakai pamiršti skaudžią praeitį, ištrinti šios vietos atmintį užsitrenkiant begalviame šėlsme, tad, automatiškai, esi nevykęs „raudoklis“, neišgijęs nuo sovietmečio traumų, o gal linkęs į depresiją, net suicidą, nesuprantantis ir nenorintis nei pokštų, nei žaismės, taigi nelankstus, davatkiškas, kompleksuotas ir išvis draudimus bei bausmes mėgstantis kolchoznikas mėšlinais batais. Kitų variantų gi nėra ir iš principo būti negali!

Taip liberalų godojama laisvė sugrūdama į siaurą manipuliacijos narvą. Laisvė, neleidžianti iš tiesų laisvai rinktis anapus tariamo šaunumo ir šiuolaikiškumo versus neva atsilikimo ir tamsos. Laisvė, užkertanti visus kelius alternatyvoms, abejonei, kitiems buvimo aikštėje būdams. Tik taip suprantama laisvė, pavirstanti savo pačios priešingybe.

Taip primityviai mero aiškinamos ir demonstruojamos negatyviosios laisvės suabsoliutinimas nejučia primena kitą suabsoliutinimą, kurio ideologinės šaknys mums pažįstamos geriau. Komunizmo išaukštintą visų lygybę, tikrovėje suskliaustą iki komunalkės, kariuomenės, lagerio ar kolchozo lygiavos. Tas pats mechanizmas, paverčiantis be galo svarbius ir reikalingus laisvės-lygybės-brolybės principus savo pačių tragiška karikatūra ar grotesku.

Atsisakantys keistis tokiu būdu, kaip jiems nurodo/liepia/ragina/skatina/spaudžia/verčia visi tokie dabarties ideologai kaip Šimašius, Pūras ir Co, liberalų mąstysenoje, matyt, yra nevisžmogiai, taigi žemesnės rūšies padarai, nesusipratėliai, netikėliai (ir nevykėliai), reikalingi skubaus viešo išvanojimo ir perauklėjimo pastangų. O jei tai nepavyktų, ką gi, mes gi perspėjome apie pasekmes.

Jei sovietai su tokiais neperauklėjamais susitvarkydavo greitai, dažniausiai viešai ir atvirai – likusiems įbauginti ir paskubinti susiprasti, tai dabar sistemos tarnams kuo nors neįtikęs bus sutvarkytas tyliai, slapta, nei lapei nesulojus. Jis taip ir nesužinos, tad galės tik spėlioti, kodėl jam staiga, lyg ir be aiškios priežasties, pradėjo nebesisekti, viena po kitos užsidarinėti durys, strigti arba net strimagalviais žemyn leistis socialinis liftas, kodėl su pasibjaurėjimu ar įtarumu ėmė ir nusisuko vakarykščiai bičiuliai bei draugai. O turintis naivumo ieškoti teisybės ar išdrįsęs aiškintis, kas gi čia vyksta, veikiai atsitrenks į nematomą, bet neįveikiamą sieną, arba įsipainios bei ilgam įstrigs įstatymų bei administracinių nuostatų klampynėje, kurioje jo oponentai nardo lyg žuvis vandeny. Dar baisiau, kad toks nesusipratėlis-teisybės ieškotojas rizikuoja būti greitai palaikytas nežinia ko siekiančiu išsišokėliu, kuriam ne vieta padorioje draugijoje. Gal net psichiškai nestabiliu ar aklo ir nemotyvuoto įniršio pulti niekuo dėtus ir, žinoma, tik gero jam linkinčius kolegas skatinamu isteriku, verčiančiu šiuos nuostabius ir nekaltai užsipultus žmones kantriai, kone su ašaromis akyse, kęsti visus tuos niekuo nepagrįstus jiems beriamus priekaištus ir insinuacijas…

Šis išsišokėlis ir ramybės drumstėjas beigi nerašytų taisyklių laužytojas ir, tarp mūsų kalbant, tikras stuobrys, su nuostaba ir sumišimu bus priverstas taip pat stebėti, kaip jo skriaudikai, priešingai, itin sparčiai daro įspūdingas karjeras, lengvai gauna privilegijas, grantus, premijas, garbingus postus ar net ordinus, kurių, jo nuomone, ne itin, o gal ir visai nenusipelnė, nes anoks mat čia nuopelnas būti viršininko meiluže arba niekuo neišsiskiriančiu, bet mitriu jo padlaižūnu. Arba vien už tai, kad, kaip pikti liežuviai plaka, priklauso tvirtai konsoliduotai neformaliai grupuotei, sumaniai ir be jokių moralinių skrupulų paremiančiai savo narius ropštis per kitų galvas link viešųjų gėrybių, materialiųjų išteklių, įtakos bei galios viršūnių, tuo pačiu įsigudrinant vaizduoti dvasingus ir nekaltučius šventuolėlius…

Tegul jo bejėgišką pyktį visa tai matant paguos bent tylus žinojimas, kad kiekviena neteisybė, melas ar skriauda šaukiasi – ir sulauks – Dievo teismo, tad grįžkime prie mūsų pagrindinės temos – nenorinčių keistis. Minties, kuri galiausiai sukels ne ką kita, o tik atlaidžią šypseną. Mat tie laisvūnų nupieštieji užsispyrę tamsuoliai, beviltiškai įstrigę savo prietaruose, atsilikime ir klaidose, atkakliai atsisakantys jiems liberalleftistų nuoširdžiai siūlomo išlaisvinimo, juk esame mes. Mes, kurie perėjome ir savo kailiu patyrėme radikalią posovietinę transformaciją, be gailesčio laužiusią pseudovertybių ir veidmainingų normų rėmus, atkakliai ir su nesumeluotu džiaugsmu laisvinusią iš priespaudos, manipuliacijų ir smurto sistemos. Mes visa tai jau seniausiai perėjome ir patys patyrėme – liberalizmą ir kairuoliškumą, minties ir žodžio laisvę, toleranciją „kitokiems“, nepakantą bet kokiam melui ir klastai. Perėjome tai ir palikome už nugarų, nes ilgainiui pamatėme ir įsitikinome, kad vakarykščiai išlaisvinimo ir socialinio teisingumo šaukliai, šiandien jau šiltai ir patogiai įsitaisę, dabar jau vis plačiau atveria Overtono langą įleisdami pro jį naują/seną melą apie taisytiną žmogaus prigimtį ir jo orumą, praeitį, paveldą ir net pačią Vakarų racionalumo tradiciją atmetančios klastos bei prievartos dvoką.

Todėl mums vis dar nesunku atpažinti, kas gi iš tiesų slypi už naujojo ideologinio liūliavimo, palaipsniui peraugančio į sisteminį bauginimą, vėl verčiantį prisitaikyti bei paklusti: kas nešokinės, tas…

Ir taip, mes atsisakome šokinėti bei idiotiškai linsmintis pagal šaltibarščių spalvos laisvės diegėjų dūdelę. Išgraužkit. Mūsų vidinę kaitą įtakosit ne jūs, o per gyvenimą sukaupta patirtis ir noras augti bei tobulėti ne pagal jūsų sukurptus brėžinius, o pagal Kūrėjo valią ir asmeniškai mums skirtą sumanymą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Dzeikui       2020-07-6 20:04

Na, nemyli tu lietuvių tautos. Ir neprivalai mylėti svetimos tautos. Aš irgi, pavyzdžiui, nelabai myliu daugelio masinių pramogų - bet ir nepristoju prie jų fanų. Bent kol nelipa ant galvos.

Dzeikas       2020-07-6 17:23

Al.ui
Neburzuazinis reiskia bus koks sudponis is savu vietoj svetimsalio ant sprando uzsisodintas. O sudponiai savi ar nesavi kvepia vienodai ir lauzyti ietis del to kuris tau ant sprando sedes yra kvailiu darbas.
Partizanu kova vertinga tiek, kiek ji buvo pries setoniska tvarka kuria nese bolseviku valdzia. O tiems ,kam rupejo kad setonas lietuviskai kalbetu - na tokie savo pasieke.

Al. Dzeikui       2020-07-4 12:21

Nėra. Kaip nėra ir nacionalizmas. Tai paprasčiausia savo giminės ir savo šalies meilė. Žmonės ir tautos, kurie tai praranda, tampa pavojingi sau ir aplinkiniams.

Dzeikas       2020-07-4 6:33

Al.ui
Jis nera “burzuazinis”.O todel jis nera tai, ka jus bandote parodyti.

štaziui       2020-07-2 18:10

stasele, padla, tu vėl čia? Priminti reikia, ką privalai įvykdyti?

Al.        2020-07-2 0:26

Pirminė tos, kaip ir bet kurios kitos, vietos paskirtis - Pirmapradžiai Vandenys. Bet jų ir norėdami nesugrąžinsime. Turgaus aikštė čia vėlyvas kūrinys, atsiradus tik Rusijos valdžiai nutiesus Jurgio prospektą. Iki tol čia buvo užmiestis. Žmonių sodai ir daržai. O iki krikšto čia plytėjo šventas ąžuolynas, į kurė įžengti galėjo tik Perkūno šventyklos žyniai. Kartą metuos, malkų Perkūno aukurui.

Grazinkit Lukiskems pirmine paskirti       2020-07-1 21:55

Turgaus aikste buvo. O rimtis tik kapinese pridera. Kol smelio salininkai su priesininkais cia kapojasi, valdzia uz musu nugaru eiline nieksybe rezga. Arba esama ( savo buvimo) tesia. Pasipeskite, veliau pabalsuokite , issirinkite nauja, po 3 metu vel vaidinkite nusivylusius ir eikit rinkti nauju engeju. O kad to nesuprastumet, tam jums smelio deze su zaisliukais.Ji ir dezes priesininkams skirta, tik jie nesupranta. Kaip simboliska:)

Al. Dzeikui       2020-07-1 13:27

Man atrodo, tu šališkas - liberalizmas, kaip paskutinė atrama, nepaisant nieko. Ir lietuvių ,,buržuazinis nacionalizmas” kaip amžinas priekaištas žmonėms be tėvynės.

Citizen Go       2020-07-1 13:21
Dzeikas       2020-07-1 9:25

Al’ui
Ir kaip jusu pateikta istrauka paneigia mano zodzius ,kad autores kritika nukreipta pries “ne ta chebra”?
Pakeiskite personalijas, po kurio laiko jie elgsis lygiai taip pat. Kodel? Todel,kad GALI taip elgtis.
Kodel gali?  O stai sitas autores nedomina. Jai personalijas pakeist reikia.

Life Site News       2020-06-30 23:25

https://www.lifesitenews.com/news/new-video-reveals-planned-parenthood-admitting-under-oath-babies-are-born-alive
2020 m. Birželio 30 d. („LifeSiteNews“). Medicinos pažangos centro (CMP) tyrėjai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame yra abortų pramonės pareigūnai pripažįsta, kad kai kurie kūdikiai gimdavo gyvi, o po to būdavo nužudomi.
2017 m. Pabaigoje Trumpo administracija paprašė dokumentų iš JAV Senato teismų komiteto bylos apžvalgos, kuri paskatino daugelį gynėjų tikėtis, kad pagaliau planuojama tėvystė susidurs su teisingumu. Bet jokie kaltinimai niekada nebuvo pareikšti.

2019 m. Birželio mėn. 67 Kongreso nariai parašė laišką generaliniam prokurorui Williamui Barrui ir FTB direktoriui Christopheriui Wray, prašydami atnaujinti tyrimą, įskaitant tai, kodėl dar nebuvo imtasi jokių veiksmų. Nuo to laiko nei FTB, nei Teisingumo departamentas neatnaujino visuomenės apie tyrimo būklę.

Povilui       2020-06-30 23:01

Taip, pinigų pėdsakas vienas tikriausų.
Pavyzdžiui atsekus, kas finansavo visą melą ir propagandą Garliavos byloje, iškart paaiškėtų kieno, kokių iškrypėlių  subinės buvo dengiamos.
Pinigai nemėgstav ir kai juos dalinasi.
Dar labiau nemėgsta dalintis pinigais tie kurie nuo pasėydėjimo poste, įsivaizdina tapę pasaulio bambomis. Ir tuomet, nepasidalinus, įvyksta informacijos nutekėjimas.
Vilniaus Baby Face, šiaip yra pokvailis, tad kažkuriuo metu padarys didelę klaidą. Su pusgalviu ne kovoti reikia, o tiesiog išlaukti.
Palaukti ant kranto kol žemyn upe praplauks frajeriuko lavonas.

šimašius       2020-06-30 22:03

ir jo kgb beach

Povilas       2020-06-30 20:51

Tas ponas Š. ko gero turi labai kvalifikuotą konsultantą viešiesiems ryšiams.
Jo patartas padėjo didelę š. krūvą Vilniaus miesto viduryje, turėdamas tikslą, kad š. kvapas plačiai sklistų artėjant rinkimams.
Kad kvapas būtų stiprus, reikia tą š. krūvą nuolat pakapstyti.
Kaip matome, ponas Š. neapsiriko ir ta krūvelė yra stipriai kapstoma ir bus kapstoma visą vasarą.
Kalbant šiuolaikiškai, ponas Š. su savo š. krūva trolina visus. Ir savo rėmėjus ir priešininkus. Visi krapšto tą krūvelę ir tvaikas nesustabdomai sklinda.
Labai gerbiu p.Rasą už jos rašinius, bet ir ji šįkart tapo pono Š. pagalbininke.
Norint pristabdyti šį poną vertėtų pakapstyti kitą krūvelę - Vilniaus finansus.
Ši tema prieš rinkimus - nepalyginamai perspektyvesnė.

Al. Dzeikui       2020-06-30 18:51

,,Mes visa tai jau seniausiai perėjome ir patys patyrėme – liberalizmą ir kairuoliškumą, minties ir žodžio laisvę, toleranciją „kitokiems“, nepakantą bet kokiam melui ir klastai. Perėjome tai ir palikome už nugarų, nes ilgainiui pamatėme ir įsitikinome, kad vakarykščiai išlaisvinimo ir socialinio teisingumo šaukliai, šiandien jau šiltai ir patogiai įsitaisę, dabar jau vis plačiau atveria Overtono langą įleisdami pro jį naują/seną melą apie taisytiną žmogaus prigimtį ir jo orumą, praeitį, paveldą ir net pačią Vakarų racionalumo tradiciją atmetančios klastos bei prievartos dvoką.” Taigi, man atrodo, autorė kalba apie esmę, o ne vien apie aktorius. Taip ir Orvelą galima apkaltinti, kad nesiekia keisti Šios Tvarkos.

Dzeikas       2020-06-30 15:24

Al.ui:
Cepaitiene ima kiek placiau negu Simasiaus pliazo Lukiskese problema. Ir as ne apie ji. Cepaitiene kalba apie budinga Lietuvos visuomenei kitaip mananciu gniuzdyma. Taciau tai ne viena simasiniu ir jo chebros problema. Bet kas dasiroves Lietuvoj prie valdzios elgtusi lygiai taip pat. Todel ir sakau, kad nuemus Simasiu pasikeis dekoracijos.Turinys - ne.
Juridiskai kitaminciu persekiojima neleidzia isipareigojimai ES (teisine valstybe bla bla bla, zodzio laisve ...Ir tai, Mergaites byla rodo ,kad kai labai norisi - galima ir tai), o praktiskai ukine sankloda, kai ispjoves valdziai i delna rinkoje is savo amato nepramisi, - net labai leidzia.
Ir Cepaitienes rasinys visai nesiekia KEISTI SIA TVARKA. Jis nukreptas keisti sio teatro aktorius, ne rezisura.

Al. Dzeikui       2020-06-30 14:50

,,Kritiškai mąstantys”, jei turim galvoj mąstymą, tai, sviestas sviestuotas. Jei čia turimas galvoj privalomas kritikavimas, tai reikštų, kad mąstymas nėra laisvas. ,,Principingai “atsisakantys keistis” jei ka vadinami kvailiais ir gamta tokiu nelaiko.” - na profesorius Preobraženskis, pavyzdžiui, atsisakė. Kai kuriems ir tiesią liniją nubrėžus, ten įžvelgs rūpintojėlių drožinėjimą. Na, nepatinka tau rūpintojėlių drožinėjimas, tai nedrožinėji. Argi kas verčia? Kam gi kitus dėl to drožti? Ypač, net jei ir jie nedrožinėja tų klastingųjų rūpintojėlių.

Viskas čia gerai!       2020-06-30 14:10

Meras Š. kaip moka, taip sprendžia socialines problemas. Benamiai ir šiaip nemėgsta praustis, tai toks ,,pliažas” jiems kaip tik. Ir Stoties Mergaitėms neblogai: ir ateiti netoli, ir labiau matomos. O iš kur idėja - ar iš lietuviškos psichūškės, ar iš Bogotos mero dubcės - koks skirtumas! Ir su valkataujančių katinų poreikiais tai visai nesikerta. Mylėkime gamtą! Ypač dirbtinę!

DD plius DD       2020-06-30 10:56

Aš jau painiojuosi. Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Poderskis teigė, kad idėją pasiūlė mero patarėjas K.Žukauskas, o štai tūlas Lietuvos linksmintojas savanoris Pūras porina, kad būta smegenų šturmo su Bogotos meru A.Mockum priešaky. Ką čia besakysi..Pralinksminti vyrai mūrai sugebėjo, bet mano anūkas sugebėjo geriau- atsinešė kibiriuką smėlio iš lauko ir pareiškė, kad jis matęs kaip daro katinas ir norįs daryti taip pat.

Dzeikas       2020-06-30 8:34

Falsyva man ta Cepaitiene, o sis rasinys tik patvirtina mano nenora pritarineti siai rasinetojai.
Principingai “atsisakantys keistis” jei ka vadinami kvailiais ir gamta tokiu nelaiko.
Kitas dalykas, tai KRITISKAI MASTANTYS ir izvelge spastus postumyje keistis ta ar kita linkme IR TODEL atsisakantys keistis.
Tai ant Lietuvos tokiu nemegsta visi: nuo liberastu iki Radijo Show albinu-patriotu. Tokie meluoti trukdo ir is tokiu vasko neisspausi.
Autores gi rasinelis stumia buka uzsispyrima ir stumia problemos sprendima i rupintojeliu drozinejima.

Apsirikau       2020-06-30 7:48

Galvojau, kad trabantas žmogus, o čia pasirodo mašina, su kuria diskutuoti beptasmis dalykas.

zaratustra       2020-06-29 22:46

Nors pastaraisiais metais R. Čepaitienė rašinėjo vis kuo tolyn, tuo labiau prastėjančius tekstus, tačiau šis straipsnis nustebino minties tikslumu.
Todėl be jokių išankstinių  empatijų ir antipatijų galima pripažinti- straipsnis geras ir tai yra tiesiog akivaizdus faktas.

> 20:29       2020-06-29 21:46

Manipuliuoti galima gera idėja??? Tau, vaikuti, pasaulis kaip toje dainelėje: aukštyn kojom. Tikiuosi, kad tau dar liko laiko subręsti ir įgauti išminties. Bent jau suvokti paprasčiausių žodžių prasmę. Nebent jau esi kokio nors pūro pacientas… Bet ir tokiu atveju dar įmanoma išsilaisvinti. Ir pats nemanipuliuok, ir kitų manipuliuojamas nesileisk. O jeigu jau kas nors manipuliuoja kokia nors idėja, tai ji labai labai bloga, tik tau neužtenka sąmoningumo tą suvokti.

>Trabantui       2020-06-29 20:29

Labai teisingai gera ideja gali tapti kūnu, jei ji ir labai gera tik gali būt utopinė ir niekada netaps kūnų, bet manipuliuoti ja galima, ir tai dabar daug kas sekmingai tuo užsiima.

Trabantas Marksizmui       2020-06-29 19:27

Jeigu idėja gera, ji anksčiau ar vėliau tampa kūnu (tai ne mano, o Dievo mintis). O jei prasta, ji tampa šūdu ir gali labai ilgai smirdėti, ir ištisoms kartoms gadinti nuotaiką ir gyvenimus.

Marksimas       2020-06-29 19:00

Niekur nedingo ir jei kas ir užmiršo jis apie save visada primins marksistai žino kaip užimti valdžią, kap valdyt mases, o ten slypi jėga, todėl perpratę marksistus, iš jų mokosi visi kurie noro pasijungti mases, kito lengvesnio kelio į valdžią kol kas nelabaiyra.

Liberoidai       2020-06-29 18:46

Dievo teismo nebijo.

Trabantas       2020-06-29 18:38

Puikiai sukaltos vinutės. Gal net per daug juvelyriškai.

> 16:38       2020-06-29 17:02

Atrodo, šiek tiek primiršote marksizmą. Marksistai sakydavo, kad materija apsprendžia sąmonę, nes ji, atsieit, pirminė. (Šiaipjau būtis ir buitis - netapačios sąvokos.) Šiandien jau suprantame ir turime teisę sakyti, kad pats Dievas yra didžioji Sąmonė. Taigi materija nėra pirminė, ji Minties produktas (,,iš pradžių buvo Žodis”). Bet kai kas užsižaidė su iliuzija ir be materijos nieko daugiau nesugeba įžvelgti. Kiekvienas renkasi pats. Kam aktualu amžinoji Būtis, kam pakanka trumpalaikių ir nykstančių iliuzinių ,,linksmybių” ir materialaus kičo. Tačiau net ir skurdžioje buityje žmogus gali ir privalo likti žmogumi. Nužmogėja dažniausiai tie, kuriems ,,nieko netrūksta”.

petras       2020-06-29 16:59

Gerai surasyta ,sekmes…

Atsisakau       2020-06-29 16:46

nustoti būti žmogumi. Ten, kur šviesa, tamsa pasitraukia. Žmonės, apšvieskite savo vaikus. Paaiškinkite savo vaikams, kas yra tie, kuriems linksmiausia žaisti po kartuvėmis ir šalia KGB kankinimo rūsių. Antraip jie ateityje gali tapti tokių pūrų, slušnių ir pan. pacientais. Nes prieš tai gali tapti prekėmis tiesiogine ar perkeltine prasme.

Teisingas        2020-06-29 16:38

Puikus logiškas straipsnis, panašu ideologiškai grįžtame iš ten iš kur taip bėgome, pasirodo teisingi filosofiniai pamąstymai:, būtis apsprendžią sąmonę, dabar dar pridėti galima, ir malonumai ir tai tinka daugumai.

stasys        2020-06-29 15:10

Koks gi čia ideologinis liūliavimas autore , žiūrint į tą didelę smėlio dėže .? Jei kiekvienoje idėjoje Jus randate sau tiek priešu .. gal pasirinkote ne ta gyvenime profesija ?  R.Šimašiaus ekspromtas Lukiškiu a.  atneš jam kur kas daugiau naudos per rinkimus nei tiems kurie jį kritikuoja . Juk iš esmės teisingai Pūras rašo ..žmonės yra linkę ir suaugę nepasidalinti žaislais ir netgi dėl mažmožio konkuruojant pliektis . Jus nenorom parėmėte ta kuris keturis metus apsimetinėjo demokratija , o tos kadencijos pabaigoje sužaidė Seime „vabank“ prisidengęs Vyčio atvaizdų .Ko vertas toks įstatymas kai nusispjaunama į demokratinęs procedūras ir Lukašenkiškai pasakoma bus taip R.Karbauskis sako . Man tik belieka apgailestauti , Jus kaip ir paruošti jau būti tos Seimo daugumos kuriai švilpaus tas pats Karbauskis. Panašu kad vertybinis liftas ilgai neužtruko Tamstas nuleisti į dugną .. Belieka tikėtis jog Prezidentas vetuos ta akibrokštą ir neleis Seimo „juokdariui“ toliau darkyti Lietuvos demokratija .

Apie Kaušpėdą:       2020-06-29 14:52

Agresyvi roko muzika veiksminga ką nors griaunant, bet ne kuriant. Taigi Kaušpėdos saulelė jau seniai nusileido ir jau nepatekės. Bet griovimo energija liko. Taigi…

taip       2020-06-29 14:34

geras straipsnis. butu gerai ir i visokius delfius ji ideti, paskutiniu metu ten bent jau kartais praslysta ir kitokie. gera proga ypac dabar, kai net Landsbergis pagaliau kazka ta tema pasisake. gal kai kuriems zmonems siek tiek atvertu akis?

>Straipsnio autorei       2020-06-29 13:38

Gerb.Rasa,pateikėt supratingas ir protingas įžvalgas,-keliu kepurę.Ir dar vieną:ką manote apie mūsų intelektualaus muzikinio numylėtinio,buvusio garbingo sąjūdiečio A.Kaušpėdos birželio 28d. ,,Dienos tema”/LRT Panoramoje/pasisakymą Šimašiaus paplūdimo Lukiškių aikštėje tema ?


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.