Žiniasklaida

Rasa Čepaitienė. Apie pažiūras

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 10 d. 8:11

25     

    

Rasa Čepaitienė. Apie pažiūras

Pastebėjau, kad draugiškas pokalbis, netikėtai pasisukęs apie tikėjimą ar politines vertybes, pozicijoms nesutapus, rizikuoja staiga tapti panašus į vaikščiojimą plonu ledu. Pasidaro nejauku. Nutylama. Bandant jo išvengti nevykusiai keičiama tema. Arba diskusija tiesiog nutrūksta, ar dar blogiau - išvirsta į aštrų, bekompromisį ginčą, kartais pasibaigiantį net mirtinu bičiulių ar giminaičių susipykimu…

Visada stebino tas itin aukštas jautrumo laipsnis vertybiniams klausimams. Kai ne tik savos pažiūros puolamos ginti kone iki kraujo praliejimo, bet ir oponento, netikėtai virtusio nesutaikomu priešininku, nuomonė būtinai turi būti sutrypta į purvą, iš jos nepaliekant akmens ant akmens. Arba, jei girdima kokio viršininko ar įtakingo asmens nuomonė, tiesiog pratylima, nedrįstant jai priešpastatyti savų argumentų dėl elementarios baimės neįtikti ir ateityje nukentėti, kaip ir apdairiai saugantis aplinkinių pajuokos ar puolimo, bet tąsyk užslopintas nepasitenkinimas po to kanalizuojamas patikimiems kolegoms, namiškiams ar draugams pagiežingai apkalbant ir skundžantis „tais idiotais“.

Šiais socialinių tinklų ir virtualaus bendravimo laikais, net menkiausias šiaip, atrodytų, panašių pažiūrų žmonių nuomonių nesutapimas kokiu nors aktualiu ir visų dėmesį prikausčiusiu klausimu dažnai, deja, baigiasi abipusiais įžeidinėjimais ir užsiblokavimais.

Ko labiausiai pasigendu Lietuvos virtualioje erdvėje - tai mandagių, pagarbių ir argumentuotų diskusijų, kuriose ideologiniai priešininkai atvirai dėtų kortas ant stalo ir drąsiai ginčytųsi dėl to, ką laiko tiesa, pasitelkę visas savo žinias ir intelektualinius gebėjimus. Nebijodami dėl to prarasti draugų, šalininkų ar sekėjų. Nesutapatindami asmens su jo pažiūromis.

Iš kur kyla tas jautrumas (ir agresija)? Tiek religinio, tiek ir ideologinio tikėjimo klausimai, manding, tokie jautrūs anaiptol ne dėl realių pažiūrų skirtumų ir poreikio žūtbūt ginti savo tiesą. O dėl to per gyvenimą sukaupto egzistencinio bagažo, kuriame, kaip pasakytų NLP žinovai, tam tikri vertybiniai dalykai inkariuojami būtent tais, o ne kitais ženklais, simboliais, autoritetais, idėjomis. Todėl jų nepagarbus ar kritiškas užkabinimas rėžia per pačią mūsų savastį.

Visa, ką kažkada patyrėme, išgyvenome, iškentėjome, supratome, perskaitėme, apmąstėme, dėl ko aukojomės ir ką mylėjome ar ko nekentėme sudaro mūsų vidinio pasaulio pamatus, kuriuose tai, kuo tikime, atsirado ir išaugo būtent iš šios labai asmeniškos, net intymios, slapčiausios vidinės patirties. Todėl visa, kas iš tiesų ar tariamai kėsinasi į mūsų pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą, pasąmoningai priimama kaip grėsmė pačiam mūsų asmens integralumui. Todėl tai ir iššaukia instinktyvią ir aštrią gynybinę reakciją.

Tačiau mūsų tikėjimas ir ideologinės vertybės ar politinės pažiūros, norim mes to ar ne, kinta, nes tas patirties aruodas nuolat pasipildo naujais įspūdžiais, įžvalgomis ir patyrimais. Per gyvenimą galim būti pakeitę ne vieną pasaulėžiūrinę stovyklą ne todėl, kad būtume buvę kokie pragmatinę naudą medžiojantys prasisiekėliai (nors esama ir tokių, bet šis įrašas ne apie juos, o apie nuoširdų tikėjimą) , bet dėl to, kad ateina laikas, kai tiesiog imame ir išaugame iš to, kas kažkada atrodė kaip absoliuti tiesa ir nelygstamos vertybės. Teko sutikti tokių, kurie, šiai vidinei permainai įvykus, puola atsiriboti nuo savo praeities ar nuo buvusių bendražygių, viešai iškeikia ir paniekina kažkada brangintas idėjas. Bet man išmintingiau atrodo tiesiog su pagarba ir meile priimti ir atminti ankstesnį, “išaugtąjį” save, su visu sukauptu vidiniu bagažu, neskubant jo nukapoti ir atsikratyti kaip nebereikalingu šlamštu. Nes jame gali būti daug gero bei to, kas leis labiau suprasti ir kantriau priimti kitą, kuris tik dabar su džiaugsmu ir atsidavimu atranda tavo kažkada atrastuosius ir mylėtus, bet laikui bėgant praaugtus dalykus.

Kita vertus, galimas daiktas, situacija gali būti ir atvirkštinė. Tu kito nesupranti, nes dar nesi patyręs ir supratęs to, kuo šiuo metu gyvena pašnekovas. Nors galbūt patirsi ir atrasi tai ateityje. Dar galimas variantas, kai neįmanoma susišnekėti iš principo, nes patirtys pernelyg skirtingos ir žodžiai koduoja pernelyg nutolusias vidines prasmes.

Pasakėčios šios moralė paprasta. Ginčykimės ir muškimės su idėjomis, bet ne su žmonėmis. O jei jie to nesupranta, ką gi, tegul tada eina savo keliu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dezeen       2019-07-11 14:38

Tom Ravenscroft
Soltani+LeClercq has designed a translucent membrane to cover Notre-Dame Cathedral while reconstruction takes place.

https://www.dezeen.com/2019/07/10/soltani-leclercq-notre-dame-cathedral-veil/?utm_medium=email&utm_campaign=Daily Dezeen&utm_content=Daily Dezeen+CID_82b1cfd15d222bbb565c2fd01363fd1f&utm_source=Dezeen Mail&utm_term=SoltaniLeClercq proposes shrouding Notre-Dame in a veil

Al.       2019-07-11 0:37

Sunku draugiškai ginčytis tinkle, kai pusė įrašų - erzintojų už pinigus. Bet sunku ir gyvenime, nes gyvenam didelių permainų laikais - vyksta visuotinis slaptas protų karas, naudojant vis įmantresnius įrankius. Bailumas čia nekaltas. Nereikia mūsų kaltinti bailumu. Antai italai jau uždraudė mokyklose dainuot Eglut, eglut, graži esi… Ko bijo italai? Bijo, kad ateiviams musulmonams nepatiks. Tuoj jie turbūt ims griauti bažnyčias, gal net patį Švento Petro sostą... Kokie čia draugiški ginčai tokiais įdomiais laikais…

asmeniui (trumpai ir aiškiai)       2019-07-10 17:58

ES-ą valdo dorovinis nuosmukis.

O patį       2019-07-10 16:36

kas valdo, negalėtum mums papasakot? Kad parlamentarai ten dėl algos, beje, kaip ir LR Seime, žinom patys be Jūsų pagalbos. Kad pseudo istorijos mokslo docentai ir profesoriai dėsto XX amžiaus mitologija BK straipsnių ir bojevykų už durų pagalba irgi žinoma, o kas toliau? Čia buvo paklausta, kada buvo pasirašytas “The Transfer Agreement” ir kas to pakto signatarai, bet docentai taip ir nesiteikė runkeliams į šį klausimą atsakyt, tad ir mes į pačio klausimą neatsakysime. Gali kreiptis kitur, kad ir į aukščiausią ministeriją.

asmuo       2019-07-10 16:22

Jūs čia visi tokie protingi… Tokios diskusijos gilios… O vat pasakykit kad mandri: Kas iš tiesų valdo ES?
Galvojat vokiečiai? Kažin… Tikriausiai žydai… O gal apskritai koks musulmonų karalius??? (čia dėl milijonų musulmonų plaukimo į Europą)
Patys suprantat, kad ne ES parlamento iškamšų armija…

>Viešpatie..       2019-07-10 16:09

Ačiū,puikios mintys.

Viešpatie Jėzau, apsaugok nuo tokių atkritimų!       2019-07-10 15:51

Kilniaširdiška, jei ‘Apie pažiūras’ Rasą parašyti paskatino šis manifestas:
D. Razauskas. Tegul saulė Lietuvoj tamsumas prašalina
http://alkas.lt/2019/07/06/d-razauskas-tegul-saule-lietuvoj-tamsumas-prasalina/
[...] Skleisti šviesą, žinojimą, erdvę ir, kita vertus, gožti, stelbti, gniaužti,
į apniauktas širdis „šviesos“ vardu brukant save, – visai ne tas pat.
Todėl krikščionybė nėra ir niekuomet nebuvo šviesa, o tik nežabota savimeilė, apsišaukusi visais gražiais skambiais žodžiais ir reikalaujanti be paliovos savimi gėrėtis. Gegutė, dedanti kiaušinius į laisvų sielų lizdus, užsėjanti jas savo išperomis ir taip svetima sąskaita plintanti.
Prisikėlęs negyvėlis, mintantis užkerėtų gyvųjų krauju.
Jei tektų vienu žodžiu įvardyti didžiausią per istoriją Lietuvą ištikusią nelaimę, tai būtų krikščionybė. Ji nuniokojo ir atplėšė nuo Lietuvos daugiau nei bet kuris nuožmiausias užkariavimas, o kas liko – mirtinai užnuodijo. Bet mums šie mirtini nuodai – žūtbūtinis iššūkis: visiško išnykimo grėsmės akivaizdoje – perprasti, atpažinti ir pagaliau atitokti, nubusti iš šito blogo sapno.
Todėl Lietuva ir krikščionybė negali būti sutaikytos, suderintos. Arba Lietuva – arba krikščionybė. Arba tu lietuvis – arba krikščionis. Būti lietuviu krikščionimi švaria sąžine neįmanoma – nebent deramai apsiniaukus, įsisupus į dosniai pučiamą salsvą savimeilės miglą. Nes priimti krikščionybę reiškia išduoti ir atmesti Lietuvos dvasinį branduolį, pačią jos esmę, be kurios telieka tuščiaviduris „etnologijos“ kiautas, ir tas dar iš aukšto apspjaudytas. O, kaip tamsybė pavydi, bijo ir nekenčia šviesos!
Bet krikščionybė pasimovė ant Lietuvos kaip lydeka, prarijusi ešerį,
ir čia ši „sielų žūklė“ baigiasi.
Dievas ir Bažnyčia nėra tas pat. Tiesą sakant, Dievo Bažnyčioje visuomet tebuvo ne daugiau negu Saulės ją užstojusiame, apniaukusiame ir „prarijusiame“ debesyje.
Bet Saulė iš už debesies tik juokiasi iš visų jos „rijikų“. Štai debesis plyšo, Saulė sušvito pro debesį – ir tamsos kaip nebūta, net akims sunku priprasti.
Saulei nereikia debesies „pripažinimo“ – tai buvo debesiui ištiesta ranka.
Nuo šiol, kas myli Dievą, nusigręš nuo Bažnyčios,
o kas laikysis Bažnyčios, nusigręš nuo Dievo.
Praamžis Dieve, Aukštėjau Visgalįsis, Karaliau Dangaus,
teneapniauks Tavęs mums nuo šiol jokios piktos tamsumos!
Kieno tyra širdis, tam nėra ko bijoti – jai Saulė spindi be tarpininkų ir pasieks pro bet kokių debesų skutus. Dievas nėra pavydus piktas kvailys ir tuo gerokai skiriasi nuo krikščionybės nutapyto Jo portreto. Ir dar Jis turi sąmojį, priešingai krikščionims, kurie visai rimtai manėsi Dievą jau nukenksminę ir nusavinę. [...]

to Juliau Miaiti       2019-07-10 15:26

O pats čia iš Sovietsko atvykęs med.daktaru darbuojiesi? Be vaistų daugiau apie nieką neišmanai? Apie kokias mandagias, pagarbias ir argumentuotas diskusijas galima kalbėt su nedesovietizuotais mokslų daktarais ir docentais? Kokia pagarbi diskusija gali vykti, kai blogio imperijos ir jos sąjungininkų bendrininkai tebesinaudoja okupacinio režimo suteiktomis privilegijomis ir viršenybėmis - okupanto suteiktais moksliniais laipsniais? Jokių kortų jie neturi, nes buvo toje partijoje arba yra dar aršesni jų anūkai, Bolševikų partijos senelių darbų tesėjai, kuri atsakinga vien už iki karo nužudytų virš 30 milijonų gyvybių. Šito net Vilniaus meras niekaip negali suprasti ir pats tęsia bendrininkavimą su kuo? Melas ir okupanto suteiktos privilegijos pseudo intelektualams padeda susidoroti su mažaraščiais - su runkeliais.

Juliau Miaiti       2019-07-10 14:49

aik gerti vaistų!

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-07-10 14:48

Matau, kad komentatoriai daug diskutuoja. Gal ir įdomu, o kad virš galvos juodi debesys…. Nemato???

http://www.ekspertai.eu/liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena/

O dabar pakomentuokite…..

to DD plius DD       2019-07-10 14:44

O pats prauseisi šįryt? Ar profesionalūs dezistai nesiprausia - tik trolina?

DD plius DD       2019-07-10 14:31

Akimirką pamaniau, kad čia dvasios ligoniai paūmėjo. Bet kiek matau ne.

Na ką gi- Jules company. Ką ten žemiau purvinų bambų turit, susikiškit žemiau savo purvinų nugarų...

DD ls DD       2019-07-10 13:31

Jules.
Aš pats save idiotu esu ne kartą aptikęs. Patikėkit, jokios bėdos tame nėra.

Jules tam DD       2019-07-10 13:16

Kodėl Jūs man iškart primetėte Hitlerio kultivatorių, o nepacitavote, sakykime, Winnie(Čerčilį) šiuo klausimu? Ką jis apie tai rašė jaunu būdamas arba girtas kalbėjo parlamente? Kodėl nepacitavote Dvaitą Aizenhauerį, kuris prisipažino, kaip jis nekenčia vokiečių(„God, I hate the Germans“)? Negi tik mokate mintinai VU iškaltas mantras, kaip papugajus kartot, kad netikite sąmokslų teorijomis, kad bolševikai neturėjo nacionalinės kilmės – tik ne nebolševikai ją turėjo, ypač lietuviai ir vokiečiai. Tai čia Jūsų pasaulėžiūros kertinis akmuo, pagrindas? Apie kokį atkuriamąjį seimą 1917 metais čia sapaliojate, negi jūs ar jūsų gentainiai supylė carinės Rusijos imperijos galybę – jos kariuomenę 1914 metų rugpjūčio paskutinėmis dienomis? O gal jūs tyčia čia vaidinate tipišką šulerį – apsimetate juo? Ypač, kai lietuvių rekrūtai tarnavo, kariavo ir liejo kraują „Za Caria, za Batiušku i Pravoslaviju“, o inteligentai viešai klykavo priesaikas carui miestų gatvėse, a? „God, I hate the Germans“, o jei lietuvis taip pasakytų kokios tai tautos atžvilgiu – kas iš jo liktų, a? Nesupūtų kalėjime, ane? Esate dvigubų standartų maniakas ar tik apsimetate, nes taip patogu konkuruoti ir nukonkuruoti oponentus, verslo konkurentus, juos priskyrus Hitlerio kultivatoriui, lietuvių idiotams, pamišusiems dėl sąmokslų teorijų ir neneigiančių jų viešai kaip pats, ką? Vienokie įstatymai valdančiajai ekonominei politikos klasei ir visai kiti Lietuvos ubagynui, užribio Lietuvai, nekilmingiesiems, na, tiems, kurie niekad nebuvo Bolševikų partijos nariais ir nėr tų eks-narių anūkai? Juk ne šiaip sau neosovietikai sukūrė dvi Lietuvas, tiesa?  Konstitucija vienaip taikoma ekonominei politikos klasei ir kitaip varguoliams ne savo valia, o okupacijos laikų kolaborantų valia? Pačiam įvaldytas dezi propagandos menas padeda konkuruoti – nurungti tokius neišsilavinusius kaip pats mažaraščius, tokius kaip Jules, atspėjau?

Taip, mūsų jautrumo laipsnis tikrenybėms - aukštas       2019-07-10 12:57

Skaitydamas Rasos tekstus vis gaunu patvirtinimą, kad tautoje esti toks savivokos lygmuo, proto kritika, kad, jeigu tik pavyktų atstatyti į vietą dabar į kairę išnirusį žiniasklaidos sąnarį, atsidurtume drauge su lenkais ir vengrais XXI a. Europos krikščioniškos kultūros priešaky. Išdrįskime!
Komunistinių režimų patirtis mus ne tik vienija, bet ir padeda geriau atpažinti tolerantiškai dailiais, (homo)seksualiais ir pan. rūbeliais persirengusį, bet tą patį tik jau liberaliai komunistuojantį šliužą,
ant kurio kaktos užrašytas vardas (Apr 17, 5):
“Paslaptis, didžioji Babelė, ištvirkėlių ir žemės šlykštybių motina”.
Komunizmas yra nusinešęs nepalyginamai daugiau aukų, sugriovęs bei žaloja šimtus milijonų ir dabar, nei nacizmas. Tai kodėl jis ligšiol nepasmerktas europiniu lygmeniu? - Skaitykite šį komentarą aukščiau.
***********************************************************************
Rasai dėkoju už profesionalumą ir gerą, išmintingą valią. NK

DD plius DD       2019-07-10 12:02

Komentuojant R.Čepaitienės eilinį, eilinį iš tikrųjų puikų parašymą.
Manau, kad šuva pakastas negiliai. Vienas dalykas, kai su kaimynu bendrauju kieme, visai kas kita, kai virtualioje erdvėje. Arba jei norit- žmona prie šono, tai ne žmona pro skype. Prie modernių technologijų gėrybių tenka taikytis ir su blogybėmis- jos irgi sumodernėja. Iš čia ir facebookų burbulai ir autorės minimi bendravimo bei diskusijų kultūros nuosMŪkiai.
Bet į R.Čepaitienės raginimą- vėl perfrazuosiu- “nepasimušti, bet iškilmingai ir solidžiai pasiginčyti” atsiliepsiu be didelio entuziazmo. Raginimas gražus, bet sunkiai įmanomas. Antai rašytojas U.Eco į savo “Rožės vardą” yra įrašęs epizodą, kur garbūs Bažnyčios tėvai labai svarbioje teologinėje diskusijoje viens kitam į barzdas spjaudė.

to DD       2019-07-10 11:59

Tamstai belieka tik patvirtinti čia, kad netiki dar ir sąmokslu teorijomis, kaip anksčiau tikėjai Mokslinio Komunizmo Politekonomija ir Sovietų valdžia. Mus kariuomenėje ne šiaip sau klausinėdavo Maskvos inteligentų vaikai, kodėl mums nepatinka Sovietų valdžia, kol būdavome salagomis. Ir kaip atrodo “Lesnyje bratja”. Na, o kad nustatėte man idioto diagnozę - tai pagirtina, nes žengiate koja kojon su progresu, be jokios abejonės. Jums priklauso ateitis - niekas tuo neabejoja, nes nėr jokių sąmokslų. Žmonijos istorija yra be sąmokslų. Mes tai girdime kasdien per dezi LRT - per “Babuškų” TV ir radiją. Jums tikrai nereikia tapatintis su idiotais lietuviais, kai aplink tiek daug modernių ir jaunų protinguolių, Gorbio laikais baigusių KGB kursus pajūryje, Neringoje, kaip reiks valdyti ateities Lietuvą.

Jules       2019-07-10 11:37

Žydai, kaip ir visos kitos tautos, prasidėjus Tautų pavasariui XIX amžiuje siekė to pačio - laisvės. Visos kitos turėjo savo etnines Tėvynes, o žydai pamatė, kad tokios neturi ir nusprendė atkurti savo biblijinę, o dabar jau ir atominę, Tėvynę. Tai normalus bet kokios tautos siekis - turėti savo valstybę, savo Tėvynę. Klestinčią Tėvynę - jie ją ir susikūrė, o mes nelabai - nunykstame. Mes linkime žydų valstybei klestėjimo ir nesikišame į jų vidaus reikalus - to pačio norime ir iš jų pusės savo atžvilgiu. Beje, juk 1933 metais(priminkite kelintą ten rugpjūčio dieną, pamiršau) buvo pasirašytas “The Transfer Agreement arba kitaip Haavara Agreement”(Perkėlimo Paktas) dėl to pačio tikslo - nacionalinės žydų valstybės atkūrimo Palestinoje. Pradėjo Vokietijos vyriausybė, pasirašydama šį paktą, o pabaigė Stalinas, tad kame reikalas, kas čia negerai, pone DD? Baimės jausmą turi kiekvienas normalus žmogus - aš jį irgi turiu - bijau, o ką, vėl blogai? Negi siūlai jau rytoj man patekt po fūra?

DD plius DD       2019-07-10 10:46

Dar pridursiu, tamsta Jules. Žydas tikrai nesu. Tik lietuvis, kuris pamatęs tautietį idiotą, nenori nešioti tos pačios kvailio kepurės.

Ak, R.Čepaitienė ragino, bet…

Arvydas       2019-07-10 10:45

Rasa Čepaitienė: „Tačiau mūsų tikėjimas ir ideologinės vertybės ar politinės pažiūros, norim mes to ar ne, kinta, nes tas patirties aruodas nuolat pasipildo naujais įspūdžiais, įžvalgomis ir patyrimais.“
Vis tik tai nėra visiška tiesa. Žmogaus tikėjimas ir ideologinės vertybės kinta tik tuomet, kai tos pasirinktos vertybės būna ne visiškai teisingos ar visiškai neteisingos. Žmogus, teisingai pasirinkęs dorovines vertybes, net priešų kankinamas, dažniausiai jų neišduoda. Tiesa, tokiu atveju priklauso ir nuo konkretaus žmogaus dvasinės valios, tačiau, kita vertus, valios tvirtumą taip pat iš esmės įtakoja tų pačių pasirinktųjų vertybių teisingumas: teisingos vertybės stiprina žmogaus valią, o neteisingos - silpnina.

DD plius DD       2019-07-10 10:33

Jules,
Jūs čia surašėt didelį skundą iš Kauno į Babtus pro Radviliškį, tik nesakot kas tas nenaudėlis. Bet mes žmonės suaugę, mokam kalbų- ir lietuvių ir anglų ir dargi Ezopo, tai spėju, kad tas nenaudėlis yra žydas? Iš Trockio ir Raudonosios Armijos kertinių žodžių, nesunkiai galima atpažinti seną, gerą Hitlerio iškultivuotą žydobolševizmo koncepciją.

Šiaip į tokias ištarmes reiktų nusispjaut, bet R.Čepaitienė spjaudytis nepataria, o ragina mandagiai ir su idėja atsakyti. Bet nebijokit, tamsta Jules- nesu didelis jus bauginančio baudžiamojo kodekso idėjos šalininkas(nesu ir priešininkas), tai atsakysiu vienu iš didelės daugybės faktų. Būtent”žydobolševizmo” tema.
Daugmaž visi bus kažką girdėję apie 1917 metų mūsiškį Atkuriamąjį Seimą. Tuomet degančios imperijos pakraščiuose tokių buvo ne vienas. Žydai irgi rinko savo tautos atstovus, kurių balsas ir buvo žydų balsas, o ne trockių ar kaganovičių.
Perfrazavus jis buvo toks- “ačiū, bet šito mums reikia mažiausiai”

Mano galva,       2019-07-10 10:13

labai simptomiškas Jules komentaras. Autoriui gal to nė nesuvokiant sąmoningai, jis pirmiausia užakcentuoja BAIMĘ. Lietuvio antrąją savastį šiais laikais. Ir pateikia kaip savaime suprantamą, viską pateisinančią priežastį...
Svarstau: kai lietuviui ‘dašils’, kad bijoti yra negarbinga ir gėda, kad tai paprasčiausiai niekinga - kai išties pradėsime gerbti save - va TADA gal ir pradėsime busti iš to tokio komfortabilaus, “saugaus” dvasios letargo.
Bet tai, žinoma, tik mano kukli nuomonė.

Vilnietis       2019-07-10 9:12

nereikia nei ginčytis nei muštis. Tiesiog pvz tema apie pederastus ir jų ten partnerystes ar santuokas net kalbėt yra tabu- jos nepriimtinos ir niekada nebus priimtinos ir todėl net diskutuoti ar ginčytis dėl jų net protu nesuvokiama (nors bandoma visaip į tas diskusijas visus įtraukt ir tai normalizuoti) O dėl kitko nelabai kas ginčyjasi ir mušasi.
Išimkit šitas įdėjas iš viešos erdvės (nu dar ten tipo abortus ar feminizmus) ir niekams nebus ir dėl ko ginčytis.

Karabasas sąsiui       2019-07-10 9:08

Va, šitas kampas dar nepažymėtas. Taip ir matau, kaip kurpi tekstą. “Abyrvalg’...

Jules       2019-07-10 9:03

Pažiūrų nesutapimas ar iniciatyvos rodymas be “načalnyko” leidimo gresia mobingu ir išmetimu iš darbo per valandą, o blogiausiu atveju ir stabdžių pakirpimu arba išmetimu pro langą, arba fūros užvarymu, kas mūsuose tapo jau politiškai madingu reikalu, norint nugalabyti konkurentą arba jei nenugalabyti - tai susidoroti, primušti ar nuo tiltelio į upę numesti, dovanojant gyvybę, kad šis nenaudėlis oponentas persigalvotų ir pakeistų pažiūras. Na, o pažiūros labai paprastos: The Soviet Union and Red Army was built by L.Trotsky who was an incredible genius” už kokių pasaulio stambiųjų bankų babkes ir iš kur? The Politbureau and KGB(NKVD) were both establish by the ...(neleidžia pasakyt LTSR BK straipsniai, transformuoti į liberalijas). “The Bolsheviks are responsible for the death of 30 million.” dar iki to baisaus karo buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje, deja, Jūsų žiniai, bet VU docentai šito niekaip dar neišstenės kokį dešimtmetį vieną, kitą, kitaip būtų mobinguoti, kaip mes ir išmesti iš darbo į užribį, į gilią socialinę atskirtį, išvyti iš Lietuvos. Tiesa kriminalizuota - štai jums ir mūsų diletantų pažiūros, kurias tiek LTSR, tiek Antrosios Lietuvos Respublikos akademikai ir intelektualai neigia kaip žalčiai - apsimeta nežinančiais ir toliau traumuoja mūsų vaikus, studentus ir dezi LRT “žiūrinčias mūsų “babuškas”. Gyvename Melo epochoje - taip mano mažaraščiai diletantai, nebaigę VU Dezinfologijos fakulteto ir Dezinformacijos plėtros katedros, neįvaldę demagogijos meno kaip tie VU absolventai.


Rekomenduojame

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Liudvikas Jakimavičius: Pagaliau supratau

Raimondas Navickas. Čia Šimašiaus Vilnius ar Sobianino Maskva?

Vytautas Radžvilas. Taip – tai dar vieno „bananų baliaus“ repeticija

Nida Vasiliauskaitė. Išsilavinusių žmonių Lietuvai nereikia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.