Istorija

Rasa Čepaitienė. 1988-ieji

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 17 d. 22:29

8     

    

Rasa Čepaitienė. 1988-ieji

Mėsėdę pakeitus žolėdžiui imitacijų nesumažėjo. Vis dar lieka neregima siena tarp „mes“ – teisingi, politkorektiški, mandagūs, pasitempę, lankstūs, angliškai kalbantys be akcento, o lietuviškai jau su lengvu, vos juntamu – ir „jie“ – amžinai viskuo nepatenkinti, susiraukę, potencialūs riaušininkai pajuodusiom panagėm, nevertinantys ir negerbiantys valdžios pastangų gražiai atrodyti ir įkvepiančiai pašnekėti.

Na išties, kiek gi galima?! Ko jums dar trūksta? Ir anoniminiuose internetų komentaruose paniurnėti, ir kalendoriuje raudonai pažymėtas datas švęsti, ir trispalvėm mojuoti maloningai leidžiame. Aišku, neperdaug, kad akių su kotais viens kitam neišsibadytumėte, o jei mojavimo amplitudė viršytų nustatytą normą, ką gi, patys kalti, mes gi perspėjome…

Tad iš kur tad tas grįžimo į 1988-uosius metus jausmas? Ir kodėl vėl taip gerai klausosi Viktoras Cojus, likęs amžinai jaunas ir nesusitepęs posovietinės transformacijos purvu, kurio nei vienas neišvengėme?

Permainų reikalauja mūsų širdys!
Permainų reikalauja mūsų akys…

... niūniuoji ir tyliai sau šnabždi žodžius, prikibusius lyg užsilikęs rudeninio lapo draiskalas prie pado.

Ji tada atėjo, pažadėjusi kovoti su oligarchais. Atliepusi pamatinį teisingumo troškimą. Ja patikėjo, nes mat turėjo juodąjį diržą, taigi – kovotojos kvalifikacijas. Rūsčiai dairėsi aplink, aršiai juos pliekė iš tribūnų, kol sukūrė tvirtą kaip betonas signalinę savųjų ir svetimųjų atpažinimo sistemą. Sistemą, kurioje vieniems leidžiama labai daug, nes savi, teisingi ir tinkami, išlaikę anglų kalbos, ir ne tik, egzaminus, svarbiausia, lojalūs, o už lojalumą bus dosniai atlyginta išeinant, susodinus į šiltas vietas, apipilus ordinais ar pelningais projektais. Ir netinkamus niekam, kuriems geriausia reakcija – jokios reakcijos, juodas ignoras. Tegu pasiunta, juk visada bus palaimingai susilydančių pamačius, susižavėjusiais žvilgsniais palydinčių trumpakalbę „tvirtos rankos“ savininkę.

Po atkaklių ir nenuilstamų, ištisą dešimtmetį užsitęsusių pastangų, jau galime konstatuoti rezultatą – kovojimo metu nei vienas oligarchas nenukentėjo… Bet tai nesvarbu. Svarbiausia ir toliau vaidentis eteryje, neleidžiant savęs pamiršti, rūpestingai pradubliuojant dabartinio šventinius sveikinimus ar oficialius susitikimus.

Pastarasis irgi laimėjo pažadėjęs. Gerovę. Jei ne visiems, tai bent daugeliui. Vėlgi pataikė kaip pirštu į dangų. Kas gi nenorėtų gyventi geriau? Juk visi kito žinomo politiko jau buvo seniai išmokinti jaustis tam nusipelnę...

Ir kad staiga pasigaus visi – gerovė, gerovė! Kaip gi mums anksčiau „nedaėjo“, ko gi tam elektoratui iš tikrųjų reikia! Ir kad pradės kurti partijas ir frakcijas tokiu pavadinimu!

Masės patikėjo ir šituo. Kaipgi nepatikės, gi sau tą gerovę stiklinio kubo pavidalu saugomoje teritorijoje susikurti pajėgė, ir per teismus apgynė, reiškias, ir mums pajėgs!

Tik kokia tai ta jo vizija drungna ir trumparegė... Smulkiaburžuazinė. Seniau va, tarybiniai žmonės laimės viršūne laikė paskyrą žiguliukui, sekciją, pilną čekiško krištolo, skalbiankę iš Rytų Vokietijos… Konkretu ir paprasta. O dabar su ta gerove sudėtingiau, nebeaiškus jos matas… Bet ne turinys. Gerovė vistik turi būti materiali, apčiuopiama, o dar geriau – į statistines lenteles ir skaičiukus lengvai suguldoma. Kitaip nebus aišku, apie ką čia. Tokia nepriklausomybės pradžios pažado „veikiai sukurti švedišką socializmą“ reinkarnacija, atgimusi po neoliberalizmo siautėjimo ir atskirties gilinimo dešimtmečių. Neveltui jis ateina iš tenai, iš skandinavų. Kaip ir, nė nepradėtas gydyti, Stokholmo sindromas…

Sukursim gerovę platesniam vartotojų ratui ir gyvensim kaip pas Dievą užantyje, – žada. O ko gi paprastam žmOgui gali bereikėti? To, kad tauta išliktų ir nustotų nykti, o gal kultūros, – sakote? Kokios dar kultūros? Taigi viskas čiki piki su ta jūsų kultūra. Va, net Prezidentūros duris tam atvėrėme, kalbėkitės apie ją kiek tik širdis geidžia… Sakote, jūsų nėra įleidžiamųjų sąraše? O tai jau ne mūsų bėdos, techninė klaida, kam nepasitaiko.

Svarbiausia, kad parazitinės sistemos pamatai nė per nago juodymą nebūtų pajudinti, išliktų stabilūs. Budriai tesaugo milžino jėga… Štai tokia vizija ir misija. O ją įgyvendinant mes gi ne prieš ir, kai reikia, bažnyčioj paklūpoti, ir geltonai-žaliai-raudonai pasipuošti, negi gaila? Ko gi nepadarysi vardan tos šioje imitacinėje valstybėje…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

reg       2020-02-21 8:15

O kuo tiketi??

deja,       2020-02-19 7:05

viskas -  TIESA.

Al.       2020-02-19 1:19

Viskas taip, tik būtų gerai be ignoro ir skalbiankės.

Peza forumiečiai daug ir teisingai...       2020-02-18 16:47

Tarytum lenktyniauja Čepaitienė su Rusteika ar Radžvilu, kas daugiau teisingų tekstų mažyčiame portale ,,prikeps”...Kad jie taip lenktyniautų ,,kepdami’’ NS narius ar inic. grupes savaitgaliais lakstydami po Lietuvą...Jei tame varžytųsi,tai NS suvažiavimas jau lapkritį būtų įvykęs.O gal matėte ,kad kas iš trijulės bent skaitytojų būtų prašęs talkos kelionėms po šalį? Bent aš nepastebėjau…Beveik galima lažintis,kad tie autoriai partijos laiku nesukurs, nes pagrindinis jų dėmesys ne traukinio judėjimui ,ne procesui, o švilpukui…

A..........       2020-02-18 15:04

Puikiai Rasa…

Kažin ar gerai,jei       2020-02-18 12:51

valstybė nori bet kokia kaina gauti lėšų iš Europos fondų.Parduodant tėvus,emigrantus,savo vertybes,vaikus,sveikatą...

gal ir ne vietoj...       2020-02-18 12:15

Buvo toks filmas,kur kepures vis vartydavo,pagal reikalą?Taip ir dabar:tai mėlyna gėlelė,tai trispalvė skarelė...Dėl žmonių,dėl gerovės.

va.       2020-02-18 8:06

ne tik Algimantą,bet ir Rasą aplankė nušvitimas,praregėjimas.


Rekomenduojame

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Ramūnas Aušrotas. Vienas žingsnelis „Gerovės Lietuvos“ link?

Donaldas Trumpas savo šalininkams: „Dabar eikite namo. Eikite ramybėje. Mes jus mylime. Jūs esate ypatingi“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.